Autor Wątek: 1% podatku - akcja ZOSP  (Przeczytany 8119 razy)

Offline max[]

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.156
    • ...
1% podatku - akcja ZOSP
« dnia: Grudzień 26, 2013, 10:42:27 »
Na youtube pojawiła się seria filmów "promująca" 1% podatku dla strażaków. W teledyskach disco polo, udział biorą strażacy OSP wraz ze sprzętem.

Wszystkie filmy można zobaczyć na kanale:
http://www.youtube.com/user/proformak/videos

Cytuj
W okresie świątecznym, w TV DISCO emitowane będą strażackie klipy muzyczne:

24.12.13 godz. 20.00-21.00
25.12.13 godz. 18.00-19.00
26.12.13 godz. 12.00-13.00

http://www.zosprp.pl/?q=content%2Fmuzyczny-prezent-tv-disco

Offline kamil237

  • Brotherhood. Teamwork. Unity.
  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 245
Odp: 1% podatku - akcja ZOSP
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 26, 2013, 11:11:05 »
Dostałem płytkę z tymi właśnie teledyskami od "Pawlaka" wraz z podziękowaniem za wpłatę 1% na rzecz mojej OSP.
Swoją drogą ciekawe jakie koszty niesie za sobą taka akcja podziękowań za 1%. W ubiegłym roku było tylko list z podziękowaniem a w tym dorzucili jeszcze płytkę. W skali kraju musi to być niezła kasa.

Offline madmax29

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.469
Odp: 1% podatku - akcja ZOSP
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 26, 2013, 11:31:59 »
No u mnie w okolicy też kręcili i paru znajomych załapało się do teledysku. Nie wiem ile kosztuje promocja, ale jeśli nie będziesz się promował to nie ma szans na rozwój akcji i pozyskanie większej ilości środków.

Offline Fistach

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.339
Odp: 1% podatku - akcja ZOSP
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 26, 2013, 11:47:49 »
U mnie w sprawie 1% na OSP cisza:)

Offline sheldon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.658
Odp: 1% podatku - akcja ZOSP
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 28, 2013, 17:56:20 »
Obejrzałem te teledyski i generalnie czuję zażenowanie. Widać, że idziemy w kierunku takim, żeby społeczeństwo nadal uważało, że "przyjechali strażaki, polali sikawko z wodo i ugasili"... Wiem, to miało być trochę humorystyczne itp., ale niech będzie w tym chociaż trochę profesjonalizmy - może to do niektórych nie dociera, ale społeczeństwo naprawdę na to liczy, że tacy właśnie jesteśmy i mamy być. Włażenie do płonącego budynku na partyzanta bez aparatów, gaszenie w masce bez podpiętego reduktora, prowadzenie RKO z maską do tlenoterapii biernej (dobrze, że nikt nie zaczął ściskać rezerwuara) i masa innych kwiatków. Wiem, grupą docelową jest kto inny niż zaznajomieni z tematem, ale pokazałem te filmy kilku osobom niezwiązanym totalnie ze strażą i też stwierdzili, że śmierdzi to amatorszczyzną - oczywiście pytałem o treść a nie wykonanie, jakość itp.

W oczach ludzi nadal jesteśmy stadem pijaków z żuków i w ten sposób tego nie zmienimy.

Jestem w 100% za promowaniem akcji "1%", sam ostro z tym walczę dla swojej OSP, jak tylko się da, ale można przy okazji kreować chociaż cień profesjonalizmu.

Można zrobić to porządnie? Można:
https://www.youtube.com/watch?v=eM73zsovRwk - można nawet żywcem zerżnąć od kolegów z zachodu...

« Ostatnia zmiana: Grudzień 28, 2013, 18:54:03 wysłana przez sheldon »
PYTAJ! ĆWICZ! KORZYSTAJ Z DOŚWIADCZEŃ KOLEGÓW!

Offline madmax29

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.469
Odp: 1% podatku - akcja ZOSP
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 28, 2013, 19:00:39 »
Zgadzam się całkowicie  z sheldonem. Sama akcja jak najbardziej jest słuszna i szczytna, ale wykonanie... Może się to podobać, może cywil nie zauważy, ale jak jakiś chłopak po obejrzeniu tego wejdzie do płonącego budynku bez ODO, zabezpieczenia linią gaśniczą, sam i nie daj boże zostanie  :wall: o drobnych błędach, nie wspominam nawet. My tu na forum dyskutujemy na różne tematy związane z ratownictwem, rozkładamy akcje na czynniki pierwsze, spieramy się o najmniejsze pierdoły, a tu nasze władze puszczają takie kwiatki.

Offline sheldon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.658
Odp: 1% podatku - akcja ZOSP
« Odpowiedź #6 dnia: Grudzień 28, 2013, 20:04:35 »
A tymi filmami jara sie masa mlodych napalencow...
PYTAJ! ĆWICZ! KORZYSTAJ Z DOŚWIADCZEŃ KOLEGÓW!

Offline komendant74

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 150
Odp: 1% podatku - akcja ZOSP
« Odpowiedź #7 dnia: Grudzień 28, 2013, 22:47:02 »
Trudno. Szkoda, bo liczyłem na to, że pojawi się spot reklamowy, który będzie można ludziom pokazać jako reklamę naszej organizacji. Pozostało nam tylko nagrać spot z tekstem "Strażacy nic się nie stało, strażacy nic się nie stało ...". O błędach nie będę pisał, bo myślałem że takie silne OSP szkolnych błędów nie pokażą. Jednak zaskoczyli mnie ...

Offline sheldon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.658
Odp: 1% podatku - akcja ZOSP
« Odpowiedź #8 dnia: Grudzień 28, 2013, 23:14:18 »
Łudzę się tym, że to aktorzy... ciekawe czy związek emerytów i zwolenników sikawek konnych (ZOSP RP) opublikuje gdzieś koszty tego cyrku.

Cytat: madmax29
Może się to podobać, może cywil nie zauważy, ale jak jakiś chłopak po obejrzeniu tego wejdzie do płonącego budynku bez ODO, zabezpieczenia linią gaśniczą, sam i nie daj boże zoo drobnych błędach, nie wspominam nawet. My tu na forum dyskutujemy na różne tematy związane z ratownictwem, rozkładamy akcje na czynniki pierwsze, spieramy się o najmniejsze pierdoły, a tu nasze władze puszczają takie kwiatki.
A kto z leśnych dziadków bral udział w działaniach w ostatnich 20 latach? Poza staniem z sikawką i laniem w styrte?

Jest super, są kawalery, mundury, sikawki, konie i inne gówna. Jest i gwozdz programu, amatorszczyzna! Czekam na teledysk z udzialem lotnictwa ZOSP RP!

A i żeby nie było - mowi to strazak ochotnik z kilkuset-wyjazdowym stażem, który nie doczekał się jeszcze Waszego jakże pięknego munduru galowego i patrzac na to szambo, nawet go nie oczekuję.

A poza tym - wszędzie Gallety, latarki, nowa hydraulika - więc po co kasa? To aż z kilometra śmierdzi luksusem i nowością.  Naprawdę.
http://www.youtube.com/watch?v=8um0lg7fE54&feature=c4-overview&list=UUd8mEdlxw4RcUw8vqSM9GZw
Dwa stosunkowo nowe auta, ubrania specjalne aż lśniące nowością...

Wiem, ze to forum czytaja ludzie z ZOSP RP z zarządu głównego - zapraszam do dyskusji.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 29, 2013, 11:19:09 wysłana przez sheldon »
PYTAJ! ĆWICZ! KORZYSTAJ Z DOŚWIADCZEŃ KOLEGÓW!

Offline BM

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 432
Odp: 1% podatku - akcja ZOSP
« Odpowiedź #9 dnia: Grudzień 29, 2013, 00:00:50 »
Cytat: sheldon link=topic=22451.msg249633#msg249633 date=1388249780
Można zrobić to porządnie? Można:
[url
https://www.youtube.com/watch?v=eM73zsovRwk[/url] - można nawet żywcem zerżnąć od kolegów z zachodu...

Szukałem tego filmiku, ale byłeś pierwszy. Widziałem go już dawno. Dla mnie jest rewelacyjną reklamą nie tylko niemieckich strażaków, ale i całego ochotniczego pożarnictwa. Pokazywałem go znajomym, nie związanym ze strażą, którzy kompletnie nie łapali o co chodzi i czym jest OSP(choć czasem skojarzenie było jedno). Każdemu film się podobał i od razu łapał o co chodzi. I to jest efekt. Nie możemy dalej lansować strażaka ochotnika jako wieśniaka, pijaka, nieroba, zacofańca.

Dodam jeszcze, że reklamy ZOSP są technicznie zrobione dość dobrze, fajne zdjęcia, dynamiczny montaż, od tej strony trzyma to poziom, więc ktoś kto to realizował miał duże możliwości. Niestety pierwsze skojarzenie to KICZ... zawiódł scenarzysta i reżyser...
« Ostatnia zmiana: Grudzień 29, 2013, 00:17:26 wysłana przez BM »

Offline GP_Rbk_Chka

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 271
Odp: 1% podatku - akcja ZOSP
« Odpowiedź #10 dnia: Grudzień 29, 2013, 02:41:18 »
Teledysk do "Hej szalała" został nakręcony podczas manewrów "Chochołów 2013", w których brało udział 13 zastępów OSP i 2 PSP. Zostały one przeprowadzone we współpracy KP PSP Nowy Targ oraz KW PSP Kraków we wsi "podwyższonego ryzyka"- nie dość że w znacznej większości drewnianej, to jeszcze zabytkowej. Akcja teledysku była kręcona w trakcie ćwiczeń, odniosłem wrażenie że 01 był początkowo mocno zdziwiony bieganiną górali wokół działających strażaków. Tłumaczył mu się z tego lider Bayer Fulla (scenarzysta?), zasłaniając się oficjalnym pismem od Pawlaka.

[...]gaszenie w masce bez podpiętego reduktora[...]
Strażacy z JRG mieli podczas ćwiczeń podpięte reduktory, OSP nie. Nie było to podyktowane scenariuszem teledysku, wynikło z ćwiczeń i tak jest na filmie. A dlaczego ochotnicy działali bez powietrza? Po paru latach obserwacji ćwiczeń w okolicy mam dość sprecyzowane przemyślenia na ten temat. Zachowam je dla siebie. Powiem jedno- winny jest system.
Plus ratio quam vis

Offline Fistach

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.339
Odp: 1% podatku - akcja ZOSP
« Odpowiedź #11 dnia: Grudzień 29, 2013, 07:06:34 »
Po Waszych komentarzach obejrzałem jednak te filmiki - dobrze, że teraz rano a nie wieczorem bo miałbym problem z zaśnięciem.

Offline max[]

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.156
    • ...
Odp: 1% podatku - akcja ZOSP
« Odpowiedź #12 dnia: Grudzień 29, 2013, 10:29:55 »
Zastanawiam się czy całą ta akcja była konsultowana ze specjalistami od PR.
ZOSP jak i OSP chwalą się świetnym sprzętem. Patrząc na to od strony "zwykłego podatnika" : "W tej OSP to się powodzi, wożą się mercedesami, mają wypasione "kaski", śmigają helikopterami więc po co im kasę, lepiej dam 1% biednym pieskom w schroniskach."

Offline fotostrażak

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 137
Odp: 1% podatku - akcja ZOSP
« Odpowiedź #13 dnia: Grudzień 29, 2013, 11:08:02 »
Osobiście idea promowania 1% dla OSP jak najbardziej słuszna, forma jak najbardziej tandetna..

Urzekł mnie jeden filmik:

http://www.youtube.com/watch?v=9VXb2AG0Ot8

Pomysł z młodym był fajny i ujął mnie bo w końcu to za kilka lat może to właśnie on będzie pracował na pozyskanym sprzęcie. Tylko zachęca on do ognistego uśmiechu, a nie 1% podatku dla OSP i wtedy jak to usłyszałem trochę mnie odtrąciło. Już myślałem, że jeden będzie się nadawał..

Offline mkl

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 201
Odp: 1% podatku - akcja ZOSP
« Odpowiedź #14 dnia: Grudzień 30, 2013, 22:40:33 »
Czekam na teledysk z udzialem lotnictwa ZOSP RP!
A oto jest i lotnictwo OSP ....
http://www.youtube.com/watch?v=tWcF5d82I9s
od 2:07

Straszak chyba a nie Strażak w dresie, waciance oraz hełmie z chameryki w 1:31 oraz pozostali w koszarówkach... rozwala mnie to.
A gdzie główna flota OSP... Stary i Jelcze, brakuje tego....

Projekt kręcenia tych teledysków czy filmów promujących (jak tam kto chce to zwać) był nie do końca przemyślany....

Offline sheldon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.658
Odp: 1% podatku - akcja ZOSP
« Odpowiedź #15 dnia: Grudzień 30, 2013, 22:43:13 »
Za to bardzo udał się projekt promocji pupilków ZOSP RP, którzy mimo wszystko są jednak oderwani od szarej rzeczywistości z reszty kraju.
Prezesie Pawlak, zapraszam na Pomorze...
PYTAJ! ĆWICZ! KORZYSTAJ Z DOŚWIADCZEŃ KOLEGÓW!

Offline Herflik

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 162
  • Trzymaj sztamę z nami - razem walczmy z pożarami.
Odp: 1% podatku - akcja ZOSP
« Odpowiedź #16 dnia: Grudzień 30, 2013, 23:12:11 »
Obejrzałem te teledyski i generalnie czuję zażenowanie. Widać, że idziemy w kierunku takim, żeby społeczeństwo nadal uważało, że "przyjechali strażaki, polali sikawko z wodo i ugasili"... Wiem, to miało być trochę humorystyczne itp., ale niech będzie w tym chociaż trochę profesjonalizmy - może to do niektórych nie dociera, ale społeczeństwo naprawdę na to liczy, że tacy właśnie jesteśmy i mamy być. Włażenie do płonącego budynku na partyzanta bez aparatów, gaszenie w masce bez podpiętego reduktora, prowadzenie RKO z maską do tlenoterapii biernej (dobrze, że nikt nie zaczął ściskać rezerwuara) i masa innych kwiatków. Wiem, grupą docelową jest kto inny niż zaznajomieni z tematem, ale pokazałem te filmy kilku osobom niezwiązanym totalnie ze strażą i też stwierdzili, że śmierdzi to amatorszczyzną - oczywiście pytałem o treść a nie wykonanie, jakość itp.

W oczach ludzi nadal jesteśmy stadem pijaków z żuków i w ten sposób tego nie zmienimy.

Jestem w 100% za promowaniem akcji "1%", sam ostro z tym walczę dla swojej OSP, jak tylko się da, ale można przy okazji kreować chociaż cień profesjonalizmu.

Można zrobić to porządnie? Można:
https://www.youtube.com/watch?v=eM73zsovRwk - można nawet żywcem zerżnąć od kolegów z zachodu...

Ktoś tu kiedyś napisał, że sam sprzęt nie wygra walki o życie. Potrzebne jest jeszcze coś więcej. Moja osoba i moi chłopcy u nas na gminie traktowani jesteśmy jak odmieńcy. Bo nie cieszy nas lansowanie na dziwnych szopkach, uroczystościach itp. Jeśli już naprawdę trzeba to nie ma za wielu chętnych. Ale na wyjazd do akcji frekwencja jest odwrotna. Władze ZOSP w gminie to stare dziadki, których wybrali inni starzy wiekiem z OSP bez pojęcia. Zabawa w imprezy im wychodzi na 150%.  Na 13 jednostek tylko 2 chcą czegoś dobrego (te w KSRG), reszta działalność operacyjną odpycha od siebie. Ale władze samorządowe walą grube pieniądze na lekkie wozy dla nich, żeby konna kawaleria miała czym jeździć na balangi i tylko na to. A ty martw się o to żeby przy akcji stary poczciwy 266 się nie rozlazł, bo zamiast znaleźć kasę na wkład własny do projektu unijnego walczy się o kolejną kadencję takimi posunięciami.

Oczywiście aktorzy w tych filmach i jednostki na pewno wybrani nieprzypadkowo...... 
Trzymaj sztamę z nami - razem walczmy z pożarami.

Offline madmax29

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.469
Odp: 1% podatku - akcja ZOSP
« Odpowiedź #17 dnia: Grudzień 30, 2013, 23:15:04 »
@sheldon no na pomorzy tez kręcili, OSP Szymbark  :rofl:

Offline sheldon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.658
Odp: 1% podatku - akcja ZOSP
« Odpowiedź #18 dnia: Grudzień 30, 2013, 23:42:42 »
@Herflik - www.strazak.pl/index.php/topic,1988.0.html - tutaj chyba wszystko zostało powiedziane. Ale chyba nikomu z ZOSP RP nie jest po drodze czytać nasze wypociny... Kilka jednostek kreuje zajebistość naszej formacji i tym zarząd krajowy jest zaślepiony. Chyba czas najwyższy na alternatywę dla ZOSP. Albo zostanie członkami PSL i czekanie na zwolnienie się ciekawych stanowisk :D

@madmax29 - jutro spędzę trochę czasu w Szymbarku - postaram się dopytać o co kaman  :fiuu:  :wacko:  :szalony:
« Ostatnia zmiana: Grudzień 30, 2013, 23:47:55 wysłana przez sheldon »
PYTAJ! ĆWICZ! KORZYSTAJ Z DOŚWIADCZEŃ KOLEGÓW!

Offline Fistach

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.339
Odp: 1% podatku - akcja ZOSP
« Odpowiedź #19 dnia: Grudzień 31, 2013, 07:08:34 »
Czekam na teledysk z udzialem lotnictwa ZOSP RP!
A oto jest i lotnictwo OSP ....
http://www.youtube.com/watch?v=tWcF5d82I9s
od 2:07

Straszak chyba a nie Strażak w dresie, waciance oraz hełmie z chameryki w 1:31 oraz pozostali w koszarówkach... rozwala mnie to.
A gdzie główna flota OSP... Stary i Jelcze, brakuje tego....

Projekt kręcenia tych teledysków czy filmów promujących (jak tam kto chce to zwać) był nie do końca przemyślany....

przecież główną flotą OSP są przecież wiatrakoloty z I bazy lotnictwa OSP!!
Ja pieprzę ... po co ja te filmy oglądałem

Offline Levy

  • Per aspera ad astra
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.477
Odp: 1% podatku - akcja ZOSP
« Odpowiedź #20 dnia: Grudzień 31, 2013, 14:22:09 »
Im więcej tych klipów oglądam tym bardziej mi się śmiać chce... Niby sprzęt jest, ale go nie ma. Niby ludzie występujący w tychże powinni mieć jakąś wiedzę wyniesioną ze szkoleń, a nie specjalnie to widać. Jak dla mnie to jedna wielka farsa - ci którym miało się to podobać, tym się podoba, a ludzie nieobeznani w "branży" i tak to łykną, bo tu jakieś laski w hełmach, tam "wiatrakoloty" (:rofl:), jeszcze gdzie indziej polanie wodą w zasadzie niczego, ale liczy się sam fakt. Pozostaje tylko niesmak tych, którzy jakieś pojęcie o tym mają.
Wpływ dowódcy jako twórcy karności jest przodujący. Gdy dowódca ma powagę wynikającą ze stopnia i stanowiska, a ponadto dużą wiedzę i umiejętność pracy, wówczas jego wpływ działa tak silnie, że każdy podwładny uważa podporządkowanie się mu za samo przez się zrozumiałe.

Offline Piotr_W

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 516
  • sierżant
Odp: 1% podatku - akcja ZOSP
« Odpowiedź #21 dnia: Grudzień 31, 2013, 17:30:23 »
Mnie najbardziej irytuje wmawianie strażakom, że muszą kupować sprzęt za pieniądze pozyskane "z 1%" w sklepach związkowych. 
Osobiście nie namawiam nikogo do przekazywania 1% na straż pożarną. Są moim zdaniem ważniejsze cele, ale jeśli już jakieś pieniążki wpadną - nie robię zakupów w sklepach związkowych i fakturę zawsze mam rozliczaną. ZOSP nie ma prawa narzucać nam gdzie będziemy wydawali nasze własne pieniądze.

Offline Fistach

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.339
Odp: 1% podatku - akcja ZOSP
« Odpowiedź #22 dnia: Grudzień 31, 2013, 17:42:29 »
Ale żeby zbierać na 1% musisz być organizacja pożytku publicznego a OSP, jeśli same się nie starały, nie są tego typu organizacją. Dlatego ZOSP sobie załatwił to, że jest organizacją pożytku publicznego, i wpłaca się pieniądze na jego konto, oni pobierają sobie 15% a za resztę możesz sobie kupić sprzęt u nich :P (Czyli de facto pobierają 100% ale nie cała kasa u nich zostaje:) )

Offline Piotr_W

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 516
  • sierżant
Odp: 1% podatku - akcja ZOSP
« Odpowiedź #23 dnia: Grudzień 31, 2013, 17:53:23 »
Ale kto powiedział, że "musisz" u nich?
To twoje pieniądze. Ty decydujesz gdzie kupić.
Oni dostają swoją dolę - wspomniane 15% - ale reszta jest moja. Kupuje w sklepie w którym cena jest najkorzystniejsza, opisuję odpowiednio fakturę i przesyłam do ZOSP - zawsze mi rozliczają bo nie mają prawa nie rozliczyć.

Offline GP_Rbk_Chka

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 271
Odp: 1% podatku - akcja ZOSP
« Odpowiedź #24 dnia: Grudzień 31, 2013, 19:44:47 »
Ale kto powiedział, że "musisz" u nich?
To twoje pieniądze. Ty decydujesz gdzie kupić.
Oni dostają swoją dolę - wspomniane 15% - ale reszta jest moja. Kupuje w sklepie w którym cena jest najkorzystniejsza, opisuję odpowiednio fakturę i przesyłam do ZOSP - zawsze mi rozliczają bo nie mają prawa nie rozliczyć.

Nie kupisz u nich, to będą o tym pamiętali. Oj, napiszesz wniosek o dotację ze Związku... Oj, będziesz chciał odznaczenia...
Plus ratio quam vis