Autor Wątek: Kto do SA PSP w 2013 roku ?  (Przeczytany 530360 razy)

Offline maciekp4p

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 5
Odp: Kto do SA PSP w 2013 roku ?
« Odpowiedź #1175 dnia: Kwiecień 09, 2013, 12:06:05 »
Witam , moglibyście podać z czego się uczycie na egzamin teoretyczny tzn głównie chodzi mi o podręczniki jakieś które polecacie zarówno z fizyki jak i z chemii?

Pozdrawiam

Offline GP_Rbk_Chka

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 271
Odp: Kto do SA PSP w 2013 roku ?
« Odpowiedź #1176 dnia: Kwiecień 09, 2013, 13:38:31 »
Ja nie bylem, ale mogę sie zgodziec z wami. Mam kolege po aspirantce to mówil ze wiekszosc to cwaniaki, spompowani, aby dobrze wypaść, robia ponad 24  podciagniecia, nawet ponad 30. W temp. ponad 30stopnii siedza w bluzach mówiąc ze miesnie nie moga tracic temperatury. Mówil ze tragedia. Sam mialem styczność z gosciem na egzaminie na "C" opowiadal ze juz raz podchodzil i oblal, na zapytanie dlaczego zaczal opowiadać ze jak mogl mieć szanse jak nie którzy przychodzili z rat. Med. I prawkiem na c.   Gosciu taki gigant ze 8 raz zdawał.
A iluż to tam ratowników medycznych mogło być... Większość raczej "na łyso", nawet bez C była naegzaminach. A jak było ponad 30 stopni, to ja żadnego kandydata nie widziałem w czymś dłuższym od krótkiego rękawka.

Jak ktoś oblał na egzaminie to albo był za słaby fizycznie, albo się nie nauczył. Tyle. Niektórzy potrafią wspaniałe teorie stwarzać na potrzeby zatuszowania własnych błędów i zaniedbań :D A niektórzy to kupują :D

@test, nie wierz we wszystko co ci mówią, nie zgadzaj się też z nikim, jeśli czegoś nie widziałeś na własne oczy ;)
Plus ratio quam vis

Offline lotnik637

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 39
Odp: Kto do SA PSP w 2013 roku ?
« Odpowiedź #1177 dnia: Kwiecień 09, 2013, 19:49:23 »
Takie moje pytanie, trochę z innej beczki niż tematy wyżej, a mianowicie : jakie macie czasy biegu na kilometr na obecnym etapie przygotowań ? Łapiecie sie już w ten czas poniżej 3:35 ? Czy jeszcze brakuje trochę ?

Offline krzysiekone

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 35
  • Cel CS PSP
Odp: Kto do SA PSP w 2013 roku ?
« Odpowiedź #1178 dnia: Kwiecień 09, 2013, 19:53:07 »
oczywiście. 3:15

Offline shaolin

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 70
Odp: Kto do SA PSP w 2013 roku ?
« Odpowiedź #1179 dnia: Kwiecień 09, 2013, 20:10:38 »
Małe pytanie, jak się otrzymało na kwalifikacji wojskowej grupę D, to czy to wiąże się z problemem na dostanie się do SA PSP KRAKÓW? Jestem ostatnim rokiem, który ma komisję wojskową, mam możliwość jeszcze złożenia odwołania od tej kategorii w przeciągu (bodajże) 14 dni. Nie planuje składać w tym roku podania do SA PSP Kraków, lecz dopiero za rok, jak w miarę potrenuję fizycznie no i umysłowo pod testy. Proszę o odpowiedź, z góry dziękuje!

Offline taz_org

  • aspirant
  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 320
  • SKKP
    • Fotografia dronowa i badania termowizyjne
Odp: Kto do SA PSP w 2013 roku ?
« Odpowiedź #1180 dnia: Kwiecień 09, 2013, 22:15:29 »
Małe pytanie, jak się otrzymało na kwalifikacji wojskowej grupę D, to czy to wiąże się z problemem na dostanie się do SA PSP KRAKÓW? Jestem ostatnim rokiem, który ma komisję wojskową, mam możliwość jeszcze złożenia odwołania od tej kategorii w przeciągu (bodajże) 14 dni. Nie planuje składać w tym roku podania do SA PSP Kraków, lecz dopiero za rok, jak w miarę potrenuję fizycznie no i umysłowo pod testy. Proszę o odpowiedź, z góry dziękuje!
Któremuś z lekarzy nie podpasowałeś - ja miałem problem z okulistą, odwołałem się przy wystawianiu kategorii i na następny dzień miałem wizytę u okulisty. Dzięki temu otrzymałem kategorię A.

Offline l@ki

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 98
Odp: Kto do SA PSP w 2013 roku ?
« Odpowiedź #1181 dnia: Kwiecień 09, 2013, 22:21:20 »
z kategorią D nie przyjmą Cie na bank!
futures the brave!

Offline krzysiekosp

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 101
Odp: Kto do SA PSP w 2013 roku ?
« Odpowiedź #1182 dnia: Kwiecień 09, 2013, 22:30:59 »
Jeśli podczas podciągania lub 50ątki coś Ci nie wyjdzie to zawsze masz prawo do napisania prośby o powtórzenie i chyba zawsze sie zgadzaja. Ja w tamtym roku mialem 24 podciagniecia 3:03 na 1000 a 50 nie zaliczylem. Napisalem ze mi mucha wpadla do oka i za 2 razem zaliczylem.

Offline shaolin

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 70
Odp: Kto do SA PSP w 2013 roku ?
« Odpowiedź #1183 dnia: Kwiecień 09, 2013, 22:54:58 »

Któremuś z lekarzy nie podpasowałeś - ja miałem problem z okulistą, odwołałem się przy wystawianiu kategorii i na następny dzień miałem wizytę u okulisty. Dzięki temu otrzymałem kategorię A.

Możliwe, że masz racje, bo jak wywoływali po książeczkę, to powiedzieli, że D. Spytałem się czemu, to odpowiedziała gościówa, że tak lekarz ocenił. W tym czasie jedna osoba z komisji to usłyszała i powiedziała, żebym wstawił się na dniach, bo nie do końca zasługuje na tą grupę.
A wszystko przez to, że jestem otyły. BMI na początku otyłości. Najgorsze jest to, że dwa lata temu w miarę dobrze wyglądałem (schudłem, ćwiczyłem), ale pewna trauma życiowa mnie spotkała i olałem ćwiczenia, wychodzenie z domu, można powiedzieć, że nic nie robiłem, no i przytyłem ponownie, parę jeszcze innych rzeczy, ale mniejsza z tym :(.
Obecnie mam motywacje, aby schudnąć, wyrobić się. Ćwiczę kulturystykę, co prawdy dopiero od miesiąca, ale mam motywacje do działa dla kogoś i to mnie podtrzymuje. Najgorsze jest to, że ostatnim rokiem jestem kwalifikacji, tak to bym sobie na lajcie za rok przystąpił ponownie i pokazał się w tedy komisji, a tak to DUPA Z BITA, bo już nie będzie :|.
Zamierzam przekonać komisję, że moje BMI jest na pograniczu otyłości, że dotąd na nic nie chorowałem, wzrok mam zajebisty, 0 problemów zdrowotnych, nie karany itp. Zobaczę jak to będzie ;/ Kurde tak mi zależy na A, bo lipa ze strażą będzie. Jak nic nie wskóram to dupa zbita z motywacją do treningów i działaniem ;(

Offline dawidosp92

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 196
Odp: Kto do SA PSP w 2013 roku ?
« Odpowiedź #1184 dnia: Kwiecień 09, 2013, 22:56:56 »
Jeśli podczas podciągania lub 50ątki coś Ci nie wyjdzie to zawsze masz prawo do napisania prośby o powtórzenie i chyba zawsze sie zgadzaja. Ja w tamtym roku mialem 24 podciagniecia 3:03 na 1000 a 50 nie zaliczylem. Napisalem ze mi mucha wpadla do oka i za 2 razem zaliczylem.
Ale na pewno nie startowałeś do CS bo tam nie przyjęli żadnego odwołania na 50m

Offline rudnikosp

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 21
Odp: Kto do SA PSP w 2013 roku ?
« Odpowiedź #1185 dnia: Kwiecień 09, 2013, 23:48:46 »
W CS za muchę  to się tylko uśmiechali a jak ktoś pisał że nie usłyszał komendy "start " to go po prostu wyśmiali :P I żadne odwołanie na 50 nie zostało pozytywnie rozpatrzone , lepiej już było z drążkiem bo kilka osób mogło poprawiać , chociaż gorzej było jak się trafiło na tych samych.

Offline Kogut

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 438
  • Natural Born Firefighter
Odp: Kto do SA PSP w 2013 roku ?
« Odpowiedź #1186 dnia: Kwiecień 10, 2013, 07:57:31 »

Któremuś z lekarzy nie podpasowałeś - ja miałem problem z okulistą, odwołałem się przy wystawianiu kategorii i na następny dzień miałem wizytę u okulisty. Dzięki temu otrzymałem kategorię A.

Możliwe, że masz racje, bo jak wywoływali po książeczkę, to powiedzieli, że D. Spytałem się czemu, to odpowiedziała gościówa, że tak lekarz ocenił. W tym czasie jedna osoba z komisji to usłyszała i powiedziała, żebym wstawił się na dniach, bo nie do końca zasługuje na tą grupę.
A wszystko przez to, że jestem otyły. BMI na początku otyłości. Najgorsze jest to, że dwa lata temu w miarę dobrze wyglądałem (schudłem, ćwiczyłem), ale pewna trauma życiowa mnie spotkała i olałem ćwiczenia, wychodzenie z domu, można powiedzieć, że nic nie robiłem, no i przytyłem ponownie, parę jeszcze innych rzeczy, ale mniejsza z tym :(.
Obecnie mam motywacje, aby schudnąć, wyrobić się. Ćwiczę kulturystykę, co prawdy dopiero od miesiąca, ale mam motywacje do działa dla kogoś i to mnie podtrzymuje. Najgorsze jest to, że ostatnim rokiem jestem kwalifikacji, tak to bym sobie na lajcie za rok przystąpił ponownie i pokazał się w tedy komisji, a tak to DUPA Z BITA, bo już nie będzie :|.
Zamierzam przekonać komisję, że moje BMI jest na pograniczu otyłości, że dotąd na nic nie chorowałem, wzrok mam zajebisty, 0 problemów zdrowotnych, nie karany itp. Zobaczę jak to będzie ;/ Kurde tak mi zależy na A, bo lipa ze strażą będzie. Jak nic nie wskóram to dupa zbita z motywacją do treningów i działaniem ;(

Jeżeli jesteś na pograniczu to parę kg jesteś w stanie schudnąć w ciągu kilku dni, fakt, że będzie to woda ale na wagę wniesiesz mniej i pewnie już BMI będzie w porządku.
Mam co najmniej 2 mega otyłych kumpli żołnierzy (ponad 110kg) - oni mają A, a Ty nie możesz? Dziwna sytuacja, chyba, że nie do końca piszesz nam prawdę...
Wiesz jak komisja lekarska MSW liczy nadwagę? Zajrzyj do rozporządzenia... (wzrost - 100) x 0,9 = twoja prawidłowa waga.
Do 20% nadwagi można mieć, później już zależy od lekarza. Choć to i tak ściema bo nie spotkałem się aby kogoś na tym uwalili.
Więc wspomnij na komisji, że chcesz zostać strażakiem i testy do straży zdajesz bezproblemowo. Nie powinni Ci wówczas robić schodów.
Im więcej wiesz, tym bardziej zdajesz sobie sprawę z tego jak mało wiesz.

Offline dawidosp92

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 196
Odp: Kto do SA PSP w 2013 roku ?
« Odpowiedź #1187 dnia: Kwiecień 10, 2013, 16:01:23 »
W CS za muchę  to się tylko uśmiechali a jak ktoś pisał że nie usłyszał komendy "start " to go po prostu wyśmiali :P I żadne odwołanie na 50 nie zostało pozytywnie rozpatrzone , lepiej już było z drążkiem bo kilka osób mogło poprawiać , chociaż gorzej było jak się trafiło na tych samych.

Jeśli pisało się odwołanie to nie przydzielali jeszcze raz do tego samego stanowiska, tylko czekało się na inne wolne.

Offline rafq25

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 45
Odp: Kto do SA PSP w 2013 roku ?
« Odpowiedź #1188 dnia: Kwiecień 10, 2013, 20:43:54 »
A mam pytanko co wpisać w stosunku do służby wojskowej. mam kategorię A. Co z robić z tym przeniesiony do rezerwy ?

Offline l@ki

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 98
Odp: Kto do SA PSP w 2013 roku ?
« Odpowiedź #1189 dnia: Kwiecień 10, 2013, 21:49:06 »
Przed komisją jesteś PRZED POBOROWY
Po komisji jesteś POBOROWY
Dwa tygodnie po komisji dostajesz pieczątke "przeniesiony do rezerwy w WKU i wtedy zaznaczasz PRZENIESIONY DO REZERWY.
futures the brave!

Offline rafq25

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 45
Odp: Kto do SA PSP w 2013 roku ?
« Odpowiedź #1190 dnia: Kwiecień 10, 2013, 21:57:55 »
nie mam takiej pieczątki.. i co teraz?

Offline blazejdbw

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 140
Odp: Kto do SA PSP w 2013 roku ?
« Odpowiedź #1191 dnia: Kwiecień 10, 2013, 22:00:06 »
musisz isc do twojego wku i ci podstempluja

Offline shaolin

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 70
Odp: Kto do SA PSP w 2013 roku ?
« Odpowiedź #1192 dnia: Kwiecień 10, 2013, 22:19:14 »

Któremuś z lekarzy nie podpasowałeś - ja miałem problem z okulistą, odwołałem się przy wystawianiu kategorii i na następny dzień miałem wizytę u okulisty. Dzięki temu otrzymałem kategorię A.

Możliwe, że masz racje, bo jak wywoływali po książeczkę, to powiedzieli, że D. Spytałem się czemu, to odpowiedziała gościówa, że tak lekarz ocenił. W tym czasie jedna osoba z komisji to usłyszała i powiedziała, żebym wstawił się na dniach, bo nie do końca zasługuje na tą grupę.
A wszystko przez to, że jestem otyły. BMI na początku otyłości. Najgorsze jest to, że dwa lata temu w miarę dobrze wyglądałem (schudłem, ćwiczyłem), ale pewna trauma życiowa mnie spotkała i olałem ćwiczenia, wychodzenie z domu, można powiedzieć, że nic nie robiłem, no i przytyłem ponownie, parę jeszcze innych rzeczy, ale mniejsza z tym :(.
Obecnie mam motywacje, aby schudnąć, wyrobić się. Ćwiczę kulturystykę, co prawdy dopiero od miesiąca, ale mam motywacje do działa dla kogoś i to mnie podtrzymuje. Najgorsze jest to, że ostatnim rokiem jestem kwalifikacji, tak to bym sobie na lajcie za rok przystąpił ponownie i pokazał się w tedy komisji, a tak to DUPA Z BITA, bo już nie będzie :|.
Zamierzam przekonać komisję, że moje BMI jest na pograniczu otyłości, że dotąd na nic nie chorowałem, wzrok mam zajebisty, 0 problemów zdrowotnych, nie karany itp. Zobaczę jak to będzie ;/ Kurde tak mi zależy na A, bo lipa ze strażą będzie. Jak nic nie wskóram to dupa zbita z motywacją do treningów i działaniem ;(

Jeżeli jesteś na pograniczu to parę kg jesteś w stanie schudnąć w ciągu kilku dni, fakt, że będzie to woda ale na wagę wniesiesz mniej i pewnie już BMI będzie w porządku.
Mam co najmniej 2 mega otyłych kumpli żołnierzy (ponad 110kg) - oni mają A, a Ty nie możesz? Dziwna sytuacja, chyba, że nie do końca piszesz nam prawdę...
Wiesz jak komisja lekarska MSW liczy nadwagę? Zajrzyj do rozporządzenia... (wzrost - 100) x 0,9 = twoja prawidłowa waga.
Do 20% nadwagi można mieć, później już zależy od lekarza. Choć to i tak ściema bo nie spotkałem się aby kogoś na tym uwalili.
Więc wspomnij na komisji, że chcesz zostać strażakiem i testy do straży zdajesz bezproblemowo. Nie powinni Ci wówczas robić schodów.

Byłem dziś to wyjaśnić z lekarzem od komisji, powiedziałem, że chce iść do STRAŻY, że inna kat. oprócz A wyklucza mnie z tego, że na nic nie choruje, leków nie biorę, dobre zdrowie. Powiedział, że dał mi D, bo nic się nie odzywałem (jak miałem pierwsze badania u niego) w myślach sobie pomyślałem, no przecież co miałem mówić, jak się nie pytał nic xd. Wyrobili książeczkę, kat. A, teraz aby motywacja do ćwiczeń i nauki i damy rade :)

Offline rafalt1717

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 157
Odp: Kto do SA PSP w 2013 roku ?
« Odpowiedź #1193 dnia: Kwiecień 10, 2013, 23:09:08 »
W jaki sposób się pisze te odwołania od konkurencji? Są jakieś gotowe formularze czy pisze się je na własnych kartkach i gdzieś oddaje? :) Jeszcze ptanko do tych, którzy biegają na 1km, czy jesteście świadomi swoich czasów po pierwszym, drugim i trzecim okrążeniu? Chciałbym zobaczyć jak biegacie mniej więcej, bo ja jeszcze nie zacząłem przygotowań :P

Offline janina

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 84
Odp: Kto do SA PSP w 2013 roku ?
« Odpowiedź #1194 dnia: Kwiecień 10, 2013, 23:23:22 »
dokłądniej to chyba 2,5 okrążenia :P
ja zazwyczaj biegne swoim tempem, a już ta ostatnia połówka (czyli ostatnie 200m) to jest przyspieszenie i zrobienie wszystkiego by jak najszybciej dobiec

jeśli masz dostęp do bieżni elektrycznej z ustawieniem prędkości biegania to ustaw sobie 17km/h - to wtedy +/- 3,5min na 1km wyjdzie

jako że mało kto ma dostęp do takiej bieżni elektrycznej ot tak (ja na tym nie ćwiczyłem nigdy..) to weź po prostu zegarek na ręke i zmierz czas, obczaj sobie jaki chcesz mieć średni wynik i w ten sposób biegnij. po kilku razach przebiegniętych wyrobisz sobie tempo, a jak nie to powiedzmy co pół kółka zerkaj na zegarek - czy wyrabiasz sie w swojej normie czasowej na dany odcinek przebiegnięty, czy musisz wziąc nogi do góry i biec szybciej. ta ostatnia metoda - sprawdzanie po 200m jak z czasem stoisz jest najlepsza moim zdaniem
Nie bój się udzielać pomocy.. nigdy nie wiesz kiedy sam będziesz jej potrzebował..

Offline l@ki

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 98
Odp: Kto do SA PSP w 2013 roku ?
« Odpowiedź #1195 dnia: Kwiecień 11, 2013, 00:40:36 »
Kiedy są dni otwarte w CSPSP? na stronie nie ma info.
Z góry dziękuje i pozdrawiam.
futures the brave!

Offline czesoi

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 52
Odp: Kto do SA PSP w 2013 roku ?
« Odpowiedź #1196 dnia: Kwiecień 11, 2013, 14:09:19 »
Mogę prosić o jakieś wyjaśnienia dotyczące podciągania na drążku?
Ma to być podciąganie typowo siłowe czy techniczne?

Offline BartekOsa

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 122
Odp: Kto do SA PSP w 2013 roku ?
« Odpowiedź #1197 dnia: Kwiecień 11, 2013, 15:06:36 »
Ćwiczący zajmuje pozycję w zwisie na drążku (nachwytem lub podchwytem) ; ramiona wyprostowane i pozostaje w bezruchu. Ćwiczący wykonuje podciągnięcia tak, żeby broda znalazła się ponad drążkiem, wraca do pozycji wyjściowej (ramiona wyprostowane) i ponawia ewolucję. Oceniający zalicza tylko prawidłowe wykonanie ćwiczenia, wymieniając kolejne liczby zaliczonych powtórzeń.
Podczas wykonywania ćwiczenia dozwolona jest praca nóg i tułowia.

Offline krzysiekosp

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 101
Odp: Kto do SA PSP w 2013 roku ?
« Odpowiedź #1198 dnia: Kwiecień 11, 2013, 17:45:53 »
W jaki sposób się pisze te odwołania od konkurencji? Są jakieś gotowe formularze czy pisze się je na własnych kartkach i gdzieś oddaje? :) Jeszcze ptanko do tych, którzy biegają na 1km, czy jesteście świadomi swoich czasów po pierwszym, drugim i trzecim okrążeniu? Chciałbym zobaczyć jak biegacie mniej więcej, bo ja jeszcze nie zacząłem przygotowań :P

NIe pamiętam chyba były tam gotowe formularze. Ja startowałem do Krakowa

Offline dawidosp92

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 196
Odp: Kto do SA PSP w 2013 roku ?
« Odpowiedź #1199 dnia: Kwiecień 11, 2013, 17:53:08 »
W CS też są gotowe formularze  :kwit: