Autor Wątek: Butle kompozytowe MSA, a FENZY  (Przeczytany 14617 razy)

Offline blazej2

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 43
Butle kompozytowe MSA, a FENZY
« dnia: Październik 29, 2012, 19:26:27 »
Chcemy zakupić 4szt. butle kompozytowe. Mamy na stanie cztery aparaty firmy MSA.
Cena butli kompozytowych MSA to 1700zł, a z firmy FENZY to 1300zł. Gwint na zaworze jest ten sama. Czy są jakieś inne róźnice?

Offline superfire

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 365
Odp: Butle kompozytowe MSA, a FENZY
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 29, 2012, 20:01:32 »
Nie ma różnic butle FENZY są kompatybilne z MSA.

Jest tylko jeden problem aparat  MSA  nie może być podłączony do butli FENZY . MSA na to nie zezwala :-) :gwiazdki: :wall:

Taki monopolistyczny trik

Offline blazej2

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 43
Odp: Butle kompozytowe MSA, a FENZY
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 29, 2012, 20:34:04 »
Nie pozwala podłączyć żadnych innych butli, czy tylko Fenzy?

Offline superfire

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 365
Odp: Butle kompozytowe MSA, a FENZY
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 29, 2012, 20:42:36 »
Nie pozwala podłączyć żadnych innych butli, czy tylko Fenzy?

Aparat Auera butla Auera ... przypuszczam , że  kompozyty i tak są brane od jednego producenta ale jak to w naszym kraju zawsze musi być jakiś cyrk.
 Tak samo jak aparat musi być legalizowany po każdym użyciu czyli wydmuchana jedna butla i powinien iść do legalizacji....sztuczny zapis i tak nikt tego nie robi bo nie jesteśmy w stanie tego zrobić nawet jeśli było  by nas na to stać....

Offline Aquarius

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 148
Odp: Butle kompozytowe MSA, a FENZY
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 29, 2012, 21:00:02 »
Nie ma różnic butle FENZY są kompatybilne z MSA.

Działać będzie oczywiście.


Jest tylko jeden problem aparat  MSA  nie może być podłączony do butli FENZY . MSA na to nie zezwala :-) :gwiazdki: :wall:


Myk jest w zaworach.

Butle Fenzy mają pokrętło "z boku". Auer - "z góry" (bądź z dołu, gdy butla jest zamocowana w noszaku).

Nie pamiętam o jaki model aparatu chodziło, ale zamontowanie butli innego producenta powodowało że właśnie to pokrętło wystawało poza obrys. I wtedy aparat nie spełniał wymagań normy.

Offline kamil237

  • Brotherhood. Teamwork. Unity.
  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 245
Odp: Butle kompozytowe MSA, a FENZY
« Odpowiedź #5 dnia: Październik 30, 2012, 17:18:19 »
Dziś był u nas człowiek z serwisu, trochę z nim porozmawiałem i on twierdzi, że nie mają nic przeciwko montowaniu butli fenzy do auerów, ba nawet zaproponował mi sprzedaż butli fenzy jako dodatkowe do naszych BD96, stwierdził, że ten zawór z boku nic im nie przeszkadza i bez problemu podbije mi kwity na aparaty z tymi butlami.

Offline superfire

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 365
Odp: Butle kompozytowe MSA, a FENZY
« Odpowiedź #6 dnia: Październik 30, 2012, 17:30:19 »
Dziś był u nas człowiek z serwisu, trochę z nim porozmawiałem i on twierdzi, że nie mają nic przeciwko montowaniu butli fenzy do auerów, ba nawet zaproponował mi sprzedaż butli fenzy jako dodatkowe do naszych BD96, stwierdził, że ten zawór z boku nic im nie przeszkadza i bez problemu podbije mi kwity na aparaty z tymi butlami.

A u mnie nie "podbili" z kompozytami od fenzy .
 A serwis skąd ??? na pewno nie Wrocław

Offline kamil237

  • Brotherhood. Teamwork. Unity.
  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 245
Odp: Butle kompozytowe MSA, a FENZY
« Odpowiedź #7 dnia: Październik 30, 2012, 20:22:13 »
Serwis z Gdyni.
MASK - Service.

Offline superfire

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 365
Odp: Butle kompozytowe MSA, a FENZY
« Odpowiedź #8 dnia: Październik 30, 2012, 21:53:29 »
Serwis z Gdyni.
MASK - Service.
A pytałeś czy  są autoryzowanym przedstawicielem MSA Auer ? Bo coś tu nie gra . Chyba będzie trzeba zasięgnąć opinii w Raszynie

Offline kamil237

  • Brotherhood. Teamwork. Unity.
  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 245
Odp: Butle kompozytowe MSA, a FENZY
« Odpowiedź #9 dnia: Październik 30, 2012, 22:11:28 »
Szczerze to nigdy tego nie sprawdzałem ale od wielu lat robią przeglądy, legalizacje, naprawy AODO itd. dla mojej gminy i nie tylko. Jeżdżą chyba wszędzie w okolicy. Gdyby się okazało, że nie mają uprawnień to będzie nie ciekawie.

Offline Radhezz

  • Audaces fortuna iuvat
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.713
  • Getting too old for this shit
Odp: Butle kompozytowe MSA, a FENZY
« Odpowiedź #10 dnia: Listopad 01, 2012, 11:08:44 »
Szczerze to nigdy tego nie sprawdzałem ale od wielu lat robią przeglądy, legalizacje, naprawy AODO itd. dla mojej gminy i nie tylko. Jeżdżą chyba wszędzie w okolicy. Gdyby się okazało, że nie mają uprawnień to będzie nie ciekawie.
No bez jaj - nie wszystkie przeglądy musi przeprowadzać serwis autoryzowany. A nieautoryzowany = bez uprawnień?
Powyższy post wyraża opinię autora w dniu dzisiejszym. Autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podania przyczyny.
Oświetlenie i nagłośnienie ostrzegawcze - montaż, naprawa, modyfikacje => OGŁOSZENIE

Offline łun

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 103
Odp: Butle kompozytowe MSA, a FENZY
« Odpowiedź #11 dnia: Grudzień 05, 2012, 14:31:05 »
Od 01.10.2011 zmieniły się trochę terminy  przeglądów. Są jednostki PSP, które wysłały do Raszyna ludzi na szkolenie i wszystkie przeglądy okresowe robią u siebie poza remontem generalnym, który jest co 6 lat dla aparatów. MSA straszy delikatnie ludzi kupujących butle Fenzy, ale nie mają podstawy do tego, aby  zabronić stosowania innych butli to raczej zwykły zabieg marketingowy.  Na dobrą sprawę przegląd i butli i tak robi ktoś z uprawnieniami UDT i nie musi być to serwisant MSA, a do przeglądu można założyć butle MSA jeżeli byli by już tak uparci co do słuszności stosowania butli i aparatów jednego producenta.

Offline madmax29

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.470
Odp: Butle kompozytowe MSA, a FENZY
« Odpowiedź #12 dnia: Grudzień 05, 2012, 20:48:53 »
Cytuj
Są jednostki PSP, które wysłały do Raszyna ludzi na szkolenie i wszystkie przeglądy okresowe robią u siebie poza remontem generalnym
rozumiem, ze sprzęt potrzebny do przeglądów też kupiono?

Offline łun

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 103
Odp: Butle kompozytowe MSA, a FENZY
« Odpowiedź #13 dnia: Grudzień 06, 2012, 12:57:59 »
Cytuj
Są jednostki PSP, które wysłały do Raszyna ludzi na szkolenie i wszystkie przeglądy okresowe robią u siebie poza remontem generalnym
rozumiem, ze sprzęt potrzebny do przeglądów też kupiono?


tak i nikt nie robi problemu jak butla jest musi mieć legalizacje i być sprawna

Offline madmax29

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.470
Odp: Butle kompozytowe MSA, a FENZY
« Odpowiedź #14 dnia: Grudzień 06, 2012, 17:31:08 »
Butla nie jest częścią aparatu, butla jesz elementem wymiennym.
Cytuj
Są jednostki PSP, które wysłały do Raszyna ludzi na szkolenie i wszystkie   przeglądy okresowe robią u siebie poza remontem generalnym
i to ma sens, jak jest dużo aparatów w jednostce, zwróci się nakład na sprzęt do kontroli i szkolenie ludzi.

Offline miggru

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 961
Odp: Butle kompozytowe MSA, a FENZY
« Odpowiedź #15 dnia: Grudzień 19, 2012, 21:41:13 »
Czytając wątek dziwiłem się, bo u mnie już dawno KM robi takie sprawy. Plan jest taki aby w każdej KM byli ludzie od przeglądów tylko to musi potrwać. Poza tym gwinty są znormalizowane i nie wzrasta ryzyko usterki przy użyciu jeśli butla i reduktor są innego producenta.

Po akcji nikt nie będzie czekał tylko założy tkie butle jak ma w magazynie aby przywrócić gotowość bojową.

Zgadzam się z kolegą łun'em

Offline fire45

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 417
  • Nie ma miękkiej gry!
Odp: Butle kompozytowe MSA, a FENZY
« Odpowiedź #16 dnia: Grudzień 19, 2012, 21:52:56 »
Tylko uważajcie na montaż takich kompozytowych butli, bo ostatnio się troszkę zawiodłem...  :huh:

Offline strażak biurkowy

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 515
Odp: Butle kompozytowe MSA, a FENZY
« Odpowiedź #17 dnia: Grudzień 20, 2012, 21:22:44 »
Może trochę więcej inrormacji, co tak zawiodło, czyżby był lewy gwint, czy butla okazała się za lekka :kask:

Offline fire45

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 417
  • Nie ma miękkiej gry!
Odp: Butle kompozytowe MSA, a FENZY
« Odpowiedź #18 dnia: Grudzień 20, 2012, 21:33:46 »
Kompozytowa jest większa pod względem średnicy i niestety nie wchodzi do zabudowy firmy Bocar,
jeżeli chodzi o stelaże w siedzeniach dla załogi. W związku z tym musiałem przeznaczyć je jako zapas,
chociaż początkowo miały być dla pierwszej roty.

Offline madmax29

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.470
Odp: Butle kompozytowe MSA, a FENZY
« Odpowiedź #19 dnia: Grudzień 20, 2012, 21:47:02 »
Kompozyt jest większy zazwyczaj 6,8 litra. Co dokładnie nie pasuje w mocowaniu? Jaki typ jest mocowania? Obejma na wcisk?

Offline fire45

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 417
  • Nie ma miękkiej gry!
Odp: Butle kompozytowe MSA, a FENZY
« Odpowiedź #20 dnia: Grudzień 20, 2012, 21:47:53 »
Tak, obejma na wcisk. Po prostu butla się tam nie mieści.

Offline madmax29

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.470
Odp: Butle kompozytowe MSA, a FENZY
« Odpowiedź #21 dnia: Grudzień 20, 2012, 22:01:17 »
Zmień obejmę, jakbyś miał problem z kupnem, odezwij się do max[]. Warto. kompozyt na plecach naprawdę ułatwia życie strażaka.

Offline superfire

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 365
Odp: Butle kompozytowe MSA, a FENZY
« Odpowiedź #22 dnia: Grudzień 20, 2012, 22:45:10 »
Kompozytowa jest większa pod względem średnicy i niestety nie wchodzi do zabudowy firmy Bocar,
jeżeli chodzi o stelaże w siedzeniach dla załogi. W związku z tym musiałem przeznaczyć je jako zapas,
chociaż początkowo miały być dla pierwszej roty.

Mieliśmy dokładnie taką samą sytuację wymieniliśmy "obejmy na wcisk" na większą średnice i po problemie 5 min roboty :-) i pierwsza rota w kompozytach

Offline fire45

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 417
  • Nie ma miękkiej gry!
Odp: Butle kompozytowe MSA, a FENZY
« Odpowiedź #23 dnia: Grudzień 21, 2012, 14:53:24 »
Kompozytowa jest większa pod względem średnicy i niestety nie wchodzi do zabudowy firmy Bocar,
jeżeli chodzi o stelaże w siedzeniach dla załogi. W związku z tym musiałem przeznaczyć je jako zapas,
chociaż początkowo miały być dla pierwszej roty.

Mieliśmy dokładnie taką samą sytuację wymieniliśmy "obejmy na wcisk" na większą średnice i po problemie 5 min roboty :-) i pierwsza rota w kompozytach

Także mam obejmy na wcisk. Tylko ciągle zastanawiam się, jak po wymianie do tych nowych, większych obejm będzie
pasowała butla stalowa? Bo coś takiego może się zdarzyć podczas napełniania kompozytów.

Offline Sylwek

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 2.394
Odp: Butle kompozytowe MSA, a FENZY
« Odpowiedź #24 dnia: Grudzień 21, 2012, 19:54:50 »
Obawiam się, że taki to już urok wieszaków z obejmami "na wcisk", że nie można zmieniać butli stalowych na kompozytowe i odwrotnie.
Jak założysz na kompozytowe to będą za luźne dla stalowych.