Autor Wątek: Podwyżki 2016  (Przeczytany 624646 razy)

Offline fireman5

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 317
Odp: Podwyżki 2016
« Odpowiedź #800 dnia: Styczeń 02, 2016, 18:28:17 »
Pytanie tylko czy ja pracuję w przykladowej masarni czy w alitarnej formacji,która wymaga ode mnie wyższych studiów,2 podyplomówek,szeregu specjalistycznych szkoleń,badań lekarskich jak dla kosmonautów, bycia w ciągłej dyspozycji... i jeszcze paru ciekawostek

Sam ją sobie wybrałeś, zawsze mogłeś zatrudnić się w masarni. Więc teraz nie narzekaj, wstępując do służby znałeś realia.

Kolego fireman5 jeżeli uważasz że takie duże sumy zarabiamy, to albo masz emkę , albo firmę w której ludzie na Ciebie robią


Pytanie, ile według Ciebie powinniśmy zarabiać? Podaj kwotę, nie interesuje mnie stwierdzenie typu "godnie". Co do firmy, czy ktoś Tobie zabrania założenia firmy? Spróbuj tego "miodu" przekonasz się, że pieniądze nie leżą na "łóżku" po 15.30 ;)

uważam, że w podziale zarabiamy za mało

To może czas przenieść się do biura skoro sugerujesz, że inni w naszej formacji zarabiają więcej.

« Ostatnia zmiana: Styczeń 02, 2016, 18:33:52 wysłana przez fireman5 »

Offline Raizo

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 116
Odp: Podwyżki 2016
« Odpowiedź #801 dnia: Styczeń 02, 2016, 18:59:05 »
zastanawiam się z kim pracuję czytając takie wypowiedzi....
lepiej zamknąć temat podwyżek na następne 10 lat, niech wszyscy je otrzymają, a my może najniższej krajowej nie będziemy zarabiać, a choćby nawet to każdy może się zwolnić lub iść po 15 latach na emkę  :gwiazdki:  :wall:

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.928
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: Podwyżki 2016
« Odpowiedź #802 dnia: Styczeń 02, 2016, 19:30:57 »
Skoro Panowie mówimy o podwyżkach to czy kwota 198 zł jest mała? Dla porównania w 2013, 2014, 2015 nie dostaliśmy ani złotówki. Należy cieszyć się bo 160 na rękę to naprawdę super podwyżka i to po równo dla każdego.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.369
Odp: Podwyżki 2016
« Odpowiedź #803 dnia: Styczeń 02, 2016, 19:46:43 »
No i teraz kolego bolo75 dodaj do tego te wszystkie nasze uprawnienia (patrz wyżej + możliwość odejścia na emeryturę po 15 latach służby, stałość zatrudnienia) nadal uważasz, że tak mało zarabiasz? Nie twierdze, że masz kokosy ale w porównaniu do reszty kraju masz za co żyć. Pamiętaj również o Twoim odejściu na emeryturę (wiesz o czym piszę ;)) W cywilu tego nie mają.
ps. + 0,5 procenta wiesz za co.
Czytam i nie wierze, że pracujesz w PSP! Ile wynosi emka po 15 latach jak masz 2000 na reke? Wiesz?
Pytanie, ile według Ciebie powinniśmy zarabiać? Podaj kwotę, nie interesuje mnie stwierdzenie typu "godnie". Co do firmy, czy ktoś Tobie zabrania założenia firmy? Spróbuj tego "miodu" przekonasz się, że pieniądze nie leżą na "łóżku" po 15.30 ;)
 
Wiesz, żę są w kraju jednostki gdzie nie da się położyć na łóżku nawet w nocy! Wiec skończ dyskusje o temacie o którym nie masz pojecia. I tam też stażysta ma 1600 na ręke
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline bombaj998

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 373
Odp: Podwyżki 2016
« Odpowiedź #804 dnia: Styczeń 02, 2016, 19:52:45 »
Też myślę że nie pracuje w PSP tylko prowokuje piszac publicznie o łóżkach,  emeryturach nie wiadomo jakich po 15 latach i o dodatkowych pieniądzach. Cieszmy się że dostajemy wyższa podwyżkę niż miała być za PO, może później będzie jeszcze lepiej, a jak komuś mimo to nie pasuje to do masarni marsz!

Offline bolo75

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 126
Odp: Podwyżki 2016
« Odpowiedź #805 dnia: Styczeń 02, 2016, 19:53:25 »
Pytanie tylko czy ja pracuję w przykladowej masarni czy w alitarnej formacji,która wymaga ode mnie wyższych studiów,2 podyplomówek,szeregu specjalistycznych szkoleń,badań lekarskich jak dla kosmonautów, bycia w ciągłej dyspozycji... i jeszcze paru ciekawostek

Sam ją sobie wybrałeś, zawsze mogłeś zatrudnić się w masarni. Więc teraz nie narzekaj, wstępując do służby znałeś realia.

Kolego fireman5 jeżeli uważasz że takie duże sumy zarabiamy, to albo masz emkę , albo firmę w której ludzie na Ciebie robią


Pytanie, ile według Ciebie powinniśmy zarabiać? Podaj kwotę, nie interesuje mnie stwierdzenie typu "godnie". Co do firmy, czy ktoś Tobie zabrania założenia firmy? Spróbuj tego "miodu" przekonasz się, że pieniądze nie leżą na "łóżku" po 15.30 ;)

uważam, że w podziale zarabiamy za mało

To może czas przenieść się do biura skoro sugerujesz, że inni w naszej formacji zarabiają więcej.
Kolego pracuję w podziale więc wypowiadam się o wynagrodzeniu w podziale.Myślę również, że ocenianie ludzi nie znając ich jest niepotrzebne. Kończę temat bo kolegi nie przekonam.
bolo75

Offline fireman5

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 317
Odp: Podwyżki 2016
« Odpowiedź #806 dnia: Styczeń 02, 2016, 20:05:16 »
@Eqinox nie dramatyzuj, większość z tych ludzi którzy narzekają nie robią nic aby to zmienić. Tak jak napisał @SIUSIEK
Należy cieszyć się bo 160 na rękę to naprawdę super podwyżka i to po równo dla każdego
i nie porównywać nas do innych zawodów. Wybraliśmy służbę w PSP i takie są tutaj realia, nie porównujmy się do firm prywatnych, które zarabiają na siebie. Polska to biedny kraj, w którym z ludzi zrobiono tanią siłę roboczą, dodatkowo rozbicie wewnętrzne w PSP nie służy strażakom, których jest za mało aby skutecznie walczyć o podwyżki.

tam też stażysta ma 1600 na ręke

A myślisz, że w prywatnych firmach mają więcej?

emeryturach nie wiadomo jakich po 15 latach

Zacytuj mi to gdzie napisałem o nie wiadomo jakich emeryturach po 15-u latach. Czytanie ze zrozumieniem nie boli. Napisałem" masz możliwość przejścia na emeryturę po 15-u latach" z własnej nie przymuszonej woli.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 02, 2016, 20:10:17 wysłana przez fireman5 »

Offline bombaj998

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 373
Odp: Podwyżki 2016
« Odpowiedź #807 dnia: Styczeń 02, 2016, 20:45:06 »
Samo to ze napisałaś o 15 latach nie powinno mieć miejsca. Opinia publiczna powoli przyzwyczaja się że jest 25/55. Napisałeś też coś gorszego o "łóżkach" i tutaj przytoczę Ci rozmowę z wczoraj z moim kolegą.
Pyta mnie co robicie całe 24 godz jak nie ma wyjazdu.
Ja odpowiadam szkolimy się ćwiczymy itd.
ON na to ze rozmawiał z kolegą strazakiem kiedyś i mówił mu ze po 15.30 to leżą na wyrach.

I tu sobie pomyślałem jak niektórzy sra.....  We własne gmiazdo

Myśleć co gdzie do kogo mowice /piszecie

Offline Szunaj

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 32
Odp: Podwyżki 2016
« Odpowiedź #808 dnia: Styczeń 02, 2016, 21:05:37 »
Skoro Panowie mówimy o podwyżkach to czy kwota 198 zł jest mała? Dla porównania w 2013, 2014, 2015 nie dostaliśmy ani złotówki. Należy cieszyć się bo 160 na rękę to naprawdę super podwyżka i to po równo dla każdego.
Z tym przymiotnikiem "super" bym się wstrzymał. Ale lepiej taka niż w cale.
Ale skąd nasi 01, mają uzbierać na zaszłe z 2013, 2014 i 2015 roku przemianowania, jak całość pójdzie w stopień?!
Tu idealnie pasuje przykład z Podlasia!
Dalej mają czekać kolejny rok na stanowiska podoficerskie?

Offline cul2

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 584
Odp: Podwyżki 2016
« Odpowiedź #809 dnia: Styczeń 02, 2016, 21:38:57 »
Cytuj
Dzisiaj wracając z Sylwestrowej służby zabrałem stojącego i machającego autostopowicza.Szybka wymiana zdań informuje mnie, że pracuje w masarni w Kutnie. Ja mówię ciężka robota a on nie jest źle. A ty co robisz ja strażak dowodzę zmianą, on to duży stres i odpowiedzialność hm chyba tak.I kulminacyja, on a ile zarabiasz- tyle i tyle....  chwila ciszy i śmiech, co ty gadasz ja mam 5300 PLN.Dotarło do mnie ja służę charytatywnie... NOWY ROK czas wyzwań...
Autora nie podaję.
To cytat z tematu o zmianach kadrowych :)))
Podwyżki dla Nas powinny być, ale argumentowanie, że Ktoś tam gdzieś zarabia tyle i tyle jest śmieszne. W innej masarni pracownik pracujący na rozbiorze ma ok. 2000 zł na rękę, pomimo tego, że często pracuje więcej godzin niż przewiduje normatyw miesięczny.
W innej masarni zarabiają po 3000zł na rękę, bo bardziej uczciwy pracodawca płaci im za nadgodziny. I tak możemy mnożyć lepsze i gorsze przykłady. Nie patrzmy na innych, bo są zawody gorsze od naszych i jeszcze gorzej wynagradzane i ich pracownicy też mogą lamentować, że w straży to i to.
Nasza praca wymaga ...., ...., .... itd. i powinna być doceniona przez rząd (KG powinna o to zabiegać, a nie się układać), bowiem podwyżek już dawno nie było!
Wywołałeś mnie do tablicy więc postaram się odpowiedzieć. Przytoczyłem tą dzisiejszą rozmowę nie po to aby się wypłakiwać! Nie obchodzi mnie kto ile zarabia, chciałbym tylko pokazać mizerię i przepaść jaka nas dzieli od sektora prywatnego.Pytanie co my jako funkcjonariusze z tym zrobimy?! Myślę, że pora zakończyć papke o zaufaniu społecznym i pomyśleć o sobię i naszych rodzinach.
Jeszcze raz! W nie każdym sektorze prywatnym mają dobre zarobki!!!!! Znamy swoją pracę i tylko argumenty z nią związane przedstawiajmy. Nie podaj wybiórczo przykładów z prywatnego, bo zapewniam cię, że w 80% ich pracownicy nędznie zarabiają!!!

Offline bolo75

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 126
Odp: Podwyżki 2016
« Odpowiedź #810 dnia: Styczeń 02, 2016, 21:54:08 »
Cytuj
Dzisiaj wracając z Sylwestrowej służby zabrałem stojącego i machającego autostopowicza.Szybka wymiana zdań informuje mnie, że pracuje w masarni w Kutnie. Ja mówię ciężka robota a on nie jest źle. A ty co robisz ja strażak dowodzę zmianą, on to duży stres i odpowiedzialność hm chyba tak.I kulminacyja, on a ile zarabiasz- tyle i tyle....  chwila ciszy i śmiech, co ty gadasz ja mam 5300 PLN.Dotarło do mnie ja służę charytatywnie... NOWY ROK czas wyzwań...
Autora nie podaję.
To cytat z tematu o zmianach kadrowych :)))
Podwyżki dla Nas powinny być, ale argumentowanie, że Ktoś tam gdzieś zarabia tyle i tyle jest śmieszne. W innej masarni pracownik pracujący na rozbiorze ma ok. 2000 zł na rękę, pomimo tego, że często pracuje więcej godzin niż przewiduje normatyw miesięczny.
W innej masarni zarabiają po 3000zł na rękę, bo bardziej uczciwy pracodawca płaci im za nadgodziny. I tak możemy mnożyć lepsze i gorsze przykłady. Nie patrzmy na innych, bo są zawody gorsze od naszych i jeszcze gorzej wynagradzane i ich pracownicy też mogą lamentować, że w straży to i to.
Nasza praca wymaga ...., ...., .... itd. i powinna być doceniona przez rząd (KG powinna o to zabiegać, a nie się układać), bowiem podwyżek już dawno nie było!
Wywołałeś mnie do tablicy więc postaram się odpowiedzieć. Przytoczyłem tą dzisiejszą rozmowę nie po to aby się wypłakiwać! Nie obchodzi mnie kto ile zarabia, chciałbym tylko pokazać mizerię i przepaść jaka nas dzieli od sektora prywatnego.Pytanie co my jako funkcjonariusze z tym zrobimy?! Myślę, że pora zakończyć papke o zaufaniu społecznym i pomyśleć o sobię i naszych rodzinach.
Jeszcze raz! W nie każdym sektorze prywatnym mają dobre zarobki!!!!! Znamy swoją pracę i tylko argumenty z nią związane przedstawiajmy. Nie podaj wybiórczo przykładów z prywatnego, bo zapewniam cię, że w 80% ich pracownicy nędznie zarabiają!!!
Moim celem nie było porównywanie się stricte z ludźmi sektora prywatnego lecz pokazanie, że mimo świetnego wykształcenia i kompetencji zarabiamy mało, choć niektórzy i tak uważają inaczej.
bolo75

Offline robn

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 2.349
Odp: Podwyżki 2016
« Odpowiedź #811 dnia: Styczeń 02, 2016, 22:46:12 »
Dlaczego nędznie zarabiamy?
Bo u nas na jedno miejsce jest 10 kandydatów!
I każdy kandydat żeby się tylko dostać podpisałby cyrograf że będzie zarabiał 1500 zeta/mies. Tylko dla tego, że ma przywileje, pewność pracy, po okresie stażowym jakotaki wzrost zarobków, itd, itp... (niestety tylko jak się dostanie, to zapomina do cyrografie i domaga się wolności). Co zrobić żeby pensje były większe? Brak kandydatów do naboru.... Bo jak nie będzie ludzi, to praca będzie nieopłacalna, inne zawody będą atrakcyjniejsze niż nasz. Tylko to wymusi na politykach zwiększenie nakładu finansowego na zarobki.

pozdr
EGO = 1 / wiedza

Offline cul2

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 584
Odp: Podwyżki 2016
« Odpowiedź #812 dnia: Styczeń 02, 2016, 23:04:31 »
No i teraz kolego bolo75 dodaj do tego te wszystkie nasze uprawnienia (patrz wyżej + możliwość odejścia na emeryturę po 15 latach służby, stałość zatrudnienia) nadal uważasz, że tak mało zarabiasz? Nie twierdze, że masz kokosy ale w porównaniu do reszty kraju masz za co żyć. Pamiętaj również o Twoim odejściu na emeryturę (wiesz o czym piszę ;)) W cywilu tego nie mają.

ps. + 0,5 procenta wiesz za co.
Masz za co żyć "to zwrot odpowiedni do sytuacji.Pytanie tylko czy ja pracuję w przykladowej masarni czy w alitarnej formacji,która wymaga ode mnie wyższych studiów,2 podyplomówek,szeregu specjalistycznych szkoleń,badań lekarskich jak dla kosmonautów, bycia w ciągłej dyspozycji... i jeszcze paru ciekawostek.Dodam, że ja posiadam grupę 10 a co z ludźmi, którzy są na 1,2,3... Kończąc uważam, że w podziale zarabiamy za mało i nawet te niewątpliwie spore dodatki nie przekonają mnie,że jest inaczej sorry  ^_^
Nie podniecaj się tak z tym wykształcenie, bowiem i na kasach w sklepie pracują ludzie z mgr i podyplomowymi dziennymi studiami. Pofolguj trochę z tymi swoimi aspiracjami.

Offline bolo75

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 126
Odp: Podwyżki 2016
« Odpowiedź #813 dnia: Styczeń 02, 2016, 23:28:11 »
No i teraz kolego bolo75 dodaj do tego te wszystkie nasze uprawnienia (patrz wyżej + możliwość odejścia na emeryturę po 15 latach służby, stałość zatrudnienia) nadal uważasz, że tak mało zarabiasz? Nie twierdze, że masz kokosy ale w porównaniu do reszty kraju masz za co żyć. Pamiętaj również o Twoim odejściu na emeryturę (wiesz o czym piszę ;)) W cywilu tego nie mają.

ps. + 0,5 procenta wiesz za co.
Masz za co żyć "to zwrot odpowiedni do sytuacji.Pytanie tylko czy ja pracuję w przykladowej masarni czy w alitarnej formacji,która wymaga ode mnie wyższych studiów,2 podyplomówek,szeregu specjalistycznych szkoleń,badań lekarskich jak dla kosmonautów, bycia w ciągłej dyspozycji... i jeszcze paru ciekawostek.Dodam, że ja posiadam grupę 10 a co z ludźmi, którzy są na 1,2,3... Kończąc uważam, że w podziale zarabiamy za mało i nawet te niewątpliwie spore dodatki nie przekonają mnie,że jest inaczej sorry  ^_^
Nie podniecaj się tak z tym wykształcenie, bowiem i na kasach w sklepie pracują ludzie z mgr i podyplomowymi dziennymi studiami. Pofolguj trochę z tymi swoimi aspiracjami.
Teraz to mnie rozbawiłeś :-)) Pofolguj z aspiracjami...  o czym ty mówisz, ja mówię o kryteriach jakie musi spełnić człowiek żeby zostać dowódcą zmiany a ty do mnie pijesz, aspiracje?  ja kolego zaczynałem straż od stażysty.Zaprzeczasz sobie mówiąc o ludziach na kasach przecież według Ciebie ludzie sami wybierają sobię pracę i zawsze mogą się zwolnić. A wracając do tematu myślę, że należysz jak powiedział Ziobro do grupy # tłustych kotów#, którym zmiany są niepotrzebne.
bolo75

Offline cul2

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 584
Odp: Podwyżki 2016
« Odpowiedź #814 dnia: Styczeń 02, 2016, 23:41:57 »
No i teraz kolego bolo75 dodaj do tego te wszystkie nasze uprawnienia (patrz wyżej + możliwość odejścia na emeryturę po 15 latach służby, stałość zatrudnienia) nadal uważasz, że tak mało zarabiasz? Nie twierdze, że masz kokosy ale w porównaniu do reszty kraju masz za co żyć. Pamiętaj również o Twoim odejściu na emeryturę (wiesz o czym piszę ;)) W cywilu tego nie mają.

ps. + 0,5 procenta wiesz za co.
Masz za co żyć "to zwrot odpowiedni do sytuacji.Pytanie tylko czy ja pracuję w przykladowej masarni czy w alitarnej formacji,która wymaga ode mnie wyższych studiów,2 podyplomówek,szeregu specjalistycznych szkoleń,badań lekarskich jak dla kosmonautów, bycia w ciągłej dyspozycji... i jeszcze paru ciekawostek.Dodam, że ja posiadam grupę 10 a co z ludźmi, którzy są na 1,2,3... Kończąc uważam, że w podziale zarabiamy za mało i nawet te niewątpliwie spore dodatki nie przekonają mnie,że jest inaczej sorry  ^_^
Nie podniecaj się tak z tym wykształcenie, bowiem i na kasach w sklepie pracują ludzie z mgr i podyplomowymi dziennymi studiami. Pofolguj trochę z tymi swoimi aspiracjami.
Teraz to mnie rozbawiłeś :-)) Pofolguj z aspiracjami...  o czym ty mówisz, ja mówię o kryteriach jakie musi spełnić człowiek żeby zostać dowódcą zmiany a ty do mnie pijesz, aspiracje?  ja kolego zaczynałem straż od stażysty.Zaprzeczasz sobie mówiąc o ludziach na kasach przecież według Ciebie ludzie sami wybierają sobię pracę i zawsze mogą się zwolnić. A wracając do tematu myślę, że należysz jak powiedział Ziobro do grupy # tłustych kotów#, którym zmiany są niepotrzebne.
Ty też mnie nie rozśmieszaj. Sam wiesz najlepiej, że wielu robi różne studia nie przydatne w PSP.  Robią, bo liczą a nuż się przyda do awansu. Wielu robi studia po cichu, nawet koledzy nie wiedzą o tym, nie wspomnę o przełożonych. W stosownym czasie, gdy wiatry pomyślne zawieją, przynoszą papier.
Cytuj
Zaprzeczasz sobie mówiąc o ludziach na kasach przecież według Ciebie ludzie sami wybierają sobie pracę i zawsze mogą się zwolnić.
Już Ci się miesza, pokaż gdzie ja tak napisałem? Widzę, że liczysz na Ziobro. Będzie widać, ale nasze żebra po świetlanych latach rządzenia fanatyków smoleńskich. I nic nie wspominaj o "Kocie", bo już nie długo i o nim nie będzie można pisać :).
« Ostatnia zmiana: Styczeń 02, 2016, 23:50:28 wysłana przez cul2 »

Offline bolo75

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 126
Odp: Podwyżki 2016
« Odpowiedź #815 dnia: Styczeń 03, 2016, 07:46:41 »
No i teraz kolego bolo75 dodaj do tego te wszystkie nasze uprawnienia (patrz wyżej + możliwość odejścia na emeryturę po 15 latach służby, stałość zatrudnienia) nadal uważasz, że tak mało zarabiasz? Nie twierdze, że masz kokosy ale w porównaniu do reszty kraju masz za co żyć. Pamiętaj również o Twoim odejściu na emeryturę (wiesz o czym piszę ;)) W cywilu tego nie mają.

ps. + 0,5 procenta wiesz za co.
Masz za co żyć "to zwrot odpowiedni do sytuacji.Pytanie tylko czy ja pracuję w przykladowej masarni czy w alitarnej formacji,która wymaga ode mnie wyższych studiów,2 podyplomówek,szeregu specjalistycznych szkoleń,badań lekarskich jak dla kosmonautów, bycia w ciągłej dyspozycji... i jeszcze paru ciekawostek.Dodam, że ja posiadam grupę 10 a co z ludźmi, którzy są na 1,2,3... Kończąc uważam, że w podziale zarabiamy za mało i nawet te niewątpliwie spore dodatki nie przekonają mnie,że jest inaczej sorry  ^_^
Nie podniecaj się tak z tym wykształcenie, bowiem i na kasach w sklepie pracują ludzie z mgr i podyplomowymi dziennymi studiami. Pofolguj trochę z tymi swoimi aspiracjami.
Teraz to mnie rozbawiłeś :-)) Pofolguj z aspiracjami...  o czym ty mówisz, ja mówię o kryteriach jakie musi spełnić człowiek żeby zostać dowódcą zmiany a ty do mnie pijesz, aspiracje?  ja kolego zaczynałem straż od stażysty.Zaprzeczasz sobie mówiąc o ludziach na kasach przecież według Ciebie ludzie sami wybierają sobię pracę i zawsze mogą się zwolnić. A wracając do tematu myślę, że należysz jak powiedział Ziobro do grupy # tłustych kotów#, którym zmiany są niepotrzebne.
Ty też mnie nie rozśmieszaj. Sam wiesz najlepiej, że wielu robi różne studia nie przydatne w PSP.  Robią, bo liczą a nuż się przyda do awansu. Wielu robi studia po cichu, nawet koledzy nie wiedzą o tym, nie wspomnę o przełożonych. W stosownym czasie, gdy wiatry pomyślne zawieją, przynoszą papier.
Cytuj
Zaprzeczasz sobie mówiąc o ludziach na kasach przecież według Ciebie ludzie sami wybierają sobie pracę i zawsze mogą się zwolnić.
Już Ci się miesza, pokaż gdzie ja tak napisałem? Widzę, że liczysz na Ziobro. Będzie widać, ale nasze żebra po świetlanych latach rządzenia fanatyków smoleńskich. I nic nie wspominaj o "Kocie", bo już nie długo i o nim nie będzie można pisać :).
Nigdy nie uważałem, że podnoszenie kwalifikacji przez ukończenie studiów jest czymś złym. A,że ludzie awansowali po cywilnych to nie ich wina taka była ustawa,pytanie czy było to dobre.Natomiast mówiąc o studiach podyplomowych miałem na myśli SPF i SPO,które należy ukończyć żeby awansować. A jeżeli chodzi o rządy to myślę że gorszych dla nas niż poprzednie już nie będzie.
bolo75

Offline mirek1

  • Jeszcze nigdy w dziejach tak wielu nie mówiło tak wiele do tak wielu, mając do powiedzenia tak niewiele.
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 941
  • "Tylko głupiec ma odpowiedź na wszystko."A.France
Odp: Podwyżki 2016
« Odpowiedź #816 dnia: Styczeń 03, 2016, 09:48:08 »

Po drugie zastanawiam się, dlaczego w projekcie budżetu po korekcie nowego rządu - MSW nie zapisało tych dodatkowych środków na podwyżki - średnio o 15 zł. Czy te środki będą z rezerwy celowej?! ktoś coś wie?

  Kolego odpowiedź jest prosta. MSW nie ma co liczyć na wzrost budżetu. Rząd nadal rozpaczliwie poszukuje pieniędzy na realizację programu "500+ " . Nawet nowo nałożone podatki  nie pokryją kosztów realizacji  dodatków na dzieci. Zresztą już widać , że powoli zaczynają się rządzący wycofywać z innych swoich sztandarowych programów np. darmowe leki dla seniora... którego realizację odsunięto na czas bliżej nie określony. Obcięto środki dla MON po mimo , że chcą powiększać armię.
 Resumując uważam , że jeśli dostaniemy w kolejnych latach jakieś pieniądze, to będą skromne środki aby tylko "zatkać gębę"służbom .
Tylko dwie rzeczy są nieskończone : wszechświat i ludzka głupota, choć nie jestem pewien co do tej pierwszej.
                                      Albert Einstein

Offline adam998

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 258
    • http://
Odp: Podwyżki 2016
« Odpowiedź #817 dnia: Styczeń 03, 2016, 09:50:43 »
Gdybyśmy dostawali mało ale systematycznie co roku nie bylibyśmy teraz w czarnej dupie :-)

Offline testypsp

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 128
Odp: Podwyżki 2016
« Odpowiedź #818 dnia: Styczeń 03, 2016, 09:54:16 »
Czemu nie wyrównają naszych zarobków w stosunku do innych służb mundurowych - patrząc na dane korpusy. Jesteśmy inni, mniej się narażamy, jesteśmy za mało profesjonalni?

Offline Porta

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.704
  • Zgred
Odp: Podwyżki 2016
« Odpowiedź #819 dnia: Styczeń 03, 2016, 10:46:54 »
@testypsp. Nie, po prostu pozostałe służby mundurowe są formacjami siłowymi - mają broń ;-)
Aktualności, artykuły, społeczność: www.Remiza.pl
Sklep pożarniczy - www.remiza.com.pl/sklep

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.928
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: Podwyżki 2016
« Odpowiedź #820 dnia: Styczeń 03, 2016, 11:00:29 »
Czemu nie wyrównają naszych zarobków w stosunku do innych służb mundurowych - patrząc na dane korpusy. Jesteśmy inni, mniej się narażamy, jesteśmy za mało profesjonalni?
Zawsze mieliśmy najmniej. Póki nie zmienią wskaźnika tak będzie.

Offline Bubusiu

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 24
Odp: Podwyżki 2016
« Odpowiedź #821 dnia: Styczeń 03, 2016, 13:10:14 »
Tak więc ZZ mogą się wykazać w tej kwestii

Offline kogut78

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 73
Odp: Podwyżki 2016
« Odpowiedź #822 dnia: Styczeń 03, 2016, 13:16:11 »
Z tymi łóżkami to nie dramatyzujcie , bo nie jesteśmy jedyni co mają do tego prawo. Każda praca, która trwa powyżej 12h, musi być zagwarantowany odpoczynek. A jeżeli jest inaczej to wina leży tylko i wyłącznie po stronie pracodawcy. Oczywiście nie chwalę się tym,ale jeżeli ktoś ma łeb na karku to dobrze wie jak sprawa wygląda i cisnąć mu kity jakoby my całą dobę zapierniczami to byłoby robienie z siebie głupka.  -_-

Offline cul2

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 584
Odp: Podwyżki 2016
« Odpowiedź #823 dnia: Styczeń 03, 2016, 18:18:02 »
Cytuj
Zaprzeczasz sobie mówiąc o ludziach na kasach przecież według Ciebie ludzie sami wybierają sobie pracę i zawsze mogą się zwolnić.
Cytuj
Już Ci się miesza, pokaż gdzie ja tak napisałem? Widzę, że liczysz na Ziobro. Będzie widać, ale nasze żebra po świetlanych latach rządzenia fanatyków smoleńskich. I nic nie wspominaj o "Kocie", bo już nie długo i o nim nie będzie można pisać :).
Cytuj
Nigdy nie uważałem, że podnoszenie kwalifikacji przez ukończenie studiów jest czymś złym. A,że ludzie awansowali po cywilnych to nie ich wina taka była ustawa,pytanie czy było to dobre.Natomiast mówiąc o studiach podyplomowych miałem na myśli SPF i SPO,które należy ukończyć żeby awansować. A jeżeli chodzi o rządy to myślę że gorszych dla nas niż poprzednie już nie będzie.
Bolo 75 odpowiedz na proste pytanie, gdzie napisałem, że zawsze można się zwolnić oraz że mam za złe podnoszenie kwalifikacji.
Przypomina mi to pewnych ludzi, którzy przychodzą do studia tv i nie odpowiadają na pytania, tylko mówią co im wódz kazał powiedzieć.
Nie ważne jaki jest temat, mają zadanie powiedzieć swoje. Tak samo Ty, mówisz, że napisałem, ale nie chcesz powiedzieć gdzie to zrobiłem. Właśnie to jest pranie mózgów. Co do rządów to też nie mówisz prawdy. Przed wejściem do unii ile zarabialiśmy niech powiedzą Ci starsi koledzy, bo chyba nie wiesz jak było. Emerytura była po 60 latach życia i to były śmieszne kwoty.
Właśnie to poprzednie rządy, również 2 lata PIS-u dały nam przywileje i jakie takie zarobki!!!!!

Offline cul2

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 584
Odp: Podwyżki 2016
« Odpowiedź #824 dnia: Styczeń 03, 2016, 18:31:27 »
@testypsp. Nie, po prostu pozostałe służby mundurowe są formacjami siłowymi - mają broń ;-)
Właśnie i już wojsko dostaje po 300zł. Dostanie policja, a nam być może coraz mniej. Tak jak było za rządów jedynej wiodącej partii.
Teraz będzie jeszcze gorzej, bo oprócz wojska, policji mają jeszcze inną silną armię mundurową. Może nawet nie będzie następnych wyborów. Bo po co, przecież teraz zostali wybrani najlepsi i uważają, że tylko oni, to samo dobro. Zobaczymy.
Życzę im jak najlepszych rządów, ale widzę co robią i czarno to widzę np. ostatnia ustawa o policji i mediach. Będą takie jak za komuny - morda w kubeł.