Autor Wątek: Kto do SA PSP w 2013 roku ?  (Przeczytany 530412 razy)

Offline zima

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 113
Odp: Kto do SA PSP w 2013 roku ?
« Odpowiedź #875 dnia: Marzec 12, 2013, 21:55:32 »
Ktoś raz napisał, że jak człowiek próbuje i się nie dostaje to szkoła jest marzeniem... a jak się dostaje to już na takim marzeniem nie jest :) nie wiem ile w tym prawdy bo kadeci prawie w ogóle nie piszą jak jest za murami szkoły :)
Taka jest prawda... Szkoła jest marzeniem, jak siedzisz po drugiej stronie, a jak się dostaniesz, to może sam się przekonasz, jak jest ;)
Wiesz jaki jest sens życia, to dobrze...

Offline adamus67

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 144
Odp: Kto do SA PSP w 2013 roku ?
« Odpowiedź #876 dnia: Marzec 12, 2013, 22:20:26 »
W szkole jest całkiem inaczej niż myślicie...nie jest tak kolorowo...przyjdziecie to się przekonacie ^_^
" Dobry plan wykonany natychmiast, jest lepszy,niż idealny plan wykonany dziesięć minut później."  gen. George Patton

Offline mateo_pakero

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 29
Odp: Kto do SA PSP w 2013 roku ?
« Odpowiedź #877 dnia: Marzec 12, 2013, 22:34:27 »
Moglibyście coś więcej na ten temat powiedzieć?

Offline cosinus

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 31
Odp: Kto do SA PSP w 2013 roku ?
« Odpowiedź #878 dnia: Marzec 12, 2013, 23:36:47 »
Moglibyście coś więcej na ten temat powiedzieć?

Niestety wiecej dowiesz się we wrześniu, cały smak jest w tym, aby poznać szkołe od wewnątrz. Kolega Brazzers (adamus) wyzej wie co mówi :D

Offline mateo_pakero

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 29
Odp: Kto do SA PSP w 2013 roku ?
« Odpowiedź #879 dnia: Marzec 12, 2013, 23:54:16 »
Może i macie rację. Ciekawskim szkoły, (w tym mi) nie pozostaje nic innego jak ciężko pracować nad dostaniem się do szkoły i poznania jej od wewnątrz, a nie tylko z pogłosek na forum.

Offline l@ki

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 98
Odp: Kto do SA PSP w 2013 roku ?
« Odpowiedź #880 dnia: Marzec 13, 2013, 00:05:04 »
orientuje sie ktoś jaki był, jest najdluzszy dystans do przebiegniecia w trakcie 2 miesiecznej unitarki ?

Nikt nie chce pisac o szkole, bo podobno kiedys jak kadeci w listach pisywali cos ie tam dzieje to zainteresowal sie tym rzecznik praw obywatelskich i były problemy.
futures the brave!

Offline cosinus

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 31
Odp: Kto do SA PSP w 2013 roku ?
« Odpowiedź #881 dnia: Marzec 13, 2013, 00:09:47 »
orientuje sie ktoś jaki był, jest najdluzszy dystans do przebiegniecia w trakcie 2 miesiecznej unitarki ?

Nikt nie chce pisac o szkole, bo podobno kiedys jak kadeci w listach pisywali cos ie tam dzieje to zainteresowal sie tym rzecznik praw obywatelskich i były problemy.

Dobrze,ze  rzecznik praw obywatelskich a nie Macierewicz. Znając życie, on znalazłbym w unitarkowych plecakach trotyl... Piszcie więcej głupot o których nie macie pojęcia. Pozdrawiam  :straz:

Offline l@ki

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 98
Odp: Kto do SA PSP w 2013 roku ?
« Odpowiedź #882 dnia: Marzec 13, 2013, 00:20:42 »
oj cosinus, cosinus, masz pretensje do użytkowników forum, że piszą głupoty, bo się na czymś nie znają hmm pytanie brzmi skąd mają wiedzieć skoro się jeszcze niedostali, a starsi koledzy nie chcą się dzielić doświadczeniem? Więc dzielą się wszelkiego rodzaju plotkami, pogłoskami, doświadczeniami itd od tego też jest to forum.

Pozdrawiam.
futures the brave!

Offline Vreal2012

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 531
  • cel CS PSP
Odp: Kto do SA PSP w 2013 roku ?
« Odpowiedź #883 dnia: Marzec 13, 2013, 00:52:50 »
Starsi koledzy podzielą się z Tobą doświadczniami jak się już do szkoły dostaniesz :fiuu:
Nigdy nie pozwól by strach przed działaniem wykluczył cię z gry!
Lubie z@pierd@l@ć!
Patrz w lusterka motocykle są wszędzie! LwG;)

Offline krzysiekone

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 35
  • Cel CS PSP
Odp: Kto do SA PSP w 2013 roku ?
« Odpowiedź #884 dnia: Marzec 13, 2013, 09:31:27 »
a ja mam pytanie z innej beczki. kończę aspirantke mam stopień młodszego aspiranta i mam aspiracje zostać oficerem. i teraz muszę dosłużyć do najwyższego stopnia aspiranckiego czyli aspirant sztabowy czy wcześniej można się udać do Warszawy. mówimy tu oczywiście o nauce zaocznej. i czy są jakieś limity wiekowe dla tych którzy uczą się weekendami bo na dziennym oczywiście 25 lat i droga zamknięta.

Offline roko123

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 154
Odp: Kto do SA PSP w 2013 roku ?
« Odpowiedź #885 dnia: Marzec 13, 2013, 10:02:16 »
orientuje sie ktoś jaki był, jest najdluzszy dystans do przebiegniecia w trakcie 2 miesiecznej unitarki ?

Nikt nie chce pisac o szkole, bo podobno kiedys jak kadeci w listach pisywali cos ie tam dzieje to zainteresowal sie tym rzecznik praw obywatelskich i były problemy.

 
Co jak będzie 10 km z plecakiem i w pełnym to nie pójdziesz do szkoły bo za ciężko dla ciebie
Uwierz mi że nieraz przy akcji można sie bardziej zmęczyć niż na tej całej nitarce
Także lepiej sobie odpuść straż jak zadajesz takie pytania bo się dostaniesz i się zdziwisz że jednak leżenia nie ma
Jeden u mnie  taki jest co mu naopowiadali że w straży to sie tylko leży i nic nie robi. I teraz my sie użeramy z nim bo jest lewy do roboty i wszystko mu za ciężko

Ja osobiście unitarke wspominam bardzo mile

Offline roko123

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 154
Odp: Kto do SA PSP w 2013 roku ?
« Odpowiedź #886 dnia: Marzec 13, 2013, 10:07:28 »
a ja mam pytanie z innej beczki. kończę aspirantke mam stopień młodszego aspiranta i mam aspiracje zostać oficerem. i teraz muszę dosłużyć do najwyższego stopnia aspiranckiego czyli aspirant sztabowy czy wcześniej można się udać do Warszawy. mówimy tu oczywiście o nauce zaocznej. i czy są jakieś limity wiekowe dla tych którzy uczą się weekendami bo na dziennym oczywiście 25 lat i droga zamknięta.


było nie raz  Od razu jak pójdziesz do pracy po szkole możesz pisać raport  do komendanta o dalszą naukę i jak się zgodzi  to wtedy sobie bedziesz mógł iść się dalej kształcić. Oczywiście jeśli spełnisz wymagania wymagana matura mata + chemia lub fizyka (coś takiego )

Offline krzysiekone

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 35
  • Cel CS PSP
Odp: Kto do SA PSP w 2013 roku ?
« Odpowiedź #887 dnia: Marzec 13, 2013, 10:14:02 »
ale wystarczy tylko zaliczona matura z tych przedmiotów czy wtedy dla zaocznych też odbywa się konkurs świadectw i co z wiekiem

Offline roko123

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 154
Odp: Kto do SA PSP w 2013 roku ?
« Odpowiedź #888 dnia: Marzec 13, 2013, 10:15:49 »
Z tego co wiem to tez jest konkurs bo nie przyjmują wszystkich tych co złożyli tylko maja tez określona liczbe miejsc Ale nie jestem tego pewien w 100% Niech się lepiej wypowie ktoś kto składał papiery

Offline zima

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 113
Odp: Kto do SA PSP w 2013 roku ?
« Odpowiedź #889 dnia: Marzec 13, 2013, 13:56:04 »
O szkole to nie ma co za dużo pisać, gdyż większość z Was to przeczyta i spłynie to po Was... Jak sami to przeżyjecie, wtedy zrozumiecie, jak jest na szkole.
Tak samo jeżeli chodzi o unitarkę. Jeżeli napiszę, że będą Was budzić po 15 razy w nocy na alarm, to Was ruszy ? Nie ruszy Was, gdyż siedzicie teraz w cieplutkim domku, przed komputerem, kiedy chcecie i gdzie chcecie możecie sobie wyjść, i nikogo to nie obchodzi, co robicie i w jakim sposób...
Macie inne myślenie siedząc po drugiej stronie, przyjdziecie na szkołę, to Wasze myślenie się zmieni ;)
Wiesz jaki jest sens życia, to dobrze...

Offline mateo_pakero

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 29
Odp: Kto do SA PSP w 2013 roku ?
« Odpowiedź #890 dnia: Marzec 13, 2013, 14:33:31 »
Siema. Mam pytanie. Po ukończeniu SA dostaje się stopień młodszego aspiranta. Do awansu na aspiranta potrzebne jest 5 lat podobno. I automatycznie po 5 latach mamy ten awans czy jest to czymś uwarunkowane?

Offline kaffre

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 43
Odp: Kto do SA PSP w 2013 roku ?
« Odpowiedź #891 dnia: Marzec 13, 2013, 15:19:18 »
jak mnie wkurza takie napinanie się "przyjdziesz na szkołę to zobaczysz" albo "a co jak będzie 10 km z plecakiem w pełnym oprzyrządowaniu to nie pójdziesz bo za ciężko?" każdy chce wiedzieć jak najwięcej, wszyscy słyszeli bardzo wiele i zdają sobie sprawę, że nie jadą na wakacje tylko przygotować się do pracy strażaka, więc z łaski swojej albo odpowiadajcie rzetelnie albo się nie odzywajcie wcale. Jak się czyta niektóre posty to ma się wyobrażenie o autorach jakby byli nadętymi koksami co to uważają, ze jak przejdą untarkę to są nie wiadomo kim.

Offline robn

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 2.349
Odp: Kto do SA PSP w 2013 roku ?
« Odpowiedź #892 dnia: Marzec 13, 2013, 15:21:25 »
Nie 5 lat ale 3 lata. W ustawie o PSP są wymienione czasookresy po których strażak może - ze szczególnym uwzględnieniem na MOŻE - bo nie którzy tego nie rozumieją i później są żale awansować w stopniu. Awans w stopniu tez zależy od stanowiska służbowego jakie zajmuje strażak. Czyli aby awansować w stopniu tez musi zajmować odpowiednie stanowisko. Popatrz na rozporządzenie ws stanowisk służbowych w PSP.

Najkorzystniej jest po szkole złapać się do jednostki na dowódcę zastępu - wtedy prócz kryterium czasowego (3 lata) teoretycznie nie masz innych ograniczeń. Jest to jednak prawie jak zdobyć Mount Everest bo te stanowiska rzadko są wolne dla absolwentów (trafiają najczęściej na stanowisko ratownika, starszego ratownika.
« Ostatnia zmiana: Marzec 13, 2013, 17:00:37 wysłana przez robn »
EGO = 1 / wiedza

Offline mateo_pakero

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 29
Odp: Kto do SA PSP w 2013 roku ?
« Odpowiedź #893 dnia: Marzec 13, 2013, 15:54:25 »
Dzięki ;)

Offline roko123

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 154
Odp: Kto do SA PSP w 2013 roku ?
« Odpowiedź #894 dnia: Marzec 13, 2013, 16:24:06 »
jak mnie wkurza takie napinanie się "przyjdziesz na szkołę to zobaczysz" albo "a co jak będzie 10 km z plecakiem w pełnym oprzyrządowaniu to nie pójdziesz bo za ciężko?" każdy chce wiedzieć jak najwięcej, wszyscy słyszeli bardzo wiele i zdają sobie sprawę, że nie jadą na wakacje tylko przygotować się do pracy strażaka, więc z łaski swojej albo odpowiadajcie rzetelnie albo się nie odzywajcie wcale. Jak się czyta niektóre posty to ma się wyobrażenie o autorach jakby byli nadętymi koksami co to uważają, ze jak przejdą untarkę to są nie wiadomo kim.


głupie pytania głupie odpowiedzi
Najpierw to proponuje sie dostać a dopiero potem pytać jak będzie Jeszcze nawet egzaminów nie było a gość sie pyta ile bedzie biegał na alarmie raz moze 300m a raz 5km
jeśli chce bardzo zostać strażakiem to zniesie wszystko
A o unitarce to jest dużo pisania i każdy kto przeżył będzie opowiadał inaczej
« Ostatnia zmiana: Marzec 13, 2013, 16:36:17 wysłana przez roko123 »

Offline kaffre

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 43
Odp: Kto do SA PSP w 2013 roku ?
« Odpowiedź #895 dnia: Marzec 13, 2013, 17:37:09 »
To wtedy wystarczy dać odpowiedź taką jak Ty "czasem 300 m czasem 10 km". Co z tego, że jeszcze nie było? Jak np koło Twojego miejsca zamieszkania otwierają nową pizzerie to też zawsze zasięgasz języka czy w tym lokalu jest dobra pizza,a dopiero idziesz. Mało kto chce kupować kota w worku.
Wiele ludzi chce być strażakami od zawsze i owszem może zniosą wszystko ale i tak by chcieli wiedzieć co i jak, ciekawość to normalna rzecz. Dla mnie głupsze są odpowiedzi pieniaczy co myślą, że wszystkie rozumy pozjadali niż pytania o takie rzeczy.
A tekstem "najpierw się dostań a dopiero myśl" już mi się chce za przeproszeniem rzygać po przeczytaniu tematów "kto do SA PSP w .... roku" z ostatnich kilku lat.

Offline roko123

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 154
Odp: Kto do SA PSP w 2013 roku ?
« Odpowiedź #896 dnia: Marzec 13, 2013, 17:56:00 »
To wtedy wystarczy dać odpowiedź taką jak Ty "czasem 300 m czasem 10 km". Co z tego, że jeszcze nie było? Jak np koło Twojego miejsca zamieszkania otwierają nową pizzerie to też zawsze zasięgasz języka czy w tym lokalu jest dobra pizza,a dopiero idziesz. Mało kto chce kupować kota w worku.
Wiele ludzi chce być strażakami od zawsze i owszem może zniosą wszystko ale i tak by chcieli wiedzieć co i jak, ciekawość to normalna rzecz. Dla mnie głupsze są odpowiedzi pieniaczy co myślą, że wszystkie rozumy pozjadali niż pytania o takie rzeczy.
A tekstem "najpierw się dostań a dopiero myśl" już mi się chce za przeproszeniem rzygać po przeczytaniu tematów "kto do SA PSP w .... roku" z ostatnich kilku lat.


Możesz szukać mojego nic nie znajdziesz O forum dowiedziałem sie dopiero na szkole

Dlaczego napisałem czasem 300 czasem 5 km    bo tak jest raz biegało sie tyle raz tyle A ile najwięcej na raz to ciężko stwierdzić
jak trzeba było biegać to sie biegało i tyle
Życzę jedynie tym co się bardzo starają aby spełnili swoje marzenia i jak sie juz dostaniecie to sie nie dać 

Offline Vreal2012

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 531
  • cel CS PSP
Odp: Kto do SA PSP w 2013 roku ?
« Odpowiedź #897 dnia: Marzec 13, 2013, 19:53:43 »
Ludzie nie napalajcie się tak na te szkołe. Pierwsze to trzeba się uczyć i trenować a poźniej interesować się tym jak to będzie. Czy wiedza o tym co was tam czeka zadecyduje o tym czy wystartujecie? Jak się ktoś z was nie dostanie za pierwszym razem to może troche ochłonie!
Nigdy nie pozwól by strach przed działaniem wykluczył cię z gry!
Lubie z@pierd@l@ć!
Patrz w lusterka motocykle są wszędzie! LwG;)

Offline Mati1

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 51
Odp: Kto do SA PSP w 2013 roku ?
« Odpowiedź #898 dnia: Marzec 13, 2013, 21:21:13 »
Każdy inaczej odbiera te emocje jakie będą związane z naborem, a może ktoś jest jeszcze nie zdecydowany i po prostu chce się dowiedzieć jak najwięcej jak tam jest..  ^_^

Offline Vreal2012

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 531
  • cel CS PSP
Odp: Kto do SA PSP w 2013 roku ?
« Odpowiedź #899 dnia: Marzec 13, 2013, 21:50:37 »
To jak się dowiesz, że jedzenie do dupy, spać nie dają, na przepuski nie puszczają to co zrezugnujesz? To może nie zawracaj sobie głowy jak coś takiego ma wpływ na podjecie decyzji przez Ciebie. Albo chcesz być strażakiem albo nie i tyle.
Nigdy nie pozwól by strach przed działaniem wykluczył cię z gry!
Lubie z@pierd@l@ć!
Patrz w lusterka motocykle są wszędzie! LwG;)