Autor Wątek: Opłakany stan wozów bojowych  (Przeczytany 6226 razy)

Offline Gaśniczy

  • Gaśniczy
  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 3
  • Gaśniczy
Opłakany stan wozów bojowych
« dnia: Czerwiec 05, 2006, 14:57:05 »
Witam! Mieszkam w stosunkowo niewielkim miescie w wojewodztwie lubelskim (45 km od granicy z Ukraina). Funkcjonuja u nas dwie JRG z czego w JRG nr 2 stacjonuje tylko jeden Star 244 GBA 2,5/16 (bardzo stary) a w JRG nr 1 stoi Jelcz 422 (010R) GCBA 5/32 (6-letni), Star 244 GBA 2,5/16 (stary) i Jelcz 315 GCBA 6/32 (stary jak swiat). Na cale 70-tysieczne miasto przewidziane sa tylko 4 bojowe wozy gasnicze wodno-pianowe. Z tego co wiem nie ma tez w ogole ani proszkowego. Przeciez to sa kpiny tu nie ma juz kompletnie czym jezdzic. Ciekawe czego miasta wojewodzkie i W-wa ma taki dobry sprzet a mniejsze miejscowosci dziadostwo? Ciekawe kiedy dostaniemy nowy sprzet pewnie jak sie ten rozsypie i nie bedzie w ogole czym jechac.

Offline Ajax

  • Pokój to tylko brak wojny.
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.310
  • Cały świat gra komedię!
    • http://
Odp: Opłakany stan wozów bojowych
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 05, 2006, 17:38:11 »
Oj.... naprawdę nie narzekaj :angry:To obecnie niemal standart w mniejszych szczególnie miastach! Nieraz i tak  nawet nie mają :huh:]
W-wa, Kra-ów, P-ń, Kat-wice, Cz-wa, itp. - daj spoko - narazie, by najmniej! Ciesz się obecnie,że jeszcze istniejesz? Nie chcę krakać, ale,,,,, co tam -_-Ponoć idzie lepsze?
Pozdr.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 05, 2006, 20:56:57 wysłana przez Ajax »
Nie jeden brak wiedzy nadrabia wazeliną.

Offline bulson

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 171
  • OSP i PSP
Odp: Opłakany stan wozów bojowych
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 05, 2006, 22:54:55 »
Samochód Proszkowy to w dzisiejszych czasach rzadkość ze względu na koszty jego utrzymania i małą przydatność tak więc się nie dziw

Offline maldrin

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 697
  • Strach ma wielkie oczy ;)
Odp: Opłakany stan wozów bojowych
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 05, 2006, 23:10:07 »
Człowiek ujawnia swoją osobowość w sposobie traktowania bliźnich. - Kardynał Stefan Wyszyński

Nie znać Historii to być zawsze dzieckiem - Cyceron

Offline LeeTWIN

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 70
Odp: Opłakany stan wozów bojowych
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 06, 2006, 00:01:28 »
Ja podpowiem, że chodzi o Chełm, byłe miasto wojewódzkie, teraz znajduje się tam KM PSP. Pomijając już ten samochód proszkowy to stan wyposażenia jest fatalny. To wstyd, żeby zapomnieć o tak dużym mieście i jego potrzebach!

Offline Krystian13

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 11
Odp: Opłakany stan wozów bojowych
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwiec 06, 2006, 08:40:39 »
Twoje miasto to nie wyjątek! Zobacz stan samochodów w JRG1 i JRG2 Tczew!

Offline Gaśniczy

  • Gaśniczy
  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 3
  • Gaśniczy
Odp: Opłakany stan wozów bojowych
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwiec 06, 2006, 09:49:50 »
Do Krzysiek_OSP i nie tylko... tak masz racje chodzi mi o Chelm. Nie wiem czy wiesz ale od niedawna JRG nr 1 wyglada z zewnatrz jako budynek bardzo sympatycznie. Ktos kto przyjedzie do nas albo nawet przecietny mieszkaniec zobaczy taka jednostke strazy i mysli sobie ooo... mswia musi ciezkie pieniadze ladowac dla strazakow na sprzet a tak naprawde dobrze, ze te wozy sa w garazach i nikt ich nie widzi tylko w czasie akcji ludzie moga zobaczyc prawdziwe jezdzace zabytki pozarnicze. Ostatnio wybuchl pozar stolarni to gapie tak komentowali: "k...a yyy czym oni tu przyjechali ludzie z tego Jelcza to wiecej czarnego dymu niz z tego pozaru!!!". No i to jest prawda bo sami dobrze wyszkoleni strazacy nic nie zdzialaja w akcjach bez nowego specjalistycznego sprzetu. A swoja droga to... zdawaloby sie jeden resort sluzba mundurowa a taka niedofinansowana i zaniedbana wezmy na przyklad Policje. Z Policja sie licza KMP dostala nowiutkie radiowozy (Ople, Citroeny itd.) wymienili bron i amunicje na nowoczesna takze teraz naprawde nasza Policja jest bardzo dobrze wyposazona a ciagle mowi sie o NOWYM, NOWYM, NOWYM sprzecie, monitoringach miasta itd. ludzie co to sie porobilo teraz zeby ze strazakami sie nie liczyc :(

Offline Damiano KC2

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 110
  • Fire - I'm lovin it!!!
Odp: Opłakany stan wozów bojowych
« Odpowiedź #7 dnia: Czerwiec 14, 2006, 09:53:37 »
Ciesz sie tym co masz... inni oddali by wszystko zeby moc pracowac na tym sprzecie.
Jestem ochotnikiem ale na kursie w JRG PSP widzialem co maja i to tez nie jest extra sprzet.
Chociazby ze wzgledu na stara wysluzona IFE.    Pozdro
"Tam sięgaj gdzie wzrok nie sięga" Adam Mickiewicz

Offline bulon

  • Elitarny spamer :)
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.521
  • www.heartsaver.pl
    • Kursy pierwszej pomocy
Prywatnie zdanie wyrażam pisząc kolorem czarnym.

Moderuje przy pomocy koloru navy.
Każdy moderator ma swój kolor.

Offline Cień

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 652
Odp: Opłakany stan wozów bojowych
« Odpowiedź #9 dnia: Czerwiec 29, 2006, 15:42:15 »
Witam! Mieszkam w stosunkowo niewielkim miescie w wojewodztwie lubelskim (45 km od granicy z Ukraina). Funkcjonuja u nas dwie JRG z czego w JRG nr 2 stacjonuje tylko jeden Star 244 GBA 2,5/16 (bardzo stary) a w JRG nr 1 stoi Jelcz 422 (010R) GCBA 5/32 (6-letni), Star 244 GBA 2,5/16 (stary) i Jelcz 315 GCBA 6/32 (stary jak swiat). Na cale 70-tysieczne miasto przewidziane sa tylko 4 bojowe wozy gasnicze wodno-pianowe. Z tego co wiem nie ma tez w ogole ani proszkowego. Przeciez to sa kpiny tu nie ma juz kompletnie czym jezdzic. Ciekawe czego miasta wojewodzkie i W-wa ma taki dobry sprzet a mniejsze miejscowosci dziadostwo? Ciekawe kiedy dostaniemy nowy sprzet pewnie jak sie ten rozsypie i nie bedzie w ogole czym jechac.
   :wacko:Nie wiem co ty widzisz w wielkich miastach  ja powoże w Łodzi 34 letnią drabkę przez tydzień w miesiącu reszta w warsztacie  więc nie zpłycaj tematu że w wielkich miastach tak kolorowo :rolleyes:
Pozdrawiam Cięń em.

Mariusz_43

  • Gość
Odp: Opłakany stan wozów bojowych
« Odpowiedź #10 dnia: Marzec 19, 2007, 21:10:58 »
Witam! Mieszkam w stosunkowo niewielkim miescie w wojewodztwie lubelskim (45 km od granicy z Ukraina). Funkcjonuja u nas dwie JRG z czego w JRG nr 2 stacjonuje tylko jeden Star 244 GBA 2,5/16 (bardzo stary) a w JRG nr 1 stoi Jelcz 422 (010R) GCBA 5/32 (6-letni), Star 244 GBA 2,5/16 (stary) i Jelcz 315 GCBA 6/32 (stary jak swiat). Na cale 70-tysieczne miasto przewidziane sa tylko 4 bojowe wozy gasnicze wodno-pianowe. Z tego co wiem nie ma tez w ogole ani proszkowego. Przeciez to sa kpiny tu nie ma juz kompletnie czym jezdzic. Ciekawe czego miasta wojewodzkie i W-wa ma taki dobry sprzet a mniejsze miejscowosci dziadostwo? Ciekawe kiedy dostaniemy nowy sprzet pewnie jak sie ten rozsypie i nie bedzie w ogole czym jechac.

To popatrz na stosunkowo duże miasto Wrocław. Oto niektóre z "najlepszych" bryk w naszym mieście :
http://www.lukasz-telus.com/gallery/wr_jrg08/film0319_25_12a
http://www.lukasz-telus.com/gallery/wr_jrg08/IMG_9758
http://www.lukasz-telus.com/gallery/wr_jrg04/IMG_3216
http://www.lukasz-telus.com/gallery/wr_jrg04/IMG_7548
http://www.lukasz-telus.com/gallery/wr_jrg07/IMG_1484
http://www.lukasz-telus.com/gallery/wr_jrg03/IMG_9688  (bryka niczym Ferrari)

Na szczęście stare wozy we Wrocławiu to tylko te które pokazuje. Reszta jest całkiem niezła. Ale Panowie - nie można wymagać aby na przełomie kilku lat wymienili wyposażenie jednostek w całej Polsce.

Offline miggru

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 961
Odp: Opłakany stan wozów bojowych
« Odpowiedź #11 dnia: Marzec 20, 2007, 20:38:33 »

http://www.lukasz-telus.com/gallery/wr_jrg03/IMG_9688  (bryka niczym Ferrari)

Z tym Ferari to przesada bo bolidy tej firmy są czerwone ^_^ a ten akurat nie jest  :mellow:  ^_^  ^_^  ^_^

Offline MGNACZUS

  • Banita FM
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.469
  • Odwaga jest najpiękniejszą formą szaleństwa.
Odp: Opłakany stan wozów bojowych
« Odpowiedź #12 dnia: Maj 03, 2007, 20:40:33 »
Jak myślicie w naszym kraju powstanie pojazd dla straży stworzony od podstaw na potrzeby tej formacji?? Ja wiem, rynek niezbyt duży...ale jednak. Przeglądając WP natrafiłem na fajny artykuł „Dzik, czyli polski Hummer”
Podstawa już jest. Teraz tylko obszerny wywiad z chłopakami z podziału bojowego i ochotnikami i mamy samochód uszyty na miarę!!
Wiem wiem, marzenia ściętej głowy... Jednak kiedyś uszyli STARA! To był STAR na miarę tamtych możliwości!
„Wiesz jak rozpoznać strażaka w tłumie panicznie uciekających ludzi??
Zawsze będzie biegł w przeciwną stronę niż wszyscy inni…”

Offline BURY

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 369
Odp: Opłakany stan wozów bojowych
« Odpowiedź #13 dnia: Maj 03, 2007, 21:30:42 »
Star jeszcze sluzy w wielu jednostkach  i wiesz wale te nowe wozy gdzie pelno elektroniki strach wjechac do lasu bo lusterko kosztuje 500pln a za porysowanie samochodu musze pisac raporty niech zyja cole i 6/32 dla wiedzacych

Offline MGNACZUS

  • Banita FM
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.469
  • Odwaga jest najpiękniejszą formą szaleństwa.
Odp: Opłakany stan wozów bojowych
« Odpowiedź #14 dnia: Maj 03, 2007, 21:44:55 »
Zgadzam się, elektronika podnosi cenę i niestety czasami przeszkadza…, Dlatego zastanawiam się – czy powstanie samochód ładny w swojej prostocie, niezawodny, tani, a do tego wszystkiego funkcjonalny! Taki gdzie zabudowa będzie w pełni ergonomiczna, bez zbędnych kompromisów.

„Wiesz jak rozpoznać strażaka w tłumie panicznie uciekających ludzi??
Zawsze będzie biegł w przeciwną stronę niż wszyscy inni…”

Offline mlody

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 90
Odp: Opłakany stan wozów bojowych
« Odpowiedź #15 dnia: Maj 03, 2007, 21:50:19 »
Z tych zdjęć co zobaczyłem tutaj, czyli jakimi wozami jeżdżą na akcje strażacy to mi się wydaje, że niedługo to będziemy z buta biegli na akcje...  ^_^ ^_^ ^_^ ^_^ ^_^ no co węże pod pache... pompy na jakiś wózek i idziemy  -_- -_- jakoś damy radę (znaczy się wy)

Offline BURY

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 369
Odp: Opłakany stan wozów bojowych
« Odpowiedź #16 dnia: Maj 03, 2007, 21:56:49 »
moze czas wrocic do czasow bez czujnikow cofania pelnej elektroniki kamer t eraz czas mocnych samochodow prostych latwych w obsludze aby dowodca nie plakal na porysowany lakier i nie musial pisac raportow

Offline MGNACZUS

  • Banita FM
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.469
  • Odwaga jest najpiękniejszą formą szaleństwa.
Odp: Opłakany stan wozów bojowych
« Odpowiedź #17 dnia: Maj 03, 2007, 22:08:39 »
Bardzo często przyglądam się rajdom OFF ROAD. Za każdym razem dochodzę do tych samych wniosków. Wypieszczona technika dnia dzisiejszego kładzie się na plecy przed „odkurzoną” myślą inżynierów z wczoraj. Takie rajdy wygrywają stare UAZy, Gazy i inne „relikty 4x4”. Ferdynand Porsche to ja nie jestem i nie znam się na konstruowaniu samochodów, wydaje mi się jednak, że stworzenie czegoś „odpowiedniego” nie powinno być problemem.
„Wiesz jak rozpoznać strażaka w tłumie panicznie uciekających ludzi??
Zawsze będzie biegł w przeciwną stronę niż wszyscy inni…”

Offline DEX

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 492
Odp: Opłakany stan wozów bojowych
« Odpowiedź #18 dnia: Maj 04, 2007, 21:33:46 »
Podobają mi się te fotki z Wrocławia, powinni to zgromadzić w jednej jednostce i stażystom pokazywać, żeby wiedzieli jak to onegdaj bywało, bo teraz jak trzeba wysprzątać nówkę to płacz i zgrzytanie zębów. Nie mniej jednak bardzo mile wspominam Jelcze i Stary. Może komfort nie za duży, ale samochody dobrze sobie radziły i były proste w obsłudze. Zachodnie z przełomu lat 80-90 były bardzo dobre i niezawodne. Żadnej elektroniki. Samochody chodziły bez awarii po 15-20 lat. Teraz to komfort. Jak kierowca zahaczy to już tego sam nie wyklepie. Każda pierdoła kosztuje masę pieniędzy. A co do zakupów, to już nie pamiętam kiedy przyszło nowe auto z przydziału KG, poza kwatermistrzowskimi i operacyjnymi. Wszędzie słychać tylko o sponsorach, zbiórkach, dotacjach. Ciekawe jak będzie gdy nabierze biegu Ustawa Modernizacyjna. Na razie trzeba się męczyć.
W pewnych kwestiach zgadza się z tobą, ale są i takie, w których mam odmienne zdanie.

Mariusz_43

  • Gość
Odp: Opłakany stan wozów bojowych
« Odpowiedź #19 dnia: Maj 10, 2007, 19:16:07 »
http://www.lukasz-telus.com/gallery/wr_jrg08/film0319_25_12a

Dodaje link do tego zdjęcia po raz drugi, ale w innym celu. Kto zgadnie ile ten samochód ma lat, ma u mnie piwo ;-).

Offline maldrin

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 697
  • Strach ma wielkie oczy ;)
Odp: Opłakany stan wozów bojowych
« Odpowiedź #20 dnia: Maj 10, 2007, 20:07:34 »
Stawiam na około 40 :D Tak dokładniej to z 42 lata :p
Człowiek ujawnia swoją osobowość w sposobie traktowania bliźnich. - Kardynał Stefan Wyszyński

Nie znać Historii to być zawsze dzieckiem - Cyceron

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Odp: Opłakany stan wozów bojowych
« Odpowiedź #21 dnia: Maj 10, 2007, 20:12:43 »
Stawiam na 48-50 lat.

Offline max[]

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.156
    • ...
Odp: Opłakany stan wozów bojowych
« Odpowiedź #22 dnia: Maj 11, 2007, 09:27:14 »
35-40

Mariusz_43

  • Gość
Odp: Opłakany stan wozów bojowych
« Odpowiedź #23 dnia: Maj 11, 2007, 15:56:39 »
Większość była blisko, lecz nie było sprecyzowanej odpowiedzi :-) Powiem ja - jest to samochód rocznik 1968, a więc nie trudno sobie policzyć, że ma 39 lat. Trzeba nadmienić że służy w JRG i nadal jeździ na akcje.