Autor Wątek: Do pracy w nowym systemie(nabór z ulicy)  (Przeczytany 11130 razy)

Offline szynder

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 70
Do pracy w nowym systemie(nabór z ulicy)
« dnia: Czerwiec 21, 2013, 12:18:49 »
Mamy nowy system przyjęć strażaków z ulicy. To wiemy. Moja sytuacja wygląda nastepująco. Kazano mi się zarejstrować w urzędzie pracy ponieważ KP nie ma kasy i urząd finansuje nam kurs jednoetapowy.
Czekałem na kurs, który rozpoczął się 10 czerwca b.r., ale pojechał ktoś inny bo nie było kasy z urzędu dla wszystkich.
Dziś otrzymałem telefon z komendy, że zostanę przyjęty jako strażak od 1 lipca, czyli bez kursu jednoetapowego. Pewnie na kurs pojadę kiedy będzię organizowany (wg aktualizacji  28.08 W Bydgoszczy lub 4.09 w Cz-wie).
Macie w swoich jednostkach już osoby, które też pracują już na podziale bojowym, ale czekają na kurs jednoetapowy?
Słyszałem, że przez pierwszy miesiąc mam pracować po 8h a później już normalnie  na podział.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 24, 2013, 21:36:33 wysłana przez szynder »

Offline Gatou

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 118
  • Cel: JRG
Odp: Do pracy w nowym systemie
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 21, 2013, 12:25:52 »
Kolego Pewnie przejdziesz podstawowe szkolenia OSP i będziesz mógł jeździć w myśli nowych przepisów

Offline szynder

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 70
Odp: Do pracy w nowym systemie
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 21, 2013, 13:06:51 »
Szkolenie OSP juz mam( również rat. tech. oraz kpp) Czy chodzi Ci raczej o przeszkolenie w jednostce - sprzęt, obowiązki (czytaj miotła :D ) itp?
Ciekawi mnie jak to po nowemu wygląda, zwłaszcza pierwszy miesiąc - po 8h dziennie.

Offline samda

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 64
Odp: Do pracy w nowym systemie
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 21, 2013, 14:43:34 »
Ja zaczynam w sierpniu i też mnie ciekawi czy jest to 8h czy 24?

Offline sheldon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.658
Odp: Do pracy w nowym systemie
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 21, 2013, 14:49:11 »
A może zamiast wróżenia z fusów po prostu lepiej jest przejść się do komendy/zadzwonić i spytać?

Zgodnie z nowymi przepisami, jeśli Twoja KM/KP zrobi Ci kurs BHP, możesz być wrzucony na docelową zmianę i jeździć do zdarzeń bazując na kwitach z OSP, do czasu wysłania na kurs PSP. Także jest szansa na system 24h.
PYTAJ! ĆWICZ! KORZYSTAJ Z DOŚWIADCZEŃ KOLEGÓW!

Offline zero-11

  • Search & Rescue
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.525
  • 84810
Odp: Do pracy w nowym systemie
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwiec 21, 2013, 15:03:42 »
raczej obstawiałbym, że do czasu zrobienia kursu będziesz obstawiał biurko dyżurnego w JRG i latał po michę do sklepu.

IT'S NOT SOMETHING YOU DO. IT'S SOMETHING YOU ARE!

Offline kruger

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 124
Odp: Do pracy w nowym systemie
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwiec 21, 2013, 15:12:12 »
Pierwszy tydzień prawdopodobnie czas na ogarnięcie papierów, badań, BHP, lekkie szkolenie na sprzęcie a potem normalnie 24 aż do kursu.
OSTRY HAJC - lejesz wode a to h... daje

Offline szynder

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 70
Odp: Do pracy w nowym systemie
« Odpowiedź #7 dnia: Czerwiec 21, 2013, 15:20:34 »
A może zamiast wróżenia z fusów po prostu lepiej jest przejść się do komendy/zadzwonić i spytać?
Chciałbym, ale chyba wyczerpałem juz limit :D - za dużo razy już nawiedzałem komende, a pomnożyć to przez 6 osób, które też czekają po naborze na pracę... Nie chcę się narzucać bo za dużo razy to wcześniej robiłem :D

raczej obstawiałbym, że do czasu zrobienia kursu będziesz obstawiał biurko dyżurnego w JRG i latał po michę do sklepu
Spoko ;) Wojsko mnie nauczyło pokory :D


Offline boloyung

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 285
Odp: Do pracy w nowym systemie
« Odpowiedź #8 dnia: Czerwiec 21, 2013, 19:31:45 »

raczej obstawiałbym, że do czasu zrobienia kursu będziesz obstawiał biurko dyżurnego w JRG i latał po michę do sklepu
Spoko ;) Wojsko mnie nauczyło pokory :D
[/quote]
W jednostce musisz poznać zmiany, sprzęt, miotłę też, micha to podstawa dla strażaka, więc temat z tego co mówisz ci znany - powodzenia.:))
Dyskusja z idiotą jest jak zapasy ze świnią w błocie.

Offline szynder

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 70
Odp: Do pracy w nowym systemie
« Odpowiedź #9 dnia: Czerwiec 22, 2013, 15:17:25 »
Panowie a teraz pytanie czy owy system jest dobry np. gdy zostaje zatrudniony strażak bez szkoleń i doświadczenia z OSP?
Taki ktoś czeka na kurs jednoetapowy a do tego momentu ma normalnie pracować na podziale.
Jasne zostanie przeszkolony w jednostce, ale to tyle...
Wydaje się, że to trochę zły pomysł z tym zatrudnianiem do momentu pójścia na kurs jednoetapowy.

Offline mirek1

  • Jeszcze nigdy w dziejach tak wielu nie mówiło tak wiele do tak wielu, mając do powiedzenia tak niewiele.
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 941
  • "Tylko głupiec ma odpowiedź na wszystko."A.France
Odp: Do pracy w nowym systemie
« Odpowiedź #10 dnia: Czerwiec 24, 2013, 09:37:53 »
Mamy nowy system przyjęć strażaków z ulicy. To wiemy. Moja sytuacja wygląda nastepująco. Kazano mi się zarejstrować w urzędzie pracy ponieważ KP nie ma kasy i urząd finansuje nam kurs jednoetapowy.
Czekałem na kurs, który rozpoczął się 10 czerwca b.r., ale pojechał ktoś inny bo nie było kasy z urzędu dla wszystkich.
Dziś otrzymałem telefon z komendy, że zostanę przyjęty jako strażak od 1 lipca, czyli bez kursu jednoetapowego. Pewnie na kurs pojadę kiedy będzię organizowany (wg aktualizacji  28.08 W Bydgoszczy lub 4.09 w Cz-wie).
Macie w swoich jednostkach już osoby, które też pracują już na podziale bojowym, ale czekają na kurs jednoetapowy?
Słyszałem, że przez pierwszy miesiąc mam pracować po 8h a później już normalnie  na podział.
Takich osób nie powinno być w służbie .. najpóźniej na drugi dzień po przyjęciu do służby powinien taki delikwent być już  w szkole na kursie kwalifikacyjnym .
Nowo wcielonemu bez przeszkolenia nie wolno nawet dotknąć miotły bo w razie wypadku jest on z winy pracownika i może być potraktowany jako ciężkie naruszenie regulaminu.
Tylko dwie rzeczy są nieskończone : wszechświat i ludzka głupota, choć nie jestem pewien co do tej pierwszej.
                                      Albert Einstein

Offline sanchezoo

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 23
Odp: Do pracy w nowym systemie
« Odpowiedź #11 dnia: Czerwiec 24, 2013, 13:24:46 »
Mamy nowy system przyjęć strażaków z ulicy. To wiemy. Moja sytuacja wygląda nastepująco. Kazano mi się zarejstrować w urzędzie pracy ponieważ KP nie ma kasy i urząd finansuje nam kurs jednoetapowy.
Czekałem na kurs, który rozpoczął się 10 czerwca b.r., ale pojechał ktoś inny bo nie było kasy z urzędu dla wszystkich.
Dziś otrzymałem telefon z komendy, że zostanę przyjęty jako strażak od 1 lipca, czyli bez kursu jednoetapowego. Pewnie na kurs pojadę kiedy będzię organizowany (wg aktualizacji  28.08 W Bydgoszczy lub 4.09 w Cz-wie).
Macie w swoich jednostkach już osoby, które też pracują już na podziale bojowym, ale czekają na kurs jednoetapowy?
Słyszałem, że przez pierwszy miesiąc mam pracować po 8h a później już normalnie  na podział.


kolego możesz podać linki do harmonogramów szkoleń prowadzonych w czestochowie?

Offline szynder

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 70

Offline szynder

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 70
Odp: Do pracy w nowym systemie
« Odpowiedź #13 dnia: Czerwiec 24, 2013, 18:41:46 »
Dostałem dziś telefon z komendy, że mam zrobić "badania wstępne". Komisje lekarską mieliśmy 26 kwietnia i znowu trzeba robić wszystkie badania? (kazano mi również wziąć mocz na badania)

Offline samda

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 64
Odp: Do pracy w nowym systemie
« Odpowiedź #14 dnia: Czerwiec 24, 2013, 19:52:22 »
Ja nic takiego nie dostawałem więc nie wiem. A dowiedziałeś się jak z tymi 8 h?

Offline boloyung

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 285
Odp: Do pracy w nowym systemie
« Odpowiedź #15 dnia: Czerwiec 24, 2013, 21:02:13 »
[quote
Takich osób nie powinno być w służbie .. najpóźniej na drugi dzień po przyjęciu do służby powinien taki delikwent być już  w szkole na kursie kwalifikacyjnym .
Nowo wcielonemu bez przeszkolenia nie wolno nawet dotknąć miotły bo w razie wypadku jest on z winy pracownika i może być potraktowany jako ciężkie naruszenie regulaminu.
[/quote]
Nie do końca tak, jeżeli ma przeszkolenie bhp, to może podjąć się zajęć nie wymagających szkolenia specjalistycznego. Myślę że mycie samochodów, sprzątanie koszar, kupowanie produktów na tzw michę i inne potrzebne rzeczy może wykonywać. Jest to co prawda praca mało związana z służbą, ale jakże potrzebna.Pozdrawiam
Dyskusja z idiotą jest jak zapasy ze świnią w błocie.

Offline szynder

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 70
Odp: Do pracy w nowym systemie
« Odpowiedź #16 dnia: Czerwiec 24, 2013, 21:37:34 »
Ja nic takiego nie dostawałem więc nie wiem. A dowiedziałeś się jak z tymi 8 h?
Nie pytałem. Dowiem sie wszystkiego w piątek bo mam się wstawić po badaniach do komendy.

Offline samda

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 64
Odp: Do pracy w nowym systemie(nabór z ulicy)
« Odpowiedź #17 dnia: Czerwiec 24, 2013, 21:39:35 »
To daj znać.

Offline szynder

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 70
Odp: Do pracy w nowym systemie(nabór z ulicy)
« Odpowiedź #18 dnia: Czerwiec 24, 2013, 22:22:32 »
Przypomnij się ;)
Wracając do pytania po co te "badania wstępne" ?

Offline boloyung

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 285
Odp: Do pracy w nowym systemie(nabór z ulicy)
« Odpowiedź #19 dnia: Czerwiec 25, 2013, 20:14:42 »
Przypomnij się ;)
Wracając do pytania po co te "badania wstępne" ?
Ano po to by stwierdzić czy stan zdrowia wstępującego do służby jest na tyle dobry że się nadaje.:)
Dyskusja z idiotą jest jak zapasy ze świnią w błocie.

Offline kosikredki

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 58
Odp: Do pracy w nowym systemie(nabór z ulicy)
« Odpowiedź #20 dnia: Czerwiec 25, 2013, 20:24:35 »
Ciekawe dla mnie są te "badania wstępne" które musisz zrobić.. Swoją komisje miałem 3 tygodnie temu i od tego piątku zaczynamy w systemie 8 godzinnym na jak długo tego nie wiem.

Być może chcą Cie jeszcze przetestować bo może się coś zmieniło od 26 kwietnia kiedy byłeś na komisji.

Offline sheldon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.658
Odp: Do pracy w nowym systemie(nabór z ulicy)
« Odpowiedź #21 dnia: Czerwiec 25, 2013, 21:05:01 »
Albo ktoś inny ma się dostać i muszą Go na szybko uwalić  :rofl:
PYTAJ! ĆWICZ! KORZYSTAJ Z DOŚWIADCZEŃ KOLEGÓW!

Offline szynder

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 70
Odp: Do pracy w nowym systemie(nabór z ulicy)
« Odpowiedź #22 dnia: Czerwiec 25, 2013, 22:43:01 »
Nasza kadrowa powiedziała, że komisja wydaje orzeczenie o przydatności do służby a te "badania wstępne" są chyba trakotwane jak okresowe-bo powiedziała, że wszyscy strażacy je robią w czasie pracy. Nie wiem juz sam.

Offline szynder

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 70
Odp: Do pracy w nowym systemie(nabór z ulicy)
« Odpowiedź #23 dnia: Czerwiec 26, 2013, 20:01:48 »
Więc dostałem dziś skierowanie na badania wstepne tzn. wysokościowe, praca w zadymieniu, wysokich temp. itp. Więc znowu przeprawa przez neurologa, okuliste, laryngologa. Dowiadaywałem się również za pracę po 8h. Taki system będzie mnie obowiązywał na czas szkolenie tzn 2 tygodnie, później podejmą decyzje o ewentualnym wydłużeniu szkolenia lub o wcieleniu do normalnego systemu i tym samym podział bojowy :D

Offline adaol

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 1
Odp: Do pracy w nowym systemie(nabór z ulicy)
« Odpowiedź #24 dnia: Lipiec 11, 2013, 10:26:27 »
Zaczynam pracę od sierpnia jako stażysta i mam kurs podstawowy i RT z OSP oraz KPP czy będę jeździł normalnie na akcje czy dopiero po kursie jednoetapowym w częstochowie?