Autor Wątek: Kto do SA PSP w 2013 roku ?  (Przeczytany 530361 razy)

Offline krzysiekone

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 35
  • Cel CS PSP
Odp: Kto do SA PSP w 2013 roku ?
« Odpowiedź #600 dnia: Luty 08, 2013, 18:41:27 »
Oby. Jest ktoś z Częstochowy lub okolic kto startuje do CS?

Offline krzysiekosp

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 101
Odp: Kto do SA PSP w 2013 roku ?
« Odpowiedź #601 dnia: Luty 08, 2013, 19:06:45 »
Nie fajnie dla mnie osobiście z tą zmianą wieku. Jakby było po staremu to za 3 lata miałbym dodatkowe pkt. za ratownika a tak to nie będę bo się urodziłem w lipcu.

Offline Paramedic

  • Rat-Med
  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 54
Odp: Kto do SA PSP w 2013 roku ?
« Odpowiedź #602 dnia: Luty 08, 2013, 19:23:55 »
Qutwa, jestem z czerwca 1991 czyli wychodzi na to, że to moja ostatnia szansa  :wall:
Ratownik Medyczny-Kierowca - ZRM - "P"1

Offline piotr92strazak

  • Cel: PSP
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.162
Odp: Kto do SA PSP w 2013 roku ?
« Odpowiedź #603 dnia: Luty 08, 2013, 19:51:40 »
Także podczas pływania też trzeba dobry czas uzyskać żeby być na liście 60 kandydatów...
Straż- Pasja, Miłość, Duma, Honor

Offline Kogut

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 438
  • Natural Born Firefighter
Odp: Kto do SA PSP w 2013 roku ?
« Odpowiedź #604 dnia: Luty 08, 2013, 20:17:29 »
Pływanie nie ma znaczenia, jest jedynie na zaliczenie.
Chyba jest ten dokument napisany jasno.

Z setki najlepszych po sprawności i teście będzie wybrane 60 osób, które pływanie zaliczy.
Zaliczyć pływanie to znaczy zmieścić się w 90s.

Chyba nie wyobrażacie sobie sytuacji, że najlepsza osoba po sprawności i teście osiągnie 89s. i się nie dostanie, a osoba która była na miejscu 100, przepłynie basen w najlepszym tempie i dostanie się na pierwszym miejscu?

Współczuje tym, którzy są starsi ode mnie - listopad 90'...


Panie Komendancie ja się pytam!
Co z ludźmi, którzy po liceum idą na studia rat. med. i chcą po ich ukończeniu przedstawić swój dyplom w SA PSP !?
O technikum nie wspomnę.
A może punkty preferencyjne są skierowane tylko i wyłącznie dla ludzi, którzy urodzili się w miesiącach wrzesień-grudzień?
Gratuluję ułożenia warunków naboru  :gwiazdki:
Im więcej wiesz, tym bardziej zdajesz sobie sprawę z tego jak mało wiesz.

Offline Tom034

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 202
Odp: Kto do SA PSP w 2013 roku ?
« Odpowiedź #605 dnia: Luty 08, 2013, 20:19:42 »
Także podczas pływania też trzeba dobry czas uzyskać żeby być na liście 60 kandydatów...

Nie do końca rozumiem ale chyba czas nie ma tutaj większego znaczenia. Po testach sprawnościowych i wiedzy zostanie utworzona lista wstępnie zakwalifikowanych 100 osób. Te osoby będą musiały zaliczyć basen. Jeśli ktoś nie zaliczy to odpada. Nie ma nic na temat czasów i punktacji. Chyba, że to ja się mylę.

Cytuj
Decyzję o zaliczeniu bądź niezaliczeniu sprawdzianu podejmuje prowadzący sprawdzian i nie przysługuje od niej odwołanie.

 III.  Pierwszych 60 kandydatów, którzy zaliczyli sprawdzian z umiejętności pływania, zostaje wstępnie zakwalifikowanych do szkoły.

Osoby te kierowane są na badania lekarskie i psychologiczne przeprowadzane przez okręgową komisję lekarską MSW.

Powyżej fragment który to objaśnia. Swoją drogą ciekawe sprawa z brakiem odwołania od decyzji.

@edit

Dokładnie tak jak napisał Kogut.
« Ostatnia zmiana: Luty 08, 2013, 20:24:17 wysłana przez Tom034 »

Offline kondzio636

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 42
Odp: Kto do SA PSP w 2013 roku ?
« Odpowiedź #606 dnia: Luty 08, 2013, 20:20:34 »
Jednym słowem nieciekawie bedzie Panowie ,trzeba zebrać cztery litery ii trenowwać. :straz:

Offline piotr92strazak

  • Cel: PSP
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.162
Odp: Kto do SA PSP w 2013 roku ?
« Odpowiedź #607 dnia: Luty 08, 2013, 20:53:33 »
Cytuj
Także podczas pływania też trzeba dobry czas uzyskać żeby być na liście 60 kandydatów...
przepraszam źle napisałem
Straż- Pasja, Miłość, Duma, Honor

Offline Vreal2012

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 531
  • cel CS PSP
Odp: Kto do SA PSP w 2013 roku ?
« Odpowiedź #608 dnia: Luty 08, 2013, 21:01:02 »
Ciekawy jestem poziomu testu wiedzy z chemi i fizyki czy nie bedzie skierowany tylko dla... No ładnie polecieli zmieniła się ustawa odnośnie prawa jazdy tu też wielu kandydatów będzie pokrzywdzonych i teraz jeszcze ten wiek..  :gwiazdki:

zakres wiedzy ze szkoły średniej..
« Ostatnia zmiana: Luty 08, 2013, 21:04:33 wysłana przez Vreal2012 »
Nigdy nie pozwól by strach przed działaniem wykluczył cię z gry!
Lubie z@pierd@l@ć!
Patrz w lusterka motocykle są wszędzie! LwG;)

Offline kondzio636

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 42
Odp: Kto do SA PSP w 2013 roku ?
« Odpowiedź #609 dnia: Luty 08, 2013, 21:11:50 »
Oile mi dobrze wiadomo to zawsze było podane ze materiał szkoły średniej ^_^

Offline Vreal2012

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 531
  • cel CS PSP
Odp: Kto do SA PSP w 2013 roku ?
« Odpowiedź #610 dnia: Luty 08, 2013, 21:30:55 »
Teraz tak patrzyłem na listy osób które startowały do SGSP i porównywałem czasy z pływania. Nikt nie odpał chyba, że coś przeoczyłem. Ciekawe po co te pływanie w ostatni dzień. Jak komuś będzie zależalo to jest czas żeby te 50m łyknąć na spokojnie. Wiec o co kurde chodzi? Cena egzaminu bez zmiany wiec szkoła nie zarobi na tej dodatkowej konkurencji :rofl: ciekawe jest to, że nie można sie odwoływać w oraz jak będą oceniały to osoby z komisji.
Nigdy nie pozwól by strach przed działaniem wykluczył cię z gry!
Lubie z@pierd@l@ć!
Patrz w lusterka motocykle są wszędzie! LwG;)

Offline SemperFidelis

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 98
Odp: Kto do SA PSP w 2013 roku ?
« Odpowiedź #611 dnia: Luty 08, 2013, 21:37:12 »
To te 40 osób spoza pierwszej 60 właściwie dla tłumu na basenie będzie, bo nie wyobrażam sobie by ktoś przebiegł 1 km w czasie a 50 m nie dał rady....

Offline Vreal2012

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 531
  • cel CS PSP
Odp: Kto do SA PSP w 2013 roku ?
« Odpowiedź #612 dnia: Luty 08, 2013, 21:40:47 »
Chyba, że nie umie pływać. Pic na wode i tyle.. Szkoda, że żadnych pkt preferencyjnych za czas nie bedzie.
Nigdy nie pozwól by strach przed działaniem wykluczył cię z gry!
Lubie z@pierd@l@ć!
Patrz w lusterka motocykle są wszędzie! LwG;)

Offline G4mB1t

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 51
Odp: Kto do SA PSP w 2013 roku ?
« Odpowiedź #613 dnia: Luty 08, 2013, 21:59:58 »
Ofc,ze pic, po co innego. Ale tez nie ma tragedii. Startuje się z poziomu wody, także ułatwienie(nie kazdy musi umiec skakac), uwazam,ze te 60 os, ktore sie zakwalifikują przepłyną bez problemu. Osobiscie sam nie wiem w jakim czasie zrobilbym te 50 m ale uwazam,ze 90 sek zmiescilbym sie. Niesprawiedliwy ofc jest wiek.. zmniejszy sie liczba osob majacych pkt pref za prawo jazdy C,a juz nie ma co mowic o ratowniku.. Także różnie może byc z progiem, no ale to tylko 60 os...

Offline Tom034

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 202
Odp: Kto do SA PSP w 2013 roku ?
« Odpowiedź #614 dnia: Luty 08, 2013, 22:09:33 »
Zgadzam się z Wami odnośnie braku logiki w tej dodatkowej konkurencji z basenem. Z drugiej strony może to pierwszy krok by np. za rok brać pod uwagę czasy i oceniać je? Nie wiadomo.

Offline Paramedic

  • Rat-Med
  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 54
Odp: Kto do SA PSP w 2013 roku ?
« Odpowiedź #615 dnia: Luty 08, 2013, 22:15:16 »
Z wiekiem przesadzili. Jadę zgodnie z tokiem nauczania, liceum 3 letnie, żadnych przestojów, zaraz po maturze studia RM 3 letnie, które w tym roku kończę i nie mam szans wykorzystać tego atutu bo urodziłem się w czerwcu 91r ?! Trzeba było by to komuś tam uświadomić, co mają ludzie powiedzieć po 4 letnich technikach...
Ratownik Medyczny-Kierowca - ZRM - "P"1

Offline mistrz

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 234
Odp: Kto do SA PSP w 2013 roku ?
« Odpowiedź #616 dnia: Luty 08, 2013, 22:22:36 »
no rzeczywiście dziwnie to z tym wiekiem jest ,szczególnie jak ktoś chce jakieś kwalifikacje zrobić, ratownik, prawko, a teraz prawko od 21.

Offline G4mB1t

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 51
Odp: Kto do SA PSP w 2013 roku ?
« Odpowiedź #617 dnia: Luty 08, 2013, 22:24:07 »
Dlatego info z pkt pref za ratownika powinni usunać ze strony, po co wogóle taka informacja ;|

Offline Paramedic

  • Rat-Med
  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 54
Odp: Kto do SA PSP w 2013 roku ?
« Odpowiedź #618 dnia: Luty 08, 2013, 22:43:22 »
Wypada na to, że rodzice nas o rok za późno do przedszkola wysłali ;)
Ratownik Medyczny-Kierowca - ZRM - "P"1

Offline Fdjkl

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 86
  • Cel : CS PSP
Odp: Kto do SA PSP w 2013 roku ?
« Odpowiedź #619 dnia: Luty 09, 2013, 00:26:43 »
rok temu też Krk pierwsza puściła informacje na temat rekrutacji później ją skasowali i znowu wrzucili ale już z innymi szkołami. z roku na rok coraz ciężej chyba. nie ma lekko trzeba walczyć :)
Pamiętaj, że w życiu chcąc być ciągle pierwszym, poznasz tylko jedną jego perspektywę.

Offline BartekOsa

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 122
Odp: Kto do SA PSP w 2013 roku ?
« Odpowiedź #620 dnia: Luty 09, 2013, 09:17:27 »
Urodzilem się 1 marca 1990. Dwa dni temu obronilem inżyniera i nie zarekrutowalem się nigdzie na mgr bo chcialem się przygotowywac do SAPSP. Ktoś wie do kogo powinienem napisac pismo  wyrazajace moje niezadowolenie i opinie na temat osoby,  która ustaliła ten wiek? Komendant główny PSP??

Offline dawidosp92

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 196
Odp: Kto do SA PSP w 2013 roku ?
« Odpowiedź #621 dnia: Luty 09, 2013, 10:15:46 »
No właśnie chłopaki odnośnie tego prawka, to zdałem kat. C tydzień przed zmianą przepisów, ale nie chcą mi wydać prawa jazdy do ukończenia 21 roku życia, tj do 17 czerwca tego roku. I teraz moje pytanie czy zaliczą mi punkty preferencyjne, jeśli już na egzaminach pojawię się z dokumentem? Bo niby jest napisane, że do 15 maja trzeba składać dokumenty w tym ksero prawka. A jeśli tego ksera nie będzie to nie będę miał też punktów? Muszę zadzwonić do szkoły i się zapytać, ale dzisiaj sobota więc nikt nie odbierze. A jestem ciekawy waszego zdania może ktoś ma podobną sytuację.

Offline Paramedic

  • Rat-Med
  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 54
Odp: Kto do SA PSP w 2013 roku ?
« Odpowiedź #622 dnia: Luty 09, 2013, 10:20:27 »
Kuriozalna sytuacja jak dla mnie, zdałeś przed zmianą przepisów to powinni Ci wydać prawko, chore państwo.

@BartekOsa, walcz, walcz o to by to zmienili na pewno więcej takich osób jak Ty będzie. Niesprawiedliwość jest ogromna bo ten co urodził się po 2 września ma o jedną szanse więcej , a czym różni się od tego co urodził się w sierpniu?
Ratownik Medyczny-Kierowca - ZRM - "P"1

Offline boben111

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 1
Odp: Kto do SA PSP w 2013 roku ?
« Odpowiedź #623 dnia: Luty 09, 2013, 10:30:19 »
No właśnie chłopaki odnośnie tego prawka, to zdałem kat. C tydzień przed zmianą przepisów, ale nie chcą mi wydać prawa jazdy do ukończenia 21 roku życia, tj do 17 czerwca tego roku. I teraz moje pytanie czy zaliczą mi punkty preferencyjne, jeśli już na egzaminach pojawię się z dokumentem? Bo niby jest napisane, że do 15 maja trzeba składać dokumenty w tym ksero prawka. A jeśli tego ksera nie będzie to nie będę miał też punktów? Muszę zadzwonić do szkoły i się zapytać, ale dzisiaj sobota więc nikt nie odbierze. A jestem ciekawy waszego zdania może ktoś ma podobną sytuację.
Miałem podobną sytuacje.
załatw sobie zaświadczenie z WORD-u że zdałeś. Wyślij to z dokumentami. Powinni zaliczyć ale przy okazji pilnuj sprawy.

Offline SemperFidelis

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 98
Odp: Kto do SA PSP w 2013 roku ?
« Odpowiedź #624 dnia: Luty 09, 2013, 10:36:52 »
W sprawie sytuacji z prawkiem to powiem tak rok temu w ostatniej chwili zdążyli mi wydać plastik i zmieściłem się przed 15 maja, ale dzwoniłem do sekretariatu w Poznaniu by przedstawić sytuacje i dostałem odpowiedź - "w takiej sytuacji najlepiej jak by Pan złożył potwierdzenie zdania prawo jazdy wraz z dokumentami do 15 maja. Takie sytuacje rozstrzyga komisja, która zajmuje się rekrutacją i jest możliwość by punkty zostały Panu naliczone, jednak pewności nie mogę dać".