Autor Wątek: Do pracy w nowym systemie(nabór z ulicy)  (Przeczytany 11129 razy)

herman

  • Gość
Odp: Do pracy w nowym systemie(nabór z ulicy)
« Odpowiedź #25 dnia: Lipiec 12, 2013, 10:05:30 »
Kolego adaol rozpoczynasz pracę więc te pytanie powinieneś skierować do twojego pracodawcy (komendanta).  Wszystkiego dowiesz się we właściwym czasie. Rada dla ciebie - nie wychylaj się, nie wychodź przed szereg. OSP a PSP to dwie różne sprawy, przekonasz się już wkrótce. Po przeszkoleniach z OSP nie jesteś pępkiem świata... Długa droga przed tobą zanim zdobędziesz doświadczenie

Offline samda

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 64
Odp: Do pracy w nowym systemie(nabór z ulicy)
« Odpowiedź #26 dnia: Lipiec 12, 2013, 10:59:50 »
chyba dopiero po kursie

Offline piotr92strazak

  • Cel: PSP
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.162
Odp: Do pracy w nowym systemie(nabór z ulicy)
« Odpowiedź #27 dnia: Lipiec 12, 2013, 11:06:12 »
chyba dopiero po kursie
tak jak weszły nowe przepisy to jak ktoś ma te kursy podstawowy, kpp oraz rt to może wyjeżdżać do akcji (chyba się z tym nie mylę)
Straż- Pasja, Miłość, Duma, Honor

Offline kosikredki

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 58
Odp: Do pracy w nowym systemie(nabór z ulicy)
« Odpowiedź #28 dnia: Lipiec 12, 2013, 17:10:16 »
chyba dopiero po kursie
tak jak weszły nowe przepisy to jak ktoś ma te kursy podstawowy, kpp oraz rt to może wyjeżdżać do akcji (chyba się z tym nie mylę)

Owszem może, ale u mnie w komendzie przyjeli 3 nowych, w tym jeden z wszystkimi kursami i nie jeździ na wyjazdy. Cała trójka śmiga na 8 godzin :)

Offline piotr92strazak

  • Cel: PSP
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.162
Odp: Do pracy w nowym systemie(nabór z ulicy)
« Odpowiedź #29 dnia: Lipiec 12, 2013, 18:09:29 »

Owszem może, ale u mnie w komendzie przyjeli 3 nowych, w tym jeden z wszystkimi kursami i nie jeździ na wyjazdy. Cała trójka śmiga na 8 godzin :)
[/quote]
I przez jaki okres czasu tak będą chodzić po 8 godz? wiadomo czy będzie tych dwóch przechodziło kursy których nie maja? może po tym okresie 8 godzinnym zostanie ten jeden już na podział przydzielony a reszta jak kursy zrobią co im brakuje tak mis ei wydaje
Straż- Pasja, Miłość, Duma, Honor

Offline szyn87

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 12
Odp: Do pracy w nowym systemie(nabór z ulicy)
« Odpowiedź #30 dnia: Lipiec 12, 2013, 18:56:24 »
Cześć. Właśnie dziś skończyłem 14 dniowe szkolenie po przyjęciu do PSP w nowym systemie.
Chodziłem do pracy na 8 godzin przez 2 tygodnie. W ty czasie miałem szkolenia. W niedziele mam pierwszą służbe, także normalnie jestem juz na podziale bojowym.  :straz:

Offline sheldon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.658
Odp: Do pracy w nowym systemie(nabór z ulicy)
« Odpowiedź #31 dnia: Lipiec 12, 2013, 22:59:52 »
Jakie dokładnie szkolenia zrobiłeś przez ten czas?
PYTAJ! ĆWICZ! KORZYSTAJ Z DOŚWIADCZEŃ KOLEGÓW!

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Odp: Do pracy w nowym systemie(nabór z ulicy)
« Odpowiedź #32 dnia: Lipiec 12, 2013, 23:16:28 »
Jakie dokładnie szkolenia zrobiłeś przez ten czas?

Taki sam jak strażacy biorący udział w tym kursie, przyspieszony kurs zbierania malin.

http://www.straz.gov.pl/page/index.php?str=18&id=34439

W dwa tygodnie przed rozpoczęciem kursu zaliczyli wszystkie kursy OSP potrzebne do przyjęcia w szeregi PSP.

Takie zadania przejęły teraz KM/P.
Zgodnie z koncepcją wdrażania szkolenia w zawodzie strażaka.

Cytuj
Strażacy przyjęci do służby odbywają w komendach PSP szkolenia zgodnie z programem szkolenia podstawowego strażaków ratowników OSP oraz szkolenia ratownictwa technicznego dla strażaków ratowników OSP. Następnie kierowani, są do Ośrodka szkolenia w KW celem ukończenia szkolenia z zakresu KPP.

Offline szyn87

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 12
Odp: Do pracy w nowym systemie(nabór z ulicy)
« Odpowiedź #33 dnia: Lipiec 13, 2013, 08:56:18 »
Jakie dokładnie szkolenia zrobiłeś przez ten czas?
Zamiast słowa szkolenia powinienem chyba użyć ćwiczenia  -_-
Kursy miałem już zrobione wcześniej w OSP, a na miesiąc przed zatrudnieniem zrobiłem KPP.
Pierwszy dzień BHP i wszystko co związane z bezpieczeństwem i zagrożeniami oraz zapoznawanie się ze sprzętem, a trochę tego w naszej strażnicy jest. W drugi dzień rozwijanie linii (na sucho)  -_-
Kolejne dni to sprawianie drabin, ratownictwo techniczne, SODO, ćwiczenia na obiekcie w pełnym zadymieniu... itd. 
Przypomina to trochę kurs podstawowy OSP, ale zupełnie z innym nastawieniem i intensywnością ćwiczeń rzecz jasna  :straz:

Offline mirek1

  • Jeszcze nigdy w dziejach tak wielu nie mówiło tak wiele do tak wielu, mając do powiedzenia tak niewiele.
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 941
  • "Tylko głupiec ma odpowiedź na wszystko."A.France
Odp: Do pracy w nowym systemie(nabór z ulicy)
« Odpowiedź #34 dnia: Lipiec 17, 2013, 08:36:46 »
Jakie dokładnie szkolenia zrobiłeś przez ten czas?
Zamiast słowa szkolenia powinienem chyba użyć ćwiczenia  -_-
Kursy miałem już zrobione wcześniej w OSP, a na miesiąc przed zatrudnieniem zrobiłem KPP.
Pierwszy dzień BHP i wszystko co związane z bezpieczeństwem i zagrożeniami oraz zapoznawanie się ze sprzętem, a trochę tego w naszej strażnicy jest. W drugi dzień rozwijanie linii (na sucho)  -_-
Kolejne dni to sprawianie drabin, ratownictwo techniczne, SODO, ćwiczenia na obiekcie w pełnym zadymieniu... itd. 
Przypomina to trochę kurs podstawowy OSP, ale zupełnie z innym nastawieniem i intensywnością ćwiczeń rzecz jasna  :straz:
Jak by powiedział pan Popiołek z kultowego serialu.. > Koniec świata <..
 A i trafił się  taki ktoś i nam .. .
Tylko dwie rzeczy są nieskończone : wszechświat i ludzka głupota, choć nie jestem pewien co do tej pierwszej.
                                      Albert Einstein