Autor Wątek: Podwyżki 2016  (Przeczytany 624662 razy)

Offline Tomala7777

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 496
Odp: Podwyżki 2016
« Odpowiedź #775 dnia: Grudzień 30, 2015, 16:01:34 »
Powoli ale coraz lepiej. Myślę że Pan Błaszczak będzie jednym z lepszych naszych ministrów.

Offline Bubusiu

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 24
Odp: Podwyżki 2016
« Odpowiedź #776 dnia: Grudzień 30, 2015, 17:51:10 »
Bardzo istotne, czy związki zawodowe w końcu poprą również dyżurnych operacyjnych, i coś dla nich wywalczą, bez pomijania tej grypy strażaków

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Odp: Podwyżki 2016
« Odpowiedź #777 dnia: Grudzień 30, 2015, 19:14:56 »

Offline chudy67

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 64
Odp: Podwyżki 2016
« Odpowiedź #778 dnia: Grudzień 31, 2015, 07:22:05 »
Powoli ale coraz lepiej. Myślę że Pan Błaszczak będzie jednym z lepszych naszych ministrów.
Niechwal dnia przed zachodem słońca.
Jeszcze nic nie mam w banku na koncie .
Do jakiego wieku powinien pracować strażak z podziału bojowego?

Offline Butel

  • Administrator
  • *
  • Wiadomości: 7.694
Odp: Podwyżki 2016
« Odpowiedź #779 dnia: Grudzień 31, 2015, 07:44:49 »
Cytuj
Tak więc aktualne kwoty podwyżek wyniosą: 202 zł dla policjantów, 203 zł dla strażników granicznych, 210 zł dla funkcjonariuszy BOR i 198 zł dla strażaków.

Gdzieś, kiedyś usilnie walczono o zrównaniu wielokrotność kwoty bazowej do policjantów, lecz poszło chyba w zapomnienie pomimo zapewnień władzy.
Jest różnica czy zrobisz komuś ŁASKĘ czy LASKE     prof. Jerzy Bralczyk

Offline cul2

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 584
Odp: Podwyżki 2016
« Odpowiedź #780 dnia: Styczeń 01, 2016, 19:04:03 »
Cytuj
Dzisiaj wracając z Sylwestrowej służby zabrałem stojącego i machającego autostopowicza.Szybka wymiana zdań informuje mnie, że pracuje w masarni w Kutnie. Ja mówię ciężka robota a on nie jest źle. A ty co robisz ja strażak dowodzę zmianą, on to duży stres i odpowiedzialność hm chyba tak.I kulminacyja, on a ile zarabiasz- tyle i tyle....  chwila ciszy i śmiech, co ty gadasz ja mam 5300 PLN.Dotarło do mnie ja służę charytatywnie... NOWY ROK czas wyzwań...
Autora nie podaję.
To cytat z tematu o zmianach kadrowych :)))
Podwyżki dla Nas powinny być, ale argumentowanie, że Ktoś tam gdzieś zarabia tyle i tyle jest śmieszne. W innej masarni pracownik pracujący na rozbiorze ma ok. 2000 zł na rękę, pomimo tego, że często pracuje więcej godzin niż przewiduje normatyw miesięczny.
W innej masarni zarabiają po 3000zł na rękę, bo bardziej uczciwy pracodawca płaci im za nadgodziny. I tak możemy mnożyć lepsze i gorsze przykłady. Nie patrzmy na innych, bo są zawody gorsze od naszych i jeszcze gorzej wynagradzane i ich pracownicy też mogą lamentować, że w straży to i to.
Nasza praca wymaga ...., ...., .... itd. i powinna być doceniona przez rząd (KG powinna o to zabiegać, a nie się układać), bowiem podwyżek już dawno nie było!

Offline bolo75

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 126
Odp: Podwyżki 2016
« Odpowiedź #781 dnia: Styczeń 01, 2016, 19:45:09 »
Cytuj
Dzisiaj wracając z Sylwestrowej służby zabrałem stojącego i machającego autostopowicza.Szybka wymiana zdań informuje mnie, że pracuje w masarni w Kutnie. Ja mówię ciężka robota a on nie jest źle. A ty co robisz ja strażak dowodzę zmianą, on to duży stres i odpowiedzialność hm chyba tak.I kulminacyja, on a ile zarabiasz- tyle i tyle....  chwila ciszy i śmiech, co ty gadasz ja mam 5300 PLN.Dotarło do mnie ja służę charytatywnie... NOWY ROK czas wyzwań...
Autora nie podaję.
To cytat z tematu o zmianach kadrowych :)))
Podwyżki dla Nas powinny być, ale argumentowanie, że Ktoś tam gdzieś zarabia tyle i tyle jest śmieszne. W innej masarni pracownik pracujący na rozbiorze ma ok. 2000 zł na rękę, pomimo tego, że często pracuje więcej godzin niż przewiduje normatyw miesięczny.
W innej masarni zarabiają po 3000zł na rękę, bo bardziej uczciwy pracodawca płaci im za nadgodziny. I tak możemy mnożyć lepsze i gorsze przykłady. Nie patrzmy na innych, bo są zawody gorsze od naszych i jeszcze gorzej wynagradzane i ich pracownicy też mogą lamentować, że w straży to i to.
Nasza praca wymaga ...., ...., .... itd. i powinna być doceniona przez rząd (KG powinna o to zabiegać, a nie się układać), bowiem podwyżek już dawno nie było!
Wywołałeś mnie do tablicy więc postaram się odpowiedzieć. Przytoczyłem tą dzisiejszą rozmowę nie po to aby się wypłakiwać! Nie obchodzi mnie kto ile zarabia, chciałbym tylko pokazać mizerię i przepaść jaka nas dzieli od sektora prywatnego.Pytanie co my jako funkcjonariusze z tym zrobimy?! Myślę, że pora zakończyć papke o zaufaniu społecznym i pomyśleć o sobię i naszych rodzinach.
bolo75

Offline fa1th

  • Niska grupa, świeży oddech
  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 95
Odp: Podwyżki 2016
« Odpowiedź #782 dnia: Styczeń 01, 2016, 20:46:51 »
Poznałem chłopaka, bardzo sympatyczny gość, ciężko miał się wysłowić i widać, że mocno znerwicowany.  Powiedział, że poszedł do pracy w OBI za 2300zł na rękę. Ja się go pytam, pewnie się tam napracujesz? Powiedział, że na luzie nie przepracuje się, nie narzeka. Z całym szacunkiem dla tego chłopaczka bo jest naprawdę spoko, ale gość który nie potrafi ułożyć jednego poprawnie stylistycznego zdania zarabia na wstępie więcej niż ja po 6 latach służby. Duża liczba osób mówi mi, że mam pewną państwową pracę. Mimo wszystko chciałbym żyć godnie, narazie liczę czy mi starczy do 1.

Offline bolo75

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 126
Odp: Podwyżki 2016
« Odpowiedź #783 dnia: Styczeń 01, 2016, 20:59:12 »
Poznałem chłopaka, bardzo sympatyczny gość, ciężko miał się wysłowić i widać, że mocno znerwicowany.  Powiedział, że poszedł do pracy w OBI za 2300zł na rękę. Ja się go pytam, pewnie się tam napracujesz? Powiedział, że na luzie nie przepracuje się, nie narzeka. Z całym szacunkiem dla tego chłopaczka bo jest naprawdę spoko, ale gość który nie potrafi ułożyć jednego poprawnie stylistycznego zdania zarabia na wstępie więcej niż ja po 6 latach służby. Duża liczba osób mówi mi, że mam pewną państwową pracę. Mimo wszystko chciałbym żyć godnie, narazie liczę czy mi starczy do 1.
O to właśnie chodzi, przecież nikt nikomu w garnek nie patrzy, chodzi o porównanie kwalifikacje kontra zarobki.
bolo75

Offline adam998

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 258
    • http://
Odp: Podwyżki 2016
« Odpowiedź #784 dnia: Styczeń 01, 2016, 21:47:28 »
Poznałem chłopaka, bardzo sympatyczny gość, ciężko miał się wysłowić i widać, że mocno znerwicowany.  Powiedział, że poszedł do pracy w OBI za 2300zł na rękę. Ja się go pytam, pewnie się tam napracujesz? Powiedział, że na luzie nie przepracuje się, nie narzeka. Z całym szacunkiem dla tego chłopaczka bo jest naprawdę spoko, ale gość który nie potrafi ułożyć jednego poprawnie stylistycznego zdania zarabia na wstępie więcej niż ja po 6 latach służby. Duża liczba osób mówi mi, że mam pewną państwową pracę. Mimo wszystko chciałbym żyć godnie, narazie liczę czy mi starczy do 1.
O to właśnie chodzi, przecież nikt nikomu w garnek nie patrzy, chodzi o porównanie kwalifikacje kontra zarobki.

Dokładnie u nas np. na z-ce d-cy zmiany czy d-cy zmiany trzeba mieć kwalifikacje wyższe niż na dyrektora w jakiejś firmie gdzie ów dyrektor zarabia 10tys+

Offline bolo75

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 126
Odp: Podwyżki 2016
« Odpowiedź #785 dnia: Styczeń 01, 2016, 21:56:08 »
Poznałem chłopaka, bardzo sympatyczny gość, ciężko miał się wysłowić i widać, że mocno znerwicowany.  Powiedział, że poszedł do pracy w OBI za 2300zł na rękę. Ja się go pytam, pewnie się tam napracujesz? Powiedział, że na luzie nie przepracuje się, nie narzeka. Z całym szacunkiem dla tego chłopaczka bo jest naprawdę spoko, ale gość który nie potrafi ułożyć jednego poprawnie stylistycznego zdania zarabia na wstępie więcej niż ja po 6 latach służby. Duża liczba osób mówi mi, że mam pewną państwową pracę. Mimo wszystko chciałbym żyć godnie, narazie liczę czy mi starczy do 1.
O to właśnie chodzi, przecież nikt nikomu w garnek nie patrzy, chodzi o porównanie kwalifikacje kontra zarobki.

Dokładnie u nas np. na z-ce d-cy zmiany czy d-cy zmiany trzeba mieć kwalifikacje wyższe niż na dyrektora w jakiejś firmie gdzie ów dyrektor zarabia 10tys+
Kwalifikacje dyrektorskie zarobki nie ujmując nikomu  robola z budowy. Ale najważniejszy przecież to wizerunek formacji i słupki poparcia społecznego.
bolo75

Offline fa1th

  • Niska grupa, świeży oddech
  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 95
Odp: Podwyżki 2016
« Odpowiedź #786 dnia: Styczeń 01, 2016, 22:00:01 »
Kiedyś podsłuchałem rozmowę mojego 01 z leśnym. Jak leśny zaczął gadać, że nie podoba mu się jak strażacy strajkują to mój 01 słodko mu pierdział, że jego komenda nie strajkuje, że strażacy dobrze zarabiają i nie muszą strajkować. Ja jeb** ...

Offline bolo75

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 126
Odp: Podwyżki 2016
« Odpowiedź #787 dnia: Styczeń 01, 2016, 22:09:06 »
Kiedyś podsłuchałem rozmowę mojego 01 z leśnym. Jak leśny zaczął gadać, że nie podoba mu się jak strażacy strajkują to mój 01 słodko mu pierdział, że jego komenda nie strajkuje, że strażacy dobrze zarabiają i nie muszą strajkować. Ja jeb** ...
No bo zarabiają wedle opinie byłego nam panującego,  ale każdy mierzy według siebie. Patrz zarobki Kg PSP
bolo75

Offline fireman5

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 317
Odp: Podwyżki 2016
« Odpowiedź #788 dnia: Styczeń 01, 2016, 23:13:11 »
chciałbym tylko pokazać mizerię i przepaść jaka nas dzieli od sektora prywatnego

Trzeba było zapytać czy dostaje:
-dopłatę do urlopu
-mundurówkę
-urlop dodatkowy
-nagrodę roczną "trzynastkę"
-płatne nadgodziny
...........itp

Jeżeli uważasz, że to mało to zrezygnuj z PSP i idź do masarni.

Cytuj
on a ile zarabiasz- tyle i tyle....  chwila ciszy i śmiech, co ty gadasz ja mam 5300

Z innego wątku, te zarobki to brutto czy netto? I może kolega pochwali się swoimi, bo tyle a tyle to żaden odnośnik.

« Ostatnia zmiana: Styczeń 01, 2016, 23:19:28 wysłana przez fireman5 »

Offline bolo75

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 126
Odp: Podwyżki 2016
« Odpowiedź #789 dnia: Styczeń 02, 2016, 09:38:34 »
chciałbym tylko pokazać mizerię i przepaść jaka nas dzieli od sektora prywatnego

Trzeba było zapytać czy dostaje:
-dopłatę do urlopu
-mundurówkę
-urlop dodatkowy
-nagrodę roczną "trzynastkę"
-płatne nadgodziny
...........itp

Jeżeli uważasz, że to mało to zrezygnuj z PSP i idź do masarni.

Cytuj
on a ile zarabiasz- tyle i tyle....  chwila ciszy i śmiech, co ty gadasz ja mam 5300

Z innego wątku, te zarobki to brutto czy netto? I może kolega pochwali się swoimi, bo tyle a tyle to żaden odnośnik.
Dołączając te bajońskie sumy dodatków i tak mam mniej od kolesia z masarni ale tu nie chodzi o sumy tylko o porównanie kwalifikacji w stosunku  do zarobków.
A jeżeli chodzi o moje zwolnienie ze służby to już mam bliżej niż dalej. Przyjmując się do służby napewno nie myślałem o pieniądzach.
bolo75

Offline joker26

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 410
Odp: Podwyżki 2016
« Odpowiedź #790 dnia: Styczeń 02, 2016, 10:29:21 »
5300 ?- chyba za granicą :). Problem naszej pensji  nie dotyczy dużych miast, spróbuj się natomiast pochwalić zarobkami czy emeryturą w małych powiatach.

ono85

  • Gość
Odp: Podwyżki 2016
« Odpowiedź #791 dnia: Styczeń 02, 2016, 10:52:10 »
Ta po 7 latach na stanowisku ratownik mam 2180 od 3 lat młodszy nurek msw miasto ok 84 tysiecy jedna jrg i chciał bym nawet te 4 tysie

Offline wujo 2010

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 1.815
Odp: Podwyżki 2016
« Odpowiedź #792 dnia: Styczeń 02, 2016, 11:22:11 »
Skoro już o zarobkach
Starszy operator sprzętu spec.  10 lat służby  ogniomistrz  2600zł  :wall:

„Ja obywatel Rzeczypospolitej Polskiej, świadom podejmowanych obowiązków strażaka, uroczyście ślubuję być ofiarnym i mężnym w ratowaniu zagrożonego życia ludzkiego i wszelkiego mienia – nawet z narażeniem życia.”

Tyle warte jest nasze życie pozdrawiam :)



Skoro już o zarobkach
Starszy operator sprzętu spec.  10 lat służby  ogniomistrz  2600zł  :wall:
W Łódzkie to kasy Ci nie nawalą  :wacko:
Śmiejemy się z kumplem (zanim zablokowali te chore punkty) że mamy +1000 punktów preferencyjnych za złapanie pożaru poddasza :) kierowco pomocnik roty i dowódco przodownik ;)
« Ostatnia zmiana: Styczeń 02, 2016, 11:47:53 wysłana przez Butel »
Bądź uprzejmy i staraj się pomóc innym. Jeśli nie masz nic wartościowego do dodania w danym temacie, nie pisz, i tak zostanie to skasowane przez moderatorów :)

Offline fireman5

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 317
Odp: Podwyżki 2016
« Odpowiedź #793 dnia: Styczeń 02, 2016, 14:52:11 »
Dołączając te bajońskie sumy dodatków i tak mam mniej od kolesia z masarni

Więc jeszcze raz proszę, podaj ile zarabiasz.

Offline aspirant7

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 125
Odp: Podwyżki 2016
« Odpowiedź #794 dnia: Styczeń 02, 2016, 15:03:29 »
zastepca dowódcy zmiany 5 lat służby asp 3150

Offline Szunaj

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 32
Odp: Podwyżki 2016
« Odpowiedź #795 dnia: Styczeń 02, 2016, 15:05:29 »
Ta po 7 latach na stanowisku ratownik mam 2180 od 3 lat młodszy nurek msw miasto ok 84 tysiecy jedna jrg i chciał bym nawet te 4 tysie

O tych  4 tysiach, to często i gęsto dowódca zmiany może pomarzyć. Tylko nie wiem czy mówisz o brutto czy netto?!

Przeanalizujmy:
Grupa 10: 2360,00
Mł. kpt. 980,00
10 lat służby: 236,00
--------------------------
Razem bez dodatku: 3.576
25% dodatku służbowego: 939,00

Brutto: 4.515,00
Netto: 3.702,00    :gwiazdki:

PS.
Niepokoi mnie jeszcze to, że przy najbliższej podwyżce jak całość pójdzie w stopień to dla chłopaków ze zmian nie zostanie środków na przemianowania, awanse.
Nie wspomnę już o jakiejkolwiek regulacji w dodatkach służbowych.

Po drugie zastanawiam się, dlaczego w projekcie budżetu po korekcie nowego rządu - MSW nie zapisało tych dodatkowych środków na podwyżki - średnio o 15 zł. Czy te środki będą z rezerwy celowej?! ktoś coś wie?

Offline bolo75

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 126
Odp: Podwyżki 2016
« Odpowiedź #796 dnia: Styczeń 02, 2016, 15:12:20 »
Dołączając te bajońskie sumy dodatków i tak mam mniej od kolesia z masarni

Więc jeszcze raz proszę, podaj ile zarabiasz.
20 Lat służby grupa 10 w Km, miasto 50 tys. ostatni miesiąc 3490 pln, a z Pit 4485
bolo75

Offline fireman5

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 317
Odp: Podwyżki 2016
« Odpowiedź #797 dnia: Styczeń 02, 2016, 15:20:22 »
No i teraz kolego bolo75 dodaj do tego te wszystkie nasze uprawnienia (patrz wyżej + możliwość odejścia na emeryturę po 15 latach służby, stałość zatrudnienia) nadal uważasz, że tak mało zarabiasz? Nie twierdze, że masz kokosy ale w porównaniu do reszty kraju masz za co żyć. Pamiętaj również o Twoim odejściu na emeryturę (wiesz o czym piszę ;)) W cywilu tego nie mają.

ps. + 0,5 procenta wiesz za co.

Offline bolo75

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 126
Odp: Podwyżki 2016
« Odpowiedź #798 dnia: Styczeń 02, 2016, 15:45:46 »
No i teraz kolego bolo75 dodaj do tego te wszystkie nasze uprawnienia (patrz wyżej + możliwość odejścia na emeryturę po 15 latach służby, stałość zatrudnienia) nadal uważasz, że tak mało zarabiasz? Nie twierdze, że masz kokosy ale w porównaniu do reszty kraju masz za co żyć. Pamiętaj również o Twoim odejściu na emeryturę (wiesz o czym piszę ;)) W cywilu tego nie mają.

ps. + 0,5 procenta wiesz za co.
Masz za co żyć "to zwrot odpowiedni do sytuacji.Pytanie tylko czy ja pracuję w przykladowej masarni czy w alitarnej formacji,która wymaga ode mnie wyższych studiów,2 podyplomówek,szeregu specjalistycznych szkoleń,badań lekarskich jak dla kosmonautów, bycia w ciągłej dyspozycji... i jeszcze paru ciekawostek.Dodam, że ja posiadam grupę 10 a co z ludźmi, którzy są na 1,2,3... Kończąc uważam, że w podziale zarabiamy za mało i nawet te niewątpliwie spore dodatki nie przekonają mnie,że jest inaczej sorry  ^_^
bolo75

Offline maniek1981

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 188
Odp: Podwyżki 2016
« Odpowiedź #799 dnia: Styczeń 02, 2016, 16:19:34 »
No i teraz kolego bolo75 dodaj do tego te wszystkie nasze uprawnienia (patrz wyżej + możliwość odejścia na emeryturę po 15 latach służby, stałość zatrudnienia) nadal uważasz, że tak mało zarabiasz? Nie twierdze, że masz kokosy ale w porównaniu do reszty kraju masz za co żyć. Pamiętaj również o Twoim odejściu na emeryturę (wiesz o czym piszę ;)) W cywilu tego nie mają.

ps. + 0,5 procenta wiesz za co.
Masz za co żyć "to zwrot odpowiedni do sytuacji.Pytanie tylko czy ja pracuję w przykladowej masarni czy w alitarnej formacji,która wymaga ode mnie wyższych studiów,2 podyplomówek,szeregu specjalistycznych szkoleń,badań lekarskich jak dla kosmonautów, bycia w ciągłej dyspozycji... i jeszcze paru ciekawostek.Dodam, że ja posiadam grupę 10 a co z ludźmi, którzy są na 1,2,3... Kończąc uważam, że w podziale zarabiamy za mało i nawet te niewątpliwie spore dodatki nie przekonają mnie,że jest inaczej sorry  ^_^
Kolego fireman5 jeżeli uważasz że takie duże sumy zarabiamy, to albo masz emkę , albo firmę w której ludzie na Ciebie robią :wall:
są strażacy którzy nie mają możliwości przejścia na emkę po 15 latach a tym bardziej nie zarabiają takich pieniędzy bo na początek ma 1800 pln na rękę i jeżeli uważasz że oni utrzymają rodzinę z tej kasy to się grubo mylisz  :gwiazdki: