Autor Wątek: Kto do SA PSP w 2013 roku ?  (Przeczytany 530350 razy)

Offline FHR

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 36
Odp: Kto do SA PSP w 2013 roku ?
« Odpowiedź #625 dnia: Luty 09, 2013, 11:09:51 »
Te zasady: http://sapsp.pl/www/index.php/strona_tekstowa/wyswietl/174 są jak najbardziej wiarygode... dlatego zapraszamy tych, którzy chcą dobrze rozwiązane zadania od 97-2012 bo na egzaminie z tego materiału powtórzą się zadania formą lub treścią.

Offline BartekOsa

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 122
Odp: Kto do SA PSP w 2013 roku ?
« Odpowiedź #626 dnia: Luty 09, 2013, 11:20:26 »
Koledzy, piszę odnośnie tego limitu wiekowego. Jestem po rozmowie ze znajomym prawnikiem. Poradził mi, abym zdobył dane (imię, nazwisko, data urodzenia) osób urodzonych między styczniem a sierpniem 1989 roku i wstecz (chodzi o osoby, które miały w tych miesiącach swoje 23. urodziny), których PODANIA zostały przyjęte w latach ubiegłych. Ma to na celu sporządzenie pisma i powołanie się na konkretne przypadki osób, które zostały dopuszczone do egzaminów w czasie obowiązywania tej samej ustawy co aktualnie. Jestem przekonany, że nie jestem jedynym pokrzywdzonym i jeśli każdy z nas sporządzi takie pismo (gdy moje już będzie gotowe to udostępnie je Wam) mamy szansę na zmianę tych chorych ograniczeń wiekowych, które są dyskryminacją.
« Ostatnia zmiana: Luty 09, 2013, 11:26:44 wysłana przez BartekOsa »

Offline DanielR625

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 75
Odp: Kto do SA PSP w 2013 roku ?
« Odpowiedź #627 dnia: Luty 09, 2013, 11:44:35 »
Te zmiany są dziwne. W ubiegłym roku takich cyrków nie robili. Jak rocznik to rocznik. Dlaczego mam być pokrzywdzony ze względu na to iż urodziłem się przez wrześniem? chore to wszystko..

Karoll

  • Gość
Odp: Kto do SA PSP w 2013 roku ?
« Odpowiedź #628 dnia: Luty 09, 2013, 12:07:06 »
Również wyślę to pismo. Jestem z maja 1990. Ten przepis  to dyskryminacja!

Offline piotr92strazak

  • Cel: PSP
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.162
Odp: Kto do SA PSP w 2013 roku ?
« Odpowiedź #629 dnia: Luty 09, 2013, 13:00:50 »
Koledzy jak ćwiczycie na drążku? wykonujecie tak zwana piramidkę czy macie inne sposoby ćwiczenia? 
Straż- Pasja, Miłość, Duma, Honor

Offline lotnik637

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 39
Odp: Kto do SA PSP w 2013 roku ?
« Odpowiedź #630 dnia: Luty 09, 2013, 13:15:28 »
Ja ćwiczę z planem armstronga. Może troche przestarzały ale efekty są widoczne :)

Offline piotr92strazak

  • Cel: PSP
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.162
Odp: Kto do SA PSP w 2013 roku ?
« Odpowiedź #631 dnia: Luty 09, 2013, 13:22:03 »
a ktoś ćwiczy piramidke? są jakieś efekty?
Cytuj
Ja ćwiczę z planem armstronga. Może troche przestarzały ale efekty są widoczne :)
lotnik637 jak długo ćwiczysz tym planem? ile mniej więcej robisz teraz powtórzeń? a przed planem Armstronga ile razy się podciągałeś?
Straż- Pasja, Miłość, Duma, Honor

Offline lotnik637

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 39
Odp: Kto do SA PSP w 2013 roku ?
« Odpowiedź #632 dnia: Luty 09, 2013, 13:28:56 »
Tak systematycznie ćwiczę jakiś miesiąc. Zaczynałem od niewielu bo na początku to było 6-7 powtórzeń. Teraz robie jakieś 14 powtórzeń gdy robie pierwszą serię w pierwszy dzień po przerwie. Do początku lipca mam jeszcze kawałek więc jestem dobrej myśli ;) 

Offline Vreal2012

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 531
  • cel CS PSP
Odp: Kto do SA PSP w 2013 roku ?
« Odpowiedź #633 dnia: Luty 09, 2013, 13:41:40 »
Rok temu do drążka przygotowywałem sie w ten sposób przez 4mc:
I okres treningów ok 3mc korzystałem z tej książki Tastsouline Pavel - Nagi wojownik
podciągałem sie 5 razy w tygodniu (sobota i niedziela wolne). Każde pow wykonywane silowo po ok 1,5-2mc zaczołem doczepiać dodatkowe ciężarki. W poniedziałki, środy i piątki podciągałęm się nachwytem, a wtorki i czwartki podchytem.
W II okresie podcigałem się już technicznie, pomagałem sobie ruchami tułowia. Nie miałem sztywno rozplanowanych serii i ilosci pow (np. poniedziałek podciaganie silowe nachwytem serie od 5-15pow i łacznie np. od 100-150pow w ciagu dnia) - trenowałęm według samopoczucia i dało to fajne efekty (33razy rekord).
Pomoże ktoś odnośnie treningu pod 1000m?
Nigdy nie pozwól by strach przed działaniem wykluczył cię z gry!
Lubie z@pierd@l@ć!
Patrz w lusterka motocykle są wszędzie! LwG;)

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.380
Odp: Kto do SA PSP w 2013 roku ?
« Odpowiedź #634 dnia: Luty 09, 2013, 13:44:17 »
Pomoże ktoś odnośnie treningu pod 1000m?
Najlepszy terning to bieganie, przy 4 m-cach czasu możesz wycwiczyc wydolność i spokojnie dasz rade
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

elimm

  • Gość
Odp: Kto do SA PSP w 2013 roku ?
« Odpowiedź #635 dnia: Luty 09, 2013, 14:17:31 »
Na 1000m najlepiej....
5km truchtu (tępo 5min/km)
Rozciągnąc sie ok 10 min
Na stadionie  zrobic tak 8x300m     300m w 1min  i między powtórzeniami też 1min

Takie 3 treningi w tyg


Jeśli nie czujemy sie na siłach chcemy odpcząc albo jesteśmy w daleko w lesie i mamy zaległości, proponuje
5km truchtu
Rozciąganie
i Rytmy 6x100m   tak 15-16 sek te 100m, przerwa ok 1min
Po tym potruchtac z 2 km (ok 10min) i po treningu.

Offline dawidosp92

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 196
Odp: Kto do SA PSP w 2013 roku ?
« Odpowiedź #636 dnia: Luty 09, 2013, 15:38:33 »
W sprawie sytuacji z prawkiem to powiem tak rok temu w ostatniej chwili zdążyli mi wydać plastik i zmieściłem się przed 15 maja, ale dzwoniłem do sekretariatu w Poznaniu by przedstawić sytuacje i dostałem odpowiedź - "w takiej sytuacji najlepiej jak by Pan złożył potwierdzenie zdania prawo jazdy wraz z dokumentami do 15 maja. Takie sytuacje rozstrzyga komisja, która zajmuje się rekrutacją i jest możliwość by punkty zostały Panu naliczone, jednak pewności nie mogę dać".
Trochę mnie podniosłeś na duchu, bo załatwiłem już sobie takie zaświadczenie, a na egzamin pojadę już z dokumentem. A swoją drogą prosiłem Panie w urzędzie, żeby chociaż tylko dały mi ksero tego prawka, bo tylko ono jest mi na razie potrzebne, przedstawiłem im całą moją sytuację po co jest mi to potrzebne. Niestety urzędniczki wykazały się dużym poczuciem praworządności i powiedziały, że nie mogą mi dać nawet ksera, bo przecież nie mam tego dokumentu fizycznie. Niestety nie wykazały się odrobiną dobrego serca choć powiedziały,że mi współczują.  ^_^

Offline GP_Rbk_Chka

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 271
Odp: Kto do SA PSP w 2013 roku ?
« Odpowiedź #637 dnia: Luty 09, 2013, 16:22:03 »
@BartekOsa
Jestem w podobnej sytuacji, w lipcu skończyłem ratownictwo. Niestety, jestem ze stycznia. Myślałem że może w tym roku się uda, rok temu przygotowania olałem bo uczyłem się do egzaminu dyplomowego. Również zrezygnowałem z mgr żeby się przygotowywać, Jakby co, dołączam do inicjatywy.
Plus ratio quam vis

Offline kazban4

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 36
  • dum pugnas victor es.
Odp: Kto do SA PSP w 2013 roku ?
« Odpowiedź #638 dnia: Luty 09, 2013, 16:50:58 »
to jest jakaś żenada.. ja uczę się od kurwa sierpnia, a oni teraz mówią, że nie będę mógł? Jestem z lutego, wymyślają jakieś pojebane przepisy, zamiast zostawić wszystko jak było.

Offline DanielR625

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 75
Odp: Kto do SA PSP w 2013 roku ?
« Odpowiedź #639 dnia: Luty 09, 2013, 16:55:24 »
Postarajcie się z tym pismem może akurat coś da. Moim zdaniem to taka zagrywka. Kto ma być w straży to będzie bo się dostanie z ulicy. Ale jak wiadomo nie jest tak kolorowo dostac się z ulicy. Ci co się przygotowują na dzienne to poświęcają mnóstwo czasu na przygotowania. Oni się z tym w ogóle nie liczą. Jestem ciekaw czy choć jeden z oficerów co tam siedzą i oceniają przebiegłby kilometr w taki upał jaki jest w lipcu :)

Offline kazban4

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 36
  • dum pugnas victor es.
Odp: Kto do SA PSP w 2013 roku ?
« Odpowiedź #640 dnia: Luty 09, 2013, 17:16:44 »
tekst z krakowa:
Warunki przyjmowania do służby kandydackiej w Państwowej Straży Pożarnej uregulowane zostały w przepisach Ustawy z dnia 24 sierpnia 1991 r. o Państwowej Straży Pożarnej oraz Rozporządzenia Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 11 sierpnia 1997 r. w sprawie szczegółowych zasad, warunków i trybu przyjmowania do służby kandydackiej w Państwowej Straży Pożarnej.

 

I.     Szkoła Aspirantów Państwowej Straży Pożarnej w Krakowie jest policealną szkołą zawodową kształcącą techników pożarnictwa w trybie służby kandydackiej. Warunkiem ubiegania się o przyjęcie do Szkoły jest:

·       posiadanie obywatelstwa polskiego,

·       posiadanie średniego wykształcenia,

·       nieprzekroczenie 23 roku życia do dnia rozpoczęcia roku szkolnego, tj. 02 września 2013 r. (podania osób urodzonych przed dniem 02 września 1990 roku będą odrzucane),

·       pozytywny wynik egzaminu wstępnego,

·       złożenie zobowiązania do pełnienia służby w Państwowej Straży Pożarnej,

·       posiadanie predyspozycji fizycznych i psychicznych do pełnienia służby w Państwowej Straży Pożarnej orzeczone przez komisję lekarską MSW (kandydatów wstępnie zakwalifikowanych, na komisję kieruje Szkoła),

·       niekaralność za przestępstwo lub przestępstwo skarbowe.

tekst z poznania:
I Warunki przyjmowania do służby kandydackiej w Państwowej Straży Pożarnej

Warunki przyjmowania do służby kandydackiej w Państwowej Straży Pożarnej uregulowane zostały w przepisach Ustawy z dnia 24 sierpnia 1991 r. o Państwowej Straży Pożarnej oraz Rozporządzenia Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 11 sierpnia 1997 r. w sprawie szczegółowych zasad, warunków i trybu przyjmowania do służby kandydackiej w Państwowej Straży Pożarnej.

Ustawa z dnia 24 sierpnia 1991 r. o Państwowej Straży Pożarnej

„art. 112 ust. 1. O przyjęcie do służby kandydackiej może ubiegać się, na podstawie dobrowolnego zgłoszenia, osoba spełniająca wymagania, o których mowa w art. 28 po złożeniu zobowiązania do pełnienia służby po ukończeniu nauki.”

„art. 28. Służbę w Państwowej Straży Pożarnej może pełnić obywatel polski, niekarany za przestępstwo lub za przestępstwo skarbowe, korzystający z pełni praw publicznych, posiadający co najmniej średnie wykształcenie oraz zdolność fizyczną i psychiczną do pełnienia tej służby.”

Rozporządzenie Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 11 sierpnia 1997 r. w sprawie szczegółowych zasad, warunków i trybu przyjmowania do służby kandydackiej w Państwowej Straży Pożarnej

„§2. Do służby kandydackiej w Państwowej Straży Pożarnej, zwanej dalej „służbą kandydacką”, może być przyjęta na podstawie dobrowolnego zgłoszenia osoba, która:

    posiada:

    obywatelstwo polskie,
    zdolność psychiczną i fizyczną do służby w Państwowej Straży Pożarnej,

    uzyskała:

    świadectwo dojrzałości i nie przekroczyła 25 roku życia – jeżeli ubiega się o przyjęcie do służby kandydackiej w Szkole Głównej Służby Pożarniczej,
    świadectwo dojrzałości lub świadectwo ukończenia szkoły średniej i nie przekroczyła 23 roku życia – jeżeli ubiega się o przyjęcie do służby kandydackiej w szkołach aspirantów Państwowej Straży Pożarnej,
    złoży zobowiązanie do pełnienia służby w Państwowej Straży Pożarnej po ukończeniu służby kandydackiej,
    złoży z wynikiem pomyślnym egzamin wstępny.”

Ustawa z poprzednich lat zostaje edytowana w 2013, bo komuś się tak spodobało? Totalny nonsens.

Offline krzysiekosp

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 101
Odp: Kto do SA PSP w 2013 roku ?
« Odpowiedź #641 dnia: Luty 09, 2013, 17:41:08 »
No właśnie chłopaki odnośnie tego prawka, to zdałem kat. C tydzień przed zmianą przepisów, ale nie chcą mi wydać prawa jazdy do ukończenia 21 roku życia, tj do 17 czerwca tego roku. I teraz moje pytanie czy zaliczą mi punkty preferencyjne, jeśli już na egzaminach pojawię się z dokumentem? Bo niby jest napisane, że do 15 maja trzeba składać dokumenty w tym ksero prawka. A jeśli tego ksera nie będzie to nie będę miał też punktów? Muszę zadzwonić do szkoły i się zapytać, ale dzisiaj sobota więc nikt nie odbierze. A jestem ciekawy waszego zdania może ktoś ma podobną sytuację.

Ja miałem podobną sytuacje zdałem C za pierwszym razem 12 stycznia 2013. gdybym nie zdał to musiałbym czekać rok do lipca aż miałbym 21 lat. Nikt z starostwa nie dzwonił do Ciebie żeby poinformować żebyś szybko złożył opłatę bo inaczej nie wyrobią sie i  będziesz na nowych zasadach i dodatkowo terminowe prawo jazdy będziesz miał?

Offline GP_Rbk_Chka

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 271
Odp: Kto do SA PSP w 2013 roku ?
« Odpowiedź #642 dnia: Luty 09, 2013, 19:22:19 »
A powiedzcie jeszcze jedno: czy szkoły (Poznań, Kraków, Częstochowa) mogą postawić kandydatom wymagania różniące się od siebie pewnymi szczegółami? Nie chodzi mi tu o punktacje, konkurencje, itp. Ale wiem na przykład, że do Krakowa należało złożyć orginał świadectwa ukończenia szkoły średniej lub jego ksero poświadczone notarialnie, a do Cz-wy wystarczyło zwykłe ksero oraz okazanie orginału w dniu sprawnościówki... Czy w związku z tym, Kraków może dać 23 lata od września a CS oraz Poznań rocznikowo?
Plus ratio quam vis

Offline mistrz

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 234
Odp: Kto do SA PSP w 2013 roku ?
« Odpowiedź #643 dnia: Luty 09, 2013, 19:24:12 »
jeśli chodzi o sposób składania podań i  ich kopie to może być róźnie,ale jeśli chodzi o ten wiek to musi być tak samo.

Offline Petro

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 714
Odp: Kto do SA PSP w 2013 roku ?
« Odpowiedź #644 dnia: Luty 09, 2013, 21:36:50 »
To jest kwestia czasu kiedy zmienią ten zapis o wieku, jest to niezgodne z rozporządzeniem które podali w warunkach na samym początku, w rozporządzeniu jest wiek nie przekraczający 23 lat, a oni wymyślili wiek nieprzekraczający 22 lata. Także sprawa ta  na pewno nie ujdzie na sucho.... :kwit: I jak by szło o ścisłość to ostatnim rocznikiem wg. ich toku myślenia powinien być rocznik 89 urodzony po 2.10.1989 :zamknij:

Offline kazban4

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 36
  • dum pugnas victor es.
Odp: Kto do SA PSP w 2013 roku ?
« Odpowiedź #645 dnia: Luty 09, 2013, 21:47:25 »
skąd masz taką pewność?

Offline Petro

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 714
Odp: Kto do SA PSP w 2013 roku ?
« Odpowiedź #646 dnia: Luty 09, 2013, 21:53:51 »
Napisałem wyżej, że warunki są niezgodne z rozporządzeniem, zresztą ty sam o tym pisałeś :fiuu: Tylko nie należy o tym pisać na forum tylko trza dzwonić do SA i wyjaśniać sprawę, żeby wiedzieli, że walneli niezłą gafe ^_^

Offline Vreal2012

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 531
  • cel CS PSP
Odp: Kto do SA PSP w 2013 roku ?
« Odpowiedź #647 dnia: Luty 09, 2013, 22:09:51 »
Ja mam nadzieje tylko, że nie odwalą maniany układając testy :gwiazdki: Ktoś wie kiedy ogłoszą sią pozostałe szkoły?
Nigdy nie pozwól by strach przed działaniem wykluczył cię z gry!
Lubie z@pierd@l@ć!
Patrz w lusterka motocykle są wszędzie! LwG;)

Offline BartekOsa

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 122
Odp: Kto do SA PSP w 2013 roku ?
« Odpowiedź #648 dnia: Luty 09, 2013, 22:40:44 »
Panowie, ważną kwestią jest tutaj interpretacja sformułowania "nieprzekroczenie 23 roku życia". Obawiam się, że przekroczenie 23 roku życia następuje z dniem 23. urodzin. Wynika z tego, że w latach ubiegłych szkoły nie stosowały się do ustawy, gdyż przyjmowały osoby, które wkroczyły w 24. rok życia, więc przekroczyły 23. Dopiero od tego roku szkoła postanowiła kurczowo trzymać się zapisie w ustawie. To według mnie. A co Wy o tym myślicie?
Jutro z całą sprawą zaznajomi się Komendant PSP z mojej miejscowości i może coś doradzi.

Offline kazban4

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 36
  • dum pugnas victor es.
Odp: Kto do SA PSP w 2013 roku ?
« Odpowiedź #649 dnia: Luty 09, 2013, 22:50:39 »
no to trzeba było trzymać się tej ustawy kruczowo od początku. To jest nie w porządku, jak już chcieli takie coś robić to powinni we wrześniu dać o tym znać, a nie jak ktoś już pół roku się uczy. Druga kwestia jest taka, że bodajże w Częstochowie jest napisane: wiek 23 lat. Czyli możesz mieć 23 lata. Po studiach ratownika medycznego jak ktoś jest to samo, po co dają punkty z ratownika jak ktoś nie mógłby korzystać z tego przywileju?