Autor Wątek: gmina nie chce was finansować??  (Przeczytany 8318 razy)

Offline karola998

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 70
gmina nie chce was finansować??
« dnia: Maj 19, 2006, 11:38:41 »
hej mam pytanie czy wasza gmina też nie chce was finansować bo uważa, że jesteście stowarzyszeniem i nie ma prawa już was finansować.jakie jest wasze zdanie na ten temat??
i co z tym robicie??
karola998

Offline Emil

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 923
  • 511[S]11
Odp: gmina nie chce was finansować??
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 19, 2006, 12:44:59 »
Nas gmina naszczescie finansoje, ale w bardzo niskim stopniu. Z tego co wiem to jest zapis w jakiejs ustawie czy regulaminie, ze czesc kosztow utrzymania jednostki ponosi instytucja odpowiedzialna za tą jednostke, czyli w tym przypadku jest to urząd miasta i nie ma on prawa Wam odmowic finansowania.

Offline BigJaro

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 64
Odp: gmina nie chce was finansować??
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 19, 2006, 12:51:58 »
Byliśmy niedawno w takiej sytuacji, ale wójt zrozumiał, że był w błędzie.
Po pierwsze to, że OSP jest stawarzyszeniem wynika z ustawy o ochronie przecipożarowej, a konkretnie art.19 ust.1  "Ochotnicza straż pożarna i związek ochotniczych straży pożarnych funkcjonują w oparciu o przepisy ustawy - Prawo o stowarzyszeniach". Tak więc wszyskie OSP są stowarzyszeniami i nie może być inaczej.

Po drugie obowiązek ponoszenia kosztów funkcjonowania OSP spoczywa na Gminie. Mówi o tym art.32, ust. 2 i 3 w/w ustawy:
"2. Koszty wyposażenia, utrzymania, wyszkolenia i zapewnienia gotowości bojowej
ochotniczej straży pożarnej ponosi gmina, z zastrzeżeniem art. 35 ust. 1.
3. Gmina ma również obowiązek:
1) bezpłatnego umundurowania członków ochotniczej straży pożarnej,
2) ubezpieczenia w instytucji ubezpieczeniowej członków ochotniczej straży pożarnej
i młodzieżowej drużyny pożarniczej,
3) ponoszenia kosztów okresowych badań lekarskich, o których mowa w art. 28
ust. 6."

A po trzecie ochrona przeciwpożarowa jest zadaniem własnym gminy wynika to z art.7, ust. 1 pkt 14
"1. Zaspokajanie zbiorowych potrzeb wspólnoty należy do zadań własnych gminy. W szczególności zadania własne obejmują sprawy:
14) porządku publicznego i bezpieczeństwa obywateli oraz ochrony przeciwpożarowej i przeciwpowodziowej, w tym wyposażenia i utrzymania gminnego magazynu przeciwpowodziowego,"

Nie cytowałem wszystkich punktów z tego artykułu, bo zajęłoby to za dużo miejsca.

Wydaje mi się, że powyższe argumenty powinny być wystarczające, no chyba, ze wasz wójt ma w nosie prawo i nie zamierza wywiązywać się ze swych obowiązków. Jedynym wytłumaczeniem może być brak środków, co często się zdarza u nas. W takiej sytuacji oczywiste jest, że gmina będzie finansować zdecydowanie bardziej jednostki samochodowe niż "M", co uważam za zasadne, gdyż tak naprawdę jednostki typu "M" stanowią nikłą wartość bojową (jest to moje prywatne zdanie)

Pozdrawiam

BigJaro



Offline krzysiek 998

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 274
Odp: gmina nie chce was finansować??
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 19, 2006, 20:28:41 »
Nie wszyscy to rozumieją co przytoczył BigJaro.My jesteśmy mobilni i wykonujemy nasze obowiązki,wy finansujecie bo taki macie obowiązek.



pozdro

Offline miggru

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 961
Odp: gmina nie chce was finansować??
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 20, 2006, 13:38:23 »
Rzuć na biurko burmistrzowi i poleć mu lekture pt. "Ustawa o ochronie przeciwpożarowej". Wtedy zmięknie i to napewno. W mojej gminie jednostki OSP też nie mają za różow ale przynajmniej za paliwo i ogrzewnie garaży w zime to pokrywa koszty i czasem coś kupi ale to bardzo rzadko.

Offline krzysiek 998

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 274
Odp: gmina nie chce was finansować??
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 20, 2006, 14:39:25 »
miggru

I my mamy to samo. A ich to nie obchodzi bo oni myślą  że my bawimy się w straż. Przecież są ważniejsze sprawy WYBORY. No właśnie. My o tym wiemy.A oni ????????????

pozdro

 

Offline karola998

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 70
Odp: gmina nie chce was finansować??
« Odpowiedź #6 dnia: Maj 21, 2006, 19:42:06 »
z wyborami może i macie rację. Ale dowiadywałam się u swego komemndanta powiatowegio i powiedzial mi, że gmina nie ma takiego obowiązku nas finansować ( co moim zdaniem jest bzdurą ale coz). Przez to, że straż stała się stowarzyszeniem nie jest jednostką podległa gminie (może w wyjątkowych sytuacjach zagrozenia)ale i tak to nie zmienia faktu, że nas olewa. Z tego co się dowiedzialam nasza gmina daje nam 3 razy mnie niż jednostki gorzej ( nie chcę nikogo urażić)funkcjonujace w naszym powiecie.
karola998

Offline krzysiek 998

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 274
Odp: gmina nie chce was finansować??
« Odpowiedź #7 dnia: Maj 21, 2006, 20:41:35 »
Karola

Odeślij swojego komendanta do odpowiedniej ustawy.Albo niech sie sam podda lub podszkoli z przepisów.



pozdro

Offline Emil

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 923
  • 511[S]11
Odp: gmina nie chce was finansować??
« Odpowiedź #8 dnia: Maj 21, 2006, 22:09:22 »
z wyborami może i macie rację. Ale dowiadywałam się u swego komemndanta powiatowegio i powiedzial mi, że gmina nie ma takiego obowiązku nas finansować ( co moim zdaniem jest bzdurą ale coz). Przez to, że straż stała się stowarzyszeniem nie jest jednostką podległa gminie (może w wyjątkowych sytuacjach zagrozenia)ale i tak to nie zmienia faktu, że nas olewa. Z tego co się dowiedzialam nasza gmina daje nam 3 razy mnie niż jednostki gorzej ( nie chcę nikogo urażić)funkcjonujace w naszym powiecie.
Karola, albo komendant zle Cię zrozumiał, albo jest najzwyczajniej w swiecie głupi! Jezeli zwykly strazak (nie chce obrazic strazakow) z OSP wie, ze gmina ma obowiązek finansowac jego jednostke, a ktos kto jest na szczeblu powiatowym tego nie wie to jest dla mnie duza przesada. Mozliwe jest tez, ze komendant zle Cie zrozumial, bo uzylas okreslenia "finansowac" a to prawie to samo co "sponsoring" a w zadnym regulaminie czy ustawie o finansowaniu czy sponsoringu niema mozwy.

Offline Damiano KC2

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 110
  • Fire - I'm lovin it!!!
Odp: gmina nie chce was finansować??
« Odpowiedź #9 dnia: Maj 22, 2006, 15:02:47 »
Heh nasza gmina a raczej skapi ludzie ktorzy tam pracuja. Finansuja nas na tyle ze nie starczy nawet na kupno np. Oleju do silnika, itd itd... Ale Wojt obiecal ze w tym roku sie postarai kaska bedzie. ( nie powiedzial kiedy :wacko:) Pozdrawiam
"Tam sięgaj gdzie wzrok nie sięga" Adam Mickiewicz

Offline turbo mat

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 97
Odp: gmina nie chce was finansować??
« Odpowiedź #10 dnia: Maj 22, 2006, 17:22:35 »
Kasa bedzie ale chyba na jego potrzeby. HEHE
Sorki za taka wypowiedz ale taka jest prawda


                                                                   

Offline hakowy

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 78
Odp: gmina nie chce was finansować??
« Odpowiedź #11 dnia: Maj 22, 2006, 23:44:58 »
Pozdrawiam szanownych OCHOTNIKÓW!!!
Ja tylko gościnie na waszym forum, ale przed wstąpieniem do PSP i przeprowadzką byłem i nadal jestem członkiem OSP. Pochodzę z małej gminnej miejscowości około 2000 mieszkańców. Gmina raczej biedna, typowo rolnicza bez większych firm (jakaś mała firma transportowa, malutka fabryka mebli i piekarnia). Otóż na terenie tej gminy łącznie jest około 18 OSP w tym (jak się coś nie zmieniło):
1 – w KSRG z GBA Star 266, SLRT Lublin
8 typu S, w tym:
gminna z GCBA jelcz, Lublin w wersji BUS, Lublin w wersji dostawczej, oraz VW w wersji Bus w dyspozycji Wójta
3 OSP z GBA Star 266
4 OSP z GBA Star 25
pozostałe jednostki to OSP typu M (przypominam i objaśniam typ S – OSP z wozem gaśniczym, typ M – OSP z motopompą).
Moje pytanie brzmi: JAK ta biedna gmina ma utrzymać 13 samochodów, 18 motopomp, oraz ubrać szanownych druhów (średnio licząc 10-20 osób na OSP – czyli 180 – 360 butów, hełmów, jakiś ubrań, a o sprzęcie to już nie wspomnę)? W moich stronach taka sytuacja jest w wielu gminach. Uważam za bezsensowne utrzymywanie wszystkich jednostek i ich finansowanie z budżetu gminy co nakazywało prawo. Moim zdaniem w takich sytuacjach powinny być wytypowane 2-3 OSP, które będzie utrzymywać gmina, a w pozostałych OSP powinien być przekazany sprzęt dla OSP czy dla wsi, w której OSP się znajduje i to one same powinny sobie szukać sponsora. W ten sposób te jednostki którym zależy, a nie zostały wytypowane w jakiś sposób na pewno dadzą radę, a te które zbierają się tylko na zawody i walne !!! zebranie dałyby sobie spokuj.
POZDRAWIAM DRUHÓW OCHOTNIKÓW

Offline Pedros

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.023
Odp: gmina nie chce was finansować??
« Odpowiedź #12 dnia: Maj 23, 2006, 09:05:45 »
hakowy - za ta wypowiedź dostajesz ode mnie plusa, ale wałkowalismy jakis czas temu podobny temat i niestety ten plan (utrzymanie 2-3 dobrych jednostek) jest nie do zrealizowania.
Doszlismy do wniosku, że głównie za sprawą wójtów.
Wójt, wiedząc, że OSP są na wsiach największą siłą wyborczą nie jest w stanie odmówić jakiejś tam słabej jednostce wyposażenia bo nie miałby potem szans  w wyborach.
U nas jest to samo,12 jednostek i każda dostaje co chce (oczywiście w miarę możliwości). I to nie prawda, że Zarząd Gminny decyduje o tym komu przyznać pieniądze. Tak jest tylko na papierze a prawda jest taka, że wójt i rada gminy przeznacza jakąś kwotę na cele OSP i potem "z tylnego siedzenie" kieruje wydatkami.
Jest np. duuuża wieś, ale bardzo słabo działająca OSP (2-3 wyjazdy w roku), ale wójt da im kasę np. na remont strażnicy (bo działalność bojowa średnio ich interesuje) i będzie miał o ileś tam głosów więcej.

Na koniec dodam, że i tak u nas nie jest źle, bo gmina, zodnie z ustawą zapewnia wszystkim jednostkom paliwo, ogrzewanie garaży, naprawy samochodów, umundurowanie (z tym już gorzej) itp. ale i tak chyba Zarząd Gminy więcej wydaje na różnego rodzaju imprezy niż na działalność bojową.

Offline SenseY

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 706
Odp: gmina nie chce was finansować??
« Odpowiedź #13 dnia: Maj 23, 2006, 10:53:33 »
Pedrosie - piszesz że dajesz hakowemu plusa a joge ocena wciąż jest +0/-0. Ale to tylko na marginesie ;)

To co piszecie to prawda, widzę to wyraźnie na terenie mojej gminy. I czekam aż małe jednostki się posypią, bo jednak państwo nasze niezbyt nas wspiera. Co raz więcej w OSP biurokracji itd. Nie popieram tych zmian, ale mają one jednak w tym swój plus. Rzeczywiście powinno być tak że na terenie gminy winny być jedna lub dwie jednostki OSP które będa działać aktywnie i w których można inwestować. Dlaczego tak źle życzę małym nieaktywnym jednostkom? Dlatego że to właśnie te jednostki mają duży wpływ na powoływanie władz związkowych, które są takie jakie widzimy. Strażaków z małych jednostek nie zawsze interesuje ochrona ppoż, nie rozumieją tych co aktywnie działają, gaszą pożary, ratują. W małych jednostkach zbyt wielu jest lokalnych polityków, którzy widzą swoją korzyść w tym co robią, bo np ludzie wybiorą go radnym albo sołtysem. A u mnie było nawet tak że za butelkę poszli i poparli tego którego wcześniej wyzywali za nieuczciwośc.

Jeżeli chodzi o finansowanie OSP dodam jeszcze że gmina powinna w 100% wywiązywać się z obowiązków ustawowych. Przynajmniej dla jednostek OSP z KSRG.

Offline Krzyś Mila

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 558
  • By zawsze wracać z tarczą i z dumą nosić mundur...
Odp: gmina nie chce was finansować??
« Odpowiedź #14 dnia: Maj 23, 2006, 11:17:27 »
Moje pytanie brzmi: JAK ta biedna gmina ma utrzymać 13 samochodów, 18 motopomp, oraz ubrać szanownych druhów (średnio licząc 10-20 osób na OSP – czyli 180 – 360 butów, hełmów, jakiś ubrań, a o sprzęcie to już nie wspomnę)? W moich stronach taka sytuacja jest w wielu gminach. Uważam za bezsensowne utrzymywanie wszystkich jednostek i ich finansowanie z budżetu gminy co nakazywało prawo. Moim zdaniem w takich sytuacjach powinny być wytypowane 2-3 OSP, które będzie utrzymywać gmina, a w pozostałych OSP powinien być przekazany sprzęt dla OSP czy dla wsi, w której OSP się znajduje i to one same powinny sobie szukać sponsora. W ten sposób te jednostki którym zależy, a nie zostały wytypowane w jakiś sposób na pewno dadzą radę, a te które zbierają się tylko na zawody i walne !!! zebranie dałyby sobie spokuj.
POZDRAWIAM DRUHÓW OCHOTNIKÓW


Witam.

Nieznajomość prawa szkodzi, bez względu, czy jest to brak wiedzy, czy mylne mniemanie.
Gmina finansuje tylko operacyjną działalność straży, w tym badania, ubezpieczenia, umundurowanie (na temat umundurowani już na forum była mowa, naprawdę nie trzeba każdemu kupować oraz kupować nowe mundury). Choćbyśmy mieli raz w roku wyjechać do akcji, nie możemy pominąć tych rzeczy. Pozostałe finnasowanie straży jest uzależnione od jej mobilność. Właściwie przy obecnym stanie prawnym powinno być tak jak piszecie, że powinno być - jednostki, które uczestniczą w dużej ilości zdarzeń dostają stosunkowo więcej niż jednostki, które mają mniej wyjazdów. Jeżeli jest inaczej to wina nie złego uregulowanie prawnego, a złego wykonywanie prawa. To jest tak zwany czynnik ludzki.

Pozdrawiam.

Offline miggru

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 961
Odp: gmina nie chce was finansować??
« Odpowiedź #15 dnia: Maj 23, 2006, 14:44:45 »
To jak gmina nie chce was finansować to nie wyjeżdzajcie do zdarzeń bo paliwa nie ma!!! Troszeczke ich przycisnąć i coś się znajdzie. U mnie w OSP która należy do KSRG była taka sytuacja że nie chcieli nam płacić za prąd (ogrzewanie garażu w zime) i napisaliśmy pismo do komendy że musimy z beczki wode wylać i nie będziemy z tego powodu wyjeżdzać. Mała interwencja i narazie jest OK, ale z pozostałym sprzętem to już gorzej.

Offline LeeTWIN

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 70
Odp: gmina nie chce was finansować??
« Odpowiedź #16 dnia: Maj 23, 2006, 20:24:06 »
Po przeczytaniu waszych wiadomości doszedłem do wniosku, że w mojej gminie nie jest tak źle. Pieniążki zawsze są na takie rzeczy jak paliwo, ogrzewanie garaży w zimie, umundurowanie (właśnie gmina zasponsorowała nam 10 kompletów mundurów galowych). Osobiście zaobserwowałem, że jeśli nasz burmistrz widzi, że są "zapaleńcy" i ciągle coś się dzieje w remizie to kasa się znajdzie. Owszem w mojej OSP jeszcze pół roku temu wymarłej nic się nie działo to i z kasą było ciężko, ale kiedy "młoda ekipa" wzięła wszystko w swoje ręce to i kasa się znajduje. Owszem moja gmina nie jest biedna, ale, to że to region gdzie jest sporo uzdrowisk i dużych obiektów kasa na OSP idzie nawet spora. W tym roku planowany jest zakup do sąsiedniej jednostki nowego Mercedesa Atego.

Offline karola998

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 70
Odp: gmina nie chce was finansować??
« Odpowiedź #17 dnia: Maj 27, 2006, 10:30:00 »
Oj koledzy nie wiedziałam, że az taka dyskusja się przerodzi z tego.
ale macie rację, powinny być wytypowane jednostki, które będa wykonywac zadania własne gminy. Ale i z drugiej strony trochę by mi było przykro że akurat moją jednostkę mają zlikwidować(nie sądzicie). W mojej gminie jest jednostka, która może do akcji wyjeżdza 3 razy do roku ale coż kasę dostaję jak inni (choć osobiście nie widzę sensu).
A my nadal kasy nie dostalismy na oboz dla MDP ;((((
a szkoda, bo jak młodzieży nie przyciągniemy czymś to straż umrze śmiercią naturalną ;(
pozdrawiam.
karola998

Offline hakowy

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 78
Odp: gmina nie chce was finansować??
« Odpowiedź #18 dnia: Maj 30, 2006, 13:28:02 »
Kolego Krzyś Mila
Chodziło mi właśnie o finansowanie związane z utrzymywaniem gotowości bojowej, tzn. oprócz finansowania udziału w akcjach ratowniczo – gaśniczych należy jednostkom tym zagwarantować:
- paliwo na przepalanie (jak się nie mylę przynajmniej raz w miesiącu lub raz na kwartał)
- środki na naprawę poczciwych PO5 M 8/8 – w przypadku, o którym pisałem jest ich 18
- środki na naprawę samochodów
- a co do ubrań, to przypominam, że ubranie typu moro, nie jest dopuszczone do działań podczas akcji rat.-gaś., bez hełmu i butów strażackich też nie da się pracować zgodnie z zasadami BHP i nie hodziło mi o zmianę umundurowania wyjściowego, organizowania imprez, czy wyjazdów krajoznawczych.
to tyle w formie wyjaśnienia.
 Pozdrawiam

Offline wolicki1

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 493
Odp: gmina nie chce was finansować??
« Odpowiedź #19 dnia: Maj 30, 2006, 15:51:45 »
A kto mówił ze starym poczciwym moro nie można gasić a właśnie ze można a u nas trzeba nawet  :huh:

dopis.---------------------------------------------------------
trzeba bo własnie nie ma kasy na ups-y zwane u nas przez wójta nieekonomicznym wydatkiem.
--------------------------------------------------------------
Jakbyśmy gasili tym co ma akurat na dany rok certyfikat bezpieczeństwa a po 3 -4 latach juz go nie ma bo jest za stare ,to by nikt nie mógł wyjechać
bo nie ma odpowiedniego umundurowania itd.
u nas komendant gminny powiedział na walnym ze ma 2 ups z aktualnym certyfikatem i te puszcza najbliżej ognia a reszta juz sie zestarzała "certyfikatowo" więc jest na tyłach choć w praktyce juz być nie powinna.
Nie można tych certyfikatów brać tak na super poważnie bo jak przejżycie szafki w osp to wyjdzie ze większośc trzeba wyzucic bo nie spełniaja aktualnych norm.

Apropo tematu gmina zobowiązana jest do tych rzeczy które tu zostały wyżej postawione a wykręcanie sie jakimś stowarzyszeniem to nic innego jak próba olewania jednostki przez radnych gm.i wójta.
« Ostatnia zmiana: Maj 31, 2006, 19:42:07 wysłana przez wolicki1 »

Offline Pedros

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.023
Odp: gmina nie chce was finansować??
« Odpowiedź #20 dnia: Maj 31, 2006, 12:33:30 »
A kto mówił ze starym poczciwym moro nie można gasić a właśnie ze można a u nas trzeba nawet 

No bez przesady...
W moro nie wolno gasić bo mówi tak regulamin. I każdy strażak o tym wie. Możemy oczywiście mówić o tym, że gmina nie kupuje nam Ubrań Specjalnych bo są drogie, itd. ale strażak nie powinien mówić: "można a nawet trzeba" bo to najlepiej o nim nie świadczy.
Pozyskiwanie ubrań specjalnych to zadanie naczelnika i prezesa. Moga oni cały czas wnosić o zakup takich mundurów na zebraniach zarządu gminy, jeśli to nie przynosi skutku powinni uderzać wszędzie - do Rady Gminy, do wójta. (W końcu to Rada Gminy przeznacza kasę na OSP w gminie i ma prawo kontrolować jak ta kasa została wydana).
Jeśli widać, że nie ma szans na pozyskanie UPS z gminy, trzeba zgromadzić własne środki na ich zakup. My np. pozyskaliśmy dwa UPS z PZU a teraz planujemy zorganizować loterię fantową z której kasa zostanie przeznaczona prawdopodobnie na jeden UPS. I w tej chwili mamy ich 5 (tylko kierowca jeździ w koszarówce).
Nie wyobrażam sobie wypuszczenia zastępu do akcji bez prawidłowego wyposażenia osobistego. A przecież ubranie to nie wszystko - potrzebne są jeszcze: buty specjalne, rękawice, chełm, kominiarka.
A ty piszesz o "moro"...

Offline krzysiek 998

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 274
Odp: gmina nie chce was finansować??
« Odpowiedź #21 dnia: Maj 31, 2006, 15:54:27 »
Cytat z BigJaro   Popieram

Obowiązek ponoszenia kosztów funkcjonowania OSP spoczywa na Gminie. Mówi o tym art.32, ust. 2 i 3 w/w ustawy:
"2. Koszty wyposażenia, utrzymania, wyszkolenia i zapewnienia gotowości bojowej
ochotniczej straży pożarnej ponosi gmina, z zastrzeżeniem art. 35 ust. 1.
3. Gmina ma również obowiązek:
1) bezpłatnego umundurowania członków ochotniczej straży pożarnej,
2) ubezpieczenia w instytucji ubezpieczeniowej członków ochotniczej straży pożarnej
i młodzieżowej drużyny pożarniczej,
3) ponoszenia kosztów okresowych badań lekarskich, o których mowa w art. 28
ust. 6."

A po trzecie ochrona przeciwpożarowa jest zadaniem własnym gminy wynika to z art.7, ust. 1 pkt 14
"1. Zaspokajanie zbiorowych potrzeb wspólnoty należy do zadań własnych gminy. W szczególności zadania własne obejmują sprawy:
14) porządku publicznego i bezpieczeństwa obywateli oraz ochrony przeciwpożarowej i przeciwpowodziowej, w tym wyposażenia i utrzymania gminnego magazynu przeciwpowodziowego,"




A Burmistrzowie mają nas w Du... niech sobie loterie fantowa zorganizują a ja im nie dam na mundury Zrobie sobie piknik w końcu zbliżaja się wybory trzeba sobie pozyskiwać wyborców no nie


pozdro
« Ostatnia zmiana: Maj 31, 2006, 16:10:56 wysłana przez krzysiek 998 »

Offline Krzyś Mila

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 558
  • By zawsze wracać z tarczą i z dumą nosić mundur...
Odp: gmina nie chce was finansować??
« Odpowiedź #22 dnia: Czerwiec 03, 2006, 09:51:08 »
Witam.

Wyborcami są również strażacy. Proponuję wykorzystać tą sytuację.
Jak często widujecie się ze swoim wójtem? Radą gminy? Poinformowaliliście ich jak funkcjonuje straż i czym Wy (konkretnie) się zajmujecie? Ile pism napisaliście do nich? Ilu sponsorów ma Wasza straż? Staraliście sie o dotacje UE? z innych źródeł?
Może samo narzekanie na forum nie wystarczy, bo akurat Wasz burmistrz tego nie czytuje?

Pozdrawiam

Offline Pedros

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.023
Odp: gmina nie chce was finansować??
« Odpowiedź #23 dnia: Czerwiec 05, 2006, 10:00:05 »
Dokładnie!
Molestować wójta i komendanta gminnego - od tego w końcu są.
Zwłaszcza że w październiku wybory!