Autor Wątek: Most w stolicy - kłopot  (Przeczytany 2598 razy)

janekweg

  • Gość
Most w stolicy - kłopot
« dnia: Luty 23, 2015, 13:24:05 »
To kłopotliwe, jakkolwiek muszę poruszyć ten temat. Idzie o most, który w ostatnim czasie został podpalony. W Warszawie chwilowo dominuje chaos, nie da się normalnie przemieszczać. Przez most łazienkowski każdego dnia przejeżdżały tysiące samochodów, w tym moje. Aktualnie muszę podróżować objazdem, trwoniąc czas, paliwo oraz nerwy. Czy nie ma dowolnego sensownego rozwiązania, by most został wyremontowany szybciej? 1,5 roku takiej mordęgi to będzie po prostu załamanie. Zastanawiam się, czy nie wynająć czegoś bliżej mojej pracy, bowiem dojazdy zaczynają mnie denerwować. A Wy co o tym sądzicie?

Offline madmax29

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.469
Odp: Most w stolicy - kłopot
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 23, 2015, 16:09:56 »
Jak byłem ostatnio w "stolycy" to Wisła była cholernie szeroką rzeką. Budowa przeprawy przez nią, to nie kwestia przerzucenia deski przez strumyk i już mamy kładkę, a mając troszkę doświadczenia w budownictwie lądowym oraz z konstrukcjami stalowymi, to te półtora roku uznaję za bardzo optymistyczny wariant i warszawiacy powinni sie cieszyć, jeśli się uda dotrzymać tego terminu.
PS. Może sie mylę , ale to forum strażackie, a sądząc po ilości postów nie jesteście strażakami. Wiem że mamy wolność słowa, ale czy nie uważacie że są lepsze miejsca do wylewania żalów że macie daleko do pracy?

razzor

  • Gość
Odp: Most w stolicy - kłopot
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 25, 2015, 19:14:31 »
A dla mnie wygląda to jak 3 posty tej samej osoby, o czym świadczy choćby data założenia kont. Poza tym te same argumenty (stracone paliwo, czas i nerwy) i podobne słownictwo podobnie używane ("kłopotliwe", "jakkolwiek" używane w identycznych kontekstach).

Offline BM

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 432
Odp: Most w stolicy - kłopot
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 25, 2015, 20:02:17 »
Chyba jakiś frustrat ma żal do strażaków za to że traci przez nich paliwo, czas i coś tam jeszcze....
Warszawscy strażacy wstydźcie się że nie ugasiliście obywatelowi mostu !

Offline Levy

  • Per aspera ad astra
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.477
Odp: Most w stolicy - kłopot
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 25, 2015, 22:51:27 »
Najlepiej by chyba było jakby warszawscy strażacy odbudowali obywatelom własnymi siłami i środkami ten most...
Wpływ dowódcy jako twórcy karności jest przodujący. Gdy dowódca ma powagę wynikającą ze stopnia i stanowiska, a ponadto dużą wiedzę i umiejętność pracy, wówczas jego wpływ działa tak silnie, że każdy podwładny uważa podporządkowanie się mu za samo przez się zrozumiałe.

Offline kamaras

  • starszy ogniomistrz
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 938
  • kamaras
Odp: Most w stolicy - kłopot
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 26, 2015, 17:21:57 »
Ja dzisiaj byłem w Warszawie i pomijając fakt, że cała Warszawa wygląda, jak by od 39' nic się nie zmieniło - jak były leje po bombach tak są nadal więc Hołek co chwila przelicza nową trasę to na drugą stronę strumyka dostałem się bez kłopotu następnym mostem. Ale stołeczni narzekanie mają w naturze....
Nie wiem co Zygmuntowi 3-emu strzeliło do łba, żeby przenosić tam stolicę...

Offline strazakusX

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 464
Odp: Most w stolicy - kłopot
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 26, 2015, 23:47:49 »
Ja dzisiaj byłem w Warszawie i pomijając fakt, że cała Warszawa wygląda, jak by od 39' nic się nie zmieniło - jak były leje po bombach tak są nadal więc Hołek co chwila przelicza nową trasę to na drugą stronę strumyka dostałem się bez kłopotu następnym mostem. Ale stołeczni narzekanie mają w naturze....
Nie wiem co Zygmuntowi 3-emu strzeliło do łba, żeby przenosić tam stolicę...

No jak se kolega wycieczkę zorganizował o 11tej po Warszawie, z Hołkiem jako pilotem, to nic dziwnego. Spróbuj jutro w piątek o 15.30 to samo zrobić.

Offline kamaras

  • starszy ogniomistrz
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 938
  • kamaras
Odp: Most w stolicy - kłopot
« Odpowiedź #7 dnia: Luty 28, 2015, 09:44:51 »
kolego jechałem o 16-17 więc godzinka chyba nie robi różnicy ;)

razzor

  • Gość
Odp: Most w stolicy - kłopot
« Odpowiedź #8 dnia: Luty 28, 2015, 10:37:35 »
W Warszawie i okolicach niestety godzina i dzień robią ogromna różnice - mam do domu 25 km z uczelni (z Żoliborza w stronę Łomianek), w środku tygodnia można to pokonać w pół godziny, natomiast w piątek w godz 16-18 zdarzylo się, ze zajelo to nawet półtorej godziny, średnio zawsze pol godziny dłużej :)