Autor Wątek: Kto do SA PSP w 2014 roku?  (Przeczytany 871035 razy)

Offline kocioł

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 184
Odp: Kto do SA PSP w 2014 roku?
« Odpowiedź #2200 dnia: Maj 16, 2014, 17:37:13 »
Nowa stronka CS. Jak dla mnie nie koniecznie lepsza.

Offline etoxik

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 177
  • CEL: SA PSP.
Odp: Kto do SA PSP w 2014 roku?
« Odpowiedź #2201 dnia: Maj 16, 2014, 19:39:20 »
wie ktoś ile podań do krakowa ? :)

Offline Nato95

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 12
Odp: Kto do SA PSP w 2014 roku?
« Odpowiedź #2202 dnia: Maj 17, 2014, 09:41:39 »
Orientujecie się jak to jest z 1000? bo słyszałem ze puszczają strasznie dużo ludzi jednym strzałem i ciężko sie przebić. Jest prawdopodobne aby ktoś nie zaliczył km mimo ze dobrze biega ale po prostu miał aż tak złą pozycje startową?

Offline Nato95

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 12
Odp: Kto do SA PSP w 2014 roku?
« Odpowiedź #2203 dnia: Maj 17, 2014, 09:42:51 »
Ja pisałem chemie rozszerzoną i trochę ciężka sprawa a wam jak poszło? :straz:

Offline maltanski

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 263
  • Cel: SA PSP
Odp: Kto do SA PSP w 2014 roku?
« Odpowiedź #2204 dnia: Maj 17, 2014, 09:55:26 »
Orientujecie się jak to jest z 1000? bo słyszałem ze puszczają strasznie dużo ludzi jednym strzałem i ciężko sie przebić. Jest prawdopodobne aby ktoś nie zaliczył km mimo ze dobrze biega ale po prostu miał aż tak złą pozycje startową?


Miałem to nieszczęście, że za każdym razem byłem od zewnętrznej. Jeżeli wiesz, że dasz radę to na samym starcie warto pocisnąć. Ostatnio tego nie zrobiłem, bo myślałem, że na końcówce podciągne. No i wlec się na końcu. Potem na prostej wbieganie na 3 tor, wyprzedzanie, na 1 tor, wiraż, prosta, znów na 3 tor, wyprzedzanie. No i skończyło się to bodajże na 3:09. Lepiej biec swoim tempem na początku żeby inni nie zawadzali.
Im więcej potu wylejesz dziś, tym mniej krwi wylejesz jutro!

Offline Nato95

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 12
Odp: Kto do SA PSP w 2014 roku?
« Odpowiedź #2205 dnia: Maj 17, 2014, 10:17:34 »
a ile mniej wiecej ludzi biegnie na raz ?

Offline komsale

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 27
  • Cel SA PSP
Odp: Kto do SA PSP w 2014 roku?
« Odpowiedź #2206 dnia: Maj 17, 2014, 10:24:05 »
w CS w ubiegłym roku po 15 osób biagało sie kilometr

Offline PotwiedzoneInfo

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 178
Odp: Kto do SA PSP w 2014 roku?
« Odpowiedź #2207 dnia: Maj 17, 2014, 12:06:02 »
Dla mnie to bez roznicy czy stalem z tylu czy z przodu jak jestes dobrze przygotowany to nie ma bata zeby tego nieprzebiec przez przeciwnikow, no chyba zeby Ci ktos noge podlozył -_-.
Przeraża start cię? Nie zobaczysz mety.

Offline dzilu96

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 879
Odp: Kto do SA PSP w 2014 roku?
« Odpowiedź #2208 dnia: Maj 17, 2014, 12:45:01 »
Witam Panowie (przyszli mam nadzieję druhowie  :mellow:)

Śledzę temat od początku, straż pożarna to moja pasja - mógłbym pisać o tym bardzo dużo ale nie  w tym rzecz :).

Godziny spędzone w remizie osp to na moje szczęście w nieszczęściu za mało i mam potężny zamiar dostać się do SA PSP w Krakowie w roku przyszłym. O sprawnościówkę się nie martwię bo mam jeszcze ponad rok a już zaczynam budować formę, z teorią korki od września testy testy testy i myślę że wyrobię. Natomiast chciałbym bardziej zapytać Was o kwestie badań lekarskich.

Warto jeszcze przed poważnym startem z przygotowaniami przebadać się na własną rękę, nawet jeśli wydaje mi się że jestem zdrowy jak koń?
I drugie, gruntowne pytanie:
Mam narośl na prawej kości udowej w okolicy kolana. Byłem z tym u lekarza rodzinnego i stwierdził że może mnie skierować do ortopedy i na ew. zabieg, ale w zasadzie nie ma takiej potrzeby bo w uprawianiu sportu, wysiłku fizycznym a tym bardziej w życiu nie ma mi to prawa przeszkadzać. Sam zresztą mam podobne odczucia - nie czyni mi to żadnego dyskomfortu ani podczas interwałów, skakania czy długich wybiegów.
Czy lekarze na badaniach do SA mogą się o to przyczepić i czy skreśliłoby to moje marzenia, a bardziej mój cel?
Wcześniej czytałem przypadek kolegi, który miał problem z nosem i pisaliście że mogliby mu dać czas na zabieg przed rozpoczęciem roku szkolnego - czy w moim przypadku jest szansa na coś podobnego?

Pozdrawiam i życzę motywacji :)

Offline Rysiu

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 316
  • Be your own hero
Odp: Kto do SA PSP w 2014 roku?
« Odpowiedź #2209 dnia: Maj 17, 2014, 13:13:32 »
Dzilu a czy lekarz rodzinny wiedzial o tym ze to beda badania do szkoly pozarniczej?
Bo wiadomo lekarz jak lekarz nie boli nie przeszkadza nie trzeba.Jednak jak sie patrzy z innej strony tak jak tu na forum pewnie przegladales mozna dac przyklad przegrody nosowej.
U jednych niby jest drozna lekarz stwierdza taka opinie lecz lekarz na komisji moze sie przyczepic do tego.Wydaje mi sie ze dobrym rozwiazaniem byloby dostac jakies zaswiadczenie o tym ze to nie jest nic powaznego i cos w czym by ci przeszkadzalo.
No ale ja jestem tutaj tylko forumowiczem ktory rowniez probuje sie dostac w szeregi psp takze niech inni sie wypowiedza co maja szersza wiedze  :straz:

Offline KarolLBN

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 16
Odp: Kto do SA PSP w 2014 roku?
« Odpowiedź #2210 dnia: Maj 17, 2014, 13:52:05 »
a powiecie mi co to jest rubryka język w wynikach z zeszłego roku?? bo czytam warunki rekrutacji oraz potrzebne dokumenty do otrzymania punktów referencyjnych i nigdzie nie ma wzmianki co trzeba dosłać albo okazać by dostać jakiekolwiek punkty za język, a widziałem że w tej rubryce niektórzy mają po 5 a nawet 6 punktów

Offline kuba0293

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 59
  • Cel: SA PSP
Odp: Kto do SA PSP w 2014 roku?
« Odpowiedź #2211 dnia: Maj 17, 2014, 14:02:39 »
a powiecie mi co to jest rubryka język w wynikach z zeszłego roku?? bo czytam warunki rekrutacji oraz potrzebne dokumenty do otrzymania punktów referencyjnych i nigdzie nie ma wzmianki co trzeba dosłać albo okazać by dostać jakiekolwiek punkty za język, a widziałem że w tej rubryce niektórzy mają po 5 a nawet 6 punktów

Wcześniej było tak(rok i dwa lata temu bo wtedy startowałem nie wiem jak wcześniej było), że za ocenę bardzo dobry na świadectwie z jakiegoś obcego dostawałeś 5 pkt dodatkowo, a za ocenę celujący 6pkt. W tym roku już nie ma za to punktów.

Offline KarolLBN

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 16
Odp: Kto do SA PSP w 2014 roku?
« Odpowiedź #2212 dnia: Maj 17, 2014, 14:03:18 »
a powiecie mi co to jest rubryka język w wynikach z zeszłego roku?? bo czytam warunki rekrutacji oraz potrzebne dokumenty do otrzymania punktów referencyjnych i nigdzie nie ma wzmianki co trzeba dosłać albo okazać by dostać jakiekolwiek punkty za język, a widziałem że w tej rubryce niektórzy mają po 5 a nawet 6 punktów

Wcześniej było tak(rok i dwa lata temu bo wtedy startowałem nie wiem jak wcześniej), że za ocenę bardzo dobry na świadectwie z jakiegoś obcego dostawałeś 5 pkt dodatkowo, a za ocenę celujący 6pkt. W tym roku już nie ma za to punktów.

Dzięki wielkie za odpowiedź ;)

Offline milekpl3

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 62
  • Czas pokaże.
Odp: Kto do SA PSP w 2014 roku?
« Odpowiedź #2213 dnia: Maj 17, 2014, 16:35:07 »
Wiecie może na jakiej wysokości znajduje się drążek na testach w Krakowie?

Offline etoxik

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 177
  • CEL: SA PSP.
Odp: Kto do SA PSP w 2014 roku?
« Odpowiedź #2214 dnia: Maj 17, 2014, 16:51:02 »
coś chyba z 2,5 metra, pamiętam ze musiałem doskoczyć do niego.

Offline milekpl3

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 62
  • Czas pokaże.
Odp: Kto do SA PSP w 2014 roku?
« Odpowiedź #2215 dnia: Maj 17, 2014, 17:08:11 »
Bo ja mam 1,80 a fajnie się zaczyna, gdy można za niego złapać, dlatego nie ma możliwości jakiegoś stołka, czy coś?

Offline etoxik

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 177
  • CEL: SA PSP.
Odp: Kto do SA PSP w 2014 roku?
« Odpowiedź #2216 dnia: Maj 17, 2014, 18:49:31 »
moim skromnym zdaniem, to chyba z podskoku lepiej bo od razu sie wybijasz i mozesz zrobić na wybiciu 1 podciągnięcie, nie tracąc aż tak siły.

Offline tomala

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 84
Odp: Kto do SA PSP w 2014 roku?
« Odpowiedź #2217 dnia: Maj 17, 2014, 18:49:45 »
Bo ja mam 1,80 a fajnie się zaczyna, gdy można za niego złapać, dlatego nie ma możliwości jakiegoś stołka, czy coś?
jak dla mnie 1,80 dużo gorzej

Offline bartekslu1994

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 90
Odp: Kto do SA PSP w 2014 roku?
« Odpowiedź #2218 dnia: Maj 17, 2014, 20:18:11 »
mierzyliscie czas na 50m?? Bo słyszałem że inaczej się mierzy czas stoperem a inaczej fotokomórką, tzn po wciśnięciu później włącza się stoper a fotokomórka wcześniej?? chodzi tu o jakieś ułamki sekund :(

Offline Vreal2012

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 531
  • cel CS PSP
Odp: Kto do SA PSP w 2014 roku?
« Odpowiedź #2219 dnia: Maj 17, 2014, 21:02:31 »
mierzyliscie czas na 50m?? Bo słyszałem że inaczej się mierzy czas stoperem a inaczej fotokomórką, tzn po wciśnięciu później włącza się stoper a fotokomórka wcześniej?? chodzi tu o jakieś ułamki sekund :(

Ja teraz robiłem sobie sprawdziany na 50m z pozycji wysokiej i miałem 6.02 najlepszy czas. Rok temu w CS PSP na egzaminach miałem chyba 7.31 sek ale moja waga wynosila ok 97-98kg (teraz ok 80-82kg). Pomimo, że staram się nie oszukiwać podczas moich sprawdzianów to zdaję sobie sprawę z tego, że na egzaminach fotokomórka zmierzy czas większy niż mój rekord. No ale w biegu na 50m nie ma czasu na myślenie trzeba po prostu zapie*** :rofl:
Nigdy nie pozwól by strach przed działaniem wykluczył cię z gry!
Lubie z@pierd@l@ć!
Patrz w lusterka motocykle są wszędzie! LwG;)

Offline PotwiedzoneInfo

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 178
Odp: Kto do SA PSP w 2014 roku?
« Odpowiedź #2220 dnia: Maj 17, 2014, 21:05:51 »
Ja dwa razy w zyciu bieglem 50m i to bylo 2 razy w Cs moj czas to 7,02, w ogole 50m nie cwicze, na km mialem czas 3.12. Wydaje mi sie ze jesli przebiegasz km w okolo 3.20 to musisz przebiec 50m.
Przeraża start cię? Nie zobaczysz mety.

Offline Tom034

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 202
Odp: Kto do SA PSP w 2014 roku?
« Odpowiedź #2221 dnia: Maj 17, 2014, 21:11:30 »
Posiada ktoś może listę rankingową zakwalifikowanych do cs psp rok temu?

Próbowałem znaleźć na necie ale szkoła zmieniła stronę i wszystkie dokumenty starsze wygasły. Może akurat ktoś ma zapisaną na dysku i może się podzielić to będę wdzięczny :)

Offline bartekslu1994

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 90
Odp: Kto do SA PSP w 2014 roku?
« Odpowiedź #2222 dnia: Maj 17, 2014, 21:14:38 »
mierzyliscie czas na 50m?? Bo słyszałem że inaczej się mierzy czas stoperem a inaczej fotokomórką, tzn po wciśnięciu później włącza się stoper a fotokomórka wcześniej?? chodzi tu o jakieś ułamki sekund :(

Ja teraz robiłem sobie sprawdziany na 50m z pozycji wysokiej i miałem 6.02 najlepszy czas. Rok temu w CS PSP na egzaminach miałem chyba 7.31 sek ale moja waga wynosila ok 97-98kg (teraz ok 80-82kg). Pomimo, że staram się nie oszukiwać podczas moich sprawdzianów to zdaję sobie sprawę z tego, że na egzaminach fotokomórka zmierzy czas większy niż mój rekord. No ale w biegu na 50m nie ma czasu na myślenie trzeba po prostu zapie*** :rofl:


a na czym poległeś w zeszłym roku??

Offline Vreal2012

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 531
  • cel CS PSP
Odp: Kto do SA PSP w 2014 roku?
« Odpowiedź #2223 dnia: Maj 17, 2014, 22:00:34 »
mierzyliscie czas na 50m?? Bo słyszałem że inaczej się mierzy czas stoperem a inaczej fotokomórką, tzn po wciśnięciu później włącza się stoper a fotokomórka wcześniej?? chodzi tu o jakieś ułamki sekund :(

Ja teraz robiłem sobie sprawdziany na 50m z pozycji wysokiej i miałem 6.02 najlepszy czas. Rok temu w CS PSP na egzaminach miałem chyba 7.31 sek ale moja waga wynosila ok 97-98kg (teraz ok 80-82kg). Pomimo, że staram się nie oszukiwać podczas moich sprawdzianów to zdaję sobie sprawę z tego, że na egzaminach fotokomórka zmierzy czas większy niż mój rekord. No ale w biegu na 50m nie ma czasu na myślenie trzeba po prostu zapie*** :rofl:


a na czym poległeś w zeszłym roku??

2 razy poległem na 1000m. Czas 3.39 min.
Nigdy nie pozwól by strach przed działaniem wykluczył cię z gry!
Lubie z@pierd@l@ć!
Patrz w lusterka motocykle są wszędzie! LwG;)

Offline REEN

  • Byle do straży...
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 960
Odp: Kto do SA PSP w 2014 roku?
« Odpowiedź #2224 dnia: Maj 17, 2014, 22:58:02 »
--
« Ostatnia zmiana: Maj 17, 2014, 23:05:38 wysłana przez REEN »