Autor Wątek: Potrzebna Pomoc !!! Zbiórka darów dla KM PSP Warszawa  (Przeczytany 15461 razy)

Offline MIKO

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 4.300
Szanowne Koleżanki i Koledzy.

Potrzebna jest pomoc i wsparcie.
KM PSP w Warszawie przeżywa w ostatnim okresie duże problemy sprzętowe.
No na łódź do gaszenia mostów nas pewnie nie stać.
Na pewno jednak macie w jednostkach stare rękawice , okulary ochronne,  hełmy mogą  być z czasów PRL - bo lepsze takie niż nic.
Proszę Was o pomoc wyślijcie Komendantowi Miejskiemu w Warszawie bo widać potrzebuje wsparcia.
Pan Komendant na pewno obawia się o życie i zdrowie swoich podwładnych, a nie może ich właściwie zabezpieczyć w Środki Ochrony Indywidualnej.
W związku z powyższym KDR tej akcji , angażującego się z poświęceniem w działania i ratowanie chroni tylko czapeczka z prostym daszkiem.
Pomóżmy bo obawiam się o jego zdrowie.

PS. Jak film zniknie jak inne to przepraszam - siła wyższa na pewno przejmą go wydziały operacyjne i stanowiska BHP by wykorzystać w procesie szkoleniowym

https://www.youtube.com/watch?v=B3saP6YnWYQ#t=12
« Ostatnia zmiana: Luty 27, 2015, 12:35:06 wysłana przez MIKO »

Offline sheldon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.658
Odp: Potrzebna Pomoc !!! Zbiórka darów dla KM PSP Warszawa
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 27, 2015, 12:51:06 »
Eeee, fachowe wskazówki są zawsze w cenie! W rękawicach nie widać tak dobrze palca wskazującego.
PYTAJ! ĆWICZ! KORZYSTAJ Z DOŚWIADCZEŃ KOLEGÓW!

Offline aspiryna

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 337
Odp: Potrzebna Pomoc !!! Zbiórka darów dla KM PSP Warszawa
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 27, 2015, 13:37:02 »
Wszyscy takie same hełmy i trudo dostrzec KDR-a , a tak od razu widać kto tu rządzi  ^_^. Co do prośby-rękawiczki mogę przesłać, mam 3 pary  ^_^

Offline michol89

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 65
Odp: Potrzebna Pomoc !!! Zbiórka darów dla KM PSP Warszawa
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 27, 2015, 15:44:14 »
KDR-a chroni czapka,  ratownicy medyczni i zapewne lekarz bez czapek daja rade.
Zwykli ludzie, niezwykła robota!:)

Offline ignacy b

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 699
Odp: Potrzebna Pomoc !!! Zbiórka darów dla KM PSP Warszawa
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 27, 2015, 16:37:14 »
Bez paniki, Miko! Jak poznałeś, który strażak jest KDR, jak nikt nie ma kamizelki ?? Od tego trzeba zacząć, bo nie po to kadra dowódcza wielokrotnie obradowała ustalając wzory kamizelek i napisy na plecach, żeby teraz nie było przy akcji żadnej kamizelki, a przecież porządek musi być! A Pan w czapce ma przecież kaptur, tak, że w razie czego nie ma problemu... A może są prowadzone badania, czy dowódcze poczucie nieomylności przekłada się na rzeczywistą nietykalność?  A w ogóle to akcja poważna, poszkodowany ma podłączoną "kroplówkę", nie bardzo wiadomo dlaczego, zwłaszcza, że prawie nic nie leci... Ale wygląda very sexy... Na inne działania, jak np. badanie obrażeń, tlenoterapia czy zaopatrzenie złamania nie było widocznie ochoty i czasu  - w końcu w ratownictwie trzeba się spieszyć! No! 

Offline MIKO

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 4.300
Odp: Potrzebna Pomoc !!! Zbiórka darów dla KM PSP Warszawa
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 27, 2015, 17:05:12 »
Ja na temat taktyki nie śmiem się wypowiadać @Ignac

Słyszałem tylko że w Stolicy jest  procedura na tą okoliczność zwana "Wariantem Warszawskim" czy jakoś tak z odpowiednimi zaleceniami
I to mi już w zupełności wystarcza , więc nie zadaje pytań
 
Ja tylko w odruchu solidarności ratowniczej chciałbym wesprzeć Pana Komendanta w zapewnieniu Środków Ochrony Indywidualnej dla jego ludzi by pracowali w poczuciu bezpieczeństwa

Offline madmax29

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.469
Odp: Potrzebna Pomoc !!! Zbiórka darów dla KM PSP Warszawa
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 27, 2015, 17:30:29 »
Ja mam jeszcze w domu stary hełm biały z rondem i czarnym grzebieniem. Pan dowodzący będzie na pewno zauważalny. PS. Podobno komisja pracująca nad ubraniami chce wprowadzić dla dowodzących wyższych szczebli korony  :rofl:

Offline ignacy b

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 699
Odp: Potrzebna Pomoc !!! Zbiórka darów dla KM PSP Warszawa
« Odpowiedź #7 dnia: Luty 27, 2015, 21:54:17 »
Czarny grzebień na hełmie (zwłaszcza z fluoroscencyjnym wężykiem), to mogłoby być dobre rozwiązanie, ale korony nie przejdą, bo drogie i słabo widoczne. Powraca koncepcja pióropuszy - są już w Polsce hodowle strusi, tak, że koszty spadną ( zwłaszcza, jak się wprowadzi pióropusz od d-cy zmiany...). Miko, a w jakim mieście stacjonował 36 Specjalny Pułk Debeściaków Latających?

Offline fire-worker

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 105
Odp: Potrzebna Pomoc !!! Zbiórka darów dla KM PSP Warszawa
« Odpowiedź #8 dnia: Luty 28, 2015, 07:31:12 »
Słyszałem tylko że w Stolicy jest  procedura na tą okoliczność zwana "Wariantem Warszawskim"
... a no jest. To prawda.

Offline kamaras

  • starszy ogniomistrz
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 938
  • kamaras
Odp: Potrzebna Pomoc !!! Zbiórka darów dla KM PSP Warszawa
« Odpowiedź #9 dnia: Luty 28, 2015, 09:59:29 »
Dobrze, że mamy OSP bo by chłopacy nie ogarnęli tematu...

razzor

  • Gość
Odp: Potrzebna Pomoc !!! Zbiórka darów dla KM PSP Warszawa
« Odpowiedź #10 dnia: Luty 28, 2015, 11:36:13 »
Akurat w dniu kiedy była ta akcja w Warszawie odbywały się chyba jakieś ćwiczenia czy coś, w każdym razie na pewno OSP Wesoła została zadysponowana do JRG 5 do pomocy przy zabezpieczeniu rejonu - stąd też oni na akcji.

Offline bartu

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 189
Odp: Potrzebna Pomoc !!! Zbiórka darów dla KM PSP Warszawa
« Odpowiedź #11 dnia: Luty 28, 2015, 13:51:05 »
Niedawno środowiskiem strażackim wstrząsnął film, w którym pokazano "wariant łódzki", chyba większego kalibru. Warto takie filmy zapisywać na dysku, bo często znikają z ogólnodostępnych stron, a materiał szkoleniowy jest z nich najlepszy. Szkoda, że nadal uczymy się na błędach podczas akcji a nie podczas ćwiczeń...

Nie o tym jednak chciałem napisać. Oczywiście trudno nie zauważyć KDR, to prawdopodobnie ktoś z dowództwa jednostki. Jeżeli takowy funkcjonariusz uda się na miejsce zdarzenia to grupa operacyjna nie jedzie (nie spotkałem się, żeby grupa była nieumundurowana itp).
Stolyca ma podobno sprawne pogotowie, niezwykle liczne. Zazwyczaj ile karetek chcemy tyle mamy, a pani Teresa trzyma ten bałagan w ryzach :) Problemem jak to w Polsce bywa jest jakość działań. Nie znam się na ratmed ale ta sól to po co jak nie leci? Może ktoś z medyków oświeci? Jak pan krzyczy to może coś przeciwbólowego? Strażacy robią co mogą ale pani dochtór nieszczególnie zainteresowana, a reszta ekipy czeka tylko żeby klapnąć drzwiami do karety i pozbyć się połamańca. Strażacy mieli się wychylić i ustabilizować kończynę? Duże ryzyko lekkie awantury, bo jak to sikawkowy medykom będzie zwracał uwagę...

Strona komendy przyjęła zdjęcia więc chyba wszystko ok
 http://www.warszawa-straz.pl/index.php/interwencje/2171-26-02-2015-wypadek-samochodu-osobowego-na-wale-miedzeszynskim

Offline ignacy b

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 699
Odp: Potrzebna Pomoc !!! Zbiórka darów dla KM PSP Warszawa
« Odpowiedź #12 dnia: Luty 28, 2015, 17:39:38 »
Jako medyk już oświecam:
1/. kroplówka wygląda bojowo i o to chodzi!  (ew. rozpuszczono ketonal, ale w tym tempie wlewu to raczej nie działa, zresztą w stanach pourazowych raczej lepiej podać silniejsze leki)
2/. jak jest zima to jest zimno, a jak jest złamanie to boli
3/. z powodu braku wspólnych ćwiczeń współpraca KSRG i PRM jest często nieefektywna, medycy nie wiedzą, na co mogą liczyć ze strony strażaków, a strażacy się czają, bo niepewni reakcji...
4/. Ale na poważnie: strażacy prowadzą rko, przybywa ZRM.... Proponuję nie reagować na medyczne pomruki typu: "to już koniec", "odjazd", "anielskie chóry" itp... - jakby wam słuch odjęło...
Przesłanką do przerwania resuscytacji powinien być jedynie jednoznaczny komunikat, ratownika: "proszę odstąpić od resuscytacji" albo lekarza : "stwierdzam zgon o godz..."  Jest to szczególnie ważne w trudnych warunkach miejscowych (np. pan częściowo pod traktorem) i trudnych sytuacjach (np. hipotermia, zatrucia...)     

Offline kolumb 112

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 276
Odp: Potrzebna Pomoc !!! Zbiórka darów dla KM PSP Warszawa
« Odpowiedź #13 dnia: Luty 28, 2015, 19:29:03 »
Hm,… no cóż rzecz. Częściowo będę bronił KDR bo być może jako oficer operacyjny nie został wyposażony w ŚOI. To typowa praktyka wielu komend, że oficerowie 8 godz. nie są wyposażani w podstawowe środki ochrony indywidualnej. Tłumaczy się to oszczędnościami ale to wielki błąd bo taki oficer nie czuje później empatii z ratownikiem pracującym w strefie i nie wie, że nasze środki ochrony indywidualnej są bardzo kiepskiej jakości a często nie mając o nich żadnej wiedzy decyduje o ich zakupie. Skutki tego są takie, ze nie można przeforsować parametru jakości nad cenę i mamy jedne z najgorszych ubrań ochronnych w Europie. Nie „wyżywał” bym się tu na koledze bo niedaleko pada jabłko od jabłoni i wystarczy jedna medialna akcja a widać jaki przykład idzie z góry.
Co do samej taktyki tej akcji to kompletnie nie rozumiem zastosowanych tam technik polegających na odcinaniu dachu i odginaniu kolumny kierowniczej za pomocą rozpieraka z łańcuchami. Techniki te absorbują dużo czasu którego moim zdaniem szkoda.
Z dostępnej wiedzy i z mojego doświadczenia wynika, ze w nowoczesnym ratownictwie odchodzi się od cięcia pojazdów na rzecz rozpierania. Pojazdów luksusowych Audi A8 , Mercedesa SLK nie da się pociąć żadnymi nożycami. W takich pojazdach robi się zawsze tunel ewentualnie nacina dach wzdłuż wzmocnień i się go roluje. Należy zatem za wszelką cenę prowokować ratowników do rozpierania konstrukcji (nie cięcia) w celu powiększania przestrzeni wokół poszkodowanego/ych i w ten sposób torowania przyszłej drogi wydobycia czy ewakuacji poszkodowanych.
W tym przypadku można też było rozważyć usuniecie boku pojazdu a kolumnę kierownicy odgiąć dobrym rozpieraczem ramieniowym zapierając go o tunel środkowy.

Offline firek998

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 479
Odp: Potrzebna Pomoc !!! Zbiórka darów dla KM PSP Warszawa
« Odpowiedź #14 dnia: Luty 28, 2015, 19:59:51 »
Nic mnie tak nie wku....wia jak podejście naszego społeczeństwa do narzekania a już strażaków przede wszystkim. Fajnie się obserwuje siedząc wygodnie na kanapie albo w fotelu patrząc w TV albo monitor komputera.
Uwielbiam obserwować tych, co jeżdżą z kamerkami na przedniej szybie z prędkościami znacznie powyżej 50 km/h w terenie zabudowanym, którzy jeżdżą bez świateł, którzy przejeżdżają na żółtym a i na czerwonym, ale filmami piętnują w sieci innych.

Tak samo jest w straży.
Most źle ugasili, ja bym ugasił lepiej, szybciej, itp. Samochód źle pocięli - ja bym to zrobił dużo lepiej i skuteczniej.

Któż z kolegów nigdy nie złamał reguł? Któż z was nigdy nie odpiął sobie podpinki od ubrania specjalnego? Któż z Was nigdy nie wyskoczył do palącego się śmietnika czy samochodu w samej koszarówce? (ja widziałem takich przy mieszkaniach i piwnicach - w samej górze). O pożarach traw nie wspominając.

Uderzcie się w pierś a potem krytykujcie.
A co do KDR-a to niestety jest to z-ca d-cy JRG, a ŚOI raczej powinien mieć.

Offline aspiryna

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 337
Odp: Potrzebna Pomoc !!! Zbiórka darów dla KM PSP Warszawa
« Odpowiedź #15 dnia: Luty 28, 2015, 20:15:27 »
Cytuj
usuniecie boku pojazdu a kolumnę kierownicy odgiąć dobrym rozpieraczem ramieniowym zapierając go o tunel środkowy.
Można też tak: https://www.youtube.com/watch?v=xAhZfixcNEA
Metoda stosowana m.in. w Norwegii - bardzo skuteczna i ułatwia dostęp do poszkodowanego. Osobiście nie stosowałem na akcji, ale na ćwiczeniach przerabiałem coś takiego. Zamiast drzewa można użyć nasz pojazd lub też inny ciężarowy.

Offline zero-11

  • Search & Rescue
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.525
  • 84810
Odp: Potrzebna Pomoc !!! Zbiórka darów dla KM PSP Warszawa
« Odpowiedź #16 dnia: Luty 28, 2015, 20:22:42 »
To nie oficer operacyjny, ale z-ca d-cy JRG jak już wspomniano. Swoją drogą, oficer operacyjny KM w W-wie to nie jest stanowisko 8-godzinne. Ubranie specjalne jednak trudno na nich zaobserwować, częściej już hełmy na głowie. Podobnie jak u dowództwa JRG -są tacy, którzy ubierają hełm, są i Ci z nieśmiertelną czapką z daszkiem. To drugie również typowe u komendantów wszelkiego szczebla, nawet jeśli przechadzają się pod płonącym mostem.
Na pocieszenie, ten KDR nie czuł się na tyle nieśmiertelnym, by odbierać pracę strażakom i ograniczał się jedynie do kierowania działaniami. I z punktu widzenia innych służb (pogotowie) raczej w tej konkretnej sytuacji ta czapeczka nie stanowiła poważnego zagrożenia dla jego "nieśmiertelności". Choć już nie raz serwis youtube pokazywał takich "nieśmiertelnych" w zadymieniu, czy też na płonącym dachu.
« Ostatnia zmiana: Luty 28, 2015, 20:29:09 wysłana przez zero-11 »

IT'S NOT SOMETHING YOU DO. IT'S SOMETHING YOU ARE!

Offline MIKO

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 4.300
Odp: Potrzebna Pomoc !!! Zbiórka darów dla KM PSP Warszawa
« Odpowiedź #17 dnia: Luty 28, 2015, 20:36:58 »
Heeeee

Panowie ja nie mam nic do KDR - nie wiem czy ma ŚOI czy niema - dlatego moja prośba o wsparcie jego przełożonego by mu je zapewnił :)

Co do oceniania z kanapki - jak patrze na wpisy to niektórzy jeżdżą dłużej niż pan z-ca dowódcy ma lat więc j prawo do wypowiadania się chyba nabyli . Pomijam że najlepszą metodą jest zamieść pod dywan. Przez to że od wielu lat się zamiata to tak ta straż funkcjonuje jak funkcjonuje .

Co do taktyki - dalej się wzbraniam od dyskusji na ten temat - jakby to był mój cel umieścił bym ten wątek w dziale taktyki. Mam tu bardzo luźne podejście do tematu poza tzw. błędami krytycznymi których kilka popełniono przy tej akcji. Są to błędy nie wytłumaczalne. Moim zdaniem można wszystko zrobić pod warunkiem że umiesz to wytłumaczyć.  Tu jest kilka decyzji niewytłumaczalnych nie da się ich obronić .

@aspiryna co do technik skandynawskich i łańcuchów - fajne chyba kiedyś w Niemczech poznałem nawet twórcę tego systemu, ale każdą taktykę zapożyczoną z danego kraju regionu trzeba dopasować do realiów kraju docelowego i jego systemu (jednym słowem spolszczyć w naszym przypadku )  tą nie za bardzo idzie. Załóż wątek na ten temat to podyskutujemy .
« Ostatnia zmiana: Luty 28, 2015, 20:40:23 wysłana przez MIKO »

Offline grom@

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 128
Odp: Potrzebna Pomoc !!! Zbiórka darów dla KM PSP Warszawa
« Odpowiedź #18 dnia: Luty 28, 2015, 21:59:31 »
Nic mnie tak nie wku....wia jak podejście naszego społeczeństwa do narzekania a już strażaków przede wszystkim. Fajnie się obserwuje siedząc wygodnie na kanapie albo w fotelu patrząc w TV albo monitor komputera.
Uwielbiam obserwować tych, co jeżdżą z kamerkami na przedniej szybie z prędkościami znacznie powyżej 50 km/h w terenie zabudowanym, którzy jeżdżą bez świateł, którzy przejeżdżają na żółtym a i na czerwonym, ale filmami piętnują w sieci innych.

Tak samo jest w straży.
Most źle ugasili, ja bym ugasił lepiej, szybciej, itp. Samochód źle pocięli - ja bym to zrobił dużo lepiej i skuteczniej.

Któż z kolegów nigdy nie złamał reguł? Któż z was nigdy nie odpiął sobie podpinki od ubrania specjalnego? Któż z Was nigdy nie wyskoczył do palącego się śmietnika czy samochodu w samej koszarówce? (ja widziałem takich przy mieszkaniach i piwnicach - w samej górze). O pożarach traw nie wspominając.

Uderzcie się w pierś a potem krytykujcie.
A co do KDR-a to niestety jest to z-ca d-cy JRG, a ŚOI raczej powinien mieć.

Popieram w 100%.
Nasza narodowa wada -> wiecznie narzekamy!

Offline kolumb 112

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 276
Odp: Potrzebna Pomoc !!! Zbiórka darów dla KM PSP Warszawa
« Odpowiedź #19 dnia: Luty 28, 2015, 22:11:31 »
Nic mnie tak nie wku....wia jak podejście naszego społeczeństwa do narzekania a już strażaków przede wszystkim. Fajnie się obserwuje siedząc wygodnie na kanapie albo w fotelu patrząc w TV albo monitor komputera.
Uwielbiam obserwować tych, co jeżdżą z kamerkami na przedniej szybie z prędkościami znacznie powyżej 50 km/h w terenie zabudowanym, którzy jeżdżą bez świateł, którzy przejeżdżają na żółtym a i na czerwonym, ale filmami piętnują w sieci innych.
Tak samo jest w straży.
Most źle ugasili, ja bym ugasił lepiej, szybciej, itp. Samochód źle pocięli - ja bym to zrobił dużo lepiej i skuteczniej.
Któż z kolegów nigdy nie złamał reguł? Któż z was nigdy nie odpiął sobie podpinki od ubrania specjalnego? Któż z Was nigdy nie wyskoczył do palącego się śmietnika czy samochodu w samej koszarówce? (ja widziałem takich przy mieszkaniach i piwnicach - w samej górze). O pożarach traw nie wspominając.
Uderzcie się w pierś a potem krytykujcie.
A co do KDR-a to niestety jest to z-ca d-cy JRG, a ŚOI raczej powinien mieć.

Brak gotowości do analizy zaistniałych faktów, ich skutków i otaczającej rzeczywistości to też podejście naszego społeczeństwa a „społeczeństwa strażackiego” niestety w większości. A jak się nie analizuje to nie ma możliwości wyciągania wniosków i dlatego przed „szkodą i po szkodzie” mamy to samo.
Nie jestem zwolennikiem "kapralowskiego" egzekwowania stosowania ŚOI, tym bardziej, że czasami restrykcyjnie, bez głowy je stosując możemy zrobić sobie krzywdę przegrzewając organizm bo polski strażak ma jedno ubranie ochronne (i do przestrzeni zamkniętej i przestrzeni otwartej) dodatkowo bardzo kiepskiej jakości.
Dobrze wyszkolony i świadomy ratownik wie co, jak i gdzie zastosować aby bez sensu się nie narażać. Podkreślam to kwesta wyszkolenia i kultury ratowniczej formacji ale formacja winna zadbać o te kwestie. Ja nie narzekam a jedynie wyrażam swoje zdanie wynikające z wiedzy. Niestety mam wiedzę i nie mogę milczeć.
Jak kolega będzie miał coś merytorycznego do powiedzenia włączę się w dyskusję.
PS. Co do zbiórki to mam cztery ubrania ochronne (trzy prywatne, jedno jest natomiast własnością PSP). Mogę część z nich czasowo użyczyć.

« Ostatnia zmiana: Luty 28, 2015, 22:19:01 wysłana przez kolumb 112 »

Offline MIKO

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 4.300
Odp: Potrzebna Pomoc !!! Zbiórka darów dla KM PSP Warszawa
« Odpowiedź #20 dnia: Luty 28, 2015, 22:32:41 »
Słuchajcie wątek jest prowokacją  na kilka sposobów pokazującą słabości tej formacji i to bardzo poważne bo prowadzące do strat w ludziach oraz materialnych.
Solidarność jąder i sztuka zamiatania pod dywan doprowadzona jest do takiej perfekcji że każdy staje się jej mimowolnym zwolennikiem

Gdyby zamiast pana z-ca dowódcy JRG w ubraniu sztabowym z czapeczką z prostym daszkiem w tym miejscu był członek OSP z formacji społecznej , powołanej do niesienia pomocy , z wolą ratowania to by było już tu 100 komentarzy i byłby zmieszany z błotem. Były takie wątki na forum , można poszukać .

Ale że idzie o funkcjonariusza ponoć jedynej profesjonalnej formacji w tym kraju to przechodzimy do poziomu czepialstwa itd.
Problem w tym że w taki sposób każdego dnia tuszuje się 100 jak nie 1000 incydentów , błędów , nieprawidłowości.

Ja np. chętnie bym już nawet nie chciał słuchać o moście i nieznanym profesorze o stratach za 100 mln nie wspomnę.
Ale chciałbym np. usłyszeć o 7 strażakach na 12 piętrze dla których skokochron rozstawiono kilka dni później- a zatruli się ponoć przez skórę :)

Szanowni koledzy każdego dnia wypaczacie to ratownictwo brakiem rzetelności i obiektywizmu.
Pomijam już że sama akcja jest słaba - np. technika z łańcuchami to średniowiecze dawno już zakazane na świecie z uwagi na zmianę konstrukcji kolumn kierowniczych .
Ale przecież nie można się czepiać - przecież i tak miał nogi połamane , to jak drążek się wyłamie i poharata je bardziej to straty dużej już nie będzie.
itd itd :) 

PS. Tylko nie zarzucajcie mi że jestem przeciw tej formacji, ja jestem tylko za rzetelnym jej rozwojem i profesjonalną usługą świadczoną społeczeństwu
« Ostatnia zmiana: Luty 28, 2015, 23:19:14 wysłana przez MIKO »

Offline Kiełb998

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 43
Odp: Potrzebna Pomoc !!! Zbiórka darów dla KM PSP Warszawa
« Odpowiedź #21 dnia: Luty 28, 2015, 22:38:32 »
A na sąsiednie OSP piszą pisma do KW, KP i burmistrzów o wydalenie z KSRG... :rofl:

Offline ignacy b

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 699
Odp: Potrzebna Pomoc !!! Zbiórka darów dla KM PSP Warszawa
« Odpowiedź #22 dnia: Marzec 01, 2015, 00:21:32 »
Czy chodzi o akcje przy Ordona: http://tvnwarszawa.tvn24.pl/informacje,news,pozar-w-bloku-przy-ordona-br-siedmiu-strazakow-w-szpitalu,158498.html ?

Na filmiku widać, że na platformę podnośnika wchodzi strażak w aparacie, czyli rzeczywiście chyba zatruł się przez skórę, czyli chyba nie zidentyfikowano zagrożenia  wymagającego stosowania ubrań gazoszczelnych... A jaka była substancja trująca? Analiza może dać bardzo ciekawe wnioski w zakresie taktyki, sprzętu ochronnego i postępowania ratowniczego - czy przeprowadzono dekontaminację wstępną??

Offline zero-11

  • Search & Rescue
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.525
  • 84810
Odp: Potrzebna Pomoc !!! Zbiórka darów dla KM PSP Warszawa
« Odpowiedź #23 dnia: Marzec 01, 2015, 11:31:52 »
Gdyby zamiast pana z-ca dowódcy JRG w ubraniu sztabowym z czapeczką z prostym daszkiem w tym miejscu był członek OSP z formacji społecznej , powołanej do niesienia pomocy , z wolą ratowania to by było już tu 100 komentarzy i byłby zmieszany z błotem. Były takie wątki na forum , można poszukać .

Ja tylko dodam, że gdyby zamiast pana z-cy dowódcy JRG był ... strażak PSP z PB (od stażysty po dowódcę zmiany) to nie skończyło by się dla niego jedynie na 100 negatywnych komentarzach, ale facet na pół roku uwalony miałby dodatek i na 3 miesiące przeniesiony do biura w charakterze kierowcy pani kadrowej.

IT'S NOT SOMETHING YOU DO. IT'S SOMETHING YOU ARE!

Offline kolumb 112

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 276
Odp: Potrzebna Pomoc !!! Zbiórka darów dla KM PSP Warszawa
« Odpowiedź #24 dnia: Marzec 01, 2015, 12:25:43 »
Gdyby zamiast pana z-ca dowódcy JRG w ubraniu sztabowym z czapeczką z prostym daszkiem w tym miejscu był członek OSP z formacji społecznej , powołanej do niesienia pomocy , z wolą ratowania to by było już tu 100 komentarzy i byłby zmieszany z błotem. Były takie wątki na forum , można poszukać .

Ja tylko dodam, że gdyby zamiast pana z-cy dowódcy JRG był ... strażak PSP z PB (od stażysty po dowódcę zmiany) to nie skończyło by się dla niego jedynie na 100 negatywnych komentarzach, ale facet na pół roku uwalony miałby dodatek i na 3 miesiące przeniesiony do biura w charakterze kierowcy pani kadrowej.

I na tym właśnie polega "kapralski" sposób zarządzania bezpieczeństwem w formacji ratowniczej. Ratowników się edukuje w tej kwestii a nie się na nich wymusza karami.