Autor Wątek: WOŚP rozdaje pieniądze...  (Przeczytany 11505 razy)

Offline Matys

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 58
Odp: WOŚP rozdaje pieniądze...
« Odpowiedź #25 dnia: Marzec 15, 2006, 23:27:41 »
Panowie spokojnie.

Uwazam, ze bezpodstawne jest oskarzanie Owsiaka, ze pieniadze te nie przekaze np. Strazy.

Panowie, zastanowcie sie.

Kazda grupa zawodowa w tej chwili moze podniesc krzyk. Dlaczego nie nam??!!

Owsiak trabil od dawna na co beda zbierane pieniadze.

I jeszcze jedna sprawa. Sprawa szkolenia dzieci nie zostala wymyslona przez WOSP.
Pogram ten pochodzi z USA, gdzie dzieciaki w wieku 7 lat sa uczone obslugi defibrylatora AED.

Uwiezcie mi, ze oni maja troszeczke wieksze doswiadczenie w tych sprawach niz my i naprawde to dziala.
Uzbrujcie sie w cierpliwosc i pczekajmy na efekty tych szkolen, a zapewniam, ze beda widoczne.

Offline Pedros

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.023
Odp: WOŚP rozdaje pieniądze...
« Odpowiedź #26 dnia: Marzec 16, 2006, 08:19:58 »
bulon.... no cóż, miał być "koniec tematu" ale nie wytrzymujesz widzę...

a może tak łyk zimnej wody na ochłodę emocji...?

Nie musisz pisać, że nie jeździsz na akcje, z takimi nerwami nie dałbys rady. Poza tym takie zachowanie nie przystoi "moderatorowi".

Pozdrawiam i apeluje o rzeczowe wypowiedzi

Offline zibi.gpr

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 127
    • http://www.strazgpr.mix
Odp: WOŚP rozdaje pieniądze...
« Odpowiedź #27 dnia: Marzec 16, 2006, 11:47:25 »
bulon prosze co ty nazywasz praktyką rozpalanie ogniska jedną zapałką :)))))) w moim wątku chciałem podkreślić jedno ze jak byś poeżdził więcej to byś widział czego brakuje!w ratownictwie czuj czuj czuwaj!  :wacko:

Offline Matys

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 58
Odp: WOŚP rozdaje pieniądze...
« Odpowiedź #28 dnia: Marzec 16, 2006, 11:52:50 »
w moim wątku chciałem podkreślić jedno ze jak byś poeżdził więcej to byś widział czego brakuje!w ratownictwie czuj czuj czuwaj!  :wacko:

A pokaz mi organizacje, ktora w Polsce ma wszystko.

Sprzetu do ratowania jednak w Polsce troche jest, a szkolenia dla dzieci nie byly robione nigdy!!! Tu dopiero sa braki.

Offline bulon

  • Elitarny spamer :)
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.521
  • www.heartsaver.pl
    • Kursy pierwszej pomocy
Odp: WOŚP rozdaje pieniądze...
« Odpowiedź #29 dnia: Marzec 16, 2006, 12:23:23 »
zibi
zalezy jakie akcje - jesli dzialania pogotowia ratunkowego nie nazywasz akcjami ratunkowymi no to faktycznie- nie jestem ratownikiem :)
jesli obstawy na 300 tys ludzi nie nazywsz ratownictem :)= dziwnymi pjeciami operujesz :)
praca w NZOZ jako ratownik medyczny- nie tam - :) to nie ratownictwo :)

zibi - czy sprowadzenia za kazdym razem gdy nie masz absolutnie nic do powiedzenia do mojejego doswiadczenia ratowniczego to twoj jedyny sposob by zaistniec na  tym forum ?
juz dwa komenty ktore nadaja sie skasowania piszesz na moj temat- jara cie to bardzo widze.


wiesz pedros- jak ktos sadzi takie glupoty ciezko nie reagowac - ktos przeczyta i w swojej niewiedzy zgodzi sie z twoja wospową demagogią- trzeba prostowac pewne wypowiedzi bo zwyczajnie nie maja wiele wspolnego z rzeczywistoscia :)

no i jeszcze promoderatorskie kontrargumenty :D
jestem tu moderatorem dluzej niz ty na tym forum- jakos wczesniej ci to nie przeszkadzalo- a teraz nagle, to twoj kontrargument ale na co- zebym sie zamknal ?
ale ja sie nie zamkne :)
bo
jesli sadzisz ze bedziesz tu sadzil bzdury w stylu -z wospu 90 % na ratownictwo a wszystko inne 10 % to przykro mi stary- moderatorem byc nie musze ale takie bzdury negowac bede.

a jak ci sie nie podoba- pisz do dago :) bo porta stroną jest  w tym sporze.

rzeczowa wypowiedz z pewnoscia kiedys tu zamiescisz gdy sam ta szklaneczke wody zarzyjesz a potem w koncu przeczytasz czym zajmuje sie wosp :)

Prywatnie zdanie wyrażam pisząc kolorem czarnym.

Moderuje przy pomocy koloru navy.
Każdy moderator ma swój kolor.

Offline Porta

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.704
  • Zgred
Odp: WOŚP rozdaje pieniądze...
« Odpowiedź #30 dnia: Marzec 16, 2006, 13:04:53 »
Matys, braki są wszędzie i aby je zlikwidować trzeba poruszyć niebo i ziemię. Proszę, nie pisz tutaj, że w szkoleniach dzieci są braki, ponieważ takie przedwsięwzięcia nie były organizowane. Czyli innaczej pisząc, braków nie ma, a i teorytycznie w tym nie będzie.

Dobrze, niech sobie robią co chcą z "naszymi pieniędzmi " - tylko jedna uwaga. Dlaczego ratownicy, strażacy się burzą? Bo my wiemy jaka jest sytuacja, a nie zwykły cywil, który ma oczy zawiązane na nasze sprawy. Według tego cywila wszystko jest Ok, Owsiak powie - dzisiaj kupimy czołg dla Wojska, a ludzie ślepi zaczną mu klaskać, nie wspominając już o jego "pupilkach" z pokojowego patrolu.

To właśnie My bierzemy czynny udział w akcjach ratowniczych, To właśnie my apelujemy do wszystkich, że brak nam sprzętu, choćby podstawowego. A to jest w Interesie Wszystkich Ludzi, bo im może stać się krzywda, a my powiemy " zrobiliśmy to, co mogliśmy, niestety nie mamy więcej, bądź potrzebnego sprzętu".

Także bulon nie pisz tutaj że Szkolenia dla Dzieci są bardzo ważne, bo WAŻNE jest to, aby specjalistyczne służby ratownicze miały czym ratować ludzki dobytek i życie - BEZ TEGO ANI RUSZ !

Najpierw panie bulonie - powinno się wyposażyć Ratowników, Bo to właśnie my jeździmy do wypadków, pożarów, gdzie są poszkodowani ludzie ! Gdzie Tobie cywil wejdzie do płonącego mieszkania? No gdzie? Ludzką rzeczą jest uciekać z miejsca zagrożenia jak najdalej ! Tylko, że my Ratownicy mamy już ustawione tak te nasze "klepki" w mózgu, że nawet poświęcimy życie !

Rząd nam wszystko utrudnia, sami widzicie jakie afery sobie robią z niczego. Liczyliśmy Na WOŚP - jednakże oni Bardzo Lubią eksperymenty ...

Słusznie, szkolenie dzieciaków to Fajna sprawa, ale Tym powinny zająć się Strażacy, Ratownicy etc, ale jak to można robić, niewiele samemu umiejąc i nie mieć ku temu sprzętu?

Nie wiesz, nie jeździsz panie bulonie, nawet nie wiem czy zajrzałeś kiedykolwiek śmierci w twarz, bo My to zbyt często i naprawdę wiemy o co walczymy - bo to nie tylko dla naszego Dobra, Ale dla dobra WSZYSTKICH Ludzi !



Aktualności, artykuły, społeczność: www.Remiza.pl
Sklep pożarniczy - www.remiza.com.pl/sklep

Offline Matys

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 58
Odp: WOŚP rozdaje pieniądze...
« Odpowiedź #31 dnia: Marzec 16, 2006, 13:36:44 »
Matys, braki są wszędzie i aby je zlikwidować trzeba poruszyć niebo i ziemię. Proszę, nie pisz tutaj, że w szkoleniach dzieci są braki, ponieważ takie przedwsięwzięcia nie były organizowane. Czyli innaczej pisząc, braków nie ma, a i teorytycznie w tym nie będzie


Przeczytaj jeszcze raz mojego posta.

Powtarzasz dokladnie to co napisalem, wiec nie wiem o co ci chodzi

Napisalem przeciez, ze braki sa wszedzie, ze w szkoleniach dzieci sa braki i ze wczesniej takich szkolen nie bylo.

Jezeli myslisz, ze o przeznaczeniu sprzetu decyduje tylko Owsiak to sie grubo mylisz.
Ona ma wiecej doradcow niz cale MSWiA. To sa specjalisci z roznych dziedzin.

« Ostatnia zmiana: Marzec 16, 2006, 13:41:09 wysłana przez Matys »

Offline Porta

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.704
  • Zgred
Odp: WOŚP rozdaje pieniądze...
« Odpowiedź #32 dnia: Marzec 16, 2006, 15:44:16 »
A jak to bywa, ci specjaliści martwią się o swoje tyłki, oni tylko siedzą za biórkami,
Aktualności, artykuły, społeczność: www.Remiza.pl
Sklep pożarniczy - www.remiza.com.pl/sklep

Offline Pedros

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.023
Odp: WOŚP rozdaje pieniądze...
« Odpowiedź #33 dnia: Marzec 16, 2006, 15:57:32 »

wiesz pedros- jak ktos sadzi takie glupoty ciezko nie reagowac - ktos przeczyta i w swojej niewiedzy zgodzi sie z twoja wospową demagogią- trzeba prostowac pewne wypowiedzi bo zwyczajnie nie maja wiele wspolnego z rzeczywistoscia :)

no i jeszcze promoderatorskie kontrargumenty :D
jestem tu moderatorem dluzej niz ty na tym forum- jakos wczesniej ci to nie przeszkadzalo- a teraz nagle, to twoj kontrargument ale na co- zebym sie zamknal ?
ale ja sie nie zamkne :)
bo
jesli sadzisz ze bedziesz tu sadzil bzdury w stylu -z wospu 90 % na ratownictwo a wszystko inne 10 % to przykro mi stary- moderatorem byc nie musze ale takie bzdury negowac bede.

a jak ci sie nie podoba- pisz do dago :) bo porta stroną jest  w tym sporze.

rzeczowa wypowiedz z pewnoscia kiedys tu zamiescisz gdy sam ta szklaneczke wody zarzyjesz a potem w koncu przeczytasz czym zajmuje sie wosp :)



bulon  - szkoda mi Ciebie. Denerwujesz się. Stajesz się niegrzeczny. A to źle o Tobie świadczy. Napisałeś w założonym przeze mnie temacie już chyba z dziesięć postów - pisząc cały czas to samo! Jeśli jest to Twój sposób na wykrzykiwanie swoich racji to wybacz ale ja nie będę zniżał się do Twojego poziomu i odpowiadał, że , cytuję: "sadzisz bzdury". W realu z osobami zachowującymi się tak niegrzecznie po prostu wcalę nie dyskutuję. Ale sądząc po Twoim wieku i zacietrzewieniu nie będzie łatwo Cię do tego przekonać.
No właśnie. Panie moderatorze. Może by Pan Moderator zaczął pisać bez błędów gramatycznych, interpunkcyjnych, składniowych... bo Pan jest od tego, żeby nie tylko innym na to zwracać uwagę ale i samemu świecić przykładem.

Piszę to nie po to, żebyś  się "zamknął" jak raczyłeś mylnie zauważyć tylko dlatego, że jestem użytkownikiem tego forum i mam prawo wyrażać opinię o pracy moderatorów.

Może nie pamiętasz czasów kiedy to WOŚP fundowała deski i R1 dla PSP. Wszyscy się z tego cieszyli. Nikt nie wykrzykiwał, że nie dokładnie taki był cel orkiestry, nikt nie mówił, że zamiast tego lepiej uczyć dzieciaki PP. Po prostu. Zwyczajnie strażacy cieszyli się, że mają czym ratować.
W tej chwili jest podobna sytuacja w OSP. Matys pisze o USA. Ja kilka postów wcześniej napisałem, że w USA już każda jednostka jest tak dobrze wyposażona, że teraz można myśleć o profilaktyce. Ale u nas wszystko robi się "po polsku" czyli nie ważne, że nie ma czym ratować - widzieliśmy, że na zachodzie uczą pierwszej pomocy to co - my gorsi!? Też możemy - kasy mamy przecież dosyć.
I jeszcze jedno. Matys piszesz, że Owsiak ma wielu doradców, itd. Chciałbym podkreślić, że niejeden polityk w hisorii naszego państwa miał wielu doradców i wiemy wszyscy jak to się nie raz kończyło. Druga sprawa to to, że ja osobiście chwaliłem wszem i wobec WOŚP przez 13 lat ale w tym roku pierwsza pomoc dla dzieci to totalna klapa!
Przedstawiam tu zdanie wielu strażaków OSP, PSP oraz ratowników medycznych z któtymi ciągle rozmawiam na ten temat.
A Tobie mój drogi bulonie proponuję nie produkować kolejnego podobnego psta tylko odczekać choć kilka dni i zobaczyć co napiszą inni.

Pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: Marzec 16, 2006, 16:19:02 wysłana przez Pedros »

Offline bulon

  • Elitarny spamer :)
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.521
  • www.heartsaver.pl
    • Kursy pierwszej pomocy
Odp: WOŚP rozdaje pieniądze...
« Odpowiedź #34 dnia: Marzec 16, 2006, 22:27:31 »
Cytuj
Także bulon nie pisz tutaj że Szkolenia dla Dzieci są bardzo ważne, bo WAŻNE jest to, aby specjalistyczne służby ratownicze miały czym ratować ludzki dobytek i życie - BEZ TEGO ANI RUSZ !

Najpierw panie bulonie - powinno się wyposażyć Ratowników, Bo to właśnie my jeździmy do wypadków, pożarów, gdzie są poszkodowani ludzie ! Gdzie Tobie cywil wejdzie do płonącego mieszkania? No gdzie? Ludzką rzeczą jest uciekać z miejsca zagrożenia jak najdalej ! Tylko, że my Ratownicy mamy już ustawione tak te nasze "klepki" w mózgu, że nawet poświęcimy życie !

porta
to co piszesz bylo by sluszne gdyby nie to ze na tej stronie
www.ratownictwo.org.pl
 w dziale osp byly by zdjecia żukow a dziale psp nadal jelonki 6/32 i star 266.
ale tak juz nie ma - od dosyc dawna.
owszmem- nadal sa. zdarzaja sie. ale znam takie osp co ma żuka a na nim sprzetu wartego 10 razy tyle co fura - za jakies 20-30 tys.
znam osp w ktorym sa same nowe wozy.
znam osp w ktorym maja dzwigi, drabiny.
znam takie co maja PSP R3 !
znam takie co maja motocykle, karetki, male statki.

naprawde porta- jest coraz lepiej. kazdego roku jest coraz lepiej.
ale powiedz mi - czy bedziesz umial zauwazyc ze juz dosc dla ratownikow?
ja sadze ze nie.
ze zawsze bedziesz chcial wiecej,.
jesli moge chcialbym ci zadac kolejne pytanie- dla czego to akurat wosp ma sposnsorowac ratownictwo w polsce?


Cytuj
Słusznie, szkolenie dzieciaków to Fajna sprawa, ale Tym powinny zająć się Strażacy, Ratownicy etc, ale jak to można robić, niewiele samemu umiejąc i nie mieć ku temu sprzętu?
strazacy szkolic? ratownicy ? wydaje mi sie ze powinni to robic INSTRUKTORZY, merytorycznie i metodycznie do tego przygotowani.
np wosp ma takich instruktorow.
znam takich instruktorow co w zyciu krwi nie widzieli procz z wlasnego nosa a ludzie spod ich reki zycie ratowali.
ale jesli taki ratownik zostal instruktorem to tylko jego plus w nauce :)
niestey praktyka pokazuje ze czesto nie ratownicy potrafia lepiej szkolic niz super praktycy bez przygotowania do tego...musisz mi uwierzyc na slowo.

ja bym bardzo chcial by w polsce kazda osp miala nowego staro mana z zestawem R1, zestawem kombi, odo itp itd i jeszcze jakiegos mana gcba.
na to przyjdzie czas.
tyko porta- nie mozna liczyc tylko na dobrego wujka jurka.


btw- a poproscie wosp o menekiny do rko, zeby uczyc dzieci i siebie tez ! poproscie o male manekiny PEDI.
a moze przyda wam sie kolnierze PEDI i deski PEDI?
wczytaj sie- na ratowanie dzieci w wypadkach-  hę ?
jak nie deska milenia to moze chociaz pedi ?



Prywatnie zdanie wyrażam pisząc kolorem czarnym.

Moderuje przy pomocy koloru navy.
Każdy moderator ma swój kolor.

Offline Porta

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.704
  • Zgred
Odp: WOŚP rozdaje pieniądze...
« Odpowiedź #35 dnia: Marzec 17, 2006, 07:49:01 »
Drogi bulonie, Warszawa ... Tutaj wszystko wydaje się inne ... Proponuję w te wakacje zwiedzić jednostki OSP. Fakt, niektóre mają się dobrze, ale większość nie.
Aktualności, artykuły, społeczność: www.Remiza.pl
Sklep pożarniczy - www.remiza.com.pl/sklep

Offline zibi.gpr

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 127
    • http://www.strazgpr.mix
Odp: WOŚP rozdaje pieniądze...
« Odpowiedź #36 dnia: Marzec 17, 2006, 09:25:46 »
Masz racje bulon nie możemy  domknąć bramy w garażu tyle sprzętu ! :D ja cię proszę niebredz :)))))) a tak na marginesie ja widziałem wiele już nie OSP ale PSP które na wyposażeniu mają Żuka z motopompą i 30-letniego Jelcza zarażonego kornikiem :) no może nie w stolicy ale w Polsce :D

Offline bulon

  • Elitarny spamer :)
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.521
  • www.heartsaver.pl
    • Kursy pierwszej pomocy
Odp: WOŚP rozdaje pieniądze...
« Odpowiedź #37 dnia: Marzec 17, 2006, 12:16:00 »
w wawce wszystko wyglada pieknie, na kazdy rogu osp...
Prywatnie zdanie wyrażam pisząc kolorem czarnym.

Moderuje przy pomocy koloru navy.
Każdy moderator ma swój kolor.

Offline zibi.gpr

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 127
    • http://www.strazgpr.mix
Odp: WOŚP rozdaje pieniądze...
« Odpowiedź #38 dnia: Marzec 17, 2006, 13:10:46 »
zapomniałes dodać iż każde to osp na rogu jest w 100% wyposarzone :D

Offline emer

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 983
Odp: WOŚP rozdaje pieniądze...
« Odpowiedź #39 dnia: Marzec 17, 2006, 13:28:16 »
i nie jedno takie osp ma sprzęt o jakim psp może tylko pomarzyć! tak.. nie jedno osp idzie na ilość a większośc tych sprzętów pachnie nowością.... więc nie opowiadajcie bzdur o brakach sprzętowych bo w wielu jednostkach takowe istnieja nie od dziś a w innych sie drzwi nie domykają!
A co do Owsiaka ja jestem  ZA bo w naszym kraju trzeba zacząc od zmiany mentalności ludzi a nie od wyposażania się w nowości sprzętowe i pokazywania ich na festynach!

Offline Pedros

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.023
Odp: WOŚP rozdaje pieniądze...
« Odpowiedź #40 dnia: Marzec 17, 2006, 22:02:30 »
a nie od wyposażania się w nowości sprzętowe i pokazywania ich na festynach!

Miarkuj się Emer... bo powiesz o trzy słowa za dużo...

Właśnie zagrała syrena więc dziś piszę resztę:

Chodzi mi o to, że np. w naszym mieście PSP dostała ileś lat temu od WOŚP R-1 + deska + szyny i to PSP jeździ i "chwali się" (no nie wiem czy się tak na pewno chwalą - Emer) na jakichś pokazach i festynach średnio kilkanaście razy do roku.

OSP które dostają taki sprzęt "chwalą się" :rolleyes: nim dużo rzadziej bo też dużo mniej pokazów w gminie...

A jak wyjeżdżamy do akcji to nikt nie pyta czy sprzęt z gminy czy od Owsiaka czy od innych sponsorów tylko go po prostu używa. I na pewno nie jest to powód do "chwalenia się".


Co do pozyskiwania sprzętu dla OSP przez występowanie z prośbą do gminy - to piszą to chyba ludzie którzy nigdy tego nie robili. Prawda jest taka, że jeśli naczelnik czy prezes chce żeby w jego OSP zamiast starego jelcza czy stara był lepszy samochód i trochę "prawdziwego" sprzętu strażackiego to musi wychodzić ścieżki do różnej maści sponsorów, więc prośba o sprzęt od WOŚP jest - wierzcie mi - najbardziej naturalną rzeczą! Co roku piszę takich próśb kilkanaście i czasem udaje się coś "wyprosić". Niestety taka jest smutna prawda.

Pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: Marzec 18, 2006, 14:02:18 wysłana przez Pedros »

Offline piotr70

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 8
Odp: WOŚP rozdaje pieniądze...
« Odpowiedź #41 dnia: Marzec 18, 2006, 08:05:00 »
Panowie!
Dyskusja widzę, że dyskusja staje się coraz bardziej nerwowa. A tu trzeba spojrzeć na fakty.
1.   Wyposażenie, utrzymanie, wyszkolenie i zapewnienia gotowości bojowej ochotniczej straży pożarnej to ustawowy obowiązek gminy (Ustawa o ochronie przeciwpożarowej art.32 ust. 2). To prawda, że gminy różnie się z tego obowiązku wywiązują, ale tu mamy najwięcej do powiedzenia, bo radnych i wójtów sami wybieramy.
2.   Podstawowym (ustawowym – wg art. 19 ust. 1a wspomnianej wyżej ustawy) zadaniem OSP jest walka z pożarami, klęskami żywiołowymi i innymi miejscowymi zagrożeniami, dlatego jednostki OSP przede wszystkim powinny być wyposażone w sprzęt gaśniczy. Najprostsze dane o ilości wyjazdów potwierdzają, że w pierwszej kolejności trzeba kupić sprzęt, który zabezpieczy strażaka (czyli np. sprzęt ochrony dróg oddechowych) a nie PSP R-ileśtam czy spadochrony.
3.   Fundacja p. Owsiaka (dla przypomnienia – facet po pięćdziesiątce w czerwonych spodniach) jest jedną z wielu fundacji, które zbierają pieniądze na wzniosłe cele. Fundacja ta ma nieproporcjonalnie duże wsparcie medialne i jak widać robi to co lepiej sprzedaje się w mediach (cóż bardziej chwyta za serce niż chore dzieci).
4.   Równie nieuzasadnione pretensje jak do WOSP można mieć do np. Caritasu, że nie buduje strażnic, czy też Stowarzyszenia im. Brata Alberta, że nie daje mundurów.
5.   Podsumowując: zamiast tracić czas na wzajemne obrażanie się, przygotujmy odpowiedni (z mocnym uzasadnieniem) materiał dla radnych gminy i od nich wymagajmy stosownego działania.
pozdrawiam

Offline bulon

  • Elitarny spamer :)
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.521
  • www.heartsaver.pl
    • Kursy pierwszej pomocy
Odp: WOŚP rozdaje pieniądze...
« Odpowiedź #42 dnia: Marzec 18, 2006, 08:26:40 »
dzialania ppoz jest tak samo wazne jak likwidacja miejscowych zagrozen.
"R iles tam" zasadniczo pobierznie ma duzo czestrze zastosowanie niz spadochrony wiec ich porownywanie jest raczej nie trafne. :P
pamietaj ze R1 to rowniez autoratowncitwo strazakow- poparzony- opatrunek zelowy..
z pozostalymi kwestiami sie zgadzam w 100%
Prywatnie zdanie wyrażam pisząc kolorem czarnym.

Moderuje przy pomocy koloru navy.
Każdy moderator ma swój kolor.

Offline ogniomistrz1

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 181
Odp: WOŚP rozdaje pieniądze...
« Odpowiedź #43 dnia: Marzec 19, 2006, 02:16:31 »
panie emer , pana nienawiść do ochotniczej braci strażackiej jest przytłaczająca , wywnioskowałem to czytając kilka pana postów na tym forum , prosze o troszkę taktu i zrozumienia oraz o nienazywanie mnie demagogiem i snobem.

co do sprzętu przejedz sie pan po jednostkach w polsce a zareczam że wcale nie jest tak pięknie jak pan pisze , w naszej jednostce drzwi sie  zamykają i przypuszczam że w wiekszości jest tak samo.

pozdrawiam serdecznie

Offline emer

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 983
Odp: WOŚP rozdaje pieniądze...
« Odpowiedź #44 dnia: Marzec 19, 2006, 08:33:21 »
moja wypowiedź była specjalnie przerysowana po  to aby sprowokowac coniektórych do myslenia a nie wypisywania bzdur w których można wyczytać zazdrość że to właśnie nie do nich trafiły pieniądze z WOSP-u, jeśli ktoś tego nie zrozumiał..... bywa.

Ps. nie pisze o rzeczach których nie znam ani nie widziałem i nie ma we mnie nienawiści do osp bo sam do niej należałem i nadal jak wracam do siebie do nich zaglądam i miło wspominam.

Offline Jarek29

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 2
Odp: WOŚP rozdaje pieniądze...
« Odpowiedź #45 dnia: Marzec 20, 2006, 09:38:28 »
Panowie!
Dyskusja widzę, że dyskusja staje się coraz bardziej nerwowa. A tu trzeba spojrzeć na fakty.
1.   Wyposażenie, utrzymanie, wyszkolenie i zapewnienia gotowości bojowej ochotniczej straży pożarnej to ustawowy obowiązek gminy (Ustawa o ochronie przeciwpożarowej art.32 ust. 2). To prawda, że gminy różnie się z tego obowiązku wywiązują, ale tu mamy najwięcej do powiedzenia, bo radnych i wójtów sami wybieramy.
2.   Podstawowym (ustawowym – wg art. 19 ust. 1a wspomnianej wyżej ustawy) zadaniem OSP jest walka z pożarami, klęskami żywiołowymi i innymi miejscowymi zagrożeniami, dlatego jednostki OSP przede wszystkim powinny być wyposażone w sprzęt gaśniczy. Najprostsze dane o ilości wyjazdów potwierdzają, że w pierwszej kolejności trzeba kupić sprzęt, który zabezpieczy strażaka (czyli np. sprzęt ochrony dróg oddechowych) a nie PSP R-ileśtam czy spadochrony.


Powiem tylko, że te dwa pubnkty z wypowiedzi Piotra 70 to totalna pomyłka. Nasza JRG nie raz opiera się na dobrych OSP które jeżdżą do różnych zdarzeń i działają samodzielnie. Gdyby nie mieli hudrauliki i np. noszy to pewnie musielibyśmy zapieprzać 30 km. tylko po to żeby 10min. popracować. Czasy się zmieniają i jak jakaś JRG jeszcze sobie nie wypracowała dobrej współpracy z OSP to czasami może być trudno załatwić kilka zdarzeń na raz.

PS
U mnie też strażacy podchodzą z dużą rezerwą do ostatniego pomysłu pana Jurka.

Offline bulon

  • Elitarny spamer :)
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.521
  • www.heartsaver.pl
    • Kursy pierwszej pomocy
Odp: WOŚP rozdaje pieniądze...
« Odpowiedź #46 dnia: Marzec 20, 2006, 23:58:19 »
pewnieze sceptycznie bo mialo byc na ratownictwo a okazalo sie ze ratowncitwo to nie tylko strazaki :)

poza tym- subiektywne odczucie, bez zadnych merytorycznych podstaw
Prywatnie zdanie wyrażam pisząc kolorem czarnym.

Moderuje przy pomocy koloru navy.
Każdy moderator ma swój kolor.

Offline zibi.gpr

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 127
    • http://www.strazgpr.mix
Odp: WOŚP rozdaje pieniądze...
« Odpowiedź #47 dnia: Kwiecień 05, 2006, 17:40:34 »
Cytuj
Co do pozyskiwania sprzętu dla OSP przez występowanie z prośbą do gminy - to piszą to chyba ludzie którzy nigdy tego nie robili. Prawda jest taka, że jeśli naczelnik czy prezes chce żeby w jego OSP zamiast starego jelcza czy stara był lepszy samochód i trochę "prawdziwego" sprzętu strażackiego to musi wychodzić ścieżki do różnej maści sponsorów, więc prośba o sprzęt od WOŚP jest - wierzcie mi - najbardziej naturalną rzeczą! Co roku piszę takich próśb kilkanaście i czasem udaje się coś "wyprosić". Niestety taka jest smutna prawda.

Pozdrawiam

ja to nazywam żebraniem :D i zebym nikogo nie uraził sam czesto pisze chodze i żebram :P zeby było czym ratowac :)
« Ostatnia zmiana: Sierpień 23, 2008, 11:20:09 wysłana przez bulon »

Offline steyr

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 51
Odp: WOŚP rozdaje pieniądze...
« Odpowiedź #48 dnia: Maj 13, 2006, 12:27:26 »
Mam ale do bulona.Utrzymywanie całych mas szkolących z kasy zebranej przez Owsiaka nie jest dobrym rozwiązaniem,te kilku letnie dzieci szkolone dla ratowania innych to absurd.One myślą o zabawie a nie o tak poważnych sprawach.W wieku 15 i wyżej ma takie szkolenie jakiś sens,te ''prawie dorosłe'' osoby naprawdę potrafią podjąć konkretne decyzje podczas ratowania w czasie zdażenia.Widziałem i dlatego tak sądzę.Obowiązków nam jako ratownikom przybywa,a gdzie sprzęt,nie wszystko możemy sami kupić to są ogromne pieniądze.A patrzenie na kogoś uwięzionego gdy niemamy czym działać i stwarzamy pozory do czasu przybycia jednostki ze sprzętem nie jest przyjemne.Obyś kolego nigdy tego nie doświatczył.Pozdrawiam... :angry:

Offline bulon

  • Elitarny spamer :)
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.521
  • www.heartsaver.pl
    • Kursy pierwszej pomocy
Odp: WOŚP rozdaje pieniądze...
« Odpowiedź #49 dnia: Czerwiec 02, 2006, 21:22:24 »
powiedz mi steyer skad wiesz ze to nie ma sensu ?
na jakiej podstawie tak sadzisz? robiles jakeis badania? znasz doswiadczenia z innych krajow?
dlaczego w takie szkolenia wklada sie grube banki ale nie w polsce tylko w anglii czy w niemczech ?
nikt nie uczy tych dzieci wyciagac ludzi z samochodow !
poza tym o jakich masach mowisz? na pewno wiesz ile zaraia instruktor w wospie na szkoleniu- podziel sie ze mna ta informacja-z pewnoscia olbrzymia kasa przechodzi mi kolo nosa.
Prywatnie zdanie wyrażam pisząc kolorem czarnym.

Moderuje przy pomocy koloru navy.
Każdy moderator ma swój kolor.