Autor Wątek: Kto do SA PSP w 2013 roku ?  (Przeczytany 530416 razy)

Offline sheldon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.658
Odp: Kto do SA PSP w 2013 roku ?
« Odpowiedź #200 dnia: Sierpień 25, 2012, 17:47:02 »
Mogą Cię oddelegować i tam i tam bez podania przyczyny na okres pół roku na każde dwa lata służby. Bez Twojej zgody. Zresztą, było to tysiąc razy na forum wałkowane.
PYTAJ! ĆWICZ! KORZYSTAJ Z DOŚWIADCZEŃ KOLEGÓW!

Offline Aquarius

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 148
Odp: Kto do SA PSP w 2013 roku ?
« Odpowiedź #201 dnia: Sierpień 25, 2012, 20:43:51 »
Zaraz zaraz...to istnieje możliwość żądania przenisienia z biurka na pb?i na odwrót?

Raport z prośbą możesz złożyć zawsze. Nikt przecież nie zabroni. Inna sprawa czy zostanie rozpatrzony pozytywnie.

Offline Kogut

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 438
  • Natural Born Firefighter
Odp: Kto do SA PSP w 2013 roku ?
« Odpowiedź #202 dnia: Wrzesień 01, 2012, 19:18:32 »
No i mamy wrzesień Panowie..
Pewnie niektórzy z Was kończą w tym roku szkolnym szkołe średnią i wybierają się na egzaminy do SA PSP..
Jak idą przygotowania no i jak podobają się zmienione zasady naboru?

Jeśli chodzi o mnie to póki co biegam ok 5 km, 3-4 razy w tygodniu..
Niedługo zaczynam też naukę testów ale nie będzie to łatwe bo czeka mnie również obrona pracy licencjackiej..
W przyszłym roku wystartuję po raz 3ci (i niestety ostatni) po 2-letniej przerwie spowodowanej studiami (ratownictwo medyczne) ale spokojnie, pkt raczej za to nie dostanę :)
Chyba, że słyszał ktoś o przedstawieniu dyplomu w dniu egzaminu (ew. wystosowanie jakiegoś pisma do szkoły z prośbą o pozwolenie) ?
Kiedyś pamiętam punktyt preferencyjne przyznawano także w dniu sprawnościówki..
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 01, 2012, 20:58:16 wysłana przez Kogut »
Im więcej wiesz, tym bardziej zdajesz sobie sprawę z tego jak mało wiesz.

Offline blabudzki

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 45
Odp: Kto do SA PSP w 2013 roku ?
« Odpowiedź #203 dnia: Wrzesień 01, 2012, 21:10:42 »
Teraz trzeba punkty preferencyjne dokumentować do 15 maja (tak było w tym roku), także Ci co się bronią to nie dostają...
Pod 1000 m polecam biegać 6-8 tygodni przed testami interwały np. 10x200m, 4x800m, 6x800m itp. z przerwami na odpoczynek w truchcie - do tego siła biegowa pg A, wieloskok, podbiegi itp. Uczcie się testów i ogólnie chemii i fizyki bo to jest kluczowe przy nowych zasadach punktacji !
powodzenia

Offline kosikredki

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 58
Odp: Kto do SA PSP w 2013 roku ?
« Odpowiedź #204 dnia: Wrzesień 01, 2012, 22:18:56 »
No i mamy wrzesień Panowie..
Pewnie niektórzy z Was kończą w tym roku szkolnym szkołe średnią i wybierają się na egzaminy do SA PSP..
Jak idą przygotowania no i jak podobają się zmienione zasady naboru?

Jeśli chodzi o mnie to póki co biegam ok 5 km, 3-4 razy w tygodniu..
Niedługo zaczynam też naukę testów ale nie będzie to łatwe bo czeka mnie również obrona pracy licencjackiej..
W przyszłym roku wystartuję po raz 3ci (i niestety ostatni) po 2-letniej przerwie spowodowanej studiami (ratownictwo medyczne) ale spokojnie, pkt raczej za to nie dostanę :)
Chyba, że słyszał ktoś o przedstawieniu dyplomu w dniu egzaminu (ew. wystosowanie jakiegoś pisma do szkoły z prośbą o pozwolenie) ?
Kiedyś pamiętam punktyt preferencyjne przyznawano także w dniu sprawnościówki..

Broniłem się kilka dni przed egzaminem do CS PSP i ze szkoły miałem zaświadczenie z numerem mojego dyplomu. Przedstawiłem to kolesiowi, u którego takie sprawy się załatwiało (inni przychodzili z prawo jazdy zdanym po 15 maja itp.) Koleś powiedział "z wykształceniem Ratownika Medycznego bardzo chętnie byśmy tutaj Pana widzieli, aczkolwiek będzie sprawiedliwie jak nie uznam tego chociaż dyplomowanym Ratownikiem Pan jest" no i nie przyznali mi dodatkowych pkt.
Jeśli się nic nie zmieni lub nie spojrzą :inaczej" na Ciebie to dyplom otrzymany po 15 maja nie będzie uznany.

Pozdro

Offline Kogut

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 438
  • Natural Born Firefighter
Odp: Kto do SA PSP w 2013 roku ?
« Odpowiedź #205 dnia: Wrzesień 02, 2012, 19:46:34 »
Z jednej strony ich rozumiem bo nie powinno może być tak, że ktoś budzi się pod koniec kwietnia, zrobi prawko C i uderza na egzaminy do SA..chyba powinno się jednak trochę tą strażą "żyć". Bo przecież taki delikwent zdobyłby w tym przypadku 1/5 pkt wymaganych w tym roku.
Choć z drugiej strony niech zwycięża najlepszy...
Samo ratownictwo natomiast jest sprawą jak najbardziej przemyślaną i to z co najmniej dwuletnim wyprzedzeniem..
Nie kosztuje kilka tysięcy złotych jak prawo jazdy, a kilkanaście do kilkudziesięciu i setki godzin nauki i praktyk.
Samych ratowników startujących do szkoły przecież nie jest niewiadomo ilu, jest to zapewne tylko odsetek...
Co więc szkodzi im skserować to kilka dyplomów w dniu sprawnościówki :gwiazdki: ??

Pewnie część z Was się ze mną nie zgodzi patrząc jak na rywala, który może otrzymać aż 15 pkt na start :)
Ale pamiętajcie, że wszyscy i tak dążymy do jednego celu, a umiejętności ratowniczych jak i również pozostałych nie są w stanie wycenić żadne punkty..
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 02, 2012, 19:52:04 wysłana przez Kogut »
Im więcej wiesz, tym bardziej zdajesz sobie sprawę z tego jak mało wiesz.

Offline Paramedic

  • Rat-Med
  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 54
Odp: Kto do SA PSP w 2013 roku ?
« Odpowiedź #206 dnia: Wrzesień 03, 2012, 12:00:09 »
Witaj Kogut, również w przyszłym roku kończę ratownictwo tylko że 3 letnie studia (licencjat). Nie masz co liczyć na dodatkowe punkty w przyszłm roku jeśli nie złoży się wymaganych dokumentów do 15 maja.
Ratownik Medyczny-Kierowca - ZRM - "P"1

ptoku123

  • Gość
Odp: Kto do SA PSP w 2013 roku ?
« Odpowiedź #207 dnia: Wrzesień 04, 2012, 15:42:33 »
Jak się uczycie do testów???? Pierw Fizyka lub chemia a później testy??? Jaki macie system???? :mellow:

Offline SemperFidelis

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 98
Odp: Kto do SA PSP w 2013 roku ?
« Odpowiedź #208 dnia: Wrzesień 04, 2012, 16:33:58 »
Ja startowałem w tym roku niestety się nie powiodło z przyczyn zdrowotnych ale doświadczenia trochę zebrałem w kwestii nauki więc podpowiem, że najlepiej jechać najpierw fizykę i chemię stricte z podręczników, przerobić całość. Po tym brać się za testy i po prostu je rozwiązywać(co najmniej od 1997 roku), zobaczysz że sporo już wiesz i kilkanaście pytań powinieneś umieć zaznaczyć dobrze. Zwrócić uwagę na pytania, które się powtarzają co roku. Niektórzy tutaj robili tak, że czytali np pytanie z chemii w arkuszu, a gdy nie wiedzieli to zgłębiali problem w podręczniku z chemii. Ale to wszystko się sprowadza do nauki z podręcznika.

ptoku123

  • Gość
Odp: Kto do SA PSP w 2013 roku ?
« Odpowiedź #209 dnia: Wrzesień 04, 2012, 17:38:32 »
Wielkie dzięki kolego własnie tak zacząłem się uczyć myslę że efekty będą :D Powodzenia w przyszłych startach :P

Offline 126

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 32
Odp: Kto do SA PSP w 2013 roku ?
« Odpowiedź #210 dnia: Wrzesień 05, 2012, 12:53:50 »
Chociaż w tym roku się nie dostałem to i tak 3 września zjawiłem się pod bramą szkoły, ponieważ zawoziłem brata do CS mam nadzieje że w przyszłym roku będę tam w innej formie.  ^_^ :straz:  Teraz nie mogę się doczekać odwiedzin żeby mi opowiedział o szkole i  unitarce.  -_-

Offline Kogut

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 438
  • Natural Born Firefighter
Odp: Kto do SA PSP w 2013 roku ?
« Odpowiedź #211 dnia: Wrzesień 05, 2012, 16:02:28 »
Witaj Kogut, również w przyszłym roku kończę ratownictwo tylko że 3 letnie studia (licencjat). Nie masz co liczyć na dodatkowe punkty w przyszłm roku jeśli nie złoży się wymaganych dokumentów do 15 maja.

Siema PARAMEDIC,
Też kończę studia..
Dzwoniłeś do którejś ze szkół z pytaniem czy aby na pewno :) ?
Im więcej wiesz, tym bardziej zdajesz sobie sprawę z tego jak mało wiesz.

Offline Przepustka93

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 172
Odp: Kto do SA PSP w 2013 roku ?
« Odpowiedź #212 dnia: Wrzesień 05, 2012, 21:13:26 »
126 :P podzielisz sie z nami wrażeniami jakie otrzymasz od brata ?? :P

Offline 126

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 32
Odp: Kto do SA PSP w 2013 roku ?
« Odpowiedź #213 dnia: Wrzesień 05, 2012, 22:01:23 »
Oczywiście że tak, jeżeli ktoś będzie ciekawy. Chyba chłopaki łatwo nie mają na unitarce, w wątku kto do SAPSP 2012 piszą że już pierwsze osoby w CS i w Poznaniu zrezygnowali, ale mam nadzieje że brat da sobie rade i pojade do niego na ślubowanie.  :P

Offline Przepustka93

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 172
Odp: Kto do SA PSP w 2013 roku ?
« Odpowiedź #214 dnia: Wrzesień 06, 2012, 16:57:27 »
Hahaha no to czekamy :P noo szkoda, że nie wytrzymali... ale zostają tylko silni psychicznie i wydolnosciowo... wiec życze wam szcześcia w 2013 roku by sie udało :P

Offline DanielR625

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 75
Odp: Kto do SA PSP w 2013 roku ?
« Odpowiedź #215 dnia: Wrzesień 06, 2012, 18:44:38 »
koledzy a nie wiecie jak z tymi świadectwami dla tych którzy się nie dostali? wysyłają sami czy trzeba tam jechać odebrać czy jak?

Offline 126

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 32
Odp: Kto do SA PSP w 2013 roku ?
« Odpowiedź #216 dnia: Wrzesień 06, 2012, 21:19:54 »
A do której szkoły startowałeś? W CS sprawdzali oceny z języków obcych i od razu oddawali świadectwa.

Offline Kogut

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 438
  • Natural Born Firefighter
Odp: Kto do SA PSP w 2013 roku ?
« Odpowiedź #217 dnia: Wrzesień 07, 2012, 10:58:41 »
Witaj Kogut, również w przyszłym roku kończę ratownictwo tylko że 3 letnie studia (licencjat). Nie masz co liczyć na dodatkowe punkty w przyszłm roku jeśli nie złoży się wymaganych dokumentów do 15 maja.

Siema PARAMEDIC,
Też kończę studia..
Dzwoniłeś do którejś ze szkół z pytaniem czy aby na pewno :) ?

Dzwoniłem do Poznania i nie ma szans na przyznanie jakichkolwiek pkt po 15 maja..
Żadne pisma też nic nie dadzą.
Co do samej rekrutacji to oczywiście nic jeszcze nie wiadomo jak będzie ona wyglądała w przyszłym roku, równie dobrze mogą wrócić stare zasady jak i pozostać tegoroczne  :gwiazdki:
Im więcej wiesz, tym bardziej zdajesz sobie sprawę z tego jak mało wiesz.

chorąży ;)

  • Gość
Odp: Kto do SA PSP w 2013 roku ?
« Odpowiedź #218 dnia: Wrzesień 07, 2012, 14:59:16 »
Powiem wam tak: nie wiem jak trzeba być słabym psychicznie i wydolnościowo aby odpaść z SA. Sam skończyłem taką szkołe jakiś czas temu i na mojej unitarce też ludzie odpadali, ale to takie ciamajdy, że szkoda gadać... A tak szkołe skończyło wielu chłopaków co się nie nadają do tej pracy, przynajmniej na podział... Więc spokojnie, stonuje was trochę, to nie GROM :wub: To "tylko" PSP. Może was to zdziwi ale sam chętnie jeszcze raz pojechałbym na unitarkę Krakowską jaką przeszedłem. Było ciężko ale bardzo miło wspominam i będe wspominał do końca życia :straz:

Offline DanielR625

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 75
Odp: Kto do SA PSP w 2013 roku ?
« Odpowiedź #219 dnia: Wrzesień 07, 2012, 22:40:50 »
w krakowie jak to jest? A np jak kogoś przyjmą to potrzebują to świadectwo w szkole?

Offline Cygan12

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 24
  • Cel: SA PSP
Odp: Kto do SA PSP w 2013 roku ?
« Odpowiedź #220 dnia: Wrzesień 08, 2012, 11:45:40 »
Jak ktoś chce testy ze wszystkich lat rozwiązane na korepetycjach (zadania opisane wytłumaczone) i inne materiały to odsyłam do wątku.  http://www.strazak.pl/forum/index.php/topic,17545.0.html  Pisać na PW jak co. Pozdroo ! :)

Offline 126

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 32
Odp: Kto do SA PSP w 2013 roku ?
« Odpowiedź #221 dnia: Wrzesień 08, 2012, 16:38:45 »
Jeżeli jest się zakwalifikowanym na studium aspiranckie, to szkoła zachowuje  świadectwa.

Offline Tund3r

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 2
Odp: Kto do SA PSP w 2013 roku ?
« Odpowiedź #222 dnia: Wrzesień 10, 2012, 16:38:54 »
witam :) też się wybieram do SA PSP ale jako 2 pozycja ponieważ pierwsza to będzie SGSP . Już rozpoczynam przygotowania do testu sprawnościowego oraz wiedzy trudno będzie ale jak ktoś to powiedział "Do roboty, nikt za marzenia nie płaci" :)

Offline DanielR625

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 75
Odp: Kto do SA PSP w 2013 roku ?
« Odpowiedź #223 dnia: Wrzesień 11, 2012, 07:59:09 »
a w tym roku jak to jest w krakowie? sami odsyłają świadectwa jak się ktoś nie dostał?

Offline DonMarshall

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 7
Odp: Kto do SA PSP w 2013 roku ?
« Odpowiedź #224 dnia: Wrzesień 12, 2012, 22:45:13 »
Witam
Jestem całkiem zielony jeśli chodzi o studium w SA PSP w Krakowie. W tym roku chciałbym przystąpić do rekrutacji. Przeglądam forum już od kilku dni i nie mogę znaleźć odpowiedzi na nurtujące mnie pytania. Chciałbym się dowiedzieć jak wyglądają te dwa lata studium. Jakie panują warunki, ile potrzeba pieniędzy miesięcznie żeby się utrzymać, możliwości gdzie człowiek będzie mieszkał i wszystko co i jak. Jeśli się nie mylę na początku jest unitarka ? i system koszarowy ?

jest ktoś może z okolic Rzeszowa kto w tym roku startuje do Krakowa ?

Pozdrawiam