Autor Wątek: Śnieg Na Dachu  (Przeczytany 14318 razy)

pantera

  • Gość
Śnieg Na Dachu
« dnia: Styczeń 30, 2006, 12:12:58 »
Witam. Zapewne wszyscy wiemy o sobotniej tragedii. Jest to niewątpliwie wstrząsające wydarzenie. Po całym zdarzeniu odpowiednie osoby się obudziły i zarządzono wielkie kontrole pokrywy śnieżnej na dachach. Nasza "Firma" czynnie uczestniczy w zrzucaniu śniegu z dachów, a mi nasuwa się pytanie czy my jesteśmy odpowiednią służbą do tego? Przecież obowiązek usuwania tego śniegu spoczywa na zarządcach obiektów, to dlaczego straż pożarna się tym zajmuje? Mój niepokój jest spory ponieważ mam na uwadze niskie stany na zmianach i w sytuacji gdy ponad 50% obsady zrzuca śnieg nad bezpieczeństwem obywateli czuwa KILKU strażaków.... Co wy koledzy myślicie na ten temat??? Pozdrawiam wszystkich.  

Offline BRAVEHEART

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.355
  • hot hot hot...
Śnieg Na Dachu
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 30, 2006, 12:31:54 »
Słuszna uwaga kolego. Tylko jesli nie my to kto inny to zrobi? Przecież nie ci grubi urzędnicy z Urzędów Wojewódzkich !!!!  :angry:

Pozdrawiam wszystich, którzy pracują przy "Ściąganiu" śniegu z dachów. Gdyby nie Wy było by więcej takich nieszczęść.

Offline Ajax

  • Pokój to tylko brak wojny.
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.310
  • Cały świat gra komedię!
    • http://
Śnieg Na Dachu
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 30, 2006, 14:19:06 »
Panowie! <Ludwik> chyba ostatnio wystarczająco  jasno określił na kim spoczywa obowiązek właściwego nadzorowania i utrzymania obiektów!  :( Chyba, że źle już słyszę?
Swoją drogą tej zimy jeszcze osobiście, ani razu nie zadysponowałem - mimo często nieraz różnych próśb i gróźb "chłopaków" do uprzątnięcia czyjegoś dachu, odśnieżania ulicy, lub chodnika oraz strącania mu sopli. Przy takich stanach osobowych - właśnie - po prostu przy "okazji" może się to obrócić przeciw mnie.  Paskudny i jakiś nieżyciowy może jestem, ale trudno ;) Niech każdy robi tylko swoje i napewno będzie oki.
Pozdr.  
Nie jeden brak wiedzy nadrabia wazeliną.

pantera

  • Gość
Śnieg Na Dachu
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 30, 2006, 15:11:13 »
BRAVEHEART ale dlaczego my? Są przecież służby komunalne a na ulicy pełno jest takich co by tą robote zrobili. Narzuciła mi sie pewna odpowiedź na pytanie które sam zadałem: My to zrobimy za darmo...:)
 

Offline lupus78

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 77
Śnieg Na Dachu
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 30, 2006, 15:18:35 »
Cytuj
Tylko jesli nie my to kto inny to zrobi? Przecież nie ci grubi urzędnicy z Urzędów Wojewódzkich !!!!  :angry:

 
a co nas to obchodzi  :angry:
to zadanie i odpowiedzialność zarządcy budynku.  Czy to jakiś problem dla niego wysłać pracownika z łopatą na dach niech odśnieży?
Może zaraz będziemy jeździć krowy doić i drzewo rąbać?

Offline BRAVEHEART

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.355
  • hot hot hot...
Śnieg Na Dachu
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 30, 2006, 16:04:06 »
Spoko Panowie - tylko proszę nie bijcie .... :blink:
Bardzo Was rozumiem. Niestety widzicie czasem jest lepiej zrobić coś samemu mimo, że za to nie płacą. Efekt widzicie sami w Katowicach. Przepraszam jeżeli ktoś mnie źle zrozumiał.
Oczywiście przyznaję Wam rację, że jest wiele innych rąk do roboty - nalezy nimi tylko odpowiednio zagospodarować lub wykorzystać istniejący potencjał.

Pozdrawiam

Offline furgot

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 107
Śnieg Na Dachu
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 30, 2006, 16:39:28 »
Jak już pisałem uważam, że tradycyjnie rozpocznie się pokazówka w wykonaniu PSP. Założę się, że to podział bojowy będzie teraz jeździć "rozpoznawać" (bo przecież kontrolować nie można tak z marszu) zagrożenia w obiektach o znacznych powierzchniach dachów ... a może (właściwie jestem tego pewien) i zrzucać śnieg (!). Już teraz w mojej KP (JRG) są problemy gdzie jeździć usuwać zwykłe sople i zwały śniegu z dachu (nawet skosnego), a gdzie nie. Najcześciej jest durnowate tłumaczenie, że jest to sytuacja nagła, awaryjna, wyjątkowa... itp., itd, , że śnieg jest na obiekcie nad ciągiem komunikacyjnym... itp., itd. i trzeba jechać go zrzucić. A właściciele, zarządcy ... widząc u sąsiadów, że PSP to robi mają swoje obowiązki głęboko w du... i fruuu 998 lub 112 . i... robota z głowy. To samo w przypadku obiektów wielkopowierzchniowych -            i o ile jestem w stanie zrozumieć nagły wyjazd po nocnych opadach śniegu do np. ośrodka zdrowia, szkoły czy też szpitala, to za cholerę nie mogę sie pogodzić z jeżdżeniem do np. supermarketów (biedactwa  - nie stć ich na wynajęcie odpowiedniej ekipy !!!).

Offline ttomipsp

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 358
  • Cały czas do przodu!!!
Śnieg Na Dachu
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 30, 2006, 17:59:10 »
No włąsnie właśnie!!!Dziś w Panorami podali że jak ktoś zobaczy na dachu np. supermarketu dużo śniegu to niech zadzwoni do straży pożarnej.!!!!No i co wtedy??Jak wytłumaczyć Panu czy Pani X że my tego nie zrobimy??Ajax no jak???Odpowiedz? A przykład Ci podam następujący: dzwoni Pani do PSK i mówi że sople są nad chodnikiem z jej prywatnego dachu zwisają i na ludzi mogą spaść!!Na to dyspozytor: że nie robi sie tego typu usług więc ona daje spokój.Dzwoni za chwile i chce rozmawiać z Komendanetem ten odpowiadaj jej w ten sam sposób spokojnei i pięknie tłumacząc. Pani sie denerwuje dzwoni jeszcze raz i skutek żaden. Więc dzwoni do radia i tam na antenie podają  że straż pożarna w takiej to miejscowości nie chce usuwać sopli i co???Komendant dysponuje nagle SH 18 i zamiast jednego mieszkania usuwa sie spoe na całej ulicy głównej w mieśćie!!!!!O i taka była historia co wy na to?? :D  

Offline Bartuś

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 71
    • http://www.psp.rozan.net
Śnieg Na Dachu
« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 30, 2006, 18:12:11 »
Mam pytanko. Czy każdy zwykły strażak może usówać snieg z dachu czy musi mieć uprawnienia do pracy na wysokościach??? Za odpowiedzi z góry dziękuje

Offline SenseY

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 706
Śnieg Na Dachu
« Odpowiedź #9 dnia: Styczeń 30, 2006, 18:16:00 »
Ja tez dzisiaj spędziłem parę godzin na dachu i też mi "grzeszne" myśli chodziły. Pracy to ja akurat się nie boję, dobrze mi poniekąd ona zrobiła. Ale jeden z kolegów szybko poszedł do domu bo był cały mokry i bał się przeziębienia. Zaczeliśmy się wtedy na poważnie zastanawiać co my tam właściwie robimy? Odśnieżaliśmy budynek tylko dlatego że dach był płaski i był na nim śnieg. Miał on kształt w kształcie litery H Ale to nie była jakaś hala tylko przedszkole. Śniegu jakieś 15cm, w budynku sporo ścian działowych więc ryzyka zapadnięcia się dachu nie było, tym bardziej że było go zdecydowanie mniej niż miesiąc temu. U nas nie ma hal ani jeszcze hipermarketów, więc wymyślili cembały że ochotniki i tak muszą coś robić. Ktoś po prostu zdecydowanie przesadził. Komisja która podjęła tą decyzję nawet nie weszła na dach. Oni sobie następnie poszli do domu, a do nas tylko telefon z gminy żebyśmy pojechali. Jakby ktoś z JOT był w komisji lub pomagał komisji to napewno by odradził takie działania. Wiem że gmina poniesie konsekwencje tej bzdurnej decyzji bo pod papą było tyle pęcherzy że pod naszymi butami papa pękała. I dobrze im tak ;) .
Ale cóż skoro my jestesmy od łopaty dla nich, to my wystawimy im odpowiedni za to rachunek. Straty - 3 szufle prywatne, jedna moja - będzie to oczywiście doliczone. Jutro ciąg dalszy - nie idę, szkoda zdrowia.  

Offline Lett

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 139
Śnieg Na Dachu
« Odpowiedź #10 dnia: Styczeń 30, 2006, 18:20:16 »
Cyt.: "W Radomiu zamknięto jedną ze szkół podstawowych w starym drewnianym budynku. Warstwa śniegu na jej dachu miała grubość 20- 30 cm.
Strażacy przystąpili do jej usuwania.
(....)
Dolnośląska policja wraz ze strażakami skontrolowała w niedzielę 292 obiekty o wielkopowierzchniowych dachach, w tym 90 w samym Wrocławiu i okolicach."

Źródło: http://wiadomosci.onet.pl/1250796,11,item.html

Pozdrawiam

pantera

  • Gość
Śnieg Na Dachu
« Odpowiedź #11 dnia: Styczeń 30, 2006, 18:22:36 »
Bartuś.Nie musisz mieć uprawnień pracy na wysokościach. Masz być tylko odpowiednio zabezpieczony. Tak mi sie wydaje...

Offline emer

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 983
Śnieg Na Dachu
« Odpowiedź #12 dnia: Styczeń 30, 2006, 18:29:42 »
POLAK MADRY PO SZKODZIE

Nie wiem czy ktos słyszał wypowiedz w radio około południa (nie pamietam w którym to leciało) zadzwonił facet, zarządca-właściciel jednego z obiektów wielkopowierzchniowych. Stytuacja miał miejsce na początku stycznia, po pierwszych wypadkach:

na swoim obiekcie zorganizował odsnieżanie dachu, zabezpieczył odpowiednio pracowników, zabezpieczył mieksce dookoła budynku, i robota wrzała..... dopóki jednen z nadgorliwych sąsiadów zadzwonił na Policje ze zrzucaja śnieg z dachu na chodnik!

i co.... przyjechały dwie sukim wszystkich pracowników którzy tam byli wzięli na komiariat zbadali alkomatem, wezwano inspekcje pracy i nałorzono mandat!a co oni mieli tam dmuchac na snieg i czekac az topnieje?

Jaki wniosek Polska to KRETYŃSKI KRAJ, a teraz wielcy panowie ministrowie premier i prezydent bea kary podnosić kodeksy zmieniać, kontrolowac i niewiedomo jeszcze co, szczególnie na konferencjach pracowych, a to jak Ziobro wystąpił na konferenji z kawałkami lodu to był wygłup wszechcasów (znowu propaganda), a wczesniej ajkos mieli to wszystko w **** ateraz kazdy bedize osobiscie kontrolował i nadzorował, a Kaczyński na znak solidaryzmu bedzie sobie chodził w czerwonym hełmie jak bohater.(pierwsza strona gazety wyborczej)

Offline Bartuś

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 71
    • http://www.psp.rozan.net
Śnieg Na Dachu
« Odpowiedź #13 dnia: Styczeń 30, 2006, 18:50:48 »
U nas dzisiaj też nasza JRG sprzątała snieg z dachu hali sportowej. Niestety nie mogłem brać udziału w tej akcji. A u was sprząta sie troszke?

Offline SenseY

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 706
Śnieg Na Dachu
« Odpowiedź #14 dnia: Styczeń 30, 2006, 19:09:13 »
Emer spokojnie. PiSowcy dopiero doszli do władzy i jest zbyt wcześnie by oceniać ich historię. Polska to jest dziwny kraj i tu się zgadzam. Ale skoro ten właściciel wysłał pracowników na dach to powinien im kazać jeszcze zabezpieczyć miejsce po dachem, np ogrodzić taśmą. I tu pytanie czy to zrobił. Bo to że odśnierza to dobrze ale odśnierzac też trzeba z głową.

Offline strazakg

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 396
Śnieg Na Dachu
« Odpowiedź #15 dnia: Styczeń 30, 2006, 19:14:22 »
Ja dzisiaj z OSP sprzątałem śnieg z hali sportowej od 9 do 14,i jeszcze nawet połowy nie było. Na szczesćie przyjechała "mądra" komisja i stwierdziła, że tynk w budynku jest popękany (zaraz po oddaniu popękał, źle zrobiony) i natychmiast kazali schodzić. Hale tasmą oznakowali i będą ekspertyzy robić, czy już walić się zaczeła. Zarządca wystraszony sciągnął jakiegoś inspektora, on skolei mówi, że konstrukcja czołga jeszcze utrzyma. Panowie mówie Wam, parodia jakaś. No ale dzieki temu już więcej nie pracowaliśmy.
Zobaczymy co będzie dalej.  

Offline Maxx

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 185
Śnieg Na Dachu
« Odpowiedź #16 dnia: Styczeń 30, 2006, 19:18:19 »
Panowie, to jest BURDEL NA RESORACH! :angry:  Kto może, niech sp...dala na emeryturę!
Tricks are for kids.

Offline Bartuś

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 71
    • http://www.psp.rozan.net
Śnieg Na Dachu
« Odpowiedź #17 dnia: Styczeń 30, 2006, 19:24:20 »
Zgadzam się z tobą. W naszym przepięknym kraju władze ma PIS oni są wykonawcami całego tego burdelu jak ty powiedziałeś, to oni pozwalniali starych dowódców KG PSP i wielu dowódców KM PSP i co? I własnie obsadzili te stanowiska swoimi ludźmi, którzy wprodzadzają kontrole za kontrolą. Z tego co wiem to u nas w JRG było już chyab ze 2 od nowego roku - jedna z KG i jedna z KW.  

Offline mirek1

  • Jeszcze nigdy w dziejach tak wielu nie mówiło tak wiele do tak wielu, mając do powiedzenia tak niewiele.
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 941
  • "Tylko głupiec ma odpowiedź na wszystko."A.France
Śnieg Na Dachu
« Odpowiedź #18 dnia: Styczeń 30, 2006, 19:39:57 »
No i co ? Panowie jeździemy i sprawdzamy / JRG/ ,a kto powinien prowadzić kontrole no oczywiście prewencja/ sekcja- wydział kontrolno -rozpoznawczy w KM/ ale panowie za biurek w KM znaleźli popaarcie u komendantów ,a jorgusie będą tyrać . Ja osobiście ściągam zarządce/właściciela,administratora itp./ obiektu i wystawiam decyzję - postanowienie o przekazaniu miejsca objetego..., z zaleceniami itd., oraz ogradzam miejsce taśmą tak samo jak przy soplach taką samą metodzę stosuje teraz. Pozdrawiam, i propomuje naśladownictwo. :rolleyes:  
Tylko dwie rzeczy są nieskończone : wszechświat i ludzka głupota, choć nie jestem pewien co do tej pierwszej.
                                      Albert Einstein

Offline lang

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.460
Śnieg Na Dachu
« Odpowiedź #19 dnia: Styczeń 30, 2006, 20:41:43 »
Chociaż to trochę OT, to popatrzcie dlaczego nie warto ratować biednych kotków miauczących na drzewach. Podejrzewam Mirek1, że ty byś takich działań podjął ;)

Ratowanie biednego kotka

 
„Najpierw Cię ignorują. Potem śmieją się z Ciebie. Później z Tobą walczą. Później wygrywasz” Mahatma Gandhi

próby zamiany zastygłego betonu w szarą masę zdolną do absorpcji są z góry skazane na niepowodzenie

Offline Bartuś

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 71
    • http://www.psp.rozan.net
Śnieg Na Dachu
« Odpowiedź #20 dnia: Styczeń 30, 2006, 20:49:28 »
No No... Jestem pełen podziwu dla tych ludzi, chyba to nie byli strażacy,jeśli tak to pewnie nie mieli w jednostce SH :D . Kot był bardzo silny udło mu sie złamać gałąź. Brawo i Pozdro dla kotka za spryt i odwage. Pozdro dla druhów z OSP!!!

Offline leszek

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 27
Śnieg Na Dachu
« Odpowiedź #21 dnia: Styczeń 30, 2006, 21:11:32 »
jestem zdania, że każdy powinien robić swoje.  

Offline Bartuś

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 71
    • http://www.psp.rozan.net
Śnieg Na Dachu
« Odpowiedź #22 dnia: Styczeń 30, 2006, 21:26:02 »
Drogi Leszku w naszym kraju każdy PRÓBUJE  robić swoje ale nikomu to nie wychodzi dlatego wychodzą takie różne kwiatki jak afery, przekręty i inne bajery rowery!!!  

Offline erni

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 17
Śnieg Na Dachu
« Odpowiedź #23 dnia: Styczeń 30, 2006, 22:50:48 »
MIEJMY TYLKO NADZIEJE KOLEDZY STRAZACY ZE W CZASIE KIEDY WOLONTARIUSZE ZE STRAZY POZARNEJ BEDA ODSNIEZAC DACHY SUPERMARKETÓW LUB UDOSTEPNIAC SPRZET NIKT NIE BEDZIE POTRZEBOWAŁ NASZEJ POMOCY BO JAK WIDZE W TV TO TYLKO MY SIE TYM ZAJMUJEMY A NASZA KOCHANA PREWENCIA DOSTANIE ZA TO NAGRODY :D  

Offline mali

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 1
Śnieg Na Dachu
« Odpowiedź #24 dnia: Styczeń 30, 2006, 23:06:24 »
Co do usuwani śniegu z dachu przez PSP to poczytajcie sobie podstawe prawną a mianowicie



ART. 69 prawo budowlane ust.1 i 2 [/size]


to rozwieje prawie wszystki wątpliwości NIe jest tak źle i niema co narzekać ale dobzre że Pantera poddał ten temat rozważąniom bo to istotna kwestia  W mojej Komendzie poprostu udzielamy informacji ze my PSP niezajmujemy sie tymi rzeczami i nie udzielamy informacji na temat ewentualnych firm które sie tym zajmuą Njagorsze jest to że media robią nam darmową reklame k.. co do świadczenia bezpłątnych usług jak to sie im wydaje w zakresie odśnieżąnia dachów  POzdrawiam <Mali>
« Ostatnia zmiana: Styczeń 30, 2006, 23:16:51 wysłana przez mali »