Autor Wątek: klasa mundurowa daje cos?  (Przeczytany 18355 razy)

Offline bodzio98

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 3
klasa mundurowa daje cos?
« dnia: Luty 11, 2014, 14:06:53 »
Witam, otoz koncze 3gimnazjum i zblizaja sie egzaminy, bardzo chcialbym zostac strazakiem i zastanawiam sie nad wyborem szkoly. Gnebi mnie takie pytanie, czy po ukonczeniu klasy mundurowej podczas rekrutacji do PSP jest to brane pod uwage? Czy np mam sie dostac ja po klasie mundurowej lub ktos po jakims np technikum mechanicznym to bede bardziej brany pod uwage, czy mamy obaj takie same szanse? Czy wgl ktos na to patrzy ze jestem po klasie mundurowej i mam wieksze szanse, czy nie warto celowac w klase mundurowa, bo jak sie nie dostane do PSP to szukalbym czegos innego, a po technikum mam zawod...  :gwiazdki:

Offline piotr998

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.787
  • Najciekawsze historie pisze samo życie.
Odp: klasa mundurowa daje cos?
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 11, 2014, 14:14:07 »
poza ew. wiedzą, w rekrutacji do PSP nic nie daje.
"Tam, gdzie wszyscy myślą to samo, w ogóle niewiele się myśli" - H.Geissler
"Kłócić się nie należy, ale jest obowiązkiem jasno określić przeciwstawny punt widzenia." - J.W.Goethe

Offline aspiryna

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 337
Odp: klasa mundurowa daje cos?
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 11, 2014, 14:14:46 »
Kolejny podpunkt w CV  :mellow:

Offline Levy

  • Per aspera ad astra
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.477
Odp: klasa mundurowa daje cos?
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 11, 2014, 14:17:50 »
Temat poruszany na forum nie raz nie dwa. Nie daje nic.
Wpływ dowódcy jako twórcy karności jest przodujący. Gdy dowódca ma powagę wynikającą ze stopnia i stanowiska, a ponadto dużą wiedzę i umiejętność pracy, wówczas jego wpływ działa tak silnie, że każdy podwładny uważa podporządkowanie się mu za samo przez się zrozumiałe.

Offline bodzio98

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 3
Odp: klasa mundurowa daje cos?
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 11, 2014, 14:20:14 »
czyli tak naprawde liczy sie zdobyta wiedza i sprawnosc fizyczna... no i oczywiscie pkt, czyli lepiej isc do technikum i potem na strazaka niz isc do klasy mundurowej?

Offline fire45

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 417
  • Nie ma miękkiej gry!
Odp: klasa mundurowa daje cos?
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 11, 2014, 14:28:17 »
Wybierz sobie technikum/liceum z rozszerzoną fizyką, chemią. To Ci się przyda podczas rekrutacji, jeżeli chcesz iść np. do CSPSP.

Offline AlonsoF150

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 89
Odp: klasa mundurowa daje cos?
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 11, 2014, 14:30:32 »
Lepiej isc do technikum niz do klasy mundurowej bo chodziaż masz wyuczony zawod a po klasie mundurowej nic nie masz

Offline bodzio98

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 3
Odp: klasa mundurowa daje cos?
« Odpowiedź #7 dnia: Luty 11, 2014, 14:38:00 »
Z tego co wiem, to liceum z klasa mundurowa w moim rejonie (nie wiem jak inne) daje tez kursy medyczne, ktore sa punktowane do przyjecia do PSP (5pkt.)

Offline Gilu_998

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 63
Odp: klasa mundurowa daje cos?
« Odpowiedź #8 dnia: Luty 11, 2014, 14:57:48 »
Sam jestem po takiej klasie i śmiało mogę powiedzieć, że taka klasa czy profil dużo daje! Daje śwaidomość jak to człowiek może być naiwny i nabrać się na tandetny i jakże "cudowny" program nauczania w takiej klasie. Jeśli interesuje Cię napradę PSP to idź do liceum/technikum o profilu mat/chem/fiz. Nooo chyba, że w tej turboklasie będzie profil z tymi przedmiotami to bym się zastanowił. A wiedza którą się dowiedziałem odnośnie PSP i OSP w tej szkole była oparta nie tyle co o same zajęcia ( chociaż chwała i cześć Panu Brygadierowi, że chciał nas czegoś nauczyć, ale nie każdy to doceniał ) co o poszukiwanie wiedzy w internecie i materiałach (książkach, czasopismach i prezentacjach od brygadiera) oparte też o stosowanie w mojej OSP. Oczywiście czasy się zmieniają i szkoły też są różne ale zbadaj temat żeby później nie było problemów. Ja zamiast na chem/fizie (na które składałem papiery) wylądowałem na geo/niemiecki  :o  i tylko moją determinacją w zeszłym roku zawitałem w szergach PSP.  Osdnośnie tych kursów też jestem sceptyczny bo zycie nauczyło mnie, że czego nie mam na papierze i to jeszcze we własnej dłoni to nie uwierze. Wątpie aby szkoła zorganizowała wam kurs KPP (już nie mówie o finansowaniu  :szalony: ) Dostałbyś zapewne kolejny nic nie znaczący świstek papieru do swojej kolekcji... Takie mam doświadczenia. Jedyny pozytywny aspekt jaki wyniosłem po tej "specjalnej" szkole to właśnie znajomość z Panem Brygadierem oraz więdzę, którą pomógł mi zdobyć na własną rękę.

Offline REEN

  • Byle do straży...
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 960
Odp: klasa mundurowa daje cos?
« Odpowiedź #9 dnia: Luty 11, 2014, 15:10:10 »
Z tego co wiem, to liceum z klasa mundurowa w moim rejonie (nie wiem jak inne) daje tez kursy medyczne, ktore sa punktowane do przyjecia do PSP (5pkt.)

Chcesz startować z tzw. ulicy czy próbować do szkoły pożarniczej? Kursy medyczne w prawie każdym osp zrobisz.

Offline Levy

  • Per aspera ad astra
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.477
Odp: klasa mundurowa daje cos?
« Odpowiedź #10 dnia: Luty 11, 2014, 15:43:47 »
Z tego co wiem, to liceum z klasa mundurowa w moim rejonie (nie wiem jak inne) daje tez kursy medyczne, ktore sa punktowane do przyjecia do PSP (5pkt.)

A KPP miało by być tam organizowane na jakiej zasadzie? Z góry zakładają, że wszyscy będą członkami jednostek współpracujących z systemem, czy załatwiają też od razu wstąpienie do jakiejś pobliskiej OSP?
Wpływ dowódcy jako twórcy karności jest przodujący. Gdy dowódca ma powagę wynikającą ze stopnia i stanowiska, a ponadto dużą wiedzę i umiejętność pracy, wówczas jego wpływ działa tak silnie, że każdy podwładny uważa podporządkowanie się mu za samo przez się zrozumiałe.

Offline AlonsoF150

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 89
Odp: klasa mundurowa daje cos?
« Odpowiedź #11 dnia: Luty 11, 2014, 16:44:02 »
Przy naborze z ulicy może i są punkty za kursy medyczne, ale do szkół pożarniczych liczy się tylko tytuł ratownika medycznego

Offline Levy

  • Per aspera ad astra
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.477
Odp: klasa mundurowa daje cos?
« Odpowiedź #12 dnia: Luty 11, 2014, 19:29:36 »
Przy naborze z ulicy może i są punkty za kursy medyczne, ale do szkół pożarniczych liczy się tylko tytuł ratownika medycznego

Punkty są tylko za KPP jeśli chodzi o "kursy medyczne". Jeżeli chodzi nabór z ulicy oczywiście.
« Ostatnia zmiana: Luty 11, 2014, 19:32:45 wysłana przez Levy »
Wpływ dowódcy jako twórcy karności jest przodujący. Gdy dowódca ma powagę wynikającą ze stopnia i stanowiska, a ponadto dużą wiedzę i umiejętność pracy, wówczas jego wpływ działa tak silnie, że każdy podwładny uważa podporządkowanie się mu za samo przez się zrozumiałe.

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Odp: klasa mundurowa daje cos?
« Odpowiedź #13 dnia: Kwiecień 18, 2014, 10:08:29 »
Ciekawostka  :straz:

Klasa pożarniczo - medyczna.

Cytuj
W Żychlinie (pow. kutnowski) powstanie klasa licealna o profilu pożarniczo–medycznym.
Jak podaje Urząd Gminy, będzie to pierwsza klasa o profilu pożarniczo-medycznym w Polsce. Powstanie w Zespole Szkół w Żychlinie. Patronat nad przedsięwzięciem objęli Szkoła Główna Służby Pożarniczej w Warszawie i Zarząd Główny Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej.

Zarząd Główny ZOSP RP pomoże w realizacji zajęć praktycznych. Uczniowie będą korzystać ze sprzętu pozostającego na wyposażeniu jednostek OSP w Żychlinie. Związek włączy się w organizację obozu treningowego. Ponadto Zarząd Główny zobowiązał się pomóc w realizacji zajęć teoretycznych z zakresu zarządzania kryzysowego.

Nadbrygadier Ryszard Dąbrowa, Rektor Komendant Szkoły Głównej Służby Pożarniczej w Warszawie obiecał pomoc merytoryczną oraz udział w zajęciach z klasą pracowników SGSP.

Ministerstwo Edukacji Narodowej zapowiedziało wsparcie w pozyskiwaniu środków finansowych - m.in. na zakup pomocy dydaktycznych do nauczania w zawodzie technika informatyka i technika pojazdów samochodowych.

http://www.strazak.org.pl/index.php?mode=read&art=2286

Offline hasici99

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 519
Odp: klasa mundurowa daje cos?
« Odpowiedź #14 dnia: Kwiecień 24, 2014, 10:24:41 »
Ciekawostka  :straz:

Klasa pożarniczo - medyczna.

Cytuj
W Żychlinie (pow. kutnowski) powstanie klasa licealna o profilu pożarniczo–medycznym.
Jak podaje Urząd Gminy, będzie to pierwsza klasa o profilu pożarniczo-medycznym w Polsce. Powstanie w Zespole Szkół w Żychlinie. Patronat nad przedsięwzięciem objęli Szkoła Główna Służby Pożarniczej w Warszawie i Zarząd Główny Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej.

Zarząd Główny ZOSP RP pomoże w realizacji zajęć praktycznych. Uczniowie będą korzystać ze sprzętu pozostającego na wyposażeniu jednostek OSP w Żychlinie. Związek włączy się w organizację obozu treningowego. Ponadto Zarząd Główny zobowiązał się pomóc w realizacji zajęć teoretycznych z zakresu zarządzania kryzysowego.

Nadbrygadier Ryszard Dąbrowa, Rektor Komendant Szkoły Głównej Służby Pożarniczej w Warszawie obiecał pomoc merytoryczną oraz udział w zajęciach z klasą pracowników SGSP.

Ministerstwo Edukacji Narodowej zapowiedziało wsparcie w pozyskiwaniu środków finansowych - m.in. na zakup pomocy dydaktycznych do nauczania w zawodzie technika informatyka i technika pojazdów samochodowych.

http://www.strazak.org.pl/index.php?mode=read&art=2286

Normalnie cuda!! Aż żal że nie mogę skończyć liceum ponownie!! Już to widzę jak Pan Dąbrowa jedzie do Żychlinina organizować jakiś poligon na wielką skalę! SA w naszym kraju powinny zacząć czuć się zagrożone...

Offline rafal.bula

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.953
    • JRG SGSP
Odp: klasa mundurowa daje cos?
« Odpowiedź #15 dnia: Kwiecień 24, 2014, 16:40:49 »
Cytuj
Nadbrygadier Ryszard Dąbrowa, Rektor Komendant Szkoły Głównej Służby Pożarniczej w Warszawie obiecał pomoc merytoryczną oraz udział w zajęciach z klasą pracowników SGSP.
Pracownicy szkoły na pewno będą z tego powodu dozgonnie ryśkowi wdzięczni. Awanse w stopniach i stanowiskach też obiecywał, więc na miejscu szkoły w Żychlinie nie robiłbym sobie nadziei.

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Odp: klasa mundurowa daje cos?
« Odpowiedź #16 dnia: Wrzesień 01, 2014, 09:28:58 »