Autor Wątek: Czy PSP płaci za reklamę?  (Przeczytany 15053 razy)

Offline madmax29

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.469
Odp: Czy PSP płaci za reklamę?
« Odpowiedź #25 dnia: Listopad 16, 2013, 21:39:43 »
spoko, tylko tak przypomniałem i pewnie że są powiązane  :straz:

Offline strażak Sz

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 6
Odp: Czy PSP płaci za reklamę?
« Odpowiedź #26 dnia: Listopad 16, 2013, 21:55:14 »
Panie lang
Z całym szacunkiem ale Ty chyba nic nie pojmujesz. Jeżeli jesteś takim przeciwnikiem zarabiania na szkoleniach przez funkcjonariuszy i przywołujesz szkoły i ośrodki szkolenia PSP to powiedz mi czy KM, KP nie płacą szkołom za wyszkolenie swoich funkcjonariuszy? Szkoła pożarnicza jaka by to niebyła twoim zdaniem może pobierać opłatę za szkolenie? Natomiast funkcjonariusz, który szuka sponsorów na własną rękę, uczestniczy w warsztatach (często międzynarodowych) wymieniając poglądy i doświadczenia ze strażakami z całego świata (we własnym urlopie) płaci z własnej kieszeni za zdobycie wiedzy, przekazuje ją za darmochę w ramach obowiązków służbowych, nie może twoim zdaniem poza służbą na tym zarobić.?! Choćby po to aby zbilansować wydatki? No to przepraszam ale zatrzymałeś się chyba w poprzedniej epoce (bo coś pisałeś o PZPR) moim zdaniem aby coś się zmieniło w szkoleniu strażaków w Polsce należy uwolnić rynek dla takich ludzi jak Przemo i Bartek. Może wprowadzić konkurencję, dajmy wybór KM, KP. Może za mniejsze pieniądze a efektywniejsze szkolenia?
Co do warsztatów w Bydgoszczy o których wspomniałeś to najpierw popytaj a później "klep ozorem". Z tego co piszesz wnioskuję, że zabierasz głos w temacie zupełnie Ci obcym. Naświetlę nieco sprawę. Inicjatywa wyszła od chłopaków z PB ZM I, co do płatności TAK instruktorzy WEBERA zrobili to za darmo zadzwoń do JRG1 jeśli nie wierzysz. Co więcej tak jak już wcześniej wspominano sprzętem Webera na ćwiczeniach można robić prawie wszystko nie martwiąc się o sprzęt. Nie chcę nawet myśleć co by było gdyby podczas cięcia nożycami z JRG narzędzie uległo by zniszczeniu. Więc nie ściemniaj o możliwościach  przywołanych przez Ciebie oficerów z KM i SPPSP bo mimo swoich możliwości to nie oni zainicjowali te warsztaty. Pewnie jak w większości JRG w Polsce nie widzieli potrzeby.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.379
Odp: Czy PSP płaci za reklamę?
« Odpowiedź #27 dnia: Listopad 16, 2013, 22:48:32 »
Nie piszę o tym konkretnym przypadku ale często strażak robi kursy instruktorskie za państwowe pieniądze a potem odpłatnie przekazuje zdobytą na nich wiedzę innym strażakom (niekiedy nawet w godzinach pracy). PSP to bogata instytucja - prywatne firmy nie mogą sobie na to pozwolić.
Myslę ze słowa @Zubek73 powinny być dla was wstępem do dalszego rozważania ponieważ na tym etapie uważam ani kolega @strażak Sz ani @lang nie macie racji ponieważ  nie popatrzyliscie na temat jak zacytowany wyżej kolega.
Najważniejsze powinno być to że jesli cie PSP wyszkoliło to szkolisz PSP to za tyle ile ty zapłaciłeś PSP za szkolenie czyli wielkie zero
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline Sajmonowski

  • World Citizen. Son of Man. A Moving form of dust.
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 679
  • Strażaku - ratuj się sam!
    • Grupa Szybkiego Reagowania
Odp: Czy PSP płaci za reklamę?
« Odpowiedź #28 dnia: Listopad 16, 2013, 22:50:46 »
jesteś pewien, że dobrze zrozumiałeś, co napisałem?

w żaden sposób Ciebie nie atakowałem:) wręcz przeciwnie... przykro mi, że tak to odebrałeś;

Ok, skąd takie moje wrażenie:
- solidarność kolegów, PZPR broni,
- moralność Kalego, coś o piaskownicy,
- moja tożsamość w tym wszystkim wymieniona jako "przykład".

Zatem jeśli źle odczytałem - przepraszam. Mam nadzieję, że bez urazy.

A odnośnie szkoleń odpłatnych - nie do końca tak. Uważam, że jeśli mam zlecony temat (patrz program szkolenia) to realizuję go w 110%. Natomiast mam do powiedzenia o wiele więcej. Nie ma na ogół okazji. Wynika to ze specyfiki miejsca, w którym pracuję. Wiedzę, którą mam zdobyłem dzięki językowi angielskiemu (uczyłem się sam), setkom maili z ekspertami z zagranicy (sam się z nimi kontaktowałem, wyrabiałem kanał przepływu informacji, starałem o materiały), dziesiątkom godzin na skype (j.w.), prywatnym znajomościom ze strażakami ze świata. Chcę to dawać w PSP ale jak to powiedzieć... Jak się chce wlać dużo paliwa to potrzebny duży lejek. Paliwo jest tylko lejek mały, ale pracuję i nad tym. Nie widzę powodu, dlaczego miałbym nie dostać pieniędzy robiąc takie szkolenie komercyjnie lub występując na konferencji - jeśli mam zgodę 01. Różnica jaką widzę jest taka, że jak ktoś zapłaci za to to weźmie całym sercem a tak zdarza się, że staję naprzeciw ludziom, których przysłał przymus i nie są przekonani co do słuszności. Efektem jest zgaga po obu stronach.

Jak widzisz takie coś. Mam skończone studia BHP. Za własne pieniądze i w czasie wolnym. Chcę i będę (robię to) wykorzystywał te kwalifikacje dla dobra służby. Pytanie - czy mam taki obowiązek? Takie przykłady można mnożyć. Taki udział w międzynarodowych warsztatach ratowniczych jako własna inicjatywa. Czyli doskonalenie na najwyższym poziomie. Czy można brać kasę za nabywanie kompetencji poza służbą? Nie czy trzeba tylko czy można? Konferencje w Spale od dawna obstawiają strażacy. Cały SITP stoi na prewentystach PSP a na konferencjach prezentują strażacy PSP za niezłą kasę. I co?

Chyba tyle wystarczy... Za dalszy udział w dyskusji dziękuję.

Pozdrawiam,
Sajmonowski


Zawsze ćwicz tak, jakby od tego zależało Twoje życie. Bo zależy!

www.cfbt.pl


Offline lang

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.460
Odp: Czy PSP płaci za reklamę?
« Odpowiedź #30 dnia: Listopad 17, 2013, 09:25:33 »
drogi strażak SZ - wyjechałem z Bydgoszczą, gdyż poraziło mnie to, że mając na miejscu takie zaplecze poligonowe i jak by nie patrzeć instruktorów i wykładowców RT chyba na nie najgorszym poziomie (koledzy z WRI nic ponad to co wyniosłem ze szkoleń w PSP - zarówno tych w formie kursów, jak i szkolenia na zmianie i samokształcenia - nie są w stanie mi przekazać), nie znalazł się nikt w KM, kto by to wykorzystał;
idąc dalej: przed chwilą zatwierdziłem post gościa, który przywołał działalność firmy FM twierdząc, że są to "szkolenia" i do tego bezpłatne; bzdura, taka sama jak w przypadku "bezpłatnego" szkolenia WRI w Bytowie (FM w tym samym czasie okresie robił pokaz, nazwany szkoleniem); różnica jest tylko taka, że w przypadku warsztatów WRI płatnikiem była firma BA System z Gdańska (kto zgadnie jaka hydraulikę oferuje ta firma?), a w przypadku "szkolenia" FM to firma oferująca zrobiła własnymi siłami; te wszystkie szkolenia, które faktycznie są w głównej mierze pokazami możliwości sprzętu, mają stanowić wartość dodaną do oferty; tak wygląda marketing i nie nazywajmy tego szkoleniami; jeżeli ktoś tego nie ogarnia, to nie jest świadomym konsumentem; a jeżeli ktoś twierdzi, że z takiego szkolenia jak osobówka basic czy inny moduł wiele wyniósł, to tylko świadczy o tym, że niewiele wcześniej wiedział;
nie zrozumcie mnie źle - nie jestem przeciwnikiem szkoleń, ale rzeczy należy nazywać takimi, jakimi są; a na zrozumienie tych, którzy zarabiają na styku PSP/OSP ze światem biznesu wcale nie liczę:) lepiej schować się za woalka etosu ratowniczego i udawać żonę Cezara;
PS. jeśli ktoś nie wie, to PZPR przez samych zainteresowanych jest rozwijany jako Podziemna Zjednoczona Partia Ratownicza; część z tego towarzystwa to pasjonaci żyjący ideami, ale część nie różni się niczym w swoim podejściu do ratownictwa od "działaczy" fundacji na "E" czy przywołanego przez Sajmonowskiego SITP-u; kasa, kasa i jeszcze raz kasa, a jak przy okazji uda się zrobić coś pożytecznego, to trzeba to rozdmuchać, żeby prawdziwe intencje zeszły na dalszy plan; kto tego nie widzi, to niech dalej łyka niebieskie pigułki; ja już dawno łyknąłem czerwoną i może dlatego dla wielu jestem niezrozumiały, a dla niektórych jestem wrogiem publicznym - jakoś da się z tym żyć:)
dla mnie też EOT
„Najpierw Cię ignorują. Potem śmieją się z Ciebie. Później z Tobą walczą. Później wygrywasz” Mahatma Gandhi

próby zamiany zastygłego betonu w szarą masę zdolną do absorpcji są z góry skazane na niepowodzenie

Kulfona

  • Gość
Odp: Czy PSP płaci za reklamę?
« Odpowiedź #31 dnia: Listopad 17, 2013, 11:39:35 »
Film z Rescue Days 2013

http://www.youtube.com/watch?v=iQOzn18Q_M8

Jest to impreza firmowa (firmy o przytoczonej tu już wielokrotnie nazwie), która zgodnie z rozumowaniem langa jest naganną kryptoreklamą. Otóż za tę bezsensowaną kryptoreklamę trzeba słono zapłacić, bo ok. 500 EUR, dojechać do odległej części Niemiec, nocować i żywić się na własny koszt.

Znamiennym jest jednak fakt, że w tym roku 2 strażaków bardzo ściśle związanych z ratownictwem technicznym zostało tam delegowanych przez KG PSP.




Rambo112

  • Gość
Odp: Czy PSP płaci za reklamę?
« Odpowiedź #32 dnia: Listopad 17, 2013, 12:03:03 »
A to już wyższa półka pojechała , to KG mogło zapłacić kilka tysięcy.

Potem można pisać takie promocyjne artykuły dla innej z firm

http://www.firemax.pl/templates/default/strefa/MagazynEDURY-eDRAULIC.pdf

Offline lang

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.460
Odp: Czy PSP płaci za reklamę?
« Odpowiedź #33 dnia: Listopad 17, 2013, 12:19:45 »
żadna kryptoreklama - takim słowem się nie posłużyłem; jak najbardziej dopuszczalne działania marketingowe:) tylko trzeba to umieć rozróżnić, a nie piać peanów i hymnów pochwalnych na cześć... całe to towarzystwo na styku formacji i dostawców/producentów to pasożyty żywiące się jeszcze żywą tkanką; ale faktycznie - to pasożytnictwo czasami przybiera formę symbiozy i formacja jakieś korzyści odnosi; cytując klasyka: " Rozchodzi się jednak o to, żeby te plusy nie przesłoniły wam minusów!" koniec cytatu;
„Najpierw Cię ignorują. Potem śmieją się z Ciebie. Później z Tobą walczą. Później wygrywasz” Mahatma Gandhi

próby zamiany zastygłego betonu w szarą masę zdolną do absorpcji są z góry skazane na niepowodzenie

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.379
Odp: Czy PSP płaci za reklamę?
« Odpowiedź #34 dnia: Listopad 17, 2013, 12:20:29 »
A to już wyższa półka pojechała , to KG mogło zapłacić kilka tysięcy.

Potem można pisać takie promocyjne artykuły dla innej z firm

http://www.firemax.pl/templates/default/strefa/MagazynEDURY-eDRAULIC.pdf
Mam tylko pytanie czy w Polsce jest dwóch kpt. Jacków Gawrońskich?? Ponieważ na 100 % Jacek pracuje w CSPSP a nie w SA PSP Poznań
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline rafal.bula

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.953
    • JRG SGSP
Odp: Czy PSP płaci za reklamę?
« Odpowiedź #35 dnia: Listopad 17, 2013, 14:05:10 »
@lang
Cytuj
Rozchodzi się jednak o to, żeby te plusy nie przesłoniły wam minusów
Minusem największym jest to, że PSP jako formacja nie wykorzystuje możliwości ludzi, którzy mają coś do przekazania. Bo widocznie mają, skoro ktoś chce za to płacić. Z pewnością, tak jak Sajmonowski, przekazują tą wiedzę w 110% swoim ludziom w swoich jednostkach. Nadal jednak nie rozumiem, czemu ktoś miałby szkolić wszystkich strażaków w Polsce za darmo w swoim wolnym czasie.
Czy gdybym Cię zaprosił do mnie na weekend, żebyś zrobił dwudniowe zajęcia dla mojej JRG to przyjechałbyś i zrobił je za darmo?

Całość wynika moim zdaniem wynika z wad systemu szkolenia w PSP który stwarza warunki do istnienia takich sytuacji, mających rzeczywiście pewne znamiona patologii.

Offline JON SNOW

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 370
Odp: Czy PSP płaci za reklamę?
« Odpowiedź #36 dnia: Listopad 17, 2013, 15:24:11 »
Cytuj
Mam tylko pytanie czy w Polsce jest dwóch kpt. Jacków Gawrońskich?? Ponieważ na 100 % Jacek pracuje w CSPSP a nie w SA PSP Poznań
W sumie nie wiem, może po paru latach się zmieniło, ale jeszcze w 2008 uczył s SA PSP Poznań
Żyję w kraju w którym wszyscy chcą mnie zrobić w ... :)

Offline web

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 10
Odp: Czy PSP płaci za reklamę?
« Odpowiedź #37 dnia: Listopad 17, 2013, 15:27:22 »
Planowałem się nie odzywać z racji wykonywanej pracy, ale nie wytrzymałem, wybaczcie.
Opisywany i wałkowany problem wydaje mi się sztucznie napompowany. Posłużę się przykładem Niemiec, czyli kraju, do którego doświadczeń ratowniczych chętnie sięgamy. Otóż w Niemczech mamy obecnie, jako firma, 84 Instruktorów, którzy w większości są czynnymi funkcjonariuszami Zawodowych Straży Pożarnych. Ich twarze i informacje o macierzystych jednostkach widoczne są na stronie - wystarczy trochę pogrzebać. Instruktorzy pracują na codzień w swoich jednostkach, a w wolnym czasie prowadzą odpłatne seminaria dla ludzi, którzy gotowi są za to zapłacić. Skoro znajdują się ludzie, którym nie wystarcza "standardowy" poziom wiedzy ratowniczej, chcą więcej i wykładają za to pieniądze, nie ma tu nic nadzwyczajnego.
Pozdrawiam wszystkich. Rafał Męczyński

Offline madmax29

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.469
Odp: Czy PSP płaci za reklamę?
« Odpowiedź #38 dnia: Listopad 17, 2013, 15:50:01 »
Weber ma taką strategie że nie tylko sprzedaje narzędzia, ale też szkoli. I tyle, a że robią to strażacy... Fakt można by zatrudnić plantatorów kapusty. Powtarzam się pewnie, ale brałem udział w seminariach i jeśli będę miał okazję zrobię to znowu, bo uważam że się dużo nauczyłem tego co w sumie robię na co dzień i co przydało mi się już parę razy. Jeśli Holmatro lub Lukas będą organizować podobne seminaria, tez skorzystałbym chętnie, choćby po to żeby porównać techniki i podejście do ratownictwa technicznego, ale jak na razie prócz pokazów na nic takiego nie trafiłem.  Co do reklamy, to Weber niczego  ze sprzętu mi raczej nie sprzeda  :rofl: Rozważania zaś czy jest etyczne czy też nie... Jestem prostym ratownikiem, nie etykiem, ale gdybym miał okazję w ten sposób zarabiać, nie wahałbym się. Jest to lepsze niż luganie u prywaciarza, w dodatku poszerza własną wiedzę ratownicza.

Offline Sajmonowski

  • World Citizen. Son of Man. A Moving form of dust.
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 679
  • Strażaku - ratuj się sam!
    • Grupa Szybkiego Reagowania
Odp: Czy PSP płaci za reklamę?
« Odpowiedź #39 dnia: Listopad 17, 2013, 15:59:46 »
A ja widzialem prezentacje i nie ma tam reklamy. Widac wyraznie rozne marki sprzetu. Ojej co za wtopa. Teoria spiskowa legla w gruzach. I co. Ktos teraz przeprosi? Predzej mi kaktus wyrosnie... Co za czasy... Az sie nie chce tego nazywac po imieniu...

Pozdrawiam,
Sajmpnowski
Zawsze ćwicz tak, jakby od tego zależało Twoje życie. Bo zależy!

www.cfbt.pl

alkocholłagodzistres

  • Gość
Odp: Czy PSP płaci za reklamę?
« Odpowiedź #40 dnia: Listopad 17, 2013, 16:01:00 »
Panie Rafale świetnie Pan to przedstawił i chyba znalazł źródło problemu
Różnica jest taka że w Niemczech wszystko jest przejrzyste w Polsce strona o instruktorach nie istnieje 
http://www.rescue-days.pl/index.php/o-nas  Może jak zmieni to Pan to problem zniknie






Offline zero-11

  • Search & Rescue
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.525
  • 84810
Odp: Czy PSP płaci za reklamę?
« Odpowiedź #41 dnia: Listopad 17, 2013, 17:06:55 »
Jeśli Holmatro lub Lukas będą organizować podobne seminaria, tez skorzystałbym chętnie, choćby po to żeby porównać techniki i podejście do ratownictwa technicznego,
No ze strony Lukasa, to na czymś takim byłem, chyba w 2009, tyle że w Niemczech. Nie pokaz, a szkolenie z własnym czynnym udziałem w zajęciach. Organizował to FM za pośrednictwem KG. Instruktorami byli strażacy z Niemiec. Faktycznie, polscy instruktorzy Lukasa prowadzą raczej pokazy.

IT'S NOT SOMETHING YOU DO. IT'S SOMETHING YOU ARE!

Offline dred

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 52
Odp: Czy PSP płaci za reklamę?
« Odpowiedź #42 dnia: Listopad 17, 2013, 19:51:15 »
Na forum (i pewnie w realu też) trwa wymiana "uprzejmości" pomiędzy Lukasem i Weberem, np. tutaj
http://www.strazak.pl/index.php/topic,21766.0.html.
W odpowiedzi  paszkwil niejakiego Roteza, zapewne nieświadomego zupełnie przedstawiciela zainteresowanej strony :rofl:   Wystarczy poszperać w pamięci i sieci i proszę http://wiadomosci.wp.pl/title,Dym-u-strazakow,wid,6880384,wiadomosc.html  Trochę to dawno było, ale pewne nazwiska przewijają się do dziś, choćby na stronie dystrybutora sprzętu http://www.firemax.pl/kontakt,s,2,1.html
Zamieszanie straszne, kto jest zły a kto dobry?

Offline max[]

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.156
    • ...
Odp: Czy PSP płaci za reklamę?
« Odpowiedź #43 dnia: Listopad 17, 2013, 22:19:15 »
Od lat strażacy płacą za szkolenia KPP i nikt nie robi w tej kwestii problemu. Dlaczego koledzy, którzy kończyli "Ratownictwo medyczne" nie mogą w ramach służby szkolić swoich kolegów w zakresie KPP (mówię tu zarówno o PSP jak i OSP) ??? Koordynatorzy medyczni również mają swoje firmy i po służbie zarabiają na ochotnikach i nikt nie robi z tego powodu szumu bo to przecież normalne.

Offline web

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 10
Odp: Czy PSP płaci za reklamę?
« Odpowiedź #44 dnia: Listopad 17, 2013, 22:32:07 »
Nie jestem specem od forum, ale miałbym propozycję dla panów Administratorów, żeby rozważyli możliwość ograniczenia zakładania nowych wątków tylko dla zarejestrowanych użytkowników, najlepiej z jakimś dorobkiem na forum. Dzisiaj byle kto (bo chyba tak trzeba określać taką osobę) może jako de facto anonimowy gość wylać kubeł pomyj na dowolnego człowieka wymieniając go z imienia i nazwiska. Pozostaje przy tym anonimowy i chichocze, podczas gdy pomówiony nie ma szans na obronę swojego dobrego imienia. Nie wszyscy zdają sobie sprawę, że słowem można wyrządzić większą krzywdę niż pięścią; walka na pięści jest chociaż równa. Co myślicie, panowie Admini?

Offline strażak Sz

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 6
Odp: Czy PSP płaci za reklamę?
« Odpowiedź #45 dnia: Listopad 18, 2013, 21:24:48 »
Na wstępie pragnę niejako odpowiedzieć Ci Szanowny lang
Słówko w temacie szkoleń, samokształcenia..."koledzy z WRI nic ponad to co wyniosłem ze szkoleń w PSP - zarówno tych w formie kursów, jak i szkolenia na zmianie i samokształcenia - nie są w stanie mi przekazać"
Chyba nie chcesz nam wszystkim wmówić że SP PSP czy SA, są swego rodzaju wyrocznią jeżeli chodzi o szkolenie strażaków i nic poza nią się nie liczy. Wiem z doświadczenia, że poziom wyszkolenia strażaków z zakresu RT kończących tam kursy był różny( nie mówię że źle szkolą może Ci właśnie kursanci nie przyłożyli się do RT. Jednakże szkolenie w prezentowanej od lat formie jak widać nie przynosi efektów to samo dotyczy przywołanego przez Ciebie szkolenia na zmianach i samokształcenia jeżeli nie wnosi się do nich nic nowego. Moim zdaniem uczestnictwo w warsztatach prowadzonych przez Przema i Bartka dotyczących nie tylko RT są niczym innym jak formą samokształcenia uczestniczących w nich strażaków, którzy mogą przekazać nabyte informacje w swoich KM i JRG. 
NAJWAŻNIEJSZA jest FORMA WARSZTATY czyli wymiana doświadczeń, poglądów, dyskusje, analizy konkretnych sytuacji.  Myślę, że żałosny atak na ludzi, którzy chcą coś zmienić w systemie szkolenia, przez nieudaczników, którzy nie potrafią zorganizować ciekawych szkoleń ze sprzedawanym przez siebie sprzętem w tle(tak jak to robi WR) jest obrazem poziomu jaki reprezentuje konkurencja. Cała ta dyskusja na temat obecności w tle firmy WR czy FM czy..nie ma żadnego znaczenia. Liczy się tylko to co wyniosę ja czy Ty z tego typu "szkoleń".
Wszyscy wiemy o wartości dodanej jaką na szkoleniach organizowanych przez WR czy FM jest prezentacja możliwości swojego sprzętu. I co w tym złego nikt nikogo do zakupów nie zmusza szkolenia płatne nie są organizowane pod szyldem PSP. Aby przeczytać książkę np pt "3D fire fighting" muszę ją kupić czyli zapłacić za treści w niej zawarte spisane przez autorów.
Najważniejszym problemem tego tematu jest szkoda jaką anonimowy TCHÓRZ wyrządził szlachetnym strażakom opluwając ich dobre imię, w zamian za poświęcenie i wkład jaki wnieśli w poziom wyszkolenia polskich strażaków. Bo ich współpraca z WR to tylko niewielki wycinek ogromnej społecznej działalności kosztem wolnego czasu, który mogliby np. spędzić z rodzinami.

Offline dred

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 52
Odp: Czy PSP płaci za reklamę?
« Odpowiedź #46 dnia: Listopad 18, 2013, 21:34:32 »
Nie jestem specem od forum, ale miałbym propozycję dla panów Administratorów, żeby rozważyli możliwość ograniczenia zakładania nowych wątków tylko dla zarejestrowanych użytkowników, najlepiej z jakimś dorobkiem na forum. Dzisiaj byle kto (bo chyba tak trzeba określać taką osobę) może jako de facto anonimowy gość wylać kubeł pomyj na dowolnego człowieka wymieniając go z imienia i nazwiska. Pozostaje przy tym anonimowy i chichocze, podczas gdy pomówiony nie ma szans na obronę swojego dobrego imienia. Nie wszyscy zdają sobie sprawę, że słowem można wyrządzić większą krzywdę niż pięścią; walka na pięści jest chociaż równa. Co myślicie, panowie Admini?

Nie byłoby tej wymiany ognia gdyby udało się powstrzymać fanatyczne zapędy, a tak mamy na forum atak na Lukasa w postaci jakiegoś tam wątku o chińszczyźnie...więc w myśl III zasady dynamiki Newtona (czy też jak Pan woli "walki na pięści") - mamy akcję jest reakcja ^_^

Offline Levy

  • Per aspera ad astra
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.477
Odp: Czy PSP płaci za reklamę?
« Odpowiedź #47 dnia: Listopad 19, 2013, 00:31:57 »
Nie jestem specem od forum, ale miałbym propozycję dla panów Administratorów, żeby rozważyli możliwość ograniczenia zakładania nowych wątków tylko dla zarejestrowanych użytkowników, najlepiej z jakimś dorobkiem na forum. Dzisiaj byle kto (bo chyba tak trzeba określać taką osobę) może jako de facto anonimowy gość wylać kubeł pomyj na dowolnego człowieka wymieniając go z imienia i nazwiska. Pozostaje przy tym anonimowy i chichocze, podczas gdy pomówiony nie ma szans na obronę swojego dobrego imienia. Nie wszyscy zdają sobie sprawę, że słowem można wyrządzić większą krzywdę niż pięścią; walka na pięści jest chociaż równa. Co myślicie, panowie Admini?

Nie byłoby tej wymiany ognia gdyby udało się powstrzymać fanatyczne zapędy, a tak mamy na forum atak na Lukasa w postaci jakiegoś tam wątku o chińszczyźnie...więc w myśl III zasady dynamiki Newtona (czy też jak Pan woli "walki na pięści") - mamy akcję jest reakcja ^_^

Podważenie dobrego imienia i bądź co bądź niewybredne oplucie konkretnych osób wymienionych z imienia i nazwiska porównane do "ataku na lukasa"...  :wall:
Wpływ dowódcy jako twórcy karności jest przodujący. Gdy dowódca ma powagę wynikającą ze stopnia i stanowiska, a ponadto dużą wiedzę i umiejętność pracy, wówczas jego wpływ działa tak silnie, że każdy podwładny uważa podporządkowanie się mu za samo przez się zrozumiałe.

StrczyJuz

  • Gość
Odp: Czy PSP płaci za reklamę?
« Odpowiedź #48 dnia: Listopad 19, 2013, 00:45:13 »
Słuchajcie ale nakręcajcie już na siłę tego tematu - wydaje mi się że największą krzywdę robicie tym zainteresowanym że wisi on nieustannie na pierwszym miejscu działu.

Wydaje mi się że już naprawdę starczy.

Offline ignacy b

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 699
Odp: Czy PSP płaci za reklamę?
« Odpowiedź #49 dnia: Listopad 19, 2013, 02:08:22 »
Na razie wątek "Studia dla Komendantów" to 7 odpowiedzi,  a wątek "Czy PSP płaci za reklamę?" - 49...
Kolego StrczyJuz - wygląda na to, że jakby Przemo i Bartek nazwali tematy odpowiednio: "Nowoczesne techniki ratownicze.... " i "Nowoczesne europejskie trendy..." to wątek dawno by wygasł. Czyli sami sobie winni....