Autor Wątek: Kto do SA PSP w 2014 roku?  (Przeczytany 871076 razy)

Offline oby-strazak

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 4
Odp: Kto do SA PSP w 2014 roku?
« Odpowiedź #325 dnia: Listopad 06, 2013, 20:10:42 »
to co prawdopodobnie bedzie oceniane na badaniach dalem w linku na 16 stronie :)

Offline przemissimo

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 304
  • KM PSP m.st. Warszawy
Odp: Kto do SA PSP w 2014 roku?
« Odpowiedź #326 dnia: Listopad 06, 2013, 21:27:11 »
Mi tez powiedziano ze mam krzywa takze zabieg mam 7 lutego ;) Niektorych przepuszczano z lekko krzywa przegroda ale ja wole nie ryzykowac. Chodzi o to czy z dwoch dziurek nosowych wylatuje tyle samo powietrza i czy masz problem z oddychaniem gdy na przyklad masz katar i jedna z dziurek jet zapchana  :P

Pewnie, że tak. Wiadomo... Może wszystko pójdzie dobrze a uprą się na krzywą przegrodę nosową i nie przepuszczą - trochę przykro. Jak jest możliwość lepiej to operować jak najszybciej żeby szybko dojść do zdrowia. Ja miałem takie badanie robione. Lekarz nagrzała taki kawałek metalowej listewki, przyłożyła mi pod nos i kazała spokojnie oddychać. Wyszły dwa równe koła.

Ale zabieg jest na fundusz tak? Tylko wizyta u lekarza była u Ciebie prywatnie?

Tak, zabieg jest na fundusz. Fajne rozwiązanie. Idziesz do lekarza na prywatną wizytę (płacisz 110zł dla niego), lekarz Cie bada i albo skieruje Cię na zabieg (oczywiście na NFZ) i z racji tego, że masz już skierowanie znacznie szybciej to trwa. Jedyne co to trzeba zapłacić za tą pierwszą prywatną konsultację.

@testypsp Jak nie przejdę badań to jestem rok do tyłu, prawda? Więc może jednak warto się przebadać.

To jest najgorsze. Przygotowujemy się cały rok, wszystko super - sprawność, wiedza. Przychodzi badanie lekarskie - krzywa przegroda. Odpadasz i próbujesz za rok. Dlatego powtarzam jak jest możliwość lepiej sprawdzić i zadbać o to żeby się nie rozczarować bo szkoda tracić czasu, rok to sporo. Dwa lata i mamy młodszego aspiranta.

Na komisji lekarskiej płuca też są badane? Posiada ktoś w ogóle link z szczegółowym opisem co badają i jakie są normy?

Tak, płuca są badane. Jest to spirometria. Badanie polega na tym, że bierzesz do ust taką rurkę z podłączonym aparatem, nabierasz powietrza i lekarz zatyka Ci nos i wydmuchujesz powietrze jamą ustną. Wtedy wychodzi Ci wynik od razu.

Offline ziomal312

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 312
  • Cel: SA PSP Poznań
Odp: Kto do SA PSP w 2014 roku?
« Odpowiedź #327 dnia: Listopad 07, 2013, 21:32:27 »
To nie jest operacja tylko zabieg.
Pierwszy raz jak startowałem to bez przygotowania zamykałem listę.
Przez rok uczyłem się sam, bez korków i bez pomocy byłem 35-ty na liście.
Za rok mam zamiar tą samą techniką być w ścisłej czołówce ;)
Także, jak ktoś chce to nie musi wydać x zł na korki itd.
własnymi siłami też można coś zdziałać :)

to za pierwszym razem tez na badaniach odpadles? ;O na czym dokladnie?
Musisz chcieć sukcesu tak bardzo jak chcesz kolejnego oddechu!

Offline REEN

  • Byle do straży...
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 960
Odp: Kto do SA PSP w 2014 roku?
« Odpowiedź #328 dnia: Listopad 07, 2013, 22:35:10 »
Macie może odpowiedzi do testu z 2013 roku? Szukajka niestety nie działa

Offline MDP

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 104
Odp: Kto do SA PSP w 2014 roku?
« Odpowiedź #329 dnia: Listopad 08, 2013, 01:32:07 »
A jak to jest po szkolę? Jak np. jestem z Krakowa, to wyląduje w jednostce w Krakowie czy w innych miastach mogę?

Offline Dydek

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 6
Odp: Kto do SA PSP w 2014 roku?
« Odpowiedź #330 dnia: Listopad 08, 2013, 09:53:47 »
Siema wszystkim, widzę że dużo osób jest zainteresowana przegrodą nosową... Ja akurat jestem tydzień po zabiegu i nie zapłaciłem nikomu ani złotówki i wszystko zajęło miesiąc czasu. Najpierw poszedłem do lekarza rodzinnego po skierowanie do laryngologa i tego samego dnia udałem się do niego. Z powodu braku innych pacjentów zostałem przyjęty od razu. Nie miałem jakichs problemow z oddychaniem jednak po oględzinach mojego nosa i tym, że chcę się dostać do szkoły dostałem skierowanie do szpitala na zabieg. Więc jazda od razu do szpitala, tam znowu oględziny przez lekarza i termin zabiegu miesiąc później.... To jest zabieg ale mnie 'operowali' 1,5 h i 2 dni po operacji byly bardzo nieprzyjemne i nie ukrywam bolesne... ale to nic jeżeli komuś zależy na wyznaczonym przez siebie celu. Wczoraj miałem ściągane szwy i jeszcze trochę boli przy dotykaniu nosa, ale pomimo, że wcześniej nie miałem problemów z oddychaniem teraz oddycha się o wiele lepiej :)

Offline r0cq

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 612
Odp: Kto do SA PSP w 2014 roku?
« Odpowiedź #331 dnia: Listopad 08, 2013, 09:58:56 »
A jak to jest po szkolę? Jak np. jestem z Krakowa, to wyląduje w jednostce w Krakowie czy w innych miastach mogę?


Jeżeli będziesz spełniał odpowiednie warunki, będzie wolne miejsce, komendant sie zgodzi, to masz możliwość wyboru.
 :straz:

Offline maltanski

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 263
  • Cel: SA PSP
Odp: Kto do SA PSP w 2014 roku?
« Odpowiedź #332 dnia: Listopad 08, 2013, 11:27:01 »
To nie jest operacja tylko zabieg.
Pierwszy raz jak startowałem to bez przygotowania zamykałem listę.
Przez rok uczyłem się sam, bez korków i bez pomocy byłem 35-ty na liście.
Za rok mam zamiar tą samą techniką być w ścisłej czołówce ;)
Także, jak ktoś chce to nie musi wydać x zł na korki itd.
własnymi siłami też można coś zdziałać :)

to za pierwszym razem tez na badaniach odpadles? ;O na czym dokladnie?

Za pierwszym razem zamykałem listę, ale wszystkich ogólnie a nie tych przyjętych:)
A drugim razem to wada serca.
Której nie ma/nie było.
Długa historia.
Im więcej potu wylejesz dziś, tym mniej krwi wylejesz jutro!

Offline Ice-Man

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 358
Odp: Kto do SA PSP w 2014 roku?
« Odpowiedź #333 dnia: Listopad 08, 2013, 12:44:35 »
siema ;) gdyby ktoś potrzebował pomocy w rozwiązywaniu testów do aspirantek, ale nie na zasadzie "pamięciowki" tylko zrozumieć o co chodzi to zapraszam na PW. pewne informacje dotyczące naboru czy badań też mogę udzielić. sam dostałem się do Częstochowy z 6 miejsca i nie będę się chwalił co więcej ;)
==> http://chomikuj.pl/ice-man <==
Testy do Szkół Aspirantów, testy na naborach do PSP, do KPP, materiały szkoleniowe OSP :)

Offline ziomal312

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 312
  • Cel: SA PSP Poznań
Odp: Kto do SA PSP w 2014 roku?
« Odpowiedź #334 dnia: Listopad 08, 2013, 13:19:08 »
Cytuj
Za pierwszym razem zamykałem listę, ale wszystkich ogólnie a nie tych przyjętych:)
A drugim razem to wada serca.
Której nie ma/nie było.
Długa historia.

o wadzie zerca to wiem z poprzedniego tematu kto do sa psp w 2013 ;) ps podziwiam twoja zacietosc z jaka chcesz sie dostac do szkoly mimo tylu prob nadal sie nie poddajesz mam nadzieje ze tez tak dlugo bede walczyl poki nie bede za stary  -_-
« Ostatnia zmiana: Listopad 08, 2013, 13:26:19 wysłana przez ziomal312 »
Musisz chcieć sukcesu tak bardzo jak chcesz kolejnego oddechu!

Offline ziomal312

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 312
  • Cel: SA PSP Poznań
Odp: Kto do SA PSP w 2014 roku?
« Odpowiedź #335 dnia: Listopad 08, 2013, 13:21:29 »
siema ;) gdyby ktoś potrzebował pomocy w rozwiązywaniu testów do aspirantek, ale nie na zasadzie "pamięciowki" tylko zrozumieć o co chodzi to zapraszam na PW. pewne informacje dotyczące naboru czy badań też mogę udzielić. sam dostałem się do Częstochowy z 6 miejsca i nie będę się chwalił co więcej ;)

no i mow jak tam na unitarce ? jest gnoj?   :szalony: i ogolnie jak wrazenia ? ^_^
« Ostatnia zmiana: Listopad 08, 2013, 13:27:32 wysłana przez ziomal312 »
Musisz chcieć sukcesu tak bardzo jak chcesz kolejnego oddechu!

Offline maltanski

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 263
  • Cel: SA PSP
Odp: Kto do SA PSP w 2014 roku?
« Odpowiedź #336 dnia: Listopad 08, 2013, 14:36:09 »
Jestem jeszcze młody :P
Mam jeszcze dwie szanse.

Chciałem to wszystko zrobić w zgodzie z samym sobą, ale widocznie się nie da.
Teraz już wiem jak i co.
Na badaniach wychodziło mi tętno dość wysokie - 85 srednio. Pewnie przez stres.
Teraz sam siebie sprawdzam i cały czas spoczynkowe w okolicy 65.
Biegam 3-4 razy w tygodniu, także mam zamiar poprawić wydolność i jeszcze zmniejszyć rytm serca.
Do 3-ech razy sztuka :]
Im więcej potu wylejesz dziś, tym mniej krwi wylejesz jutro!

Izkuu

  • Gość
Odp: Kto do SA PSP w 2014 roku?
« Odpowiedź #337 dnia: Listopad 08, 2013, 14:56:35 »
Hej, mam w sumie 2 pytania. Czy kobiety mogą startować do każdej szkoły pożarniczej ? No i jeszcze, czy później mogą pracować w dowolnej JRG?
W sumie najbardziej interesuje mnie Poznań i Kraków :)

Offline testypsp

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 128
Odp: Kto do SA PSP w 2014 roku?
« Odpowiedź #338 dnia: Listopad 08, 2013, 15:53:28 »
Teoretycznie mamy demokrację i mogą startować, ale jak to na prawdę wygląda i czy mają szansę na dostanie się.. ;p

Offline Basior7776

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 580
Odp: Kto do SA PSP w 2014 roku?
« Odpowiedź #339 dnia: Listopad 08, 2013, 16:12:28 »
W PSP chyba jak w żadnej innej formacji równouprawnienie działa pełną gębą. Kobieta musi spełnić takie same wymagania odnośnie sprawności fizycznej jak mężczyźni w myśl zasady równości :)
Ale... trafiają się rodzynki które są lepsze od niejednego przeciętnego mężczyzny ;)
Osobiście uważam że jeśli kobieta chce dostać się do PSP to tylko do SGSP, gdyż po szkole łatwiej jej będzie dowodzić niż wykonywać bezpośrednie działania ratownicze ;)
Teraz mnie pewnie niektórzy ukrzyżują  :zamknij:

Offline maltanski

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 263
  • Cel: SA PSP
Odp: Kto do SA PSP w 2014 roku?
« Odpowiedź #340 dnia: Listopad 08, 2013, 16:22:15 »
http://www.gazetakrakowska.pl/artykul/890975,kandydaci-szturmuja-krakowska-szkole-aspirantow-psp-miejsc-tylko-60,id,t.html


W Krakowie jest chyba jedyna dziewczyna która do tej pory dostała się do aspirantki.
Dziewczyny największy problem mają z przebiegnięciem 50m w określonym czasie.
Im więcej potu wylejesz dziś, tym mniej krwi wylejesz jutro!

Offline tygrysion

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 122
Odp: Kto do SA PSP w 2014 roku?
« Odpowiedź #341 dnia: Listopad 08, 2013, 20:14:08 »
W PSP chyba jak w żadnej innej formacji równouprawnienie działa pełną gębą. Kobieta musi spełnić takie same wymagania odnośnie sprawności fizycznej jak mężczyźni w myśl zasady równości :)
Ale... trafiają się rodzynki które są lepsze od niejednego przeciętnego mężczyzny ;)
Osobiście uważam że jeśli kobieta chce dostać się do PSP to tylko do SGSP, gdyż po szkole łatwiej jej będzie dowodzić niż wykonywać bezpośrednie działania ratownicze ;)
Teraz mnie pewnie niektórzy ukrzyżują  :zamknij:

A ja osobiście uważam, że:
Niezależnie od tego jaką kto szkołę skończy, to żeby dowodzić trzeba mieć o tym pojęcie. Mieć pojęcie o tym tzn. zdobywać praktykę bezpośrednio w działaniach ratowniczo gaśniczych jako ratownik z tyłu, a gdy się je zdobędzie to wtedy można myśleć o dowodzeniu.
Kto cierpliwy ten szczęśliwy.
http://www.humanitarni.pl/

Offline Basior7776

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 580
Odp: Kto do SA PSP w 2014 roku?
« Odpowiedź #342 dnia: Listopad 08, 2013, 20:43:38 »
A w szkołach sie praktyki nie zdobywa na PB ?  :szalony:
Przecież mają swoje JRG gdzie kadeci czy podchorążowie regularnie zaliczają wyjazdy ;)

Offline REEN

  • Byle do straży...
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 960
Odp: Kto do SA PSP w 2014 roku?
« Odpowiedź #343 dnia: Listopad 08, 2013, 21:15:58 »
Z tego co na targach edukacyjnych mówili to pb jest tylko 6 tygodni w roku więc chyba to nieduża praktyka (SGSP)

Offline Champion

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 738
Odp: Kto do SA PSP w 2014 roku?
« Odpowiedź #344 dnia: Listopad 08, 2013, 21:44:09 »
czytałem kiedyś temat o JRG SA PSP w Poznaniu, to w większości jeżdżą do pierdołów i pomocy innym jednostkom. Z tego co kojarzę, kol. Miko, napisał, że nawet jak pod jednostką palił się śmietnik to przyjechała pobliska OSP. Także na praktykę nie ma co wiele liczyć. Sądzę, że przez okres, który jestem w OSP zdobyłem dużo większą praktykę w akcjach niż nie jeden kadet SA ;)

Offline Ice-Man

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 358
Odp: Kto do SA PSP w 2014 roku?
« Odpowiedź #345 dnia: Listopad 08, 2013, 21:50:14 »
O unitarce to się nie dowiecie, jedyna okazja dowiedzieć się jak jest naprawdę to samemu ją przeżyć, bo słowa czy zdjęcia nigdy nie oddadzą tego co się dzieje, co Ci da liczba alarmów czy ilość kółek po boisku skoro sam w tym nie jesteś ;) ważne żeby po testach nie przerywać ćwiczeń bo dobra kondycja się przyda na pewno ;)
==> http://chomikuj.pl/ice-man <==
Testy do Szkół Aspirantów, testy na naborach do PSP, do KPP, materiały szkoleniowe OSP :)

Offline tygrysion

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 122
Odp: Kto do SA PSP w 2014 roku?
« Odpowiedź #346 dnia: Listopad 08, 2013, 22:06:03 »
A w szkołach sie praktyki nie zdobywa na PB ?  :szalony:
Przecież mają swoje JRG gdzie kadeci czy podchorążowie regularnie zaliczają wyjazdy ;)

Zdobywanie praktyki na szkolnych JRG różnie wygląda, najważniejsze jest rozwijanie się we własnym zakresie, jeżeli chce się być w czymś dobrym.
To że jeździsz na PB jako ratownik w okresie kształcenia w jednej ze szkół pożarniczych nie znaczy, że będziesz dobrym dowódcą.
Z tego co na targach edukacyjnych mówili to pb jest tylko 6 tygodni w roku więc chyba to nieduża praktyka (SGSP)
Albo coś źle zrozumiałeś, albo Oni ściemniali  :rofl:
Tak naprawdę I i II rocznik obstawia JRG SGSP przez całe dwa lata, III i IV obstawia JRG znajdujące się w Warszawie.
 :straz:
Kto cierpliwy ten szczęśliwy.
http://www.humanitarni.pl/

Offline REEN

  • Byle do straży...
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 960
Odp: Kto do SA PSP w 2014 roku?
« Odpowiedź #347 dnia: Listopad 08, 2013, 22:10:43 »
A w szkołach sie praktyki nie zdobywa na PB ?  :szalony:
Przecież mają swoje JRG gdzie kadeci czy podchorążowie regularnie zaliczają wyjazdy ;)

Zdobywanie praktyki na szkolnych JRG różnie wygląda, najważniejsze jest rozwijanie się we własnym zakresie, jeżeli chce się być w czymś dobrym.
To że jeździsz na PB jako ratownik w okresie kształcenia w jednej ze szkół pożarniczych nie znaczy, że będziesz dobrym dowódcą.
Z tego co na targach edukacyjnych mówili to pb jest tylko 6 tygodni w roku więc chyba to nieduża praktyka (SGSP)
Albo coś źle zrozumiałeś, albo Oni ściemniali  :rofl:
Tak naprawdę I i II rocznik obstawia JRG SGSP przez całe dwa lata, III i IV obstawia JRG znajdujące się w Warszawie.
 :straz:

Dlatego jest forum na którym rozwiane są wszelkie wątpliwości :P

Offline Amador

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 69
Odp: Kto do SA PSP w 2014 roku?
« Odpowiedź #348 dnia: Listopad 10, 2013, 17:12:05 »
Mam pytanie odnośnie egzaminu z pływania. Posiada może ktoś filmik z tego egzaminu? Otóż rozumiem ze trzeba płynąć tylko tzw. kraulem, ale mam pytanie odnośnie nawrotu po 25m. Czy w momencie nawrotu mogę złapać się ściany (podłogi), odwrócić się (manewr 2-3s) i płynąć dalej? Czy tak nieprofesjonalny nawrót mnie dyskwalifikuje?

Offline REEN

  • Byle do straży...
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 960
Odp: Kto do SA PSP w 2014 roku?
« Odpowiedź #349 dnia: Listopad 10, 2013, 17:16:52 »
Możesz płynąć nawet pieskiem byle byś przepłynął 50 m w określonym czasie.