Autor Wątek: Jak zrobić zamykane schowki?  (Przeczytany 2007 razy)

Offline bulson

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 171
  • OSP i PSP
Jak zrobić zamykane schowki?
« dnia: Kwiecień 15, 2006, 22:52:03 »
Planujemy teraz zrobić zamykanie bocznych żaluzji. Bo jak się jedzie na jakąś impreze to różnie bywa nie zawsze się siedzi w samochodzie a otworzenie żaluzji i zabranie prądownic lub czegoś innego to żaden problem. Jestem ciekaw jak jest to rozwiązane u was dokładnie chodzi mi o samochód STAR 244 GBA 2,5/16 1991rok produkcji.

Offline zbyszekkostrzyn

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 130
Odp: Jak zrobić zamykane schowki?
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 16, 2006, 07:33:54 »
Cześć
Powiem Ci tak takie cudo techniki jak STAR 244 GBA 2,5/16 jest mi znane ale niestety nasz GBA niema zamykanych żaluzji i co gorsza nigdy z czymś takim się nie spotkałem
Może nowe typy żaluzji mają zamykanie i tam musisz podpatrzeć jak to działa.
Pozdrawiam i powodzenia

Offline bulson

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 171
  • OSP i PSP
Odp: Jak zrobić zamykane schowki?
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 16, 2006, 08:57:31 »
No nowy typ żaluzji ma zamki każda jest osobno zamykana. No ale wymiana żaluzji to spory koszt a przecież nie opłaca się wymieniać dla samych zamków. Szukam jakiegoś patentu na zrobienie zamykanych schowków. Może ktoś coś takiego zrobił i powie jak to działa??

Offline Emil

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 923
  • 511[S]11
Odp: Jak zrobić zamykane schowki?
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 16, 2006, 09:54:29 »
Moja jednostka tez kiedys posiadala Stara 244 i z tego co wiem to podczas zawodow zginęło im troche sprzetu wiec zrobili zabezpieczenie. Niepamiętam dokładnie jak to wyglądało, ale pamietam, ze wzdłóż samochodu byly przyspawane oczka w ktore wkladalo sie metalowy pręt (śred. 0,5 cm) , do ktorego puzniej zaczepiano kłodke aby nikt nie proszony nie mogl go wyciągnąć.
nie potrafie Ci tego szczegolowo wytlumaczyc ale jak troche po kombinujesz to cos napewno z tego wyjdzie. :mellow:

Offline bulson

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 171
  • OSP i PSP
Odp: Jak zrobić zamykane schowki?
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 16, 2006, 10:39:14 »
Dzięki właśnie sami o tym myśleliśmy żeby puścić pręt przez całe auto, porobić oczka i zamykać w kabinie.

Offline ogniomistrz1

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 181
Odp: Jak zrobić zamykane schowki?
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 16, 2006, 19:34:54 »
może zamiast pręta można użyć linki stalowej coś w stylu jak zabezpieczone są plandeki przy TIRACH.








Offline BigJaro

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 64
Odp: Jak zrobić zamykane schowki?
« Odpowiedź #6 dnia: Kwiecień 18, 2006, 09:45:31 »
My mieliśmy Stara z takim zamknięciem. Było to bardzo proste rozwiązanie. Wzdłuż schowków był pręt który kończył się dzwignią (niektórzy nazywają ją wajchą) w kabinie załogi. Do tego pręta we wszystkich schowkach były przyspawane po dwa haki, a w roletach wywiercone po dwa otwory, tak żeby te haki mogły się w nie wsunąć. Zasada działania bardzo prosta:
1. dzwignia w poziomie - schowki otwarte,
2. dzwignia w pionie (haki w otworach) - schowki zamnknięte.
Do tego jeszcze zapadka, która blokowała dzwignię w pozycji pionowej i wszystko działa kapitalnie. Niestety nie posiadam zdjęć tego wynalazku, samochodu już nie mamy.

Offline bulson

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 171
  • OSP i PSP
Odp: Jak zrobić zamykane schowki?
« Odpowiedź #7 dnia: Kwiecień 18, 2006, 13:58:53 »
Dzięki bardzo za informacje