Autor Wątek: SEKCJA 998  (Przeczytany 97999 razy)

Offline Piotrek

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 36
Odp: SEKCJA 998
« Odpowiedź #300 dnia: Maj 23, 2006, 14:40:24 »
Cytuj
Tłumaczę im że Sekcja ma tyle do prawdziwej straży co Leśna Góra do szpitala powiatowego i wszystko jasne.
To chyba nie najlepsze porównanie bo w żadnym szpitalu niema takiej opieki jak w Leśnej Górze i w żadnej JRG niema takiego partactwa jak w sekcji 998.
Ps. Z góry przepraszam lekarzy z powołania bo znam takich wielu ale takiej zgranej ekipy jak w Leśnej Górze to niema (Foremiak, Dygant, Żebrowski)  -_-

Offline florian_998

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 11
Odp: SEKCJA 998
« Odpowiedź #301 dnia: Maj 25, 2006, 13:18:37 »
Całkowicie sie z tobą zgadzam jarecki. Jak można mówić o czymś na czym sie wogóle ktoś
nie zna i nie ma bladego pojęcia.

A co do Sekcj 998. To mojm zdaniem serial powoli się rozkręca zobaczmy co będzie w dziśejszym
odcinku.pozdro -_-
 

Offline runio00

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 25
Odp: SEKCJA 998
« Odpowiedź #302 dnia: Maj 26, 2006, 15:54:18 »
Hmm dzisiaj chyba nie ma serialu  :angry:

Offline tienti

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 1
Odp: SEKCJA 998
« Odpowiedź #303 dnia: Maj 31, 2006, 00:29:02 »
Chyb trzeba się targnąć żeby ktoś zauważył  bezsens sytuacji. Dramat.
To tylko forum ale jak się słucha obrońców i odpowiedzi na emaile które wysyłają prawdziwi ratownicy to nóż ………….. ach PANIE PANCERNY :(

Offline MAXIMUS

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 163
Odp: SEKCJA 998
« Odpowiedź #304 dnia: Maj 31, 2006, 08:05:16 »
Do "Piotrek" Jaki Żebrowski chyba Żmijewski....!!! hehehe ^_^
Nie ma siły ponad serce ochotnika.

Offline sagan555

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 15
Odp: SEKCJA 998
« Odpowiedź #305 dnia: Czerwiec 03, 2006, 13:39:45 »
Ten serial to parodia pozarnictwa i jeszcze ten komandos hehehheheeh.
Teraz kolesie na podziale mnie tak przezywaja bo jestem podobny niby do niego.I jeszcze te porównania z policja moim zdaniem to nieporozumienie nakrecenie takiego bubla.

Offline masakła

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 51
Odp: SEKCJA 998
« Odpowiedź #306 dnia: Czerwiec 04, 2006, 21:09:59 »
ten serial to parodia, więc współczuję wszystkim tym, którzy brali w nim udział. Twórcy, jesteście śmieszni. Obserwujcie prawdziwych strażków.

Offline ogniomistrz1

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 181
Odp: SEKCJA 998
« Odpowiedź #307 dnia: Czerwiec 04, 2006, 21:34:58 »
ooo masakła witaj , widze że komornik kompa ci oddał .....

Offline TmK_00

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 92
Odp: SEKCJA 998
« Odpowiedź #308 dnia: Czerwiec 07, 2006, 22:38:09 »
Nie no komandos to jest już gicior chłopok. Bo dziadek to już nie mówię. Zobaczymy co pokażą w nastepnym odcinku. Pozdro chłopaki
"Wystarczy odrobina tlenu , by wybuchł w śmiertelnym szale ..."

Offline pilo112

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 30
    • http://
Odp: SEKCJA 998
« Odpowiedź #309 dnia: Czerwiec 09, 2006, 21:54:05 »
bardzo dobry film :huh:

Offline czarodziej

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 61
Odp: SEKCJA 998
« Odpowiedź #310 dnia: Czerwiec 19, 2006, 11:52:56 »
Powinni zdjać ten serial ... wstyd i tyle :/ by lepiej jeden polatał z kamera na prawdziwych akacjach i by odrazu było widac napiecie strach nerwy by cywlie zobaczyli jak to praca a nie aktorzy wogole nie wiem jak SGSP dopuszcza takiego bubla nie wiem :/ i to nie zaden dokumentalny to zwykły serial według scenariusza nie wiem dlaczego policja ma swoje programy jak np " Komenda" itd.. strażacy to chyba pod ludzie teoria Nitchego :/

Offline brydziu

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 102
    • http://www.strazak.com
Odp: SEKCJA 998
« Odpowiedź #311 dnia: Czerwiec 19, 2006, 12:20:14 »
niedugo chyba go zdejma bo juz czerwiec, a mialo byc chyba do konca czerwca, chyba ze im cos odbije i zrobia z tego mode na sukces :D.

W tym wszystkim jest jedna przygnebiajaca rzecz. Tworcy nie pomysleli o nas ale o widzu, ale przeciez za nasz wysilek i poswiecenie nalezy sie chyba cos dla nas....




pozdr.
www.strazak.com
http://blog.strazak.com
www.ratownik.net
gg:1963560 email:brygada@strazak.com

Offline Emil

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 923
  • 511[S]11
Odp: SEKCJA 998
« Odpowiedź #312 dnia: Czerwiec 19, 2006, 12:58:21 »
Producenci stworzyli serial ten dla widzow a nie dla strazakow bo po co strazakom oglądac cos co wykonują na codzien? (tylko, ze robią to lepiej niz strazacy z Sekcji 998) Jaki jest w tym sens?

Offline aniolstroz

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 589
    • http://
Odp: SEKCJA 998
« Odpowiedź #313 dnia: Czerwiec 19, 2006, 17:38:27 »
Cytuj
by lepiej jeden polatał z kamera na prawdziwych akacjach i by odrazu było widac napiecie strach nerwy by cywlie
Taaa - tylko ciekawe czy byłoby do śmiechu temu strażakowi za którym latałby kamerzysta i rejestrował wszystko co robi - to nic miłego.

Cytuj
dlaczego policja ma swoje programy jak np " Komenda" itd.. strażacy to chyba pod ludzie teoria Nitchego
Odpowiedź prosta - Policja ma całą masę zgłoszeń, Straż Pożarna ma o wiele mniej. A po drugie ciekawsze akcje Straży Pożarnej to ogromne ryzyko do zniszczenia sprzętu do nagrywania.

Cytuj
W tym wszystkim jest jedna przygnebiajaca rzecz. Tworcy nie pomysleli o nas ale o widzu, ale przeciez za nasz wysilek i poswiecenie nalezy sie chyba cos dla nas....
Nie bardzo rozumiem czego byś chciał. A poza tym za twój wysiłek i poświęcenie dostajesz pensje. Chyba że jesteś z OSP - ale to wtedy tak czy tak dostaje się jakieś pieniążki.


Offline czarodziej

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 61
Odp: SEKCJA 998
« Odpowiedź #314 dnia: Czerwiec 19, 2006, 22:14:41 »
Do aniolstroz :)
No i włąsnie o to chodzi duże ryzko dokumentaliści mają czy ktoś mówi że oni mają proste życie jak coś chcą zrobić to porządnie a nie, sprzęt mogą stracić wszędzie, no może policja ma cała mase zgłoszeń ale takiego serialu nie nagrywa sie przez dzień to miesiące i to chyba by było dla widza i dla strażaka by widze zobaczył co przeżywamy podczas akcji co sie dzieje jaka jest prawda że jesteśmy tez ludźmi ... i strażak porównał by działania strażaków tych co ogląda z działaniami swymi. Jeżeli mogą z policja jeździć kamerzyści to i ze strażą też :) a takie według scenariusza sztuczne granie jest bez nadziejne :)

Offline brydziu

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 102
    • http://www.strazak.com
Odp: SEKCJA 998
« Odpowiedź #315 dnia: Czerwiec 20, 2006, 00:40:35 »
Cytuj
Nie bardzo rozumiem czego byś chciał. A poza tym za twój wysiłek i poświęcenie dostajesz pensje. Chyba że jesteś z OSP - ale to wtedy tak czy tak dostaje się jakieś pieniążki.
Jestem OSP i niedostaje nic, bo u nas w gminie nie ma ekwiwalentu, ale nie dramatyzujemy z tego powodu.
Chodzi mi tylko o docenienie nas i tylko o tyle nie o korzysci materialne.

Moim zdaniem w tym temacie juz wszystko zostalo wyczerpane, po co powtarzac w kolko  to samo, moze zamknac temat? co na to administratorzy?


pozdr.
www.strazak.com
http://blog.strazak.com
www.ratownik.net
gg:1963560 email:brygada@strazak.com

Offline Damiano KC2

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 110
  • Fire - I'm lovin it!!!
Odp: SEKCJA 998
« Odpowiedź #316 dnia: Czerwiec 20, 2006, 13:57:20 »

Moim zdaniem w tym temacie juz wszystko zostalo wyczerpane, po co powtarzac w kolko  to samo, moze zamknac temat? co na to administratorzy?

Niech chlopaki sobie pisza przeciez po to jest forum prawda?
"Tam sięgaj gdzie wzrok nie sięga" Adam Mickiewicz

Offline Łukasz Telus

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 930
    • Łukasz Telus Fotografia
Odp: SEKCJA 998
« Odpowiedź #317 dnia: Czerwiec 22, 2006, 09:04:49 »
Witam

W czasie Edury 2006 miałem okazję porozmawiać o realizacji tego serialu z osobą, która brała czynny udział. Jest mi niezmiernie przykro, że taką wypowiedź usłyszałem dopiero osobiście i w dalszym ciągu nikt ze strony PSP nie zabrał oficjalnie głosu.

Od rzecznika prasowego KG PSP otrzymałem informację "brak odpowiedzi w tym przypadku jest odpowiedzią i żebym sam wyciągnął wnioski " następnie dodał, "że przekroczyłem pewną nie przekraczalną granicę". Niestety nie był tak miły, aby sprecyzować, o co tak naprawdę mu chodzi. Więc podobnie jak mi pozostają wam tylko domysły o możliwe intencję pana Witolda Maziarza .

Konsultant filmu powiedział, że producenci odrzucili kilka gotowych scenariuszy przygotowanych mozolnie przez niego i scenarzystkę stwierdzeniem, że taki odcinek nie będzie ciekawy.

Generalnie, z całej rozmowy nasunęły się następujące wnioski:
- serial jest bardzo daleko idącym uproszczeniem, nie są w nim istotne działania strażaków, a jedynie emocje, jakie występują u poszkodowanych i bohaterskich ratowników
- działania ratownicze są tłem dla emocji
- film nie ma przedstawiać działań PSP, tylko być instruktażem dla widzów jak mogliby się i powinni się zachować w przypadku realnych zdarzeń z ich udziałem
- dopiero po trzech latach starań TVP zgodziła się na realizację tego serialu
- niski budżet i niskie obsady strażaków w Warszawie uniemożliwiały realizację serialu z większym rozmachem
- w 25 minut nie można zawrzeć pełnej fabuły i przedstawić w sposób pełny i poprawny działań PSP
- reżyserka pierwszego i drugiego odcinka, nie nakręciła już kolejnych odcinków
- reżyserzy i producenci niechętnie słuchają rad, wychodząc z założenia "to się nie sprzeda"

A teraz rzecz dotycząca tej dyskusji. Brak w wielu postach merytorycznych uwag, często zawiść i osobiste urazy wychodzą ponad uzasadnione wnioski w dodatku są one pisane anonimowo, przez co zapewniają możliwość ukrycia się i bezkarność na być może bez zasadnymi oskarżeniami.

W KG czytali tą dyskusję, po komentarzach w KG zawrzało, jednak tak jak napisałem wcześniej wybrano "metodę strusia" i schowano głowę w piasek, zamiast zająć stanowisko w sprawie i wyjaśnić wiele kwestii uznając, że brak odpowiedzi jest odpowiedzią i każdy sobie dopowie, co o serialu myśli KG.

Jedynym chyba plusem tej całej dyskusji jest to, że zaraz po pierwszych odcinkach i bardzo krytycznych opiniach w kolejnych próbowano eliminować rażące błędy.

Offline emer

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 983
Odp: SEKCJA 998
« Odpowiedź #318 dnia: Czerwiec 22, 2006, 09:37:06 »
Ja już dałem sobie spokuj z komentowaniem tego serialu, cytując wypowiedź jedego z głównych bochaterów (cytat nie z filmu) "to nie film dla strażaków" więc postanowiłem olać sprawe bo widze, że opinia strażaków nic niezmieni więc nie ma sensu sie stresować-a wręcz przeciwnie-nieraz niezły ubaw mamy jak na zmianie ogladamy ten serial:))

a o do wypowiedzi Łukasz Telusa, mam do Ciebie pytanie bo nie bardzo widzę relacje z tym pkt....?!

- niski budżet i niskie obsady strażaków w Warszawie uniemożliwiały realizację serialu z większym rozmachem
a dokładnie te obsady... niby jaki one mają związek z serialem??

Offline MSJ

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 256
  • F998
    • Sklep dla Strażaka
Odp: SEKCJA 998
« Odpowiedź #319 dnia: Czerwiec 22, 2006, 12:23:55 »
Ja słyszałem że osoby z KG odpowiedzialne za ten serial mogą stracić pracę :(
Sprzęt ratowniczy, książki i gadżety dla strażaków ----> http://www.fabryka998.pl

Offline Łukasz Telus

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 930
    • Łukasz Telus Fotografia
Odp: SEKCJA 998
« Odpowiedź #320 dnia: Czerwiec 22, 2006, 12:55:50 »
Jeśli dobrze zrozumiałem związek jest taki, że nie można było postawić jako tło większej ilości samochodów ratowniczych, a także bohaterowie z tego powodu poruszają się SOpem a nie typowym samochodem ratowniczo-gaśniczym.

Offline emer

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 983
Odp: SEKCJA 998
« Odpowiedź #321 dnia: Czerwiec 22, 2006, 13:40:24 »
Dla mnie jest to tyleż głupie co śmieszne wytłumaczenie.... Jeśli chodzi o samochody to na jednej zmianie służbowej jest ich równa lub większa ilośc niz strażaków mogących wyjeżdzać do akcji, w jednostkach jest po kilka wozów i tylko 1, 2 kierowców (pomijam fakt wykorzystania samochodów OSP), A co do strażaków.... przeciez i tak chłopaki grają nie na swoich zmianach, więc te argumenty sa.... ^_^ ^_^

Offline hakowy

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 78
Odp: SEKCJA 998
« Odpowiedź #322 dnia: Czerwiec 22, 2006, 17:55:02 »
Kolego Łukaszu Telus, a jak Ty sobie wyobrażasz to, że strażacy PSP podczas swych godzin służby pracowaliby na planie? :wacko:
Kto będzie płacił za prace na planie?
Chyba nie wyobrażasz sobie, że byłoby to w ramach służby, bo w swoich obowiązkach nie widziałem jakoś wzmianki o pracy na planie czy kontaktu z mediami? ^_^ :rolleyes:

Offline Łukasz Telus

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 930
    • Łukasz Telus Fotografia
Odp: SEKCJA 998
« Odpowiedź #323 dnia: Czerwiec 22, 2006, 18:27:14 »
Hakowy

Przeczytaj moją wypowiedź i późniejszą analizę serialu w tej dyskusji, będziesz wiedział o co mi chodzi.

Offline emilia

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 7
  • z czego się śmiejemy? z samych siębie
Odp: SEKCJA 998
« Odpowiedź #324 dnia: Lipiec 09, 2006, 15:23:25 »
 ^_^mi się on podobal ,bo mogłam się przyglodać pracy strażaków , bo ja uwielbiam straż i przyszłości chciałabym pracować wiec trochę się nauczyłam z tego serialu