Autor Wątek: Kto do SA PSP w 2013 roku ?  (Przeczytany 530420 razy)

Offline maltanski

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 263
  • Cel: SA PSP
Odp: Kto do SA PSP w 2013 roku ?
« Odpowiedź #2125 dnia: Czerwiec 25, 2013, 20:28:52 »
Żeby przepłynąć 50m w 90s to od razu, pianka, płetwy i Bóg wie co jeszcze, bo nie dacie rady :gwiazdki:
Basen trzeba zaliczyć a nie - kto najszybszy.
Chyba kapielówki, klapki, czepek i ewentualnie okulary wystarczą.  :kwit:
Im więcej potu wylejesz dziś, tym mniej krwi wylejesz jutro!

Offline piotr92strazak

  • Cel: PSP
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.162
Odp: Kto do SA PSP w 2013 roku ?
« Odpowiedź #2126 dnia: Czerwiec 25, 2013, 20:35:12 »
i chyba jeszcze można zatyczkę do nosa -_-
Straż- Pasja, Miłość, Duma, Honor

Offline wuja

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 14
Odp: Kto do SA PSP w 2013 roku ?
« Odpowiedź #2127 dnia: Czerwiec 25, 2013, 20:47:58 »
Strój pływacki jak dla mnie to same kąpielówki, bo gdyby było coś jeszcze to każda rzecz byłaby wymieniona osobno (bo czepek też można zaliczyć jako element stroju). A w liście z SAPSP Poznań mam: strój pływacki, czepek, klapki i dowód tożsamości

Offline fcbdz19

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 57
Odp: Kto do SA PSP w 2013 roku ?
« Odpowiedź #2128 dnia: Czerwiec 25, 2013, 21:00:07 »
Pisze jak byk w listach i na stronach, jeszcze kopiować muszę...:

"W dniu testu pływania kandydat winien jest posiadać strój neoprenowy nie wyzywający, boję ratowniczą w kolorze czerwonym, zielony zestaw małego nurka zgodny z wytycznymi http://p.alejka.pl/i2/p_new/62/52/zestaw-do-nurkowania-frog-maly_0_b.jpg :kwit:   i koniecznie klapki KUBOTA. Niezastosowanie się do wytycznych jest równoznaczne ze skreśleniem kandydata z listy i brak możliwości odwołania."
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 25, 2013, 21:03:21 wysłana przez fcbdz19 »

Offline InfoOdBoga

  • SAPSP Krk
  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 350
Odp: Kto do SA PSP w 2013 roku ?
« Odpowiedź #2129 dnia: Czerwiec 25, 2013, 21:19:58 »
I powinien się utopić inaczej test zostaje nie zaliczony :) <----- tak denny żart napisałem ale jak czasem patrzę co niektórzy piszą-.-  :wall: :wall: :wall: :wall:

Offline krzysiekosp

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 101
Odp: Kto do SA PSP w 2013 roku ?
« Odpowiedź #2130 dnia: Czerwiec 25, 2013, 23:05:39 »
Witam

Mógłbyś mi podesłać testy egzaminacyjne od 2007 roku z odpowiedziami bo mam ale z błędami
Pozdrawiam

karczma@onet.eu

Offline czarek13

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 15
Odp: Kto do SA PSP w 2013 roku ?
« Odpowiedź #2131 dnia: Czerwiec 26, 2013, 10:21:32 »
Trochę odbiegnę od tych dziwnych dywagacji na temat co zabrać na basen- zapytajcie najlepiej swoich mam do wam zapakują do plecaczka co trzeba i wtedy będzie najbezpieczniej. To tyle a mi chodzi o zaspokojenie ciekawości- czy przed startem w tych wszystkich konkurencjach przeprowadzają jakieś dodatkowe badania typu może ciśnienie czy badania krwi?

Offline maltanski

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 263
  • Cel: SA PSP
Odp: Kto do SA PSP w 2013 roku ?
« Odpowiedź #2132 dnia: Czerwiec 26, 2013, 10:36:55 »
Trochę odbiegnę od tych dziwnych dywagacji na temat co zabrać na basen- zapytajcie najlepiej swoich mam do wam zapakują do plecaczka co trzeba i wtedy będzie najbezpieczniej. To tyle a mi chodzi o zaspokojenie ciekawości- czy przed startem w tych wszystkich konkurencjach przeprowadzają jakieś dodatkowe badania typu może ciśnienie czy badania krwi?


Oczywiście! Przed każdą próbą pobierają Ci krew do badań ( w miedzyczasie dostajesz 8 czekolad na zregenerowanie sił ) następnie próbki są helikopterem wysyłane do 22 labolatoriów, aby zbadać ~1000 uczestników pod kątem brania niedozwolonych substancji. Oczywiście wyniki przychodzą już po 27 minutach  :szalony:

A serio, to nic nie ma, mam tylko cichą nadzieję, że wszyscy będa fair play i nie będą żadnych koksów zażywać, żeby przebiec kilosa czy podciągnąć się na drążku  :straz:
Im więcej potu wylejesz dziś, tym mniej krwi wylejesz jutro!

Offline endomondo

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 23
Odp: Kto do SA PSP w 2013 roku ?
« Odpowiedź #2133 dnia: Czerwiec 26, 2013, 11:15:40 »
Koledzy a jak jest z fals- startem? Wiadomo stres i trema robią.
Odsyłają do domu z kwitkiem czy dają szanse?

Offline maltanski

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 263
  • Cel: SA PSP
Odp: Kto do SA PSP w 2013 roku ?
« Odpowiedź #2134 dnia: Czerwiec 26, 2013, 11:23:08 »
Z tego co mi wiadomo to masz chyba dwie szanse. Pan prowadzący tą konkurencję strasznie się irytował jeśli nie szło sprawnie, przynajmniej w Krk.
Jeżeli dwa razy popełniłeś falstart to konkurencja jest niezaliczona.  Niech mnie ktoś poprawi jeśli się myle  :P
Im więcej potu wylejesz dziś, tym mniej krwi wylejesz jutro!

Offline czarek13

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 15
Odp: Kto do SA PSP w 2013 roku ?
« Odpowiedź #2135 dnia: Czerwiec 26, 2013, 11:26:39 »
hahaha to właśnie budziło moje podejrzenie że z tym helikopterem mogą mieć chwilowy problem :) nie no jednak to jest chyba jasne dla wszystkich że takie zabawy są niedozwolone i tyle w temacie.

Offline REEN

  • Byle do straży...
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 960
Odp: Kto do SA PSP w 2013 roku ?
« Odpowiedź #2136 dnia: Czerwiec 26, 2013, 12:44:46 »
Taaa, poczytajcie dzialy doping na kfd, sfd i innych

Offline czarek13

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 15
Odp: Kto do SA PSP w 2013 roku ?
« Odpowiedź #2137 dnia: Czerwiec 26, 2013, 12:59:41 »
No niestety, pewnych rzeczy nie da się przeskoczyć i zawsze będą jakieś wyjątki. Najlepiej to patrzmy na siebie a reszta niech robi i kombinuje jak chce. Akurat moim zdaniem doping to najmniejsza bolączka takich rekrutacji. Gorzej jest gdy przestaje liczyć się siła nóg i rąk a zaczyna odpowiednich pleców...

Offline REEN

  • Byle do straży...
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 960
Odp: Kto do SA PSP w 2013 roku ?
« Odpowiedź #2138 dnia: Czerwiec 26, 2013, 13:28:09 »
O jakich ty plecach mowisz? Poprawianie testow?

Offline Dydek

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 6
Odp: Kto do SA PSP w 2013 roku ?
« Odpowiedź #2139 dnia: Czerwiec 26, 2013, 13:36:57 »
Takich pleców, że nie musisz się martwić rozwiązywaniem testów bo komisja sprawdzająca zrobi to za Ciebie  :o

Offline InfoOdBoga

  • SAPSP Krk
  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 350
Odp: Kto do SA PSP w 2013 roku ?
« Odpowiedź #2140 dnia: Czerwiec 26, 2013, 13:42:20 »
Sprawdza komputer nie komisja ;d

Offline REEN

  • Byle do straży...
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 960
Odp: Kto do SA PSP w 2013 roku ?
« Odpowiedź #2141 dnia: Czerwiec 26, 2013, 13:49:31 »
Moze slepo w to wierze, ale wg. mnie plecakiem mozna byc na zaocznych/niestacjonarnych oraz "z ulicy" :P

Offline czarek13

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 15
Odp: Kto do SA PSP w 2013 roku ?
« Odpowiedź #2142 dnia: Czerwiec 26, 2013, 13:56:39 »
Nie wiem jak ale od znajomych słyszałem że takie rzeczy się dzieją niestety. Ale ogólnie nie można narzekać bo wszystko idzie ku lepszemu nawet w czasie naborów z ulicy- są fotokomórki, protokoły itd (przynajmniej w przypadku komendy powiatowej która jest najbliżej mnie) więc wystarczy po prostu solidnie zasuwać.

Offline fcbdz19

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 57
Odp: Kto do SA PSP w 2013 roku ?
« Odpowiedź #2143 dnia: Czerwiec 26, 2013, 14:16:25 »
Od znajomych słyszałeś powiadasz... A znajomi to pewnie nad komisją sprawdzającą stali i patrzyli jak odejmują pkt, a testy osób karnacji innej niż biała wrzucali od razu do niszczarki.

Jak jesteś dobry i walniesz 40 pytań dobrze, to Cię nie obleją. Szkole też zależy, żeby mieć dobrych, mądrych ludzi, a nie patałachów co sobie załatwiają przez tatusia.
Ja osobiście wiem ile umiem i będę wiedział na ile pytań odpowiedziałem dobrze, jak mi się będzie coś nie zgadzać, to zmienię nastawienie i będę się trzymał z dala. Ale jak gość siada 2 tygodnie przed testami do nauki i później ma pretensje, że mu pkt. odjęli, to coś nie tak. Co innego, jak Einstein mógł korepetycje od Ciebie brać, Bolt może pucować Ci lakierki, a Twoje płuca dotlenią cały zakład odwykowy dla palaczy, wtedy jak najbardziej można mieć wątpliwości :P

Offline czarek13

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 15
Odp: Kto do SA PSP w 2013 roku ?
« Odpowiedź #2144 dnia: Czerwiec 26, 2013, 14:28:34 »
Mówiąc znajomi mam na myśli ludzi którzy byli w tej szkole a nie tylko przyjechali na jeden dzień rekrutacji i z płaczem wrócili obrażeni na cały świat bo ktoś ich oszukał. Żeby było jasne- mi też wydaje się to niemożliwe żeby coś tam dało się załatwić bo jednak sprawność trzeba zaliczyć bo przecież wszyscy widzą co się dzieje na bieżąco, tak samo test skoro można po zakończeniu zabrać kartkę z zadaniami ze sobą to też nie ma szans żeby ktoś coś nam uciął albo coś takiego. Jednak w 100% nie jestem przekonany co do uczciwości wszystkich ludzi na tym świecie. Ale dobra, mniejsza o to- jak ktoś jest dobry to nie musi się o nic martwić. Koniec tematu.

Offline Michał:)

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 398
  • SAPSP
Odp: Kto do SA PSP w 2013 roku ?
« Odpowiedź #2145 dnia: Czerwiec 26, 2013, 14:40:00 »
Czepki lepiej zabrać dla świętego spokoju, na niektóre pływalnie nie wpuszczają bez.  -_-
Ja na przykład pływam bez czepka, ale w zatyczkach do uszu, gdy odchylam głowę do wdechu, to za każdym razem nalewa mi się woda do ucha  :rofl:

Offline Fireman22

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 157
Odp: Kto do SA PSP w 2013 roku ?
« Odpowiedź #2146 dnia: Czerwiec 26, 2013, 16:44:33 »
Po co ma ktoś Ci ucinać pkt i ryzykować? Ty będziesz miał tyle pkt ile sobie odpowiesz pytań dobrze i źle. a Próg nie jest wszyscy 100% tylko spada w dół.. więc jesli Ty będziesz miał 75pkt i będziesz na 90msc to tyle pkt bedziesz miał..ale plecaczek będzie miał 74,9pkt i nagle zrobi się 77.9pkt. bo sprawności nikt mu nie zmieni..a pkt doda.. i to że komputer sprawdza to wiesz.. Sprawdza gotową kartke..a nie to czy wczesniej było coś zaznaczone czy pózniej.. Plecy są i bedą.. nikt tego nie zmieni..
"jeśli czegoś pragniesz to jesteś w stanie osiągnąć wszystko"

Offline Gt49

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 153
    • TESTY do SAPSP polecam
Odp: Kto do SA PSP w 2013 roku ?
« Odpowiedź #2147 dnia: Czerwiec 26, 2013, 22:53:37 »
Trenujecie do samego końca sprawność ? czy raczej już ostatnie pomiary i odpoczynek ?

frosowsky

  • Gość
Odp: Kto do SA PSP w 2013 roku ?
« Odpowiedź #2148 dnia: Czerwiec 26, 2013, 22:55:55 »
Drążek trenuje. Zauważyłem, że gdy robie przerwe, później jakoś ciężko mi on idzie, co do 50 już dałem spokój, biegam tylko wytrzymałościowo.

Offline Gt49

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 153
    • TESTY do SAPSP polecam
Odp: Kto do SA PSP w 2013 roku ?
« Odpowiedź #2149 dnia: Czerwiec 26, 2013, 23:01:50 »
no też tak mam jak robię przerwę nawet ze 1-2 tyg to po przerwie mniej wyciskam. Może trochę teraz inaczej będę ćwiczył mniejsza liczba powtórzeń koło 10-11 żeby tylko mięsnie poruszyć.
Biegi to ten tydzień ostatnie 2 wypady i w pon pomiar czasów i odpoczynek i same testy i powtarzanie wzorów i  reakcji ; )