Autor Wątek: Równowaznik za mieszkanie. problem  (Przeczytany 19333 razy)

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.379
Odp: Równowaznik za mieszkanie. problem
« Odpowiedź #50 dnia: Wrzesień 21, 2016, 19:07:47 »
Witam może już pytanie się powtorżyć choć pewnie każdy przypadek jest z tego co widzę inny Więc proszę o pomoc Sprawa jest w sumie prosta ........1 sierpnia br skończył mi się staż Przed stażem razem z żoną złożyliśmy wniosek na mieszkanie w TBS -IE i dostaliśmy je końcem czerwca br Żona już się zameldował na nowym mieszkaniu a ja nadal meldunek mam u rodziców Mieszkanie mamy w miejscowości gdzie pracuje a dojazd zajmuje ok 15 min Czy w tym wypadku należy mi się dopłata za brak lokalu mieszkalnego??
Nie należy się, mieszkanie w TBSie posiadasz.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline Aide

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 24
Odp: Równowaznik za mieszkanie. problem
« Odpowiedź #51 dnia: Wrzesień 21, 2016, 21:53:31 »
Witam może już pytanie się powtorżyć choć pewnie każdy przypadek jest z tego co widzę inny Więc proszę o pomoc Sprawa jest w sumie prosta ........1 sierpnia br skończył mi się staż Przed stażem razem z żoną złożyliśmy wniosek na mieszkanie w TBS -IE i dostaliśmy je końcem czerwca br Żona już się zameldował na nowym mieszkaniu a ja nadal meldunek mam u rodziców Mieszkanie mamy w miejscowości gdzie pracuje a dojazd zajmuje ok 15 min Czy w tym wypadku należy mi się dopłata za brak lokalu mieszkalnego??

Równoważnik mógłby się należeć gdyby powierzchnia mieszkalna ( tj. samych pokoi) była mniejsza od Tobie przysługującej. Jeżeli jesteś na grupie niższej niż 10 i nie masz dzieci to przysługuje Ci powierzchnia mieszkalna 21m2 (po 7m2 na Ciebie, żonę i przyszłe dziecko).

Offline strazak_poznan

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 70
Odp: Równowaznik za mieszkanie. problem
« Odpowiedź #52 dnia: Wrzesień 21, 2016, 22:53:51 »
nieżartuj kolego - bezumowne korzystanie z lokalu nie stanowi tytułu prawnego;

Zainteresuj się kolego trochę prawnymi konsekwencjami mataczenia a co ważniejsze czytaj z uwagą a nie odnoś się do wyrwanej z kontekstu części wypowiedzi... Sądzę że forumowicz z takim stażem potrafi czytać ze zrozumieniem; mylę się?

Offline lang

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.460
Odp: Równowaznik za mieszkanie. problem
« Odpowiedź #53 dnia: Wrzesień 22, 2016, 19:38:57 »
a gdzie masz jakiekolwiek mataczenie przy bezumownym korzystaniu z lokalu? jak jesteś z Poznania, to pamiętasz może akcję odbierania rzbl kolegom, którzy korzystali z tzw. ulgi remontowej w PIT na podstawie użyczenia lokalu od np. rodziców. Inni w tej samej sytuacji (mieszkający formalnie z rodzicami), ale nie korzystający z tej ulgi rzbl zachowali, gdyż tego w żaden sposób nie można przełożyć na proces. Ergo - nie trzeba być faktycznie bezdomnym by pobierać rzbl. Wystarczy tylko sobie w kolano nie strzelać.
„Najpierw Cię ignorują. Potem śmieją się z Ciebie. Później z Tobą walczą. Później wygrywasz” Mahatma Gandhi

próby zamiany zastygłego betonu w szarą masę zdolną do absorpcji są z góry skazane na niepowodzenie