Autor Wątek: Kto do SA PSP w 2017 ?  (Przeczytany 826310 razy)

Offline still

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 149
Odp: Kto do SA PSP w 2017 ?
« Odpowiedź #2250 dnia: Kwiecień 23, 2017, 18:08:48 »
Oj tam, już teraz ostatnie szlify całorocznej pracy więc nie ma co się martwić

Offline maik96

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 9
Odp: Kto do SA PSP w 2017 ?
« Odpowiedź #2251 dnia: Kwiecień 23, 2017, 19:07:39 »
Jak tam wasze przygotowania do teorii?

Offline fajnychlopak123456789

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 25
Odp: Kto do SA PSP w 2017 ?
« Odpowiedź #2252 dnia: Kwiecień 23, 2017, 19:18:18 »
Wydaje mi się, że w tym roku do teorii przejdzie około 300 osób tak jak 2 lata temu sposród 1000.
Te 55 punktów jako średnia nie jest to wcale banalna ilość jesli chodzi o sprawność, trzeba sie naprawde przyłożyc w każdej z konkurecji i nie wystarczy tylko zaliczyć.
To, że nie ma już 50tki to nie znaczy, że zrobiło się łatwo. Szczerze to chyba wolałbym mieć 1km do biegu przemęczyć się 3min w bólu niż tyrać tego beepa ale cóż :) koperte wiele osób zaliczy w tym czasie <25s lecz z beepem nie będzie tak łatwo :)

Offline Chary

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 191
Odp: Kto do SA PSP w 2017 ?
« Odpowiedź #2253 dnia: Kwiecień 23, 2017, 20:06:32 »
jestem po prostu ciekaw kolego ile dni w tyg trenujecie, ile czasu poświęcacie,
jaki charakter mają wasze treningi, czy są to tylko biegi czy biegi połączone z różnego rodzaju ćwiczeniami,siłownią,
czy trenujecie jakies inne dyscypliny
nikogo nie prosze o podanie planu treningowego, ani o poradę jak trenować bo to kwestia indywidualna i w pewnym sensie
tajemnica każdego z nas na dojście do jak najlepszych wyników.

Dodam, że w zeszłym roku kolego poległem na biegu na 50m ze wzgledu na wiatr, drążęk zrobiłem na maxa, kilometr dwa lata temu biegałem po 3min18s, wiec teraz biegam po około 3min, także nie jestem zieleniakiem, który teraz sie obudził i zaczyna truchtać:)

3x w tygodniu, ciężko, niekiedy do wymiotów. Chociaż teraz rzadko sie zdarza, żołądek sie przyzwyczaił. Co +/- 3-4 tygodnie zmiana planu treningowego i wizyta u trenera. Więcej nie powiem, każdy ćwiczy tak jak uważa i tak ciężko jak uważa. Żadnych truchcików i wybiegań godzinnych - strata czasu, marginalne korzyści. Mocno, ciężko. Bywa że i na skraj wyczerpania. Pozdrawiam.


Nie jestem żadnym trenerem, każdy trenuje tak jak jest dla niego najlepsze, ale śmieszy mnie to że większość się tak ukrywa i nie chce zdradzać szczegółów. Nie chcę Cie atakować, ani nic z tych rzeczy, ale nie uważasz że zmiana treningu co miesiąc jest mało efektywna i lepszym rozwiązaniem byłoby konsekwentnie realizować jeden plan treningowy? Zajeżdżanie się do granic wytrzymałości też nie wiem czy jest rozsądnym rozwiązaniem nie dość że organizm jest strasznie osłabiony to jeszcze istnieje większe prawdopodobieństwo doznania kontuzji czego nikomu nie życzę. Według mnie przynajmniej jedno długie wybieganie średnim tempem w tygodniu jest potrzebne, budujemy w ten sposób bazę tlenową i niejako wytrzymałość, które mogą odegrać dużą rolę przy końcówce beep testa. Poleciłbym zrobić sobie kopertę i kiedyś na wolnej chwili przebiec kilka razy, rozeznać się, dobrać technikę bo w przeciwnym razie może być zdziwienie na egzaminie, a granica między max i min jest tylko 2s. Panowie dążymy do tego żeby zostać strażakami, a nie olimpijczykami, pamiętajcie o tym na akcji nie będzie się liczyć kto pierwszy dobiegnie do poszkodowanego i wyszarpie go na siłę byle tylko go wydostać tylko spokój, opanowanie, zimna głowa i odpowiednia wiedza. Powodzenia wszystkim !!!

Pragnę nadmienić, że mam trenera który ma doświadczenie i on wie jak mnie trenować. Dodam, że trenuje od września pod okiem trenera, nie miałem od tamtej pory ani jednej dłuższej przerwy od treningów i czuję się świetnie nic mnie nie boli ani nic mi nie doskwiera. Jestem przyzwyczajony do ciężkiego trenowania, były plany lżejsze i były plany cięższe więc to nie jest tak że jade na pełnej pi***ie cały czas, trener tak dobiera że wszystko sie ze sobą uzupełnia a ja czuje sie bardzo dobrze i moja sprawność się poprawia. Róbcie jak chcecie i co chcecie ja robie tak jak robię i mi to odpowiada i dalej wmawiajcie sobie zmęczenie i przetrenowanie a za ciężko a to tak nie bo coś tam, na pewno będziecie mieli super wyniki ;)


Jeśli cały czas jesteś pod okiem trenera to źle zrozumiałem :). Wiadomo, że nie ma co usprawiedliwiać się "zmęczeniem " czy "przetrenowaniem" tylko zacisnąć zęby i dać z siebie wszystko przez 70 dni, a później będzie czas na odpoczynek. W tym roku sprawność przejdą te osoby, które sumiennie się przygotowywały i na to zasłużyły. Powodzenia Kolego! Jeśli starujesz do CS to być może się spotkamy.

Offline piachu97

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 195
Odp: Kto do SA PSP w 2017 ?
« Odpowiedź #2254 dnia: Kwiecień 23, 2017, 20:18:37 »
Jak tam wasze przygotowania do teorii?
Na razie lekka przerwa bo matura za 10 dni..  :gwiazdki:

Offline Rico650

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 490
Odp: Kto do SA PSP w 2017 ?
« Odpowiedź #2255 dnia: Kwiecień 23, 2017, 20:29:00 »
.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 06, 2019, 14:04:23 wysłana przez Rico650 »

Offline piachu97

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 195
Odp: Kto do SA PSP w 2017 ?
« Odpowiedź #2256 dnia: Kwiecień 23, 2017, 21:07:41 »
Ej panowie po WKU jaki ma się stosunek do służby wojskowej bo już zgłupiałem .. Poborowy, przedpoborowy czy przeniesiony do rezerwy ? :gwiazdki:
Dostałem kat. A.

Offline still

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 149
Odp: Kto do SA PSP w 2017 ?
« Odpowiedź #2257 dnia: Kwiecień 23, 2017, 21:25:42 »
Otóż to panowie, trzeba się postarać a po egzaminie wódka będzie się lała potokami hehe 😃😄

Offline Bakus

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 307
Odp: Kto do SA PSP w 2017 ?
« Odpowiedź #2258 dnia: Kwiecień 23, 2017, 21:31:31 »
przeniesiony do rezerwy
a wpis w książecze masz?

Offline cs98

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 202
Odp: Kto do SA PSP w 2017 ?
« Odpowiedź #2259 dnia: Kwiecień 23, 2017, 21:45:09 »
Otóż to panowie, trzeba się postarać a po egzaminie wódka będzie się lała potokami hehe 😃😄

Z tą wódka to bym czekał aż komisja wypowie magiczne "zdolny"   :straz::straz:

Offline piachu97

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 195
Odp: Kto do SA PSP w 2017 ?
« Odpowiedź #2260 dnia: Kwiecień 23, 2017, 21:47:05 »
przeniesiony do rezerwy
a wpis w książecze masz?
Wpis jakiś tam jest  " Zdolny do czynnej służby wojskowej bla bla bla kat A. .... przeznaczony do służby wojskowej"

Offline still

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 149
Odp: Kto do SA PSP w 2017 ?
« Odpowiedź #2261 dnia: Kwiecień 23, 2017, 22:12:40 »
To miałem na myśli właśnie, że dopiero po badaniach itd, ale już po egzaminie piwko można ze spokojnym sumieniem strzelić 😉

Offline Radek1993

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 107
Odp: Kto do SA PSP w 2017 ?
« Odpowiedź #2262 dnia: Kwiecień 24, 2017, 00:56:30 »
jestem po prostu ciekaw kolego ile dni w tyg trenujecie, ile czasu poświęcacie,
jaki charakter mają wasze treningi, czy są to tylko biegi czy biegi połączone z różnego rodzaju ćwiczeniami,siłownią,
czy trenujecie jakies inne dyscypliny
nikogo nie prosze o podanie planu treningowego, ani o poradę jak trenować bo to kwestia indywidualna i w pewnym sensie
tajemnica każdego z nas na dojście do jak najlepszych wyników.

Dodam, że w zeszłym roku kolego poległem na biegu na 50m ze wzgledu na wiatr, drążęk zrobiłem na maxa, kilometr dwa lata temu biegałem po 3min18s, wiec teraz biegam po około 3min, także nie jestem zieleniakiem, który teraz sie obudził i zaczyna truchtać:)

Dodam, że w zeszłym roku kolego poległem na biegu na 50m ze wzgledu na wiatr, [...] nie jestem zieleniakiem, który teraz sie obudził i zaczyna truchtać:)

No tak, akurat jak Twoja grupa biegła to mocniej zawiało, cały dzień spokój.
 :rofl: :rofl: :rofl:

Offline still

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 149
Odp: Kto do SA PSP w 2017 ?
« Odpowiedź #2263 dnia: Kwiecień 24, 2017, 10:45:23 »
Radek nie masz racji nie wiem gdzie startowałes ale w CS Kiedy był bieg na 50 m praktycznie cały czas co chwilę były silne podmuchy wiatru

Offline Kamilliusz

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 32
Odp: Kto do SA PSP w 2017 ?
« Odpowiedź #2264 dnia: Kwiecień 24, 2017, 16:52:19 »
O ile sprawności się nie obawiam, boje się jednak teorii ponieważ właśnie pisze prace licencjacka, na co mam mało czasu a jeszcze do testów/teorii nie zajrzałem  :-\

Offline h1gh

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 21
Odp: Kto do SA PSP w 2017 ?
« Odpowiedź #2265 dnia: Kwiecień 24, 2017, 18:47:12 »
Panowie wiem że może wydać się to głupie ale jak oceniany jest beep i koperta? Szukam szukam i znaleźć nie mogę

Offline cs98

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 202
Odp: Kto do SA PSP w 2017 ?
« Odpowiedź #2266 dnia: Kwiecień 24, 2017, 19:03:17 »
Serio ?  :wall:
Wejdź na stronę danej szkoły, kliknij w informacje o naborze i wszystko jest :)

Offline h1gh

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 21
Odp: Kto do SA PSP w 2017 ?
« Odpowiedź #2267 dnia: Kwiecień 24, 2017, 19:21:59 »
Wchodziłem, skoro jest to najwyraźniej musiałem pominąć to jakoś.. dziękuję za "pomoc" :)

Offline still

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 149
Odp: Kto do SA PSP w 2017 ?
« Odpowiedź #2268 dnia: Kwiecień 24, 2017, 19:45:10 »
Czasem mam mieszane uczucia kto startuje i jak mu zależy skoro jak był na połowę strony 3 filmy instruktażowe na stronie każdej strony ehhhhh :wall:

Offline Majami

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 108
Odp: Kto do SA PSP w 2017 ?
« Odpowiedź #2269 dnia: Kwiecień 24, 2017, 21:34:16 »
Czasem mam mieszane uczucia kto startuje i jak mu zależy skoro jak był na połowę strony 3 filmy instruktażowe na stronie każdej strony ehhhhh :wall:

Coś w tym jest  :gwiazdki: :gwiazdki: :gwiazdki:

Offline h1gh

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 21
Odp: Kto do SA PSP w 2017 ?
« Odpowiedź #2270 dnia: Kwiecień 24, 2017, 21:43:57 »
Kolego nie przejmuj sie tym kto startuje, wazne ze prawdziwy wojownik taki jak Ty się dostanie  :straz: :) Trochę źle sformułowałem pytanie, ale już nieważne, koniec tematu. Pozdrawiam

Offline still

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 149
Odp: Kto do SA PSP w 2017 ?
« Odpowiedź #2271 dnia: Kwiecień 24, 2017, 22:23:55 »
To sformuluj go Jeszcze raz, może po prostu nie zrozumieliśmy Twojej kwestii

Offline h1gh

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 21
Odp: Kto do SA PSP w 2017 ?
« Odpowiedź #2272 dnia: Kwiecień 24, 2017, 23:00:02 »
Już wszystko wiem, luzna guma

Offline cs98

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 202
Odp: Kto do SA PSP w 2017 ?
« Odpowiedź #2273 dnia: Kwiecień 24, 2017, 23:21:11 »
Panie i Panowie, ile obstawiacie podań na każdą szkołę względem roku 2016? :D

Offline JABOL955

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 136
Odp: Kto do SA PSP w 2017 ?
« Odpowiedź #2274 dnia: Kwiecień 24, 2017, 23:56:36 »
Pisaliscie, pisaliscie o tym beep tescie, dawalem sobie czas do zeszłego poniedziałku na sprawdzenie. Niestety choroba, tydzien wyjety życia. Dzis pierwszy trening delikatny i drazek i potem mówie a spróbuje. Odmierzyłem miarą 20 metrów, sciągnąłem apke i ruszyłem bez rozgrzewki wiekszej z marszu w dresie. Zszedłem przy 9.5 zeby sie po przerwie nie zajechać, że jutro nie wyjde. Chyba nie taki diabeł skoro z marszu w sumie nie taki zły wynik i rezerwy były, a w dniu testu wiadomo ze jeszcze dojdzie spina. Tym bardziej sie bałem bo czytałem tu teorie że długie wybiegania (moj trening) nic nie dadzą a z interwałami miałem do czynienia spory czas temu. Wiec raczej w tym roku sprawność nie przesieje.