Publiczne > Kosz publiczny

Mgr SGSP

(1/4) > >>

straz998:
Witam, Panowie i Panie pozwoliłem sobie założyć temat odnośnie mgr w SGSP. Nie jest to żadna prowokacja, czy moja niewiedza, ale chciałbym żebyście wypowiedzieli się na temat "co daje mgr na SGSP". Dostałem się na te studia, choć do końca nie jestem do nich przekonany czy warto, po skończeniu inż na sgsp, mgr jest to tak na prawdę powielanie materiału. Zastanawiam się czy nie lepiej wykształcić się (mgr) w innym kierunku - to jest moje rozumowanie, choć z drugiej strony bardzo zastanawiające jest to, że na mgr w SGSP (dla strażaków w służbie stałej) jest aż prawie 180 osób przyjętych, nie pamiętam, żeby w poprzednich latach było tak dużo ludzi chętnych.
Dlatego proszę może nie o pomoc, ale o merytoryczną dyskusję na temat mgr SGSP. Pzdr.

bombeiro:
Wydaje mi się, że kwestią czasu jest pojawienie się stanowisk w których wymagany będzie mgr po sgsp. Ciągle zwiększają wymagania co do stanowisk, kwalifikacji itd. Wg mnie lepiej zrobić właśnie tam mgr i masz spokój.

Eqinox:

--- Cytat: nykol w Styczeń 30, 2016, 12:05:49 ---Wydaje mi się, że kwestią czasu jest pojawienie się stanowisk w których wymagany będzie mgr po sgsp. Ciągle zwiększają wymagania co do stanowisk, kwalifikacji itd. Wg mnie lepiej zrobić właśnie tam mgr i masz spokój.

--- Koniec cytatu ---
Mam zupełnie odmienne zdanie. Co najmniej dwóch obecnych KW nie ma nic wspólnego z inż. na SGSP a myślę że to nie koniec. Uważam, że kwestią czasu jest modyfikacja wymagań która ułatwi obsadzanie stanowisk.

ofi:

--- Cytat: nykol w Styczeń 30, 2016, 12:05:49 ---Wydaje mi się, że kwestią czasu jest pojawienie się stanowisk w których wymagany będzie mgr po sgsp. Ciągle zwiększają wymagania co do stanowisk, kwalifikacji itd. Wg mnie lepiej zrobić właśnie tam mgr i masz spokój.

--- Koniec cytatu ---

Ja powiem tak - mama nadzieję że stanie się tak jak piszesz. Przeciwnie do Equinoxa uważam,że skoro posiadamy stosowne szkoły, w straży powinni pracować ludzie z wykształceniem w tym kierunku, a to że niektórzy komendanci nie mają takowego, nie jest argumentem wskazującym na pozytywny kierunek - wręcz przeciwnie. Nie jestem przeciwnikiem innych kierunków (sam mam skończonego drugiego inżyniera poza SGSP), ale powinien powstać katalog kierunków przydatnych w służbie (różnych w zależności od stanowiska). Nikt mi natomiast nie wytłumaczy i nie przekona do przydatności mgr bibliotekoznawstwa czy zootechniki w PSP. Do czego doprowadziło uznawanie byle jakich studiów przy promocjach oficerskich wszyscy wiemy.
Co do pytania kolegi, to mimo tego że poziom studiów mgr w SGSP delikatnie powiedziawszy nie należy do najwyższych (niestety poziom ten kreują również studenci), jeżeli wiążesz przyszłość z PSP, to skończ mgr w SGSP i będziesz miał "kwity na wiedzę" nie do podważenia.

Michaszs:
A ja zapytam o sytuację w drugą stronę. Bronię teraz inżyniera i zastanawiam się nad magisterką zaoczną w SGSP. Co mogę zyskać startując później w naborze z ulicy lub w dalszej służbie?

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej