Autor Wątek: Czy PSP płaci za reklamę?  (Przeczytany 15054 razy)

Rotez

  • Gość
Czy PSP płaci za reklamę?
« dnia: Listopad 14, 2013, 14:27:28 »
Dziś pierwszy dzień Międzynarodowej Konferencji „Ratownictwo Techniczne – dobór sprzętu i eksploatacja”. Koszt uczestnictwa to 800 zł.

Patrząc na oficjalne materiały konferencji:
Techniki ratownicze w odniesieniu do nowoczesnych konstrukcji pojazdów - st. kpt. Bartosz Klich, PSP Gniezno
Europejskie trendy doskonalenia zawodowego w ratownictwie technicznym - Przemysław Rembielak, Fire Service International – emerytowany strażak

Obaj Panowie są wykładowcami/pracownikami producenta narzędzi hydraulicznych. Prowadzą komercyjne kursy w Polsce, ale jednak w oficjalnych materiałach ukrywają ten fakt i występują jako strażacy PSP. Czy jest to zachowanie godne munduru? Czy reklama za którą uczestnicy nie świadomie zapłacą jest sprawiedliwa? Zresztą to nie pierwszy przykład, kiedy ta firma każe płacić za to, że się reklamuje. Płatne ćwiczenia, które prowadzą na terenie kraju, to również przykrywka reklamy sprzętu. To pewien fenomen na rynku nie dość, że nie wydają środków na reklamę to jeszcze zarabiają na tym. Odbiorcy natomiast płacą i z zachwytem dziękują, że firma mogła się zareklamować. Czy to jest uczciwe w stosunku do Strażaków?

Offline Levy

  • Per aspera ad astra
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.477
Odp: Czy PSP płaci za reklamę?
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 14, 2013, 15:10:15 »
Ja powiem tak. Brałem udział w tego typu wydarzeniu (podobnym bo również można by podciągnąć to pod reklamę firmy), i choć nie była to ani konferencja ani międzynarodowa to uczestnictwo w tego typu rzeczach jest warte swoich pieniędzy. Potężna dawka wiedzy na temat ratownictwa technicznego.
Warto też przeanalizować całe wydarzenie i koszty jakie za sobą niesie. Eksploatacja sprzętu, materiały, wynajęcie obiektu, zakwaterowanie, dojazd etc. To wszystko kosztuje, a jakby nie patrzeć panowie poświęcają swój czas na edukację innych. A że występują jako strażacy PSP? Mamy pewność, że techniki i widza jaką zaprezentują była sprawdzana w warunkach rzeczywistych...
Wpływ dowódcy jako twórcy karności jest przodujący. Gdy dowódca ma powagę wynikającą ze stopnia i stanowiska, a ponadto dużą wiedzę i umiejętność pracy, wówczas jego wpływ działa tak silnie, że każdy podwładny uważa podporządkowanie się mu za samo przez się zrozumiałe.

Offline max[]

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.156
    • ...
Odp: Czy PSP płaci za reklamę?
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 14, 2013, 15:37:03 »
Kazdy by chciał być dobrze wyszkolony przechodząc szkolenia w najbliższej jednostce PSP, niestety na forum wiele razy było to wałkowane jak wyglądają takowe szkolenia. Dlatego nie ma co się dziwić, że strażacy płacą i szkolą się na własną rękę. Sprzęt również do najtańszych nie należy, a że przy okazji pokazują jego zalety, to chyba jest wliczone w koszty  -_-

Offline Levy

  • Per aspera ad astra
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.477
Odp: Czy PSP płaci za reklamę?
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 14, 2013, 15:50:17 »
Kazdy by chciał być dobrze wyszkolony przechodząc szkolenia w najbliższej jednostce PSP, niestety na forum wiele razy było to wałkowane jak wyglądają takowe szkolenia.
No, na te szkolenia w pobliskich jednostkach PSP też bym uważał. Słyszałem o takich szkoleniach jak i czytałem tutaj, na forum wiele dobrych opinii, ale także o takich, które były robione "na odpierdziel", byle by godziny się zgadzały...

Sprzęt również do najtańszych nie należy, a że przy okazji pokazują jego zalety, to chyba jest wliczone w koszty  -_-

Co ważne nie tylko zalety danej firmy, ale są także wspominane inne przy okazji. Każdy producent narzędzi hydraulicznych ma swoje wady i zalety. i nie sztuką jest wychwalanie sprzętu na którym się działa i rozpływanie się nad jest superlatywami, ale także dostrzeganie jego wad i udzielanie rad co do użytkowania innych marek.
Wpływ dowódcy jako twórcy karności jest przodujący. Gdy dowódca ma powagę wynikającą ze stopnia i stanowiska, a ponadto dużą wiedzę i umiejętność pracy, wówczas jego wpływ działa tak silnie, że każdy podwładny uważa podporządkowanie się mu za samo przez się zrozumiałe.

ShrekFirek

  • Gość
Odp: Czy PSP płaci za reklamę?
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 14, 2013, 16:00:10 »
Ale dlaczego się ukrywają i nie przyznają do firmy ?
Są związani firmą z nią czy nie ?
Reprezentują firmę czy PSP ?
Dlaczego oszukują ?
Dlaczego nie wystąpili jako szkoleniowcy tej firmy ?

Offline urban

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 129
    • http://
Odp: Czy PSP płaci za reklamę?
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 14, 2013, 23:33:19 »
no to Pan Rotez się odpalił jak petarda  tylko że do sylwestra jeszcze trochę czasu .

A wiec bylem na takim szkoleniu i powiem więcej są warte swojej ceny i może nawet trochę więcej . Forma i treść  SUPER wiec polecam.

A jak widać po Pana wcześniejszych wypowiedziach :
http://www.strazak.pl/index.php/topic,13337.msg246921.html#msg246921
http://www.strazak.pl/index.php/topic,21766.msg246920.html#msg246920

To pozwolę sobie spytać . Co tam sprzedaż spadła , czy co?

Rotez

  • Gość
Odp: Czy PSP płaci za reklamę?
« Odpowiedź #6 dnia: Listopad 15, 2013, 10:46:39 »
Był Pan na takim szkoleniu i uważa Pan, że było warte swojej ceny to proszę mi powiedzieć dlaczego Ci Panowie nie szkolą tak strażaków za darmo w ramach wykonywanego zawodu? Dlaczego PSP nie robi takich szkoleń skoro posiada takich specjalistów? Strażacy zasługują na nieodpłatne szkolenia na najwyższym poziomie.

Offline rafal.bula

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.953
    • JRG SGSP
Odp: Czy PSP płaci za reklamę?
« Odpowiedź #7 dnia: Listopad 15, 2013, 12:08:10 »

Strażacy zasługują na nieodpłatne szkolenia na najwyższym poziomie.
Jak najbardziej. Tylko nieodpłatne nie równa się darmowe. Zawsze ktoś zapłacić musi. Bo czas, sprzęt, środki pozoracji, logistyka itd kosztują. A komenda X w której pracuje jakiś "specjalista" nie będzie ze swojego budżetu sponsorować szkolenia komendom Y i Z. Natomiast jestem przekonany, że ten "specjalista" kadrę sobie podległą kształci za darmo w ramach obowiązków służbowych.

Cytuj
Dlaczego PSP nie robi takich szkoleń skoro posiada takich specjalistów?
I to jest sedno sprawy, ale pytanie jest raczej do Biura Szkolenia KG.

Offline Sylwek

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 2.394
Odp: Czy PSP płaci za reklamę?
« Odpowiedź #8 dnia: Listopad 15, 2013, 12:23:41 »
Był Pan na takim szkoleniu i uważa Pan, że było warte swojej ceny to proszę mi powiedzieć dlaczego Ci Panowie nie szkolą tak strażaków za darmo w ramach wykonywanego zawodu? Dlaczego PSP nie robi takich szkoleń skoro posiada takich specjalistów? Strażacy zasługują na nieodpłatne szkolenia na najwyższym poziomie.

Oj mylisz się mocno - Ci Panowie bardzo dużo szkolą w ramach PSP i chętnie dzielą się wiedzą:
http://www.czerwonesamochody.com/details.php?image_id=29746&sessionid=27adnneku3tjncg6ani5sg9m51
http://www.youtube.com/watch?v=CA07-vNqyzc
http://www.gniezno.psp.wlkp.pl/art/1167/warsztaty_pod_nazwa_mieszkaniowka_2013_
a to tylko drobny wycinek ich działalności.

Proponuję brać przykład.

Offline max[]

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.156
    • ...
Odp: Czy PSP płaci za reklamę?
« Odpowiedź #9 dnia: Listopad 15, 2013, 16:44:45 »
Gdyby instruktorzy chcieli zarabiać na strażakach to nie umieszczaliby materiałów szkoleniowy na swojej stronie www http://www.rescue-days.pl/index.php/bank-wiedzy oraz na facebooku https://www.facebook.com/WeberRescueInstruktosPolska .
Zamiast krytykować sam pokaż jak wspierasz strażaków.

Offline Levy

  • Per aspera ad astra
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.477
Odp: Czy PSP płaci za reklamę?
« Odpowiedź #10 dnia: Listopad 15, 2013, 16:57:34 »
Był Pan na takim szkoleniu i uważa Pan, że było warte swojej ceny to proszę mi powiedzieć dlaczego Ci Panowie nie szkolą tak strażaków za darmo w ramach wykonywanego zawodu?
A kto mówił, że nie szkolą? Z tego co się orientuję to w rejonie jednostek, pod które ci Panowie podlegają regularnie są wykonywane ćwiczenia, także z użyciem sprzętu hydraulicznego.
Inną kwestią jest to, że ludzie biorący udział w tych szkoleniach tego typu fachowców w swoim regionie nie posiadają i chcąc doskonalić swój warsztat są zmuszeni niejednokrotnie pokonywać odległości rzędu kilkudziesięciu a nawet kilkuset kilometrów, aby w tego typu szkoleniach uczestniczyć.

Dlaczego PSP nie robi takich szkoleń skoro posiada takich specjalistów? Strażacy zasługują na nieodpłatne szkolenia na najwyższym poziomie.
Podobnie jak wyżej... czy ktoś mówił, że nie PSP nie przeprowadza takich szkoleń? Jeżeli dana komenda ma i środki i specjalistów, aby takie szkolenie przeprowadzić to odbywają się one jak najbardziej i konkretne przykłady podał chociażby kolega @Sylwek. Idąc za kolegą @rafal.bula - każdorazowe szkolenie niesie za sobą niemałe koszta.

Ja bynajmniej nie mam jakiegokolwiek żalu do organizatorów tego typu szkoleń, że biorą za to pieniądze od uczestników, bo niestety realia panujące w Polsce (a dotyczące systemu szkolenia w niektórych regionach Polski) są takie a nie inne i cieszę się, że jakakolwiek inicjatywa szkolenia istnieje i ma się dobrze.
Wpływ dowódcy jako twórcy karności jest przodujący. Gdy dowódca ma powagę wynikającą ze stopnia i stanowiska, a ponadto dużą wiedzę i umiejętność pracy, wówczas jego wpływ działa tak silnie, że każdy podwładny uważa podporządkowanie się mu za samo przez się zrozumiałe.

Offline strażak Sz

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 6
Odp: Czy PSP płaci za reklamę?
« Odpowiedź #11 dnia: Listopad 15, 2013, 21:20:07 »
Po przeczytaniu wiadomości autorstwa "Rotez" odnoszę wrażenie że temat powinien odbić się o wokandę. Zarzuty o ile nie potwierdzone adresowane do osób wymienionych z imienia i nazwiska to jest właśnie zachowanie nie godne munduru :stop:. O ile wiesz co to mundur i honor.
Z oskarżanymi spotkałem się nie raz i jedyne co sprzedawali na warsztatach to wiedzę i doświadczenie. Żaden z nich nigdy nie powiedział, że sprzęt x jest lepszy czy gorszy od sprzętu y. Temat pojawiających się w tle nazw producenta sprzętu jest obecny wszędzie bo np. na czerwonych samochodach widnieją napisy z nazwą firmy wykonującej zabudowę i idąc tokiem myślenia Roteza każde manewry w PSP to darmowa reklalama dla tych firm. I jakiaś tam jednostka OSP czy PSP zobaczy wóz gaśniczy, który im się podoba, odczyta nazwę firmy i zamówi to straszne!!! Idąc dalej każdy kierownik tego typu ćwiczeń to sprzedawca jednej z firm wykonujących zabudowę. No BZDURA do n-tej :tuba:.
To, że instruktorzy to osoby związane z PSP jest logiczne no bo dla porównania na konferencjach dla lekarzy referują lekarze a nie rzeźnicy (nie mam nic do rzeźników). Oferta warsztatów płatnych, dostępne na stronie weber-rescue nikt nikogo tam na siłę nie zaciąga, a instruktorzy nigdy nie występowali jako strażacy PSP. Poza tym tylko dziękować, że rusza się coś w kwestii szkoleń w PSP. Proszę mi wskazać gdzie w Polsce poza środowiskiem związanym z p. Bartkiem prowadzi się szkolenia funkcjonariuszy na takim poziomie organizacyjnym i przy takim zaangażowaniu.
Więc jak ktoś już napisał panie Rotez chyba sprzedaż spadła. Reasumując, kiedyś wypłynie kim jesteś ( a prędzej czy później to nastąpi), zniechęciłeś wiele osób do siebie a co za tym idzie do firmy którą reprezentujesz. Na pewno nie zyskasz w ten sposób klientów.
Pozdrawiam wszystkich, którym się jeszcze chce  :wall: :wall: :wall: :wall: :wall:

Offline kolek77

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 3
Odp: Czy PSP płaci za reklamę?
« Odpowiedź #12 dnia: Listopad 15, 2013, 23:05:44 »
Obu Panów znam i szanuję za wiedzę i profesjonalizm... Uczestniczyłem w kilku wspólnych projektach i szkoleniach. Co więcej, przyjechali do mojej KM i przeprowadzili szkolenie za darmo... Firma zaprezentowała sprzęt a my zdobyliśmy nową wiedzę i umiejętności. Nie rozumiem dlaczego ktoś szuka problemu tam gdzie go nie ma. Afera to by była gdyby Panowie szkolili innych na sprzęcie PSP z jakiegoś podziału bojowego. Tymczasem ciągle doskonalą swoje umiejętności i przekazują wiedzę innym. Ktoś musi to finansować...

A Rotez założył przedwczoraj konto żeby uderzyć w ludzi, którzy całe swoje zawodowe życie poświęcili i poświęcają edukacji ratowniczej.
Tylko jakie są twoje rzeczywiste pobudki? Zazdrość? Kompleksy? Konkurencja?
Żałosne.

Offline urban

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 129
    • http://
Odp: Czy PSP płaci za reklamę?
« Odpowiedź #13 dnia: Listopad 15, 2013, 23:36:52 »
Ok Panowie 

Rotez jesteś tu nowy wiec  zapraszam wstań przedstaw się opowiedz nam o swoich osiągnięciach a my wtedy będziemy wiedzieć skąd Ci to mieszanie w głowie się wzięło 

bo   z mojej analizy Twoich wpisów wynika  że Ty jakieś nie spełnione ambicja masz z pewnej  firmy co widać na zdjęciach http://www.strazak.pl/index.php/topic,21766.msg246920.html#msg246920

a może rozwiązanie jest proste brak wiedzy z technik sprzedaży i wystarczy poprosić szefa żeby w Ciebie zainwestował parę złotych i wysłał na szkolenie z technik sprzedaży 

marianfot

  • Gość
Odp: Czy PSP płaci za reklamę?
« Odpowiedź #14 dnia: Listopad 16, 2013, 00:23:41 »
Witam czy Panowie wiecie co piszecie znam tych strażaków od wielu lat są profesjonalistami wprowadzają nowatorskie rozwiązania uczą innych w wolnym czasie nigdy nie występują w dystynkcjach i mundurach  PSP przeprowadzili w naszym rejonie kilkadziesiąt warsztatów z ratownictwa technicznego dla strażaków z OSP to dzięki  tym Panom wyszkolenie i wiedza strażaków zawodowych i ochotników jest na wysokim poziomie nigdy nie płaciliśmy za warsztaty i szkolenia a wiedza  i doświadczenie jakie zdobyliśmy są bezcenne. Nie słyszałem  także by promowali jakąś markę mówiąc  ze jest lepsza i nie namawiali do zakupu takich czy innych narzędzi jak już tak chcecie to mam na to dowody bo często nagrywałem i fotografowałem takie szkolenia ,jeśli ci co piszą te bzdury na ich temat są strażakami to Panowie wstyd mi  za was  ich praca doświadczenie i sposób w jaki szkolą powinny być nagradzane a nie szykanowane jestem w straży od wielu lat i powiem jedno każdy strażak który był na warsztatach  przeprowadzanych przez te osoby był zadowolony  otwartością i sposobem przeprowadzania szkoleń .
A Rotez  przestaw się jaką prowadzisz działalność może przyjedziesz nas czegoś nauczyć oczywiście w wolnym czasie i za darmo  Panowie wstyd porostu wstyd .

marianfot

  • Gość
Odp: Czy PSP płaci za reklamę?
« Odpowiedź #15 dnia: Listopad 16, 2013, 00:42:12 »
Rotez :angry: skąd ty spadłeś byłem osobiście na kilkunastu szkoleniach przeprowadzanych przez tych panów wszystkie darmowe a gdybym miał zapłacić za to ile od nich można się nauczyć to bym zapłacił. ileż to razy płacimy za szkolenia fikcje i pokazujemy jacy to wyszkoleni jesteśmy szkoda że tylko na papierku .

Offline madmax29

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.469
Odp: Czy PSP płaci za reklamę?
« Odpowiedź #16 dnia: Listopad 16, 2013, 09:49:33 »
Jeśli Lukas lub Holmatro stworzą w Polsce grupę swoich instruktorów, chętnie wezmę udział w zajęciach z nimi, na razie tylko Weber pokusił się o coś takiego, co jest wpisane w strategie firmy i dobrze o niej świadczy, czyli stworzenie grupy instruktorów, dzięki czemu sprzedają nie tylko sprzęt, ale umiejętność. Ćwiczyłem z nimi kilkakrotnie i potwierdzam wszystko to co mówili przedmówcy, wiele się od nich nauczyłem. Dlatego weber Zatrudnia strażaków? Bo widzieli i brali udział w rzeczywistych wypadkach i to nie raz.
Wracając do innych firm. Kolega z sąsiedniej jednostki OSP umawiał się na prezentacje Lukasa, wyznaczono jeden termin, potem drugi, potem firma po prostu olała sprawę. Pomijam fakt, że obserwując zdjęcia z pokazów tej firmy, to czasami patrzę i nie wierzę  :wall:
Cytuj
Proszę mi wskazać gdzie w Polsce poza środowiskiem związanym z p. Bartkiem prowadzi się szkolenia funkcjonariuszy na takim poziomie organizacyjnym i przy takim zaangażowaniu.
Hmmm Siedlce?  :rofl:

Offline Sajmonowski

  • World Citizen. Son of Man. A Moving form of dust.
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 679
  • Strażaku - ratuj się sam!
    • Grupa Szybkiego Reagowania
Odp: Czy PSP płaci za reklamę?
« Odpowiedź #17 dnia: Listopad 16, 2013, 10:14:53 »
Czytam i nie wierzę...

Wskazać ludzi z imienia i nazwiska, opluć zarzucając absurdalne sprawy i schować się za anonimowym pseudonimem. Brawo! Rotez możesz chyba zamknąć już swoje konto bo jak sam widzisz pod tym nickiem jesteś spalony...

Wymienieni ludzie to moi koledzy. Bardzo ich cenię za wiedzę umiejętności i zaangażowanie, którego niestety brak w naszej służbie.

Panie Rotez - PSP nie płaci za reklamę a za wiedzę! I nie PSP a ci ludzie, którzy albo za własna kasę, albo po namówieniu przełożonego pojadą na tą konferencję. Bo to konferencja dla od ekspertów i dla ekspertów. Taką renomę sobie wypracowała przez lata. Nie srania w bambus tylko lotów najwyższej klasy. Płaci się za wiedzę i to na światowym poziomie. Ktoś gdzieś zarabia (ma zgodę, jeśli jest wymagana), zbiera doświadczenia, organizuje warsztaty, często dokłada czas i pieniądze a potem chce coś wyciągnąć z powrotem i co, komuś się to nie podoba? Jedynie Weber ma grupę instruktorów i bardzo dobrze - wielu ludzi na tym skorzystało w naszym kraju - w tym ja (za darmo). Sprzęt mają na pewno najlepszy - mówię to jako użytkownik! Wszędzie na świecie płaci się fachowcom za kompetencje a u nas co? Powoli też zaczynamy to rozumieć, ale oczywiście nie wszyscy. Jeśli ktoś w wyniku własnych inicjatyw rozwija się to decyzja czy wykorzysta swoje kompetencje w służbie uważam należy do niego. Lub na ile to zrobi. Koledzy robią to non stop, ale jak gdzieś mogą wystąpić jako fachowcy (którymi nota bene są) to już komuś się nie podoba. Co za kraj....

Płatne ćwiczenia, które są przykrywką dla sprzętu... Jaką przykrywką? Czy ktoś tu coś chowa? Firma ma najwyższej klasy instruktorów, szkoli z technik i to jest reklama. Jaka przykrywka - czy to aby nie jakaś paranoja? To chyba najlepsza forma reklamy bo nie tylko gapienie się na sprzęt ale ćwiczenia! Nie ma dla strażaków lepszej formy. Coś za coś - proste. Wielu płaci bo chce być w gronie najlepszych. Ci, którym nie zależy - nie płacą. Proste. Proponuję uporać się z tym i zająć własnym życiem.

Chyba więcej mi się nie chce. Na pewno kolego cieszysz się, że namieszałeś, ale chyba ci nie wyszło trochę patrząc po odpowiedziach. Przemyśl to sobie.

Pozdrawiam,
Sajmonowski - imię i nazwisko powszechnie znane.
Zawsze ćwicz tak, jakby od tego zależało Twoje życie. Bo zależy!

www.cfbt.pl

Offline lang

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.460
Odp: Czy PSP płaci za reklamę?
« Odpowiedź #18 dnia: Listopad 16, 2013, 10:59:26 »
nie mój cyrk, nie moje małpy, ale:

http://www.strazak.pl/index.php/topic,21914.msg246045.html#msg246045

większość jest zgodna w tamtym temacie co do tego, że takie zjawisko bliskie jest patologii - nie może być tak, żeby instytucja mająca w swych szeregach wielu fachowców i wpisane w swoje obowiązki szkolenie kadr na swoje potrzeby, dopuszczała do tego, że ci znakomici fachowcy szkolą kadry tej instytucja świadcząc usługi dla firm zewnętrznych, nie wspominając już o tym (pewnie plotka), że dochodzi do sytuacji prowadzenia szkoleń w okresie absencji chorobowej w miejscu pełnienia służby; to jak to jest? moralność Kalego i solidarność piaskownicy się u co poniektórych odzywa?
na przykładzie Sajmonowskiego, wielu z nas znanemu z imienia, nazwiska jak również pełnionej funkcji w strukturze PSP; jak by to wyglądało, gdyby do 15.30 prowadził zajęcia z RT i pokazywał tylko część technik i przekazywał tylko część wiedzy, a jak Panowie chcecie więcej, to proszę zapłacić firmie X, w której nasz kolega ma intratne zlecenie; Sajmonowski tak na pewno nie robi i jestem co do tego przekonany, że w proces szkolenia angażuje się w 100%;
dla mnie temat bardzo zbliżony to tego przywołanego na wstępie, ale solidarność członków PZPR znów dała znać o sobie...
„Najpierw Cię ignorują. Potem śmieją się z Ciebie. Później z Tobą walczą. Później wygrywasz” Mahatma Gandhi

próby zamiany zastygłego betonu w szarą masę zdolną do absorpcji są z góry skazane na niepowodzenie

Offline ogniomiszcz

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.141
Odp: Czy PSP płaci za reklamę?
« Odpowiedź #19 dnia: Listopad 16, 2013, 14:47:30 »
Nie piszę o tym konkretnym przypadku ale często strażak robi kursy instruktorskie za państwowe pieniądze a potem odpłatnie przekazuje zdobytą na nich wiedzę innym strażakom (niekiedy nawet w godzinach pracy). PSP to bogata instytucja - prywatne firmy nie mogą sobie na to pozwolić.

Offline Sajmonowski

  • World Citizen. Son of Man. A Moving form of dust.
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 679
  • Strażaku - ratuj się sam!
    • Grupa Szybkiego Reagowania
Odp: Czy PSP płaci za reklamę?
« Odpowiedź #20 dnia: Listopad 16, 2013, 15:13:11 »
Drogi langu.
Nie wiem za co ten atak... Czy czymś ci podpadłem? Skoro mnie atakujesz a ja ci nic nie zrobiłem, to co, wypada oddać i będziemy kwita? Tylko po co, przecież to błazenada... Więc po kolei czyli od końca:

Cytuj
solidarność członków PZPR znów dała znać o sobie...

Nie jestem w PZPR. Nikt mnie nie przyjmował, nie starałem się, nie poczuwam się. To, że ktoś gdzieś i coś tak luźno nazywa to inna sprawa. Mojej solidarności koleżeńskiej nie kryłem - wręcz przeciwnie napisałem wprost. Jak ktoś obraża kolegę to mogę się schować albo wypowiedzieć. Mam tego żałować? hmmm

Cytuj
dla mnie temat bardzo zbliżony to tego przywołanego na wstępie

I co z tego co dla ciebie? Dla większości chyba inaczej bo:

Cytuj
większość jest zgodna w tamtym temacie co do tego, że takie zjawisko bliskie jest patologii

natomiast tutaj większość ma zdanie przeciwne póki co. Jak dla mnie w ogóle odmienne sprawy na co składa się wiele aspektów. Całokształt działalności to tylko wierzchołek tej góry lodowej. Zaangażowanie w poprawę profesjonalizmu w PSP i własny wkład we własny rozwój. Niereprezentowanie mainstreamu. Kto jak kto, ale ty wiesz co mam na myśli, bo się z tym jakoś zetknąłeś.

W ogóle co ma piernik do wiatraka.... Szkolenie w Spale trwa nie od dziś i nie od dziś szkolą strażacy... Zdobywali doświadczenie w PSP i jakoś nikt im nic nie zarzuca, ale gdy zdobyli poza to jest afera...? Kuriozalne. Pachnie czepiactwem dla czepiactwa, ale mogę się nie znać bo czepiactwo to nie mój świat.

Odwołując się do mojej osoby - zastanawiam się jaki masz cel? Chcesz mnie wciągnąć w kłótnię? Nie uda ci się. Odpisuję tylko dlatego, że mówisz o mnie, swoje zdanie już wypowiedziałem. Natomiast tak uważam - na jakiej podstawie (znasz się na prawie - odpowiedz) mam obowiązek wykorzystywać moje kompetencje nabyte poza służbą w służbie? To co wiem dziś - zdobyłem sam. Wykorzystuję dla dobra służby, bo mi na nim zależy. Ale czy mogę zostać zmuszony? Otóż to.

Dlaczego ja mam nie wykorzystać moich niewątpliwych kwalifikacji, których jestem świadom i których dałem dowód nie raz, dla poprawienia swojej sytuacji materialnej za zgodą przełożonego? Proszę o odpowiedź na to pytanie.

A technicy czy inżynierowie robiący instrukcje bezpieczeństwa pożarowego - to gdzie oni zdobywali uprawnienia zawodowe do tego? Najłatwiej ludzi oczerniać, najtrudniej robić więcej niż ogół i na dodatek musieć się przed oczernianiem bronić.

Na koniec mam prośbę. Jeśli podajesz przykłady to korzystaj z własnej tożsamości, nie mojej, tym bardziej, że piszesz "czysto hipotetycznie".

pozdrawiam,
Sajmonowski
Zawsze ćwicz tak, jakby od tego zależało Twoje życie. Bo zależy!

www.cfbt.pl

Offline madmax29

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.469
Odp: Czy PSP płaci za reklamę?
« Odpowiedź #21 dnia: Listopad 16, 2013, 15:48:49 »
Jakiś czas temu pewien kapitan z jednej ze szkół napisał artykuł w Edurze na temat jakie to super i hiper są narzędzia w niebieskim kolorze z przedrostkiem E na początku. Artykuł napisany bez dwóch zdań na zamówienie. To jest reklama, owszem, ale to co robia wymienieni wyżej? Zgadzam się zupełnie z Sajmonowskim.
 Wracając do Przema miałem okazję mieć z nim zajęcia jeszcze na podoficerce, od Bartka też miałem okazję się czegoś nauczyć  i mam nadzieję że będę miał jeszcze taką okazję. Myślę że gdyby większość wykładowców  prezentowało by poziom ich  wiedzy i sposób przekazywania wiedzy, to w naszym pożarnictwie byłoby o wiele lepiej. Zarabiają na swojej wiedzy, to nie grzech, wolę takich ludzi, którzy coś robią z naszym szeroko rozumianym ratownictwem, niż tych, co służbę traktują jako płatnika ZUS i sypialnie. Inny przykład, ratownicy i lekarze będący w służbie, mający działalność z zakresu szkoleń z KPP, nie powinni tego robić?
« Ostatnia zmiana: Listopad 17, 2013, 13:58:03 wysłana przez madmax29 »

Offline lang

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.460
Odp: Czy PSP płaci za reklamę?
« Odpowiedź #22 dnia: Listopad 16, 2013, 16:31:52 »
Drogi langu.
Nie wiem za co ten atak... Czy czymś ci podpadłem? Skoro mnie atakujesz a ja ci nic nie zrobiłem, to co, wypada oddać i będziemy kwita? Tylko po co, przecież to błazenada... Więc po kolei czyli od końca:



jesteś pewien, że dobrze zrozumiałeś, co napisałem?

w żaden sposób Ciebie nie atakowałem:) wręcz przeciwnie... przykro mi, że tak to odebrałeś; strażacy powinni być szkoleni wewnątrz - tak uważam; faktem jest natomiast, że część kolegów zrobiła sobie z tego sposób na zarabianie; jeśli mamy w firmie takich fachowców, to dajmy im się wykazać w ramach czasu służby; nie wyobrażam sobie, żeby mój komendant płacił za takie szkolenia, a sam na głowę też nie upadłem;
co do Twojej wypowiedzi - sugerujesz, że w związku z tym, że część wiedzy i umiejętności zdobyłeś poza oficjalnym systemem szkolenia, to możesz te treści pomijać prowadząc szkolenie w ramach swoich obowiązków? nie tędy droga... to co robią co niektórzy nasi koledzy, to pasożytowanie na formacji przykrywane kołderką etosu; mamy pięć szkół, siedemnaście Ośrodków Szkolenia, a w kółko powtarzamy te same treści programowe w szkoleniach; szkolenie na zmianach generalnie leży, szkolenia seminaryjno-warsztotowego na szerszą skalę nie ma - takie są realia; a wystarczyłoby zmodyfikować programy szkolenia, tak żeby kursanci na KKZ22 nie powtarzali materiału z "podoficerki" i uzyskane w ten sposób moce przerobowe ukierunkować właśnie w tą stronę; tacy ludzie jak Bartek, czy Tomek (ktoś o Siedlcach też wspominał) mogliby zostać włączeni w ten proces jako wykładowcy zewnętrzni, ale można to zrobić w ramach delegacji; część z was niestety tego nie zrozumie, gdyż jest zapatrzona w swoich idoli, a oni sami będą się buntować, gdyż po kieszeni ich by to uderzyło; taki sobie sposób na życie wymyślili:) a tak to wygląda w praktyce:
http://bydgoszcz998.wordpress.com/2013/01/28/seminarium-technik-ratownictwa-drogowego-w-jrg-1-weber-rescue-instructors/
powiedzcie sami - czego tam można było się nauczyć, czego nie można było zrobić siłami chociażby SP PSP lub oficerami KM? no chyba, ci wspaniali instruktorzy czynią to w ramach wolontariatu, a samo WRI nie wystawia faktury; ale sorry - na debili chyba nie wglądają?
„Najpierw Cię ignorują. Potem śmieją się z Ciebie. Później z Tobą walczą. Później wygrywasz” Mahatma Gandhi

próby zamiany zastygłego betonu w szarą masę zdolną do absorpcji są z góry skazane na niepowodzenie

Offline madmax29

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.469
Odp: Czy PSP płaci za reklamę?
« Odpowiedź #23 dnia: Listopad 16, 2013, 18:02:40 »
Cytuj
w kółko powtarzamy te same treści programowe w szkoleniach; szkolenie na zmianach generalnie leży,
Odpowiedziałeś sobie sam na pytanie dotyczące Bydgoszczy.  Niewielu ma w ogóle pojecie o tym że ratownictwo techniczne się zmienia bo zmieniają się samochody. Skąd tą wiedze maja wziąć wymienieni przez ciebie oficerowie z KM? Jeszcze jedna dobra rzecz ćwiczeń z Weberem, pozwalają zrobić ze sprzętem dosłownie wszystko, a w razie awarii nie maja o nic pretensji. Spróbuj coś rozwalić nawet nie ze swojej winy ze sprzętu w jednostce, najpierw pisanie notatek w ilości mogącej konkurować  z zebranymi dziełami Lenina, potem wypominanie przez okres raczej dłuższy niż krótszy. 
Cytuj
uzyskane w ten sposób moce przerobowe ukierunkować właśnie w tą stronę; tacy ludzie jak Bartek, czy Tomek (ktoś o Siedlcach też wspominał) mogliby zostać włączeni w ten proces jako wykładowcy zewnętrzni, ale można to zrobić w ramach delegacji;
Zgadzam się z tym w stu procentach i podpisuję pod tym, ale jakoś nie wierzę, że doczekam się tego będąc w służbie.

Offline strażak Sz

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 6
Odp: Czy PSP płaci za reklamę?
« Odpowiedź #24 dnia: Listopad 16, 2013, 19:31:53 »
Szanowny madmax29
NIe miałem zamiaru ujmować roli PSP Siedlce w szkolenie Polskich strażaków bo chyba się ze mną zgodzisz, że Siedlce i Gniezno są ze sobą niejako powiązane.