Autor Wątek: Kto do SA PSP w 2013 roku ?  (Przeczytany 530413 razy)

Offline REEN

  • Byle do straży...
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 960
Odp: Kto do SA PSP w 2013 roku ?
« Odpowiedź #800 dnia: Marzec 03, 2013, 21:38:26 »
ja wale do SAPSP Poznan a dni otwarte sa 11 maja.

A nie lepiej pójść?  :szalony:

Offline blazejdbw

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 140
Odp: Kto do SA PSP w 2013 roku ?
« Odpowiedź #801 dnia: Marzec 03, 2013, 21:51:03 »
teoretycznie lepiej :P z waszych wczesniejszych wypowiedzi wnioskuje ze juz mozna skladac papiery do szkol ?
Startuje ktos z was jeszcze do sgsp moze ?

Offline REEN

  • Byle do straży...
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 960
Odp: Kto do SA PSP w 2013 roku ?
« Odpowiedź #802 dnia: Marzec 03, 2013, 21:57:25 »
Ja póki co myślę nad Poznaniem i Warszawą.

Offline blazejdbw

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 140
Odp: Kto do SA PSP w 2013 roku ?
« Odpowiedź #803 dnia: Marzec 03, 2013, 21:58:19 »
to tak samo jak ja a z czego piszesz mature jak mozna wiedziec? Ja raczej bardziej Poznan bo same podstawy tylko angielski roozszerzenie.

Offline REEN

  • Byle do straży...
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 960
Odp: Kto do SA PSP w 2013 roku ?
« Odpowiedź #804 dnia: Marzec 03, 2013, 22:01:16 »
Do Poznania idę "na żywca" bo fizyki w ogóle nie ogarniam, a z chemii przygotowuje się do matury. Piszę pdst. matmę, roz. chemie i pdst. angielski.

Offline blazejdbw

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 140
Odp: Kto do SA PSP w 2013 roku ?
« Odpowiedź #805 dnia: Marzec 03, 2013, 22:29:19 »
szczerze ? wg mnie to nawet z jednego przedmiotu jak sie ogarnia dobrze tzn do zrobienia min. 20 pytan na 25 to jest spora szansa na dostanie sie.

Offline kondzio636

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 42
Odp: Kto do SA PSP w 2013 roku ?
« Odpowiedź #806 dnia: Marzec 03, 2013, 22:46:05 »
No dokładnie 20 z chemii przykładowo no i parę z fizyki i jest szansa;)

Offline REEN

  • Byle do straży...
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 960
Odp: Kto do SA PSP w 2013 roku ?
« Odpowiedź #807 dnia: Marzec 03, 2013, 23:37:01 »
Fizyki nawet nie ruszam żeby nie dostać -3 :P Pożyjemy, zobaczymy aczkolwiek z samą chemią mam małe szanse :P

Offline kondzio636

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 42
Odp: Kto do SA PSP w 2013 roku ?
« Odpowiedź #808 dnia: Marzec 03, 2013, 23:41:41 »
A to jeżeli nie ruszasz nic a nic fizyki,to faktycznie marne szanse. :straz:

Offline DanielR625

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 75
Odp: Kto do SA PSP w 2013 roku ?
« Odpowiedź #809 dnia: Marzec 04, 2013, 00:28:13 »
nawet się nie nastawiajcie :) możecie robić nawet 40 zadań i tak się nie dostaniecie bo sprawnościówek nie przejdziecie :) mało który jest dobrze wysportowany i na tyle mądry żeby zrobił tyle zadań. A -3 dostać to nie problem. Będziecie startować to zobaczycie. Nastawiacie się że zrobicie te 20 zadań i się dostaniecie a z tych waszych dobrych zadań 20 wyjdzie 6 źle i macie pozamiatane. Rozum swoją drogą a odrobina szczęścia swoją. Nie ma 100% zadań są 100% ale pomyłki :)

Offline Vreal2012

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 531
  • cel CS PSP
Odp: Kto do SA PSP w 2013 roku ?
« Odpowiedź #810 dnia: Marzec 04, 2013, 00:33:22 »
Ujemne punkty są tak samo debilne jak błedy w pytaniach :gwiazdki: Mam nadziej, że ludzi zajmujący się układaniem testu wezmą to pod uwage i spawdzą wiedze a nie wyrycie pytań na pamięć bez i ch zrozumienia. Mogliby wprowadzić komisje antydopingową :rofl:
Nigdy nie pozwól by strach przed działaniem wykluczył cię z gry!
Lubie z@pierd@l@ć!
Patrz w lusterka motocykle są wszędzie! LwG;)

Offline cymber

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 66
  • Cel osiągnięty
Odp: Kto do SA PSP w 2013 roku ?
« Odpowiedź #811 dnia: Marzec 04, 2013, 10:00:26 »
Panowie, w tamtym roku powtórzyło się ponad 20 pytań. Ja zrobiłem dobrze 30 i więcej nie miałem ruszać, ale w trakcie przepisywania na kartę odp zrobiłem 3 błędy... no i moja nadgorliwosc kazała mi zrobić jeszcze 10 może więcej pytań które myślałem ze bd dobrze ale nie były i załapałem w chu%$ ujemnych pkt, a gdybym zostawiłbym te 30 z 3 błędami byłbym w czołówce, ponieważ miałem jeszcze prawko C i nie najgorzej sprawnosciowka... Także strategia i trzymać się jej!
Dopóki walczysz jesteś zwycięzcą!

Offline blazejdbw

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 140
Odp: Kto do SA PSP w 2013 roku ?
« Odpowiedź #812 dnia: Marzec 04, 2013, 19:19:24 »
no z tym dopingiem byloby ciekawie :P orientujecie sie ile teraz dostaje sie zoldu ? chyba rok temu jeszcze bylo okolo 300 zl ale mieli podniesc - prawda?

Offline krzysiekone

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 35
  • Cel CS PSP
Odp: Kto do SA PSP w 2013 roku ?
« Odpowiedź #813 dnia: Marzec 04, 2013, 20:45:51 »
wie ktoś kiedy są dni otwarte w CS

MisiuH

  • Gość
Odp: Kto do SA PSP w 2013 roku ?
« Odpowiedź #814 dnia: Marzec 04, 2013, 20:47:08 »
Ujemne punkty są tak samo debilne jak błedy w pytaniach :gwiazdki: Mam nadziej, że ludzi zajmujący się układaniem testu wezmą to pod uwage i spawdzą wiedze a nie wyrycie pytań na pamięć bez i ch zrozumienia. Mogliby wprowadzić komisje antydopingową :rofl:

Ujemne punkty to według mnie akurat plus, o ile osoby sprawdzające nie zaznaczają ludziom pustych odpowiedzi, ale takiej komuny to reaczej nie ma ; ). Spójrz na to takim okiem, że eliminuje to farciarzy, którzy przyszli na nabór bez żadnej wiedzy, nastrzelali i się dostali, a tacy byli na pewno.




Odnośnie mnie, to będę startował do CSPSP, nie ze względu na ilość miejsc, ale po prostu mam najbliżej i najbardziej odpowiada mi ta szkoła. A co do ilości chętnych, to do CSPSP będzie na pewno więcej ludu, ale przecież ludzie z Pomorza nie będą jechali 400KM dalej jak mają Poznań obok siebie, podobnie będzie z ludźmi z podkarpacia i okolic, którzy będą startowali do Krakowa. Stawiam, że progi punktowe będą się różniły może max 8pkt. Bo większa ilość chętnych podniesie próg w Częstochowie i zrówna tym samym Kraków i Poznań ;)



Offline Kogut

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 438
  • Natural Born Firefighter
Odp: Kto do SA PSP w 2013 roku ?
« Odpowiedź #815 dnia: Marzec 04, 2013, 22:27:06 »
Jest sens w tym co napisałeś ale znam ludzi z pomorza, którzy nawet kilka lat temu starowali do Częstochowy z racji tego, że to właśnie ona jest Centralną Szkołą PSP..
Nie idzie tego przewidzieć jaki próg gdzie będzie ani kto gdzie wystaruje ale na pewno będzie ciekawie.

Co do punktów ujemnych, zgadzam się z Tobą w 100%.
Wcześniej "wystarczyło" być sportowcem, zaliczyć sprawność na maksa, trochę postrzelać i witaj szkoło.

Prawda jest taka, że nowe zasady wcale nie utrudniają dostania się do szkoły (a jedynie ograniczają strzelców wyborowych):
Kryteria sprawności pozostały niezmienione - a to, że jest inny przelicznik nie ma wcale znaczenia
nadal trzeba liczyć na rozwiązanie ok. 20 zadań aby się dostać i tyle.
(dla rozjaśnienia, kiedyś sprawność 54 pkt + 20 x 4 pkt z wiedzy = 134 pkt w sumie i takie progi chodziły...
dziś sprawność nawet 0,3 pkt + 20 x 3 pkt z wiedzy = 60,3 co też spokojnie wystarczyło rok temu...)
Można się nawet pokusić o stwierdznie, że teraz jest łatwiej bo sprawność wystarczy zaliczyć. Dla mnie jest łatwiej.

Mam tylko nadzieje, że nie jest tak jak napisałeś, mianowicie, że nikt w te puste pola plecakom odpowiedzi nie wpisuje..
Choć nie od wczoraj mówi się, że tacy w każdym roczniku się znajdą..Niby nigdy nic, a na przysięge przyjeżdza generał i dwóch brygadierów  :straz:
« Ostatnia zmiana: Marzec 04, 2013, 22:45:51 wysłana przez Kogut »
Im więcej wiesz, tym bardziej zdajesz sobie sprawę z tego jak mało wiesz.

Offline krukoski

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 2
  • Luz i spontan
    • OSP SIEDLCE
Odp: Kto do SA PSP w 2013 roku ?
« Odpowiedź #816 dnia: Marzec 04, 2013, 22:52:27 »
Panowie, a jak to jest z okularami? Po sprawnościówce i teorii idziemy do lekarza i jeśli ktoś wstępnie się dostał ale ma okulary, to dostaje jakiś czas na korekcję wzroku? Czy trzeba wzrok naprawić bezwzględnie przed testami?

Offline piotr92strazak

  • Cel: PSP
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.162
Odp: Kto do SA PSP w 2013 roku ?
« Odpowiedź #817 dnia: Marzec 04, 2013, 23:05:45 »
Panowie, a jak to jest z okularami? Po sprawnościówce i teorii idziemy do lekarza i jeśli ktoś wstępnie się dostał ale ma okulary, to dostaje jakiś czas na korekcję wzroku? Czy trzeba wzrok naprawić bezwzględnie przed testami?
kolego wystarczy poszukać, nawet tutaj http://www.strazak.pl/forum/index.php/board,14.0.html
Straż- Pasja, Miłość, Duma, Honor

Offline Vreal2012

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 531
  • cel CS PSP
Odp: Kto do SA PSP w 2013 roku ?
« Odpowiedź #818 dnia: Marzec 04, 2013, 23:38:55 »
Zgadam się z tym, że ujemne punkty eliminuja strzelców ale przerażaja mni błędy w pytanich. Bo o te minus 3 punkty wcale nie jest trudno.. I jeszcze co do punktacji sprawności fizycznej to według mnie za bardzo obcieli te punkty, no ale to tylko moje zdanie. Na temat pływania się nie wypowiadam bo szkoda mi już nerwów. Pozdro panowie uczcie się i trenujcie :straz:
Nigdy nie pozwól by strach przed działaniem wykluczył cię z gry!
Lubie z@pierd@l@ć!
Patrz w lusterka motocykle są wszędzie! LwG;)

Offline blazejdbw

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 140
Odp: Kto do SA PSP w 2013 roku ?
« Odpowiedź #819 dnia: Marzec 05, 2013, 15:42:40 »
ej ale jak to jest z tym plywaniem czy wystarczy zaliczyc i jest taka sama lista zakwalifikowanych czy ci ktorzy ukonczyli najszybciej 50m plywania sie dostaja ?

Offline tayron

  • "Wystarczy odrobina tlenu, by wybuchł w śmiertelnym szale..."
  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 224
Odp: Kto do SA PSP w 2013 roku ?
« Odpowiedź #820 dnia: Marzec 05, 2013, 16:28:48 »
ej ale jak to jest z tym plywaniem czy wystarczy zaliczyc i jest taka sama lista zakwalifikowanych czy ci ktorzy ukonczyli najszybciej 50m plywania sie dostaja ?

Pływanie wystarczy zaliczyć w czasie krótszym niż 90 sek. Cała lista rankingowa oparta jest na punktach, które zdobędziesz podczas dwóch pierwszych dni.

Offline Przemek1

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 78
Odp: Kto do SA PSP w 2013 roku ?
« Odpowiedź #821 dnia: Marzec 06, 2013, 16:33:20 »
Startuje ktoś z okolic Żyrardowa, Skierniewic albo Brzezin do aspirantki? -_-

marko000777i

  • Gość
Odp: Kto do SA PSP w 2013 roku ?
« Odpowiedź #822 dnia: Marzec 06, 2013, 21:26:18 »
Mam pytanie co do pływania. To trzeba wykazać się umiejętnością pływania jakimś stylem? Czy jak ktoś "kaleczy rzemiosło" ale przepłynie w 90 sekund to tez ma zaliczone ??

Offline piotr92strazak

  • Cel: PSP
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.162
Odp: Kto do SA PSP w 2013 roku ?
« Odpowiedź #823 dnia: Marzec 06, 2013, 21:51:03 »
Mam pytanie co do pływania. To trzeba wykazać się umiejętnością pływania jakimś stylem? Czy jak ktoś "kaleczy rzemiosło" ale przepłynie w 90 sekund to tez ma zaliczone ??
Kolego czytaj wszystko dokładnie :kwit: wystarczy przepłynąć stylem dowolnym, nawet i na plecach ale trzeba się zmieścić w 90 sekundach
Straż- Pasja, Miłość, Duma, Honor

Offline l@ki

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 98
Odp: Kto do SA PSP w 2013 roku ?
« Odpowiedź #824 dnia: Marzec 07, 2013, 01:12:24 »
ma ktoś jakiś dobry plan treningowy na 50 m? Jakie macie czasy?
futures the brave!