Autor Wątek: Kto do SGSP 2015?  (Przeczytany 428226 razy)

Offline majek

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 3
Odp: Kto do SGSP 2015?
« Odpowiedź #475 dnia: Styczeń 31, 2015, 11:51:38 »
Witam wszystkich :)
Ja również próbuję w tym roku. Maturę mam już za sobą, po przeliczeniu wyników miałabym 155 punktów rekrutacyjnych. Gdyby nie to, że uparłam się na lekarski a w końcu wylądowałam na pielęgniarstwie które i tak przerwałam, może wszystko by teraz inaczej wyglądało. Maturę poprawiam, dla własnej satysfakcji bo uparta i nadambitna czasem jestem. Nie o wyniki matur się jednak boję, a o tor. Kobiety łatwiej nie mają co akurat mi nie przeszkadza, muszę jednak ostro ćwiczyć aby być w stanie w ogóle przez niego przebrnąć. A że leniwym się było ostatnio to ciężka przeprawa mnie czeka  :szalony: póki co wyrabiam kondycję- biegam 2-6 km w zależności od dnia i siłę- wstyd, ale nie jestem w stanie jeszcze podciągnąć się na drążku ;(
pozdrawiam przyszłych strażaków :)

Offline hacek

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 315
Odp: Kto do SGSP 2015?
« Odpowiedź #476 dnia: Styczeń 31, 2015, 14:07:56 »
@majek: to polecam http://www.podciaganie.pl/
z tym treningiem udało mi się poprawić z 0 do 10 podciągnięć w niecałe 2 miesiące (choć w międzyczasie pracowałem też fizycznie co na pewno też pomogło mi rozbudować mięśnie), niestety bez pleców (tym razem chodzi o mięśnie :P) odmyku zrobić się nie da.

Offline Mad

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 61
  • Follow your dreams
Odp: Kto do SGSP 2015?
« Odpowiedź #477 dnia: Styczeń 31, 2015, 14:18:27 »
Jak wrażenia po dzisiejszym torze ;>? Czy ktoś widział jak radzą sobie dziewczyny ?

Offline dzilu96

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 879
Odp: Kto do SGSP 2015?
« Odpowiedź #478 dnia: Styczeń 31, 2015, 14:38:56 »
Witam wszystkich :)
Ja również próbuję w tym roku. Maturę mam już za sobą, po przeliczeniu wyników miałabym 155 punktów rekrutacyjnych. Gdyby nie to, że uparłam się na lekarski a w końcu wylądowałam na pielęgniarstwie które i tak przerwałam, może wszystko by teraz inaczej wyglądało. Maturę poprawiam, dla własnej satysfakcji bo uparta i nadambitna czasem jestem. Nie o wyniki matur się jednak boję, a o tor. Kobiety łatwiej nie mają co akurat mi nie przeszkadza, muszę jednak ostro ćwiczyć aby być w stanie w ogóle przez niego przebrnąć. A że leniwym się było ostatnio to ciężka przeprawa mnie czeka  :szalony: póki co wyrabiam kondycję- biegam 2-6 km w zależności od dnia i siłę- wstyd, ale nie jestem w stanie jeszcze podciągnąć się na drążku ;(
pozdrawiam przyszłych strażaków :)


Powiedziałbym że po świecie chodzi spora liczba mężczyzn, którzy nie podciągną się na drążku ani razu więc nie masz szczególnych powodów do kompleksów :)

Offline majek

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 3
Odp: Kto do SGSP 2015?
« Odpowiedź #479 dnia: Styczeń 31, 2015, 14:46:24 »
@hacek dzięki, właśnie niedawno zaczęłam opuszczanie z tym planem. Planuję jeszcze trochę podciągnąć wytrzymałość i z początkiem marca uderzyć na crossfit. Ale jakby komuś się nasunęła jakaś rada dla mnie to bardzo o nie proszę  ^_^
Od razu pytanie- plan z tej samej strony, tyle że na pompki to dobra opcja do dołączenia do codziennego treningu?

@dzilu96 co racja to racja, ale mimo wszystko lubię od siebie wymagać :szalony:

Też bardzo mnie interesuje jak radzą sobie dziewczyny na torze... z tego co czytam na forach informacje są różne i dość sprzeczne ;/

I od razu, może ktoś ma pomysł, bo moja kreatywność zawodzi- potrzebuję czegoś, co będzie mieć wagę zbliżoną do 50 kg,  żeby próbować przerzucać. Ogólnie większość elementów toru mam możliwość prowizorycznie odtworzyć na podwórku, a ze skrzyniami spróbować uderzyć z prośbą do wfisty z mojego liceum- nigdy nie wykonywałam np skoku tygrysiego więc fajnie by było mieć możliwość wypróbowania tego na sali.
Swoją drogą orientuje się ktoś jaką szerokość ma równoważnia?
« Ostatnia zmiana: Styczeń 31, 2015, 14:52:45 wysłana przez majek »

Offline Kubaru

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 16
Odp: Kto do SGSP 2015?
« Odpowiedź #480 dnia: Styczeń 31, 2015, 17:20:26 »
Z tego co widziałem kiedyś na drzwiach otwartych to dziewczyny mają największy problem z drążkiem 2,5m i ze skokiem rozkrocznym, z resztą mają już mniejsze problemy ;)

Offline Ravaka

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 123
Odp: Kto do SGSP 2015?
« Odpowiedź #481 dnia: Styczeń 31, 2015, 17:38:58 »
Ja dzisiaj byłem na torze próbny w SGSP. Muszę powiedzieć, że dziewczynom słabo szło.  Największe problemy miały przede wszystkim z manekinem oraz z drążkiem 2,5m.

Offline Basior7776

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 580
Odp: Kto do SGSP 2015?
« Odpowiedź #482 dnia: Styczeń 31, 2015, 17:52:37 »
1.Od razu pytanie- plan z tej samej strony, tyle że na pompki to dobra opcja do dołączenia do codziennego treningu?
2.I od razu, może ktoś ma pomysł, bo moja kreatywność zawodzi- potrzebuję czegoś, co będzie mieć wagę zbliżoną do 50 kg,  żeby próbować przerzucać.
3.Swoją drogą orientuje się ktoś jaką szerokość ma równoważnia?

1. Pompki ważna rzecz, zwiększają siłę obręczy barkowej potrzebnej do podciągania oraz siłę tricepsów również ważnych przy końcowej fazie wchodzenia na drążek.
2. Worek ziemniaków  :szalony:
Swoją drogą to zależy jak będziesz chciała transportować manekina. Na przerzut na pewno nie będziesz miała wystarczającej siły ale chyba najlepszym ćwiczeniem jest martwy ciąg TYLKO NIE ZACZYNAJ od razu z ciężarem 50kg bo sobie krzywdę zrobisz (przepuklina kręgosłupa i te sprawy...). Ja manekina w pierwszą stronę za rękę przeciągnąłem w dwóch szarpnięciach a w drugą przepchałem za głowę, a kiedy "nogi" oparły się o materac, rzuciłem tułowiem w ścianę  :szalony:
3. Chyba dokładnie taka sama równoważnia jest na torze. http://www.polsport-bielsko.com.pl/?page=produkt&id=48&shop_cat=10

Jak byłem w tamtym roku na próbnym torze z paniami to ŻADNA nie doskoczyła do drążka na 2,5m ani nie zrobiła odmyku/wymyku, część rozkroczny dawała radę. Także pasuję abyś sobie wyskok zwiększyła ;)

Wal na priva jak chcesz więcej rad ;)

Offline Michał:)

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 398
  • SAPSP
Odp: Kto do SGSP 2015?
« Odpowiedź #483 dnia: Styczeń 31, 2015, 18:19:26 »
Pytanie głównie do osób będących w klasach maturalnych.
Jak obstawiacie próg po maturach próbnych? Można prosić o porównanie poziomu trudności matur wcześniejszych z nowymi?

Offline Pom

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 755
Odp: Kto do SGSP 2015?
« Odpowiedź #484 dnia: Styczeń 31, 2015, 18:41:21 »
Po dzisiejszym torze powiem - dziewczyny sobie nie radzą.

A ja muszę wytrenować odmyk, bo to nie jest łatwe, i juz wiem ze odmyku nie wytrenuje drązkiem, bo na drązku robie 24 a odmyku nie zrobiłem. Ogólnie manekin jest łatwy, można nim rzucać jak się chce, nie jest ciężki, i trzeba sie postarać aby spadł.

Offline Basior7776

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 580
Odp: Kto do SGSP 2015?
« Odpowiedź #485 dnia: Styczeń 31, 2015, 19:06:18 »
Po dzisiejszym torze powiem - dziewczyny sobie nie radzą.

Niech podziękują koleżankom feministkom za równouprawnienie...  :rofl:

Offline Pom

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 755
Odp: Kto do SGSP 2015?
« Odpowiedź #486 dnia: Styczeń 31, 2015, 19:33:39 »
Fakt faktem wg. mnie i 99% strażaków/ ratowników, kobieta w ratownictwie to blokada etatu i kula u nogi. Sam to widzę w ZRM.

Po drugie, co polecacie na odmyk? :D

Offline Ervix

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 136
Odp: Kto do SGSP 2015?
« Odpowiedź #487 dnia: Styczeń 31, 2015, 22:58:44 »
Pytanie głównie do osób będących w klasach maturalnych.
Jak obstawiacie próg po maturach próbnych? Można prosić o porównanie poziomu trudności matur wcześniejszych z nowymi?
Dołączam sie do pytania :)

Offline kklop15

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 41
Odp: Kto do SGSP 2015?
« Odpowiedź #488 dnia: Luty 01, 2015, 04:25:03 »
Wybiera się ktoś 21 lub 22 lutego do Warszawy na próbny tor z Małopolski lub Śląska ?
Jeśli tak to zawsze można pojechać większą ekipą, będzie raźniej:)

razzor

  • Gość
Odp: Kto do SGSP 2015?
« Odpowiedź #489 dnia: Luty 01, 2015, 08:30:08 »
W moim odczuciu nowe matury na pewno będą prostsze, więc i progi urosną. Na spadek progów nie ma co liczyć, ponieważ jest dużo osób, którym w tym roku zabrakło maluutko, albo odpadli na badaniach, więc w tym naborze będą w stanie obstawić sporo miejsc ;)

Offline Materson

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 47
  • cel: SA PSP Kraków
Odp: Kto do SGSP 2015?
« Odpowiedź #490 dnia: Luty 01, 2015, 11:10:53 »
Po próbnych maturach widać że może być ciężko.. skoro co 2 osoba w Polsce zdała matme... Ja też czuje że jest bardzo trudna w porównaniu z tymi z wcześniejszych lat, które rozwiązywałem.. Co do toru mogę jeszcze powiedzieć że bardzo ważne jest wzmocnienie nóg bez tego ani rusz.. nigdzie nie doskoczysz nie wyskoczysz a na końcu już je dobrze czuć :D Nie wiem czy ktoś z was był w grupie na 13 albo ją widział? Jak patrzyłem to zostało kilku z 11 i oni dawali spoko radę a ci co przyszli to naprawdę nie mogli zrobic poprawnie cwiczeń..

Offline Burore

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 271
Odp: Kto do SGSP 2015?
« Odpowiedź #491 dnia: Luty 01, 2015, 11:19:40 »
Nawet jeśli miałaby być ciężka to przeciez zawsze się znajdzie tych kilkunastu/kilkudziesięciu kandydatów wykutych którzy napiszą na bardzo dobrzei, nie licząc osób właśnie z poprzednich lat. Moim skromnym zdaniem nie ma co obstawiać progów bo niejeden się na tym przejechał, lepiej robić swoje, uczyć się i kuć do maja i wtedy możemy powiedzieć jaka matura była, a o progach to już w lipcu jak listę dadzą:D

A na tą chwilę lepiej założyć, że próg będzie wynosił 150 i wziąć się do roboty aby tyle uzyskać :D

Offline Ravaka

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 123
Odp: Kto do SGSP 2015?
« Odpowiedź #492 dnia: Luty 01, 2015, 11:23:24 »
Po próbnych maturach widać że może być ciężko.. skoro co 2 osoba w Polsce zdała matme... Ja też czuje że jest bardzo trudna w porównaniu z tymi z wcześniejszych lat, które rozwiązywałem.. Co do toru mogę jeszcze powiedzieć że bardzo ważne jest wzmocnienie nóg bez tego ani rusz.. nigdzie nie doskoczysz nie wyskoczysz a na końcu już je dobrze czuć :D Nie wiem czy ktoś z was był w grupie na 13 albo ją widział? Jak patrzyłem to zostało kilku z 11 i oni dawali spoko radę a ci co przyszli to naprawdę nie mogli zrobic poprawnie cwiczeń..
Potwierdzam :)

Offline Materson

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 47
  • cel: SA PSP Kraków
Odp: Kto do SGSP 2015?
« Odpowiedź #493 dnia: Luty 01, 2015, 11:43:27 »
Wybiera się ktoś 21 lub 22 lutego do Warszawy na próbny tor z Małopolski lub Śląska ?
Jeśli tak to zawsze można pojechać większą ekipą, będzie raźniej:)

Ja wysłałem formularz z Krakowa będę jechał ;p

Nawet jeśli miałaby być ciężka to przeciez zawsze się znajdzie tych kilkunastu/kilkudziesięciu kandydatów wykutych którzy napiszą na bardzo dobrzei, nie licząc osób właśnie z poprzednich lat. Moim skromnym zdaniem nie ma co obstawiać progów bo niejeden się na tym przejechał, lepiej robić swoje, uczyć się i kuć do maja i wtedy możemy powiedzieć jaka matura była, a o progach to już w lipcu jak listę dadzą:D

A na tą chwilę lepiej założyć, że próg będzie wynosił 150 i wziąć się do roboty aby tyle uzyskać :D

dokładnie :D

Offline kklop15

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 41
Odp: Kto do SGSP 2015?
« Odpowiedź #494 dnia: Luty 01, 2015, 14:02:21 »
Materson
a na jaki dzień?
jak dostaniemy się na ten sam, to możemy się jakoś dogadać i pojechać razem

Offline majek

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 3
Odp: Kto do SGSP 2015?
« Odpowiedź #495 dnia: Luty 01, 2015, 17:55:27 »
Po dzisiejszym torze powiem - dziewczyny sobie nie radzą.

Niech podziękują koleżankom feministkom za równouprawnienie...  :rofl:

Coś w tym jest ;) chociaż jak dla mnie to dobrze, że wymagania są jednakowe. W czasie wyjazdu ciężar czegoś/kogoś nie zmniejszy się nagle o połowę tylko dlatego że będzie niesiony przez kobietę..
Dzięki za rady. Fakt, z wyskokiem nie najlepiej u mnie...


Co do zdania na temat kobiet w ratownictwie i straży, każdy ma prawo mieć swoje. Ja wiem dlaczego chcę wybrać taką drogę i  jakie są tego konsekwencje, oraz że będę musiała ostro pracować, żeby nie odstawać od innych pod względem fizycznym. Nie spodziewam się taryfy ulgowej czy innego traktowania.


A jeśli chodzi o maturę i progi, ja bym nie liczyła, że będą niższe. Zeszłoroczna matura podobno była trudna i progi miały się obniżyć, ale nic z tego. Zaatakowało tyle osób z poprzednich roczników, że poziom był nawet wyższy na niektórych uczelniach. Trzeba robić swoje, uczyć się i przyjść przygotowanym na maturę, napisać ją jak najlepiej i tyle. Albo się trafi "swoje" zadania, albo trzeba będzie trochę pomyśleć. Z odpowiednim przygotowaniem nie powinno być problemów.

Offline Mad

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 61
  • Follow your dreams
Odp: Kto do SGSP 2015?
« Odpowiedź #496 dnia: Luty 01, 2015, 20:49:54 »
To ile tych dziewczyn było w tą sobotę ? W takim razie widzę, że nie zapowiada się na zmienienie ich ilości w szkole. Może to i faktycznie lepiej. Aczkolwiek mam nadzieję, że bedą walczyły do końca :)

Offline Materson

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 47
  • cel: SA PSP Kraków
Odp: Kto do SGSP 2015?
« Odpowiedź #497 dnia: Luty 01, 2015, 22:00:17 »
Materson
a na jaki dzień?
jak dostaniemy się na ten sam, to możemy się jakoś dogadać i pojechać razem

wysłałem formularz na oba spoko możemy się zgadać jeszcze może z 1 kolegą pojadę bo też wysyłał ;p

Offline Pola

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 3
Odp: Kto do SGSP 2015?
« Odpowiedź #498 dnia: Luty 09, 2015, 13:15:33 »
Witam ;) Czy ktoś z okolic Piotrkowa Trybunalskiego wybiera się na tor 21,22 lutego ?  :straz:
" Wymagajcie od siebie choćby inni od was nie wymagali”  Jan Paweł II

Offline Moqill

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 353
Odp: Kto do SGSP 2015?
« Odpowiedź #499 dnia: Luty 09, 2015, 16:45:06 »
Piotrków to prawie moje okolice ;P ale wybieram się dopiero na kwiecień ;)