Autor Wątek: Nabór do straży!!!????  (Przeczytany 15202 razy)

Offline officer

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 713
Nabór do straży!!!????
« dnia: Lipiec 08, 2016, 09:57:55 »
Panowie strażacy poruszył mnie temat naboru w nasze szeregi (o przepraszam jako już emeryt może powinno być w wasze szeregi). To o czym sie dowiedziałem i postanowiłem prześledzić jest dla mnie szokiem. Chodzi o sposób rekrutacji do aspirantek młodego pokolenia. Otóż mój kolega z dawnej zmiany (podoficer z dobrze poukładanym rozumem :rofl:) postanowił (a raczej jego syn) skierować swoje kroki do pożarnictwa. Chłopak żył strażą od małego. Swoją naukę nastawił w tym kierunku, liczne uprawianie wszelakiego typu dyscyplin sportowych- jednym słowem mogę powiedzieć właściwy kandydat. Drążek 25 podciągnięć, 50m poniżej 6,8s.  1000m. poniżej 3min. Chemia i fizyka w średniej na bdb. Byłem pewien, że jeśli zaliczy psychologa (bo z tym różnie na szkołach) to pójdzie w ślady ojca , a tu co!!!! Dupa- odpadł na tak bardzo ważnym harwardzie. Ktoś powie ważnym- też się zgadzam tyle tylko, że tego harwarda zaliczał z wynikiem 100. Więc co się stało. Ano wymyslono badanie na podstawie pulsometra paluszkowego i "chińskiego ciśnieniometra", który jak ja pamiętam w naszej komendzie odstawiony w kąt od dawna, bo wyniki były idiotyczne. Tak sobie pomyślałem może tatus broni synka (pojechał na kacu i dupa :rofl:), ale nic z tego. Otwieram wyniki a tam na 900 osób odpada niemalże 700 (ale miernoty się pozgłaszały), dziś czytam po sprawnościówce zostało 124 (już pewne miejsce na liście rezerwowej) a gdzie test teoretyczny!!!!, a gdzie potem pływanie i drabina. Będę śledził do końca ten nabór bo jest to ewenement w PSP od .... nie pamiętam!!!! Ktoś narobił bigosu z tym naborem. Napisałem taki wątek bo koledzy zobaczcie z jakimi osobami za 2 lata przyjdzie wam pracować. Może się okazać, że nie będą znać wzoru chemicznego tlenu (bo przecież obecnie wystarczy aby pójść na egzamin i zabawić się w totolotka). Rozmawiałem z chłopakiem- jest załamany, mówił że nie wierzył tacie który odradzał mu pracę w straży ze względu na istniejące bagienko.
szczęśliwy emeryt officer
PS. Przed chwilą dzwonił kolega- chłopak zrezygnował całkowicie o zawodzie strażaka i poszedł złożyć papiery do Policji.

Offline Zbrodniarz

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 363
Odp: Nabór do straży!!!????
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 08, 2016, 10:13:07 »
I to jest kolejny argument za likwidacją dziennej aspirantki. Która służba mundurowa uczy jeszcze w takim systemie?

Offline PabloGCBA

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 238
Odp: Nabór do straży!!!????
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 08, 2016, 10:15:15 »
Co ma wspólnego strażak z policjantem ?

Oboje chcieli być strazakami  ^_^
odwaga powinna pozostać w szufladzie! W straży trzeba myśleć a nie strugać bohatera

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.928
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....

Offline HanySAnimal

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 668
  • Go Hard or Go Home ...
Odp: Nabór do straży!!!????
« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 08, 2016, 12:35:06 »
Czyli po prostu ktoś okazał się lepszy :straz:
“All men are created equal, and then a few become firefighters”

Offline rafal.bula

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.953
    • JRG SGSP
Odp: Nabór do straży!!!????
« Odpowiedź #5 dnia: Lipiec 08, 2016, 12:59:15 »
Czyli po prostu ktoś okazał się lepszy :straz:

Teoretycznie tak, ale czy nie warto zadać pytania 'w czym lepszy"?
Bo jeżeli na harvardzie odpadło 700 z 900 osób, to okazuje się, że w całym systemie przyjęć kryterium tego jednego elementu ma wagę ponad 75%. Wiedza i sprawność fizyczna to w sumie tylko 25%.

Podobnie jest teraz w naborze z ulicy - często do ostatniego etapu dochodzą superwysportowane matoły

Offline officer

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 713
Odp: Nabór do straży!!!????
« Odpowiedź #6 dnia: Lipiec 08, 2016, 13:30:03 »
Siusiek nie rozumię twojego linku. Jak byś wytłumaczył co masz na myśli? Co do poprzedzających wpisów- Panowie tu nie chodzi, że ktoś był lepszy. Tu chodzi czy sposób naboru był prawidłowy!!! Zwłaszcza jeśli chodzi o sposób wszechstronności w zawodzie strażaka. Jednemu udało sie przejść harwarda- łut szczęścia , bo według mnie jestem przekonany w 100%, że pomiar jest niewłaściwy i jest jedną nogą w szkole a tym samym przyszłą osoba mogącą dowodzić innymi strażakami. Jestem przekonany, że pozostałe predyspozycje takich osób jest w połowie niewystarczająca, a potem narzekania, że nowo przybyły aspirant ma nierówno pod sufitem. Tak jak pisałem test z wiedzy zwłaszcza chemii mogą obecne osoby napisać na poziomie zerowym a i tak mają gwarancję ulokowania się na liście rezerwowej. A tu jeszcze potem sprawdzian pływania i wejścia na drabinę. GDZIE TU SENS I LOGIKA. Ciekawi mnie kto wymyślił taki sposób rekrutacji. Ja jak bym walnął takiego bawoła to wziąłbym saperkę i zakopał się pod ziemię. Wstyd dla służby strażaka i tyle w temacie.
Pozdrawiam

Offline HanySAnimal

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 668
  • Go Hard or Go Home ...
Odp: Nabór do straży!!!????
« Odpowiedź #7 dnia: Lipiec 08, 2016, 14:01:53 »
Ale to jest kolejny temat o tej samej problematyce - Nabór, Harvard - kazdy wie ze to ćwiczenie nie jest miarodajne i za duzo czynnikow ma wpływ na jego wynik. Przecież nikt nie bedzie mial przez całe życie idealnego tętna i wydolności! To się zmienia z minuty na minute czasem.
Jest to problem na ktory niestety nikt nie patrzy, cały system powinien zostac zmieniony.
Strażak powinien mieć wszechstronne zdolności począwszy od kondycji, sprawnosci, umiejętności skończywszy na myciu kibla.
Teraz kładzie sie nacisk na ludzi-roboty. Rekrutuja sprinterów a potem narzekają, że chop sie nie nadaje bo wymiotuje i mdleje na widok przeciętego palca i kilku kropel krwi :wall:

“All men are created equal, and then a few become firefighters”

Offline Bejd

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 72
Odp: Nabór do straży!!!????
« Odpowiedź #8 dnia: Lipiec 08, 2016, 14:08:21 »
Widocznie tatuś stary wyga nie dał rady załatwić synalkowi straży, więc kombinują z policją

Offline Zbrodniarz

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 363
Odp: Nabór do straży!!!????
« Odpowiedź #9 dnia: Lipiec 08, 2016, 16:25:33 »
Widocznie tatuś stary wyga nie dał rady załatwić synalkowi straży, więc kombinują z policją

Cel: SA PSP '17

A Tobie kto załatwia przydział?

Offline lupasss28

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 3
Odp: Nabór do straży!!!????
« Odpowiedź #10 dnia: Lipiec 08, 2016, 20:14:58 »
czytam "starego oficera" i razi mnie jego ignoracja. Gość pisze : " Napisałem taki wątek bo koledzy zobaczcie z jakimi osobami za 2 lata przyjdzie wam pracować. Może się okazać, że nie będą znać wzoru chemicznego tlenu (bo przecież obecnie wystarczy aby pójść na egzamin i zabawić się w totolotka)."

Więc informuję Cię  stary oficerze, ze obecnie aby dostać sie do szkoły aspirantów jakiejkolwiek, nalezy zdać test, oto wyjątek z zasad naboru jednej ze szkół:


 CZĘŚĆ TEORETYCZNA

27.  Część teoretyczną stanowić będzie test wielokrotnego wyboru z jedną prawidłową odpowiedzią, zawierający po 25 zadań egzaminacyjnych z chemii i fizyki z zakresu  szkoły średniej.

28.  Czas trwania części teoretycznej wynosi 90 minut.

29.  Za prawidłowo rozwiązane zadanie egzaminacyjne uznaje się zadanie, w którym zaznaczono jedynie prawidłową odpowiedź. Zadanie bez zaznaczonej odpowiedzi uznaje się za zadanie nierozwiązane. Zadanie z zaznaczoną odpowiedzią błędną lub z zaznaczonymi kilkoma odpowiedziami uznaje się za nieprawidłowo rozwiązane.

30.  Przyjmuje się punktację: za każde prawidłowo rozwiązane zadanie „plus 3 pkt”, za każde nierozwiązane zadanie „0 pkt”, za każde nieprawidłowo rozwiązane zadanie „minus 1 pkt”.

Wiec albo tatuś ma ciśnienie na synka który się po prostu nie nadaje, albo nie rozumiem skąd to zamieszanie. Gdy startowałem do aspirantki było 975 chetnych, a po pierwszym dniu zostało 150, nie było wtedy próby Hawradzkiej

Offline gadzina92

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 241
Odp: Nabór do straży!!!????
« Odpowiedź #11 dnia: Lipiec 09, 2016, 15:52:20 »
Chyba nie do końca część z Was zrozumiała na jaki problem zwraca uwagę autor tematu. Zazwyczaj po sprawnościówce zostawało +/- połowa startujących w naborze. Obecnie 3/4 odpada już po harvardzie - teście, który ma sprawdzać wydolność, a moim subiektywnym zdaniem jego wynik często mija się z prawdą. Wobec tego rzesza ludzi nie ma możliwości sprawdzenia się na sprawnościówce i egzaminie teoretycznym, co drastycznie ogranicza rywalizację. I rację ma kolega wyżej mówiąc o totolotku, gdyż na 50 pytań zapewne będzie wystarczało cokolwiek kojarzyć z chemii i fizyki, zaznaczyć około 10-12 "pytań-pewniaków" i jesteśmy w domu. Ja daleki jestem od stwierdzenia, że ta setka z hakiem ludzi, którzy napiszą w poniedziałek egzamin jest tępa/nierozgarnięta/niedouczona/etc., ale dzięki temu, że rywali jest 4 razy mniej niż dotychczas, to napisanie testu będzie jak strzał do pustej bramki. W efekcie dostaną się pewnie osoby z przypadku kosztem wartościowych ludzi jak chłopak wspomniany w pierwszym poście.
Według mnie harvard jest zbędny zarówno podczas naboru do aspirantek jak i z ulicy. Cieszę się natomiast, że podniesiono limity czasowe na sprawnościówce, gdyż zdarzało się i zdarza, że dostawały się osoby delikatnie mówiąc o przeciętnym poziomie sprawności fizycznej, które "szczęśliwym trafem" i w bólach zdały sprawność na minimum.

piter74

  • Gość
Odp: Nabór do straży!!!????
« Odpowiedź #12 dnia: Lipiec 09, 2016, 23:19:08 »
Przychodzi pozniej taki mlody aspirant na JRG i plame z wody na jezdnii sypie sorbentem bo mysli, ze to olej. Tyle tylko powiem o tych specjalistach pa SA PSP. Poziom coraz nizszy ale w gebie wszyscy mocni w zyciu i na forum.

Offline juz emeryt

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 20
Odp: Nabór do straży!!!????
« Odpowiedź #13 dnia: Lipiec 10, 2016, 07:56:56 »
Panowie strażacy poruszył mnie temat naboru w nasze szeregi (o przepraszam jako już emeryt może powinno być w wasze szeregi). To o czym sie dowiedziałem i postanowiłem prześledzić jest dla mnie szokiem. Chodzi o sposób rekrutacji do aspirantek młodego pokolenia. Otóż mój kolega z dawnej zmiany (podoficer z dobrze poukładanym rozumem :rofl:) postanowił (a raczej jego syn) skierować swoje kroki do pożarnictwa. Chłopak żył strażą od małego. Swoją naukę nastawił w tym kierunku, liczne uprawianie wszelakiego typu dyscyplin sportowych- jednym słowem mogę powiedzieć właściwy kandydat. Drążek 25 podciągnięć, 50m poniżej 6,8s.  1000m. poniżej 3min. Chemia i fizyka w średniej na bdb. Byłem pewien, że jeśli zaliczy psychologa (bo z tym różnie na szkołach) to pójdzie w ślady ojca , a tu co!!!! Dupa- odpadł na tak bardzo ważnym harwardzie. Ktoś powie ważnym- też się zgadzam tyle tylko, że tego harwarda zaliczał z wynikiem 100. Więc co się stało. Ano wymyslono badanie na podstawie pulsometra paluszkowego i "chińskiego ciśnieniometra", który jak ja pamiętam w naszej komendzie odstawiony w kąt od dawna, bo wyniki były idiotyczne. Tak sobie pomyślałem może tatus broni synka (pojechał na kacu i dupa :rofl:), ale nic z tego. Otwieram wyniki a tam na 900 osób odpada niemalże 700 (ale miernoty się pozgłaszały), dziś czytam po sprawnościówce zostało 124 (już pewne miejsce na liście rezerwowej) a gdzie test teoretyczny!!!!, a gdzie potem pływanie i drabina. Będę śledził do końca ten nabór bo jest to ewenement w PSP od .... nie pamiętam!!!! Ktoś narobił bigosu z tym naborem. Napisałem taki wątek bo koledzy zobaczcie z jakimi osobami za 2 lata przyjdzie wam pracować. Może się okazać, że nie będą znać wzoru chemicznego tlenu (bo przecież obecnie wystarczy aby pójść na egzamin i zabawić się w totolotka). Rozmawiałem z chłopakiem- jest załamany, mówił że nie wierzył tacie który odradzał mu pracę w straży ze względu na istniejące bagienko.
szczęśliwy emeryt officer
PS. Przed chwilą dzwonił kolega- chłopak zrezygnował całkowicie o zawodzie strażaka i poszedł złożyć papiery do Policji.
W pełni popieram aby Ktoś mądry sprawdził czy próba harwarda była prawidłowo przeprowadzona tzn wyniki wg mnie zbyt wygórowana poprzeczka ( ale to podobno dobra zmiana) Pozdrawiam

Offline Jose

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 13
Odp: Nabór do straży!!!????
« Odpowiedź #14 dnia: Lipiec 10, 2016, 12:02:38 »
Zrobili parodie i patologie z tymi naborami zarówno do aspirantki jak i z ulicy. Wystarczy porównać test sprawności do aspirantki i z ulicy i czasy prezentują się tak na 50m 7.19/6.90 na 1000m  3:39/3:29 drążek 10/12 czyli do aspirantki łatwiej jedna formacja a taka rozbieżność. Kolejna parodia punktacja za prawko w naborach z ulicy za C dostanie się 10 pkt i za C+E też 10 pkt o rozmowie z komisją nie będę już wspominał :P.Sam znam osobę która przygotowywała się do SA ponad rok treningów wyrzeczeń poświeceń i nauki chemii i fizyki i odpadła na harvardzie normalnie szok i nie dowierzanie.Gdy zapytałem się go przed rekrutacja czego się obawia najbardziej to powiedział że 50m a o resztę jest spokojny.I nie za bardzo mi się chce uwierzyć za na prawie 900 osób które startowały prawie 700 było nie przygotowanych.Dużo osób przegrało w tym roku z systemem a nie z własnym organizmem.Przy harvardzie mogli oprócz elektronicznego pomiaru tętna zrobić też ręczny pomiar i porównywać wyniki.Skoro można odpaść na harvardzie , sprawności, basenie, drabinie to dlaczego nie można odpaść na testach z chemii i fizyki ?? Jak dla mnie testy z chemii i fizyki powinny być też na zaliczenie przykładowo minimum 40% dobrych odpowiedzi jeżeli poniżej to odpadasz.Jak dla mnie to ustawa o rekrutacji do poprawy i to niezwłocznie.

Offline Hami

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 87
Odp: Nabór do straży!!!????
« Odpowiedź #15 dnia: Lipiec 10, 2016, 13:25:29 »
Byl tez pomiar reczny i porownywali...to ze ktos sie przygotowywal rok to zaden wyznacznik..niektorzy startuja po 4 razy (4 lata przygotowan) i sie nie dostaja..wiec prosze.

Offline c1astek

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 256
  • PSP
Odp: Nabór do straży!!!????
« Odpowiedź #16 dnia: Lipiec 10, 2016, 13:27:18 »
Byl tez pomiar reczny i porownywali...to ze ktos sie przygotowywal rok to zaden wyznacznik..niektorzy startuja po 4 razy (4 lata przygotowan) i sie nie dostaja..wiec prosze.

W cs nie było
CZOSNKI <3

Offline Fanatyk.

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 264
Odp: Nabór do straży!!!????
« Odpowiedź #17 dnia: Lipiec 10, 2016, 13:37:04 »
Ja w tym roku skakałem ze szczęścia jak zobaczyłem wymagania co do naboru na ten rok w SA/CS. Wolę spędzać czas na siłowni i boisku niż w książkach no ale przestudiowałem cały materiał z gimnazjum i szkoły średniej z myślą "o marzenia trzeba walczyć" Kupa kasy poszła na korki, na książki. Cały rok wyrzeczeń i poświęcenia zweryfikowało 10 minut Harvard'a. Tydzień przed u lekarza wynik 109 i pewniak, na naborze do CS 78 i puls jakbym miał 60 lat i ze sportem miał tyle wspólnego co strażak który "dozorował" sprzęt i miał ze 120 kg. O 50m, 1000m, basen(50m w tym roku powyżej 6:50 nie miałem, 1km to czas w zależności od dnia 2:5-3:05 i basenik 44s) się nie martwiłem.
Tego samego dnia wróciłem ze łzami w oczach do domu i z pytaniem "Jak to możliwe?Jak mogłem nie zdać harvarda?"

W tym momencie mam wielkie wątpliwości co do przygotowań na kolejny rok, znowu będę zasuwał jak wół, pójdę na próbę wydolnościową i wyjdzie, że nie nadaje się bo nie jestem wysportowany.

Offline Ice-Man

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 358
Odp: Nabór do straży!!!????
« Odpowiedź #18 dnia: Lipiec 10, 2016, 14:37:02 »
Z roku na rok dziwne rzeczy wychodzą na naborze do aspirantek. Kiedyś było bardzo dużo pkt do zdobycia za sprawność - ok połowa wszystkich możliwych do zdobycia. I ktoś kto miał sprawność na prawie max + kat C szedł na test z wiedzy i zaznaczył 50 odpowiedzi A (nie było ujemnych) i ustrzelił z tego 1/5 wszystkich punktów z wiedzy i miał miejsce na liście głównej :) Później (kiedy ja startowałem) sprawność była na poziomie 0,1 pkt, a z wiedzy +3 za dobrą i -3 za złą odpowiedź... :D No ale wtedy słuchacze rezygnowali na unitarce, brakowało dobrych sportowców do kadry na szkole... To teraz tak dowalili z harwardem że dalsze sita selekcji niespecjalnie się sprawdzają
==> http://chomikuj.pl/ice-man <==
Testy do Szkół Aspirantów, testy na naborach do PSP, do KPP, materiały szkoleniowe OSP :)

Offline Oxandrolon

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 196
Odp: Nabór do straży!!!????
« Odpowiedź #19 dnia: Lipiec 10, 2016, 15:33:58 »
Drodzy państwo.
Krzyczałem, wołałem, produkowałem się, udowadniałem, nic nie pomogło. Test Harvarda na 80 punktów jest kryterium za wysokim, w warunkach silnego stresu (a takim niewątpliwie jest nabór do straży pożarnej) nie do osiągnięcia dla ok. 60% populacji - i niestety, ale wyniki naborów w różnych miejscach (czy to KM/KP czy szkoły aspirantów) pokazują, że dokładnie tak jest. Harvard robi odsiew, tematu dopełnia wyśrubowana 50m.

Cytat: fanatyk
Ja w tym roku skakałem ze szczęścia jak zobaczyłem wymagania co do naboru na ten rok w SA/CS. Wolę spędzać czas na siłowni i boisku niż w książkach no ale przestudiowałem cały materiał z gimnazjum i szkoły średniej z myślą "o marzenia trzeba walczyć" Kupa kasy poszła na korki, na książki. Cały rok wyrzeczeń i poświęcenia zweryfikowało 10 minut Harvard'a. Tydzień przed u lekarza wynik 109 i pewniak, na naborze do CS 78 i puls jakbym miał 60 lat i ze sportem miał tyle wspólnego co strażak który "dozorował" sprzęt i miał ze 120 kg. O 50m, 1000m, basen(50m w tym roku powyżej 6:50 nie miałem, 1km to czas w zależności od dnia 2:5-3:05 i basenik 44s) się nie martwiłem.
Tego samego dnia wróciłem ze łzami w oczach do domu i z pytaniem "Jak to możliwe?Jak mogłem nie zdać harvarda?
No i widzisz, jesteś jednym z wielu. Wydałeś kupe kasy na korepetycje, wyśrubowałeś próby sprawnościowe prawie, że pod maksimum, ale nie zadałeś sobie trudu, żeby zweryfikować taką, wydawałoby się, dziecinnie prostą próbę, jaką jest test harwardzki. Jesteś jedną z bardzo wielu osób, która przeżyła szok i niedowierzanie..."przecież to tylko stołeczek, tego sie nie da nie zaliczyć". -
No, ale  twierdzenie, że 78 punktów to obraz 60 latka dozorującego sprzęt i ważącego 120kg - utwierdza mnie tylko w przekonaniu, że nie masz bardzo pojęcia o czym mówisz.

Jednakże, jesteś kolejnym przykładem pokazującym, że kryterium na 80 punktów jest błędem ustawodawcy. Szanowni państwo nie przewidzieli skutków wprowadzanego rozporządzenia, bo zapewne oni również nie wiedzieli i nie interesowali się, kto to jest pan Harvard. :) :)
Ze swojej strony mogę tylko dodać, że wierchuszka została poinformowana o powstałym problemie.

Offline HanySAnimal

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 668
  • Go Hard or Go Home ...
Odp: Nabór do straży!!!????
« Odpowiedź #20 dnia: Lipiec 11, 2016, 06:18:14 »
Cytuj
Ze swojej strony mogę tylko dodać, że wierchuszka została poinformowana o powstałym problemie.

To akurat o niczym nie świadczy, co innego wiedzieć o problemie, a co innego się nim solidnie zająć i go rozwiązać :tuba: pożyjemy zobaczymy
“All men are created equal, and then a few become firefighters”

Offline Levy

  • Per aspera ad astra
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.477
Odp: Nabór do straży!!!????
« Odpowiedź #21 dnia: Lipiec 11, 2016, 10:24:30 »
Co ciekawe: problem zaczął występować w momencie, kiedy synek kogoś tam nie dostał się do SA. Wcześniej wszystko było w porządku...
Wpływ dowódcy jako twórcy karności jest przodujący. Gdy dowódca ma powagę wynikającą ze stopnia i stanowiska, a ponadto dużą wiedzę i umiejętność pracy, wówczas jego wpływ działa tak silnie, że każdy podwładny uważa podporządkowanie się mu za samo przez się zrozumiałe.

Offline Oxandrolon

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 196
Odp: Nabór do straży!!!????
« Odpowiedź #22 dnia: Lipiec 11, 2016, 12:08:56 »
No właśnie niekoniecznie, ponieważ obecne rozporządzenie w sprawie naborów obowiązuje od 8 stycznia tego roku. A w aspirantkakch harvarda wcześniej nie było.

Offline Thor

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 72
  • Niezwykle zwykły
Odp: Nabór do straży!!!????
« Odpowiedź #23 dnia: Lipiec 11, 2016, 12:38:16 »


Podobnie jest teraz w naborze z ulicy - często do ostatniego etapu dochodzą superwysportowane matoły

Kiedyś podczas przyjęcia do służby ludzie ukrywali dyplomy szkoły średniej bo liceum i technikum już dyskwalifikowało.
Wracamy do korzeni?  :gwiazdki:
Jeśli na niebo nie zasługuję, to w piekle przynajmniej nie będę bezrobotny

Offline r0cq

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 612
Odp: Nabór do straży!!!????
« Odpowiedź #24 dnia: Lipiec 12, 2016, 12:25:32 »
Podobnie jest teraz w naborze z ulicy - często do ostatniego etapu dochodzą superwysportowane matoły

Poniżej cytat jednego z kandydatów do SA. Post z innego tematu:

Pozdrowienia z pierwszej 20 dupościski :-D  tydzień nauki zero jakiegoś konkretnego przygotowania i jest się na liście :-D gratulacje dla reszty. Basenik to formalność

Nie ubliżając nikomu, mamy tego przykład?