Autor Wątek: "Ręce opadają"- akcja w Dąbrowie Górniczej  (Przeczytany 25211 razy)

Offline DobraZmiana

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 18
Odp: "Ręce opadają"- akcja w Dąbrowie Górniczej
« Odpowiedź #50 dnia: Maj 21, 2016, 09:54:55 »
Ręce to już dawno opadły i niepotrzebne są kolejne filmy.
Patrząc na "DobrąZmianę" w formacji i pro ludzkich Komendantów Związkowcu nasuwa się pytanie czy koledzy działacze z PB odwdzięczą się szkoląc, doskonaląc i dbając o sprzęt w pocie czoła. A może oleją swoich swoich przedstawicieli u steru władzy. Ja stawiam 10 zł na tą drugą sytuację. Więcej szkoda stawiać i tak na trupa.

Najpierw było "Zamienił Stryjek siekierkę na kijek" a teraz będzie "Zamienił Stryjek kijek na bierkę"

Offline mulat81

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 553
Odp: "Ręce opadają"- akcja w Dąbrowie Górniczej
« Odpowiedź #51 dnia: Czerwiec 16, 2016, 14:16:36 »
RKO na dachu GBA? Można?
https://youtu.be/QWrnyiCRxLQ

Offline peterek

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.260
Odp: "Ręce opadają"- akcja w Dąbrowie Górniczej
« Odpowiedź #52 dnia: Czerwiec 16, 2016, 16:58:21 »
RKO na dachu GBA? Można?
https://youtu.be/QWrnyiCRxLQ
nie chcę w tym miejscu "bawić się" w oceniającego kpp - nie znam wszystkich aspektów -  ale wydaje mi się, że ten fragment ich działania mogę zaakceptować (nie wiem na czym leżał poszkodowany na dachu bo nie widać) i prawdopodobnie postąpiłbym tak samo. Działanie niestandardowe, chyba wymuszone najszybszym podjęciem RKO po zdjęciu z okna poszkodowanego/ej.
pozdrawiam

Offline misiek92

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 8
Odp: "Ręce opadają"- akcja w Dąbrowie Górniczej
« Odpowiedź #53 dnia: Czerwiec 18, 2016, 15:11:41 »
RKO na dachu GBA? Można?
https://youtu.be/QWrnyiCRxLQ
nie chcę w tym miejscu "bawić się" w oceniającego kpp - nie znam wszystkich aspektów -  ale wydaje mi się, że ten fragment ich działania mogę zaakceptować (nie wiem na czym leżał poszkodowany na dachu bo nie widać) i prawdopodobnie postąpiłbym tak samo. Działanie niestandardowe, chyba wymuszone najszybszym podjęciem RKO po zdjęciu z okna poszkodowanego/ej.
pozdrawiam
 

Można rzec materiał do nauki "jak tego nie robić". 
Piękny przykład jak wielka jest potrzeba w Polskim pożarnictwie na szkolenia i ciągłe treningi z pożarów wewnętrznych.   

Offline Evil

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 31
Odp: "Ręce opadają"- akcja w Dąbrowie Górniczej
« Odpowiedź #54 dnia: Czerwiec 20, 2016, 22:20:52 »
Można rzec materiał do nauki "jak tego nie robić". 

Dlaczego tak uważasz?

sorbent

  • Gość
Odp: "Ręce opadają"- akcja w Dąbrowie Górniczej
« Odpowiedź #55 dnia: Czerwiec 21, 2016, 08:31:54 »
Jeśli było miejsce, pożar zlokalizowany (nie było groźby nagłej niekorzystnej zmiany) a na dachu było miejsce to rozpoczęli RKO jak najszybciej - to chyba dobrze. Zdjęcie osoby z dachu zajęło by trochę czasu.

Widzimy tylko film - nie mamy opisu - nie bądźmy jak eksperci AiB z telewizji, co to po fakcie wszystko wiedzą lepiej.

Offline misiek92

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 8
Odp: "Ręce opadają"- akcja w Dąbrowie Górniczej
« Odpowiedź #56 dnia: Czerwiec 23, 2016, 21:27:38 »
Można rzec materiał do nauki "jak tego nie robić". 

Dlaczego tak uważasz?


Nie wypowiadam się na temat RKO, lecz sposobu działania załogi, woda lana na dach, Bóg wie gdzie i Bóg wie po co.

Offline KOLOR

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 15
Odp: "Ręce opadają"- akcja w Dąbrowie Górniczej
« Odpowiedź #57 dnia: Czerwiec 23, 2016, 22:31:35 »
Nie wiem nie byłem, więc nie mam pojęcia jakie miał zamiary KDR w tym czasie, ale kłęby czarnego gęstego dymu, gorące gazy pożarowe, dostęp utleniacza co mogło doprowadzić do ich zapalenia, a przy tym w bliskiej odległości prowadzone RKO to troszkę wg. mnie niebezpieczne. Nie wiem jak szybko była przeprowadzona lokalizacja pożaru, ale w takiej sytuacji można było próbować RKO prowadzić w innym miejscu.