Autor Wątek: Smieszne(czyt.tragiczne) zdarzenia przy plamie oleju  (Przeczytany 4947 razy)

Offline strazak59b

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 100
Smieszne(czyt.tragiczne) zdarzenia przy plamie oleju
« dnia: Marzec 16, 2006, 16:43:23 »
Byl jesienny wieczor.razem z kumplami siedzielismy w remizie naszej OSP i jak to zawsze dykutowalismy o tym co trzeba zrobic w remizie itp itd.nagle wlaczyla sie syrena.dyspozytor kazal nam sie udac dwoma samochodami na miejsce zdarzenia.nie trwalo dlugo jak juz bylismy na miejscu.okazalo sie ze plama ciagnie sie przez dobre 10 kilometrow.oprocz naszych dwoch zastepow byly jeszcze 4 inne OSP i oczywiscie jedna PSP.panowalo takie zamieszanie ze nikt nie byl w stanie powiedziec kto dowodzi akcja.no to ustalono ze kapitan PSP dowodzi.o dziwo ktos go znalazl.ustalono ze odcinek bedzie zamkniety dla wszelkiego ruchu.policja sie tym zajela.kapitan zadnych wiecej rozkazow nie wydal wiec zabralismy sie do usuwania zagrozenia.nagle zajezdza kapitan(wygladal niewyraznie)* i pyta kto jest z jednostki tej i tej.no to z kolega sie zglosilismy.a on na nas z geba ze mielismy zabezpieczac ruch.no a my na to ze nikt takiego rozkazu nie wydal bo policja sie tym zajela.no ale wtedy on wydal taki rozkaz i stalismy jak te matoly,oczywiscie zadne samochody nie jezdzily bo droga byla przez policje zamknieta.ale co,postac 6 godzin w srodku lasu to tez rozrywka dla nas.mielismy radiostacje nasobna to slyszelismy jak dzialala w tym wypadku PSP.wiedzieli ze konczy sie sintan.dopiero jak sie skonczyl wezwali woz z PSP zeby dowiezli.pol godziny oczekiwan.bezczynnie.zmyli sintanem,dodatkowo polozyli piane i wezwali cysterne zeby splukac piane.conajmniej godzine nabijala powietrze!!!!!nie liczac drogi dojazdu!!!!!od godziny 20.30 do godziny 1.45 bylismy na akcji.to jeszcze nic.byla tam jeszcze jedna jednostka posiadajaca identyczny sprzet jak my star 244 o identycznych parametrach.my jednym zbiornikiem splukiwalismy 400 metrow drogi,oni 100 metrow.zapomnialem dodac ze oni mieli placone za godziny w akcji a my nie.

czekam wasze opinie.my mielismy tego serdecznie dosc.my staramy sie robic szybko i najlepiej jak umiemy,a oni wala w kulki bo maja placone..krew czlowieka zalewa.a zeby bylo smieszniej.oni zostali szybciej odeslani z miejsca zdarzenia.my jeszcze godzine tam bylismy.gdy wrocilismy do remizy to jeszcze chwile siedzielismy i slyszelismy jak oni pol godziny po nas zglaszaja powrot do remizy.roznica miedzy naszymi wioskami to kilometr.gdzie oni godzine wczesniej zostali odeslani z miejsca akcji.czekam na opinie!!


*mala modyfikacja ze wzgledu na oburzenie co niektorych,ktorzy nigdy w takiej sytuacji nie byli
« Ostatnia zmiana: Marzec 17, 2006, 17:16:12 wysłana przez strazak59b »
Nigdy nie wiadomo, co jeszcze moze nas spotkac w tej firmie..

Offline hunter

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 172
Odp: Smieszne zdarzenia przy plamie oleju
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 16, 2006, 18:07:51 »
nie widze w tym opisie zdarzenia niczego śmiesznego...
... i ósmego dnia Bóg stworzył strażaka..

Offline lang

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.460
Odp: Smieszne zdarzenia przy plamie oleju
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 16, 2006, 18:10:13 »
Tak to opisałeś, że prokurator miałby co robić. Piszesz, że od KAR-a jechało alkoholem... A nie pomysłałeś o tym, że pan kapitan popełnił przestępstwo? Gdyby chirurg operował twoje dziecko po spożyciu, też byś nic nie zrobił?
„Najpierw Cię ignorują. Potem śmieją się z Ciebie. Później z Tobą walczą. Później wygrywasz” Mahatma Gandhi

próby zamiany zastygłego betonu w szarą masę zdolną do absorpcji są z góry skazane na niepowodzenie

Offline ttomipsp

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 358
  • Cały czas do przodu!!!
Odp: Smieszne zdarzenia przy plamie oleju
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 16, 2006, 18:48:28 »
Kolego strazak59b uważaj na to co piszesz bo jakoś śmieszne to wogóle nie jest. Skoro nie widziałeś wcześniej KDR to może ten który przyjechał i wydał Ci polecenie zabezpieczenia ruchu nie był tym samym co pierwszy dowódca akcji!!!A jak piszesz, że czuć było od niego alkohol to się zastanów czy aby się nie pomyliłeś. Procedury powinieneś znać i nie ma się tu czym chwalić!!! co do pracy na godziny to bardzo źle, że nie macie płaco ne za akcje ,pójdźcie na rozmowe do wójta to może i wy będziecie wracac ostatni z akcji!!

Offline strazak59b

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 100
Odp: Smieszne zdarzenia przy plamie oleju
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 17, 2006, 10:33:48 »
No wszystko pieknie ladnie.ale przeciez nie podjde i go nie zakapuje bo poza mna w takim stanie widzialy go 4 jednostki.jakos nikomu sie nie zebralo na doniesienie o tym.i wiem bardzo dobrze dlaczego.w powiecie toczy sie walka o utrzymanie sie w KSRG.Wiadomo ze kto bedzie mial najwiecej wyjazdow to sie utrzyma.no i wyobrazcie sobie ze jezeli by sie ktos dowiedzial ze to ktos z mojej OSP doniosl to przez nastepne lata jedynym wyjazdem z remizy bylby wyjazd na zawody.tak to juz u nas jest ze jeden na drugiego krzywo patrzy i mysli jak mu dokopac i za co.takze nikt nie bedzie im podawal gotowego dowodu zeby to zrobili.co do alkoholu to akurat w tej jednostce PSP nawet na komendanta donosza do ministra Dorna.takze wiem co mowie.a jak narazie nie zanosi sie na to zeby nam zaczeli wyplacac za wyjazdy.a gdyby zaczeli to i tak nigdy nie robilibysmy jak tamci,bo dla nas sie liczy czas i precyzja wykonanej akcji,co do tego to tez prowadzimy swoje statystyki i nigdy nie staramy sie ociagac.

pozdrowienia
Nigdy nie wiadomo, co jeszcze moze nas spotkac w tej firmie..

Offline wolicki1

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 493
Odp: Smieszne zdarzenia przy plamie oleju
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 17, 2006, 11:44:09 »
Sytuacja bardziej tragiczna niz śmieszna ?? :angry: Wszystko zaczyna zakrawać na zeczywiście śmiech albo płacz !!!!
 
Za chwile co bedziecie sie bić o to kto miał ile wyjazdów i jakie były długie
widze ze u was paranoja w powiecie sięga szytu (głupoty) jeżeli to w tym miałobyć smieszne to chyba tylko ta głupota.
Rada wróćcie do zwykłej jednostki spoza systemu to bedziecie miec krótsze wyjazdy i żadsze no i wtedy możecie donosić spokojnie na tego pijaczka kapitanka bez obaw ze dostaniecie kare.

Offline masakła

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 51
Odp: Smieszne zdarzenia przy plamie oleju
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 17, 2006, 11:48:58 »
Coś nie chce mi się wierzyć w donosy na pana komendanta do samego Ludwika, przecież wszyscy wiedzą że akurat w zmianach panów komendantów, i to nie tylko PSP jest całkiem błyskotliwym zawodnikiem, no chyba że ma układy kwaczyńskich i jest nietykalny. A co do utrzymania w KSRG to nie przypominam sobie abym słyszał o jakimś wykluczeniu z powodu ilości wyjazdów, no chyba żę się mylę, wtedy proszę mnie poprawić. I jeszcze jedno, o pijanych ochotnikach wszyscy rozpisują się bardzo szeroko, a szczególnie ochotnicza brać, więc czemu nie mówić otwarcie, i nie tylko na forum o pijanych oficerach PSP.

Offline strazak59b

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 100
Odp: Smieszne zdarzenia przy plamie oleju
« Odpowiedź #7 dnia: Marzec 17, 2006, 12:21:27 »
I jeszcze jedno, o pijanych ochotnikach wszyscy rozpisują się bardzo szeroko, a szczególnie ochotnicza brać, więc czemu nie mówić otwarcie, i nie tylko na forum o pijanych oficerach PSP.
no wlasnie zauwazylem ze wszyscy jak ognia unikaja takich tematow.ich sprawa,chca niech pija,ale nie na sluzbie!!!!!!!!!a co do donosow do Dorna to moge ci powiedziec ze byly konkretnie 2.komendant troche sie wystraszyl i wystawial liste na kazdej zmianie zeby sie podpisywali ze go nie widzieli pijanego.no i wy myslicie ze ktos sie nie podpisal?sprobowalby sie nie podpisac to zaraz bylby na dywaniku u komendanta.tak jest u nas.wiem ze dla was to abstrakcja ale tak wlasnie jest!!!!
Nigdy nie wiadomo, co jeszcze moze nas spotkac w tej firmie..

Offline wolicki1

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 493
Odp: Smieszne zdarzenia przy plamie oleju
« Odpowiedź #8 dnia: Marzec 17, 2006, 12:30:18 »
To nie obstrakcja tylko smutna Prawda w PSP tez nie jest różowo pod tym względem !!!

Offline Emil

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 923
  • 511[S]11
Odp: Smieszne(czyt.tragiczne) zdarzenia przy plamie oleju
« Odpowiedź #9 dnia: Marzec 17, 2006, 14:30:21 »
Strazacy z PSP sa dla mnie wzorem i nie wyobrazam sobie pijanego strazaka zawodowego pod czas akcji, no ale taka jest zeczywistosc

Offline wons

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 129
  • wrrrr...
    • http://www.osp-polczyn.nazwa.pl
Odp: Smieszne(czyt.tragiczne) zdarzenia przy plamie oleju
« Odpowiedź #10 dnia: Marzec 17, 2006, 14:38:07 »
Strazacy z PSP sa dla mnie wzorem i nie wyobrazam sobie pijanego strazaka zawodowego pod czas akcji, no ale taka jest zeczywistosc

 Emil... Mało widziałeś, skoro tak piszesz... Nie tylko nie są wzorem dla mnie strażacy z PSP ale i nawet uważam, że są trochę "gorsi" od nas - ochotników, którzy wkładamy w to, co robimy,  serce.

Bez urazy dla Ciebie i dla PSP - bo i tam są ludzie z powołania, ale nie u mnie...
Zapraszam na oficjalną stronę OSP Połczyn-Zdrój
Forum poszukiwaczy Historii... Historia, Przygoda,Pasja...

Offline strazak59b

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 100
Odp: Smieszne(czyt.tragiczne) zdarzenia przy plamie oleju
« Odpowiedź #11 dnia: Marzec 17, 2006, 14:53:31 »
Strazacy z PSP sa dla mnie wzorem i nie wyobrazam sobie pijanego strazaka zawodowego pod czas akcji, no ale taka jest zeczywistosc

 Emil... Mało widziałeś, skoro tak piszesz... Nie tylko nie są wzorem dla mnie strażacy z PSP ale i nawet uważam, że są trochę "gorsi" od nas - ochotników, którzy wkładamy w to, co robimy,  serce.

Bez urazy dla Ciebie i dla PSP - bo i tam są ludzie z powołania, ale nie u mnie...

brawo!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!to jest czlowiek ktory mnie rozumie!!u mnie jest identycznie.a jak nie sa (strazacy PSP) na sluzbie to wala w kanal az glupio ze tacy ludzie czywaja nad naszym bezpieczenstwem
Nigdy nie wiadomo, co jeszcze moze nas spotkac w tej firmie..

Offline emer

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 983
Odp: Smieszne(czyt.tragiczne) zdarzenia przy plamie oleju
« Odpowiedź #12 dnia: Marzec 17, 2006, 15:35:28 »
Nigdy się nie wypowiadałem na tym forum bo nie mam wiel dopowiedzenia jesli chodzi o osp, ale jak przeczytałem te wasze intelektualne wypociny to szlak mnie trafia a  zasadzie już tylkojesteście śmiechu wrci wielcu Ochotnicy za dwa grosze, Tak oczywiście psp to nic innego jak banda pijaków bez serc do pracy a tylko szlachetni ochotnicy są wzorem do nasladowania..... pier*** i nic więcej, banda snobów i demagogów. poza kilkoma jednostakami ktore sa prawie "profesjonalne" reszta to nic innego jak dom schadzek gdzie wóda i tanie wino wylewa sie z kazdej strony.! Tak panowie Ochotnicy wasza próznośc wychodzi nakażdym kroku, w każdym waszy poście bo szyscy sa żli i niedobrzy poza wami wielkimi i szlachetnymi ochotnikami.....

Ps. ie interesuje mnie co o mnie pomyslicie sobie ani ile minusów dostanę... ma to gdzies i nie pozwole sobie ta takie wasze bzdurne  pogaduszki obrażające wielu porządnych ludzi

Offline strazak59b

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 100
Odp: Smieszne(czyt.tragiczne) zdarzenia przy plamie oleju
« Odpowiedź #13 dnia: Marzec 17, 2006, 15:47:39 »
No brawo!!a czu ktos powiedzial ze wszyscy strazacy z PSP to pijacy??przeczytaj uwaznie posty a potem sie wypowiadaj.a co do waszego profesjonalizmu to nikt go nie kwestionuje.ale jakby ochotnicy mieli taki sprzet jak wy to by tez mieli pole do popisu i pokazali by na co ich stac.wy macie co rusz nowe auta,sprzet itd.wiekszosc jednostek OSP ledwo czasem dojezdza do pozarow starymi samochodami.jestescie profesjonalistami i chwala wam za to.a to co bylo napisane wczesniej tyczy sie wyjatkow ktore mimo wszystko sa faktem i ty tego nie zmienisz obrazliwymi obelgami bo nam to i tak nie przeszkadza ze zawsze uwazacie sie za lepszych i nie doceniacie naszych staran pomimo przestarzalego sprzetu.
nauczcie sie doceniac,a sami bedziecie docenieni wielcy zawodowcy!!
Nigdy nie wiadomo, co jeszcze moze nas spotkac w tej firmie..

Offline Matys

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 58
Odp: Smieszne(czyt.tragiczne) zdarzenia przy plamie oleju
« Odpowiedź #14 dnia: Marzec 17, 2006, 15:51:20 »
, banda snobów i demagogów. poza kilkoma jednostakami ktore sa prawie "profesjonalne" reszta to nic innego jak dom schadzek gdzie wóda i tanie wino wylewa sie z kazdej strony.! Tak panowie Ochotnicy wasza próznośc wychodzi nakażdym kroku, w każdym waszy poście bo szyscy sa żli i niedobrzy poza wami wielkimi i szlachetnymi ochotnikami.....


Oj zibi, przeciagnales troche.
Uwazam, ze tak ostra wypowiedz nie byla potrzebna.
Jestem ochotnikiem i zawsze docenialem prace z PSP (Skawina), ale ni pozwole, zeby tak bardzo uogulniac.

Slyszales moze o slynnej sprawie kiedy nauczycielka zabila 8- letniego chlopca, albo o ksiedzu pedofilu.

Czy to ma zanczyc,ze kazdy nauczyciel to morderca a ksiadz pedofil. NIE
Takie uogolnienia nie sa potrzebne, a pojedyncze przypadki nie pokazuja skali problemu w calym kraju

Te same slowa tycza sie do strazaka59, ktory to znowu narzekal na PSP

Offline strazak59b

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 100
Odp: Smieszne(czyt.tragiczne) zdarzenia przy plamie oleju
« Odpowiedź #15 dnia: Marzec 17, 2006, 16:13:40 »

Te same slowa tycza sie do strazaka59, ktory to znowu narzekal na PSP

przeciez sprostowale swoje slowa i napisalem ze nie tyczy to sie wszystkich strazakow z PSP prawda??uwaznie czytaj.ja nie uwazam ze strazacy z PSP sa pijakami.ale przekonalem sie ze takie wypadki sie zdarzaja zarowno w OSP jak i PSP.znam wielu ludzi pracujacych w PSP.uwazam ich za ludzi calkiem wporzadku.czlowiek nie wielblad,pic musi,byle nie w pracy.takze nie powiedzialem,jak to emer czy jakis tam mi zarzucil,ze PSP nie wklada w prace serca.ale niech tez nie mowi ze w OSP nie wklada sie serca w to co sie robi.a na marginesie chcialbym porownac jego zarobki z moimi za to co robie.moje wynosza 0 zl za 5 lat pracy w OSP.ciekaw jestem ile on w te 5 lat zarobil?wiec niech nie zarzuca ze nie wkladam w to serca.bo jakbym nie wkladal to nie robilbym za frajer przez tyle lat.3,4,5 w nocy syrena wyje a lece,a mam prawie kilometr do remizy.i takie teksty ze ochotnicy nie wkladaja w to serca sa troche na wyrost.
odp. dla Matysa:
ja na nich nie narzekam,bo jakbym mial ich dosc to bym nie byl tyle lat ochotnikiem.tylko niech tez naucza sie doceniac wspolprace z ochotnikami bo nie wszedzie tak jest.takze JA NIE NARZEKAM NA PSP I WSZYSTKICH<KTORYCH TO URAZILO PRZEPRASZAM!!!!
Nigdy nie wiadomo, co jeszcze moze nas spotkac w tej firmie..

Offline Matys

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 58
Odp: Smieszne(czyt.tragiczne) zdarzenia przy plamie oleju
« Odpowiedź #16 dnia: Marzec 17, 2006, 16:29:01 »

brawo!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!to jest czlowiek ktory mnie rozumie!!u mnie jest identycznie.a jak nie sa (strazacy PSP) na sluzbie to wala w kanal az glupio ze tacy ludzie czywaja nad naszym bezpieczenstwem

Najpierw piszesz, ze wszyscy(tak z tego wynika).

Pozniej nie sprostowales tylko zarzuciles emerowi, ze to sie przeciez nie odnosi do wszystkich

Wszyscy widza co jest napisane

Offline strazak59b

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 100
Odp: Smieszne(czyt.tragiczne) zdarzenia przy plamie oleju
« Odpowiedź #17 dnia: Marzec 17, 2006, 16:31:47 »
No to jesli chodzi o scislosc to pokaz mi dokladnie gdzie jest napisane ze tyczy sie wszystkich??
zle sformulowalem ale tez nie napisalem ze tyczy sie wszystkich prawda??
Nigdy nie wiadomo, co jeszcze moze nas spotkac w tej firmie..

Offline Matys

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 58
Odp: Smieszne(czyt.tragiczne) zdarzenia przy plamie oleju
« Odpowiedź #18 dnia: Marzec 17, 2006, 16:50:35 »
No to jesli chodzi o scislosc to pokaz mi dokladnie gdzie jest napisane ze tyczy sie wszystkich??
zle sformulowalem ale tez nie napisalem ze tyczy sie wszystkich prawda??

Napisales, ze strazacy PSP.

Mnie to wystarcza i mysle,ze wiekszosc traktuje to jako uogolnienie calosci.

Ale ok. Nie wchodzmy w to dalej. Jedna jest pewne: PSP nie daloby rady bez OSP, tym bardziej OSP bez PSP. Uwazam, ze mozna by nas porownac do rodziny, a w kazdej rodzinie zdarzaja sie zgrzyty.

Robmy swoje i bedzie dobrze. Nie zrazajcie sie do calosci dlatego, ze sa jakies parapety w danej jednostce.
Pytam gdzie nie ma?

Zycze powodzenia wszystkim i jak mowi moj znajomy: "Tyle samo powrotow co wyjazdow"

Offline strazak59b

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 100
Odp: Smieszne(czyt.tragiczne) zdarzenia przy plamie oleju
« Odpowiedź #19 dnia: Marzec 17, 2006, 17:06:40 »
Zgadzam sie z tym.wytknales mi,ok.ale emer tez dolal oliwy do ognia uzywajac uogolnienia.
trafnie porownales OSP i PSP do rodziny.zgrzyty sie zdarzaja,ale dobre chwile tez.
tak bylo,jest i bedzie.


tak wiec nauczmy sie szanowac nawzajem druhowie!!!i pamietajmy ze sluzymy ludziom w ciezkich dla nich momentach!!

Drodzy druhowie!!
Ten watek mial na celu przedstawienie jednej sytuacji,nie ocaniajac ogolu jednostek.
Troche to wszystko sie wymknelo spod kontroli.
Jesli ktos przez to poczul sie zniewazony lub obrazony to przepraszam wszystkich bo to ja zaczalem ten watek.Nie chcialem aby padly tu takie slowa.Nie usprawiedliwiam sie bo sam tez dorzucilem wlasne 3 grosze.
Tak wiec jeszcze raz przepraszam i zycze sukcesow zarowno druhom z OSP jak i PSP.

Pozdrawiam!!

Dop. moderatora: Połączyłem 2 ostatnie wypowiedzi - jest zasada na forum, że nie pisze się 2 postów po kolei, tylko używa funkcji modyfikuj.
Widzę, że temat został przez kogoś zamknięty - myślę, że to najlepsze wyjście.
/Sylwek
« Ostatnia zmiana: Marzec 20, 2006, 08:11:20 wysłana przez Sylwek »
Nigdy nie wiadomo, co jeszcze moze nas spotkac w tej firmie..