Autor Wątek: Kto do SA PSP w 2014 roku?  (Przeczytany 871042 razy)

Offline Michał:)

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 398
  • SAPSP
Odp: Kto do SA PSP w 2014 roku?
« Odpowiedź #1450 dnia: Kwiecień 03, 2014, 19:49:51 »
Zgadza się, wpisują Ci w odpowiednim miejscu 'przeniesiony do rezerwy', data, pieczątka i tyle.

Offline mrdrążek

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 260
  • SAPSP Poznań
Odp: Kto do SA PSP w 2014 roku?
« Odpowiedź #1451 dnia: Kwiecień 03, 2014, 20:10:15 »
Na wstępie zaznaczam że regularnie przeglądam "kto do SA PSP xx?" od roku 2011 więc nie odsyłajcie mnie do innych wątków :( Mam pytanie co do komisji wojskowej, bo co roku się pojawia ten temat i nie do końca wiem jak to jest. Skoro byłem na WKU, dostałem kategorie A to jestem "poborowy kat A" czy "przeniesiony do rezerwy"? bo coś kiedyś czytałem że żeby być przeniesionym do rezerwy to po jakiś dwóch tygodniach od orzeczenia powinnienem się udać do WKU i przenoszą mnie do rezerwy i robią odpowiedni wpis, jak się te sprawy mają?

Ja miałem wczoraj komisje wojskową i wydali mi książeczkę i wpisali kategorię A i Pani zapytała czy jestem zainteresowany wojskiem? Ja mówię, że strażą pożarną i wybieram się do szkoł aspirantów a ona: to za 14 dni zapraszam do WKU na ul. xxx i tam z książeczką Pan przyjdzie i z dokumentami i przeniosą Pana do rezerwy. No i tyle. Za 2 tygodnie idę tam i będę wiedział więcej ale to tylko formalność.

Dokładnie tak, ja również dostałem taką informację.
Pani mi powiedziała że to tylko formalność, ale lepiej żebym to załatwił przed składaniem papierów do straży ze względu na "uregulowany stosunek do służby wojskowej"
fiza, chemia, drążek, bieg i bieg :D

Offline El Ninio

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 37
Odp: Kto do SA PSP w 2014 roku?
« Odpowiedź #1452 dnia: Kwiecień 03, 2014, 21:30:43 »
To trzeba być w tej rezerwie żeby zostać strażakiem ??

Offline greF1gor

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 118
Odp: Kto do SA PSP w 2014 roku?
« Odpowiedź #1453 dnia: Kwiecień 03, 2014, 21:40:51 »
Na wstępie zaznaczam że regularnie przeglądam "kto do SA PSP xx?" od roku 2011 więc nie odsyłajcie mnie do innych wątków :( Mam pytanie co do komisji wojskowej, bo co roku się pojawia ten temat i nie do końca wiem jak to jest. Skoro byłem na WKU, dostałem kategorie A to jestem "poborowy kat A" czy "przeniesiony do rezerwy"? bo coś kiedyś czytałem że żeby być przeniesionym do rezerwy to po jakiś dwóch tygodniach od orzeczenia powinnienem się udać do WKU i przenoszą mnie do rezerwy i robią odpowiedni wpis, jak się te sprawy mają?

Ja miałem wczoraj komisje wojskową i wydali mi książeczkę i wpisali kategorię A i Pani zapytała czy jestem zainteresowany wojskiem? Ja mówię, że strażą pożarną i wybieram się do szkoł aspirantów a ona: to za 14 dni zapraszam do WKU na ul. xxx i tam z książeczką Pan przyjdzie i z dokumentami i przeniosą Pana do rezerwy. No i tyle. Za 2 tygodnie idę tam i będę wiedział więcej ale to tylko formalność.

Dokładnie tak, ja również dostałem taką informację.
Pani mi powiedziała że to tylko formalność, ale lepiej żebym to załatwił przed składaniem papierów do straży ze względu na "uregulowany stosunek do służby wojskowej"
Gdzie masz wzmiankę o tym uregulowaniu stosunku do służby wojskowej?

Offline Kukos

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 117
Odp: Kto do SA PSP w 2014 roku?
« Odpowiedź #1454 dnia: Kwiecień 03, 2014, 21:53:37 »
A jak nie pojde do WKU a komisje wojskowa mialem dzis to co mam zaznaczyc?

Offline strazakzOSP

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 1
Odp: Kto do SA PSP w 2014 roku?
« Odpowiedź #1455 dnia: Kwiecień 03, 2014, 21:54:20 »
Witam wszystkich. Mam pytanie czy w Poznaniu można mieć telefon? Wiem, że w Krakowie można a w Częstochowie nie jednak jak jest w Poznaniu podczas unitarki? Pozdrawiam

Offline przemissimo

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 304
  • KM PSP m.st. Warszawy
Odp: Kto do SA PSP w 2014 roku?
« Odpowiedź #1456 dnia: Kwiecień 03, 2014, 21:57:02 »
Gdzie masz wzmiankę o tym uregulowaniu stosunku do służby wojskowej?

W podaniu.

Cytuj
9. Stosunek do powszechnego obowiązku służby wojskowej : **)
•   przedpoborowy - poborowy - kategoria ............przeniesiony do rezerwy - kategoria.............
•   stopień wojskowy : ...................................nr specjalności wojskowej......................................
•   przynależność do Wojskowej Komendy Uzupełnień w ............................................................

Offline greF1gor

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 118
Odp: Kto do SA PSP w 2014 roku?
« Odpowiedź #1457 dnia: Kwiecień 03, 2014, 22:10:44 »
Ok. Myślałem, że zasadach rekrutacji jest taka wzmianka. Ciocia wikipedia informuje, że wszyscy z automatu są przeniesieni do rezerwy, którzy wstawili się na komisję. Ja byłem w tamtym roku na komisji, też wspominałem, że wybieram się do straży ale nikt mi nie mówił o jakiś pieczątkach. W podaniu zaznaczyłem zaznaczyłem, że jestem przeniesiony do rezerwy. Ktoś wyżej napisał, że szkoła załatwia sprawę z WKU...

Offline REEN

  • Byle do straży...
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 960
Odp: Kto do SA PSP w 2014 roku?
« Odpowiedź #1458 dnia: Kwiecień 03, 2014, 22:23:13 »
Gdzie masz wzmiankę o tym uregulowaniu stosunku do służby wojskowej?

W podaniu.

Cytuj
9. Stosunek do powszechnego obowiązku służby wojskowej : **)
•   przedpoborowy - poborowy - kategoria ............przeniesiony do rezerwy - kategoria.............
•   stopień wojskowy : ...................................nr specjalności wojskowej......................................
•   przynależność do Wojskowej Komendy Uzupełnień w ............................................................

Miałem rok temu i do teraz nie poszedłem po wpis do rezerwy. Dzwoniłem do szkoły i jak sie dostaniesz to oni to uregulują. Zaznaczasz podoborowy. kat A, kat A, stopień i specjalność pusta, przynależność to twojej najbliższej.

Offline kazim

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 61
Odp: Kto do SA PSP w 2014 roku?
« Odpowiedź #1459 dnia: Kwiecień 03, 2014, 23:08:35 »
właśnie jak juz jest ten temat poruszany. Byłem dzis uregulowac sobie stosunek do wojska i mi podbili. Ale nie dostalem stopnia, jeszcze jakies 2 lata temu dawali na WKU, tera nie. czyli pole ze stopniem puste zostawiam? :)

Offline tommy09615

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 43
Odp: Kto do SA PSP w 2014 roku?
« Odpowiedź #1460 dnia: Kwiecień 03, 2014, 23:16:38 »
właśnie jak juz jest ten temat poruszany. Byłem dzis uregulowac sobie stosunek do wojska i mi podbili. Ale nie dostalem stopnia, jeszcze jakies 2 lata temu dawali na WKU, tera nie. czyli pole ze stopniem puste zostawiam? :)
Ja byłem 3 lata temu i też żadnych stopni nie dawali.

Offline PotwiedzoneInfo

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 178
Odp: Kto do SA PSP w 2014 roku?
« Odpowiedź #1461 dnia: Kwiecień 04, 2014, 09:35:43 »
Piszecie przeniesiony do rezerw kategoria A.
Przeraża start cię? Nie zobaczysz mety.

Offline artek1906

  • Cel: SA PSP
  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 28
Odp: Kto do SA PSP w 2014 roku?
« Odpowiedź #1462 dnia: Kwiecień 04, 2014, 12:27:18 »
ktos z was kupywał testy z rozwiazaniami z poprzednich lat? od kogo sa najlepsze? przede wszystkim zeby odpowiedzi byly poprawne.
Nie dziw się, że masz w życiu pod górkę. Przecież idziesz na szczyt!

Offline shaolin

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 70
Odp: Kto do SA PSP w 2014 roku?
« Odpowiedź #1463 dnia: Kwiecień 04, 2014, 12:55:07 »
jeśli nie macie kat. A z komisji wojskowej, to zapomnijcie o jakiejkolwiek mundurówce...

kwiecień, a tu brak konkretnej daty...  :dobani: :karabin:

Offline etoxik

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 177
  • CEL: SA PSP.
Odp: Kto do SA PSP w 2014 roku?
« Odpowiedź #1464 dnia: Kwiecień 04, 2014, 15:14:21 »
dlaczego nie chce mi się załadować FORMULARZ nr1 ze szkoly w krk ; ( ?

Offline Dolot

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 34
Odp: Kto do SA PSP w 2014 roku?
« Odpowiedź #1465 dnia: Kwiecień 04, 2014, 15:59:53 »
właśnie jak juz jest ten temat poruszany. Byłem dzis uregulowac sobie stosunek do wojska i mi podbili. Ale nie dostalem stopnia, jeszcze jakies 2 lata temu dawali na WKU, tera nie. czyli pole ze stopniem puste zostawiam? :)
Ja byłem 3 lata temu i też żadnych stopni nie dawali.
Jak chcecie dostać stopień wojskowy, skoro aktualnie w Polsce armia jest zawodowa i nie ma poborowych? -_-

Offline mrdrążek

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 260
  • SAPSP Poznań
Odp: Kto do SA PSP w 2014 roku?
« Odpowiedź #1466 dnia: Kwiecień 04, 2014, 16:20:30 »
Są w końcu podane terminy! 8,9 lipca
Jest jak jest, mi lepiej pasował koniec czerwca, ale nigdy wszystkim się nie dogodzi ;)
Zadowoleni z terminów? ;)
fiza, chemia, drążek, bieg i bieg :D

Offline mercu

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 62
  • SAP
Odp: Kto do SA PSP w 2014 roku?
« Odpowiedź #1467 dnia: Kwiecień 04, 2014, 16:25:06 »
Wlasniem mialem napisac ze pojawily sie terminy na stronie Poznania. Mi termin pasuje, prawie taki sam jak w tamtym roku :)

Offline hubercik994

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 35
Odp: Kto do SA PSP w 2014 roku?
« Odpowiedź #1468 dnia: Kwiecień 04, 2014, 16:58:56 »
z jednej strony dobrze- wiecej czasu na przygotowania, z drugiej gorzej wiecej czekania i krotsze wakacje ;p

Offline kamm92

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 192
Odp: Kto do SA PSP w 2014 roku?
« Odpowiedź #1469 dnia: Kwiecień 04, 2014, 17:16:12 »
3  miesiące jeszcze, kupa czasu fiza ogarnięta teraz chemia + ćwiczenia. Będę przygotowany na 101 %  teraz ciepło się robi, wiadomo, cały czas pompa pompa pompa  :tuba: :tuba: :tuba: :tuba:

Offline shaolin

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 70
Odp: Kto do SA PSP w 2014 roku?
« Odpowiedź #1470 dnia: Kwiecień 04, 2014, 17:51:50 »
jest lipiec :)
mogę startować, tylko, żeby nic się nie zmieniło jeszcze ;\

Offline greF1gor

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 118
Odp: Kto do SA PSP w 2014 roku?
« Odpowiedź #1471 dnia: Kwiecień 04, 2014, 18:31:06 »
No to kto do Częstochowy? Gdzie sobie załatwiacie nocleg? :D

Offline Michał:)

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 398
  • SAPSP
Odp: Kto do SA PSP w 2014 roku?
« Odpowiedź #1472 dnia: Kwiecień 04, 2014, 20:44:00 »
U wujka  ^_^

Offline greF1gor

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 118
Odp: Kto do SA PSP w 2014 roku?
« Odpowiedź #1473 dnia: Kwiecień 04, 2014, 20:49:20 »
Takim to dobrze :D Pewnie jeszcze mieszka mniej niż kilometr od szkoły :P

Offline Michał:)

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 398
  • SAPSP
Odp: Kto do SA PSP w 2014 roku?
« Odpowiedź #1474 dnia: Kwiecień 04, 2014, 20:55:31 »
Bingo ;)