Autor Wątek: SEKCJA 998  (Przeczytany 99601 razy)

Offline Rudy_K2002

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 1
Odp: SEKCJA 998
« Odpowiedź #250 dnia: Maj 15, 2006, 10:06:58 »
Nikt przy zdrowym zmyśle krytyki nie może zaprzeczyć, że ten serial to zlepek idiotycznych zafałszowań (strażak-detektyw!? albo niezatankowany samochód) i strasznie tandetnych wypowiedzi bohaterów!! Przecież do tego aby bohaterowie wypowiadali się naturalnym językiem nie potrzeba panie stefanie milionów złotych. I wcale nie jest prawdą, że tak nisko oceniają serial tylko strażacy- wszyscy moi znajomi (w każdym wieku) powtarzają jaka to chała i obciach. I na prawdę trudno się z nimi nie zgodzić...

Offline laik1

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 1
Odp: SEKCJA 998
« Odpowiedź #251 dnia: Maj 15, 2006, 11:27:47 »
...
czytam i nadziwic sie nie moge ile potraficie i w jakim stylu krytykowc, popychac, dołowac i narzekac!
detektyw jest bo serial miał miec takiego bohatera detektywa, czemu nie pytacie dlaczego w Klanie Rysiu jest taksókarzem a też czasami robi za detektywa? Tak samo głupe pytanie jak o tego strazaka. Czepiacie sie o jakies szczególiki, o niedociągnięcia, nie majac pojecia jakie były zamiary, jak wyglądał scenariusz i czy to nie jest wina montazysty ze pomieszał kolejnośc, ze bohaterowie wypowiadaja sie nie naturalnym jezykiem... śmieszne to jest, nie zabawne, a śmieszne. Proponuje samemu sie wziąc do roboty, wpasc na pomysł, zrobic, zaangazowac tylu ludzi, wyciągnąc kase na pomysł, poszukac sponsorów, poprosic ludzi o pomoc, znalezc idealnych bohaterow strazaków ktorzy beda naturalnie sie wypowiadac i nigdy nie byli aktorami. Proponuje zastanowic sie nad wypowiedziami krytykujacymi, bo jestem ciekawy czy gdybyscie włożyli pare miesiecy, parenascie miesiecy życia w serial, a krewni po fachu zbluzgali by was, zamist pomóc i powiedziec co naprawic, co byłoby ciekawszym ujeciem, to czy czulibyscie satysfakcje z pracy jaka wrzuciliscie? Ze zamiast siedziec z rodzina, wy chcieliscie uchylic rąbka waszej pracy laikom w tv, ze tyle miesiecy poszło na wasze słowa krytyki? Jak ktos tu wspomnial, jadu tu wiele, ale to chyba mentalnosc Polaka - krytykowac bo samemu sie na tym nie zarobiło, bo nie brało udziału jako bohater filmu, bo ma sie jakies uprzedzenie do kogos tam, kto brał udział w filmie jako, jak dobrze doczytałem - konsultant.
Macie cos do zarzucnia to miejcie odwage nie kytykowac pod nickami, a prosto w oczy. Stańcie przed tym kto miał pomysł, kto pisał scenariusz, a nie krytykujecie za plecami. Nie mam pojecia gdzie są te błędy o których piszecie, bo ja oglądając ten serial nie dostrzegłem niczego dziwnego - dlatego ze nie jestem pokrewny z tym fachem, tak jak wiele telewidzów "niestrażaków", a to własnie dla takich osób powstał ten serial. Tak jak ktos pisał - to nie jest do nauki a dla rozrywki. Jesli serial jest oparty na fktycznych wydarzeniach i faktycznie zabrakło benzyny to dlaczego wy sie czepiacie? Naprawde tak musiało byc i kropka. Poczytajcie raporty i zobaczcie jakie macie wpdki, nie tylko z benzyna, ale i wiele innych. Całkiem jak raporty policyjne - tez są zabawne a jednak ludzie maja o nich swoje wyrobione zdanie - o plicjantach,ze lubią pączki i zawsze maja partnera. I zadne braki benzyny, czy strazak detektyw nie zabruzdzi utartych opinii. Poza tym, myslałem ze detektywi istnieja w strazy, bo kto robi te wszystkie badania na temat - gdzie było epicentrum ognia, skąd wie ze tu a nie tam coś miało początek, a tu to coś tam iskrzyło i stąd powstało i potem przeniosło sie... to chyba tez jako takie detektywistyczne, nie? Poza tym taka chyba fabuła była z góry ustalona - jak ktos pisał - musi byc główny bohater który troche rozrusza widza i jakas laska, która może sie rozbierze jak bedzie sie przebierała... To sie wtedy ogląda, nie to czy komus krew sikała i zamist tam kims to coś tam i to nie ta kolejność, nikt oprócz was tego nie zauważył, ani tego jakim samochodem do czego jechali, bo wiekszosc odbiorców serialu nawet nie zna nazw tych pojazdów i kojarzy wozy z kolorem czerwonym... drabiną i psikawką? i koniec. Moze warto by ybło zebyscie zajrzeli do scenariusza i poczytali o tym jak wyglądac miały poszczególne odcinki a jak wyszło, bo byc moze serial ciuteńke odbiega od scenariusza i tu tkwi wasz uraz, a nie w jakims konsultancie. Moze montazysta, i paru nnych kolesi pozmieniało przypadkiem sceny i stąd błędy - czesto tak wygląda w naszej telewizji, ze błędy wychodza po wypuszczeniu na ekran - tenisówki na nogach rycerza, czy zaobrączkowany bocian w panu tadeuszu. Czesto nie ma czasu na znajdywanie błędów montazowych i operatorskich. A wy czepiacie sie merytoryki, która pewnie była prawidłowa w scenariuszu, a pokręciła sie przy ralizacji, bo pewnie nie mozna było pozyczyc auta, bo zabrakło kasy na cos tam innego, bo czasu brakowało etc etc etc. Nie wiem bo nie brałem udziału w kręceniu, ale moze zapytacie samegokonsultanta jak to było? reżysera? montazysty? operatora? czy 20 innych ludzi? albo wszych kolegów-bohateró. Moze niech oni sie wypowiedza. Wkoncu to oni byli tam najblizej z was, a potem oglądali sie w tv. Moze oni wam powiedzaco było zamierzone i jak wyszło na koniec i dlaczego tak a nie inaczej. Miejcie odwage sie spytac, zorientowac a nie krytykowac nie majac pojecia jak to wyglądało. Najlepiej przyjsc na gotowe i wytaczac jad i kąsać.
« Ostatnia zmiana: Maj 15, 2006, 11:31:04 wysłana przez laik1 »

Offline cul2

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 584
Odp: SEKCJA 998
« Odpowiedź #252 dnia: Maj 15, 2006, 12:14:14 »
Czy Ty jesteś Stefek Burczymucha? Nie ogladałeś filmu a walisz tak długie wypowiedzi,obrażając ludzi z długoletnim stażem.Uważasz wszystkich za pijaków,również siebie.Ooooo jak się waliło gaz w tamtych czasach,że nie miał kto do pożarów jeździć,które dogaszały się same.Często słyszy się wypowiedzi,że już po 15 latach służby następują zmiany w korze mózgowej. Niestety w twoim wypadku to się sprawdziło,tylko czy od stresu czy od wódy, bo przecież nie byłeś chyba h... i jak cała straż piła to i Ty też.
Ps.Dzisiaj też czasami słychać,że gdzieś tam w polsce ktoś podpadł za środki odurzające.

Offline dzwon53

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 81
Odp: SEKCJA 998
« Odpowiedź #253 dnia: Maj 15, 2006, 22:45:37 »
laik1 czy masz cos wspolnego z "sekcją 998" ?pozdrawiam

Offline marcinfire

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 77
    • http://www.smchrobry.lodz.pl/~marcinfire/index.htm
Odp: SEKCJA 998
« Odpowiedź #254 dnia: Maj 15, 2006, 22:54:00 »
Do LAIKA.... :wacko:
skończ chłopie pierd....lić, bo coś mi się wydaje, że ty chyba masz coś wspólnego z tą paranoją w TV??? zanim będziesz wysmęcał wypowiedzi po więcej niż 100 znaków na stronie... wskocz na podział, podymaj przy akcji, porób trochę w naszym fachu (min. 5 lat), zobacz kilka wypadków drogowych, pojedź do mieszkaniówki a nawet... ugaś kilka śmietników po godz. 23.00 to może coś Ci się naleje do tej pustej głowy... :angry:

bym zapomniał... kilka traw też by Ci się przydało... o wyciąganiu kobiet z windy zapomnij... o skórce w mieszkaniu i otwarciu drzwi dla Policji nie pieszę, bo pewno byś się pozwracał.... ^_^ no i posiedź na służbie z jakieś pół roku na MSK-PSK i poodbieraj telefony od ludzi z "pozdrowieniami", nie prześpij nastu nocy z powodu ciągłego drrrryyńńńń i wtedy zobaczymy.....

Tym właśnie pachnie nasz fach, kto tego nie pozna... nic o straży pożarnej nie będzie wiedział, oprócz tego że... mamy czerwone samochody i głośne sygnały alarmowe... hahahaha

Offline kulus

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 1
Odp: SEKCJA 998
« Odpowiedź #255 dnia: Maj 16, 2006, 01:01:04 »
Ten program świadczy o poziomie Szkoły Głównej jeżeli zgodziła sie na taka kaszankę. Szkoda że szargają naszym mundurem .

Offline nie strażak

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 11
Odp: SEKCJA 998
« Odpowiedź #256 dnia: Maj 16, 2006, 08:44:32 »
marcinfire
jak widać w nicku to jest laik, wiec czemu mu zarzucasz niewiedze? napisał tylko troche prawdy - taj jak pisałem, nie da sie latac jak na miotle po kilkadziesiąt godzin za ekipami strażaków i skleić dobrego serialu, bo jest to dręczące i stresuje dla wszystkich. I powinniście sie cieszyc, ze ten niby laik nie widział żadnych błędów i nie rozróżnia jakim samochodem do jakich przypadków sie jeździ, co świadczy o tym iż jest własnie prostym odbiorcą, któremu ten serial nie przedstwia szmiry. Moze zamiast bluzgać, zeby przestał cytuje "pierd....lić" to proponuje troche inny ton.
Jak sie nie ma argumentów to wchodzą mocne słowa, bądź krzyk, a tu tonu wypowiedzi nie dacie upustowi wiec można poklnąć
A jeśli laik miał coś wspólnego z filmem, to co? wypowiedziec sie nie może? może był statystą albo własnie przechodził ulica i szukał sie potem na filmie, stąd i tu zajrzał  :wacko: no chyba miał  prawo sie wypowiedzieć, po to jest forum zeby pisać, kazdy ma prawo do swojego zdania, ale chyba jakas kultura pisania tutaj tez istnieje i chyba wyzywanie, jak juz miało miejsce pare stron temu, wulgaryzm nie powinien zaistniec, bo to kiepsko świadczy o poziomie intelektu  :mellow: no chyba ze to dodaje męskości :wacko:
czekam na kolejny odcinek... będą jeszcze? czy dokonaliście wielkich czynów i go zdjęliście z anteny Waszymi mailami? siła tkwi w kasie, pewnie nie da sie go tknąć ;)
pozdr
miłej pracy

Offline Ewa20

  • czarnulka
  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 13
  • cześć to tylko ja
Odp: SEKCJA 998
« Odpowiedź #257 dnia: Maj 16, 2006, 10:02:34 »
mogę ci powiedzieć tak drogi nie stażaku, ze zauważylam że wielu ludxzi ktorzy nie maja na codzień doczynienia z naszym zawodem oceniaja go zbyt pospiesznie.  Dla zwykłego odbiorcy nie jest ważne że  do akcji strażacy jeżdż samochodem techniczym czy operacyjnym. Mam tego dowód u siebie w domu: gdy był pierwszy odcinek to u mnie w domu zasiedli wszyscy przed tv i zaczeli ogląd\ać i komentować, ja siedziałam poczatkowo cicho a potem to już nie wytrzymała. Mówili o czymś o czym nie mieli pojecia. Więc zacze lam tłumaczyć im jak to wszyskko się rozkłada na podziale bojowym. Opowiedziałam o sprzęcie jaki używany jest w rożnych akcjach i zaczeli naprawde inaczej patrzeć na służbe strażaka. "slużbe" bo nie można nazwać tego praca. tak więc nie można od razu krytykować kogoś kto nie ma pojecia co to jest Sop czy GCBA ....itd!

Pozdrawiam wszystkich czaterów
czarnulka

Offline nie strażak

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 11
Odp: SEKCJA 998
« Odpowiedź #258 dnia: Maj 16, 2006, 10:49:40 »
Ależ ja nikogo nie krytykuje (!), a wręcz przeciwnie pisze, ze  dla tych co sie nie znają był ten serial przeznaczony. Jeśli zaś idzie o krytykę - udzieliłem sie w kwestii wulgaryzmu i wyzwisk. jesli kogos (zwykłego odbiorcę?) uraziłem, choć uważnie wróciłem do swoich wypowiedzi i je prześledziłem, to bardzo przepraszam.
A Twoja wypowiedz tylko potwierdziła słowa Laika, moje czy innych, ze dla zwykłych ludzi nie ma znaczenia rodzaj auta, ani błędy które tylko strażak widzi, tylko ogólny sens serialu. Tym samym przyczyniłas sie do pozytywnej opinii, choc czuje, ze zamiar miałbyć inny ;)

wracam do pracy i życze miłego dnia

Offline wolicki1

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 493
Odp: SEKCJA 998
« Odpowiedź #259 dnia: Maj 16, 2006, 22:47:40 »
Proponuje komentować następne odcinki bo reszte czyli różnice miedzy filmem a prawdą już sobie chyba sporo wyjaśniliśmy. -_-
Szkoda tu kruszyć kopi i robić potyczek miedzy tymi którym to sie nie podoba a tym którym spasi ten film. :huh: szkoda nowych postów .

Offline cul2

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 584
Odp: SEKCJA 998
« Odpowiedź #260 dnia: Maj 17, 2006, 08:30:39 »
Może mniej byłoby krytyki gdyby zamiast strażaków grali aktorzy,nawet ci drugorzędni.

Offline sam_go

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.029
Odp: SEKCJA 998
« Odpowiedź #261 dnia: Maj 18, 2006, 10:07:37 »
Jedynym pożytkiem z tej szmiry jest to, że zawsze można powiedzieć, że i tak zrobiło się akcję lepiej niż fachury z 998. Nie wiem jakim laikiem lub raczej ignorantem trzeba być, aby mdleć z zachwytu na widok samochodu operacyjnego bez paliwa. Mam nadzieję, że ten wątek miał podnieść grozę sytuacji, a nie podnieść zaufanie do PSP. W jednym z poprzednich postów wrzuciłem kilka pomysłów na podgrzanie akcji, ale żałuję, bo faktycznie mogą je wykorzystać i dopiero by było.
I obejrzę dzisiejszy odcinek, może coś mnie zaskoczy? ^_^. Może UFO? NESSIE?


GOO

  • Gość
Odp: SEKCJA 998
« Odpowiedź #262 dnia: Maj 18, 2006, 14:03:58 »
Coś mi się wydaje że Nie strażak, Laik i Laik1 maczali palce w tym filmie. A laik jeden to pasuje mi nawet na słynnego konsultanta. Widzicie jaki ze mnie dedektyw, a piszecie ze w Sekcji 998 nie może być  ^_^

Offline Emil

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 923
  • 511[S]11
Odp: SEKCJA 998
« Odpowiedź #263 dnia: Maj 18, 2006, 14:12:40 »
Moze i mają cos wspolnego z serialem, ale to ich sprawa. To jest forum i kazdy ma prawo wypowiedziec swoją wlasną opinie na temat danego tematu, a taka zabawa w detektywa jest moim zdaniem troche nie na miejscu.

Offline aniolstroz

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 589
    • http://
Odp: SEKCJA 998
« Odpowiedź #264 dnia: Maj 18, 2006, 19:57:36 »
No to robią całkiem niezłe postępy z tym serialem - dzisiejszy odcinek był całkiem dobry. Fakt że błędów było sporo, ale to tylko wiedzą Ci co siedzą w tym fachu. Ale ogólnie jak pod publike to udało im się całkiem nieźle. Mi się w każdym razie dzisiejszy odcinek bardzo podobał i nawet trochę trzymał w napięciu.

Offline Porta

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.704
  • Zgred
Odp: SEKCJA 998
« Odpowiedź #265 dnia: Maj 18, 2006, 20:05:55 »
Fakt, był to jedyny odcinek w którym było widać jakąkolwiek poprawę. Tylko mieć nadzieję, że odcinek za odcinkiem będzie coraz lepszy ;-)

P.S

Kiedy my się ognia panowie doczekamy?
Aktualności, artykuły, społeczność: www.Remiza.pl
Sklep pożarniczy - www.remiza.com.pl/sklep

Offline cul2

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 584
Odp: SEKCJA 998
« Odpowiedź #266 dnia: Maj 18, 2006, 21:22:36 »
Dzisiaj już lepiej,tylko gdzie ten cholerny respirator się podział?

Offline brydziu

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 102
    • http://www.strazak.com
Odp: SEKCJA 998
« Odpowiedź #267 dnia: Maj 19, 2006, 10:24:21 »
No poprawili sie :P dzisiejszy odcinek m isie podobal, czekam na nastepne moze bedzie coraz lepiej. a jaki moral z ostatniego odcinka? jak cie boli zab to idz do dentysty a nie biegaj za kierowca :). POzdro
www.strazak.com
http://blog.strazak.com
www.ratownik.net
gg:1963560 email:brygada@strazak.com

Offline nie strażak

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 11
Odp: SEKCJA 998
« Odpowiedź #268 dnia: Maj 19, 2006, 10:40:40 »
GOO
jesli chodzi o mnie to kiepski z Ciebie detektyw... nie wiem jakie reszta laików ma znaczenie dla serialu,
wiec co za tym idzie to jednak nie tak łatwo być detektywem i strazakiem...
Odcinek moze lepszy w ogólnym znaczeniu, a merytotycznie nie wiem co było źle - bo sie nie znam jak wiekszość telewidzów.

Offline wro73

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 1
Odp: SEKCJA 998
« Odpowiedź #269 dnia: Maj 19, 2006, 12:06:22 »
Witam.
 Na początek - nie jestem strażakiem a na Wasze Forum trafiłem w ślad za linkami na temat "Sekcji 998".

Dlaczego się zaintersowałem "Sekcją"? Otóż dlatego, ze brakowało mi serialu pokazującego pracę strażaków. Obejrzałem pierwszy odcinek i co?
No i zastygłem - z przerażenia. Miałem okazję oglądać akcję PSP "na żywo" - wyposażone wozy bojowe, sprawna akcja ( widziałem jak kiedyś strażacy dosłownie rozłożyli auto na kawałki w 10 min. ).
A tutaj - niezatankowany, niewyposażony samochód osobowy ( nie znam się na pożarnictwie, wybaczcie więc brak fachowych określeń ), który dla mnie służy jako wóz dowodzenia przy większych akcjach, kiedy zjeżdzają wozy z różnych JRG. Uderzyło mnie przesłuchanie jakie prowadził jeden ze strażaków zamiast udzielania pomocy - kilka podstawowych pytań w celu określenia rozmiaru zdarzenia z niczym więcej się nie spotkałem ( pracowałem jako dowódca ochrony w CH i w związku z tym miałem trochę styczności z PSP ).
No i jeszcze nigdy nie widziałem karetki pogotowia na stanie PSP. Z resztą, jeśli to była karetka PSP, to czemu załoga była "oflagowana" jako pogotowie ratunkowe?

Stwierdziłem - szkoda i "odpuściłem" sobie dalsze oglądanie.

Jednakże wczoraj przez przypadek włączyłem się w połowie odcinka pt.: "Przejazd".
Jako że z wykształcenia jestem kolejarzem, przez 6 lat pracowałem na kolei od razu poraziły mnie błędy dotyczące kolejowej części filmu.

W związku z tym mam pytania do fachowców:

1. Czy faktycznie strażacy nie wiedzą jak można zatrzymać pociąg? 
To co pokazywał ten młody strażak nie ma nic wspólnego z sygnalizacją kolejową, prędzej z lotniczą :).
Wystarczy podać jeden prosty sygnał, który maszynista jednoznacznie zinterpretuje jako sygnał zatrzymania ( jest sygnał D2 polega na zataczaniu koła ręką, czapką, latarką lub flarą - maszynista potwierdza zrozumienie sygnału poprzez podanie trzech krótkich sygnałów dźwiękowych i wdraża hamomanie nagłe ),

2. Jestem w stanie zrozumieć, że nie szkoli się strażaków z sygnalizacji kolejowej.
Czy w takiej sytuacji stanowisko dowodzenia nie może połaczyć się z dyspozytorem odcinkowym, bądź dyżurnym ruchu stacji sąsiadującej i powiadomić go o zaistniałej sytuacji?
Dyżurny ruchu wtedy zamyka szlak i drogą radiową zatrzymuje wszystkie pociągi już wyprawione.

To tyle mojego ględzenia - mam nadzieję, że zrozumiecie, że tak jak Was irytują wpadki dotyczące pożarnictwa, tak mnie irytują wpadki dotyczące kolejnictwa. :)

Na koniec pozdrawiam wszystkich strażaków i ratowników, nie zamierzam z żadnego z Was się śmiać - po prostu po raz kolejny TVP "popisała" się sprawnością merytoryczną - a w każdej sytuacji alarmowej bez wahania wybiorę 998 wiedząc, że nadejdzie sprawna i szybka pomoc.   

Offline Bartek/strazak

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 80
Odp: SEKCJA 998
« Odpowiedź #270 dnia: Maj 19, 2006, 13:54:47 »
Ta karetka była z SGSP 250[W]59. Taka sama jest w SA PSP w Poznaniu. W tym SLOp'ie mają wszystko, ciekawe czy jak będzie pożar to podłączą do niego odcinki :-) ?

Offline Porta

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.704
  • Zgred
Odp: SEKCJA 998
« Odpowiedź #271 dnia: Maj 19, 2006, 16:09:30 »
Pożaru nie będzie, zbyt kosztowny - haha, albo pożar śmietnika koło pałacu prezydenckiego :wub:

Ciekawe co dzisiaj będzie, narazie jestem pełen nadzieji, że będzie każdy lepszy !  :wacko:
Aktualności, artykuły, społeczność: www.Remiza.pl
Sklep pożarniczy - www.remiza.com.pl/sklep

Offline nie strażak

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 11
Odp: SEKCJA 998
« Odpowiedź #272 dnia: Maj 19, 2006, 17:58:16 »
no to i ja sie czepnę bo zbyt dobrze sie tu wypowiadam o Waszym "gniocie"... ja w kwestii montażu - zdublowali jeden kadr, niby to chcieli z 2 kamer pojechac a mieli jedną i 2 razy po 2 sekundowe ujęciówki strzeliły to samo... no własnie - błędy, ten był do zuważenia dla niewtajemniczonych, bo o reszcie to nawet nie bede sie wypowiadał (ja bym to lepiej zrobił ;) ), za to uważam dzisiajszy odcinek za nudny, bo nawet maile poodbierałem w tym czasie... a nic na akcji nie straciłem, ponieważ jak wróciłem do serialu, to nadal wiedziałem co sie dzieje...
Tyle odczuc. A jak z błędami mrytoryki strażackiej?

Offline Bartek/strazak

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 80
Odp: SEKCJA 998
« Odpowiedź #273 dnia: Maj 19, 2006, 18:07:01 »
Komandos miał nawet fajny kalendarzyk ze strażaczkami :P

Offline cul2

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 584
Odp: SEKCJA 998
« Odpowiedź #274 dnia: Maj 19, 2006, 18:18:28 »
Dzisiaj w porzo.Fajna laska z tej "Syrenki",szkoda, że u nas nie ma żadnej i dzisiaj miała chyba DW.