Autor Wątek: Kto do SA PSP w 2014 roku?  (Przeczytany 871041 razy)

Offline r0cq

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 612
Odp: Kto do SA PSP w 2014 roku?
« Odpowiedź #550 dnia: Styczeń 06, 2014, 15:44:09 »
W "ostateczności" przysługuje Ci takie coś jak urlop okolicznościowy.
 :straz:

Offline minikstr

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 75
Odp: Kto do SA PSP w 2014 roku?
« Odpowiedź #551 dnia: Styczeń 06, 2014, 21:06:58 »
a jak wygląda sprawa u obecnych studentów? Co studiujecie? Dajecie radę pogodzić studia i przygotowania?

Offline El Ninio

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 37
Odp: Kto do SA PSP w 2014 roku?
« Odpowiedź #552 dnia: Styczeń 06, 2014, 23:13:33 »
Lepiej zapytać jak wygląda sprawa tegorocznych maturzystów!:D Chce się wam uczyć ? czyyy chill out ?? :fiuu:

Offline Basior7776

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 580
Odp: Kto do SA PSP w 2014 roku?
« Odpowiedź #553 dnia: Styczeń 06, 2014, 23:17:27 »
Ja startuję jeszcze do SGSP, także jeszcze się męczę  :gwiazdki:

Offline kazim

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 61
Odp: Kto do SA PSP w 2014 roku?
« Odpowiedź #554 dnia: Styczeń 06, 2014, 23:34:33 »
Panowie a da sie pogodzić SA ze studiami zaocznymi czy nie bardzo??

Offline szymek2102

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 58
Odp: Kto do SA PSP w 2014 roku?
« Odpowiedź #555 dnia: Styczeń 07, 2014, 01:48:33 »
Panowie a da sie pogodzić SA ze studiami zaocznymi czy nie bardzo??

Niestety nie. Nie raz będziesz mieć służby w weekendy. Ja sam będę rezygnował ze studiów - jeśli oczywiście się dostanę, w co gorąco wierze.

A co do godzenia studiów z przygotowaniami. Ja studiuję budownictwo na Politechnice Gdańskiej (zaocznie), do tego dochodzi praca w delegacji - nie raz powyżej jedenastu godzin dziennie. Do tego trzeba sobie przyrządzić po pracy jakieś jedzonko, obiad, no i kanapki na przyszły dzień do pracy. No nie jest lekko, ale przecież nie o to chodzi by było lekko, tylko żeby się spiąć i działać konkretnie by zrealizować swoje cele.
Mam fizykę na studiach, od lutego będę miał chemię, więc przygotowania idą w parze poniekąd z moimi studiami. Jednak to jest za mało. Trzeba o wiele więcej czasu poświęcić temu, by dobrze się przygotować do egzaminów w lipcu.
Jak na razie uczę się do sesji z fizyki - chemię tymczasowo zostawiam. A do sprawnościówki przygotowuję się na razie wyłącznie siłowo - codziennie pompki, a co dziesięć dni zwiększam ich ilość o 5 pompek.

Ale Panowie, nie ma co się nad sobą rozczulać - trzeba się brać do roboty!

Życzę wszystkim powodzenia w przygotowaniach, by każdy czuł na egzaminach, że w okresie przygotowawczym dał z siebie wszystko.  -_-
Bóg - honor - Ojczyzna

Offline ziomal312

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 312
  • Cel: SA PSP Poznań
Odp: Kto do SA PSP w 2014 roku?
« Odpowiedź #556 dnia: Styczeń 07, 2014, 10:35:26 »
Jeden z moich znajomych wlasnie studiuje zaocznie i jest w sa na drugim roku. po prostu gdy inni jada do domu na weekend jak dostana przepustke to on leci na uczelnie:-P
Musisz chcieć sukcesu tak bardzo jak chcesz kolejnego oddechu!

Offline Mariusz92

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 2
Odp: Kto do SA PSP w 2014 roku?
« Odpowiedź #557 dnia: Styczeń 07, 2014, 12:33:27 »
Witam wszystkich !
Chciałbym się dowiedzieć z czego się uczycie ? Czy oprócz testów macie może jakieś książki ? Mam zamiar spróbować dostać się do Krakowa . Sprawnościowego testu się nie obawiam jedynie teoretycznego ;p Jeszcze mam pytanie dotyczące okulisty , mam lekko wadę wzroku , coś kolo 0.5 na oko wada - czy taka wada przeszkadzałaby ?(wiem wiem , pewnie były już takie pytania ) dzięki za odp. i Powodzenia!

Offline badspode

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 25
Odp: Kto do SA PSP w 2014 roku?
« Odpowiedź #558 dnia: Styczeń 07, 2014, 12:42:30 »
Moj kolega z LO uczyl sie tylko testów no i oczywiscie fiz i chem byla w szkole i udalo mu sie, drugi zaś wiem ze mial repetytorium z chem do tego zobaczyl na testy z zeszlych lat i tez sie udalo. Raczej wszystko zalezy od Cb, ile juz masz wiedzy i jak szybko sie uczysz. Jak widac jednym wystarcza testy do powt materialu, inni potrzebuja troszku wiecej.

Offline JackDaniels

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 72
Odp: Kto do SA PSP w 2014 roku?
« Odpowiedź #559 dnia: Styczeń 07, 2014, 13:59:57 »
własnie też bym chciał sie dowiedzieć jak to jest z tym wzrokiem. mam tak samo jak kolega wiec jak byście mogli udzielić na ten temat jakichkolwiek informacji byłbym wdzięczny  :straz: :straz:

Offline kamm92

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 192
Odp: Kto do SA PSP w 2014 roku?
« Odpowiedź #560 dnia: Styczeń 07, 2014, 14:16:27 »
,,google'' nie gryzie.  :stop: :stop: :stop:

Offline ficus192

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 34
  • Aspirantka
Odp: Kto do SA PSP w 2014 roku?
« Odpowiedź #561 dnia: Styczeń 07, 2014, 21:06:27 »
Witam wszystkich !
Chciałbym się dowiedzieć z czego się uczycie ? Czy oprócz testów macie może jakieś książki ? Mam zamiar spróbować dostać się do Krakowa . Sprawnościowego testu się nie obawiam jedynie teoretycznego ;p Jeszcze mam pytanie dotyczące okulisty , mam lekko wadę wzroku , coś kolo 0.5 na oko wada - czy taka wada przeszkadzałaby ?(wiem wiem , pewnie były już takie pytania ) dzięki za odp. i Powodzenia!

tez mam podobny problem - prawe oko 0.5 lewe 0.75 ---astygmatyzm. na dniach wybieram się na konsultacje - chce sobie zrobić korekcje laserowa.
We are the champions - my friend
And we'll keep on fighting till the end

Offline MDP

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 104
Odp: Kto do SA PSP w 2014 roku?
« Odpowiedź #562 dnia: Styczeń 07, 2014, 22:39:57 »
A jak chcesz robić korekcje laserową teraz już czy dopiero przed badaniami po egzaminach ?

Offline rafi242

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 144
Odp: Kto do SA PSP w 2014 roku?
« Odpowiedź #563 dnia: Styczeń 07, 2014, 23:55:04 »
Ice man: Chirurg to też lekarz :) Ale właśnie ogólnie mi chodziło o to co rozwinąłeś. A mamy jakiś spis dokładnie wszystkich specjalistów, mógłby to ktoś ująć tutaj wszystko razem? Jaki specjalista i jakie badanie przeprowadza, albo jakiś krótki opis :)

Offline szymek2102

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 58
Odp: Kto do SA PSP w 2014 roku?
« Odpowiedź #564 dnia: Styczeń 07, 2014, 23:59:15 »
Jeden z moich znajomych wlasnie studiuje zaocznie i jest w sa na drugim roku. po prostu gdy inni jada do domu na weekend jak dostana przepustke to on leci na uczelnie:-P

Wiesz może jak mu się to udaje pogodzić? Hmm, może jest to dobra myśl? Z tego co wiem, to można wziąć urlop dziekański na rok. Ale jak wiadomo SA trwa dwa lata.  -_-
Bóg - honor - Ojczyzna

Offline ziomal312

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 312
  • Cel: SA PSP Poznań
Odp: Kto do SA PSP w 2014 roku?
« Odpowiedź #565 dnia: Styczeń 08, 2014, 01:16:27 »
No nie jest lekko pogodzic sa i studia ale jakos daje rade. w sa ponoc najgorzej sie dostac a utrzymac sie to juz nie jest tak zle :-)
Musisz chcieć sukcesu tak bardzo jak chcesz kolejnego oddechu!

Offline kamm92

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 192
Odp: Kto do SA PSP w 2014 roku?
« Odpowiedź #566 dnia: Styczeń 08, 2014, 08:04:47 »
No nie jest lekko pogodzic sa i studia ale jakos daje rade. w sa ponoc najgorzej sie dostac a utrzymac sie to juz nie jest tak zle :-)

potwierdzam, sam bd chciał ciągnąć magisterkę  :rofl:  i SA  :straz:  jak się dostaniesz to pikuś, oni łożą na Ciebie kase i zależy im byś ukończył szkołę, wiec jak nie bd odwalał maniany to da radę :szalony:

btw, czy zna ktoś jaki był próg punktowy w tym roku w SA Poznań? Czy 70  pkt powinno starczyć? Elo!
« Ostatnia zmiana: Styczeń 08, 2014, 08:36:55 wysłana przez kamm92 »

Offline ziomal312

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 312
  • Cel: SA PSP Poznań
Odp: Kto do SA PSP w 2014 roku?
« Odpowiedź #567 dnia: Styczeń 08, 2014, 09:43:40 »
w tym roku 52, w 2012 54  :straz: takze 70 pkt to juz calkiem ladne miejsce bedzie :) ale tez zalezy ile osob beda przyjmowac... oby 90, bo jak 60 to prog pkt rosnie mniej wiecej o 10 pkt :-\
« Ostatnia zmiana: Styczeń 08, 2014, 09:48:00 wysłana przez ziomal312 »
Musisz chcieć sukcesu tak bardzo jak chcesz kolejnego oddechu!

Offline Mariusz92

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 2
Odp: Kto do SA PSP w 2014 roku?
« Odpowiedź #568 dnia: Styczeń 08, 2014, 14:13:18 »
Mam jeszcze jedno pytanie testy skąd ściągnęliście ? Bo mi przesłał znajomy ale odp. nie zbyt się zgadzają :<

Offline szymek2102

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 58
Odp: Kto do SA PSP w 2014 roku?
« Odpowiedź #569 dnia: Styczeń 08, 2014, 14:20:11 »
No nie jest lekko pogodzic sa i studia ale jakos daje rade. w sa ponoc najgorzej sie dostac a utrzymac sie to juz nie jest tak zle :-)

potwierdzam, sam bd chciał ciągnąć magisterkę  :rofl:  i SA  :straz:  jak się dostaniesz to pikuś, oni łożą na Ciebie kase i zależy im byś ukończył szkołę, wiec jak nie bd odwalał maniany to da radę :szalony:

btw, czy zna ktoś jaki był próg punktowy w tym roku w SA Poznań? Czy 70  pkt powinno starczyć? Elo!

Naprawdę podziwiam. Ja nie wiem czy dałbym radę tak uciągnąć. Ale jest to fajna bardzo opcja, bo jakby nie było, to w kontekście studiów nie tracisz dwóch lat.  -_-
Ciekawi mnie właśnie, jak to jest z tą ilością nauki w SA.  :rolleyes:
Tylko też liczy się kwestia służb. Bo nie zawsze trafi się przepustka na czas zjazdu. Czy Twój kumpel, ziomal312, jakoś próbuje manewrować przepustkami, czy po prostu jest na zjazdach na chybił trafił?  :P

a kwestia progu - to jest jedna wielka niewiadoma.  :fiuu:
ps. kamm92 - co studiujesz? -_-
Bóg - honor - Ojczyzna

Offline konik735

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 126
Odp: Kto do SA PSP w 2014 roku?
« Odpowiedź #570 dnia: Styczeń 08, 2014, 16:38:38 »
Może ktoś rozszerzyć kwestię przepustek? Jak je się dostaje? to nie bedzie tak , że co tydzien np w piatek moge wyjechać do domu?

Offline kamm92

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 192
Odp: Kto do SA PSP w 2014 roku?
« Odpowiedź #571 dnia: Styczeń 08, 2014, 16:52:40 »
No nie jest lekko pogodzic sa i studia ale jakos daje rade. w sa ponoc najgorzej sie dostac a utrzymac sie to juz nie jest tak zle :-)

potwierdzam, sam bd chciał ciągnąć magisterkę  :rofl:  i SA  :straz:  jak się dostaniesz to pikuś, oni łożą na Ciebie kase i zależy im byś ukończył szkołę, wiec jak nie bd odwalał maniany to da radę :szalony:

btw, czy zna ktoś jaki był próg punktowy w tym roku w SA Poznań? Czy 70  pkt powinno starczyć? Elo!

Naprawdę podziwiam. Ja nie wiem czy dałbym radę tak uciągnąć. Ale jest to fajna bardzo opcja, bo jakby nie było, to w kontekście studiów nie tracisz dwóch lat.  -_-
Ciekawi mnie właśnie, jak to jest z tą ilością nauki w SA.  :rolleyes:
Tylko też liczy się kwestia służb. Bo nie zawsze trafi się przepustka na czas zjazdu. Czy Twój kumpel, ziomal312, jakoś próbuje manewrować przepustkami, czy po prostu jest na zjazdach na chybił trafił?  :P

a kwestia progu - to jest jedna wielka niewiadoma.  :fiuu:
ps. kamm92 - co studiujesz? -_-

Administrację na Wspol-u :) Ale z tego co słyszałęm to akurat na mojej uczelni można iść trybem Indywidualnego systemu nauczania czy coś takiego, w razie dostania się do jednostek mundurowych więc luz jak coś ;)

Offline kamm92

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 192
Odp: Kto do SA PSP w 2014 roku?
« Odpowiedź #572 dnia: Styczeń 08, 2014, 16:54:14 »
Może ktoś rozszerzyć kwestię przepustek? Jak je się dostaje? to nie bedzie tak , że co tydzien np w piatek moge wyjechać do domu?
nie, to nie będzie tak. :rofl:

Offline konik735

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 126
Odp: Kto do SA PSP w 2014 roku?
« Odpowiedź #573 dnia: Styczeń 08, 2014, 17:22:23 »
a jak?

Offline kamm92

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 192
Odp: Kto do SA PSP w 2014 roku?
« Odpowiedź #574 dnia: Styczeń 08, 2014, 17:27:35 »
a jak?

dostań się a później się martw  :fiuu: