Autor Wątek: SEKCJA 998  (Przeczytany 99605 razy)

Offline Evermeet

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 8
Odp: SEKCJA 998
« Odpowiedź #275 dnia: Maj 19, 2006, 18:58:34 »
LITOŚCI!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Przyłączmy się do protestu Policjantów tylko zamiast pieniędzy zażądajmy zdjęcia emisji tego gniota.
Ludzie przecież to tragedia. Wstyd mi przed ludźmi którzy to oglądają (nie strażacy) i pytają kto z nas dopuścił żeby w państwowej telewizji tak szkalować nasz zawód. Mam dosyć tłumaczenia że tę spleśniałą sałatkę śledziową robią ludzie (tutaj ukłony w kierunku WIELKIEGO KONSULTANTA w ciemnych okularkach BRAWOOOOOOOOOO!!!!) którym nie zależy na wizerunku Straży i prawdzie tylko na ... , a sami sobie dośpiewajcie. Skąd biorą scenariusze do tej szmiry? Przecież nawet Super Ekspres razem z Faktem nie potrafią czegoś podobnego wymyśleć.
A może to ja nie rozumiem może to ma być SITCOM, komedyjka, żarcik. Tylko w takim przypadku prośba żeby dla mnie ćwierćinteligenta podkładać sztuczny śmiech w trakcie emisji bo nie mogę się zorientować kiedy mam się złapać za brzuch i zacząć rechotać no i po jakiego diabła ta bufonada i nadęte wypowiedzi.
Pozdrowienia Panowie Sikawkowi i ty wro73 za życzliwe zrozumienie dzięki .
Przeżyliśmy nie jeden ogień to i doczekamy końca tego śmiecia.

Offline pifos

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 103
Odp: SEKCJA 998
« Odpowiedź #276 dnia: Maj 19, 2006, 19:38:55 »
powinien się do niego przyzwyczaić pomijając wymogi BHP, no chyba że oficerowi -gwiazdorowi wolno. Dym było widać, ogień sam zgasł, lub został zgaszony osobistymi prądami gaśniczymi przecie to Warszawa, a myślałem że zobaczę akcję. Ciekawe w jakiej fazie pożaru zadysponowanoby samochody gaśnicze, to się nazywa zimna krew lub bardziej lekkomyślność.
Czy tego uczą w szkołach?
Znowu trzeba się wstydzić
« Ostatnia zmiana: Maj 19, 2006, 19:51:44 wysłana przez pifos »

Offline żolet

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 28
    • strona JRG Różan
Odp: SEKCJA 998
« Odpowiedź #277 dnia: Maj 19, 2006, 22:11:26 »
Wiecie może kiedy są powtórki? Bo ja niestety nie mogłem obejrzeć sekcji998 z powodu wyjazdu o 17:20 do drzewa na drodze :angry:

Offline aniolstroz

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 589
    • http://
Odp: SEKCJA 998
« Odpowiedź #278 dnia: Maj 19, 2006, 22:13:25 »
Cytuj
Mam dosyć tłumaczenia że tę spleśniałą sałatkę śledziową robią ludzie (tutaj ukłony w kierunku WIELKIEGO KONSULTANTA w ciemnych okularkach BRAWOOOOOOOOOO!!!!) którym nie zależy na wizerunku Straży i prawdzie tylko na ...
Evermeet lepiej uważaj bo jak ktoś postanowi zrobić film o prawdzie nie tylko tej dobrej ale i złej to wtedy dopiero może wizerunek Straży ucierpieć.

Cytuj
Wstyd mi przed ludźmi którzy to oglądają (nie strażacy) i pytają kto z nas dopuścił żeby w państwowej telewizji tak szkalować nasz zawód.
Hmmmm - ciekawe dlaczego u mnie takie coś nie występuje, a ogląda to cała masa moich kumpli i koleżanek nie strażaków i jakoś nikt mi takich pytań nie zadaje i przed nikim nie muszę się tłumaczyć.

Cytuj
Skąd biorą scenariusze do tej szmiry? Przecież nawet Super Ekspres razem z Faktem nie potrafią czegoś podobnego wymyśleć.
No wiesz - scenariusze są pisane na podstawie akcji ratowniczych które miały miejsce na prawdę. Więc jeżeli jesteś strażakiem to trochę dziwię się że dziwią Ciebie takie nietypowe akcje pokazywane w tym serialu.

Cytuj
Dym było widać, ogień sam zgasł, lub został zgaszony osobistymi prądami gaśniczymi przecie to Warszawa, a myślałem że zobaczę akcję.
pifos - czy dla Ciebie akcja to tylko gaszenie pożaru? Przecież akcje możesz oglądać w każdym odcinku. A co do ognia to mogła go przecież zgasić ta pijaczyna - to był przecież pożar w zarodku.

Cytuj
Czy tego uczą w szkołach?
Ty nie masz się uczyć z tego serialu ani nie masz brać na poważnie ich działań - to ma być rozrywka dla zwykłego widza.
« Ostatnia zmiana: Maj 19, 2006, 22:16:21 wysłana przez aniolstroz »

Offline Pedros

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.023
Odp: SEKCJA 998
« Odpowiedź #279 dnia: Maj 20, 2006, 08:59:25 »
Aniołku!
Dziwie się, że dla Ciebie wszystko jest OK w tym serialu. Jeśli piszesz, że film jest dla zwłykłych obywateli, to powiem Ci że właśnie ostatni odcinek (pt."Balkon") oglądała tez moja żona.
Siedziałe cicho i czekałem co powie...
Co chwile pytała, dlaczego dowódca wchodzi do mieszkania bez chełmu, dlaczego wogóle strażacy wchodzą do zadymionego mieszkania bez aparatów, dlaczego nie pomaga im policja skoro maja tam niebezpiecznego faceta, dlaczego gościu obsługujący kosz jest tak dziwnie ubrany? (chodzi o pana konsultanta który nawet zagrał swoją rolę nie zdejmując nieśmiertelnych okularków),
dlaczego nie wezwano posiłków, czym ugaszono pożar skoro strażacy nie mieli ani węży  ani gaśnic.

To są właśnie pytania laika podczas jednego odcinka.
A co ja mam odpowiedzieć? Juz mi się nie chce tłumaczyć. Ja jestem naczelnikiem OSP i robię non stop szkolenia i ćwiczenia. A teraz kiedy pójdę do strażnicy od razu są pytania w stylu: Ty kazałeś robic inaczej a na filmie pokazali co innego. I kto ma racje? Czy ja z wszystkiego musze się tłumaczyć?
Anioł - jeśli na końcu jest napisane, że film powstał przy udziale KG PSP to moi ludzie mają prawo myśleć że tak powinno się postępować. I teraz wejdą do palącego się mieszkania bez aparatów i będą "walczyć" z gościem zamiast  wezwać policję.

Offline Evermeet

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 8
Odp: SEKCJA 998
« Odpowiedź #280 dnia: Maj 20, 2006, 09:30:34 »
Aniele Stróżu nasz!
Wieczna ci chwała za stróżowanie nad naszą (maluczkich) poprawnością polityczną i tym żebyśmy nie zapomnieli że wieczna gloria i chwała twórcom serialu. Naprawdę nie obawiam się aby nasz ratowniczy wizerunek ucierpiał. Nie wiem co ty Arcymoderatorze robisz ale ja od dwudziestu paru lat jeżdżę. Nie każdy z nas w chórach anielskich śpiewa a że mylić się rzecz ludzką jest to też mamy chwile chwały i porażek. Ci ludzie z którymi pracowałem i pracuję to nie idioci. Znają swoje słabości i potrafią (czasem tylko,  to prawda) przyznać się do błędów. Ale na tych serialowych, za ich bezeceństwa to sam Archanioł Gabriel nie spojrzał by łaskawym okiem.

Ludzie nie są głupi nawet ci co o Straży nie mają wielkiego pojęcia, i widzą ze to co się dzieje na ekranie w założeniu miało być kolejną częścią Ramboo lub Matrix’a ale scenariusz napisała im grupa Monty Python’a w Ministerstwie Niemądrych Kroków. Przecież to jest bredzenie w malignie chorego na delirium pawiana
.
A teraz chwila spokoju. Nie oburzaj się na mnie ale po prostu gniją mi wnętrzności jak coś takiego widzę. Po prostu chciałbym żeby nawet w takim serialiku Straż wyglądała jak Straż a nie jak grupa cyrkowa. I przykro jest mi teraz patrzeć jak robią z nas w telewizji (i to publicznej) taką właśnie grupę cyrkową. Marzy mi się coś takiego co naprawdę promowało by nasz zawód. I jeżeli coś takiego powstanie to sam będę chodził do sąsiadów i znajomych i przekonywał żeby to oglądali bo to świetna rzecz. Ale póki co to świecę oczami za ten chłam.
Nieustające pozdrowienia dla wszystkich sikawkowych.

Offline cul2

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 584
Odp: SEKCJA 998
« Odpowiedź #281 dnia: Maj 20, 2006, 10:52:42 »
Trzeba wybaczyć.Pojechali do MZ.U nas przeważnie jedzie gaśniczy i drabina,czasami tylko drabina.Oczywiście w tej sytuacji skoro kolo był w tym pomieszczeniu i wytrzymywał, a nasi nie mieli aparatów to mogli wejść na chwilę ( odstąpili od zasad uznanych powszechnie za bezpieczne).Swoją drogą to jednostka ma fuul ludzi skoro pozwalają sobie na wyjazd SOp + 4 ratowników bez żadnego sprzętu- przepraszam mają śrubokret.Mając na zmianie 50% tj. 8 osób zmuszeni jesteśmy do każdej akcji wyruszać z odpowiednim sprzetem.Szkoda,bo też wylansowałbym się na miasto w SOp jako wachman.
"Dziadek" przy okazji wizyty u stomatologa niech odwiedzi psychologa, bo na każdej służbie jest w dołku co nie wróży nic dobrego,może być nieszczęście.W ostatnim odc. - policja nie bedzie zadowolona.
PLUS to: D-ca wyrasta mi na AMANTA FILMOWEGO (młody,przystojny,dykcja).Wstawki komentarze mogą być.

Offline aniolstroz

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 589
    • http://
Odp: SEKCJA 998
« Odpowiedź #282 dnia: Maj 20, 2006, 16:41:48 »
Cytuj
Dziwie się, że dla Ciebie wszystko jest OK w tym serialu.
A gdzie ja napisałem że dla mnie jest wszystko OKI w tym serialu? Ja tam widzę całą masę błędów ale nie spuszczam się nad nimi bo to tylko serial fabularny. Jedynie co mnie wkurzył to pierwszy odcinek bo tam to bardzo przegięli.

Cytuj
To są właśnie pytania laika podczas jednego odcinka.
A co ja mam odpowiedzieć? Juz mi się nie chce tłumaczyć.
A co tu dużo tłumaczyć - wystarczy powiedzieć że to jest serial i to nie jest rzeczywista akcja, tylko gra! Chociaż z drugiej strony to często spotykana rzecz że dowódca wchodzi gdzieś bez hełmu, że strażacy wchodzą bez aparatów do słabo zadymionego pomieszczenia, że strażacy są nieodpowiednio ubrani (chociaż ten serialowy to był nawet przyzwoicie ubrany bo gorsze rzeczy w życiu się widuje) i że potrafią ugasić mały ogień nie mając węży ani gaśnicy.

Cytuj
Ja jestem naczelnikiem OSP i robię non stop szkolenia i ćwiczenia. A teraz kiedy pójdę do strażnicy od razu są pytania w stylu: Ty kazałeś robic inaczej a na filmie pokazali co innego. I kto ma racje? Czy ja z wszystkiego musze się tłumaczyć?
Odpowiedź wystarczy dać jak napisałem wyżej, a poza tym ten serial możecie znakomicie wykorzystać do robienia szkoleń i razem dyskutować co było nie tak wykonywane.

Cytuj
Anioł - jeśli na końcu jest napisane, że film powstał przy udziale KG PSP to moi ludzie mają prawo myśleć że tak powinno się postępować. I teraz wejdą do palącego się mieszkania bez aparatów i będą "walczyć" z gościem zamiast  wezwać policję.
Sorry Pedros - ale teraz to naprawdę pojechałeś swoim ludziom.

Cytuj
Nie oburzaj się na mnie ale po prostu gniją mi wnętrzności jak coś takiego widzę.
Hmmm - wystarczy nie oglądać i po kłopocie. :) Mi też gniją wnętrzności jak widzę np. "Modę na sukces" - i żeby nie nic zgniło wystarczy przełączyć na inny program lub wyłączyć telewizor i po kłopocie.

Cytuj
Po prostu chciałbym żeby nawet w takim serialiku Straż wyglądała jak Straż a nie jak grupa cyrkowa. I przykro jest mi teraz patrzeć jak robią z nas w telewizji (i to publicznej) taką właśnie grupę cyrkową.
W jakim sensie widzisz tam grupę cyrkową? Dlaczego tak sądzisz?

Cytuj
Marzy mi się coś takiego co naprawdę promowało by nasz zawód. I jeżeli coś takiego powstanie to sam będę chodził do sąsiadów i znajomych i przekonywał żeby to oglądali bo to świetna rzecz.
Hmmm - a wjakim celu potrzebne Tobie to promowanie? Bo mi coś tutaj śmierdzi - "jestem strażakiem - zobaczcie jaki ja wspaniały".
« Ostatnia zmiana: Maj 20, 2006, 16:46:42 wysłana przez aniolstroz »

Offline wolicki1

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 493
Odp: SEKCJA 998
« Odpowiedź #283 dnia: Maj 20, 2006, 17:43:41 »
Zgadzam sie z przedmówcą z tego serialu nie ma nikt sie uczyć .
to tylko serial
A cyrk gdzie tutaj ktos widzi cyrk ? to ma chyba jakieś zwidy  -_-
A jak komus sie nie podoba to niech nie ogląda - proste i najmniej bolesne nieprawdasz???

Offline Emil

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 923
  • 511[S]11
Odp: SEKCJA 998
« Odpowiedź #284 dnia: Maj 20, 2006, 18:21:29 »
Z tego co widze to powoli przeciwnicy stają sie zwolennikami, i bardzo dobrze! Mialem nadzieje, ze serial z odcinka na odcinek bedzie lepszy i tak sie dzieje:) Oby bylo jeszcze lepiej:) pozdro

Offline Łukasz Telus

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 930
    • Łukasz Telus Fotografia
Odp: SEKCJA 998
« Odpowiedź #285 dnia: Maj 21, 2006, 15:20:56 »
Na jednego z maili wysłanych do TVP dostałem odpowiedź. Zaszło jednak jakieś nieporozumienie skoro, producentka uznała mnie za administratora www.strazak.pl, tylko dlatego ze poprosilem o o odpowiedz na postawione przezemnie zarzuty na tamtym portalu. Maila dostałem w zeszłym tygodniu jednak ze względów technicznych jego publikacja jest możliwa dopiero dziś.

Pozdrawiam
Łukasz Telus.



Z uwagą przeczytałam opinię administratora serwisu www.strazak.pl p. Łukasza Telusa w sprawie serialu "Sekcja 998".
Z opinii tej wynika, że cześć środowiska związanego ze strażą pożarną odbiera serial jako niezgodny z rzeczywistymi procedurami obowiązującymi w trakcie akcji ratowniczych. Odnosząc sie do w/w opinii przedstawiam swoje stanowisko:

1. serial "Sekcja 998" jest formatem fabularno - dokumentalnym. Zasadą tego typu produkcji jest przedstawianie emocjonujących, ciekawych dla widza wydarzeń w formie udramatyzowanej opowieści bazującej na prawdziwych wypadkach. Nie jest to jednak REKONSTRUKCJA WYDARZEŃ. Oznacza to, że przedstawiane historie są wyłącznie KANWĄ serialu, a nie ich historycznym odtworzeniem. Jeżeli więc w opinii p.Telusa "nie oddaje realizmu działań" to zgoda, nie oddaje bo nie ma oddawać. Serial opowiada o emocjach ofiar i ratowników a nie jest instruktażowym filmem z zakresu ratownictwa. Informuje o tym lead programowy zwiastujący serial jako FABULARNO - dokumentalny.

2. zarzut że "Serial ośmiesza i przedstawia straż pożarną w najgorszy możliwy sposób.." uważam za niezrozumiały. Nic do śmiechu w działaniach strażaków nie widzę. Ani w niewesołej zazwyczaj sytuacji ofiar. Oczywiście nie wszystkie zdarzenia przedstawiane w odcinkach sa równe dramatyczne, ale pora emisji nie pozwala na pokazywanie akcji drastycznych, spalonych zwłok, rozprutych wnętrzności ofiar wypadków samochodowych, utopionych dzieci...Może rzeczywiście z punktu widzenia p.Telusa strażacy powinni być pokazywani jako służba mierząca się wyłącznie ze zdarzeniami na miarę WTC, niestety, ani nasza rzeczywistość, ani pasmo emisyjne (access prime - od 12 lat) nie pozwalają na takie inscenizacje.

W ŻADNYM z wyemitowanych oraz będących w przygotowaniu odcinków ratownicy PSP nie zostali pokazani w negatywnym kontekście. Przeciwnie, to właśnie strażacy wychodzą zwycięsko ze WSZYSTKICH opresji pokazanych w serialu. Zachowują się godnie i profesjonalnie. Jeżeli dla p.Telusa strażacy z "Sekcji" są śmieszni, to jest to odczucie do którego ma prawo każdy widz. Obawiam się jednak, że p.Telus ulega faworyzacji subiektywnej, odnosząc "serialowe" bądź co bądź, a więc filmowo uproszczone postaci do reprezentantów swojego środowiska. Co ciekawe, podobne reakcje wśród lekarzy wywoływał na początku emisji serial "Na dobre i na złe" któremu środowisko lekarzy zarzucało fałszowanie rzeczywistej sytuacji służby zdrowia...

3. konsultacje przedstawicieli PSP odbywają się już na poziomie storyline'ów. Tak więc ŻADEN z wyemitowanych i będących w przygotowaniu odcinków serialu nie został skierowany do produkcji bez profesjonalnych uwag zawodowców. Niestety, czego p.Telus wiedzieć nie może, próby zrealizowania kilku odcinków ściśle według rad konsultantów skończyły się wyprodukowaniem rzetelnego, ale niestety piekielnie nudnego materiału który być może spotkałby sie z pozytywnym odbiorem przedstawicieli PSP, ale na pewno nie zainteresowałby widzów Dwójki. Niezrozumiała terminologia, procedury pozbawiające "filmową akcję" tempa skłoniły nas do realizowania "Sekcji" w formie kompromisu pomiędzy "prawdziwą" akcją a akcją interesującą widza Dwójki. Dla porównania emitowany w TVN program "Sędzia Anna Maria Wesołowska" ma zdecydowanie mniej wspólnego z rzeczywistością polskich sądów niż "Sekcja" z pracą naszych ratowników, jednak widzowie akceptują tę formułę jako swojego rodzaju "umowność' proceduralną na rzecz "emocjonalności" warstwy obyczajowej. Tak jest również w przypadku "Sekcji"

Reasumując, jest mi oraz pozostałym twórcom serialu niezmiernie przykro, że pierwszy polski serial ukazujący ratowników PSP jako bohaterów, ludzi posiadających różnorakie umiejętności, ludzi na których ZAWSZE można liczyć a nie jako "starszych sikawkowych" od zdejmowania przysłowiowego "kota z drzewa" spotkał się z tak histerycznie nieprzychylna reakcją niektórych przedstawicieli tego szanowanego zawodu. Co ciekawe, odbieram ze środowiska straży pożarnej sygnały całkowicie odmienne opinie niż opinia p.Telusa. No cóż, chyba to nasza polska specyfika po prostu....

z poważaniem
Violetta Zaorska
Producent serialu "Sekcja 998"

Offline emer

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 983
Odp: SEKCJA 998
« Odpowiedź #286 dnia: Maj 21, 2006, 17:13:39 »
Reasumując, jest mi oraz pozostałym twórcom serialu niezmiernie przykro, że pierwszy polski serial ukazujący ratowników PSP jako bohaterów...

No własnie, serial nie ma pokazywać pracy strażaka, brudnego spoconego, tylko czystego pięknego bohatera który jak anioł zbawia świat.

...ludzi posiadających różnorakie umiejętności, ludzi na których ZAWSZE można liczyć

I dlatego trzebabyło pokazać prawdziwego strażaka, w aparacie, brudnego, zmęczonego itd...

No ale cóż, moralizatorska misja TVP nawet ze strażaka zrobi skrzydlatego anioła. Widac że idziemy wedle hasła p. Kurskiego "...jedziemy z tym bo czarna masa w to wierzy..."

Pozdrawiam


Offline bart73

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 521
  • ciemna strona mocy
Odp: SEKCJA 998
« Odpowiedź #287 dnia: Maj 22, 2006, 06:34:41 »
Panie i Panowie koledzy. Po mojemu to pani V. Zaorska ma trochę racji.
Serial nie jest porywający obejrzałem dwa odcinki i dałem sobie spokój.
Ciekawi mnie jedna sprawa, czy koledzy policjanci, też mieli takie odczucia
do serialu W-11. dla nas laików filmik dość ciekawy, tylko jak to się ma do realnego świata. :mellow: Może ktoś ma kolegę w dochodzeniówce. to narka -_-

"nie pytaj co ojczyzna może zrobić dla ciebie, ale spytaj czy ty coś możesz zrobić dla niej." J.F.K.
"dopóki nie było internetu, nie zdawałem sobie sprawy z tego ilu na świecie jest idiotów" S.Lem

Offline nie strażak

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 11
Odp: SEKCJA 998
« Odpowiedź #288 dnia: Maj 22, 2006, 09:47:39 »
dziekujemy za wstawienie listu od V. Zaorskiej
to co Ona napisała, to samo od 2 tygodni staraja sie tu niektórzy ludzie nakreślić, ale jak widac po postach, to jak grochem o ściane...


Offline wiktor-wroc

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 2
Odp: SEKCJA 998
« Odpowiedź #289 dnia: Maj 22, 2006, 11:48:16 »
Piszecie że serial „sekcja 998” są coraz lepsze, bardziej ciekawe i trzymające w napięciu, może macie racje ale jak na razie to społeczeństwo tego nie dostrzega. Opierając się niby to na prawdziwych wydarzeniach z MEGAPRODUKCJI TVP słychać  w wielu miejscach dogryzanie i naśmiewanie się ( po co wam węże w telewizji gaszą bez nich, na stacji pytają   „nie zabrakło wam paliwa”, e strażak tam w bramie kobieta rodzi, będziecie gasić czy prowadzić śledztwo ) z początku śmialiśmy się z tego ale po kilkunastu dniach zrobiło się żenujące, nudne i denerwujące. Jeżeli nowe odcinki pokażą naprawdę coś ciekawego i bardziej profesjonalnego niż ten kicz to może się coś zmieni a chciałbym żeby tak było.

Pozdrawiam   
 :angry:
żeby mi się chciało tak jak mi się nie chce

Offline nie strażak

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 11
Odp: SEKCJA 998
« Odpowiedź #290 dnia: Maj 22, 2006, 12:35:19 »
Ja nic nie słysze negatywnego od "zwykłych ludzi", oprócz tego, ze serial wygląda jak W11 - czyli, ze też sie ogląda, a co za tym idzie - oglądaja tzn ze sie podoba. Najwiecej pejoratywnych określeń na temat Sekcji przeczytałem i usłyszałem od strażaków.
Miłej reszty dnia...

Offline Valhalla

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 6
Odp: SEKCJA 998
« Odpowiedź #291 dnia: Maj 22, 2006, 17:39:46 »
Hahahahaha..... ale numer, właśnie oglądam relację z gaszenia kościoła w Gdańsku. Czterech leje wodę, a pietnastu stoi z zadartymi łbami i się gapią hahahaha... No to już wolę ten serial słowo honoru.... Jak tak to w rzeczywistości wygląda, to ja sie nie dziwię, że o straży nikt nie chciał do tej pory filmu zrobić... ja nie mogę ale odlot :DDDD.....

Offline mirek1

  • Jeszcze nigdy w dziejach tak wielu nie mówiło tak wiele do tak wielu, mając do powiedzenia tak niewiele.
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 941
  • "Tylko głupiec ma odpowiedź na wszystko."A.France
Odp: SEKCJA 998
« Odpowiedź #292 dnia: Maj 22, 2006, 22:26:19 »
Juz myślałem że będzie lepiej z odcinka na odcinek, ale piatkowy kolejna wielka klapa .Nadal nie wiem co odpowiadać znajomym na pytanie, czy my tez tak ratujemy?
Tylko dwie rzeczy są nieskończone : wszechświat i ludzka głupota, choć nie jestem pewien co do tej pierwszej.
                                      Albert Einstein

Offline nie strażak

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 11
Odp: SEKCJA 998
« Odpowiedź #293 dnia: Maj 23, 2006, 09:43:30 »
Czy Ci wszyscy Wasi znajomi to nic innego nie robią w czwartki i piątki o 17.00 tylko ten serial oglądają?
Moze ja mam inny krąg kolegów, ale moi to pracuja do 20 a czasami i całe noce i rzadko kiedy tak oglądaja tv. Kwestia pracy, ale i tak sie dziwie ze tylu Waszych znajomych ma w tym momencie akurat czas na tv.
Troche mi sie nie chce wierzyc, ze jestescie tak obrzucani pytaniami, ze atakuja Was na stacji benzynowej, bo akurat pan Mieciu przy kasie ma właczony tv na programie 2TVP i oglada Sekcje tylko po to by sie z Was powyśmiewać. Babcie - rozumiem sa na emeryturze i oglądaja wszystko jak leci. Ale Mieciu ze stacji? Wszyscy znajomi? :rolleyes:

pozdrawiam tych ciężko pracujących

Offline Damiano KC2

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 110
  • Fire - I'm lovin it!!!
Odp: SEKCJA 998
« Odpowiedź #294 dnia: Maj 23, 2006, 10:20:58 »
Serial to ciekawy pomysl ale mogli by jakies lepsze akcje pokazywac. No chyab ze w Polsce nie ma takich fajniutkich pozarow.( po kilku zmianach )Serial ten mozna smialo wykozystac jako materialy do analizy i brc przyklad ze strazakow z sekcji 998. Pozdrawiam
"Tam sięgaj gdzie wzrok nie sięga" Adam Mickiewicz

Offline Cień

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 652
Odp: SEKCJA 998
« Odpowiedź #295 dnia: Maj 23, 2006, 11:48:05 »
Fakt, był to jedyny odcinek w którym było widać jakąkolwiek poprawę. Tylko mieć nadzieję, że odcinek za odcinkiem będzie coraz lepszy ;-)

P.S

Kiedy my się ognia panowie doczekamy?
To ile by musiało być tych odcinków by wedle ciebie i aniolka było OK.
Pozdrawiam Cięń em.

Offline Cień

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 652
Odp: SEKCJA 998
« Odpowiedź #296 dnia: Maj 23, 2006, 11:53:14 »
dziekujemy za wstawienie listu od V. Zaorskiej
to co Ona napisała, to samo od 2 tygodni staraja sie tu niektórzy ludzie nakreślić, ale jak widac po postach, to jak grochem o ściane...


Bo żeby kręcić film o straży to mus by mieć pojęcie o tym nie z pozycji KG a od kuchni  od podziałowców  a po tem dopiero upiększać . :angry:
Pozdrawiam Cięń em.

Offline Damiano KC2

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 110
  • Fire - I'm lovin it!!!
Odp: SEKCJA 998
« Odpowiedź #297 dnia: Maj 23, 2006, 11:54:02 »
Im wiecej odcinkow tym lepiej ^_^ :rolleyes:
"Tam sięgaj gdzie wzrok nie sięga" Adam Mickiewicz

Offline Polifon

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 46
Odp: SEKCJA 998
« Odpowiedź #298 dnia: Maj 23, 2006, 13:48:50 »
Panowie, nie ma się czym przejmować.
TVP chciała dobrze a wyszło kiepsko. Widać że serial ma niski budżet a wiadomo że tanie mięso psy jedzą! Pewnie nie starczyło na filmowanie wyjazdów kilku zastępów więc Sekcja jeździ wszędzie terenówką. To samo tyczy się efektów specjalnych.
Strona merytoryczna też leży ale czy o to chodzi? Czy W11 pokazuje prawdę o pracy Policji? Wątpię. Moi znajomi też pytają. Tłumaczę im że Sekcja ma tyle do prawdziwej straży co Leśna Góra do szpitala powiatowego i wszystko jasne. Może za jakiś czas temat podejmie stacja która pokaże jak porządnie robi się takie programy (czyt. przeznaczy na ten cel odpowiednie środki).

Podejdźmy do tematu ze spokojem właściwym strażakom!
Gorąco pozdrawiam.

Offline jarecki

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 42
Odp: SEKCJA 998
« Odpowiedź #299 dnia: Maj 23, 2006, 14:25:55 »
Cytuj
Hahahahaha..... ale numer, właśnie oglądam relację z gaszenia kościoła w Gdańsku. Czterech leje wodę, a pietnastu stoi z zadartymi łbami i się gapią hahahaha... No to już wolę ten serial słowo honoru.... Jak tak to w rzeczywistości wygląda, to ja sie nie dziwię, że o straży nikt nie chciał do tej pory filmu zrobić... ja nie mogę ale odlot :DDDD.....
VALHALLA walnij sie w dynie to moze coś Ci tam zadzwoni (wątpię)- w/g Ciebie co ma 15 ludzi trzymac prądownicę?? czy może 30 miec swoją i ugasic ten kościół przez zalanie go wodą a zresztą ktoś musi obslugiwac rozdzielacze donosic  sprzęt itp. ,ale o tym to trzeba wiedziec a nie pieprzyc 3 po 3 jak sie na czyms nie znasz to nie gadaj- swoja drogą ciekaw jestem jak by ciebie wsadzic do tego kosza na 50m to wznosząc się przy którym metrze już byś w gacie robił.

Co do tematu to staje się już nudny jak ten serial. Kicha to jest i tego nie oglądam przynajmniej nie mam o czym myslec.