Autor Wątek: Ankieta - wotum nieufności dla gen. Leśniakiewicza  (Przeczytany 15083 razy)

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.928
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Ankieta - wotum nieufności dla gen. Leśniakiewicza
« dnia: Sierpień 24, 2015, 17:42:56 »
Proponuję szanowni koledzy i zarazem do moderatora o stworzenie możliwości w pierwszej kolejności ułożenia ankiety... jak w temacie...

Offline strazak998

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 608
Odp: Ankieta - wotum nieufności dla gen. Leśniakiewicza
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 24, 2015, 20:20:00 »
Proponuję szanowni koledzy i zarazem do moderatora o stworzenie możliwości w pierwszej kolejności ułożenia ankiety... jak w temacie...

A w jakim celu? Szkoda zachodu. Komu złożysz to "wotum nieufności"? Jakie skutki to przyniesie? Czy w stosunku do szefa jakiejkolwiek formacji można złożyć coś takiego? Jeśli nie to po co to robić, żeby udowodnić sobie cokolwiek, czy tak po prostu z nudów.

Offline firepl

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 317
  • w stanie spocz.
Odp: Ankieta - wotum nieufności dla gen. Leśniakiewicza
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 24, 2015, 21:40:45 »
Proponuję szanowni koledzy i zarazem do moderatora o stworzenie możliwości w pierwszej kolejności ułożenia ankiety... jak w temacie...

A w jakim celu? Szkoda zachodu. Komu złożysz to "wotum nieufności"? Jakie skutki to przyniesie? Czy w stosunku do szefa jakiejkolwiek formacji można złożyć coś takiego? Jeśli nie to po co to robić, żeby udowodnić sobie cokolwiek, czy tak po prostu z nudów.

Popieram..

Offline adam998

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 258
    • http://
Odp: Ankieta - wotum nieufności dla gen. Leśniakiewicza
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 24, 2015, 22:53:27 »
Ogarnijcie się trzeba iść na całość wszelkimi sposobami trzeba pokazać że nie ufamy takiemu głównemu, który nic dla nas nie zrobił......

Offline mirek1

  • Jeszcze nigdy w dziejach tak wielu nie mówiło tak wiele do tak wielu, mając do powiedzenia tak niewiele.
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 941
  • "Tylko głupiec ma odpowiedź na wszystko."A.France
Odp: Ankieta - wotum nieufności dla gen. Leśniakiewicza
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 24, 2015, 23:34:14 »
Ogarnijcie się trzeba iść na całość wszelkimi sposobami trzeba pokazać że nie ufamy takiemu głównemu, który nic dla nas nie zrobił......
Nie musisz ufać masz wykonywać jego polecenia bo tak stanowi prawo.. / służysz w formacji gdzie obowiązują pewne zasady i tu nie ma miejsca na demokrację /
Referendum bez względu na jego wynik do niczego i nikogo nie zobowiązuje i obliguje . ...  raczej trzeba zainteresować naszymi problemami polityków , którzy mają wpływ na obsadzanie takich stanowisk. Zresztą po wyborach i tak wszyscy będą nas mieli w d***e na kolejne 4 lata. Na stołki w KG i KW trafią "swoi" lub  bądź tacy z układów towarzysko koleżeńskich co potrafią się szybko adaptować i przymilić nowej władzy.Tak było odkąd sięgam pamięcią.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 24, 2015, 23:39:06 wysłana przez mirek1 »
Tylko dwie rzeczy są nieskończone : wszechświat i ludzka głupota, choć nie jestem pewien co do tej pierwszej.
                                      Albert Einstein

Offline piotr998

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.787
  • Najciekawsze historie pisze samo życie.
Odp: Ankieta - wotum nieufności dla gen. Leśniakiewicza
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 25, 2015, 08:25:35 »
...  raczej trzeba zainteresować naszymi problemami polityków , którzy mają wpływ na obsadzanie takich stanowisk. Zresztą po wyborach i tak wszyscy będą nas mieli w d***e na kolejne 4 lata. Na stołki w KG i KW trafią "swoi" lub  bądź tacy z układów towarzysko koleżeńskich co potrafią się szybko adaptować i przymilić nowej władzy.Tak było odkąd sięgam pamięcią.
Podpisuję się pod tym stwierdzeniem dwoma rękami.
Mimo wszystko z Kom.Głównym trzeba prowadzić rozmowy/uzgodnienia - jak rozmawiać z osobą której udzieliło się wotum nieufności czyli uznaną za "niewiarygodną".
"Tam, gdzie wszyscy myślą to samo, w ogóle niewiele się myśli" - H.Geissler
"Kłócić się nie należy, ale jest obowiązkiem jasno określić przeciwstawny punt widzenia." - J.W.Goethe

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.368
Odp: Ankieta - wotum nieufności dla gen. Leśniakiewicza
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpień 25, 2015, 19:18:56 »
Mimo wszystko z Kom.Głównym trzeba prowadzić rozmowy/uzgodnienia - jak rozmawiać z osobą której udzieliło się wotum nieufności czyli uznaną za "niewiarygodną".
Uzgodnienia w jakim temacie?
1. Rozporzadzenie kwalifikacyjne?? W KG się zawzili żeby zwykłych zgnoić i muszą je przepchnąć w tym kształcie (jeśli jesteś członkiem S zapytaj Arka jak był na spotkaniu w KG a jesli Florka to Tomka co mówili 02 i 2 dyrektory)
2. Podniesienie grup dyżurnych?   Nie da rady ale 20 nowych stanowisk generalskich zawsze się znajdzie.... Podniesienie stopni kapelanom i radcom prawnym - zawsze ale zwykli niech spadają
3. Starszy operator sprzętu dla podoficerów? Tak ale na 6 grupie to zdanie KG!
Na tym etapie nie ma już pola do rozmów zrozumcie to tak jak cześć ludzi w PSP to zrozumiała!
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline firepl

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 317
  • w stanie spocz.
Odp: Ankieta - wotum nieufności dla gen. Leśniakiewicza
« Odpowiedź #7 dnia: Sierpień 25, 2015, 20:09:38 »
Ogarnijcie się trzeba iść na całość wszelkimi sposobami trzeba pokazać że nie ufamy takiemu głównemu, który nic dla nas nie zrobił......

Kolego Służba to nie praca , widzę że nie iwedziałeś gdzie się zaciągałes, masz przedstawicieli w związkach jeśli nie wykonują statutowych zadań wymień zarząd ZZ to do ZZ możesz składać wotum Zaufanie , napewno nie dla 01 KG, nie wiesz ile zrobił czy nic nie zrobił , nie bronię 01 ale nie taką drogą do zmian.

Offline madmax29

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.469
Odp: Ankieta - wotum nieufności dla gen. Leśniakiewicza
« Odpowiedź #8 dnia: Sierpień 25, 2015, 20:39:04 »
Cytuj
nie wiesz ile zrobił czy nic nie zrobił
Jesteś w służbie i nie wiesz co robi, albo nie robi 01? Naprawdę nie widzisz stanu w jakim jest "firma"?

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.928
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: Ankieta - wotum nieufności dla gen. Leśniakiewicza
« Odpowiedź #9 dnia: Sierpień 25, 2015, 20:52:21 »
Ogarnijcie się trzeba iść na całość wszelkimi sposobami trzeba pokazać że nie ufamy takiemu głównemu, który nic dla nas nie zrobił......

Kolego Służba to nie praca , widzę że nie iwedziałeś gdzie się zaciągałes, masz przedstawicieli w związkach jeśli nie wykonują statutowych zadań wymień zarząd ZZ to do ZZ możesz składać wotum Zaufanie , napewno nie dla 01 KG, nie wiesz ile zrobił czy nic nie üzrobił , nie bronię 01 ale nie taką drogą do zmian.

Powitać kolegę... Albo KG ALBO KW... spójrz na wątek o podwyżkach. Główny nic nie robi w tej sprawie. A co do innego to chyba nie czyta co podpisuje. I Ty ich bronisz... Widziałeś podział środków na stażowe według województw... masakra

Offline adam998

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 258
    • http://
Odp: Ankieta - wotum nieufności dla gen. Leśniakiewicza
« Odpowiedź #10 dnia: Sierpień 25, 2015, 20:52:44 »
Ogarnijcie się trzeba iść na całość wszelkimi sposobami trzeba pokazać że nie ufamy takiemu głównemu, który nic dla nas nie zrobił......

Kolego Służba to nie praca , widzę że nie iwedziałeś gdzie się zaciągałes, masz przedstawicieli w związkach jeśli nie wykonują statutowych zadań wymień zarząd ZZ to do ZZ możesz składać wotum Zaufanie , napewno nie dla 01 KG, nie wiesz ile zrobił czy nic nie zrobił , nie bronię 01 ale nie taką drogą do zmian.

Kolego nasza szanowna KG na czele z 01 sami nie wiedzą czy to służba czy praca tylko lawirują tak aby nas wykiwać... jak pasuje to służba jak nie pasuje to praca lub odwrotnie. Ja wiem gdzie się zaciągnąłem za to z takimi jak Ty porządku nie zrobimy...

Offline firepl

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 317
  • w stanie spocz.
Odp: Ankieta - wotum nieufności dla gen. Leśniakiewicza
« Odpowiedź #11 dnia: Sierpień 25, 2015, 21:45:49 »
Ogarnijcie się trzeba iść na całość wszelkimi sposobami trzeba pokazać że nie ufamy takiemu głównemu, który nic dla nas nie zrobił......

Kolego Służba to nie praca , widzę że nie iwedziałeś gdzie się zaciągałes, masz przedstawicieli w związkach jeśli nie wykonują statutowych zadań wymień zarząd ZZ to do ZZ możesz składać wotum Zaufanie , napewno nie dla 01 KG, nie wiesz ile zrobił czy nic nie zrobił , nie bronię 01 ale nie taką drogą do zmian.

Kolego nasza szanowna KG na czele z 01 sami nie wiedzą czy to służba czy praca tylko lawirują tak aby nas wykiwać... jak pasuje to służba jak nie pasuje to praca lub odwrotnie. Ja wiem gdzie się zaciągnąłem za to z takimi jak Ty porządku nie zrobimy...

Nikogo nie bronię, sluzyłem w wojsku i mam trochę inne podejscie do munduru i służby,mamy związki zawodowe i zwiazki nas reprezentują, nikogo nie obrażam , mam prawo napisać własne zdanie , jesli stopień flustracji kolegi siegnąl zenitu proszę do psychologa, przy każdej KW taki się znajduje,ze mną porządku nie trzeba robić za to z kolegą coś nie tego...

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.928
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: Ankieta - wotum nieufności dla gen. Leśniakiewicza
« Odpowiedź #12 dnia: Sierpień 25, 2015, 22:06:20 »
Ogarnijcie się trzeba iść na całość wszelkimi sposobami trzeba pokazać że nie ufamy takiemu głównemu, który nic dla nas nie zrobił......

Kolego Służba to nie praca , widzę że nie iwedziałeś gdzie się zaciągałes, masz przedstawicieli w związkach jeśli nie wykonują statutowych zadań wymień zarząd ZZ to do ZZ możesz składać wotum Zaufanie , napewno nie dla 01 KG, nie wiesz ile zrobił czy nic nie zrobił , nie bronię 01 ale nie taką drogą do zmian.

Kolego nasza szanowna KG na czele z 01 sami nie wiedzą czy to służba czy praca tylko lawirują tak aby nas wykiwać... jak pasuje to służba jak nie pasuje to praca lub odwrotnie. Ja wiem gdzie się zaciągnąłem za to z takimi jak Ty porządku nie zrobimy...

Nikogo nie bronię, sluzyłem w wojsku i mam trochę inne podejscie do munduru i służby,mamy związki zawodowe i zwiazki nas reprezentują, nikogo nie obrażam , mam prawo napisać własne zdanie , jesli stopień flustracji kolegi siegnąl zenitu proszę do psychologa, przy każdej KW taki się znajduje,ze mną porządku nie trzeba robić za to z kolegą coś nie tego...
Żenujące jest to co napisałeś... Obrażasz kolegów z PB... A odemnie... Nie pisz więcej..

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.368
Odp: Ankieta - wotum nieufności dla gen. Leśniakiewicza
« Odpowiedź #13 dnia: Sierpień 25, 2015, 22:14:28 »
Kolego Służba to nie praca , widzę że nie iwedziałeś gdzie się zaciągałes, masz przedstawicieli w związkach jeśli nie wykonują statutowych zadań wymień zarząd ZZ to do ZZ możesz składać wotum Zaufanie , napewno nie dla 01 KG, nie wiesz ile zrobił czy nic nie zrobił , nie bronię 01 ale nie taką drogą do zmian.
Zdaniem naszych jasnie panujących to służba jest wtedy kiedy pasuje przełożonym np. odpłatność za nadgodziny ale praca też jest wtedy kiedy pasuje KG czyli np. pensum wykładowców w szkołach PSP.
Wiec daruj sobie kolego jesli jestes w "stanie spoczynku" bo broniąc sytuacji patologicznej sam wychodzisz na....
Nikogo nie bronię, sluzyłem w wojsku i mam trochę inne podejscie do munduru i służby,mamy związki zawodowe i zwiazki nas reprezentują, nikogo nie obrażam , mam prawo napisać własne zdanie , jesli stopień flustracji kolegi siegnąl zenitu proszę do psychologa, przy każdej KW taki się znajduje,ze mną porządku nie trzeba robić za to z kolegą coś nie tego...
Oficerowie psycholodzy to jeden z objawów patologi systemu!!!!!
A to że o tym piszesz świadczy tylko o tym że jesteś oderwany od rzeczywistości
PS. Też byłem w wojsku i tam kobiety normalnie jeździły na poligon i strzelały! pytanie ile wyjazdów do pożarów maja "Panie i Panowie Psychologowie"
« Ostatnia zmiana: Sierpień 25, 2015, 22:17:41 wysłana przez Eqinox »
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline firepl

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 317
  • w stanie spocz.
Odp: Ankieta - wotum nieufności dla gen. Leśniakiewicza
« Odpowiedź #14 dnia: Sierpień 25, 2015, 22:33:58 »
Ale mieszacie tematy tu wotum dla 01, tu strzelające kobiety, tu oficerowie psychologowie,tu pensum dla wykladowców, powiem tak : Nie każdy musi być strażakiem jeśli aż tak wam żle to może trzeba poszukać innego zajęcia, nie będę tu sie rozpisywał o służbie bo i cywile czytają to forum ale w piersi należy sie uderzyc i nie obrazać się Panowie, nie obrażać innych. Znam strażaków którzy podobne opinie głosili,ale kij zawsze ma dwa końcejak wprowadzili 8-12-24 to larum strajk bo dorobić nie można, firmy rodzinne zamykac trzeba by . Szkoda że nie ma odważnego i nie wprowadzi 8-8-8 to dopiero by się zaczeło wotum dla Premiera z pewnoscią, Panowie macie dużo racji w rządaniach ale znajcie też proporcje  kto i do kogo.
A teraz krzyczcie sobie, kiedyś strażacy byli  z powołania dziś widzę do słuzby trafia.....

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.368
Odp: Ankieta - wotum nieufności dla gen. Leśniakiewicza
« Odpowiedź #15 dnia: Sierpień 25, 2015, 22:42:46 »
Ale mieszacie tematy tu wotum dla 01, tu strzelające kobiety, tu oficerowie psychologowie,tu pensum dla wykladowców, powiem tak : Nie każdy musi być strażakiem jeśli aż tak wam żle to może trzeba poszukać innego zajęcia, nie będę tu sie rozpisywał o służbie bo i cywile czytają to forum ale w piersi należy sie uderzyc i nie obrazać się Panowie, nie obrażać innych. Znam strażaków którzy podobne opinie głosili,ale kij zawsze ma dwa końcejak wprowadzili 8-12-24 to larum strajk bo dorobić nie można, firmy rodzinne zamykac trzeba by . Szkoda że nie ma odważnego i nie wprowadzi 8-8-8 to dopiero by się zaczeło wotum dla Premiera z pewnoscią, Panowie macie dużo racji w rządaniach ale znajcie też proporcje  kto i do kogo.
A teraz krzyczcie sobie, kiedyś strażacy byli  z powołania dziś widzę do słuzby trafia.....
Dokładnie i nie każdy z powołaniem  musi utożsamiać się ze swoim środowiskiem/służbą?
Piszesz o służbie... My ci piszemy o pracy jeśli chcesz to zrzucę kilka opinii prawnych gdzie dział prawny KG powołuje się na Kodeks Pracy jak mu wygodnie a nawet MSW.  Porównujesz do wojska to Ja również daje porównanie w twoim temacie.... 
Podaj argument ostateczny udowodnij nam że nie mamy racji i najważniejsze odnieś sie do tego co napisałem powyżej... min. o rozporządzeniu kwalifikacyjnym i grupach dla "zwykłych". Ludzie twojego pokroju nie rozumieją że straż to strażacy którzy jeżdżą do pożarów a nie KW, KG czy spora część KM/KP.  Bez "zwykłych" nie bedize oficerów w KW a nawet generałów w KG.
To ponad 90% zaufania społecznego to MY nie TY(WY) musisz miec tego świadomość.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 25, 2015, 22:47:33 wysłana przez Eqinox »
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline firepl

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 317
  • w stanie spocz.
Odp: Ankieta - wotum nieufności dla gen. Leśniakiewicza
« Odpowiedź #16 dnia: Sierpień 25, 2015, 23:12:44 »
Kolego Eqinox- jak do tąd to najlepiej wychodzi dzielenie  na : my-wy i to jest spora przyczyna tego co sie dzis dzieje, do tego dochodzi duża wymiana stanu osobowego na młodych strażaków  bardzo roszczeniowych, którym wszystko już teraz za raz,jak ktoś mysli że ma licencjat z teologi to natychmiast należy sie grupa stanowisko itd. Dobrze wiesz że sytuacje zaogniaja się w miare ubywania etatów, przepisy kwalifikacyjne dostosowywane sa niestety do ilosci "wyprodukowanych" oficerów i aspirantów. Produkcja poszła za zgoda i wiedzą ZZ, a ZZ to nikt inny tylko wybrani z posród strażaków.
Na koniec te 94% zaufania to zasługa wszystkich strażaków, nie dziel tylko idz na miesiąc do prewencji, na PSK,do kwatermistrzostwa, Operacyjnej, po miesiacu będziesz prosił swojego 01 o przeniesienie nawet na niższe stanowisko na podziale bojowym byleby miec spokoj. Pracowałem na Podziale bojowym tak dla jasnosci sprawy, pracowalem tez w KP i powiem Ci że niema nic gorszego niż dzielenie strażaków na MY-WY, miej swiadomośc że przy takim podziale przegrany może byc tylko jeden.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.368
Odp: Ankieta - wotum nieufności dla gen. Leśniakiewicza
« Odpowiedź #17 dnia: Sierpień 25, 2015, 23:23:51 »
Kolego firepl przeczytaj troche wątków na forum np. o inspekcjach prowadzonych przez KW PSP "Wroclaf", o sytuacjach w komendach gdzie przekroczono wszelkie normy! A potem mów mi o dzieleniu na MY-WY... Bo jesli stawiasz mnie w jednym, szeregu z ludźmi którzy byli na inspekcji na JRG 3 Wrocław to powiem ci tylko tyle obrażasz mnie!!!!!
Ten podział wytworzył się naturalnie (i wytworzono go na poziomie wyższym niż PB) i poprzez obecne kierunki zmian przepisów bedize się pogłębiać....
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline franek dolas

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 18
Odp: Ankieta - wotum nieufności dla gen. Leśniakiewicza
« Odpowiedź #18 dnia: Sierpień 26, 2015, 22:19:52 »
Kolego Eqinox- jak do tąd to najlepiej wychodzi dzielenie  na : my-wy i to jest spora przyczyna tego co sie dzis dzieje, do tego dochodzi duża wymiana stanu osobowego na młodych strażaków  bardzo roszczeniowych, którym wszystko już teraz za raz,jak ktoś mysli że ma licencjat z teologi to natychmiast należy sie grupa stanowisko itd. Dobrze wiesz że sytuacje zaogniaja się w miare ubywania etatów, przepisy kwalifikacyjne dostosowywane sa niestety do ilosci "wyprodukowanych" oficerów i aspirantów. Produkcja poszła za zgoda i wiedzą ZZ, a ZZ to nikt inny tylko wybrani z posród strażaków.
Na koniec te 94% zaufania to zasługa wszystkich strażaków, nie dziel tylko idz na miesiąc do prewencji, na PSK,do kwatermistrzostwa, Operacyjnej, po miesiacu będziesz prosił swojego 01 o przeniesienie nawet na niższe stanowisko na podziale bojowym byleby miec spokoj. Pracowałem na Podziale bojowym tak dla jasnosci sprawy, pracowalem tez w KP i powiem Ci że niema nic gorszego niż dzielenie strażaków na MY-WY, miej swiadomośc że przy takim podziale przegrany może byc tylko jeden.
Człowieku! Rozbawiłeś mnie ! Ludzie wyrażając 94 % zaufania dla strażaków, mają na myśli tych z którymi maja do czynienia ! Dla przeciętnego obywatela strażak to człowiek w hełmie gaszący pożary! lub ten który rozmawia z nimi przez tel ( dyżurny SK ) Stary! Ludzie nie mają pojęcia o tym ze w straży jest jakiś tam kwatermistrz, kadrowy, naczelnik itd.. o czym Ty bredzisz.. Na zaufanie społeczne pracują strażacy nie urzędnicy bo oni nie są widoczni dla obywatela.,Tylko Wy bardzo chętnie sie podpinacie pod ten sukces. mówiąc o rozluźnieniu w śród młodzieży, miej świadomość tego ze oni przykład biora z góry, obserwując interesiarstwo swoich własnie komendantów naczelników itd.. a młody który przyjdzie do słuzby najszybciej uczy sie gonitwy za szybka karierą.. ale od kogo on sie tego uczy ?Kto mu daje taki przykład? Ryba psuje sie od głowy.. a co do dorabiania poza słuzbą, to doskonale wiesz ze wy w tych biurach tez dorabiacie.. ;p Straż Pożarna to akcje ratowniczo gasnicze.. i bez PB ta instytucja ani jednego dnia nie będzie w stanie wykonywać swoich ustawowych zadań.. Natomiast bez kadrowych księgowych kwatermistrzów i pozostałego balastu, poradzi sobie doskonale. Doskonale wiemy jak to wygląda na KP i KM.. dół robi robotę góra zbiera laury, dzieli nagrody miedzy siebie, i knuje jak tu ten motłoch z garażu można jeszcze utrzymać w ciemnocie..

Offline firek998

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 479
Odp: Ankieta - wotum nieufności dla gen. Leśniakiewicza
« Odpowiedź #19 dnia: Sierpień 26, 2015, 22:54:03 »
Człowieku! Rozbawiłeś mnie ! Ludzie wyrażając 94 % zaufania dla strażaków, mają na myśli tych z którymi maja do czynienia ! Dla przeciętnego obywatela strażak to człowiek w hełmie gaszący pożary! lub ten który rozmawia z nimi przez tel ( dyżurny SK ) Stary! Ludzie nie mają pojęcia o tym ze w straży jest jakiś tam kwatermistrz, kadrowy, naczelnik itd.. o czym Ty bredzisz.. Na zaufanie społeczne pracują strażacy nie urzędnicy bo oni nie są widoczni dla obywatela.,Tylko Wy bardzo chętnie sie podpinacie pod ten sukces. mówiąc o rozluźnieniu w śród młodzieży, miej świadomość tego ze oni przykład biora z góry, obserwując interesiarstwo swoich własnie komendantów naczelników itd.. a młody który przyjdzie do słuzby najszybciej uczy sie gonitwy za szybka karierą.. ale od kogo on sie tego uczy ?Kto mu daje taki przykład? Ryba psuje sie od głowy.. a co do dorabiania poza słuzbą, to doskonale wiesz ze wy w tych biurach tez dorabiacie.. ;p Straż Pożarna to akcje ratowniczo gasnicze.. i bez PB ta instytucja ani jednego dnia nie będzie w stanie wykonywać swoich ustawowych zadań.. Natomiast bez kadrowych księgowych kwatermistrzów i pozostałego balastu, poradzi sobie doskonale. Doskonale wiemy jak to wygląda na KP i KM.. dół robi robotę góra zbiera laury, dzieli nagrody miedzy siebie, i knuje jak tu ten motłoch z garażu można jeszcze utrzymać w ciemnocie..

I wszystko się zgadza. Ale nie zrozumiałeś sensu wypowiedzi kolegi. Czy to co opisałeś twoim zdaniem jest powodem do podziału na lepszych i gorszych - PB - 8h, oficerowie po SGSP kontra ci po cywilnych, itp. O zarania dziejów wiadomo, że ludem ciemnym i skłóconym ze sobą łatwiej się steruje tak jak się chce.
Oczywiście PB pracuje na ten współczynnik zaufania i czapki z głów za to. Ale pomyśl też że znaczna część tych co chcą przyjść na PB nie mają takiej szansy i chciał czy nie trafia za biurko. Miałem przyjemność przesłużyć kilka ładnych lat na PB i raczej nie znajdziesz tam chętnych za biurko, a w druga strona i owszem.
I niestety ten sam przykład mamy z naszymi ZZ. 3 związki w jednej formacji, które też nie potrafią dogadać się między sobą. To jak ma być dobrze.

Offline firepl

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 317
  • w stanie spocz.
Odp: Ankieta - wotum nieufności dla gen. Leśniakiewicza
« Odpowiedź #20 dnia: Sierpień 27, 2015, 20:31:06 »
Człowieku! Rozbawiłeś mnie ! Ludzie wyrażając 94 % zaufania dla strażaków, mają na myśli tych z którymi maja do czynienia ! Dla przeciętnego obywatela strażak to człowiek w hełmie gaszący pożary! lub ten który rozmawia z nimi przez tel ( dyżurny SK ) Stary! Ludzie nie mają pojęcia o tym ze w straży jest jakiś tam kwatermistrz, kadrowy, naczelnik itd.. o czym Ty bredzisz.. Na zaufanie społeczne pracują strażacy nie urzędnicy bo oni nie są widoczni dla obywatela.,Tylko Wy bardzo chętnie sie podpinacie pod ten sukces. mówiąc o rozluźnieniu w śród młodzieży, miej świadomość tego ze oni przykład biora z góry, obserwując interesiarstwo swoich własnie komendantów naczelników itd.. a młody który przyjdzie do słuzby najszybciej uczy sie gonitwy za szybka karierą.. ale od kogo on sie tego uczy ?Kto mu daje taki przykład? Ryba psuje sie od głowy.. a co do dorabiania poza słuzbą, to doskonale wiesz ze wy w tych biurach tez dorabiacie.. ;p Straż Pożarna to akcje ratowniczo gasnicze.. i bez PB ta instytucja ani jednego dnia nie będzie w stanie wykonywać swoich ustawowych zadań.. Natomiast bez kadrowych księgowych kwatermistrzów i pozostałego balastu, poradzi sobie doskonale. Doskonale wiemy jak to wygląda na KP i KM.. dół robi robotę góra zbiera laury, dzieli nagrody miedzy siebie, i knuje jak tu ten motłoch z garażu można jeszcze utrzymać w ciemnocie..

I wszystko się zgadza. Ale nie zrozumiałeś sensu wypowiedzi kolegi. Czy to co opisałeś twoim zdaniem jest powodem do podziału na lepszych i gorszych - PB - 8h, oficerowie po SGSP kontra ci po cywilnych, itp. O zarania dziejów wiadomo, że ludem ciemnym i skłóconym ze sobą łatwiej się steruje tak jak się chce.
Oczywiście PB pracuje na ten współczynnik zaufania i czapki z głów za to. Ale pomyśl też że znaczna część tych co chcą przyjść na PB nie mają takiej szansy i chciał czy nie trafia za biurko. Miałem przyjemność przesłużyć kilka ładnych lat na PB i raczej nie znajdziesz tam chętnych za biurko, a w druga strona i owszem.
I niestety ten sam przykład mamy z naszymi ZZ. 3 związki w jednej formacji, które też nie potrafią dogadać się między sobą. To jak ma być dobrze.

Własnie problem polega na czytaniu ze zrozumieniem, nie wszyscy dorośli albo po prostu tak jest wygodniej, aby coś tam napisać z sęsem czy bez nie wazne :) tak jest od jakiegoś czasu. Strażak jest strażakiem czy z podziału czy z biura takie skladał slubowanie, a że zdarzaja się sytuacje patologiczne? mozna by się doszukiwać  ale po co? w kazdej formacji sie trafia kanalia , nie możemy uogulniać i porownywać wszystkich do wrocławia, ponadto każdy ma prawo mieć wlasne zdanie , możemy się z nim zgadzać lub nie , a to w jaki sposób reagujemy na czyjeś mysli świadczy tylko o inteligencji i stanie psychofizycznym w danym dniu.
Pozdrawiam wszystkich strażaków i mam nadzieje że wszyscy godnie pracujemy na te 94% ;)

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.928
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: Ankieta - wotum nieufności dla gen. Leśniakiewicza
« Odpowiedź #21 dnia: Sierpień 27, 2015, 21:22:32 »
Czyżby solidarność czytała moje posty?  Wszystko co w nich zawierałem bez wywodów zamieścili w piśmie... Oczywiście bardzo się cieszę... A nuż się uda wywalić starego emeryta...

Offline Oxandrolon

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 196
Odp: Ankieta - wotum nieufności dla gen. Leśniakiewicza
« Odpowiedź #22 dnia: Sierpień 27, 2015, 22:08:05 »
Własnie problem polega na czytaniu ze zrozumieniem, nie wszyscy dorośli albo po prostu tak jest wygodniej, aby coś tam napisać z sęsem czy bez nie wazne :) tak jest od jakiegoś czasu. Strażak jest strażakiem czy z podziału czy z biura takie skladał slubowanie, a że zdarzaja się sytuacje patologiczne? mozna by się doszukiwać  ale po co? w kazdej formacji sie trafia kanalia , nie możemy uogulniać i porownywać wszystkich do wrocławia, ponadto każdy ma prawo mieć wlasne zdanie , możemy się z nim zgadzać lub nie , a to w jaki sposób reagujemy na czyjeś mysli świadczy tylko o inteligencji i stanie psychofizycznym w danym dniu.
Pozdrawiam wszystkich strażaków i mam nadzieje że wszyscy godnie pracujemy na te 94% ;)
I tym pogrubionym zdaniem rozłożyłeś mnie na łopatki...

Najnowsze pismo NSZZ "S" - jest ok. A czy się uda wywalić... i tak po 25 cały kandelabr będzie się zwijał w trybie alarmowym. Z drugiej strony im to i tak lotto, wysługę mają :)

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.368
Odp: Ankieta - wotum nieufności dla gen. Leśniakiewicza
« Odpowiedź #23 dnia: Sierpień 27, 2015, 22:39:32 »
Własnie problem polega na czytaniu ze zrozumieniem, nie wszyscy dorośli albo po prostu tak jest wygodniej, aby coś tam napisać z sęsem czy bez nie wazne :) tak jest od jakiegoś czasu. Strażak jest strażakiem czy z podziału czy z biura takie skladał slubowanie, a że zdarzaja się sytuacje patologiczne? mozna by się doszukiwać  ale po co? w kazdej formacji sie trafia kanalia , nie możemy uogulniać i porownywać wszystkich do wrocławia, ponadto każdy ma prawo mieć wlasne zdanie , możemy się z nim zgadzać lub nie , a to w jaki sposób reagujemy na czyjeś mysli świadczy tylko o inteligencji i stanie psychofizycznym w danym dniu.
Pozdrawiam wszystkich strażaków i mam nadzieje że wszyscy godnie pracujemy na te 94% ;)
Dobrze czytam ze zrozumieniem....
I jak czytam twoje wypociny to mam odruch wymiotny bo dalej się upierasz i stawiasz mnie w jednej lini ze "straszakami" z KW PSP "Wrocłaf". Niech to dojdzie do twojej świadomości, że takie sytuacje miały i maja miejsce w wielu KM/KP czy KW....
Przeczytaj list otwarty "S" tam masz więcej patologi i proszę nie stawiaj mnie w jednej linii z takim "elementem"
A CO DO NIE UJAWNIANIA PATOLOGI TO POWINNO TO BYĆ KARANE POSTĘPOWANIEM DYSCYPLINARNYM! A KARY POWINNY BYĆ TYLKO DWIE PRZENIESIENIE NA DRUGĄ GRUPĘ ALBO WYLOT ZE SŁUŻBY....
Tylko ludzi płytcy mogą mówić że należy tolerować zachowania które są uznawane za patologiczne a jak czytam twoją wypowiedz to przebija sie przez nią obraz który nie przystoi strażakowi.

   
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline firepl

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 317
  • w stanie spocz.
Odp: Ankieta - wotum nieufności dla gen. Leśniakiewicza
« Odpowiedź #24 dnia: Sierpień 27, 2015, 23:10:39 »
Pisząc " mozna by sie doszukiwać ale po co" miałem na myśli zupełnie cos innego, ale nie chcę zaogniać tematu.  Nie ma sensu przekonywać przekonanego, są ludzie dla których biuro to najgorsze co może być ale jak sa w potrzebie to ida lizać klamki, po za tym zeszliśmy z tematu.
Nadal uważam że jakieś ankiety wotum nieufności to można składac swojemu proboszczowi. Tu na tym forum weszło kilka osób i uważacie że to bedzie reprezentatywny wynik? koledzy czytają i smieją się, może załóż ankietę kto chce mieć nowy samochód,albo nową żone? skutek bedzie taki sam z tym wyjatkiem że tu nie łamiesz prawa i nie narazisz sie na śmieszność.Gdzie masz zapisane że możesz skladać jako funkcjonariusz wotum nieufności komendantowi, myślisz że 01 to jest taki Burmistrz któremu rada Gminy raz w roku udziela wotum zaufania? to coś ci się pomieszło,jako funkcjonariusz powinieneś  kto kogo i dla czego. Nie chce mi się dłużej polemizować ani sensu ani zrozumienia .