Autor Wątek: Odznaczenia OSP a PSP  (Przeczytany 10230 razy)

Offline wuja

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 14
Odznaczenia OSP a PSP
« dnia: Październik 24, 2012, 23:10:11 »
Witam. Chciałbym się dowiedzieć, czy odznaczenia, które otrzymaliśmy w OSP można nosić na mundurze PSP? Jak to wygląda?

Offline ttomipsp

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 358
  • Cały czas do przodu!!!
Odp: Odznaczenia OSP a PSP
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 25, 2012, 09:31:33 »
Można a nawet trzeba oczywiście baretki jak są im odpowiednie odznacznie (medale) na półkę:) :mellow:

Offline remfire

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.049
Odp: Odznaczenia OSP a PSP
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 25, 2012, 14:02:21 »
Można a nawet trzeba oczywiście baretki
To że można to wiedziałem , ale czy faktycznie trzeba

Offline rafal.bula

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.953
    • JRG SGSP
Odp: Odznaczenia OSP a PSP
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 26, 2012, 10:42:43 »
remfire
a to już jest tylko kwestia poczucia tego, czy na nie naprawdę zasłużyłeś czy dostałeś "z nadania". Jeśli ktoś dostał odznaczenie za faktyczne a nie rzekome zasługi, to moim zdaniem jak najbardziej powinien je nosić.

Offline joker26

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 410
Odp: Odznaczenia OSP a PSP
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 26, 2012, 11:55:25 »
Nikt cię nie zmusi do noszenia (pokazywania) medali, orderów. Proste.
To jest twój przywilej. Dotyczy tak samo zawodowców jak i ochotników.
Pamiętaj tylko, że medale nosisz wyłącznie na mundurze galowym.
Pozdrawiam

herman

  • Gość
Odp: Odznaczenia OSP a PSP
« Odpowiedź #5 dnia: Październik 27, 2012, 23:21:47 »
śmiac mi sie chce z tych waszych wypocin. Kto to teraz pracuje w PSP? Jakie wy szkoły kończyliście? za jajka i masło? Ja pożegnałem się z mundurem 10 lat temu. Panowie szkolenia , czytanie przepisów i wszystko samo sie wyjasni. "Synu"- na mojej zmianie to bys latał z predkościa światła na wysokosci lamperii  za takie durne pytania... a o łóżeczku i kompie to bys zapomniał. Kto teraz nadzoruje proces samokształcenia w JRG? WSTYD!!!  Ta straż schodzi na p.....

Offline remfire

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.049
Odp: Odznaczenia OSP a PSP
« Odpowiedź #6 dnia: Październik 29, 2012, 22:27:15 »
Wiem że to teoretycznie mój przywilej , ale obecnie w naszym pieknym kraju czasami rodzą się pytania których do tej pory nikt nie stawiał
Interesuje mnie więc to czy jesli został mi nadany (i wręczony) medal, to jestem czymkolwiek zobowiązany do  chwalenia się  nim  poprzez noszenie baretek na mundurze, czy pozostaje to w gestii mojego sumienia ?
 Bo to jaki medal mam i za jakie zasługi  ( lub "zasługi")  go otrzymałem doskonale wiem , tyle tylko czy inni tez musza koniecznie wiedzieć o tym  ? 
 

Offline Venom

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 45
Odp: Odznaczenia OSP a PSP
« Odpowiedź #7 dnia: Maj 30, 2013, 15:15:00 »
śmiac mi sie chce z tych waszych wypocin. Kto to teraz pracuje w PSP? Jakie wy szkoły kończyliście? za jajka i masło? Ja pożegnałem się z mundurem 10 lat temu. Panowie szkolenia , czytanie przepisów i wszystko samo sie wyjasni. "Synu"- na mojej zmianie to bys latał z predkościa światła na wysokosci lamperii  za takie durne pytania... a o łóżeczku i kompie to bys zapomniał. Kto teraz nadzoruje proces samokształcenia w JRG? WSTYD!!!  Ta straż schodzi na p.....

tak czytam to co napisałeś i powiem jedno, ciesz się emką bo z takim podejsciem jakie opisujesz w dzisiejszych czasach byś był na emce ale z wyrokiem

rafal998

  • Gość
Odp: Odznaczenia OSP a PSP
« Odpowiedź #8 dnia: Maj 30, 2013, 18:20:55 »
Kolega herman ma duzo racji. Poziom pytan jaki pada na tym forum pozwala twierdzic ze nasi strazacy sa niedouczeni. Pytania o rownowaznik, o umundurowanie itp. To wszystko jest w przepisach tylko ze oni  nie maja o tym zielonego pojecia albo nie che im sie szukac. Za chwile beda pytac ile jest 2x2. Forum powinno dotyczyc powaznych problemow sluzby a pytania ktore tu padaja sa czasem na poziomie kl. 3 szkoly podstawowej.

Offline firek998

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 479
Odp: Odznaczenia OSP a PSP
« Odpowiedź #9 dnia: Maj 30, 2013, 20:26:04 »
śmiac mi sie chce z tych waszych wypocin. Kto to teraz pracuje w PSP? Jakie wy szkoły kończyliście? za jajka i masło? Ja pożegnałem się z mundurem 10 lat temu. Panowie szkolenia , czytanie przepisów i wszystko samo sie wyjasni. "Synu"- na mojej zmianie to bys latał z predkościa światła na wysokosci lamperii  za takie durne pytania... a o łóżeczku i kompie to bys zapomniał. Kto teraz nadzoruje proces samokształcenia w JRG? WSTYD!!!  Ta straż schodzi na p.....

Z przykrością stwierdzam, że poniekąd zgadzam się z kolegą hermanem. Poziom pytań zadawanych na forum jest powalający. Zamiast poszukać, wykazać się własną inicjatywą lepiej palnąć jakąś bzdurę na forum, zawsze ktoś odpowie albo wskaże ścieżkę. Za chwilę będą pytania a po której stronie te medale, a w którym miejscu, a na jakiej wysokości, itp. Niestety ale to świadczy o poziomie tych osób, o ich przygotowaniu, wykształceniu i inteligencji.

Offline hasici99

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 519
Odp: Odznaczenia OSP a PSP
« Odpowiedź #10 dnia: Maj 31, 2013, 11:53:39 »
śmiac mi sie chce z tych waszych wypocin. Kto to teraz pracuje w PSP? Jakie wy szkoły kończyliście? za jajka i masło? Ja pożegnałem się z mundurem 10 lat temu. Panowie szkolenia , czytanie przepisów i wszystko samo sie wyjasni. "Synu"- na mojej zmianie to bys latał z predkościa światła na wysokosci lamperii  za takie durne pytania... a o łóżeczku i kompie to bys zapomniał. Kto teraz nadzoruje proces samokształcenia w JRG? WSTYD!!!  Ta straż schodzi na p.....

A mi się chce śmiać jak czytam czy słucham wypocin takich starych betonów jak herman, którzy to są mistrzami w przepie*dalaniu młodych. A prawda jest taka że większość "strażaków" pokroju hermanka była mistrzami w waleniu wódy podczas służby... Mają szczęście że kilkanaście lat temu nie było powszechnie telefonów komórkowych z aparatami tak jak dzisiaj. Bo cienko by piszczeli co niektórzy bohaterowie...

Offline strazak998

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 608
Odp: Odznaczenia OSP a PSP
« Odpowiedź #11 dnia: Maj 31, 2013, 14:11:37 »

A mi się chce śmiać jak czytam czy słucham wypocin takich starych betonów jak herman, którzy to są mistrzami w przepie*dalaniu młodych. A prawda jest taka że większość "strażaków" pokroju hermanka była mistrzami w waleniu wódy podczas służby... Mają szczęście że kilkanaście lat temu nie było powszechnie telefonów komórkowych z aparatami tak jak dzisiaj. Bo cienko by piszczeli co niektórzy bohaterowie...

O i podpier....lacze się ujawnili, kapusie i inne gów..o które wie do czego służy telefon komórkowy. Jak rozumiem dyktafon u ciebie w telefonie to 24 h na dobę pracuje a nóż widelec któryś z kolegów coś powie na temat przełożonych lub innych kolegów.

Offline JON SNOW

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 370
Odp: Odznaczenia OSP a PSP
« Odpowiedź #12 dnia: Maj 31, 2013, 20:03:51 »
Cytuj
O i podpier....lacze się ujawnili, kapusie i inne gów..o które wie do czego służy telefon komórkowy. Jak rozumiem dyktafon u ciebie w telefonie to 24 h na dobę pracuje a nóż widelec któryś z kolegów coś powie na temat przełożonych lub innych kolegów.

Wole po stokroć pracować z takim podpierdalaczem niż z kimś kto nie wie że na służbie od alkoholu należy się powstrzymać. Jest różnica pomiędzy podpierdalaniem a dbaniem o własne zdrowie i życie na służbie. Zresztą, odchodzimy od tematu wątku.
Żyję w kraju w którym wszyscy chcą mnie zrobić w ... :)

Offline hasici99

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 519
Odp: Odznaczenia OSP a PSP
« Odpowiedź #13 dnia: Maj 31, 2013, 22:14:13 »

A mi się chce śmiać jak czytam czy słucham wypocin takich starych betonów jak herman, którzy to są mistrzami w przepie*dalaniu młodych. A prawda jest taka że większość "strażaków" pokroju hermanka była mistrzami w waleniu wódy podczas służby... Mają szczęście że kilkanaście lat temu nie było powszechnie telefonów komórkowych z aparatami tak jak dzisiaj. Bo cienko by piszczeli co niektórzy bohaterowie...

O i podpier....lacze się ujawnili, kapusie i inne gów..o które wie do czego służy telefon komórkowy. Jak rozumiem dyktafon u ciebie w telefonie to 24 h na dobę pracuje a nóż widelec któryś z kolegów coś powie na temat przełożonych lub innych kolegów.

Akurat nie miałem na myśli mnie jako nagrywającego... Miałem na myśli ludzi, którzy nagrywają nasze działania i nie spinaj się tak kolego...

Offline Piotr_W

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 516
  • sierżant
Odp: Odznaczenia OSP a PSP
« Odpowiedź #14 dnia: Maj 31, 2013, 22:43:28 »
Dobrze Panowie. To ogólnopolskie forum. Wszyscy mają tu wgląd. Opanujmy emocje. Nie będziemy się obrzucać epitetami z powodu głupich odznaczeń.
Z jednej strony, jak pisali niektórzy, po szkole powinno się wiedzieć gdzie co wieszać. A z drugiej czasami ktoś coś tam wie ale lepiej dopytać na forum. W końcu po to jest.
Ale błagam. Bez inwektyw i epitetów.

Offline mirek1

  • Jeszcze nigdy w dziejach tak wielu nie mówiło tak wiele do tak wielu, mając do powiedzenia tak niewiele.
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 941
  • "Tylko głupiec ma odpowiedź na wszystko."A.France
Odp: Odznaczenia OSP a PSP
« Odpowiedź #15 dnia: Czerwiec 01, 2013, 17:51:28 »
Drodzy koledzy z forum . Ktoś kiedyś powiedział bardzo mądre słowa : kto pyta nie błądzi , a kto szuka ten znajdzie ..
Tak więc proszę o wyrozumiałość dla tych którzy mają problemy  zastosowaniem wiedzy..  :straz:
Tylko dwie rzeczy są nieskończone : wszechświat i ludzka głupota, choć nie jestem pewien co do tej pierwszej.
                                      Albert Einstein

Offline Amilio

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 15
Odp: Odznaczenia OSP a PSP
« Odpowiedź #16 dnia: Czerwiec 16, 2013, 19:25:10 »
Niestety coś jest nie tak.

Dlaczego w PSP nadawane są odznaczenia ze Związku. Jakby ten kolega co się rozciepoł miał dostać medal Za zasługi dla pożarnictwa to by chyba popełniłby harakiri (a jest takich osób wiele kolegów co nic wspólnego nie mają ze Związkiem). Dlatego zapytam się w drugą stronę i wiem od razu że jest to politycznie niepoprawne.
Co zrobić żeby nie otrzymać medalu z tej organizacji i jak będą chcieli dać to co zrobić żeby grzecznie odmówić i nie przyjąć będąc w szyku na uroczystości.
Paweł

Offline kordzik

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 38
Odp: Odznaczenia OSP a PSP
« Odpowiedź #17 dnia: Czerwiec 17, 2013, 11:45:37 »
Medale OSP nadawane są dlatego, że sami mamy mało tego typu wyróżnień, a również część  z nas należy jednocześnie do OSP. A co mamy? Tylko Odznakę zasłużony dla ochrony przeciwpożarowej nadawaną przez Ministra i można go otrzymać nie wcześniej niż po 10 latach służby.  ( o ilości odrzucanych wniosków przez KW i KG szkoda gadać, za to są różni wójtowie, prezesi, starostowie itp.) Dlatego w PSP często występuje się do Związku o medale Za zasługi dla pożarnictwa. Na marginesie odznaczenia za odwagę jak Krzyż Zasługi za Dzielność i Medal Za ofiarność i odwagę są praktycznie nie możliwe do otrzymania, gdyż zawsze jest to wykonywanie obowiązków na służbie (łatwiej polecieć w kosmos niż być wyróżnionym za odwagę). W mojej komendzie jest jeden strażak wyróżniony krzyżem za dzielność kilkanaście lat temu, ale w tak skomplikowanych okolicznościach, że szkoda pisać. Natomiast  np. za szkwał w warmińsko-mazurskim były medale za ofiarność i odwagę w sytuacji, gdy już nikogo nie ratowano i dostali ludzie, którzy nawet nie schodzili pod wodę.
Tak więc młody kolego noś baretkę z dumą, bo ktoś wystąpił z wnioskiem najwidoczniej uznając twoją dotychczasową służbę i jeżeli jak ktoś tu napisał  "nie załatwiałeś" sobie tego wyróżnienia możesz je z dumą nosić.

Offline boloyung

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 285
Odp: Odznaczenia OSP a PSP
« Odpowiedź #18 dnia: Czerwiec 17, 2013, 13:40:04 »
,,
Cytuj
A mi się chce śmiać jak czytam czy słucham wypocin takich starych betonów jak herman, którzy to są mistrzami w przepie*dalaniu młodych. A prawda jest taka że większość "strażaków" pokroju hermanka była mistrzami w waleniu wódy podczas służby... Mają szczęście że kilkanaście lat temu nie było powszechnie telefonów komórkowych z aparatami tak jak dzisiaj. Bo cienko by piszczeli co niektórzy bohaterowie...
Nie wiem ile masz lat służby i szczerze gów.o mnie to obchodzi, ale znane są trzy rodzaje prawdy:
1. prawda
2. tylko prawda
3. gówno prawda
Gdzie twoja wypowiedź to pozycja 3. Jeżeli widziałeś takie rzeczy w poprzednich latach to dlaczego  na nie pozwalałeś, przecież sam napisałeś że wolisz podpierda.nie... więc mogłeś reagować w sobie znany sposób. Jeżeli znasz to z przekazów słownych to tylko gorzej dla ciebie, bo oskarżałbyś tylko na podstawie : ktoś coś widział ktoś coś wie a ja wiem najlepiej. Człowieku zastanów się co piszesz, może właśnie dlatego że młodzieży nie wolno tknąć w czasie szkolenia jakiegokolwiek, później mózgi są niedotlenione i pisane są takie dyrdymały jak twoja wypowiedź. Zero szacunku dla starszego, dużo starszego stażem i epitety typu stary beton, gdzie wyraźnie napisał: żeby młodszemu koledze dać szansę na włączenie własnego myślenia, należy mu się troszkę ruchu. To tylko wyjdzie wszystkim na zdrowie........ Od dawna wiadomo że ruch to zdrowie, a przez takie myślenie jak twoje i tobie podobni jest coraz gorzej ze sprawnością fizyczną nowo przyjmowanych. I na pewno nie mam tu na myśli bezsensownego gnębienia młodych strażaków.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 17, 2013, 14:17:53 wysłana przez boloyung »
Dyskusja z idiotą jest jak zapasy ze świnią w błocie.

Offline Amilio

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 15
Odp: Odznaczenia OSP a PSP
« Odpowiedź #19 dnia: Czerwiec 20, 2013, 16:37:49 »
Dziękuję Kolego kordzik za wytłumaczenie mi polityki medalowej.
Jednak skłaniam się ku nieprzyjęciu medalu ze Związku - abo dostanę resorowe jak zasłużę, albo (lepiej żeby tak było - chyba przez moją skromność) wcale nic nie dostać.
Czy ktoś ma Regulamin nadawania medali ze Związku może tam coś pisze jak odwołać się od nadania medalu.
Paweł