Autor Wątek: Zarobki stażysty przez pierwsze 3 lata?  (Przeczytany 26613 razy)

Offline krakus208

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 6
Zarobki stażysty przez pierwsze 3 lata?
« dnia: Grudzień 30, 2012, 23:55:50 »
Witam pytanie jak w temacie jakie są zarobi strażaka stażysty przez pierwsze 3 lata mam na myśli strażak z cywila nie po szkole aspiranckiej. Czy to jest jakoś inaczej brane pod uwagę ? I po 3 latach stażu jaki się otrzymuje stopień i jakie wynagrodzenie ? Wielkie dzięki za odp Pozdrawiam.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 31, 2012, 00:04:26 wysłana przez robn »

Offline robn

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 2.349
Odp: Zarobki stażysty przez pierwsze 3 lata?
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 31, 2012, 00:07:35 »
1900 - 2300 teraz po podwyżkach. Różnica bierze się stąd, że staż trwa 3 lata i można przez te 3 lata awansować w stopniu i stołku (co się wiąże z zrostem uposażenia za stopień i dodatek służbowy).
Reszta informacji poprzez opcję Szukaj w forum, bo temat co miesiąc jest poruszany.

PS. Nie piszemy z wielkiej litery - regulamin i netykieta się kłania.
EGO = 1 / wiedza

Offline krakus208

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 6
Odp: Zarobki stażysty przez pierwsze 3 lata?
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 31, 2012, 00:15:29 »
1900 - 2300 teraz po podwyżkach. Różnica bierze się stąd, że staż trwa 3 lata i można przez te 3 lata awansować w stopniu i stołku (co się wiąże z zrostem uposażenia za stopień i dodatek służbowy).
Reszta informacji poprzez opcję Szukaj w forum, bo temat co miesiąc jest poruszany.

PS. Nie piszemy z wielkiej litery - regulamin i netykieta się kłania.

Wielkie dzięki kolego za odp. To w ciągu tych 3 lat stażu można awansować na inny stopień ? Jak to jest możesz jaśniej wytłumaczyć ? Z góry dzięki.

Ustawa o PSP - i wszystko jasne.....
Pozdr, robn
« Ostatnia zmiana: Grudzień 31, 2012, 00:59:56 wysłana przez robn »

Offline Kuguar

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 18
Odp: Zarobki stażysty przez pierwsze 3 lata?
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 31, 2012, 10:34:06 »
Z reguły po 2latach lub nawet wcześniej dostajesz starszego strażaka albo jeśli komendant wyśle Cię na kurs podoficerski to wtedy dostaniesz sekcyjnego aczkolwiek rzadko sie zdarza że na stażu wysyłają na kurs podoficerski :)

Offline damcio22

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 81
Odp: Zarobki stażysty przez pierwsze 3 lata?
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 31, 2012, 11:15:11 »
Teraz zarobki są dobre  :straz: w 2005 r jak wstąpiłem w szeregi to zarabiałem 960 zł netto przez pierwszy rok i 1060 przez kolejne dwa lata  :szalony:

szaraczek

  • Gość
Odp: Zarobki stażysty przez pierwsze 3 lata?
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 31, 2012, 16:18:32 »
1900 - 2300 teraz po podwyżkach. Różnica bierze się stąd, że staż trwa 3 lata i można przez te 3 lata awansować w stopniu i stołku (co się wiąże z zrostem uposażenia za stopień i dodatek służbowy).
Reszta informacji poprzez opcję Szukaj w forum, bo temat co miesiąc jest poruszany.

PS. Nie piszemy z wielkiej litery - regulamin i netykieta się kłania.

Nóż się człowiekowi w kieszeni otwiera, jak się dowiaduje na jakim zadu..iu jednak żyje...
W "mojej" KP (56 osób, mała - ale bywają mniejsze) stażyści na początek dostają ok. 1800 zł, już po podwyżce oczywiście. Szanse na kolejne podwyżki w ciągu 3 lat - nikłe. Jedynie za pierwszą "belkę", no i stażowe.

Teraz o mnie: 2297,45 zł na rączkę, ratownik - kierowca, starszy sekcyjny, 6lat i 8 miesięcy służby bez wielkich osiągnięć, ale i bez podpadziochy.

Offline lukaszenko

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 332
Odp: Zarobki stażysty przez pierwsze 3 lata?
« Odpowiedź #6 dnia: Grudzień 31, 2012, 18:22:09 »
Ja po prawie 2 latach dostałem st. str. a to przez to że przyjąłem się w sierpniu, a dokładnie po roku dostałem młodszego ratownika. Co do zarobków to mam parę zł więcej niż kolega ^^^
I ósmego dnia Bóg stworzył strażaka

"co nie uśmierci, to podwójnie wzmocni mnie"

Offline huncio

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 293
Odp: Zarobki stażysty przez pierwsze 3 lata?
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 03, 2013, 14:24:28 »

[/quote]

Nóż się człowiekowi w kieszeni otwiera, jak się dowiaduje na jakim zadu..iu jednak żyje...
W "mojej" KP (56 osób, mała - ale bywają mniejsze) stażyści na początek dostają ok. 1800 zł, już po podwyżce oczywiście. Szanse na kolejne podwyżki w ciągu 3 lat - nikłe. Jedynie za pierwszą "belkę", no i stażowe.

Teraz o mnie: 2297,45 zł na rączkę, ratownik - kierowca, starszy sekcyjny, 6lat i 8 miesięcy służby bez wielkich osiągnięć, ale i bez podpadziochy.
[/quote]

 minimalna płaca to:
grupa 1450
stopień 680
dodatek służbowy .... ( uznaniowo)
+ dodatek stażowy 1 % grupy za każdy rok pracy przed PSP (min. 2 lata)
= 2130 zł brutto

tomtomtom

  • Gość
Odp: Zarobki stażysty przez pierwsze 3 lata?
« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 03, 2013, 18:43:40 »
JAkto jest z dodatkiem stazowym. Minął mi rok i niec mi nie uroslo, po jakim czasie to rosnie?
Jest to 1% od podstawy czy od calej pensji?

Offline niwdew

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 147
Odp: Zarobki stażysty przez pierwsze 3 lata?
« Odpowiedź #9 dnia: Styczeń 03, 2013, 22:25:34 »
+ dodatek stażowy 1 % grupy za każdy rok pracy przed PSP (min. 2 lata)
to ostatnie w nawiasie?

Offline huncio

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 293
Odp: Zarobki stażysty przez pierwsze 3 lata?
« Odpowiedź #10 dnia: Styczeń 04, 2013, 09:11:07 »
JAkto jest z dodatkiem stazowym. Minął mi rok i niec mi nie uroslo, po jakim czasie to rosnie?
Jest to 1% od podstawy czy od calej pensji?

po 2 latach masz 2 %
procent liczy się  tylko od grupy

Art. 88. 1. Uposażenie zasadnicze strażaka ustala się według stawki odpowiadającej grupie uposażenia należnej na danym stanowisku służbowym.
2. Uposażenie zasadnicze strażaka wzrasta z tytułu wysługi lat w Państwowej Straży Pożarnej o 2 % po 2 latach służby i o dalszy 1 % za każdy następny rok służby, aż do wysokości 20 % po 20 latach służby oraz o 0,5 % za każdy rok służby powyżej 20 lat, do wysokości 25 % po 30 latach służby.
3. Podstawą do obliczenia wzrostu, o którym mowa w ust. 2, jest uposażenie zasadnicze ustalone według stawki odpowiadającej grupie uposażenia.
4. Do okresu służby, od którego zależą prawo do wzrostu uposażenia i jego wysokość, zalicza się również:
1) okresy służby w: Policji, Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, Agencji Wywiadu, Centralnym Biurze Antykorupcyjnym, Straży Granicznej, Biurze Ochrony Rządu lub Służbie Więziennej,
2) okresy traktowane jako równorzędne ze służbą w Policji, Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, Agencji Wywiadu, Straży Granicznej, Biurze Ochrony Rządu, Państwowej Straży Pożarnej lub w Służbie Więziennej, wymienione w art. 13 ust. 1 ustawy z dnia 18 lutego 1994 r. o zaopatrzeniu emerytalnym funkcjonariuszy Policji, Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, Agencji Wywiadu, Służby Kontrwywiadu Wojskowego, Służby Wywiadu Wojskowego, Centralnego Biura Antykorupcyjnego, Straży Granicznej, Biura Ochrony Rządu, Państwowej Straży Pożarnej i Służby Więziennej oraz ich rodzin,
3) okresy pracy wykonywanej w wymiarze czasu pracy nie niższym niż połowa obowiązującego w danym zawodzie lub na danym stanowisku;
4) inne okresy, jeżeli z mocy odrębnych przepisów podlegają one wliczeniu do okresu pracy, od którego zależą uprawnienia pracownicze.

ono85

  • Gość
Odp: Zarobki stażysty przez pierwsze 3 lata?
« Odpowiedź #11 dnia: Styczeń 04, 2013, 10:14:28 »
ja przez pierwsze dwa lata dostawałem 1450,00zł po powodzi dostałem młodszego ratownika i miałem juz 1740 zł nie wiem ile teraz może być po podwyżce no dolicz 244 zł i już u nas na stażu nie daja nawet st. str pozdro teraz po4 latach jeszcze przed kursem zarabiam 2053

Offline hapec

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 359
Odp: Zarobki stażysty przez pierwsze 3 lata?
« Odpowiedź #12 dnia: Styczeń 05, 2013, 12:47:19 »
czyli co do CS na kursa lecisz na nowych zasadach ?
W naszym fachu nie ma strachu... Spadniesz z dachu i po fachu

Offline hapec

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 359
Odp: Zarobki stażysty przez pierwsze 3 lata?
« Odpowiedź #13 dnia: Styczeń 05, 2013, 14:47:10 »
szczesciara z ciebie :P ja tam musze odbebnic 3 miesieczny bo w starym roku przyjety
W naszym fachu nie ma strachu... Spadniesz z dachu i po fachu

Offline pawo89

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 4
Odp: Zarobki stażysty przez pierwsze 3 lata?
« Odpowiedź #14 dnia: Wrzesień 04, 2015, 11:16:59 »
Witam Panowie.
Wracając do tematu, chciałbym zapytać jak wyglądają dziś w 2015 r zarobki na stażu?
Czy trafiając do KM PSP Warszawy można liczyć na dodatek stołeczny, tak jak ma to miejsce w Policji?

Offline pawo89

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 4
Odp: Zarobki stażysty przez pierwsze 3 lata?
« Odpowiedź #15 dnia: Wrzesień 04, 2015, 11:20:57 »
Mam namyśli wynagrodzenie po naborze z ulicy, tj bez wykształcenia pożarniczego.

Offline sheldon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.658
Odp: Zarobki stażysty przez pierwsze 3 lata?
« Odpowiedź #16 dnia: Wrzesień 04, 2015, 13:03:00 »
Czy trafiając do KM PSP Warszawy można liczyć na dodatek stołeczny, tak jak ma to miejsce w Policji?
Nie można, bo jak sama nazwa komendy wskazuje, nie jest Stołeczna a Miejska. Były kiedyś plany, żeby zrobić z niej stołeczną ale nie wyszło.
PYTAJ! ĆWICZ! KORZYSTAJ Z DOŚWIADCZEŃ KOLEGÓW!

Offline pawo89

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 4
Odp: Zarobki stażysty przez pierwsze 3 lata?
« Odpowiedź #17 dnia: Wrzesień 04, 2015, 13:08:55 »
Dziękuję za odpowiedz, w sumie logiczne :)
Będę również wdzięczny jak ktoś odpowie na 1 część pytania dotyczącego zarobków na stażu w 2015r.

Offline orange

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 77
Odp: Zarobki stażysty przez pierwsze 3 lata?
« Odpowiedź #18 dnia: Wrzesień 05, 2015, 10:43:44 »
grupa 1450,00 zł, stopień 680,00 zł, dodatek stażowy w zależności od ilości lat pracy lub okresów zasiłkowych w PUP (%) liczony od kwoty grupy oraz dodatek służbowy i motywacyjny wg uznania, ale pierwszy raczej nie za duży, a drugiego mnajprawdopodobniej nie będzie wcale. Więc na początek ok 2300-2400 brutto (płaca nieubruttowiona).

Offline pawo89

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 4
Odp: Zarobki stażysty przez pierwsze 3 lata?
« Odpowiedź #19 dnia: Wrzesień 05, 2015, 11:20:56 »
Dziękuję bardzo na info. Pozdrawiam

Offline dawwidoss

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 3
Odp: Zarobki stażysty przez pierwsze 3 lata?
« Odpowiedź #20 dnia: Wrzesień 07, 2015, 22:00:12 »
Trochę chyba jest różnie w różnych komendach... na swoim przykładzie dwa lata służby i 1730 zł bez dodatkowego ubezpieczenia zdrowotnego, czy z ubezpieczeniem do ręki wyszło by mi 1680 zł  :szalony: :szalony: szału nima  :szalony:

Offline damcio22

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 81
Odp: Zarobki stażysty przez pierwsze 3 lata?
« Odpowiedź #21 dnia: Wrzesień 08, 2015, 08:58:34 »
Kasjerka w Biedronce ma wicej  :szalony:

Można iść do Biedronki za kasjerkę, to wolny kraj... Nikt nie każe służyć w PSP.
Może jak nie będzie chętnych na strażaka, to władze przekonają się, że za te pieniądze nikt się nie będzie narażał...
robn

« Ostatnia zmiana: Wrzesień 08, 2015, 09:31:30 wysłana przez robn »

Offline bolo75

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 126
Odp: Zarobki stażysty przez pierwsze 3 lata?
« Odpowiedź #22 dnia: Wrzesień 30, 2015, 14:06:12 »
U mnie w łódzkiem stażysta otrzymuje godne 1860 na rękę. :gwiazdki:
bolo75

zyraf

  • Gość
Odp: Zarobki stażysty przez pierwsze 3 lata?
« Odpowiedź #23 dnia: Wrzesień 30, 2015, 22:03:43 »
.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 16, 2016, 21:55:58 wysłana przez zyraf »

Online Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.381
Odp: Zarobki stażysty przez pierwsze 3 lata?
« Odpowiedź #24 dnia: Wrzesień 30, 2015, 22:51:18 »
Nie uwierzycie ale dla mnie ratownika medycznego z pięcioletnim doświadczeniem to będzie już coś  :gwiazdki:

Owszem zarabiałem i po 5tysięcy na rękę ale mieszkałem w karetce - dyżury zaczynałem w piątek kończyłem w poniedziałek....etaty się skończyły a na kontrakcie stawki lecą na łeb na szyję...teraz wyceniają pracę na około 15zł za godzinę. Moja stawka 22zł za godzinę to prawie luksus.
U mnie jeżdżą za 28 zeta a na dyspozytorni za 30. Wiec to chyba zależy od wielu czynników.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.