Autor Wątek: Dlaczego odwołano ?  (Przeczytany 9741 razy)

Offline rafaello

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 96
Dlaczego odwołano ?
« dnia: Luty 17, 2006, 22:09:59 »
DALACZEGO ODWOLANO NAJLEPSZEGO W CHWILI OBCNEJ FACHOWCA? ZNA GO CALY SWIAT I POL AMERYKI PYTAM CZY GLOS MAJA MLODSZE ?

nie krzycz-netykieta- bulon
« Ostatnia zmiana: Luty 18, 2006, 11:42:38 wysłana przez bulon »

Offline strazakg

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 396
Dlaczego odwołano ?
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 17, 2006, 22:23:03 »
Jest to kolejny dowód PiSowców świadczący o ich niekompetencji. Najważniejsze kolsiostwo!
Częsciowo jeszce rozumiem odwoływanie komendantów wojewódzkich ale odwołanie komendanta SGSP to już totalny absurd. Brak słów na to co się wyrabia.

Offline ttomipsp

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 358
  • Cały czas do przodu!!!
Dlaczego odwołano ?
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 17, 2006, 23:01:40 »
Sprawa moim zdaniem jest prosta poczekajcie do maja a zobczymy pierwszą kobietę generała w PSP!!!!!!!!!!A Groseta szkoda super człowiek!!!!

Offline Tygrys

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 10
Odp: Dlaczego odwołano ?
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 18, 2006, 11:34:43 »
Panowie to proste. PiS wszędzie pcha swoich ludzi a były komendant sgsp najwyraźniej się im nie podoba. A oni mówią, że stawiają na profesjonalizm....... Żałosne....

Offline Rober

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 35
Odp: Dlaczego odwołano ?
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 18, 2006, 16:37:19 »
Tak to jest prawdziwy strażak . Szkoda że takie czystki wykonuje się w psp , zobaczym kto go zastąpi . Jeżeli teraz się rozkręci tą spirala , to pewnie za 4 lata jazda będzie jeszcze większa . Widocznie potrzebne są igrzyska a nie rozwiązywanie problemów jak np. czas pracy 40 czy 48 tygodniowo.   :huh:

Offline arbelt

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 41
Odp: Dlaczego odwołano ?
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 18, 2006, 16:58:56 »
Ja tylko ubolewam nad tym ze dwoje ludzi, ( Fachowców) stawia sie na"ring" i niech sobie walcza. Uwazam ze pomiedzy nimi tzn Grosetem I Zoją Bednarek mozna postawic znak równość.
Choc nie chce tu umniejszac zaslug Generalowi.
 
Zalosne jest to co robi PiS . Jak dla mnie to sa Porypusy i Sku........
Przepraszam wszystkich zwolenników.
no no no..... PKP...........
nie wiem, nie umiem, nie pomogę

Offline Nuras

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 16
Odp: Dlaczego odwołano ?
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 18, 2006, 19:49:59 »
W warmińsko mazurskim tez odwołali wojewódzkiego był 15 lat więc był poza opcjami politycznymi i był niezły w tym co robił a tu bęc. Niewiem chba czas uciekać z tej formacji dzieje sie coraz bezndziejniej.

Offline stępień

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 398
  • Myśl a może zostaniesz myśliwym !
Odp: Dlaczego odwołano ?
« Odpowiedź #7 dnia: Luty 18, 2006, 20:27:28 »
odwołano go bo pewnie komuś zawadzał, noi starej daty oficer pamiętający jeszcze czasy komuny !! ^_^
Teraz nie patrzą na umiejętności i zasługi teraz to jest dopiero wielka polityka !!! :wacko:
Podpadł pewnie o. R........ albo ??
Art. 30a.
Dzień 4 maja jest Dniem Strażaka. !!!

Aby tylko do końca wytrzymać !! Wytrzymałem i jestem na emce !!!

Offline gabiba

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 21
    • http://
Odp: Dlaczego odwołano ?
« Odpowiedź #8 dnia: Luty 18, 2006, 20:47:15 »
DLACZEGO ODWOŁANO? przepraszam bardzo ale czy teraz KTOS pyta sie dlaczego?. Sprawa jest tylko - kogo, gdzie i kiedy?. Wszyscy co nie "z nimi" to przeciw "nim" moznaby napisać. Faktycznie jak juz niektorzy zauwazyli juz czas - juz czas. A może zmienic pokolenie (chociaz w SGSP o jakiej zmianie pokoleniowej mozemy mowic?).
A propo mysle ze to nie jedyne zmiany w SGSP.  Pozdrawiam
cogito ergo sum

Offline aspirant

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 32
Odp: Dlaczego odwołano ?
« Odpowiedź #9 dnia: Luty 19, 2006, 17:03:46 »
Popieram wypowiedzi moich przedmówców na temat odwołania jednego z najlepszych fachowców w PSP....coż,tak jest to zwykłe KOLESIOSTWO. Szczerze mówiac mam nadzieję że ujrzymy pierwsza kobietę generała niebawem w Polsce w naszej formacji-będzie napewno to 1 kobieta generał w Europie.... I nie za cos tam,ale za rzetelną i wzorwą pracę.

Offline aspirant

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 32
Odp: Dlaczego odwołano ?
« Odpowiedź #10 dnia: Luty 19, 2006, 17:16:55 »
Celem uzupełnienia mojej wypowiedzi: nie mam na mysli pani st.bryg.Zoji Bednarek, a Panią Komendant CS PSP st.bryg.Elżbietę Rakowską, która zajmuje to st-ko od kilku lat

Offline Mietek

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 142
Odp: Dlaczego odwołano ?
« Odpowiedź #11 dnia: Luty 19, 2006, 17:42:01 »
Dlaczego odwołano?

Lubię Rysia, jak wielu z nas. Fachowiec? Tak - ale bardziej gazetowy i telewizyjny. Byłem Tu, to widziałem, byłem tam też widziałem itd... Bardziej naukowiec niż fachowiec strażak. Nigdy nie przeszedł etapu dowodzenia podstawowego, na jednostce, w komendzie jako szef, nie doradca, jako komendant. Większość swojego życia poświęcił SGSP jako nauczyciel kadr i w tym zakresie oddaje mu pełen szacunek.
Czy słusznie go odwołali? Popełnił jeden istotny grzech - złamał zasadę apolityczności służby. Nie wielu może wie, ale bywał na kongresach SLD w mundurze i samochodem służbowym (raz mu nawet opony od samochodu służbowego pod kongresem SLD poprzecinano) - ja wiem tylko tyle. Myślę, że Ci, co go odwoływali wiedzą wiele więcej.
Osobiście żałuję, nie tego że został odwołany, tylko tego, że związał się i dał się wciągnąć w kontakty z SLD.

Pozdrawiam wszystkich normalnych strażaków.

Offline Alf

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 59
Odp: Dlaczego odwołano ?
« Odpowiedź #12 dnia: Luty 20, 2006, 14:13:30 »
Groset był ostatnią legendą polskiego pożarnictwa i ostatnim w służbie z twórców KSRG. Może ktoś zaczął rozmontowywać System ? Poza tym typowe polskie piekło ..... za dobrze mu szło w tej roli i za dużo zrobił. Miernoty się zdenerwowały i podsunęły posłuszną związkom babunię

Offline Geddeon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.427
Odp: Dlaczego odwołano ?
« Odpowiedź #13 dnia: Luty 20, 2006, 15:30:56 »
Wielka polityka w Straży nie trwa od wczoraj....trwa od samego początku PSP.
Dziwi mnie że niektórzy są tym tak zbulwersowani....
jakoś chyba nikt nie pamięta co działo się 5 lat temu jak do władzy doszli czerwonopodobni.
Kiedy robili swoje zmiany nikt jakoś tak nie lamentował.
Czy wtedy patrzyli czy ktoś jest fachowcem czy nie ?? Ważne żeby był swój....(PZPR)
Mam doskonały przykład po swoim byłym KW. Poprzednik jego nie był związany z żadną partią przed odejściem dostał medal za zasługi a później kopa....
Cytuj
Miernoty się zdenerwowały i podsunęły posłuszną związkom babunię
A wtedy panie Alf posłusznych SLD-owcom.(jak najbardziej ludzie kompetentni a nie jak dziś miernoty)

I czy wtedy nie chodziło o kolesiostwo ???
Ja nie widzę w tym nic dziwnego. Karuzelka się kręci....nie od dziś.

A tak na marginesie to powinien być ktoś kto walczy ze związkami czyli największym złem w PSP - tak ??

Offline Alf

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 59
Odp: Dlaczego odwołano ?
« Odpowiedź #14 dnia: Luty 22, 2006, 08:25:41 »
Może Geddeon ma rację, ale tak czy inaczej szkoda..... Szkoła zaczeła nabierać rozpędu i nagle wszystko zdechło, ludzie znowu chodzą skwaszeni i znerwicowani, nawet p-chory. Szkoda że odszedł :angry:

Offline rademenes99

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 85
  • Milczenie jest złotem, mowa żródłem nieporozumień.
Odp: Dlaczego odwołano ?
« Odpowiedź #15 dnia: Luty 23, 2006, 23:16:07 »
Doszły do mnie "słychy" obym się mylił, ze czekają aż ucichnie sprawa Hali Targowej w  Chorzowie i Komendant Wojewódzki Ślaska też do "odstrzału", widocznie nie jest z tej drużyny co trzeba... , a zasługi maja za nic.... czyli kolego nie ważne co umiesz WAŻNE abys był z własciwej PARTI POLITYCZNEJ  ( obecnie PIS).

Trochę szkoda gościa bo fachowiec naprawdę dobry.... i do tego Generał. :huh:
Ekspert to człowiek który przestał myśleć - on wie ;).

Offline robard

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 955
Odp: Dlaczego odwołano ?
« Odpowiedź #16 dnia: Marzec 01, 2006, 18:38:49 »
Cytuj
odwołano go bo pewnie komuś zawadzał, noi starej daty oficer pamiętający jeszcze czasy komuny !! cheesy
Teraz nie patrzą na umiejętności i zasługi teraz to jest dopiero wielka polityka !!!
Nie wazne kto to napisał, ale napisał głupote. Dlaczego? Dlatego, że taki jest tok zycia - dla jasności Grosset to faktycznie doskonały fachowiec, co nie znaczy, że Komendantem szkoły nie został równiez fachowiec!? Chyba wielu autorów postów to jeszcze młodzi ludzie i nie wiecie, że tak to juz się dzieje, że po jednych przychodzą drudzy, SzP. Grosset tez kogos na tym stanowisku zmienił (!?) czy się myle? Jak wiem pozostał na szkole szefem katedry, utworzonej przez siebie samego ok. 1, 2 tyg wczesniej, więc gniazdko sobie uwił. A przypomnijcie mi, bo jakoś nie pamietam czy komukolwiek, kto odszedł z takiego stanowiska stała sie krzywda tak naprawdę? Nie rwijcie sobie z tego powodu włosów z gowy, dla przypomnienia kilka ostatnich faktów: Grosset odwołany z zastępcy KG, Woliński odchodzi przychodzi Grosset, teraz Grosset odwolany przychodzi Zoja, wcześniej Świderek odwołany z Z-cy KG, teraz doradca PiS-u (!?), a Dela nie wiecie co robił przez ostatnie kilka lat!? A Shroeder (dla młodsztch Z-ca KG PSP) odwołany przez afere ze sprzętem pozarniczym, jakis zacs w psychiatryku, żeby prorok dał spokój a za ostatnich rzadów SLD znowy jako gość honorowy otwierał nowe straznice w wielkopolsce..pamiętajcie,że komendanci sa jak czarna koty takie samo mamy do nich szczęście, a sami zawsze spadają na cztery łapy, swoją droga ciekawe co robi teraz zawsze przeze mnie ceniony Buk?? czy ktoś wie?
"Uczciwy człowiek szuka prawdy, kłamca jest patologicznie wszechwiedzący"

Prawo Oczekiwań - negatywne oczekiwania rodzą negatywne wyniki. Pozytywne oczekiwania rodzą negatywne wyniki.

Offline mireks

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 159
Odp: Dlaczego odwołano ?
« Odpowiedź #17 dnia: Marzec 01, 2006, 19:58:08 »
p. Buk?? Wieść gminna niesie, że Sz.P. Grosset go zatrudnił... ^_^
Co było do udowodnienia Robard. Święte słowa!!
Nie pytaj, co rząd może zrobić dla Ciebie. Zapytaj, czy mógłby tego nie robić.

Offline Alf

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 59
Odp: Dlaczego odwołano ?
« Odpowiedź #18 dnia: Marzec 02, 2006, 10:55:39 »
Mam wieści bezpośrednio ze Szkoły. PanBuk był zatrudniony tylko przez miesiąc "na umowe" i teraz już nie pracuje. Swoją drogą ciekawa rozgrywka - zastąpienie 51 letniego generała 70 letnią szefową "Solidarności", która w 12 lat została st. bryg. I jak tu nie wierzyć że związkowcom los sprzyja :wacko:

Offline Ajax

  • Pokój to tylko brak wojny.
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.310
  • Cały świat gra komedię!
    • http://
Odp: Dlaczego odwołano ?
« Odpowiedź #19 dnia: Marzec 02, 2006, 21:11:21 »
Są po prostu akurat na fali przypływu, ale przyjdzie znów z czasem napewno odpływ i od "nowa"? Cóż odwieczne prawa przyrody :angry:
Pozdr.
Nie jeden brak wiedzy nadrabia wazeliną.

Offline lupus78

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 77
Odp: Dlaczego odwołano ?
« Odpowiedź #20 dnia: Marzec 03, 2006, 10:12:19 »
Doszły do mnie "słychy" obym się mylił, ze czekają aż ucichnie sprawa Hali Targowej w  Chorzowie i Komendant Wojewódzki Ślaska też do "odstrzału", widocznie nie jest z tej drużyny co trzeba... , a zasługi maja za nic.... czyli kolego nie ważne co umiesz WAŻNE abys był z własciwej PARTI POLITYCZNEJ  ( obecnie PIS).

Trochę szkoda gościa bo fachowiec naprawdę dobry.... i do tego Generał. :huh:

Już raz gen. Skulich miał byc odwołany a dokładniej 30 stycznia ale 28 został bohaterem i jakoś brzydko by to wyglądało więc wycofano odwołanie. Ciekawe to co piszesz bo to bardzo prawdopodobne.
Szkoda by było.

Offline Alf

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 59
Odp: Dlaczego odwołano ?
« Odpowiedź #21 dnia: Marzec 05, 2006, 09:34:18 »
Stałoby się bardzo źle. Gen. Skulich jest w tej chwili najlepszym kandydatem na stanowisko Komendanta Głównego (po schyłku okresu upadku) i trzeba go chronić jak skarb tym bardziej że reszta rozsądnej generalicji (??) padła w emeryturze :huh:

sase

  • Gość
Odp: Dlaczego odwołano ?
« Odpowiedź #22 dnia: Marzec 05, 2006, 10:58:40 »
Panowie nie uszukujmy się, w PSP jak i w innych służbach, obecnie przprowadzane są czystki "z gorszych na lepszych" według partii rządzącej. My nic na to nie poradzimy, a walka o stołki zawsze będzie. Całe szczęście, że do podziału się jeszcze nie wtryniają i nie awansują na dowódcze stanowiska swoich kumpli (nie chodzi mi o d-ców JRG). Wszyscy politycy to jedne wielkie szambo, a mówienie że straż jest apolityczna to mit i mydlenie oczu społeczeństwu :mellow:


Offline robard

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 955
Odp: Dlaczego odwołano ?
« Odpowiedź #23 dnia: Marzec 07, 2006, 21:05:05 »
Ajax, zgadza się są na fali i to nie pierwszy raz, zawsze tak było niezaleznie od koloru tej fali, mam tylko nadzieję, że kiedys takie prawdziwe tsunami trafi wreszcie na rafę obsadzoną biurokratami w KG? :wacko:
"Uczciwy człowiek szuka prawdy, kłamca jest patologicznie wszechwiedzący"

Prawo Oczekiwań - negatywne oczekiwania rodzą negatywne wyniki. Pozytywne oczekiwania rodzą negatywne wyniki.

Offline Alf

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 59
Odp: Dlaczego odwołano ?
« Odpowiedź #24 dnia: Marzec 19, 2006, 11:50:39 »
Doszły do mnie "słychy" obym się mylił, ze czekają aż ucichnie sprawa Hali Targowej w  Chorzowie i Komendant Wojewódzki Ślaska też do "odstrzału", widocznie nie jest z tej drużyny co trzeba... , a zasługi maja za nic.... czyli kolego nie ważne co umiesz WAŻNE abys był z własciwej PARTI POLITYCZNEJ  ( obecnie PIS).

Trochę szkoda gościa bo fachowiec naprawdę dobry.... i do tego Generał. :huh:

Już raz gen. Skulich miał byc odwołany a dokładniej 30 stycznia ale 28 został bohaterem i jakoś brzydko by to wyglądało więc wycofano odwołanie. Ciekawe to co piszesz bo to bardzo prawdopodobne.
Szkoda by było.
W szkole poszły znowu słuchy o ewentualności przyjścia na miejsce gen. Grosset któregoś z przeznaczonych do odstrzału generałów. Czy ktoś o tym słyszał ?