Autor Wątek: WOŚP rozdaje pieniądze...  (Przeczytany 11506 razy)

Offline Pedros

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.023
WOŚP rozdaje pieniądze...
« dnia: Marzec 06, 2006, 12:55:01 »
Niestety nie dla nas...

http://www.wosp.org.pl/fundacja/index.php/11/2//3110

Z tego co czytam na różnych forach i rozmawiam z ludźmi to wyczuwa się wielkie rozczarowanie. Na tym forum nie muszę tłumaczyć jak dalece bezsensowne jest wydanie takiej kasy na uczenie PP dzieci z klas I-III szkół podstawowych w całe Polsce.
Moja córka za rok pójdzie do pierwszej klasy... to jest małe dziecko które bawi się lalkami i ogląda Cartoon Network.
Już widzę jak po takim kursie kiedy zobaczy ofiarę wypadku, podbiegnie, zatrzyma ruch, założy lateksy i przeprowadzi BLS...
Ja jeszcze mam nadzieję że to materiał napisany na I kwietnia...

A my dalej będziemy do wypadków jeździć bez deski...

Proszę o wypowiedzi.

Offline bulon

  • Elitarny spamer :)
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.521
  • www.heartsaver.pl
    • Kursy pierwszej pomocy
Odp: WOŚP rozdaje pieniądze...
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 06, 2006, 13:07:53 »
otoz pedros jednak nie znasz wielu faktow.
w UK prowadzono juz od dawna  program uczenia dzieci pierwszej pomocy. i  to ogromny powodzeniem.
i to nie jest tak ze uczy sie dzieci od razu  masazu zerca itd
na tych kursach podejmowane sa kwestie profilaktyki, prostych zasad, wzywania pomocy.
to przynosi niesamowite efekty. z czasem rowniez rko.
juz niedlugo sam bede prowadzic takie zajecia. uwazam ze to bardzo dobry kierunek.
czym skorupka za mlodu nasiaknie...

dodatkowo
to sa pieniadze WOSP !
WOSP nigdy nie mowil ze po tym finale da pieniazki na osp i inne organizacje.

zamierzenie bylo takie- na ratowanie dzeci w wypadkach oraz nauke pierwszej pomocy.
i na nauke pierwszej pomocy moze pojsc nawet i 90 % i tak bedzie nadal za malo w polsce.

wiec pozwolcie ze to wosp bedzie decydowac na co wydac te pieniadze a nie wy, bo poki co robi to bardzo dobrze.

wosp nie jest od finansowania osp w tym kraju a wasze samorzady.
miejcie to nich pretensje ze nie maja dla was  2 tys na deske.




Prywatnie zdanie wyrażam pisząc kolorem czarnym.

Moderuje przy pomocy koloru navy.
Każdy moderator ma swój kolor.

Offline Pedros

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.023
Odp: WOŚP rozdaje pieniądze...
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 06, 2006, 16:58:01 »
Bulon - no właśnie - będziesz prowadził kursy dla dzieci czyli już jesteś "ich". Skoro w tym uczestniczysz to przecież nie będziesz ganił.

Co do szkolenia dzieci na zachodzie to nie tak.
W krajach rozwiniętych wprowadza się oczywiście różne ciekawe programy ale zauważ, że tam straże nie nażekają na wyposażenie bo mają go aż za duzo. A u nas wszystko się załatwia po polsku. Straże jeżdżą bez sprzętu a za grubą kasę ktoś będzie "szkolił" małe dzieci bo "zawołają pomoc".  :huh: :huh: :huh:

No i jeszcze piszesz, że to pieniądze WOŚP...
nie no.....  ty chyba na prawdę masz z tym cos wspólnego

Offline żolet

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 28
    • strona JRG Różan
Odp: WOŚP rozdaje pieniądze...
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 06, 2006, 17:17:29 »
Panowie! Nie tędy droga. Konfliktem to nic wy nie zrobicie! Ja osobiście popieram akcje WOŚP i osbe Jurka Owsiaka, pierwsza pomoc jest podstawą każdej nawet najprymityniejszej akcji ratowniczej. Młodzież musi się uczyć "życia" i postępowania w jego ratowaniu. Moim zdaniem ZG OSP powinien wystąpic do Jurka Owsiaka, po to by za rok część pieniędzy ze zbiórek przeznaczyc na OSP. Nie kłóćmy sie, bo nic kłótnią sie nie zrobi! Pozdro.

Offline bulon

  • Elitarny spamer :)
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.521
  • www.heartsaver.pl
    • Kursy pierwszej pomocy
Odp: WOŚP rozdaje pieniądze...
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 06, 2006, 17:45:30 »
nie jestem ich a czesto osoba owsiaka doprowadza mnie do bialosci.
bede prowadzil te zajecia w ramach innej organizacji i w ramach innego programu.

dlaczego uzurpujesz sobie prawo do pieniedzy orkiestry ?
btw dzieki za minusa za inne zdanie ;)
Prywatnie zdanie wyrażam pisząc kolorem czarnym.

Moderuje przy pomocy koloru navy.
Każdy moderator ma swój kolor.

Offline piotr70

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 8
Odp: WOŚP rozdaje pieniądze...
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 09, 2006, 07:02:25 »
Widzę tu pewną analogię do prowadzonych u nas kursów ratownictwa medycznego. Zamiast zatrudnić fachowych ratowników medycznych (po licencjatach) robi się różnej jakości szkolenia dla strażaków i uważa się problem za załatwiony.
Z tego co się zdążyłem zorientować, opisywany program szkolenia dotyczy nauczycieli.
Sama idea wydaje się być słuszna. Taki przeszkolony nauczyciel pewnie niewiele pomoże, ale prawdopodobnie też nie zaszkodzi i to też jest ważne. Pamiętajmy jednak, że nauczyciel (nawet po dwóch jednodniowych kursach) nie zastąpi wykwalifikowanej pielęgniarki (dla której nie ma etatu z braku środków).
Swoją drogą „przypadek Owsiaka” to wspaniały przykład na delikatnie mówiąc niewłaściwe funkcjonowanie naszego państwa. Owsiak „wyręcza” państwo, które z pobieranych podatków powinno kupić to wszystko, co kupuje Owsiak. Z drugiej strony państwowa telewizja (utrzymywana z naszych podatków) za ciężkie tysiące złotych robi reklamę akcji Owsiaka, przeznaczając na promocje WOSP dziesiątki godzin czasu antenowego.
A tzw. „biznesmeni”, oszczędzając m.in. na płacach swoich pracowników, raz do roku mogą zabłysnąć kupujący owsiakowe serduszka.
Mam tylko nadzieję, że doczekam się jeszcze normalnych czasów.

Offline bulon

  • Elitarny spamer :)
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.521
  • www.heartsaver.pl
    • Kursy pierwszej pomocy
Odp: WOŚP rozdaje pieniądze...
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 09, 2006, 12:16:45 »
Cytuj
Widzę tu pewną analogię do prowadzonych u nas kursów ratownictwa medycznego. Zamiast zatrudnić fachowych ratowników medycznych (po licencjatach) robi się różnej jakości szkolenia dla strażaków i uważa się problem za załatwiony


kazdy obywatel winien umiec udzielac pierwsza pomoc.
ze wzgledu na specyfike dzialan strazy (zadymienie, oparzenia.wypadki drogowe) do zestawow pierwszej pomocy dolaczono opatrunki zelowe, zestaw do plukania oka, oraz tlen i kolnierze.
w zwiazku z tym potrzebne jest niezbedne wyszkolenie.
i tu pojawia sie kurs .
teraz doszly jeszcze AED- AED na wsi gdzie nie ma ani ratownika medycznego po szkole ani ambulansu to prawdziwy skarb w jednostce osp.

ratownik medyczny po szkole jest 300% nadwyzka potrzeb bo zestawu R1 juz bardziej obsluzyc sie nie da !
miejsce ratownika medycznego po szkole jest raczej w ambulansie ( ale to nie przeszkadza zeby nadal byl gasiorem) bo tam ma mozliwosci wykazania sie wiedza i umiejestnosciami.

swoja droga polska to jeden z nielicznych krajow na swiecie gdzie jako pomocnik lekarza jezdzi czlowiek po studiach.
takim sam procent jezdzi rowniez w karetkach bez lekarza...
Cytuj
Sama idea wydaje się być słuszna. Taki przeszkolony nauczyciel pewnie niewiele pomoże, ale prawdopodobnie też nie zaszkodzi i to też jest ważne. Pamiętajmy jednak, że nauczyciel (nawet po dwóch jednodniowych kursach) nie zastąpi wykwalifikowanej pielęgniarki (dla której nie ma etatu z braku środków).

nauczyciele owszem ale w tym programie najwazniejsze jest szkolenie dzieci.
a co do pielegniarek.
ich wykwalifikowanie konczy sie na sprawdzeniu wszy na glowie i podaniu paracetamolu.
nie wyobrazam sobie by w szkole gdzie jest 200 dzieci trzeba jezcze zatrudniac pielegniarke.
KOSZTY sa zbyt wielkie
Cytuj
Swoją drogą „przypadek Owsiaka” to wspaniały przykład na delikatnie mówiąc niewłaściwe funkcjonowanie naszego państwa. Owsiak „wyręcza” państwo, które z pobieranych podatków powinno kupić to wszystko, co kupuje Owsiak. Z drugiej strony państwowa telewizja (utrzymywana z naszych podatków) za ciężkie tysiące złotych robi reklamę akcji Owsiaka, przeznaczając na promocje WOSP dziesiątki godzin czasu antenowego.
A tzw. „biznesmeni”, oszczędzając m.in. na płacach swoich pracowników, raz do roku mogą zabłysnąć kupujący owsiakowe serduszka.
Mam tylko nadzieję, że doczekam się jeszcze normalnych czasów.
         

wszystko to prawda.
ale przynajmniej w jeden dzien w polsce jest jakos cieplej...i to w zime
« Ostatnia zmiana: Marzec 09, 2006, 12:20:12 wysłana przez bulon »
Prywatnie zdanie wyrażam pisząc kolorem czarnym.

Moderuje przy pomocy koloru navy.
Każdy moderator ma swój kolor.

Offline piotr70

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 8
Odp: WOŚP rozdaje pieniądze...
« Odpowiedź #7 dnia: Marzec 10, 2006, 06:56:17 »
Do PT Bulona
Niestety nie przekonują mnie Twoje argumenty.
Zdrowie ludzkie jest zbyt ważną sprawą i tu nie powinno się oszczędzać. Jeśli chodzi o pilęgniarki, to ja znacznie wyżej cenię ich umiejętności i uważam, że nawet w 200 osobowej szkole powinien być etat pielęgniarki - higienistki.
Pozdrawiam
PS Jeśli robi Ci się cieplej od wrzucania pieniędzy, to serdecznie polecam schroniska im. Brata Alberta - przyjmują datki przez cały rok bez zbędnej wrzawy.

Offline bulon

  • Elitarny spamer :)
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.521
  • www.heartsaver.pl
    • Kursy pierwszej pomocy
Odp: WOŚP rozdaje pieniądze...
« Odpowiedź #8 dnia: Marzec 10, 2006, 08:59:17 »
ale co ma robic pielegniarka w takiej szkole?
sprawdzac czy dzieci myja uszy? raczki? przytulic gdy boli paluszek a klasowka za chwile?

ej a moze jeszcze pielegniarka w kazdym zakladzie pracy powyzej 5 osob ?
tam tez zawszemoze sie cos stac np ktos  nie umyje jablka przed umyciem :D

zycie ludzkie zyciem ludzkim ale w szkole  dzieci nie umieraja.
znasz statystyki ?
owszem- wypadkow jest wiecej niz w domu ale- do tego nie potrzebna jest pielegniarka ! tylko prewencja i kursy pierwszej pomocy dla nauczycieli.

wieksozsc czasu piguly w szkolach do zbijaja baki.
nie tu jest ich miejsce.
Prywatnie zdanie wyrażam pisząc kolorem czarnym.

Moderuje przy pomocy koloru navy.
Każdy moderator ma swój kolor.

Offline Pedros

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.023
Odp: WOŚP rozdaje pieniądze...
« Odpowiedź #9 dnia: Marzec 10, 2006, 10:30:10 »
bulon
         
1. Dlaczego uzurpuję sobie prawa do pieniędzy WOŚP?

Bo uważam, że Wielka Orkiestra działa w ten sposób, że Jurek ogłasza: "Ludzie - zróbmy składkę i kupmy dzieciom sprzęt bo szpitali na to nie stać". OK. Robimy składkę. Sprzęt zostaje kupiony.

Czy kiedy składam się z kolegami na kupienie flaszki mam wpływ na to co kupujemy? Oczywiście. Podejmujemy wspólnie decyzje jaki  ma to być rodzaj alkoholu, czy kupić też zakąskę, czym popijać itp... -_-
 Dlatego, uważam, że mam prawo wypowiedzieć się w sprawie przeznaczenia pieniędzy moich, moich kolegów i całego społeczeństa.
  Zwłaszcza, że ich cel (w tym roku) wielu osobom wydaje się dość osobliwy.
 Moim skromnym zdaniem to właśnie Jurek Owsiak nie powinien uzuropować sobie wyłącznego prawa do podejmowania decyzji w tej sprawie.

  A na pewno czytałeś jakim tonem potraktował wypowiedzi strażaków na forum WOŚP.
 2. Nie dałem Ci minusa za inne zdanie.
Po prostu uważam, że pewne wypowiedzi powinno się zaczynać od zwrotów: "Uważam, że...", "Moim zdaniem..." itd. A ty wg. mnie piszesz tak jakbyś wiedział wszystko na 100%. Tak, że minusa dostajesz za styl prowadzenia dyskusji.

 Sam wiesz, że nie raz przyznaję Ci rację a gdyby wszyscy mieli zawsze to samo zdanie to na świecie byłoby nudno.
 serdecznie przepraszam ale zamiast "odpowiedz"wcisnalem "modyfikuj" i edytowalem twojego posta myslac ze odpowiadam na niego.mozliwe ze cos wycialem przez przypadek...

strasznie mi przykro i jeszcze raz przepraszam jesli cos zepsulem w twoim poscie.-bulon
« Ostatnia zmiana: Marzec 10, 2006, 12:56:54 wysłana przez bulon »

Offline bulon

  • Elitarny spamer :)
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.521
  • www.heartsaver.pl
    • Kursy pierwszej pomocy
Odp: WOŚP rozdaje pieniądze...
« Odpowiedź #10 dnia: Marzec 10, 2006, 12:53:40 »
bulon
Cytuj
         
1. Dlaczego uzurpuję sobie prawa do pieniędzy WOŚP?

Bo uważam, że Wielka Orkiestra działa w ten sposób, że Jurek ogłasza: "Ludzie - zróbmy składkę i kupmy dzieciom sprzęt bo szpitali na to nie stać". OK. Robimy składkę. Sprzęt zostaje kupiony.
 

a ja tego tak nie odczuwam
mnie jurek mowi na wstepie- bede zbierac na to i na to.
a potem w gronie specjalistow dziela kase.
poczytaj troche o tym na stronie wosp.
to ze bylo na ratowanie nie oznacza ze maja dawac na twoje osp czy jakiekolwiek inne.
moze to zrobic ale nie musi.
i tak jak jurek napisal- 80 osp dostalo R1.
kurde 80 zestawow !
kazdy po 6.500.
w detalu bo na pewno byla znizka.
co lepsze=- AED ! sprzet medyczny AED ! do ratownia zycia. pewnie lada moment jurek zacznie je przekazywac osp- mam taka nadzieje bo zawsze bede powtarzac ze aed w osp  na wsi to skarb.

 
Cytuj
Czy kiedy składam się z kolegami na kupienie flaszki mam wpływ na to co kupujemy? Oczywiście. Podejmujemy wspólnie decyzje jaki  ma to być rodzaj alkoholu, czy kupić też zakąskę, czym popijać itp... -_-
 
ale to nie jest flaszeczka tylko grube banki.to sa przetargi, to sa godziny spedzone na dyskusjach "gdzie taniej i co lepsze"
 nie wyobrazam sobie sytucji ze teraz jurek zrobi ankiete - dac na osp czy moze na badanie sluchu u noworodkow.

 
Cytuj
Dlatego, uważam, że mam prawo wypowiedzieć się w sprawie przeznaczenia pieniędzy moich, moich kolegów i całego społeczeństa.
 
ale to jest twoje zdanie-w dalszym ciagu twojego postu wypominasz mi pewien styl pisania...
dales je na wosp- juz nie sa twoje.dales je w konkretnym celu okreslonym na poczatku zbiorki.
ta sa zasady okreslone polskim prawem.

 
Cytuj
Zwłaszcza, że ich cel (w tym roku) wielu osobom wydaje się dość osobliwy.
 
osobliwy ?
 wg mnie nowatorski ! genialny ! uczyc dzieci pierwszej pomocy ! nie jak zatrzymac ruch by podejsc do samochodu i wyjac goscia. tylko jak zachowac sie najprostrzych sytucjach,. i jak do nich nie dopuscic
 !!
PREWENCJA CHLOPIE  PREWENCJA ! to jest tansze ! poza tym- na wszystko przyjdzie czas.
jurek mowi- wkladamy do segregatora i czekaja.
ja tez mam chetke na ta kase- moja 150 grupa ratownikow ma chetke.
ale to nie ja decyduje, nie ty. dales kase  jurkowi- zostawiasz mu decyzje.
nie dostane- trudno- decyzja specjalistow orzeknie czy u mnie sie zmarnuje czy nie.


 
Cytuj
Moim skromnym zdaniem to właśnie Jurek Owsiak nie powinien uzuropować sobie wyłącznego prawa do podejmowania decyzji w tej sprawie.

 

malo wiesz o wospie, bardzo malo, wg mnie za malo zeby moc takie rzeczy opowiadac.
to jest fundacja, ona ma statut. ona ma pewne zasady.
to nie jurek siada sobie w kaciku i knuje komu tu dac.
cel byl -ratowanie dzieci oraz szkolenia pp.

dales kase- wiedziales na co bedzie.
to nie oszustwo !
to jedna z najbardziej przejrzystych organizacji tego typu w polsce.
 
Cytuj

 A na pewno czytałeś jakim tonem potraktował wypowiedzi strażaków na forum WOŚP.
 

primo
wg mnie jak na jurka byl naprawde spoko
secundo
jurek potrafil powiedziec pare niemilych slow rowniez o harcerzach, wkurzal mnie czesto i nie podzielam jego niektorych zachowan ale akurat w tym przypadku jest czysty jak lza i tego bede bronic.

 
Cytuj
2. Nie dałem Ci minusa za inne zdanie.
Po prostu uważam, że pewne wypowiedzi powinno się zaczynać od zwrotów: "Uważam, że...", "Moim zdaniem..." itd. A ty wg. mnie piszesz tak jakbyś wiedział wszystko na 100%. Tak, że minusa dostajesz za styl prowadzenia dyskusji.

 
uwazam ze jesli cos mowie to mam racje.
uwazam ze to co mowie, tak powinno byc.
moim zdaniem to co mowie okresla stan faktyczny.

jesli nie jestem pewien to nie mowie albo pytam.
jesli mowie bzdury to mowie bzdury i pewnie o tym sie dowiem i pewnie powiem sobie pod nosem- glupis bulon.

teraz wiem, ze mam racje.


 
Cytuj

Sam wiesz, że nie raz przyznaję Ci rację a gdyby wszyscy mieli zawsze to samo zdanie to na świecie byłoby nudno.
 
to milo ze wychodzi to nie z osobistych zatarckke (takowych brak wiec ok) tylko z merytoryki i pogladow na swiat.

pozdrowki
Prywatnie zdanie wyrażam pisząc kolorem czarnym.

Moderuje przy pomocy koloru navy.
Każdy moderator ma swój kolor.

Offline Straszak

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 117
Odp: WOŚP rozdaje pieniądze...
« Odpowiedź #11 dnia: Marzec 11, 2006, 16:00:26 »
Problem podziału pieniędzy (zwłaszcza nie swoich) zawsze stwarza problemy.

Nie jestem całym sercem Za Panem Owsiakiem, ale trzeba oddać mu cześć za poderwanie całego społeczeństwa do ofiarności.

Społeczeństwo zawsze da więcej, jeżeli będą to osoby kochane, a takimi są dzieci.

Z całym szacunkiem dla Pana Owsiaka, mam odmienne zdanie na program szkolenia najmłodszych (1 - 3 klasa)
Szkolenie jest potrzebne, ale nie takim kosztem, młody człowiek tego nie wykorzysta w praktyce, na pewno coś zapamięta, ale czy po np. 10 latach coś zrobi. Ratownicy co 3 lata musza poddawać sie następnym kursom.
Moi przedmówcy pisali, że program zakłada szkolenie nauczycieli, nie jest to prawdą, proszę spojrzeć na link:

http://www.wosp.org.pl/fundacja/index.php/11/2//3110 (ftp://http://www.wosp.org.pl/fundacja/index.php/11/2//3110)

Z zapowiedzi, program ruszył już 9 marca, zakłada szkolenie bezpośrednio dzieci od 1 do 3 klasy szkoły podstawowej, zakłada zakup fantomów mini-Ania, gdzieś znalazłem informacje ze około 1200 szt.

Czy naprawdę sadzicie, że wiedza zdobyta przy ćwiczeniach na fantomach z resuscytacji, będzie wykorzystana przez młodych ludzi, czy młody nie spanikuje, gdy ujrzy człowieka z epilepsją, urazem głowy, gdy wokoło pełno krwi, czy zdobędzie sie na odwagę, aby podejść nawet do swojego rówieśnika, który potrzebuje pomocy, a może zamknie oczy i szybko ucieknie, przecież to dziecko w wieku od 7 do 10 lat. Czy jesteście pewni, że Wasze córki i wasi synowie w tym wieku sprostali by takiemu wyzwaniu.

Podkreślam, że nie jestem przeciwny szkoleniu, ale jak to ktoś wcześniej napisał, niech będzie to szkolenie z zasad zachowania się podczas wypadku, niech dzieci poznają sposoby, jak powiadomić służby ratownicze, ale resuscytacja wg mnie, powtarzam wg mnie, to za wysokie progi dla tak młodych ludzi.

Nie jestem tez za wyciąganiem kasy z fundacji, bo nam potrzeba, to prawda potrzeba, ale potrzeby tez maja inne służby ratownicze i tak jak wspomniałem na wstępie, każdy by chciał, żeby to jemu przypadło jak najwięcej. Nie łudźmy się , że coś dostaniemy, decyzja odnośnie celu zbiórki zapadła jeszcze przed jej rozpoczęciem i prawdopodobnie w inny sposób tych pieniędzy wydatkować nie można, a szkoda, bo znów moim zdaniem to nam (źle powiedziane, ratowanym przez nas poszkodowanym) lepiej by służyły szkolenia i zakup sprzętu ratowniczego.


Offline Porta

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.704
  • Zgred
Odp: WOŚP rozdaje pieniądze...
« Odpowiedź #12 dnia: Marzec 11, 2006, 17:23:01 »
Tutaj chodzi o to "że jak te dzieci dorosną, będą mogły skutecznie udzielać pierwszej pomocy poszkodowanym .. ". Fakt, może to i prawda, ale jedna osoba ze 100 przeszkolonych naprawdę udzieli taką pomoc, a reszta, albo machnie na to ręką, albo nie będzie miała okazji. A my ? Co jakiś czas, często wezwania, gdzie trzeba ratować ludzkie życie, co róż poświęcamy własne zdrowie i życie - a nie mamy sprzętu. PARANOJA!
Aktualności, artykuły, społeczność: www.Remiza.pl
Sklep pożarniczy - www.remiza.com.pl/sklep

Offline bulon

  • Elitarny spamer :)
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.521
  • www.heartsaver.pl
    • Kursy pierwszej pomocy
Odp: WOŚP rozdaje pieniądze...
« Odpowiedź #13 dnia: Marzec 11, 2006, 23:28:42 »
porta
wlasnie o to chodzi !
bo te 100 bylo szkolonych juz jak byli starzy
a za 20 lat ma nie byc 100 stojacych tylko 100 dzialajacyh.
Prywatnie zdanie wyrażam pisząc kolorem czarnym.

Moderuje przy pomocy koloru navy.
Każdy moderator ma swój kolor.

Offline zibi.gpr

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 127
    • http://www.strazgpr.mix
Odp: WOŚP rozdaje pieniądze...
« Odpowiedź #14 dnia: Marzec 12, 2006, 08:26:58 »
Mam pytanie czy któryś z forumowiczów ochotników miał taki kurs w dzieciństwie i to go skłoniło do poświęcenia życia w wolontariacie „OSP ,ZHP, PCK, itp. ,itd. „NIE
Kursem nie zarazimy  dzieci ze będą pogłębiać swoją wiedzę, PP ze przełamią strach za 20 lat by pomóc zmasakrowanej ofierze wypadku!
Osoby które poczują chęć pomocy i przygotowania na tego typu wypadki na pewno w odpowiednim wieku same się przygotują idąc na jakiś w sumie niedrogi kursik BLS .
Może jednak się mylę lecz jeżeli przełamiemy szkoleniami lęk w tej 100 osób która z tych osób coś będzie pamiętać w przypadku sytuacji stresowej ? wątpię czy będzie to większy odsetek jak jest teraz. Do tego są potrzebne powtórne szkolenia tym bardziej iż osoby te na co dzień nie działają w ratownictwie po prostu wszystko zapomną .:(
OK. kampania dobra ale 90% na dotowanie służb rat. A 10% na tego typu akcje .

Offline bulon

  • Elitarny spamer :)
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.521
  • www.heartsaver.pl
    • Kursy pierwszej pomocy
Odp: WOŚP rozdaje pieniądze...
« Odpowiedź #15 dnia: Marzec 12, 2006, 10:10:00 »
Cytuj
Mam pytanie czy któryś z forumowiczów ochotników miał taki kurs w dzieciństwie i to go skłoniło do poświęcenia życia w wolontariacie „OSP ,ZHP, PCK, itp. ,itd. „NIE
w dziecinstwie nikt nie mial takich kursow bo nie bylo takiej oferty

i szczerze to kompletnie nie wiem o co ci chodzi dalej- ze niby po kursach pierwszej pomocy ludie powinni angazowac sie w ratowniczy wolontariat?
jesli tak to zrozumialem to nie bardzo jest co komentowac...
Cytuj
ursem nie zarazimy  dzieci ze będą pogłębiać swoją wiedzę, PP ze przełamią strach za 20 lat by pomóc zmasakrowanej ofierze wypadku!
ja wiem ze etos ratownika spelnia sie tylko gdy trup sciele sie gesto te dzieci maja sobie poradzic w najprostrzych sytucjach a nabierac swiadomosc spolecznej.
Cytuj
Osoby które poczują chęć pomocy i przygotowania na tego typu wypadki na pewno w odpowiednim wieku same się przygotują idąc na jakiś w sumie niedrogi kursik BLS
skoro jest niedrogi spokojnie wosp moze przeszkolic wszystkich a jak cos zostanie zostanie sluzby :D
wylk caly o owca syta

Cytuj
tego są potrzebne powtórne szkolenia tym bardziej iż osoby te na co dzień nie działają w ratownictwie po prostu wszystko zapomną .
na 6 lat podstawowki powinno starczyc...
Cytuj
OK. kampania dobra ale 90% na dotowanie służb rat. A 10% na tego typu akcje .

a ja proponuje od dzis wszystkie finaly wosp 99% na sluzby a reszta np badania sluchu, wyposazenie oddzialow noworodkowych lub operacje kardiochirurgiczne u dzieci.

pozdrawiam wszystkich z wospu robia sobie prywatnego sposnsora.
Prywatnie zdanie wyrażam pisząc kolorem czarnym.

Moderuje przy pomocy koloru navy.
Każdy moderator ma swój kolor.

Offline emer

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 983
Odp: WOŚP rozdaje pieniądze...
« Odpowiedź #16 dnia: Marzec 12, 2006, 17:26:09 »
Panowie widze że przez Was przemawia zarówno zawiśc i zazdrość...... jeśli nie podoba Wam się wykorzystanie środków przez wośp to albo nie dawajcie na fundacje pieniędzy albo stwórzcie własną fundacją, która będzie wyposarzala Wasze jednostki i organizacje!!

A co do samego pomysłu edukacyjnego.... ja jestem jak najbardziej za! bo to chodzi o coś więcej niz tylko nauczenia dzieciaków postępowania lecz , albo przede wszystkim wyrobienie od jak najmnieszych dzieciaczków mentalności i obowiązku udzielenia pomocy. Bo tak naprawde dzisiejsza znieczulicza społeczeństwa jest wynikiem tego, iz kiedyś nikt o tym nie mówił i nie uczył dzieci takiego postepowania czego konsekwencją jest to,że gdy przy jakimkolwiek wypadku na ulicy dookoła odrazu jest stu gapiów wszystkowiedzących a jak sie poprosi o pomoc to odwracają głowy i udają ze nic nie widzą!

Więc przed następnym napisanym postem krytykującym zastanówcie się  kilka razy!! bo ni którzy poprostu sie ośmieszają!

Offline Pedros

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.023
Odp: WOŚP rozdaje pieniądze...
« Odpowiedź #17 dnia: Marzec 14, 2006, 09:11:22 »
No, mnie panowie nie przekonacie.
bulon pisze, "prewencja, chłopie, prewencja". Już 20 lat działam w straży i wiem ile daje prewencja ale wiem też, że w czasie gdy Owsiak zastanawia się na co wydać kasę, ja z moim zastępem będę kilka razy ratował ludzi w wypadkach. I będę patrzył 15min. w oczy poszkodowanego którego nie mogę wyjąć z samochodu bez odpowiedniego sprzętu. Tyle czasu potrzeba żeby przyjechała jednostka PSP która taki sprzęt posiada. Wiem, że tego sprzętu gmina mi nie kupi. Nie ma szans. Przecież ja tej kasy nie chcę dla siebie. Nie kupię za to nowego telewizora tylko chcę pomóc ofiarom wypadków. Czasami wydaje mi się bulon (bez obrazy), że ty nie często masz okazję patrzeć poszkodowanemu prosto w oczy i tłumaczyć się dlaczego go nie wyciągamy.

Więc tak, jak ktoś tu napisał - 90% dla już jeżdżących do akcji a 10% na naukę PP dzieci.

Pozdrawiam

Offline bulon

  • Elitarny spamer :)
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.521
  • www.heartsaver.pl
    • Kursy pierwszej pomocy
Odp: WOŚP rozdaje pieniądze...
« Odpowiedź #18 dnia: Marzec 14, 2006, 10:22:38 »
no a ja mowie
99% dla was a reszta na cokolwiek innego
i tak co roku bo przeciez sprzet sie zuuzywa
Prywatnie zdanie wyrażam pisząc kolorem czarnym.

Moderuje przy pomocy koloru navy.
Każdy moderator ma swój kolor.

Offline Porta

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.704
  • Zgred
Odp: WOŚP rozdaje pieniądze...
« Odpowiedź #19 dnia: Marzec 14, 2006, 20:03:06 »
Najlepiej nie kupywać sprzętu, bo się zabrudzi, zniszczy - tak interpretuje słowa Bulona. W ogóle po co jest takie coś jak straż? Tylko kase marnują podatników, bo przecież sprzęt kosztuje.
Aktualności, artykuły, społeczność: www.Remiza.pl
Sklep pożarniczy - www.remiza.com.pl/sklep

Offline bulon

  • Elitarny spamer :)
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.521
  • www.heartsaver.pl
    • Kursy pierwszej pomocy
Odp: WOŚP rozdaje pieniądze...
« Odpowiedź #20 dnia: Marzec 15, 2006, 10:24:27 »
ponioc kazda intepretacja jest dobra.
ale sprawdza to sie chyba tylko w literaturze.

proponuje panowie zrobic protest ! jedzcie na wawe ! na owsiaka ! to skurczybyk noo kase skąpi.
jeszcze śmie inaczej niz nasze widzimisie kase rozdawac.
i na dzieci ! co to ma byc do cholery ! przecieciez dziecko nie pojedzie samochodem do wypadku ! SKANDAL !

a my mu dalismy ! to teraz niech on da nam !


zenada.pusty smiech mnie ogarnia na wasze argumenty.
zrobcie sobie wlasna fundacje i uzbieracie kasiorke.


z mojej strony eot
Prywatnie zdanie wyrażam pisząc kolorem czarnym.

Moderuje przy pomocy koloru navy.
Każdy moderator ma swój kolor.

Offline Krzyś Mila

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 558
  • By zawsze wracać z tarczą i z dumą nosić mundur...
Odp: WOŚP rozdaje pieniądze...
« Odpowiedź #21 dnia: Marzec 15, 2006, 13:36:20 »
Za bilety PKP, też niech odda. Za swoje, nie będę jechał.
« Ostatnia zmiana: Marzec 15, 2006, 23:08:04 wysłana przez Krzyś Mila »

Offline Pedros

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.023
Odp: WOŚP rozdaje pieniądze...
« Odpowiedź #22 dnia: Marzec 15, 2006, 21:43:25 »
ponioc kazda intepretacja jest dobra.
ale sprawdza to sie chyba tylko w literaturze.

proponuje panowie zrobic protest ! jedzcie na wawe ! na owsiaka ! to skurczybyk noo kase skąpi.
jeszcze śmie inaczej niz nasze widzimisie kase rozdawac.
i na dzieci ! co to ma byc do cholery ! przecieciez dziecko nie pojedzie samochodem do wypadku ! SKANDAL !

a my mu dalismy ! to teraz niech on da nam !


zenada.pusty smiech mnie ogarnia na wasze argumenty.
zrobcie sobie wlasna fundacje i uzbieracie kasiorke.


z mojej strony eot

bulon to ma być konkretna dyskusja. Ale widzę, że Ty tak nie umiesz. Masz inne zdanie więc napisz je raz a nie wypisuj swoich "racji" po każdym poście bo nikt Ciebie nie pyta. My wszyscy staramy się ocenić tę sytuację i wydaje mi się, że wiele wypowiedzi to ciekawe spostrzeżenia. Cieszę się, że z twojej strony to "koniec tematu". Mam nadzieję, że teraz będziemy mogli spokojnie podyskutować.
Przyzwyczaj się, że inni mogą mieć swoje zdanie...

Offline zibi.gpr

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 127
    • http://www.strazgpr.mix
Odp: WOŚP rozdaje pieniądze...
« Odpowiedź #23 dnia: Marzec 15, 2006, 22:20:15 »
normalne posty bulona teoria teoria teoria i zerooooo praktyki! znam to z innych forum ale gdzie nabrac praktyki w troche ziezko!nie uczestniczac w akcjach:) porta własnie poco ta straz heheee :wacko:

Offline bulon

  • Elitarny spamer :)
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.521
  • www.heartsaver.pl
    • Kursy pierwszej pomocy
Odp: WOŚP rozdaje pieniądze...
« Odpowiedź #24 dnia: Marzec 15, 2006, 22:52:05 »
zibi chlopcze prosze cie, bardzo malutko wiesz, nie zabieraj glosu bo sie usmarkasz i bede musial ci glutki wycierac.
o jakich akcjach wspominasz? jak one sie maja do wątku? nie mieszkam na wiosce wiec twojej praktyki nie nabiore- zreszta- pozal sie boze, twoje wyczyny sa juz znane, liny sa ci nie obce tylko ratuj sie kto moze przed takim praktykiem jak ty.


pedros ty rowniez wypisujesz ciagle to samo - NA OSP, NA OSP, NA OSP, NA OSP
a wosp zly bo niechce tak jak ja chce, wiec ja tupie nozka coraz glosniej, taki ten owsik zly ah ah ah !
Cytuj
wszyscy staramy się ocenić tę sytuację i wydaje mi się, że wiele wypowiedzi to ciekawe spostrzeżenia

ciekawe spostrzezenia sa tam, gdzie jest na twoje, gdzie jedzie sie po owsiaku,
a to. ze  zwyczajnie bredzicie i wasza wesola ekipka to juz wam nie tylko ja mowie.

placz dalej sobie ze nie masz deseczki - sama przyjdzie do ciebie, jurek ci ja jeszcze przywiezie w zebach i podziekuje ze mozesz tak dzielnie ratowac.

z 1% skorzystales?? zrobiles cos zeby ja miec? co konkretnie?


widze ze dzieciarnia bawi sie w dawanie minusikow :)
bawcie sie kochane misiaczki :)
kazde wejscie na forum minusik - :)
« Ostatnia zmiana: Marzec 15, 2006, 23:41:42 wysłana przez bulon »
Prywatnie zdanie wyrażam pisząc kolorem czarnym.

Moderuje przy pomocy koloru navy.
Każdy moderator ma swój kolor.