Autor Wątek: WOŚP straci udział policji, strażaków i wojska?  (Przeczytany 12835 razy)

Offline Porta

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.704
  • Zgred
WOŚP straci udział policji, strażaków i wojska?
« dnia: Grudzień 21, 2015, 11:51:34 »

Prawo i Sprawiedliwość oraz Jerzy Owsiak od lat za sobą nie przepadają. Teraz, gdy PiS ma władzę Wielka Orkiestra Świątecznej pomocy może odbyć się bez wsparcia służb mundurowych.


Wśród jednostek wojskowych oraz innych służb MSWiA chodzą słuchy, że rozesłano do nich instrukcję w sprawie współpracy z organizacjami pozarządowymi przy organizacji tego typu imprez. To, że zakazu wsparcia WOŚP bezpośrednio nie sformowano, to mundurowi odczytali to jako jasną sugestię, że za taką współpracę poniosą najwyższą karę – jednym słowem polecą głowy.



https://remiza.com.pl/wosp-straci-udzial-policji-strazakow-i-wojska/
Aktualności, artykuły, społeczność: www.Remiza.pl
Sklep pożarniczy - www.remiza.com.pl/sklep

Offline daiman998

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 234
Odp: WOŚP straci udział policji, strażaków i wojska?
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 21, 2015, 12:47:05 »
Dlatego dobrze, że są jeszcze OSP :)

zyraf

  • Gość
Odp: WOŚP straci udział policji, strażaków i wojska?
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 21, 2015, 13:11:24 »
Wośp dla mnie to ściema bo koszty organizacji tej imprezy są ogromne...szlachetna paczka nie angażuje nikogo tak bardzo a kwotowo pomaga potrzebującym bardziej.

Offline firepl

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 317
  • w stanie spocz.
Odp: WOŚP straci udział policji, strażaków i wojska?
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 21, 2015, 14:26:34 »
Wośp dla mnie to ściema bo koszty organizacji tej imprezy są ogromne...szlachetna paczka nie angażuje nikogo tak bardzo a kwotowo pomaga potrzebującym bardziej.
Dokładnie tak jak napisałeś,WOSP jakoś nie bardzo chce sie rozliczać i udostepniac dokumentacji spólek i spóleczek "kurki" "mrowki" , "melony", a co do strazakow OSP wiadomo dobrze że są ale jeśli oficjalnie zostanie coś zabronione to ci z KSRG wielkiego manewru nie mają.

Offline piotr998

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.787
  • Najciekawsze historie pisze samo życie.
Odp: WOŚP straci udział policji, strażaków i wojska?
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 21, 2015, 14:56:39 »
... a co do strazakow OSP wiadomo dobrze że są ale jeśli oficjalnie zostanie coś zabronione to ci z KSRG wielkiego manewru nie mają.
OSP z KSRG czy z poza systemu jednakowo są stowarzyszeniami działającymi wg własnych statutów i jeżeli będą działały zgodnie z prawem to wytyczne mogą równo olać.  :piwo:
"Tam, gdzie wszyscy myślą to samo, w ogóle niewiele się myśli" - H.Geissler
"Kłócić się nie należy, ale jest obowiązkiem jasno określić przeciwstawny punt widzenia." - J.W.Goethe

zyraf

  • Gość
Odp: WOŚP straci udział policji, strażaków i wojska?
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 21, 2015, 15:11:12 »
Żeby sprawa była jasna ja tam owsiaka nie lubie i nie do końca mu ufam ale jak dowódca zdecyduje czy osp podejmie taką decyzje to mogę brać udział w jakiejś tam akcji. Czasem lepiej po prostu się pokazać ludziom niż siedzieć w jednostce. Nie zmienia to faktu, że płacz o brak służb jest trochę nie na miejscu.

Offline daiman998

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 234
Odp: WOŚP straci udział policji, strażaków i wojska?
« Odpowiedź #6 dnia: Grudzień 21, 2015, 16:04:01 »
... a co do strazakow OSP wiadomo dobrze że są ale jeśli oficjalnie zostanie coś zabronione to ci z KSRG wielkiego manewru nie mają.
OSP z KSRG czy z poza systemu jednakowo są stowarzyszeniami działającymi wg własnych statutów i jeżeli będą działały zgodnie z prawem to wytyczne mogą równo olać.  :piwo:

Tym bardziej, że udział danej jednostki OSP (stowarzyszenia) wręcz nie może wpłynąć na obniżenie gotowości bojowej.
Co do WOŚP jestem zdania, że pewnie są i różne kombinacje, dlatego ich nie bronię, ale mimo tych nazwijmy to kombinacji sporo sprzętu trafia do szpitali. Nie będę dyskutował o wyższości jednej akcji nad drugą. Uważam, że nawet jak część pieniędzy ginie po drodze to i tak warto, bo nikt inny czegoś takiego nie zrobi.

Co więcej pozostaje jeszcze taka kwestia, jak kolega zyraf napisał. Czasem po prostu warto się ludziom pokazać.

Co do szlachetnej paczki to brałem udział i polecam wszystkim, którzy w tym roku się nie przyłączyli,

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 21, 2015, 18:04:17 wysłana przez grzela »

Offline firepl

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 317
  • w stanie spocz.
Odp: WOŚP straci udział policji, strażaków i wojska?
« Odpowiedź #8 dnia: Grudzień 21, 2015, 19:38:00 »
... a co do strazakow OSP wiadomo dobrze że są ale jeśli oficjalnie zostanie coś zabronione to ci z KSRG wielkiego manewru nie mają.
OSP z KSRG czy z poza systemu jednakowo są stowarzyszeniami działającymi wg własnych statutów i jeżeli będą działały zgodnie z prawem to wytyczne mogą równo olać.  :piwo:

Tym bardziej, że udział danej jednostki OSP (stowarzyszenia) wręcz nie może wpłynąć na obniżenie gotowości bojowej.
Co do WOŚP jestem zdania, że pewnie są i różne kombinacje, dlatego ich nie bronię, ale mimo tych nazwijmy to kombinacji sporo sprzętu trafia do szpitali. Nie będę dyskutował o wyższości jednej akcji nad drugą. Uważam, że nawet jak część pieniędzy ginie po drodze to i tak warto, bo nikt inny czegoś takiego nie zrobi.

Co więcej pozostaje jeszcze taka kwestia, jak kolega zyraf napisał. Czasem po prostu warto się ludziom pokazać.

Co do szlachetnej paczki to brałem udział i polecam wszystkim, którzy w tym roku się nie przyłączyli,
Nie może wpływać na gotowość operacyjną więc taka osp powinna zostać wycofana z podziału, odwodów operacyjnych itp.
Co do pokazywania się to w takiej sytuacji, to są koszty własne Gminy i mogą zostać rozliczane przez Rady,wszystko zależy  od Wójta ,Burmistrza jeśli nie wyrazi zgody to nigdzie nie pojadą , a sporo Wojtów Burmistrzów jest z PIS. Kiedyś wyliczył Pan ze Złotoryi z którym Pan O. przegrał sprawę w sądzie : koszty służb,TV i całej otoczki są wyższe od tego co zostanie uzbierane. Popieram i polecam Szlachetną Paczkę , tu wszystko jest transparentne i czyste.

Offline Michaszs

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.221
Odp: WOŚP straci udział policji, strażaków i wojska?
« Odpowiedź #9 dnia: Grudzień 21, 2015, 21:33:24 »
Odpowiedz jednego z czlonkow spoleczenstwa na slowa Pana Posla:
http://images78.fotosik.pl/178/fda02be2de95d383.jpg

Owsiak swiety nie jest, bo gdyby byl to by sie dal przeswietlic. Jest jak jest ale pompe po powodzi od niego dostalismy...
Św. Florianie módl się za nami gdy wezwani syreną do akcji wyjeżdżamy...

Offline firepl

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 317
  • w stanie spocz.
Odp: WOŚP straci udział policji, strażaków i wojska?
« Odpowiedź #10 dnia: Grudzień 21, 2015, 21:37:57 »
Odpowiedz jednego z czlonkow spoleczenstwa na slowa Pana Posla:
http://images78.fotosik.pl/178/fda02be2de95d383.jpg

Owsiak swiety nie jest, bo gdyby byl to by sie dal przeswietlic. Jest jak jest ale pompe po powodzi od niego dostalismy...
Ja myślę że każdy to może powiedzieć , bo raczej nie chodziło o udział prywatny , chyba raczej o wykorzystywanie sprzetu służbowego i ludzi, umundurowania itp. tak przynajmniej ja to odbieram. Prywatnie? Pan wojskowy ma rację , po cywilu może sobie śmigać gdzie chce.

Offline mulat81

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 553
Odp: WOŚP straci udział policji, strażaków i wojska?
« Odpowiedź #11 dnia: Grudzień 21, 2015, 22:19:14 »

Owsiak swiety nie jest, bo gdyby byl to by sie dal przeswietlic. Jest jak jest ale pompe po powodzi od niego dostalismy...

A zbiórka była na sprzęt medyczny, chyba że to pompa infuzyjna...., i tak robi się problem. WOŚP cel szczytny, tylko na ile Prawy i Sprawiedliwy.

Offline remfire

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.049
Odp: WOŚP straci udział policji, strażaków i wojska?
« Odpowiedź #12 dnia: Grudzień 21, 2015, 22:44:00 »
Wośp dla mnie to ściema bo koszty organizacji tej imprezy są ogromne...szlachetna paczka nie angażuje nikogo tak bardzo a kwotowo pomaga potrzebującym bardziej.
Przy  Szlachetnej paczce tez pomagało wielu strażaków i to tez w czasie służby - fotek a sieci jest wiele - wiec koszty też były z tym związane.
 
Nie ma sie jednak co oszukiwać, każda tego typu inicjatywa nie  obywa sie bez pomocy i udziału służb mundurowych.  W pewnym sensie pokrywa się to nawet z ich zadaniami , bo przecież jest to swego rodzaju profilaktyka - dlatego korzystają z tego strażacy , policjanci, żołnierze, medycy itp Łatwiej jest pojawić sie tam gdzie sa już ludzie niz ich ściagać na swoje pogadanki, prelekcje itp.  Działa to równiez na korzyść owych służ, bo społeczeństwo ma z nimi kontakt , a nie czuje ze są oderwane od społeczeństwa.  M.in dzieki takim  akacja  wzrasta image wszystkich służ, a nawet wzrasta ilośc chetnych do pracy/służby. Jest to pozytwne dla wszystkich stron - organizatorów, społeczeństwa jak i uczestniczących służb.
Słuzby powinny więc zawsze uczestniczyć w takich akcjach , a jeśli są  zastrzeżenia do takiej czy innej osoby , to  są do tego odpowiednie organy.
Róznicowanie takich akcja na te w których można uczestniczyc lub nie, świadczy tylko tych którzy sie podejmują takiego różnicowania.
A tak retorycznie można zapytac , czy uczestnictwo w uroczystościach religijnych tez będzie zakazywane ? Z tym też są przecież związane koszty, oderwanie od obowiązków służbowych itp

Offline remfire

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.049
Odp: WOŚP straci udział policji, strażaków i wojska?
« Odpowiedź #13 dnia: Grudzień 21, 2015, 22:49:40 »

Owsiak swiety nie jest, bo gdyby byl to by sie dal przeswietlic. Jest jak jest ale pompe po powodzi od niego dostalismy...

A zbiórka była na sprzęt medyczny, chyba że to pompa infuzyjna...., i tak robi się problem. WOŚP cel szczytny, tylko na ile Prawy i Sprawiedliwy.
proponuje najpierw poczytać ,a później klikać - nie jestem fanem WOŚPu , ale wystarczy chwile poszukać:
 http://wiadomosci.onet.pl/kraj/ponad-2-6-mln-zl-zebrala-wosp-w-akcji-stop-powodziom/s290n

Cytuj
Jak poinformowało w poniedziałek Biuro Prasowe WOŚP, zbiórka, która odbyła się 4 lipca, zakończyła się wynikiem 2 644 507,34 zł. Fundacja wysłała już sprawozdanie do Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji.

Za zebrane pieniądze Fundacja WOŚP kupi pompy szlamowe, pompy pływające i agregaty prądotwórcze. Konkurs ofert odbędzie się w najbliższy piątek. Sprzęt zostanie przekazany 444 jednostkom OSP znajdującym się przede wszystkim na terenach, które ucierpiały w tegorocznych powodziach lub są zagrożone powodzią w przyszłości.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.401
Odp: WOŚP straci udział policji, strażaków i wojska?
« Odpowiedź #14 dnia: Grudzień 21, 2015, 22:57:50 »
Za zebrane pieniądze Fundacja WOŚP kupi pompy szlamowe, pompy pływające i agregaty prądotwórcze. Konkurs ofert odbędzie się w najbliższy piątek. Sprzęt zostanie przekazany 444 jednostkom OSP znajdującym się przede wszystkim na terenach, które ucierpiały w tegorocznych powodziach lub są zagrożone powodzią w przyszłości.

To policz proszę co można kupić bez przetargu za 2 mln. zł.
i ciekawe ile jednostek dostało coś więcej niż 1 pompę lub agregat.
Nikt tu nie pisze, że nie pomagają ale padają zarzuty, że spora cześć wpada do "rodziny".
« Ostatnia zmiana: Grudzień 22, 2015, 07:09:24 wysłana przez Butel »
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline firepl

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 317
  • w stanie spocz.
Odp: WOŚP straci udział policji, strażaków i wojska?
« Odpowiedź #15 dnia: Grudzień 21, 2015, 22:58:47 »

Owsiak swiety nie jest, bo gdyby byl to by sie dal przeswietlic. Jest jak jest ale pompe po powodzi od niego dostalismy...

A zbiórka była na sprzęt medyczny, chyba że to pompa infuzyjna...., i tak robi się problem. WOŚP cel szczytny, tylko na ile Prawy i Sprawiedliwy.
proponuje najpierw poczytać ,a później klikać - nie jestem fanem WOŚPu , ale wystarczy chwile poszukać:
 http://wiadomosci.onet.pl/kraj/ponad-2-6-mln-zl-zebrala-wosp-w-akcji-stop-powodziom/s290n

Cytuj
Jak poinformowało w poniedziałek Biuro Prasowe WOŚP, zbiórka, która odbyła się 4 lipca, zakończyła się wynikiem 2 644 507,34 zł. Fundacja wysłała już sprawozdanie do Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji.

Za zebrane pieniądze Fundacja WOŚP kupi pompy szlamowe, pompy pływające i agregaty prądotwórcze. Konkurs ofert odbędzie się w najbliższy piątek. Sprzęt zostanie przekazany 444 jednostkom OSP znajdującym się przede wszystkim na terenach, które ucierpiały w tegorocznych powodziach lub są zagrożone powodzią w przyszłości.
Tylko dlaczego nie ma linków do pobrania dokumentów spólek ,spółeczek itd. dlaczego sad do dziś ie otrzymał dokumentów o które poprosił? dlaczego tak się wzbraniają wszystkie fundacje (córki) przed opublikowaniem ile naprawde przejadają?

Offline Miuzik

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 32
Odp: WOŚP straci udział policji, strażaków i wojska?
« Odpowiedź #16 dnia: Grudzień 21, 2015, 23:38:35 »
Mam gdzieś, że WOŚP  kosztuje dużo. Przez wrzucenie 5 zł do puszki nie stanę się biednym, w tym roku również będę wspierał WOŚP.  Co do szlachetnej paczki, chciałem ją zrobić, lecz jak zobaczyłem "najpotrzebniejsze sprzęty: lodówka, pralka itp." "przyda się: produkty spożywcze". Nie wiem jak to dokładnie działa, ale nie znalazłem rodziny, której mógłbym pomóc, bo mnie na to nie stać. Oczywiście mógłbym kupić makarony, makę... ale wtedy nasuwa mi się pytanie, co jeśli ktoś ma lodówkę i zechce ją oddać, a ja "zarezerwuję rodzinę"?. 
Następny przykład Caritas. 95% pieniędzy jest przekazywane na cele dobroczynne, tylko że nie trafiają te produkty do rodzin, które naprawdę tego potrzebują. Słynne jest już "zapisz mnie na dary z Caritasu".
Gdybym był strażakiem, to bez wahania pomógłbym WOŚP. Nie będzie mi jakiś polityk zakazywał pomagać ludziom. Szczególnie, że często są to prezentacje pierwszej pomocy i wiele naprawdę przydatnych informacji m.in jak zachować się w sytuacji zagrożenia życia.
Stanisławie Pięta! Pocałuj mnie w tyłek.

Offline firepl

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 317
  • w stanie spocz.
Odp: WOŚP straci udział policji, strażaków i wojska?
« Odpowiedź #17 dnia: Grudzień 22, 2015, 09:07:17 »
Mam gdzieś, że WOŚP  kosztuje dużo. Przez wrzucenie 5 zł do puszki nie stanę się biednym, w tym roku również będę wspierał WOŚP.  Co do szlachetnej paczki, chciałem ją zrobić, lecz jak zobaczyłem "najpotrzebniejsze sprzęty: lodówka, pralka itp." "przyda się: produkty spożywcze". Nie wiem jak to dokładnie działa, ale nie znalazłem rodziny, której mógłbym pomóc, bo mnie na to nie stać. Oczywiście mógłbym kupić makarony, makę... ale wtedy nasuwa mi się pytanie, co jeśli ktoś ma lodówkę i zechce ją oddać, a ja "zarezerwuję rodzinę"?. 
Następny przykład Caritas. 95% pieniędzy jest przekazywane na cele dobroczynne, tylko że nie trafiają te produkty do rodzin, które naprawdę tego potrzebują. Słynne jest już "zapisz mnie na dary z Caritasu".
Gdybym był strażakiem, to bez wahania pomógłbym WOŚP. Nie będzie mi jakiś polityk zakazywał pomagać ludziom. Szczególnie, że często są to prezentacje pierwszej pomocy i wiele naprawdę przydatnych informacji m.in jak zachować się w sytuacji zagrożenia życia.
Stanisławie Pięta! Pocałuj mnie w tyłek.
Każdy robi jak chce i każdy ma swoje racje, kiedyś na początku może to było spontaniczne, dzis wiele osób ma inne zdanie ale idzie na ten cyrk bo to jest poprawne politycznie, na szczęsce tamte czasy jż mijają, mam nadzieje bezpowrotnie i nikt nie będzie pytał "nie widzałem Cię wczoraj na WOSP" Jeszcze raz powiem: prywatnie meżesz sobie robić co chcesz , służbowo raczej nie.Ktoś tam napisał że wojsko bierze udział w ceremoniach kościelnych, zgadza się ale ten kto był w wojsku wie że jest ceremoniał i regulamin, w Straży jest ceremoniał i regulamin więc jest to w jakiś sposób unormowane, Owsiaka i jego kilku fundacji z dużymi dochodami prowadzących nie ma w tych regulaminach . Owszem jest to kontakt ludzi ze służbami ale czy aż tak wiele z tego wynoszą? Jest wiele innych okazji aby zapoznać się, kto chce ten znajdzie. Powiem jeszcze raz nie robi co chce jak to on krzyczy ale za swoje pieniądze i rozlicza sie do złotówki, tak niestety nie jest, tak na marginesie też wrzucam bo jak nie dasz to z "byka " na Ciebie patrzą, napuszczają te dzieciaki i one biedne chodzą i żebrają , są za młode by cokolwiek z tego zrozumieć.

Offline mulat81

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 553
Odp: WOŚP straci udział policji, strażaków i wojska?
« Odpowiedź #18 dnia: Grudzień 22, 2015, 09:27:28 »
http://www.tvp.info/23262103/nie-bedzie-kar-dla-mundurowych-uczestniczacych-w-wosp-nie-wiem-skad-taki-pomysl-posla-piety
Zwolnień nie będzie, bo niby kogo strażaka? że wykonywał rozkaz komendanta bo mu kazali jechać? :gwiazdki:

Offline remfire

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.049
Odp: WOŚP straci udział policji, strażaków i wojska?
« Odpowiedź #19 dnia: Grudzień 22, 2015, 13:42:08 »
Za zebrane pieniądze Fundacja WOŚP kupi pompy szlamowe, pompy pływające i agregaty prądotwórcze. Konkurs ofert odbędzie się w najbliższy piątek. Sprzęt zostanie przekazany 444 jednostkom OSP znajdującym się przede wszystkim na terenach, które ucierpiały w tegorocznych powodziach lub są zagrożone powodzią w przyszłości.

To policz proszę co można kupić bez przetargu za 2 mln. zł.
i ciekawe ile jednostek dostało coś więcej niż 1 pompę lub agregat.
Nikt tu nie pisze, że nie pomagają ale padają zarzuty, że spora cześć wpada do "rodziny".
Policzyłem i uważam że ja bym nie był  w stanie tyle kupic za owe 2,6mln
Cytuj
W sumie Fundacja Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy przekazała strażakom 100 motopomp, 200 motopomp pływających "Posejdon", 130 jednofazowych agregatów prądotwórczych, 15 trójfazowych agregatów prądotwórczych oraz 130 motopomp do wody zanieczyszczonej wartych w 2,6 mln zł.
http://wiadomosci.pless.pl/21154-osp-piasek-z-pompa-od-wosp
Tak jak pisałem nie jestem wielbicielem WOŚPu, ani tez innych tego typu organizacji. Jednak nie mozna powtarzać głupot jakie mówią osoby chcące ich oczerniać .
Jeśli są jakieś nieprawidłowości to są organy powołane do wyjaśnienia takich spraw.  Nie ma tez co się oszukiwać że w jakiejkolwiek innej fundacji nie ma osób które na tym zarabiaja - bo dlaczego magazynierzy, kierowcy, księgowe itp miałyby to wszystko robić za darmo ? Mozna poświecic dzien , dwa , ale nie pracować gdzieś przed dłuższy czas za darmo, bo jeśc coś trzeba. A jeśli codziennie byłby inny magazynier  czy księgowa , to chyba nie trudno przewidzieć jaki byłby tego efekt.
Nie dajcie się więc tak łatwo  manipulować osobom które chcą wprowadzić zamęt, bo one nie robią tego bezinteresownie.  Mają w tym swój cel, ale o nim głosno nie powiedzą.
A na koniec powtórze że udział służb w tego typu akcjach przynosi korzyść dla wszystkich stron. Nie ma tez przymusu uczestnictwa ,  więc tym bardziej nie powinno być zakazu.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 22, 2015, 14:23:36 wysłana przez remfire »

Offline firepl

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 317
  • w stanie spocz.
Odp: WOŚP straci udział policji, strażaków i wojska?
« Odpowiedź #20 dnia: Grudzień 22, 2015, 19:30:33 »
Za zebrane pieniądze Fundacja WOŚP kupi pompy szlamowe, pompy pływające i agregaty prądotwórcze. Konkurs ofert odbędzie się w najbliższy piątek. Sprzęt zostanie przekazany 444 jednostkom OSP znajdującym się przede wszystkim na terenach, które ucierpiały w tegorocznych powodziach lub są zagrożone powodzią w przyszłości.

To policz proszę co można kupić bez przetargu za 2 mln. zł.
i ciekawe ile jednostek dostało coś więcej niż 1 pompę lub agregat.
Nikt tu nie pisze, że nie pomagają ale padają zarzuty, że spora cześć wpada do "rodziny".
http://kontrowersje.net/s_d_wyda_wyrok_dla_owsiaka_wszystkie_publikacje_matki_kurki_oparte_na_faktach
 Policzyłem i uważam że ja bym nie był  w stanie tyle kupic za owe 2,6mln
Cytuj
W sumie Fundacja Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy przekazała strażakom 100 motopomp, 200 motopomp pływających "Posejdon", 130 jednofazowych agregatów prądotwórczych, 15 trójfazowych agregatów prądotwórczych oraz 130 motopomp do wody zanieczyszczonej wartych w 2,6 mln zł.
http://wiadomosci.pless.pl/21154-osp-piasek-z-pompa-od-wosp
Tak jak pisałem nie jestem wielbicielem WOŚPu, ani tez innych tego typu organizacji. Jednak nie mozna powtarzać głupot jakie mówią osoby chcące ich oczerniać .
Jeśli są jakieś nieprawidłowości to są organy powołane do wyjaśnienia takich spraw.  Nie ma tez co się oszukiwać że w jakiejkolwiek innej fundacji nie ma osób które na tym zarabiaja - bo dlaczego magazynierzy, kierowcy, księgowe itp miałyby to wszystko robić za darmo ? Mozna poświecic dzien , dwa , ale nie pracować gdzieś przed dłuższy czas za darmo, bo jeśc coś trzeba. A jeśli codziennie byłby inny magazynier  czy księgowa , to chyba nie trudno przewidzieć jaki byłby tego efekt.
Nie dajcie się więc tak łatwo  manipulować osobom które chcą wprowadzić zamęt, bo one nie robią tego bezinteresownie.  Mają w tym swój cel, ale o nim głosno nie powiedzą.
A na koniec powtórze że udział służb w tego typu akcjach przynosi korzyść dla wszystkich stron. Nie ma tez przymusu uczestnictwa ,  więc tym bardziej nie powinno być zakazu.
poczytaj
http://kontrowersje.net/s_d_wyda_wyrok_dla_owsiaka_wszystkie_publikacje_matki_kurki_oparte_na_faktach
http://kontrowersje.net/s_d_wyda_wyrok_dla_owsiaka_wszystkie_publikacje_matki_kurki_oparte_na_faktach

Offline agad

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 151
Odp: WOŚP straci udział policji, strażaków i wojska?
« Odpowiedź #21 dnia: Grudzień 24, 2015, 13:05:46 »
Włączę się w temat szlachetnej paczki tak niby czystej i fantastycznej...
Ktoś weryfikuje rodziny, które mają te potrzeby? Osobiście widziałem jak paczkę dostaje tak bardzo potrzebująca rodzina, że w pokoju 50 calowy telewizor, kino domowe jakieś elektroniczne ramki na zdjęcia i inne bajery... A "potrzebujący" prawie oburzeni że chcieliśmy żeby pomogli nosić paczki.. No bieda aż piszczy...  :gwiazdki:
Co do WOŚP:
nie wiem jak się rozliczają, ale wiem ile jest ich sprzętu w szpitalach - szkoda, że z państwowych, tak dobrze rozliczanych pieniędzy nikt go nie kupuje.. Ja od 5 zł nie zbiednieję, a może kiedyś mojemu dziecku się przyda.

Offline straz22

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 46
  • I ósmego Dnia Bóg stworzył strażaka
Odp: WOŚP straci udział policji, strażaków i wojska?
« Odpowiedź #22 dnia: Grudzień 24, 2015, 16:40:49 »
W każdym szpitalu w którym byłem widziałem serduszko WOŚPu na budynku albo w środku, nie powinno się porównywać Szlachetnej Paczki do Orkiestry to dwa różne cele, dwa różne bieguny działania. Swego czasu byłem wolontariuszem w banku żywności, który ma swoją siedzibę na przeciwko mojej jednostki do chwili gdy się dokładnie nie przyjrzałem ludziom którzy tam przychodzą większość z nich wybrzydzała że nie ma tego co potrzebują, albo że nie ma mleka. Niektórzy nawet podjeżdżali takimi autami że moje przy nich zasługuje na Świąteczną Pomoc. Nieważne jak pomagamy człowiekowi, czy to podczas akcji ratowniczo-gaśniczej czy podczas finału WOŚPu lub Szlachetnej Paczki liczy się sama idea tej pomocy i jej chęć. Z chłopakami ode mnie z OSP podjęliśmy decyzję że jedziemy na WOŚP jak co roku a jeszcze postaram się ich namówić aby w wziąć udział w następnej edycji Szlachetnej Paczki ;)
straz22

Offline lebork87

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 101
  • pdf
Odp: WOŚP straci udział policji, strażaków i wojska?
« Odpowiedź #23 dnia: Grudzień 24, 2015, 17:22:40 »
Najlepiej zebrać znajomych zrzucić się i zrobić paczkę, przekazać rodzinie potrzebującej

Offline Radhezz

  • Audaces fortuna iuvat
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.713
  • Getting too old for this shit
Odp: WOŚP straci udział policji, strażaków i wojska?
« Odpowiedź #24 dnia: Grudzień 24, 2015, 20:51:38 »
Artykuł w punkt:
http://kontrowersje.net/mateusz_kijowski_szef_kod_wyrzuca_z_organizacji_za_oficjalne_poparcie_wo_p_brawo

Swoją drogą organizacji charytatywnych jest sporo, warto więc patrzeć na ręce ludziom którym dajemy pieniądze lub wspieramy ich zbiórki
Powyższy post wyraża opinię autora w dniu dzisiejszym. Autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podania przyczyny.
Oświetlenie i nagłośnienie ostrzegawcze - montaż, naprawa, modyfikacje => OGŁOSZENIE