Autor Wątek: Kamizelka odblaskowa "Straz"  (Przeczytany 17989 razy)

Offline Pest

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 29
Kamizelka odblaskowa "Straz"
« dnia: Luty 03, 2013, 22:34:15 »
Witam
Mam pytanie odnosnie Kamizelki pytanie moje jest takie czy po dojechaniu ma miejsce akcij  wlasnym samochodem (Jednostka do ktorej przynaleze jest juz na miejscu) czy moge sie poruszac na terenie dzialan w takiej kamizelce ?
  Woze taka kamizelke koloru pomaranczowego z napisem "Straz"  i czasem jak jestem dalej i nie zdaze do remizy po prostu jade na miejsce juz swoim samochodem gdzie jest dysponowana moja jednostka, po dojechaniu zazwyczaj  przystepuje  (jak wypadek) do udzielania 1 pomocy (zachowane bezpieczenstwo wlasne przedewszystkim) ,chodzi mi glownie o to czy pozniej moge sie poruszac po terenie dzialan w takiej kamizelce ? np robic zdjecia z akcij .

PS: nie wiem czy ten dzial no ale dotyczy OSP  :straz:
"...podobno nie ma Aniołów na Ziemi... spójrz na Strażaka...to on czuwa nad twoim życiem nie dbając o własne...życie jest tylko jedno...życie Strażaka również..."

Offline pol102

  • Software Developer
  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 428
  • Cichy spec od czarnej roboty.
Odp: Kamizelka odblaskowa "Straz"
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 03, 2013, 22:56:05 »
Śliska sprawa. Mogę się mylić ale przez słowo "umundurowanie" nie rozumie się chyba kamizelki. Wszak nic o Nomexie, hełmie i rękawicach nie piszesz. Kamizelki koloru pomarańczowego (jeśli mnie pamięć nie myli) mieliśmy nosić podczas kierowania ruchem. Osobiście, jako KDR, nie dopuściłbym do tego, abyś poruszał się na "terenie działań" bez pełnego umundurowania. Prasa tylko czeka na takie smaczki.
Jeśli robisz coś za darmo i czujesz, że daje Ci to radość, to wiedz iż muisz robić to na 200% swoich umiejętności.

Offline Oski20089

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 9
Odp: Kamizelka odblaskowa "Straz"
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 03, 2013, 23:08:12 »
Kiedyś przy zdarzeniu spotkałem się z taką sytuacją że gościu przyjechał własnym samochodem do akcji  i założył identyczną kamizelkę . Poruszał się po terenie akcji i robił zdjęcia i nikt mu uwagi nie zwrócił . 

Offline Fistach

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.339
Odp: Kamizelka odblaskowa "Straz"
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 04, 2013, 07:16:14 »
Dopóki nikt Cie nie wyrzuci z miejsca akcji to możesz - jak coś Ci się stanie to odpowiadać będzie KDR.

Kamizelka odblaskowa nie zastępuje i nigdy nie zastąpi kompletnego ubrania specjalnego oraz nie spełnia wymagań jemu stawianych.

Offline Pest

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 29
Odp: Kamizelka odblaskowa "Straz"
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 04, 2013, 08:15:32 »
Tak oczywiscie wiem o tym Fistach
Pelne umundurowanie mam zawsze jak jade z remizy na akcje , ale jak napisalem wyzej jak jade swoim samochodem na zdazenie a jestem np oddalony od remizy o 10 km to jade od razu na miejsce akcij  nomexu w samochodzie nie woze , wiec nie mial bym jak sie ubrac a ze np jak do wypadku sie jedzie to u nas po KPP 3 osoby sa  :rofl: w tym ja  , wiec jade swoim samochodem jak wypadek jest zeby pomoc.
To dziekuje za wyzsze objasnienia
"...podobno nie ma Aniołów na Ziemi... spójrz na Strażaka...to on czuwa nad twoim życiem nie dbając o własne...życie jest tylko jedno...życie Strażaka również..."

Offline Fistach

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.339
Odp: Kamizelka odblaskowa "Straz"
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 04, 2013, 09:39:26 »
Tak oczywiscie wiem o tym Fistach
Pelne umundurowanie mam zawsze jak jade z remizy na akcje , ale jak napisalem wyzej jak jade swoim samochodem na zdazenie a jestem np oddalony od remizy o 10 km to jade od razu na miejsce akcij  nomexu w samochodzie nie woze , wiec nie mial bym jak sie ubrac a ze np jak do wypadku sie jedzie to u nas po KPP 3 osoby sa  :rofl: w tym ja  , wiec jade swoim samochodem jak wypadek jest zeby pomoc.
To dziekuje za wyzsze objasnienia
No i zgoda - jak Ci się coś stanie to odpowie za to KDR a ty nie dostaniesz odszkodowania.

Offline Radhezz

  • Audaces fortuna iuvat
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.713
  • Getting too old for this shit
Odp: Kamizelka odblaskowa "Straz"
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 04, 2013, 18:35:00 »
No i zgoda - jak Ci się coś stanie to odpowie za to KDR a ty nie dostaniesz odszkodowania.
Ja wiem że to wynika z naszych przepisów, ale też nie dramatyzujmy. Jeśli mi brakuje ludzi z odpowiednią wiedzą/przeszkoleniem/uprawnieniami, to ja nie widzę powodów żeby takiego "cywila" (bo tak w tej chwili powinien być traktowany) nie dopuścić np. do udzielania pierwszej pomocy. I to właśnie podejmowanie takich decyzji należy do KDR, który dysponuje tym co ma w danej sytuacji jak najbardziej optymalnie. A to że dostaje za to czasem po d**ie, to inna bajka.

To tak samo jak z dopuszczeniem do działań lekarza "po cywilnemu".
Powyższy post wyraża opinię autora w dniu dzisiejszym. Autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podania przyczyny.
Oświetlenie i nagłośnienie ostrzegawcze - montaż, naprawa, modyfikacje => OGŁOSZENIE

Offline Fistach

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.339
Odp: Kamizelka odblaskowa "Straz"
« Odpowiedź #7 dnia: Luty 04, 2013, 18:57:21 »
A to że dostaje za to czasem po d**ie, to inna bajka.
I tylko o to mi chodzi!

Offline pol102

  • Software Developer
  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 428
  • Cichy spec od czarnej roboty.
Odp: Kamizelka odblaskowa "Straz"
« Odpowiedź #8 dnia: Luty 04, 2013, 19:59:11 »
A to że dostaje za to czasem po d**ie, to inna bajka.
I tylko o to mi chodzi!
Nosił wilk razy kilka, ponieśli i wilka. Przecież pierwsza pomoc przedmedyczna jest realizowana w ramach szkolenia strażaków-ratowników I/II...
Jeśli robisz coś za darmo i czujesz, że daje Ci to radość, to wiedz iż muisz robić to na 200% swoich umiejętności.

Offline Radhezz

  • Audaces fortuna iuvat
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.713
  • Getting too old for this shit
Odp: Kamizelka odblaskowa "Straz"
« Odpowiedź #9 dnia: Luty 04, 2013, 20:59:00 »
Nosił wilk razy kilka, ponieśli i wilka. Przecież pierwsza pomoc przedmedyczna jest realizowana w ramach szkolenia strażaków-ratowników I/II...
Jak ja robiłem kurs to nic takiego nie było. Heh, nie sądziłem że kiedyś to powiem, ale widocznie to oznaka tego że jednak się starzeję i latka lecą... :D

A tak bardziej serio:
Nie jestem co prawda na bieżąco z programem szkolenia (chociaż w tym roku zamierzam z "młodymi" pojechać na kurs i zobaczyć jak to aktualnie wygląda), ale wydaje mi się że nie można stawiać znaku równości między osobą która przeszła takie szkolenie jak np. powinna przy szkoleniu na prawo jazdy, a taką po KPP - inaczej by to raczej nie miało sensu; po kiego diabła w takim razie byłyby te kursy i certyfikaty?

Jeśli nie mam do dyspozycji lekarza, to może mam ratmed-a, a jak nie to może gościa po KPP... Dopiero po wyczerpaniu tej "drabinki" możliwości mam kogoś po jakimś tam kursie pierwszej pomocy, który wie jak "dymać" klienta 15/2 i na tym zasadniczo pewniki co do jego kwalifikacji się kończą. Po prostu nie stawiajmy znaku równości, bo to jest nierówność lekarz>ratmed>KPP>reszta...

Było wspomniane o pomocy medycznej, bo to chyba najczęstszy przypadek. Ale kto powiedział że nie mogę wykorzystać tego człowieka do innych działań poza strefą zagrożenia skoro to przeszkolony strażak?
Powyższy post wyraża opinię autora w dniu dzisiejszym. Autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podania przyczyny.
Oświetlenie i nagłośnienie ostrzegawcze - montaż, naprawa, modyfikacje => OGŁOSZENIE

Offline hasici99

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 519
Odp: Kamizelka odblaskowa "Straz"
« Odpowiedź #10 dnia: Luty 05, 2013, 17:19:42 »
Następny TURBOstrażak... Radzę Ci wszędzie zakładać kamizelkę, w sklepie spożywczym na przykład może zemdleć staruszka i wszyscy muszą wiedzieć że Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy będzie udzielał jej Strażak...
@Radhezz od ładnych paru lat stosunek ucisków pośrednich serca do wdechów wynosi 30:2

Offline shpaco

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 66
Odp: Kamizelka odblaskowa "Straz"
« Odpowiedź #11 dnia: Luty 05, 2013, 18:01:33 »
Ale kto powiedział że nie mogę wykorzystać tego człowieka do innych działań poza strefą zagrożenia skoro to przeszkolony strażak?


no właśnie, każdy jako KDR może angażować do działań osoby postronne i on za nie odpowiada. Wolałbym dopuścić do działań wyszkolonego strażaka bez nomexu niż przypadkowego cywila.

Odnośnie kamizelki, lepiej byłoby gdybyś ją nosił, ale bez rzepu "STRAŻ", a to dlatego że jak ktoś napisał, prasa czeka na jakiekolwiek nieprawidłowości podczas akcji ratowniczo- gaśniczej, a bez tego rzepu jesteś cywilem w kamizelce który akurat najechał na wypadek, dla bezpieczeństwa ją założyłeś, a KDR dopuścił Cię do działań. Ja jako KDR z pewnością dałbym Ci zadanie jak najbardziej bezpieczne.
« Ostatnia zmiana: Luty 05, 2013, 18:04:51 wysłana przez shpaco »

Offline Radhezz

  • Audaces fortuna iuvat
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.713
  • Getting too old for this shit
Odp: Kamizelka odblaskowa "Straz"
« Odpowiedź #12 dnia: Luty 05, 2013, 18:29:18 »
Mój błąd, jakoś mi się stare wytyczne skojarzyły ;)

Natomiast co do użycia kamizelki "straż" jako takiej się nie odnoszę, jedynie do dopuszczenia do działań.
Powyższy post wyraża opinię autora w dniu dzisiejszym. Autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podania przyczyny.
Oświetlenie i nagłośnienie ostrzegawcze - montaż, naprawa, modyfikacje => OGŁOSZENIE

Offline Pest

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 29
Odp: Kamizelka odblaskowa "Straz"
« Odpowiedź #13 dnia: Luty 05, 2013, 18:52:37 »
@Hasici99
zle mnie zrozumiales ;) ,  albo nie czytasz ze zrozumieniem  . Nie musze sie afiszowac tym ze jestem strazakiem bo chorych ambicij nie mam , zapytalem tylko  czy moge jej uzywac  jak jade wlasnym samochodem   do dzialan tzn  gdy jestem np  w miescie przychodzi  sms na tel ze wyje u nas syrena  i nie bede gonil do remizy po nomex jak do miejsca zdazenia mam 3 km  a moja jednostka 8 km tez nie logiczne bo bym musial znow sie cofac a tak moge pomoc w jakis sposob .
"...podobno nie ma Aniołów na Ziemi... spójrz na Strażaka...to on czuwa nad twoim życiem nie dbając o własne...życie jest tylko jedno...życie Strażaka również..."

Offline madmax29

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.469
Odp: Kamizelka odblaskowa "Straz"
« Odpowiedź #14 dnia: Luty 05, 2013, 19:21:01 »
@Pest
Cytuj
jak do miejsca zdazenia mam 3 km  a moja jednostka 8 km
skąd u diabła wiesz gdzie jest zdarzenie?
Cytuj
Nie musze sie afiszowac tym ze jestem strazakiem bo chorych ambicij nie mam
Masz wszelkie objawy,a przynajmniej trzy :szalony:
1. Wozisz w samochodzie kamizelkę z napisem Straż
2. Jeździsz prywatnym autem do zdarzeń
3. Uważasz że jak ciebie nie będzie na miejscu zdarzenia, to jednostka nie będzie w stanie zadziałać i świat przestanie istnieć.

Offline hasici99

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 519
Odp: Kamizelka odblaskowa "Straz"
« Odpowiedź #15 dnia: Luty 05, 2013, 21:04:47 »
@Hasici99
zle mnie zrozumiales ;) ,  albo nie czytasz ze zrozumieniem  . Nie musze sie afiszowac tym ze jestem strazakiem bo chorych ambicij nie mam , zapytalem tylko  czy moge jej uzywac  jak jade wlasnym samochodem   do dzialan tzn  gdy jestem np  w miescie przychodzi  sms na tel ze wyje u nas syrena  i nie bede gonil do remizy po nomex jak do miejsca zdazenia mam 3 km  a moja jednostka 8 km tez nie logiczne bo bym musial znow sie cofac a tak moge pomoc w jakis sposob .

Jeżeli już dojdzie do tak dramatycznej sytuacji że będzie potrzebna twoja pomoc na miejscu zdarzenia to uwierz mi że nie będzie to miało znaczenia czy przyjedziesz w kamizelce czy w stringach. A z chwilą przybycia pierwszego zastępu PSP powinieneś zostać wysłany do domu (chyba że jesteś lekarzem o specjalizacji ansestezjologia, czy ratownictwo medyczne i akurat przypadkiem masz przy sobie dyplom)
Nie jesteś w zastępie, który został zadysponowany do działań?? Nie powinieneś mieć na sobie czegokolwiek czy to Nomexu czy kamizelki.

Offline Radhezz

  • Audaces fortuna iuvat
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.713
  • Getting too old for this shit
Odp: Kamizelka odblaskowa "Straz"
« Odpowiedź #16 dnia: Luty 05, 2013, 23:05:33 »
Oj panowie powoli, bo albo was nie zrozumiałem, albo nie mogę się z wami zgodzić do końca - strażak może dojechać do zdarzenia własnym środkiem transportu i jeśli będzie miał swój komplet wyposażenia, to może brać udział w tych działaniach.

Nie oceniajcie zbyt pochopnie, bo to że u was ludzi nie brakuje, to nie znaczy że tak jest wszędzie. W wielu jednostkach brakuje też ludzi z konkretnymi uprawnieniami.
Powyższy post wyraża opinię autora w dniu dzisiejszym. Autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podania przyczyny.
Oświetlenie i nagłośnienie ostrzegawcze - montaż, naprawa, modyfikacje => OGŁOSZENIE

Offline pol102

  • Software Developer
  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 428
  • Cichy spec od czarnej roboty.
Odp: Kamizelka odblaskowa "Straz"
« Odpowiedź #17 dnia: Luty 06, 2013, 00:21:20 »
A jak masz pełen zastęp ludzi uprawnionych do działania? SWD nawet tego nie łyknie.
Jeśli robisz coś za darmo i czujesz, że daje Ci to radość, to wiedz iż muisz robić to na 200% swoich umiejętności.

Offline Radhezz

  • Audaces fortuna iuvat
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.713
  • Getting too old for this shit
Odp: Kamizelka odblaskowa "Straz"
« Odpowiedź #18 dnia: Luty 06, 2013, 01:01:31 »
A jak masz pełen zastęp ludzi uprawnionych do działania? SWD nawet tego nie łyknie.
Wręcz przeciwnie kolego, SWD to przyjmie, zapytaj kolegów pracujących na tym programie.
A poza tym: jeśli mam pełen zastęp wyszkolonych ludzi, to "partyzanci" nie są mi do niczego potrzebni.
Powyższy post wyraża opinię autora w dniu dzisiejszym. Autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podania przyczyny.
Oświetlenie i nagłośnienie ostrzegawcze - montaż, naprawa, modyfikacje => OGŁOSZENIE

Offline pol102

  • Software Developer
  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 428
  • Cichy spec od czarnej roboty.
Odp: Kamizelka odblaskowa "Straz"
« Odpowiedź #19 dnia: Luty 06, 2013, 05:02:33 »
A jak masz pełen zastęp ludzi uprawnionych do działania? SWD nawet tego nie łyknie.
Wręcz przeciwnie kolego, SWD to przyjmie, zapytaj kolegów pracujących na tym programie.
A poza tym: jeśli mam pełen zastęp wyszkolonych ludzi, to "partyzanci" nie są mi do niczego potrzebni.
Przy akcji ze słynnymi burakami usłyszałem od dyżurnego PSK: "wpisać mogę tylko tyle ile macie w dowodzie pojazdu". Nie weryfikowałem tego z rzeczywistością.
Jeśli robisz coś za darmo i czujesz, że daje Ci to radość, to wiedz iż muisz robić to na 200% swoich umiejętności.

Offline hasici99

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 519
Odp: Kamizelka odblaskowa "Straz"
« Odpowiedź #20 dnia: Luty 06, 2013, 07:04:11 »
Oj panowie powoli, bo albo was nie zrozumiałem, albo nie mogę się z wami zgodzić do końca - strażak może dojechać do zdarzenia własnym środkiem transportu i jeśli będzie miał swój komplet wyposażenia, to może brać udział w tych działaniach.

Nie oceniajcie zbyt pochopnie, bo to że u was ludzi nie brakuje, to nie znaczy że tak jest wszędzie. W wielu jednostkach brakuje też ludzi z konkretnymi uprawnieniami.

Radhezz na jakiej podstawie ludzie mogą dojeżdżać do zdarzenia na własną rękę? W szczególności nie dysponowani przez właściwe SK?

Offline Sylwek

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 2.394
Odp: Kamizelka odblaskowa "Straz"
« Odpowiedź #21 dnia: Luty 06, 2013, 08:06:02 »
Radhezz na jakiej podstawie ludzie mogą dojeżdżać do zdarzenia na własną rękę? W szczególności nie dysponowani przez właściwe SK?

To może ja odwrócę pytanie - na jakiej podstawie ktoś mi zabroni w wolnym czasie jechać i pomagać?
Proszę o podanie konkretnego zapisu prawnego.

Na terenie własnej miejscowości bardzo często na miejscu jest pół wioski. Często strażacy widząc zdarzenie zamiast biec do remizy biegną ratować. Taki naturalny ludzki odruch, empatia, chęć pomocy bliskim. Na szczęście nie znam przepisu, który by tego komukolwiek zabraniał.

Czy Ty w swoim wolnym czasie, widząc jakieś zdarzenie pytasz w pierwszej kolejności swoje SK o zadysponowanie do tego zdarzenia, żeby udzielić pomocy?

Offline GP_Rbk_Chka

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 271
Odp: Kamizelka odblaskowa "Straz"
« Odpowiedź #22 dnia: Luty 06, 2013, 13:27:20 »
Kamizelka odblaskowa nie jest umundurowaniem specjalnym strażaka, więc- zgodnie z prawem nie można w niej działać podczas akcji w "cywilu". Fakt, jest wielu bohaterskich strażaków ratujących w dżinsach, ortalionach czy innych sandałach (a już optymalnie w koszarówce), ale sami wiecie jak się komentuje ich ubiór na forach. Gdyby to ode mnie zależało, odsyłałbym taką osobę do samochodu. Jak nie wróci ubrany w komplet- "Dziękuję, do następnego" :angry:

Sam mieszkam blisko 5 km od remizy, w mieście. Muszę przejechać przez- nazwijmy umownie- centrum, po drodze żadko używany przejazd kolejowy oraz sygnalizacja świetlna (+ ewentualnie trzeba zaczekać, jeśli pali się czerwone na wyjeździe JRG). Zdarzyło mi się już dojechać na miejsce w samych butach, kurtkę i hełm dostałem od kierowcy. Ale brakowało spodni, musiałem zostać przy samochodzie. Raz uciekli mi też spod remizy, dojechałem za nimi, ale w samochodzie miałem komplet, ubrałem się na miejscu. Szczerze to nie widzę w dojechaniu na miejsce nic złego. Akurat my mamy w samochodzie obsadę 9 osób, w godzinach pracy zawsze znajdzie się wolne miejsce. Także problemów z wpisaniem w papiery nie będzie, a wolę nie ryzykować jazdy na złamanie karku, zwłaszcza teraz, zimą (jak już nie będzie w okolicy wolnego zastępu, jeszcze tylko wypadku by brakowało  :gwiazdki:).
-
@Pest, dla mnie sprawa jest prosta, jak jadę na alarm, jadę na remizę. Jeśli po drodze jest pożar (a zdarzyło się tak, na miejsce dojechała PSP), to i tak jadę dalej, sam nic nie wskóram. Dojadę wozem, z kolegami, być może gotowy do wejścia w AODO. Jeśli po drodze najadę na wypadek- zatrzymuję się i idę udzielić pomocy, jestem ratownikiem. A jak koledzy dojadą, działam razem z nimi. Piszesz, że przychodzi SMS alarmowy, więc masz przy sobie telefon. Więc jaki problem zadzwonić do kogoś, żeby wrzucił UPS-a na auto? To najlepsze rozwiązanie, nawet jak nie dojedziesz na remizę, potrzebujesz kilkanaście sekund żeby być ubranym  :straz:

A jak chcesz chodzić po terenie akcji i robić zdjęcia, to kup kamizelkę "PRESS" :P
Plus ratio quam vis

Offline hasici99

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 519
Odp: Kamizelka odblaskowa "Straz"
« Odpowiedź #23 dnia: Luty 06, 2013, 15:33:15 »
Radhezz na jakiej podstawie ludzie mogą dojeżdżać do zdarzenia na własną rękę? W szczególności nie dysponowani przez właściwe SK?

To może ja odwrócę pytanie - na jakiej podstawie ktoś mi zabroni w wolnym czasie jechać i pomagać?
Proszę o podanie konkretnego zapisu prawnego.

Na terenie własnej miejscowości bardzo często na miejscu jest pół wioski. Często strażacy widząc zdarzenie zamiast biec do remizy biegną ratować. Taki naturalny ludzki odruch, empatia, chęć pomocy bliskim. Na szczęście nie znam przepisu, który by tego komukolwiek zabraniał.

Czy Ty w swoim wolnym czasie, widząc jakieś zdarzenie pytasz w pierwszej kolejności swoje SK o zadysponowanie do tego zdarzenia, żeby udzielić pomocy?

Nie mieszaj udzielania pomocy przed przyjazdem zastępów z dojeżdżaniem na miejsce działań we własnym zakresie. W pierwszym przypadku zachowanie jest jak najbardziej zrozumiałe, a drugi przypadek to nic innego jak nadgorliwość i dziecinada.

Offline Pest

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 29
Odp: Kamizelka odblaskowa "Straz"
« Odpowiedź #24 dnia: Luty 06, 2013, 18:23:50 »
OK poczytalem  , wnioski zostaly wyciagniete .
A tak btw to ktos pisal z kad wiem gdzie jestesmy dysponowani to proste   dzwonie pod nr  jednostki  nie ten 998 ...  tak problem u nas jest czasem z ludzmi bo w godzinach pracy sa sami Ci "starsi"  wiem ze maja doswiadczenia duzo ale brak niektorym przeszkolen  w zakresie KPP  czy tez innych dzialalnosci.
Dziekuje za objasnienia ja juz wywnioskowalem co musialem
"...podobno nie ma Aniołów na Ziemi... spójrz na Strażaka...to on czuwa nad twoim życiem nie dbając o własne...życie jest tylko jedno...życie Strażaka również..."