Autor Wątek: Kto do SGSP 2015?  (Przeczytany 428233 razy)

Offline Moqill

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 353
Odp: Kto do SGSP 2015?
« Odpowiedź #425 dnia: Styczeń 20, 2015, 19:29:24 »
Ze Skierniewic... :) Może się znamy?

Offline cargo17

  • Szczęście sprzyja wysiłkowi
  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 134
  • Cel : SAPSP KRAKÓW
Odp: Kto do SGSP 2015?
« Odpowiedź #426 dnia: Styczeń 20, 2015, 19:34:41 »
właśnie mam takie pytanko jak nigdy nie wykonywałem skoku tygrysiego to dam rady go zrobić bez problemu ? nie mam bardzo gdzie go poćwiczyć a jakbym się wybierał na tor próbny to nie chciałbym żeby był wstyd ze nie umiałem zrobić  ^_^ jakieś propozycje jak go samemu w domu poćwiczyć ?

Offline hacek

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 315
Odp: Kto do SGSP 2015?
« Odpowiedź #427 dnia: Styczeń 20, 2015, 19:51:55 »
Kurde nie wiem czy dam radę do marca wyćwiczyć odmyk, żeby wstydu nie było :D
hacek odmyk to nic, przy skoku tygrysim wpaść w skrzynie byłby wstyd haha :D
No tak, to druga rzecz, której jeszcze nie opanowałem :D

właśnie mam takie pytanko jak nigdy nie wykonywałem skoku tygrysiego to dam rady go zrobić bez problemu ? nie mam bardzo gdzie go poćwiczyć a jakbym się wybierał na tor próbny to nie chciałbym żeby był wstyd ze nie umiałem zrobić  ^_^ jakieś propozycje jak go samemu w domu poćwiczyć ?
Myślę, że przy takiej wysokości skrzyni ciężko będzie bez treningu. Ja to robiłem ale tylko przez niską ławkę, ale to wystarczyło tylko umieć zrobić przewrót z biegu. Przy tej skrzyni na torze trzeba już wyżej wyskoczyć.

Offline Michał:)

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 398
  • SAPSP
Odp: Kto do SGSP 2015?
« Odpowiedź #428 dnia: Styczeń 20, 2015, 20:08:31 »
To tylko wygląda tak strasznie, w praktyce okazuję się, że nie taki diabeł straszny :)

Offline Moqill

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 353
Odp: Kto do SGSP 2015?
« Odpowiedź #429 dnia: Styczeń 20, 2015, 20:52:35 »
Co to za wstyd ja 2 lata temu na próbnym torze rozpieprzyłem cała skrzynie bo dupskiem zawadziłem. Cała sala w śmiech a ja dalej kończyłem tor. Lepiej na próbnym nawet zniszczyć skrzynię niż na 1 i 2 podejściu.

Offline Burore

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 271
Odp: Kto do SGSP 2015?
« Odpowiedź #430 dnia: Styczeń 20, 2015, 21:35:37 »
cargo17 - jak kolega pisał nie taki diabeł straszny. To jest taki skok jakbyś się rzucić na mokre boisko po strzelonym golu albo nie wiem, na śnieg z górki - tą przeszkode pokonasz bez problemu. Też miałem za pierwszym razem takie odczucie że to będzie ciężkie;) Dla mnie jedynym problemem jest ten ....... manekin bo jeżeli go niedokładnie położysz, przesuniesz i pobiegniesz dalej to nagle świst gwizdka i  WRÓĆ! komenda i sekundy lecą. I w sumie to tylko dla tej jednej przeszkody jadę, żeby dopracować taktykę która się przy nim sprzwdza;)

Offline cargo17

  • Szczęście sprzyja wysiłkowi
  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 134
  • Cel : SAPSP KRAKÓW
Odp: Kto do SGSP 2015?
« Odpowiedź #431 dnia: Styczeń 20, 2015, 21:41:31 »
ja sie wybieram tylko mam nadzieje że na tor bedą 3 terminy jak rok temu i jeden z nich wypadnie wtedy co będe miał ferie czyli od połowy do końca lutego  ^_^ . a druga sprawa to niewiecie wyrobił bym sie w jeden dzień z krakowa na tor żebym nie musiał nocować w warszawie chodzimi czy autobusem jest to realne ?

Offline Burore

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 271
Odp: Kto do SGSP 2015?
« Odpowiedź #432 dnia: Styczeń 20, 2015, 22:47:42 »
To wszystko zależy jak kursują w dany dzień busy między krk a stolicą ale na upartego chyba da radę bo to weekend;) Sprawdź rozkłady, jak się uda na tor dostać to nie zapomnij zarezerwować miejsce w busie i jazda;)

Offline Materson

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 47
  • cel: SA PSP Kraków
Odp: Kto do SGSP 2015?
« Odpowiedź #433 dnia: Styczeń 20, 2015, 23:01:05 »
Będzie się ktoś zapisywał na 1.02 i jechał z Krakowa? :D cargo17 ja byłem rok temu z krk na dniu otwartym pociągiem i obróciłem spokojnie w 1 dzień jeszcze zdążyłem po warszawie pospacerować :D

Offline Moqill

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 353
Odp: Kto do SGSP 2015?
« Odpowiedź #434 dnia: Styczeń 21, 2015, 10:12:30 »
Panowie no bez przesady. Zawsze można się na dworcu przespać - taka zaprawa przed poligonem :D

Offline 998k

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 50
Odp: Kto do SGSP 2015?
« Odpowiedź #435 dnia: Styczeń 22, 2015, 00:03:09 »
Wybiera się ktoś z warmińsko-mazurskiego na tor 31.01.2015?  ^_^
„ Jeśli nie uwierzysz w to, że możesz wygrać, przegrasz zanim zaczniesz biec.”

Offline Ravaka

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 123
Odp: Kto do SGSP 2015?
« Odpowiedź #436 dnia: Styczeń 22, 2015, 18:31:44 »
Dostał ktoś już potwierdzenie odnośnie toru przeszkód?

Offline Houte

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 212
  • PSP - Mój sposób na życie.
Odp: Kto do SGSP 2015?
« Odpowiedź #437 dnia: Styczeń 23, 2015, 21:58:01 »
Hej mam pyt. dotycząca WIBP 1 stopnia cywilne niestacjonarne. Bo mam mature podstawową tzn polski, matma i ang. nie mam chemi i fizyki. Ale jest zapis że osoby nie posiadające oceny z któregoś z tych przedmiotów będą miały liczony PR z oceny na świadectwie końcowym (stara rekruatacja 2014/2015). Czy można sie starać ? Jakie są progi ? wiele osób odpada ?

razzor

  • Gość
Odp: Kto do SGSP 2015?
« Odpowiedź #438 dnia: Styczeń 23, 2015, 22:55:33 »
Na cywilne niestacjonarne nie powinno być problemu, zależy oczywiście na jakim poziomie napisales matematykę i angielski.

Offline paolo

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 8
Odp: Kto do SGSP 2015?
« Odpowiedź #439 dnia: Styczeń 24, 2015, 22:44:28 »
Dostał ktoś już potwierdzenie odnośnie toru przeszkód?

Nadal nikt nic? Dostaliście przynajmniej na maila potwierdzenie z Google, że formularz dotarł?

Offline Dejw

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 3
Odp: Kto do SGSP 2015?
« Odpowiedź #440 dnia: Styczeń 25, 2015, 00:21:54 »
Witajcie, zapytam Was tak trochę już wprzód odnośnie tej właściwej sprawnościówki  ^_^

1. Terminy są ustalone na 2 dni, więc jak to jest ? W pierwszy dzień zaliczany jest tor, a w drugi basen, czy to wszystko w jednym dniu ?
2. Jeśli zakładając, że pomyślnie  przeszliśmy sprawnościówkę to w jakim od tego czasie kierowani jesteśmy na badania ?
3. Jakie znacie w miarę tanie hotele/hostele/schroniska najbliżej szkoły ? Ktoś coś poleca ?  ^_^

Z góry dzięki za odpowiedź  -_-

Offline Mad

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 61
  • Follow your dreams
Odp: Kto do SGSP 2015?
« Odpowiedź #441 dnia: Styczeń 25, 2015, 10:23:23 »
Paolo, niestety ale nie dostaje się żadnego potwierdzenia apropo tego czy formularz dotarł czy też nie. Prawdopodobnie odpowiedź dostaniesz dopiero 28 stycznia dlatego radzę uzbroić się w cierpliwość :)

Offline Burore

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 271
Odp: Kto do SGSP 2015?
« Odpowiedź #442 dnia: Styczeń 25, 2015, 10:37:35 »
Witajcie, zapytam Was tak trochę już wprzód odnośnie tej właściwej sprawnościówki  ^_^

1. Terminy są ustalone na 2 dni, więc jak to jest ? W pierwszy dzień zaliczany jest tor, a w drugi basen, czy to wszystko w jednym dniu ?
2. Jeśli zakładając, że pomyślnie  przeszliśmy sprawnościówkę to w jakim od tego czasie kierowani jesteśmy na badania ?
3. Jakie znacie w miarę tanie hotele/hostele/schroniska najbliżej szkoły ? Ktoś coś poleca ?  ^_^

Z góry dzięki za odpowiedź  -_-

Nie będę się rozpisywał, wszystko jest na forum tylko trzeba poświęcić trochę czasu na przeglądnięcie do tyłu postów czy z ubiegłego roku rekrutacji, a wszystkiego się dowiesz a nawet jeszcze więcej ;)

Składasz podanie i czekasz, dostajesz informację w który dzień masz tor przeszkód i na jaką godzinę masz się stawić. Jeżeli zaliczysz tor poniżej czasu 50s (dawniej było chyba 52s, nie wiem pamiętam jak było w zeszłym) mto zostajesz skierowany na basen tego samego dnia. Tor jest rozłożony na kilka dni ze względu na dużą ilość chętnych - szkoła nie jest w stanie w jeden dzień przeprowadzić egzaminu dla każdego bo się nie wyrobi. Obowiązuje kolejność alfabetyczna (w pierwszy dzień na początku kobiety, z pozostałe dni faceci).

Składasz świadectwo dojrzałości do tam powiedzmy 2 lipca a 4 masz utworzoną listę wstępnie przyjętych, więc zaraz po niej dostaje się wiadomość odnośnie badań (i ile jest się na tej liście i na którym miejscu)

Odnośnie noclegów to jest np. Pepe Hostel około 500m od szkoły, za noc zapłaciłem 30-40zł nie pamiętam dokładnie.

Offline tomala

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 84
Odp: Kto do SGSP 2015?
« Odpowiedź #443 dnia: Styczeń 25, 2015, 17:44:30 »
Pytanko na szybko, zna ktoś może mniej więcej warunki rekrutacji na studia 2015/2016. Chodzi mi o punktowanie poziomów z matur. Wg nowej matury z przedmiotów dodatkowych będą tylko poziomy rozszerzone. Czy przedmioty dodatkowe na poziomie podstawowym maturzystów z poprzednich lat będą nadal respektowane?? Jeśli coś brzmi nie jasno, mogę wytłumaczyć ;)

Offline Champion

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 738
Odp: Kto do SGSP 2015?
« Odpowiedź #444 dnia: Styczeń 25, 2015, 17:59:13 »
warunki rekrutacji są prawie identyczne jak w zeszłym roku. Jedyna zmiana to start na basenie odbywa się, z poziomu gruntu, a nie poziomu wody. Punkty za matury będą tak samo przyznawane jak w 2014, jedyne co to rocznik 96 będzie miał chemie i fize tylko na rozszerzeniu.

Offline Burore

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 271
Odp: Kto do SGSP 2015?
« Odpowiedź #445 dnia: Styczeń 25, 2015, 18:40:10 »

Offline Moqill

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 353
Odp: Kto do SGSP 2015?
« Odpowiedź #446 dnia: Styczeń 25, 2015, 18:43:25 »
Nie no jeszcze dali start z gruntu i czas 90 sekund. Naprawdę trzeba umieć tylko unosić się na wodzie ;)

@Burore

Z którego jesteś rocznika jak można się zapytać?

Offline Burore

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 271
Odp: Kto do SGSP 2015?
« Odpowiedź #447 dnia: Styczeń 25, 2015, 18:47:51 »
Jedyna zmiana to start na basenie odbywa się, z poziomu gruntu, a nie poziomu wody
A w sumie mam pytanie odnośnie tego, być może ktoś więcej mi powie: pływać umiem dobrze ale nie czuję się pewnie skacząc do wody na główkę z podestu. Myślicie że problemem byłby skok do wody "na tyczkę" (nie wiem jak to nazwać) co raczej na pewno skutkowałoby dotknięciem nogami do dna i dalsze płynięcie? Bądź skok na tą tyczkę (i nie łapiąc się niczego) odbicie nogami od ściany?
Czas jest więc może jeszcze bym skok podszlifował i nie byłoby problemu;)

Offline Moqill

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 353
Odp: Kto do SGSP 2015?
« Odpowiedź #448 dnia: Styczeń 25, 2015, 19:03:36 »
Kończysz już jakieś studia? Ja robię 2 rok informatyki ale czuję, że się tym zanudzę.
Ja 94.
Z tego co wiem to chyba nawet na bombę można skakać. Kiedyś na dniach otwartych komendant mówił, że basen został wprowadzony by kandydaci nie bali się wody bo były takie przypadki, że trzeba było ich uczyć pływać od podstaw.

Offline Burore

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 271
Odp: Kto do SGSP 2015?
« Odpowiedź #449 dnia: Styczeń 25, 2015, 20:36:25 »
informatykę trzeba lubić:) Ja poszedłem na biotechnologię na PRz ale po roku zrezygnowałem tzn siedzialem do maja po czym stwierdziłem że to był błąd i wypisałem się. I tak to było za późno bo nie przygotowałem się odpowiednio do poprawy matur i rok w plecy. Myślałem o ratownictwie medycznym ale chyba musiałbym mieć maturkę z biologii. I skończyło się na tym że poszedłem do pracy i aktualnie wciąż pracuję, oby do sierpnia maks;)