Autor Wątek: Kto do SA PSP w 2014 roku?  (Przeczytany 871042 razy)

Offline witq

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 1
Odp: Kto do SA PSP w 2014 roku?
« Odpowiedź #375 dnia: Listopad 18, 2013, 13:12:34 »
Witam. Czy ktoś pamięta ile punktów miała osoba,która dostała się do SA w Krakowie w 2013 r ?

ostatnią osobę,która się dostała mam na myśli, dla sprostowania

Nie piszemy post po poście - patrz REGULAMIN. Używamy funkcji MODYFIKUJ
« Ostatnia zmiana: Listopad 18, 2013, 13:26:41 wysłana przez robn »

Offline BartekOsa

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 122
Odp: Kto do SA PSP w 2014 roku?
« Odpowiedź #376 dnia: Listopad 18, 2013, 14:01:20 »
Ja nie pamiętałem, ale znalazłem na stronie sapsp.pl  :kwit: 90. osoba miała 51 punktów.
http://sapsp.pl/upload/file/rekrutacja_2013/LISTA_419.pdf

Offline Morgoth

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 2
Odp: Kto do SA PSP w 2014 roku?
« Odpowiedź #377 dnia: Listopad 19, 2013, 21:32:08 »
Witam wszystkich forumowiczów. Być może pytanie było już zadawane miliony razy, ale chciałbym dowiedzieć się czy macie jakieś materiały do nauki by zdać testy z chemii i fizyki? Wiem, że można pobrać testy od 1992 i je rozwiązywać ucząc się w praktyce, ale wolałbym się tego nauczyć dokładnie, tylko nie wiem z jakich materiałów korzystać. Jakie książki lub strony do nauki tych dwóch przedmiotów polecacie? Część z Was jak zdążyłem już przeczytać chodzi na korepetycje, lecz ja czuje niechęć do tego typu rzeczy, chciałbym sam to ogarnąć.

Offline 39gge

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 6
Odp: Kto do SA PSP w 2014 roku?
« Odpowiedź #378 dnia: Listopad 20, 2013, 11:55:32 »
Morgoth, dokładnie 9 wpisów nad Twoim masz odpowiedź na swoje pytanie... Bez komentarza...

Offline przemissimo

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 304
  • KM PSP m.st. Warszawy
Odp: Kto do SA PSP w 2014 roku?
« Odpowiedź #379 dnia: Listopad 20, 2013, 18:23:38 »
Jakie książki lub strony do nauki tych dwóch przedmiotów polecacie?

Proponuje kupić Vademecum Maturzysty z Chemii i z Fizyki (najlepiej wydawnictwa OPERON) i dział po dziale kartkować materiał. Będziesz miał tam zbiór materiału z liceum czyli to co potrzebne jest na testu wiedzy do aspirantki. Po każdym dziale spisuj najważniejsze wzory, twierdzenia a potem rozwiązuj testy i powtarzaj sobie to czego się nauczyłeś.

Offline REEN

  • Byle do straży...
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 960
Odp: Kto do SA PSP w 2014 roku?
« Odpowiedź #380 dnia: Listopad 20, 2013, 19:06:29 »
Tak wszyscy wychwalacie Operon, a ja dodam od siebie żebyście uważali bo ma błędy.

Offline SemperFidelis

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 98
Odp: Kto do SA PSP w 2014 roku?
« Odpowiedź #381 dnia: Listopad 20, 2013, 19:15:07 »
Jak wiesz w których miejscach i w jakich podręcznikach śmiało poinformuj nas :rolleyes:

Offline Morgoth

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 2
Odp: Kto do SA PSP w 2014 roku?
« Odpowiedź #382 dnia: Listopad 20, 2013, 19:52:41 »
Cytuj
Morgoth, dokładnie 9 wpisów nad Twoim masz odpowiedź na swoje pytanie... Bez komentarza...

Początkowo umieściłem post w innym temacie, na szczęście administracja przeniosła go do działu odpowiedniego dla takich pytań : ).

Jakie książki lub strony do nauki tych dwóch przedmiotów polecacie?


Proponuje kupić Vademecum Maturzysty z Chemii i z Fizyki (najlepiej wydawnictwa OPERON) i dział po dziale kartkować materiał. Będziesz miał tam zbiór materiału z liceum czyli to co potrzebne jest na testu wiedzy do aspirantki. Po każdym dziale spisuj najważniejsze wzory, twierdzenia a potem rozwiązuj testy i powtarzaj sobie to czego się nauczyłeś.

Dziękuję bardzo.

Offline Izmo91

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 124
Odp: Kto do SA PSP w 2014 roku?
« Odpowiedź #383 dnia: Listopad 24, 2013, 14:37:00 »
Czy basen w 90s da sie przeplynac żabką ? Ten styl jakos najlepiej mi wychodzi, kraulem nie moge jakos za bardzo ;/  Chodzi o to ze ode niedawna w ogole zaczalem plywac bo wczesniej nie umialem.

Offline mistrz

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 234
Odp: Kto do SA PSP w 2014 roku?
« Odpowiedź #384 dnia: Listopad 24, 2013, 14:56:00 »
tak

Offline Vreal2012

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 531
  • cel CS PSP
Odp: Kto do SA PSP w 2014 roku?
« Odpowiedź #385 dnia: Listopad 24, 2013, 15:19:44 »
Czy basen w 90s da sie przeplynac żabką ? Ten styl jakos najlepiej mi wychodzi, kraulem nie moge jakos za bardzo ;/  Chodzi o to ze ode niedawna w ogole zaczalem plywac bo wczesniej nie umialem.

Do naboru jest na tyle czasu, że moim zdaniem zdążysz nauczyć się pływać kraulem. Żabką na bank się da ale może lepiej zobacz czy Ty się wyrabiasz.
Nigdy nie pozwól by strach przed działaniem wykluczył cię z gry!
Lubie z@pierd@l@ć!
Patrz w lusterka motocykle są wszędzie! LwG;)

Offline Michał:)

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 398
  • SAPSP
Odp: Kto do SA PSP w 2014 roku?
« Odpowiedź #386 dnia: Listopad 24, 2013, 16:42:55 »
Kolega w ubiegłym roku zaczął chodzić na lekcje pływania w kwietniu, dziś jest w SA więc dla chcącego nic trudnego. ;)

Offline przemissimo

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 304
  • KM PSP m.st. Warszawy
Odp: Kto do SA PSP w 2014 roku?
« Odpowiedź #387 dnia: Listopad 24, 2013, 17:54:50 »
Czy basen w 90s da sie przeplynac żabką ? Ten styl jakos najlepiej mi wychodzi, kraulem nie moge jakos za bardzo ;/  Chodzi o to ze ode niedawna w ogole zaczalem plywac bo wczesniej nie umialem.

Weź kolegę jakiegoś na basen, niech weźmie na pływalnię stoper lub poproś ratownika i sobie zmierzysz czas. Albo popytaj znajomych kto umie pływać kraulem może się przejdziecie kilka razy i ogarniesz, to nic trudnego..

Offline JackDaniels

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 72
Odp: Kto do SA PSP w 2014 roku?
« Odpowiedź #388 dnia: Listopad 24, 2013, 18:43:13 »
ja własnie wybieram sie w środe na basen i w końcu bede miał lekcje z nauki :D
a nie wiecie moze czy w najbliższym roku szykuja sie jakies zmiany co do rekrutacji ? :)

Offline Izmo91

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 124
Odp: Kto do SA PSP w 2014 roku?
« Odpowiedź #389 dnia: Listopad 25, 2013, 00:45:04 »
Dzieki Panowie za odpowiedzi. Powiem krotko, chodzilem troche z ratownikiem, podstaw mnie nauczyl, nie boje sie wody (Jak wczesniej po wypadku na basenie),  teraz sam chodze, probuje ale jakos nie wychdozi mi tym kraulem, no chaotycznie strasznie to wszystko robie ;/ pare metrow i nie ogarniam a zabka moge  smialo jakos ;/  Moze ta zabka probowac i probowac?  Chyba ze mozecie dac jakies rady do nauczyenia kraulem poprzedzajace jakims filmikiem/ instrukcja :P  ? 
Pytalem ratownikow to mowili ze zabka dam rade jak bede cwiczyl regularnie, ze da sie ze to w miare czasu jest. Co do nauki jest problem, koledzy umieja, ale nauczyc nie potrafia ;/ A nauka na takim basenie to droga sprawa;/

Offline maltanski

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 263
  • Cel: SA PSP
Odp: Kto do SA PSP w 2014 roku?
« Odpowiedź #390 dnia: Listopad 25, 2013, 09:52:20 »
Najpierw zacznij się martwić, żeby w ogóle dojść do etapu w którym jest basen.
Ale mniej więcej to wygląda tak, że zakładasz okulary. Głowa pod wode, wypuszczasz powietrze nosem i jak machniesz dwa, trzy razy rękami to po przeciwnej stronie jak masz ręke wyciągniętą to nabierasz powietrza, i dalej, dwa, trzy ruchy rękami itd..

Wypuszczać powietrze w wodzie i nabierać je przy wynurzeniu to chyba potrafisz?
Można pływać kraulem z głową nad wodą, ale według mnie jest to bardziej męczące. Co kto lubi. Machać rękami i nogami nie jest trudno.
Im więcej potu wylejesz dziś, tym mniej krwi wylejesz jutro!

Offline Vreal2012

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 531
  • cel CS PSP
Odp: Kto do SA PSP w 2014 roku?
« Odpowiedź #391 dnia: Listopad 25, 2013, 10:30:48 »
Wg mnie musisz odżałować te 300-500zl na nauke pływania. Nie ma co pisać na forum co trzeba zrobic żeby płynąć. Musi Ci to ktoś pokazać. Jak załapiesz podstawy to ćwiczenia z deską czy bez niej będziesz umiał robić sam. Ale pierwsze kroki radziłbym stawiac z instruktorem. Podstawa do kraula to grzbiet. Jak będziesz umiał grzbietem to kraula też ogarniesz ^_^ Jak nauczysz się techniki to mniej wiecej zapamietuj cwiczenia i póżniej samemu na basen przychodzisz i ćwiczysz. Powodzenia :straz:
Nigdy nie pozwól by strach przed działaniem wykluczył cię z gry!
Lubie z@pierd@l@ć!
Patrz w lusterka motocykle są wszędzie! LwG;)

Offline tomal17

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 11
Odp: Kto do SA PSP w 2014 roku?
« Odpowiedź #392 dnia: Listopad 25, 2013, 22:31:10 »
Koledzy ci tu dobrze radzą . Sam nie umiałem pływać zapisałem sie na nauke pływania w kwietniu, najpierw grzbiet żebym sie dobrze z wodą poczuł, a potem kraulem i jakoś teraz te 50m przepłyne. Musisz na początku poćwiczyc z ratownikiem nie ma innej opcji :)

Offline ziomal312

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 312
  • Cel: SA PSP Poznań
Odp: Kto do SA PSP w 2014 roku?
« Odpowiedź #393 dnia: Listopad 28, 2013, 14:45:32 »
Mam pytanko panowie od ktorego roku nie mozna miec przy sobie kalkulatora i ukladu okresowego?
Bo np. jakbym mial zrobic zad 22 z 2011 chemia jezeli nie znam masy propanolu? mam umiec na pamiec ze to jest 60 g?  :wall:  :gwiazdki:
Musisz chcieć sukcesu tak bardzo jak chcesz kolejnego oddechu!

Offline Robson71

  • CS PSP 2012-2014
  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 89
Odp: Kto do SA PSP w 2014 roku?
« Odpowiedź #394 dnia: Listopad 28, 2013, 15:45:37 »
znając wzór sumaryczny jesteś w stanie sam obliczyć masę cząsteczkową, bo propanol składa się z podstawowych pierwiastków, których masy na każdym kroku powtarzają się w zadaniach, więc ciężko ich nie zapamiętać
Strażak to ma być Strażak, a nie jakaś popierdółka!

Offline WhiteSoldat

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 1
Odp: Kto do SA PSP w 2014 roku?
« Odpowiedź #395 dnia: Listopad 28, 2013, 17:00:23 »
Witam Wszystkich ^_^  Czy jest może osoba z Krakowa lub okolic chętna do wspólnych przygotowań?

Offline ziomal312

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 312
  • Cel: SA PSP Poznań
Odp: Kto do SA PSP w 2014 roku?
« Odpowiedź #396 dnia: Listopad 28, 2013, 20:09:11 »
znając wzór sumaryczny jesteś w stanie sam obliczyć masę cząsteczkową, bo propanol składa się z podstawowych pierwiastków, których masy na każdym kroku powtarzają się w zadaniach, więc ciężko ich nie zapamiętać

wlasnie nie znalem wzoru sumarycznego bo jeszcze tego nei przerabialem  :P a tak ogolnie czy kiedys pisalo sie testy z ukladem i kalkulatorem?
Musisz chcieć sukcesu tak bardzo jak chcesz kolejnego oddechu!

Offline rafi242242242

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 17
Odp: Kto do SA PSP w 2014 roku?
« Odpowiedź #397 dnia: Listopad 28, 2013, 22:13:00 »
Witam kolegów, również Cel SA Kraków 2014. Obecnie studiuje biologie na UJ. Mam dużo chemii i jestem po biol chemie. Fizyka średnio na jeża, a raczej kiepsko ale ciocia fizyk pomoże. Sprawnościówka na razie tak se, w sumie to szczerze powiem, że tylko bym chyba sprint zaliczył i basen spokojnie. Nie przejmuje się bo czasu jest dużo. Słyszałem że tak czy siak test wygrywa dla tych którym zależy. Zobaczymy co to będzie. Nie ma co się za bardzo spinać też chyba bo jak ktoś jest taki spięty, to pozniej się może rozczarować na głupocie. Maltanski podziwiam za wytrwałość :)

Offline kamm92

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 192
Odp: Kto do SA PSP w 2014 roku?
« Odpowiedź #398 dnia: Listopad 29, 2013, 16:06:19 »
w tym roku robię licencjat i będę miał wykształcenie wyższe , skończyć SA i zacząć prace z wyższym i mł aspirantem- miodzio ;)

Offline czakson

  • Im mniej wiesz, tym lepiej śpisz...
  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 384
Odp: Kto do SA PSP w 2014 roku?
« Odpowiedź #399 dnia: Listopad 30, 2013, 10:03:29 »
pierwsze się dostań ...
Serca oddam kobiecie ! Honor tylko ojczyźnie !