Publiczne > Kosz publiczny

Mgr SGSP

<< < (4/4)

strazak998:

--- Cytat: Eqinox w Luty 03, 2016, 16:17:37 ---
--- Cytat: BAJBUS w Luty 03, 2016, 15:47:29 ---   Przykład mgr. inż. Zootechnik jest moim zdaniem i statystyk zdarzeń w PSP, nie na miejscu. Większość zdarzeń to obecnie miejscowe zagrożenia, a znaczna ich część to zdarzenia z osami, szerszeniami, pszołami, kotami,  zwierzętami hodowlanymi i plamami płynów eksploatacyjnych  itp. Więc nie mów mi, że akurat inż. czy mgr. zootechniki po nabyciu wiedzy pożarniczej na kursach szeregowych, podoficerów i szkole aspirantów (z doświadczeniem) jest niepotrzebny w PSP. Wiedza nabyta na kierunku Zootechnik jest jak najbardziej w dzisiejszych czasach przydatna w PSP. Statystyki w SWD nie kłamią.

--- Koniec cytatu ---
Po pierwsze zestaw działań które wymieniłeś wykraczają poza zakres działalności PSP. I PSP nie powinna usuwać plam oleju i innych płynów eksploatacyjnych ani tym bardziej os i szerszeni. Pracowałem kilka lat SK KM (MSK) i nigdy nie miałem, żadnego zdarzenia ze zwierzęciem hodowlanym, od 2014 r. też nie miałem ani jednego zdarzenia z os i szerszeni (chociaż są KP/KM które statystyki naganiają szerszeniami ale to dalej nadganianie statystyk). 
Zootechnik jest kierunkiem nieprzydatnym w straży. A porównywanie chemii i zootechniki jest nie na miejscu bo nie ma specjalistycznych grup zoologów w PSP a chemicy są i bardzo dużo jeżdżą do tego typu działań.

--- Koniec cytatu ---

Może nie w temacie, ale szanowny kolego skrót mgr (magister) piszemy bez kropki (.), no chyba że piszemy skrót mając na myśli zwrot magistra, magistrowi, wtedy z kropką. 

ofi:

--- Cytat: BAJBUS w Luty 03, 2016, 15:47:29 --- " Nikt mi natomiast nie wytłumaczy i nie przekona do przydatności mgr bibliotekoznawstwa czy zootechniki w PSP."
Do ofi.  Przykład mgr. inż. Zootechnik jest moim zdaniem i statystyk zdarzeń w PSP, nie na miejscu. Większość zdarzeń to obecnie miejscowe zagrożenia, a znaczna ich część to zdarzenia z osami, szerszeniami, pszołami, kotami,  zwierzętami hodowlanymi i plamami płynów eksploatacyjnych  itp. Więc nie mów mi, że akurat inż. czy mgr. zootechniki po nabyciu wiedzy pożarniczej na kursach szeregowych, podoficerów i szkole aspirantów (z doświadczeniem) jest niepotrzebny w PSP. Wiedza nabyta na kierunku Zootechnik jest jak najbardziej w dzisiejszych czasach przydatna w PSP. Statystyki w SWD nie kłamią. Aby Cię przekonać do przydatności wiedzy mgr.inż. Zootechniki warto wspomnieć o przedmiotach jakie są na tym kierunku studiów przdatnych/powiązanych z działaniami PSP,  które trzeba zdać: Chemia, Ekologia, Biofizyka, Ochrona środowiska, Chemia fizjologiczna, Laboratorium chemiczne,  Mikrobiologia,  Ekoetologia, Ekodegradacja,  Profilaktyka środowiska,  Anatomia zwierząt, Pszczelnictwo, Apifauna, Łowiectwo, Psychologia zwierząt. Wybrane przedmioty spisane z Indeksu które są/mogą być przydatne w PSP. Jestem właśnie absolwentem studiów dziennych mgr.inż. Zootechniki  i myślę, że ten kierunek nie jest kierunkiem mniej przydatnym niż mgr. czy inż. kierunków : Chemia, Ochrona środowiska, AWF itp.

--- Koniec cytatu ---

Jaja sobie robisz, prawda?

straz998:
Panowie, widzę że odpowiedzi zaczynają bardzo odbiegać na moje pytanie, dlatego zwracam się z prośbą do administratorów o jego skasowanie :) Dziękuję tym co udzielili merytorycznych odpowiedzi, od lutego zaczynam mgr na SGSP.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej