Autor Wątek: Kto do SA PSP w 2014 roku?  (Przeczytany 871036 razy)

Offline Michał:)

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 398
  • SAPSP
Odp: Kto do SA PSP w 2014 roku?
« Odpowiedź #300 dnia: Listopad 04, 2013, 22:02:05 »
Macie odpowiedzi do testu z 2012? :D

Offline Vreal2012

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 531
  • cel CS PSP
Odp: Kto do SA PSP w 2014 roku?
« Odpowiedź #301 dnia: Listopad 05, 2013, 00:31:23 »
Ja mam :straz: Ale są w dziale z testami odpowiedzi. Jak coś to pisz. A jest ktoś chętny na przedyskutowanie zadań z 2013r? Mam cały test rozwiązany ale dla porównania.
Nigdy nie pozwól by strach przed działaniem wykluczył cię z gry!
Lubie z@pierd@l@ć!
Patrz w lusterka motocykle są wszędzie! LwG;)

Offline Kukos

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 117
Odp: Kto do SA PSP w 2014 roku?
« Odpowiedź #302 dnia: Listopad 05, 2013, 13:47:46 »
@JackDaniels  cspsp albo krakow

Offline oby-strazak

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 4
Odp: Kto do SA PSP w 2014 roku?
« Odpowiedź #303 dnia: Listopad 05, 2013, 13:57:05 »
Siemka,
Mam na imię Paweł i też w tym roku po raz pierwszy planuje stratować do SA PSP albo w Krakowie albo w Poznaniu. Fizyka i Chemia to raczej u mnie odświeżenie wiadomości z liceum, gorzej ze sprawnością którą buduje sobie praktycznie od nowa. Później boję się trochę badań medycznych, ponieważ nie bardzo rozpoznaje znaki na tablicach Ishihary, lekkie skrzywienie przegrody nosowej i pewnie coś by mi tam jeszcze znaleźli ;), ale mam 3 próby więc na razie na spokojnie. Mam tylko jedno pytanko:
-Czy tablice Ishihary są na badaniach w każdej szkole ? ( Kraków, Poznań, Częstochowa)
http://isap.sejm.gov.pl/DetailsServlet;?id=WDU19920830425&type=2&name=D19920425.pdf
W linku Rozporządzenie Ministra Spraw Wewnętrznych z dnia 9 października 1992 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie właściwości i trybu postępowania komisji lekarskich podległych Ministrowi Spraw Wewnętrznych.
i tutaj mam jeszcze jedno pytanko, o ile wydjae mi się że literki N i Z wiem co oznaczają to Nie wiem co oznaczają literki ABCD
Serdecznie pozdrawiam.

Offline tommy09615

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 43
Odp: Kto do SA PSP w 2014 roku?
« Odpowiedź #304 dnia: Listopad 05, 2013, 17:53:22 »
Siemka,
Mam na imię Paweł i też w tym roku po raz pierwszy planuje stratować do SA PSP albo w Krakowie albo w Poznaniu. Fizyka i Chemia to raczej u mnie odświeżenie wiadomości z liceum, gorzej ze sprawnością którą buduje sobie praktycznie od nowa. Później boję się trochę badań medycznych, ponieważ nie bardzo rozpoznaje znaki na tablicach Ishihary, lekkie skrzywienie przegrody nosowej i pewnie coś by mi tam jeszcze znaleźli ;), ale mam 3 próby więc na razie na spokojnie. Mam tylko jedno pytanko:
-Czy tablice Ishihary są na badaniach w każdej szkole ? ( Kraków, Poznań, Częstochowa)
http://isap.sejm.gov.pl/DetailsServlet;?id=WDU19920830425&type=2&name=D19920425.pdf
W linku Rozporządzenie Ministra Spraw Wewnętrznych z dnia 9 października 1992 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie właściwości i trybu postępowania komisji lekarskich podległych Ministrowi Spraw Wewnętrznych.
i tutaj mam jeszcze jedno pytanko, o ile wydjae mi się że literki N i Z wiem co oznaczają to Nie wiem co oznaczają literki ABCD
Serdecznie pozdrawiam.
Zasmucę Cię chyba ale wszędzie jest obecne to badania ze względu na to, że jest ono najprostsze do przeprowadzenia. Ja mam niestety to samo co Ty, czasami widzę a czasami nie :D

Offline Brylant321

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 50
Odp: Kto do SA PSP w 2014 roku?
« Odpowiedź #305 dnia: Listopad 05, 2013, 18:21:11 »
Nie wiem co oznaczają literki ABCD

Witam!
1) kategoria A - zdolny do służby, co oznacza, że stan zdrowia nie budzi żadnych zastrzeżeń albo że stwierdzone schorzenia lub ułomności nie są przeszkodą do pełnienia służby,
  2)  kategoria C - zdolny do służby z ograniczeniem, co oznacza, że u osoby badanej stwierdzono przewlekłe schorzenia lub ułomności fizyczne albo psychiczne, które trwale lub czasowo zmniejszają sprawność fizyczną lub psychiczną do służby, ale nie stanowią przeszkody do pełnienia służby na określonych stanowiskach, 
3)  kategoria D - całkowicie niezdolny do służby, co oznacza, że stwierdzone u osoby badanej schorzenia lub ułomności fizyczne albo psychiczne uniemożliwiają jej pełnienie służby

Chyba o to Ci chodzi ? :)

Na komisjach obowiązuje rubryka 4 czy 7 ? Pozdrawiam !

Offline testypsp

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 128
Odp: Kto do SA PSP w 2014 roku?
« Odpowiedź #306 dnia: Listopad 05, 2013, 20:16:15 »
Jeżeli ktos jest zainteresowany pomoca to oferuje dobre materialy i udzielam rad dotyczacych nauki itd. ;)

Offline oby-strazak

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 4
Odp: Kto do SA PSP w 2014 roku?
« Odpowiedź #307 dnia: Listopad 05, 2013, 21:15:06 »
tommy09615- najprościej to by było wyjąć kartki koloru czerwonego, zielonego, niebieskiego itd i wskazać jaki to kolor. Te tablice kosztują 500 złotych ! Ale trudno może jakoś da się radę :).
Brylant321-prawdopodobnie o to chodziło, wielkie dzięki :)
Pozdrawiam.

Offline tommy09615

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 43
Odp: Kto do SA PSP w 2014 roku?
« Odpowiedź #308 dnia: Listopad 05, 2013, 21:33:08 »
tommy09615- najprościej to by było wyjąć kartki koloru czerwonego, zielonego, niebieskiego itd i wskazać jaki to kolor. Te tablice kosztują 500 złotych ! Ale trudno może jakoś da się radę :).
Brylant321-prawdopodobnie o to chodziło, wielkie dzięki :)
Pozdrawiam.
Hehe jasne. Myślę, że to jest też kwestia nauczenia się w odpowiedni sposób jak skupić wzrok na danym kolorze żeby zobaczyć co jest na tabliczce. Kiedyś nic nie widziałem na nich, teraz już potrafię zobaczyć. Ja niestety za późno się obudziłem i startuję w tym roku pierwszy i zapewne ostatni raz. Na codzień studiuję, jestem na 3 roku prawa, a w wolnych chwilach ćwiczę, basen, biegam i powtarzam materiał z fizyki i chemii. Jedyne czego się obawiam to to widzenie kolorów i ewentualnie lekko skrzywiona przegroda. Ale bądźmy dobrej myśli ;)

Offline Miodziomm

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 60
Odp: Kto do SA PSP w 2014 roku?
« Odpowiedź #309 dnia: Listopad 05, 2013, 21:52:52 »
Kolego jesteś w dokładniej takiej samej sytuacji jak ja ;)

Offline tommy09615

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 43
Odp: Kto do SA PSP w 2014 roku?
« Odpowiedź #310 dnia: Listopad 05, 2013, 22:04:37 »
Kolego jesteś w dokładniej takiej samej sytuacji jak ja ;)
Żałuję tylko, że te głupie studia licencjatu nie mają no ale trudno. Lepiej późno niż wcale zacząć próbować realizować marzenia :p

Offline Amador

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 69
Odp: Kto do SA PSP w 2014 roku?
« Odpowiedź #311 dnia: Listopad 05, 2013, 22:12:07 »
Witam. Czy ktoś z Was miał badaną przegrodę nosową? Kto i jak może stwierdzić czy mam krzywą, która dyskwalifikuje mnie do SA czy też nie (przed komisją lekarską MSWiA)? Może ktoś miał robioną już operacje? Jak są osoby, które miały z tym problem niech troszkę o tym opowiedzą :)  :straz:
« Ostatnia zmiana: Listopad 05, 2013, 22:29:42 wysłana przez Amador »

Offline przemissimo

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 304
  • KM PSP m.st. Warszawy
Odp: Kto do SA PSP w 2014 roku?
« Odpowiedź #312 dnia: Listopad 05, 2013, 22:52:33 »
Witam. Czy ktoś z Was miał badaną przegrodę nosową? Kto i jak może stwierdzić czy mam krzywą, która dyskwalifikuje mnie do SA czy też nie (przed komisją lekarską MSWiA)? Może ktoś miał robioną już operacje? Jak są osoby, które miały z tym problem niech troszkę o tym opowiedzą :)  :straz:

Ja byłem u laryngologa i skierował mnie na tomografie komputerową. Wynik dostałem, że jest lekko skrzywiona. Pojechałem do prywatnego lekarza na konsultacje w Warszawie (110zł wizyta ale warto). Zbadały mnie dwie miłe Panie, powiedziały, że nie ma sensu operować. Powiedziałem im, że chodzi tu o szkołę no i natychmiast zmieniły zdanie, że jeżeli mi zależy to od razu skierują mnie na zabieg do szpitala. Wysłałem już prośbę o termin zabiegu, mam nadzieję, że niedługo dostanę odpowiedź i będę mógł się tym z Wami podzielić.

PS. Lepiej się tym teraz zainteresujcie bo na zabieg bez znajomości czeka się nawet 2 lata...

Offline Basior7776

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 580
Odp: Kto do SA PSP w 2014 roku?
« Odpowiedź #313 dnia: Listopad 05, 2013, 22:58:45 »
W Rzeszowie 5 miesięcy czas oczekiwania na zabieg korekty przegrody  :szalony:

Offline Vreal2012

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 531
  • cel CS PSP
Odp: Kto do SA PSP w 2014 roku?
« Odpowiedź #314 dnia: Listopad 06, 2013, 03:48:07 »
Ja bez znajomości czekałem ok 5 tygodni. Moge dać namiary. Okolice Tych, Katowic, Gliwic itp.
Nigdy nie pozwól by strach przed działaniem wykluczył cię z gry!
Lubie z@pierd@l@ć!
Patrz w lusterka motocykle są wszędzie! LwG;)

Offline ziomal312

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 312
  • Cel: SA PSP Poznań
Odp: Kto do SA PSP w 2014 roku?
« Odpowiedź #315 dnia: Listopad 06, 2013, 12:11:11 »
Mi tez powiedziano ze mam krzywa takze zabieg mam 7 lutego ;) Niektorych przepuszczano z lekko krzywa przegroda ale ja wole nie ryzykowac. Chodzi o to czy z dwoch dziurek nosowych wylatuje tyle samo powietrza i czy masz problem z oddychaniem gdy na przyklad masz katar i jedna z dziurek jet zapchana  :P
Musisz chcieć sukcesu tak bardzo jak chcesz kolejnego oddechu!

Offline rabek

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 8
  • SA PSP Kraków
Odp: Kto do SA PSP w 2014 roku?
« Odpowiedź #316 dnia: Listopad 06, 2013, 15:18:30 »
Powiedzcie mi tak szczerze jak się do tego przygotować chodzi mi głownie o testy, sprawnościówkę  mam jako tako opanowaną. Zacząłem powtarzać materiał chemia i fiza z liceum. Powtarzam go codziennie jednego dnia chemia drugiego fiza nie ukrywam że jest to dość trudne 3-4 godziny dziennie. Powiedzcie mi koledzy czy to jest dobry sposób czy obrać jakiś inny kierunek?:)

Offline ziomal312

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 312
  • Cel: SA PSP Poznań
Odp: Kto do SA PSP w 2014 roku?
« Odpowiedź #317 dnia: Listopad 06, 2013, 16:07:50 »
no ja tez mialem spory problem jak sie do tego zabrac i po prostu zaczlem czytac podrecznik z technikum a od niedawna chodze na korki poniewaz taka osoba wie ile mamy materialu do przerobienia i wie jak rozplanowac nauke i co bedzie potrzebne na testach a co nie i czasami tez zmotywowac ale nie ma lekko bo niemal wszystko co zarobie wydaje na korki ale zobaczymy mam nadzieje ze sie oplaci  :straz:
Musisz chcieć sukcesu tak bardzo jak chcesz kolejnego oddechu!

Offline ziomal312

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 312
  • Cel: SA PSP Poznań
Odp: Kto do SA PSP w 2014 roku?
« Odpowiedź #318 dnia: Listopad 06, 2013, 16:16:31 »
nikt nie wie czy to jest dobry sposob takze na to pytanie to odpowiem ci w lipcu   -_-
Musisz chcieć sukcesu tak bardzo jak chcesz kolejnego oddechu!

Offline rabek

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 8
  • SA PSP Kraków
Odp: Kto do SA PSP w 2014 roku?
« Odpowiedź #319 dnia: Listopad 06, 2013, 16:18:12 »
no tak samo jak ja  praca a  po pracy nauka. Z tym że ja nie chodzę na korki sam to powtarzam. Mam nadzieje że ten poświęcony czas da w życiu kiedyś rezultat:) Nic samo nie przyjdzie prawda.

Offline rabek

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 8
  • SA PSP Kraków
Odp: Kto do SA PSP w 2014 roku?
« Odpowiedź #320 dnia: Listopad 06, 2013, 16:19:32 »
wszyscy sobie na nie odpowiemy:) dokładnie.

Offline testypsp

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 128
Odp: Kto do SA PSP w 2014 roku?
« Odpowiedź #321 dnia: Listopad 06, 2013, 16:37:28 »
Nie robić badań na przegrodę i nie wydawać specjalnie pieniędzy. Przygotowywać się do szkoły, a dopiero jak na badaniach bedzie źle to operować. ;)

Offline maltanski

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 263
  • Cel: SA PSP
Odp: Kto do SA PSP w 2014 roku?
« Odpowiedź #322 dnia: Listopad 06, 2013, 17:21:33 »
To nie jest operacja tylko zabieg.
Pierwszy raz jak startowałem to bez przygotowania zamykałem listę.
Przez rok uczyłem się sam, bez korków i bez pomocy byłem 35-ty na liście.
Za rok mam zamiar tą samą techniką być w ścisłej czołówce ;)
Także, jak ktoś chce to nie musi wydać x zł na korki itd.
własnymi siłami też można coś zdziałać :)
Im więcej potu wylejesz dziś, tym mniej krwi wylejesz jutro!

Offline Amador

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 69
Odp: Kto do SA PSP w 2014 roku?
« Odpowiedź #323 dnia: Listopad 06, 2013, 18:00:42 »
Ja byłem u laryngologa i skierował mnie na tomografie komputerową. Wynik dostałem, że jest lekko skrzywiona. Pojechałem do prywatnego lekarza na konsultacje w Warszawie (110zł wizyta ale warto). Zbadały mnie dwie miłe Panie, powiedziały, że nie ma sensu operować. Powiedziałem im, że chodzi tu o szkołę no i natychmiast zmieniły zdanie, że jeżeli mi zależy to od razu skierują mnie na zabieg do szpitala. Wysłałem już prośbę o termin zabiegu, mam nadzieję, że niedługo dostanę odpowiedź i będę mógł się tym z Wami podzielić.

PS. Lepiej się tym teraz zainteresujcie bo na zabieg bez znajomości czeka się nawet 2 lata...

Ale zabieg jest na fundusz tak? Tylko wizyta u lekarza była u Ciebie prywatnie?
@testypsp Jak nie przejdę badań to jestem rok do tyłu, prawda? Więc może jednak warto się przebadać.

Wiecie może do czego najbardziej się przyczepia lekarz? Mam na jednym oku wadę -1,0 na drugim -0,5 Dioptrii, jednak widzę w okularach jak i bez praktycznie tak samo, czasami mnie tylko oczy bolą od komputera (technik informatyk). Czy to będzie dla mnie problemem?
Na komisji lekarskiej płuca też są badane? Posiada ktoś w ogóle link z szczegółowym opisem co badają i jakie są normy?

Offline maltanski

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 263
  • Cel: SA PSP
Odp: Kto do SA PSP w 2014 roku?
« Odpowiedź #324 dnia: Listopad 06, 2013, 18:57:13 »
Spirometria. Badanie objętości płuc.
Im więcej potu wylejesz dziś, tym mniej krwi wylejesz jutro!