Autor Wątek: Kto do SA PSP w 2014 roku?  (Przeczytany 871066 razy)

Offline kamm92

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 192
Odp: Kto do SA PSP w 2014 roku?
« Odpowiedź #975 dnia: Luty 23, 2014, 21:29:58 »
tak tak wiem, tylko jest 130 na basen i 90 z najlepszymi czasami sie dostaje wiec jednak jest to wazne, jakie macie czasy :)?

oj chłopie przeczytaj ze zrozumieniem najlepiej 3 razy zasady doboru i nie mów głupot. :szalony:

Offline kuba0293

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 59
  • Cel: SA PSP
Odp: Kto do SA PSP w 2014 roku?
« Odpowiedź #976 dnia: Luty 23, 2014, 21:41:11 »
tak tak wiem, tylko jest 130 na basen i 90 z najlepszymi czasami sie dostaje wiec jednak jest to wazne, jakie macie czasy :)?


"33.  Pierwszych 90 kandydatów z listy rankingowej, którzy zaliczyli sprawdzian z umiejętności pływania, zostaje wstępnie zakwalifikowanych..."

Offline hubercik994

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 35
Odp: Kto do SA PSP w 2014 roku?
« Odpowiedź #977 dnia: Luty 23, 2014, 21:45:10 »
ok ok dzieki , zle zrozumiałem . pozdro

Offline goeslikestorm

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 4
Odp: Kto do SA PSP w 2014 roku?
« Odpowiedź #978 dnia: Luty 23, 2014, 21:57:00 »
Witam wszystkich

Zarejestrowałem się tutaj bo mam parę pytań co do tej szkoły.

a więc:

1. Jak to jest w tej szkole z weekendami ? czy na każdy można jechać do domu ?
2. Od której do której są zajęcia, ćwiczenia ? jeżeli są ustalone jakieś godziny na ćwiczenia.
3. Podobno jakieś pieniądze się dostaje, to prawda ?

z pytań to chyba tyle ale jak na coś wpadne jeszcze to będę pytał.

Pozdro.

Offline ziomal312

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 312
  • Cel: SA PSP Poznań
Odp: Kto do SA PSP w 2014 roku?
« Odpowiedź #979 dnia: Luty 23, 2014, 22:55:34 »
Witam.
Startuje po raz  3 do Krk . w  2013 bylem 101. niestety wyprzedzili mnie chłopaki ktorzy mieli prawko na c a w tym roku jak jzu mam to zmiejszyli  punktacje. powodzenia wszystkim.
to nie dostales sie z listy rezerwowej? :fiuu:
Musisz chcieć sukcesu tak bardzo jak chcesz kolejnego oddechu!

Offline maxo

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 73
Odp: Kto do SA PSP w 2014 roku?
« Odpowiedź #980 dnia: Luty 23, 2014, 22:58:05 »
Nie wszystkie weekendy są wolne, na początku tych urlopów (czyli wolnych weekendów) jest więcej potem dochodzi odwód itd i jest coraz mniej, czasem się nie jedzie 2-3 tygodnie do domu.
Zajęcia są różnie od 8 do 13-15. Później są pracę gospodarcze i po nich masz czas na naukę.
Dostaje się żołd w wysokości 400 zł miesięcznie.

Offline goeslikestorm

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 4
Odp: Kto do SA PSP w 2014 roku?
« Odpowiedź #981 dnia: Luty 23, 2014, 23:11:17 »
Może mi ktoś kto się uczy tam powiedzieć jakie ma wrażenia, czy się opłacało tam iść itd ?

tylko szczerze Pany, nie reklamować szkoły :D

Offline MDP

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 104
Odp: Kto do SA PSP w 2014 roku?
« Odpowiedź #982 dnia: Luty 23, 2014, 23:36:21 »
Nie oplaca sie tam iść z twoim podejściem

Offline kamm92

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 192
Odp: Kto do SA PSP w 2014 roku?
« Odpowiedź #983 dnia: Luty 23, 2014, 23:45:22 »
Może mi ktoś kto się uczy tam powiedzieć jakie ma wrażenia, czy się opłacało tam iść itd ?

tylko szczerze Pany, nie reklamować szkoły :D

jak to mówią, nie ma głupich pytań są tylko głupie odpowiedzi, ja się z tym nie zgadzam. :gwiazdki:

Offline Tiger11

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 11
Odp: Kto do SA PSP w 2014 roku?
« Odpowiedź #984 dnia: Luty 23, 2014, 23:57:27 »
No to fajnie... 24 i 25 czerwca mam egzamin na technika od 9;00 ;( 
Nie dość ze rok dłużej bo technikum, to jeszcze w tym roku nie mogę startować bo wszystko w tym samym czasie.  :'(
Także Panowie życzę powodzenia na testach !  :piwo:  -_-

Offline lampard

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 205
Odp: Kto do SA PSP w 2014 roku?
« Odpowiedź #985 dnia: Luty 24, 2014, 11:13:38 »
No to fajnie... 24 i 25 czerwca mam egzamin na technika od 9;00 ;( 
Nie dość ze rok dłużej bo technikum, to jeszcze w tym roku nie mogę startować bo wszystko w tym samym czasie.  :'(
Także Panowie życzę powodzenia na testach !  :piwo:  -_-

Jeśli naprawdę chcesz pracować w PSP i wiesz, że stać Cie na dostanie do SA to odpuść sobie tego technika...
Kończyłem technikum ale z czasem szkoły mój plan nr 1 to było PSP i nastawienie się na SA. Więc egzamin na tytuł technika w szkole odpuściłem. Nawet się nie uczyłem bo wolałem ten czas poświęcić na naukę na egzaminy do SA. I co? Dostałem się ukończyłem aspirantkę i teraz pracuję. A co bym miał z tego tytułu technika z mojej szkoły? Nic! Ludzie mają inż i mgr i mają problemy z pracą. A z samym technikiem to gorzej jak po zawodówce. Ja to olałem i postawiłem wszystko na jedną kartę i opłaciło się :straz:

Offline matrixartur

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 150
  • SA PSP Kraków
Odp: Kto do SA PSP w 2014 roku?
« Odpowiedź #986 dnia: Luty 24, 2014, 11:51:45 »
No to fajnie... 24 i 25 czerwca mam egzamin na technika od 9;00 ;( 
Nie dość ze rok dłużej bo technikum, to jeszcze w tym roku nie mogę startować bo wszystko w tym samym czasie.  :'(
Także Panowie życzę powodzenia na testach !  :piwo:  -_-

Jeśli naprawdę chcesz pracować w PSP i wiesz, że stać Cie na dostanie do SA to odpuść sobie tego technika...
Kończyłem technikum ale z czasem szkoły mój plan nr 1 to było PSP i nastawienie się na SA. Więc egzamin na tytuł technika w szkole odpuściłem. Nawet się nie uczyłem bo wolałem ten czas poświęcić na naukę na egzaminy do SA. I co? Dostałem się ukończyłem aspirantkę i teraz pracuję. A co bym miał z tego tytułu technika z mojej szkoły? Nic! Ludzie mają inż i mgr i mają problemy z pracą. A z samym technikiem to gorzej jak po zawodówce. Ja to olałem i postawiłem wszystko na jedną kartę i opłaciło się :straz:

Zgodzę się z Tobą ale nie wszyscy na to tak patrzą. W dobrych technikach przygotowania do ezaminu trwają od pierwszej klasy i nie licząc podstawowych przedmiotów zawsze 3,4 są związane z zawodem technika więc trochę czasu jednak się traci. Jak ktoś już poszedł do technikum to szkoda już nie tylko tego roku ale i tych wielu godzin. Więc wychodzi na to że najlepsza opcja to zaraz po gimnajzum wiedzieć czego się chce i iść do liceum.

Offline szymek2102

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 58
Odp: Kto do SA PSP w 2014 roku?
« Odpowiedź #987 dnia: Luty 24, 2014, 12:24:30 »
Jeśli naprawdę chcesz pracować w PSP i wiesz, że stać Cie na dostanie do SA to odpuść sobie tego technika...
 A co bym miał z tego tytułu technika z mojej szkoły? Nic! Ludzie mają inż i mgr i mają problemy z pracą. A z samym technikiem to gorzej jak po zawodówce.
Pozwolę się nie zgodzić z Twoją opinią.
Ja również ukończyłem technikum i zdałem egzamin na tytuł technika w swoim zawodzie. W zeszłe wakacje, po nieudanej dla mnie rekrutacji na warszawski WAT i do SAPSP postanowiłem zabrać się w końcu konkretnie do pracy ( każde wakacje, każdy czas wolny praktycznie pracowałem - jednak dorywczo) i zamieściłem w internecie kilka dobrze napisanych swoich ogłoszeń. W mniej więcej dwa tygodnie dostałem z 8-10 dobrych ofert. I teraz pracuje w zawodzie, robię zaocznie studia i przygotowuję się do SA. Uważam, że jestem na bardzo dobrej drodze i nie żałuję kroków, które podjąłem w swoim życiu. Jeśli ktoś naprawdę zainteresował się strażą, to wie że takie rozwiązanie może w przyszłości po prostu pomóc i ułatwić życie. Chociaż... każdy ma swoje plany, cele i marzenia.
Pozdrawiam.  -_-
Bóg - honor - Ojczyzna

Offline Arnie

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 125
Odp: Kto do SA PSP w 2014 roku?
« Odpowiedź #988 dnia: Luty 25, 2014, 20:16:56 »
Jeżeli ktoś idzie do technikum i nie zależy mu na zdaniu egzaminu na technika to sorry, ale dla mnie ktoś taki ma nie równo pod sufitem...To jest tak samo jak by ktoś poszedł do SA i nie chciał zrobić technika pożarnictwa bo "stopień starszego strażaka mi wystarcza" Już nie mówiąc o tym, że jest się rok w plecy. U mnie w technikum jeżeli ktoś czuł, że minął się z powołaniem to brał papiery i nawet na drugim roku nauki przenosił się do liceum i nie było problemu.

Offline przemissimo

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 304
  • KM PSP m.st. Warszawy
Odp: Kto do SA PSP w 2014 roku?
« Odpowiedź #989 dnia: Luty 25, 2014, 20:30:20 »
Na stronie CSPSP zniknęły nowe zasady naboru na 2014/2015 i pojawił się taki komunikat
Cytuj
Strona w przebudowie, prace związane z ustaleniem terminu egzaminów.
Może sporo osób dzwoniło w sprawie zmiany terminu i ustalają we wszystkich szkołach?

Offline kubica666

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 2
Odp: Kto do SA PSP w 2014 roku?
« Odpowiedź #990 dnia: Luty 25, 2014, 20:33:56 »
W Krakowie to samo "strona w przebudowie" ,ale na stronie SA w Poznaniu zasady na 2014/2015 wiszą nadal.

Offline AlonsoF150

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 89
Odp: Kto do SA PSP w 2014 roku?
« Odpowiedź #991 dnia: Luty 25, 2014, 20:46:53 »
sam jestem ciekaw, jak skończy się sprawa z tymi terminami czy zmienią czy zostawią te co ogłosili :kwit:

Offline michal22

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 6
Odp: Kto do SA PSP w 2014 roku?
« Odpowiedź #992 dnia: Luty 25, 2014, 20:53:00 »
Witam.
Startuje po raz  3 do Krk . w  2013 bylem 101. niestety wyprzedzili mnie chłopaki ktorzy mieli prawko na c a w tym roku jak jzu mam to zmiejszyli  punktacje. powodzenia wszystkim.
to nie dostales sie z listy rezerwowej? :fiuu:
Niestety nie dzwonii. czekałem ale cisza;/

Offline JackDaniels

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 72
Odp: Kto do SA PSP w 2014 roku?
« Odpowiedź #993 dnia: Luty 25, 2014, 21:16:49 »
oby zmienili te terminy  :tuba: może faktycznie dużo osób dzwoniło w sprawie tych terminów bo to troche bez sensu ze marnują nam rok! a i Arnie dobrze mówi, chodzić 4 lata i nie podejść do technika to tak jak byście chodzili do LO i nie podeszli do matury.  ^_^

Offline Kukos

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 117
Odp: Kto do SA PSP w 2014 roku?
« Odpowiedź #994 dnia: Luty 25, 2014, 21:39:35 »
oby zmienili te terminy  :tuba: może faktycznie dużo osób dzwoniło w sprawie tych terminów bo to troche bez sensu ze marnują nam rok! a i Arnie dobrze mówi, chodzić 4 lata i nie podejść do technika to tak jak byście chodzili do LO i nie podeszli do matury.  ^_^

Ty sie nie smiej bo bralem pod uwage taka opcje aby wiecej czasu poswiecic na testy do SA. Napisze jednak mature praktycznie bez przygotowan  :szalony:

Offline mrdrążek

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 260
  • SAPSP Poznań
Odp: Kto do SA PSP w 2014 roku?
« Odpowiedź #995 dnia: Luty 25, 2014, 22:06:44 »
W sumie mi pasowało żeby egzaminy były w czerwcu. wtedy zostaje lipiec i sierpien wolny (jakaś praca czy coś ;p )
i mniej chetnych by było do Sa hahah ale w sumie Was rozumiem którzy macie technika więc pewnie zmienią te terminy..
A jeśli to raczej na pewno we wszystkich szkołach
fiza, chemia, drążek, bieg i bieg :D

Offline przemissimo

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 304
  • KM PSP m.st. Warszawy
Odp: Kto do SA PSP w 2014 roku?
« Odpowiedź #996 dnia: Luty 25, 2014, 22:20:20 »
No tak jak już zmiana to wszędzie niestety ale i mi pasowały te pod koniec czerwca.. Od matur do końca czerwca przygotowania do aspirantki a później wolne a tak jak było ostatnio chyba 11 lipca to trochę późno, później jeszcze badania.. Eh..

Offline tofiik1991

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 16
Odp: Kto do SA PSP w 2014 roku?
« Odpowiedź #997 dnia: Luty 25, 2014, 22:53:57 »
trzeba sie dostac a dopiero myśleć o badaniach :wall:

Offline REEN

  • Byle do straży...
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 960
Odp: Kto do SA PSP w 2014 roku?
« Odpowiedź #998 dnia: Luty 25, 2014, 23:02:43 »
trzeba sie dostac a dopiero myśleć o badaniach :wall:

Gdyby wszyscy mieli tok myślenia taki jak twój to ludzie odpadaliby właśnie na badaniach.

Offline tofiik1991

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 16
Odp: Kto do SA PSP w 2014 roku?
« Odpowiedź #999 dnia: Luty 25, 2014, 23:04:43 »
interesujace...