Autor Wątek: Katowice - Runął Dach Mtk  (Przeczytany 62095 razy)

Offline fire28

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 2
Katowice - Runął Dach Mtk
« Odpowiedź #50 dnia: Styczeń 29, 2006, 10:56:10 »
Mogę się mylić, ale patrząc w TV stwierdziłem, że konstrukcja dachu była "oszczędna". Parę razy na powtórce w czasie cięcia Partnerem widać po kolei blacha trapezowa jako pokrycie, potem dwie warstwy styropianu i papa. Mój wniosek - na taki dach administrator nie wpuści nikogo z łopatą bo mu go zarwie. To wszystko oszczędności. Sprawdźcie to, i napiszcie. Obym się mylił.
Jestem już na emeryturze, dużo pracowałem ze "Ślązakami" (Kuźnia Racib. Powódź Opole). Pozdrawiam wszystkich "Florków". Trzymajcie się mocno.

Offline furgot

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 107
Katowice - Runął Dach Mtk
« Odpowiedź #51 dnia: Styczeń 29, 2006, 11:00:12 »
Azotox - zgadzam sie z innymi, że tradycyjnie rozpocznie się pokazówka w wykonaniu PSP. Założę się, że to my będziemy teraz jeździć "rozpoznawać" (bo przecież kontrolować nie można tak z marszu) zagrożenia w obiektach o znacznych powierzchniach dachów ... amoże i zrzucać śnieg (?!). Już teraz w mojej KP (JRG) są problemy gdzie jeździć usuwać sople i zwały śniegu z dachu, a gdzie nie. Najcześciej jest durnowate tłumaczenie, że jest to sytuacja nagła, awaryjna, wyjątkowa... itp., itd, , że śnieg jest na obiekcie szeroko pojętej użyteczności publicznej, że nad ciągiem komunikacyjnym... itp., itd. i trzeba jechać go zrzucić. A właściciele, zarządcy ... widząc u sąsiadów, że PSP to robi mają swoje obowiązki głęboko w du... i fruuu 998 lub 112  .  i... robota z głowy.  

Offline gambit

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 148
    • http://
Katowice - Runął Dach Mtk
« Odpowiedź #52 dnia: Styczeń 29, 2006, 11:09:47 »
Jestem wstrząśnięty tą tragedią a wszczególności liczbą zabitych ludzi.

Oglądałem uważnie wczorajsze relacje telewizyjne różnych stacji i mogę powiedzieć tylko jedno ogólny chaos informacyjny.

Na przyszłość należy coś z tym zrobić !
 

Offline strażak sam-olsztyn

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 455
Katowice - Runął Dach Mtk
« Odpowiedź #53 dnia: Styczeń 29, 2006, 11:14:39 »
Cytuj
Jestem wstrząśnięty tą tragedią a wszczególności liczbą zabitych ludzi.

Oglądałem uważnie wczorajsze relacje telewizyjne różnych stacji i mogę powiedzieć tylko jedno ogólny chaos informacyjny.

Na przyszłość należy coś z tym zrobić !
dlatego ja ogladam na niemieckiej stacji n- tv.

Offline MGNACZUS

  • Banita FM
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.469
  • Odwaga jest najpiękniejszą formą szaleństwa.
Katowice - Runął Dach Mtk
« Odpowiedź #54 dnia: Styczeń 29, 2006, 11:39:33 »
Ja po prostu nie wierze...  65 ofiar.
Panowie wstrzymajmy się z oceną działań tam na miejscu. Nie wiemy jak jest naprawdę.. Akcja trwa 18 godzin. A pazerne media (TVN) nakręcają całą atmosferę i jestem pewny, że przekłamują.
A myślę, że po wszystkim któryś z kolegów biorących udział w tej akcji opisze nam jak było naprawdę...
Co do jednego muszę przyznać rację.. Szlak mnie trafił jak zobaczyłem kilku dowodzących bez hełmów na głowach!! Prawie jak profesjonaliści, a jak wiemy prawie – robi ogromną różnicę.
Jeszcze jedno z przekazu bardzo mnie zirytowało... W relacjach TV reporterzy podkreślają, że świadkowie wydarzenia usuwani byli siłą z miejsca zdarzenia. A co my w Mozambiku mieszkamy? Tłum ludzi na miejscu katastrofy ma podejmować działania ratunkowe?? Media raczej powinny przekazać prawdziwą informację – gapie będący na miejscu usuwani zostali siłą by nie przeszkadzać w akcji ratowniczej. Bo jestem pewny, że 99% ludzi, którzy tam się pchali napewno chciało zobaczyć a nie pomagać.
 
„Wiesz jak rozpoznać strażaka w tłumie panicznie uciekających ludzi??
Zawsze będzie biegł w przeciwną stronę niż wszyscy inni…”

Offline osposie

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 516
    • http://www.7stref.pl
Katowice - Runął Dach Mtk
« Odpowiedź #55 dnia: Styczeń 29, 2006, 11:42:06 »
Jedynym pocieszeniem dla nas strażaków na te wszelkie nie dociągnięcia jest to, że zagraniczne media podają, że akcja prowdzona jest doskonale, nawet jakaś niemiecka szycha wypowiadała się, ze polscy strażacy to jedni z najlepszych na świecie specjalistów i wierzy, że wszystko z ich strony jest perfekcyjne...  Ciekawe kto i jakie konsekwencje będzie miał z tego powodu..  

Offline Cień

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 652
Katowice - Runął Dach Mtk
« Odpowiedź #56 dnia: Styczeń 29, 2006, 12:21:50 »
Łączmy się w bulu i modlitwie za ofairy tragedji . A ratownikom szczęść boże  
Pozdrawiam Cięń em.

Offline smoczusia

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 88
Katowice - Runął Dach Mtk
« Odpowiedź #57 dnia: Styczeń 29, 2006, 12:36:51 »
Teraz w miarę wycofywania zastępów z miejsca akcji  ratownikom potrzebny jest spokój i wypoczynek,   a rannym i rodzinom ofiar po udzieleniu  pomocy lekarskiej FACHOWA pomoc psychologów i terapeutów. Liczę tu w głównej mierze nie tylko na psychologów policyjnych ale i na wzorową postawę  psychologów będących w szeregach PSP. Czas pokazać dziewczyny  na co Was stać.
Pozdrawiam.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 29, 2006, 12:40:25 wysłana przez smoczusia »
Największą bronią strachu jest jego zdolność czynienia nas ślepymi na wszystko inne...
J.Carroll

Offline deejayslonio

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 845
Katowice - Runął Dach Mtk
« Odpowiedź #58 dnia: Styczeń 29, 2006, 12:38:46 »
wszyscy tu dużo pisza, wielu krytykuje ale faktem jest co sie dzieje
są instytucje ktore odbieraja obiekty inne ktore tymi obiektami sie zajmują i o nie 'DBAJĄ' a pozniej wsiadamy do gba i pracujemy kilka godzin albo dni... a Ci panowie ktorzy decydują dostają nagrody i pochwaly
faktem jest ze polscy ratownicy to jedni z nalepiej wyszkolonych i przygotowanych w europie jezeli nie na swiecie
a panowie w helmach czy bez.... czy wy nie macie innych problemmow?? lyudzie siedza tam kilkanascie godzin na mrozie i zapierdzielaja i kazdy kto ten helm na glowie mial wie ze po kilku godzinach nie da sie go juz tam nosic bo glowę rozrywa

Offline jarma

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 1
Katowice - Runął Dach Mtk
« Odpowiedź #59 dnia: Styczeń 29, 2006, 13:34:02 »
Straszna tragedia!!! solidaryzuje sie z wszytkimi rodzinami ofiar tej tragedii!jestem zona jednego ze strazakow ktorzy wlasnie biora udzial w tej akcji ratowiczej.zdaja sobie sprawe z tego iz moje zdanie nie jest tu najwazniejsze moze nawet nie ma prawa go wyrazac bo coz ja moge wiedziec o tym co sie wlasnie tam dzieje...ale jestem pewna iz stazacy i inni ratownicy robili i robia nadal wszystko co w ich mocy!!!
dziekuje wam ze jestescie i ze mozna na was liczyc, mimo iz przez pol nocy nie zmruzylam oka bo martwilam sie-ratujac innych,poswiecacie niejednokrotnie swoje zycie i zdrowie-jestem z wami (ze swoim mezem) myslami i duchem!!
dziekuje!!!

Offline azotox

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 394
Katowice - Runął Dach Mtk
« Odpowiedź #60 dnia: Styczeń 29, 2006, 13:38:24 »
Co do hełmów na głowach, to może po prostu ich nie posiadają. U mnie hełm ma tylko jeden oficer w dyspozycji, po prostu z braku środków finansowych. I nie dziwię sie komendantowi, czy nie ma potrzebniejszych zakupów? Mówi, że rozumie potrzebę i pyta ile razy w roku go używa biurowiec. Mniejsze zło. Analogia w zakresie innego wyposażenia osobistego:nomex, hełm, pas itp.
Na marginesie, wydzieliście zeby przy akcji ratownicy medyczni  pracowali w hełmach. Prowadzą przecież działania w tej samej strefie. Tego nie komentujecie?

Offline tomekkula

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 584
Katowice - Runął Dach Mtk
« Odpowiedź #61 dnia: Styczeń 29, 2006, 13:44:16 »
udało mi się odpalić strone KG ale niema tam nic o tragedi
Musisz sobie zadać jedno zaj***e ważne pytanie: co lubisz w życiu robić? A potem zacznij to robić...

Offline Witold

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.569
  • Ratowanie strażaków przez strażaków
    • http://grupaszybkiegoreagowania.strefa.pl
Katowice - Runął Dach Mtk
« Odpowiedź #62 dnia: Styczeń 29, 2006, 13:54:28 »
Cytuj
zdaja sobie sprawe z tego iz moje zdanie nie jest tu najwazniejsze moze nawet nie ma prawa go wyrazac bo coz ja moge wiedziec o tym co sie wlasnie tam dzieje...ale jestem pewna iz stazacy i inni ratownicy robili i robia nadal wszystko co w ich mocy!!!
Jarma! To my dziękujemy za wsparcie...!!!. I jak najbardziej masz prawo się wypowiadać!.

Apropo: w JRG w rejonach pobliskich wprowadzono skoszarowanie..zmiana trzecia nie pojechała do domu.

PS.Mnie jak zwykle krew zalewa, że rzecz się dzieje na rzut beretem ode mnie a mnie tam nie ma i nic nie moge zrobić, ale oczywiście nie na tym rzecz polega... no i ja tu jestem najmniej ważny.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 29, 2006, 13:55:20 wysłana przez Witold »

Do pobrania za darmo: KSIĄŻKA pt."Podstawy zabezpieczenia i ratowania strażaków podczas wewnętrznych działań gaśniczych" + prezentacje do każdego rozdziału do pobrania!
Pobierz tutaj: sapsp.pl

Offline Adam

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 10
Katowice - Runął Dach Mtk
« Odpowiedź #63 dnia: Styczeń 29, 2006, 15:04:20 »
Wyrazy najwyższego uznania i podziękowania dla strażaków z PSP I OSP / o czym media zapominają / za włożony trud i poświęcenie w niesieniu pomocy poszkodowanym w tej katastrofie budowlanej [/font].  

O 18 , może przed 18 na wysokości Bytomia widziałem dzwig z PSP Gliwice zap.. A4 na sygnałach - wiedziałem już że coś się kroi ale w radiu jeszcze nic nie było słychać na ten temat .

Offline osposie

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 516
    • http://www.7stref.pl
Katowice - Runął Dach Mtk
« Odpowiedź #64 dnia: Styczeń 29, 2006, 15:06:38 »
Niedawno założyłem temat na forum o katastrofie pociągu w Czarnogórze.. pytałem wtedy czy Polscy strażacy dadza rade w podobnej sytuacji.. mróź, ciemności utrodniony dostęp do poszkodowanych.. jak widać dali radę..  

Offline magick69

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 28
Katowice - Runął Dach Mtk
« Odpowiedź #65 dnia: Styczeń 29, 2006, 15:26:54 »
Cytuj
Na marginesie, wydzieliście zeby przy akcji ratownicy medyczni pracowali w hełmach. Prowadzą przecież działania w tej samej strefie. Tego nie komentujecie?

szacunek dla wszystkich chłopaków, którzy zaiwaniali na miejscu.Z tego co widać było w TV taktycznie majstersztyk, Dowodzenie strategioczne ok., ale operacyjnie cyrk Czy ktoś jest mi w stanie wytłumaczyc co na zwalisku robiły tabuny pracowników pogotowia ratunkowego (tzw.ratownicy medyczni), policjantów, strażników miejskich i zwykłych cywili. O ile znam się na żeczy to na terenie akcji powinni być tylko i wyłącznie ratownicy(PSP, OSP,wolontariusz,GOPR,górnicy i inni dopuszczeni do działań ratowniczych). Cała reszta powinna być natychmiast usunięta. Przecież obowiązują nas pewne procedury. A panowie oficerowie w ubraniach d-czo-sztabowych i dżokejkach nie obrażajcie swoich podwładnych i schowajcie się w seoich ubrankach z powrotem za biurka a nie włażcie na teren akcji.
PS. W  TV nasi szefowie komendanci woj., główny,minister,  premier i prezydent powiedzieli, że akcja była wzorowa. Jako zawodowy strażak-ratownik dziękuję za takie wzory. Boże broń nas przed takimi dowódcami


Wyrazy szacunku dla ratowników
Szczere współczucie dla rodzin ofiar

Oby nigdy takich akcji więcej

Offline TmK_00

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 92
Katowice - Runął Dach Mtk
« Odpowiedź #66 dnia: Styczeń 29, 2006, 15:40:11 »
Wyrazy głębokiego współczucia
W akcji ratunkowej wzieli tez udział kadeci z SAPSP Kraków i CSPSP Czestochowa
"Wystarczy odrobina tlenu , by wybuchł w śmiertelnym szale ..."

Offline pifos

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 103
Katowice - Runął Dach Mtk
« Odpowiedź #67 dnia: Styczeń 29, 2006, 15:53:22 »
Cytuj
Azotox - zgadzam sie z innymi, że tradycyjnie rozpocznie się pokazówka w wykonaniu PSP. Założę się, że to my będziemy teraz jeździć "rozpoznawać"


Furgot miałeś rację kontrolowanie dachów wielkopowierzchniowych zaczęło się siłami PSP, przynajmniej w mojej JRG.
W zasadzie praca jak każda inna. Problem w tym, żenasz minister wydał polecenie wojewodon 23 stycznia / potwierdzone na konferencjii/ i gdyby zostało ono zrealizowane obeszłoby się bez tej tragedii. :angry:  
« Ostatnia zmiana: Styczeń 29, 2006, 15:58:01 wysłana przez pifos »

Offline azotox

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 394
Katowice - Runął Dach Mtk
« Odpowiedź #68 dnia: Styczeń 29, 2006, 16:06:26 »
@magick69
Cytuj
O ile znam się na żeczy
- tak się znasz, jak piszesz.
@pifos
Cytuj
Czas pokaże. W każdym razie odpowiedzialnym za usunięcie śniegu z dachu jest własciciel , zaś za kontrolę tego stanu nadzór budowlany. Jeżeli ten kraj jest normalny, to straż nie powinna być zaangażowana w ten temat
- a jak nie jest normalny ... .
U nas nasi jeżdżą przynajmniej z nadzorem budowlanym. To jest paranoja. Na jakiej podstawie strażak może komus kazać usunąć śnieg z dachu. Może kogoś poprosić lub to zalecić. Suma sumarum byłem w błędzie.
Pozdro

Offline bulon

  • Elitarny spamer :)
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.521
  • www.heartsaver.pl
    • Kursy pierwszej pomocy
Katowice - Runął Dach Mtk
« Odpowiedź #69 dnia: Styczeń 29, 2006, 17:15:11 »
Cytuj
Przed chwilą skończyła się konferencja prasowa komendantów:Katowickiego Skulicha i z-cy Głównego Suskiego

to byl komendant glowny krzowski- dosyc znaczaca roznica
skulicha dowodzil w tym czasie
« Ostatnia zmiana: Styczeń 29, 2006, 18:14:56 wysłana przez bulon »
Prywatnie zdanie wyrażam pisząc kolorem czarnym.

Moderuje przy pomocy koloru navy.
Każdy moderator ma swój kolor.

Offline pielgrzym

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 204
    • http://
Katowice - Runął Dach Mtk
« Odpowiedź #70 dnia: Styczeń 29, 2006, 18:11:44 »
magick już raz się zbłaźniłeś otwierając temat w taktyce, a teraz błaźnisz się dalej:
Cytuj
Czy ktoś jest mi w stanie wytłumaczyc co na zwalisku robiły tabuny pracowników pogotowia ratunkowego (tzw.ratownicy medyczni), policjantów, strażników miejskich i zwykłych cywili
a w następnej linijce sam sobie odpowiadasz:
Cytuj
O ile znam się na żeczy to na terenie akcji powinni być tylko i wyłącznie ratownicy(PSP, OSP,wolontariusz,GOPR,górnicy i inni dopuszczeni do działań ratowniczych)
więc tak jak napisał azotox TAK SIĘ ZNASZ JAK PISZESZ
a pozatym:
Cytuj
Jako zawodowy strażak-ratownik dziękuję za takie wzory. Boże broń nas przed takimi dowódcami
odpowiem tylko tyle Boże chroń nas od magicków  ;) którzy na podstawie tego co w telewizorni pokazali oceniają innych. Gdyby to nie był Śląsk sądzę że dopiero było by o czym pisać, zwłaszcza, że jak sam minister Religa powiedział to co zrobiono na śląsku (w kontekście organizacji i współdziałania z innymi podmiotami) nie czekając na Warszawę należy powtórzyć w innych rejonach kraju.
wypowiedź Religi
wypowiedź Religi 2
« Ostatnia zmiana: Styczeń 29, 2006, 18:30:35 wysłana przez pielgrzym »
Pomyśl zanim coś powiesz, jeśli nie masz czasu zamilknij.

Boże chroń mnie od "mundrych" którzy są wszystkowiedzący i uważają, że nikt i nic już ich niczego nie nauczy.

Offline emer

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 983
Katowice - Runął Dach Mtk
« Odpowiedź #71 dnia: Styczeń 29, 2006, 18:19:44 »
o tak i kolejny raz potwierdza się teza ze Każdy Polak Zna Się na Wszystkim w czym nie bierze czynnego udziału!!!!!!!!!!!!!!

Uważam, iż nikt kto nie był na miejscu, nie brał udziału w akcji i nie widział pracy zarówno  strazków jak i sztabu niw ma prawa sądzić innych! szczególnie ze napatrzy się na tragiczne ujęcia TV!!

Jesli ktoś z ratowników biorącyhc udział w akcji napisze ze było cos nie tak, złe decyzje, działania itp wtedy mozna dyskutowac, a póki co tezy panów ekspertów uwazm za piep....e bzdur i szukaniu dziury w całym!

Offline pielgrzym

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 204
    • http://
Katowice - Runął Dach Mtk
« Odpowiedź #72 dnia: Styczeń 29, 2006, 18:37:39 »
No to na Mazowszu już mamy.............. rozkaz KW o kontrolowaniu dachów, wypożyczaniu sprzętu czy wręcz osobistym odśnieżaniu. ............. Tylko co jak właściciel obiektu zapyta o upoważnienie do kontroli........... pozostanie podwinąć ogon i spiprzać.
Aż się ciśnie "a nie mówiłem"
 
Pomyśl zanim coś powiesz, jeśli nie masz czasu zamilknij.

Boże chroń mnie od "mundrych" którzy są wszystkowiedzący i uważają, że nikt i nic już ich niczego nie nauczy.

Offline Juhas

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 84
Katowice - Runął Dach Mtk
« Odpowiedź #73 dnia: Styczeń 29, 2006, 19:11:35 »
Emer masz 100% racji.  Ciekawi mie jak zachowali by się tacy "krzykacze" na miejscu, podczas dowodzenia taką akcją.

Ja osobiście, nie będę oceniał kogoś jak tam nie byłem i nie widziałem. Koledzy strażacy spisaliście się na medal.

Wyrazy współczucia dla rodzin.

Offline Cień

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 652
Katowice - Runął Dach Mtk
« Odpowiedź #74 dnia: Styczeń 29, 2006, 19:59:23 »
Cytat: magick69,29.01.2006 - 15:26
Cytuj
Na marginesie, wydzieliście zeby przy akcji ratownicy medyczni pracowali w hełmach. Prowadzą przecież działania w tej samej strefie. Tego nie komentujecie?

szacunek dla wszystkich chłopaków, którzy zaiwaniali na miejscu.Z tego co widać było w TV taktycznie majstersztyk, Dowodzenie strategioczne ok., ale operacyjnie cyrk Czy ktoś jest mi w stanie wytłumaczyc co na zwalisku robiły tabuny pracowników pogotowia ratunkowego (tzw.ratownicy medyczni), policjantów, strażników miejskich i zwykłych cywili. O ile znam się na żeczy to na terenie akcji powinni być tylko i wyłącznie ratownicy(PSP, OSP,wolontariusz,GOPR,górnicy i inni dopuszczeni do działań ratowniczych). Cała reszta powinna być natychmiast usunięta. Przecież obowiązują nas pewne procedury. A panowie oficerowie w ubraniach d-czo-sztabowych i dżokejkach nie obrażajcie swoich podwładnych i schowajcie się w seoich ubrankach z powrotem za biurka a nie włażcie na teren akcji.
PS. W  TV nasi szefowie komendanci woj., główny,minister,  premier i prezydent powiedzieli, że akcja była wzorowa. Jako zawodowy strażak-ratownik dziękuję za takie wzory. Boże broń nas przed takimi dowódcami


Wyrazy szacunku dla ratowników
Szczere współczucie dla rodzin ofiar

Oby nigdy takich akcji więcej
I tu się kolego mylisz NAPISAŁEŚ  O ILE SIĘ ZNAM  JA TWIERDZE ZE TAK NIE JEST NIE MASZ POJĘCIA BLADEGO  ponieważ kiedy człowiek jest przygnieciony i konczyna ma zablokowany krwio obieg  tworzy si e zakrzep  i to pogotowie najpierw podaje lek przeciw zakrzepowy  a dopiero można go bezpiecznie uwolnic  bo jak uwolnisz bez ratownika i leku  zakrzep może się przemieścic  i zablokować żyłę czy aorte  a dalej już wiesz . Więc nie błyskaj tu wiedzą  bo jej nie masz  LEPIEJ SIE POMÓDL  a nie pisz pierduł.  A WSZYSTKIM KOLEGOM BIORACYM UDZIAŁ WIELKIE DZIĘKI TO KAWAŁ DOBREJ ROBOTY .
« Ostatnia zmiana: Styczeń 29, 2006, 20:03:46 wysłana przez Cień »
Pozdrawiam Cięń em.